Groet van volkstuinders aan bejaarden, zieken en bewoners Waardgracht Op en brief aan bestuur 3 Oktober Vereniging Timmerloods brandde uit SUBSIDIE AAN MUZIEKSCHOOL ONDER SCHERPE VOORWAARDEN J. A. Tolenaar 25 jaar internist „Elisabeth MARKTEN Parochiehuis straks weer open voor verenigingen MAANDAG 15 SEPTEMBER 1969 DE LEIDSE COURANT PAGINA 1 J.UIDEN Zaterdag was het weer de jaarlijkse bloemendag van de volkstuin ders en ook in onze stad is daar weer royaal aandacht aan besteed. De ver schillende volkstuinverenigingen brach ten maar liefst 1030 boeketten bloemen alsmede 128 potplanten en 11 schaaltjes fruit byeen en daarmee werden dit keer bejaarden en chronisch zieken verrast. In het kader van deze bestemming wer den aan dr. Schoonheim (Bijzonder Ker- kekwerk) 200 boeketten gegeven voor alleenstaande bejaarden, terwijl het Rode Kruis ook vijftig boeketten kreeg te verdelen. Dr. Schoonheim besloot in overleg met pater C. J. Matthee met „zijn" bloemen de bewoners van de Waardgracht te verrassen. Niet om de woonellende te verbloemen, maar ter wille van 'n beter contact. Deze geste werd zeer op prijs gesteld door de Waardgrachtbewoners. Het aanbieden van de bloemen gaf ook mogelijkheden voor een kort gesprek en 7.0 kreeg pastoor Matthee (zie foto) bijvoorbeeld van vijf mensen te horen, dat zij binnenkort gaan verhuizen. Anderen vertelden dr. Schoonheim en zijn medewerkers weer, dat ook zij bin nen afzienbare tijd wel hopen te gaan verhuizen, maar dat zij „met tranen in de ogen afscheid zullen nemen van de hun zo vertrouwd geworden omgeving". Zowel met de bewoners als met de ge meentelijke instanties houdt dr. Schoon heim ook in de toekomst regelmatig contact. De andere bloemen van de volkstuinders gingen naar de bejaarden- of verpleeg hui-en: Kaarsenmakersstraat (100 boe ketten), Herengracht (80), Solglytt (100), Rijn en Vliet (160), Haagwijk (170) en Groenhoven (150). De volgende volkstuinverenigingen had den voor bloemen gezorgd: Zuidwest (25 boeketten), De Slaagh (100), 't Zonne veld (92), Ons Buiten (261 en 128 pot planten alsmede 100 schaaltjes fruit), Oostvliet (145), Roomburg (216 en 7 potplanten) en de Onderlinge Turnver eniging (91 plus een meloen). OEGSTGEEST Aan de Tech nische Hogeschool Twente is geslaagd voor het diploma algemene propaedeuse de heer J. F. Kok uit Oegstgeest. LEIDERDORP Aan de Neder landse Economische Hogeschool te Rot terdam is geslaagd voor het propae- deutisch examen in de sociale weten schappen de heer J. Praamsma uit Lei derdorp. Bij de opening van een hal LEIDEN De Groenoordhal is een hal van uitersten zo bleek zaterdag. Stonden 's morgens nog honderden stuks vee tentoongesteld, 's avonds was daar geen spoortje of luchtje meer van te zien of te ruiken, 's Mor gens raakten de dikbillen geenszins onder de indruk van Je t'aime moi non plus van Jane Birkin, die disk- jockey Sam Hartwyk de immense ruimte in liet kreunen en hygen. 's Avonds kwamen ruim 10.000 Leide- naars onder de indruk van de muzikale show, die 6 Leidse muziekgezelschap pen (K. en G., de Burcht, Werkmans Wilskracht, de Katholieke Harmonie, Nieuw Leven en Concordia) ten beste De hal mag over belangstelling niet klagen. By elke gebeurtenis weer stro men drommen mensen de hal binnen. Wnd.-directeur Daey Ouwens is vol optimisme over de toekomst. Hij zegt waarom: „In Den Haag heb je Hout- rust en het Zuiderpark. In de een lukt alles en in de ander niks. Je zult zien, t hier alles gaat lukken.". De Vebo-tentoonstelling zaterdagmor gen is een groot succes geworden. Alles liep op rolletjes. Enkele boeren hadden alleen kritiek op de hekken, die te hoog zouden zijn, en de taluds, die te klein zouden zyn, waardoor een beetje forse koe en niet helemaal op kon. Markt-directeur Weima: „Dat is flau wekul. Die hekken en die taluds heb ben de gewone standaard-afmetingen. Nergens is het anders." Zaterdagmorgen vroeg keek Q. van Zwieten, de voorzitter van de Vebo- jongeren aanvankelijk niet biy. Don derdagavond had hij samen met enige bestuursleden en wat enthousiaste le den een tentoonstelling ingericht op de galerij. Toen hij zaterdagmorgen kwam was alles weer weg. Resten vond. hij in de afvalbakken. Veront waardiging uiteraard by de Vebo- jongeren. Wat bleek? Vrydagavond had de jeiugd in de hal huisgehouden en de hele expositie vernield. Met ge brekkige middelen werd haasje-repje een nieuwe expositie in elkaar geflanst. en aan het eind van de morgen was Van Zwieten toch nog heel tevreden Het schoonmaken van de hal viel alleszins mee en zo konden de muziek gezelschappen 's avonds ongestoord aan hun taptoe beginnen, ware het niet dat de belangstelling buitenverwach ting groot was en vooral Heintjes onder de voet dreigden te w 'en ge lopen. Voor het vuurwerk (gelijk aan 3 oktober met uitzondering van een melkgevende koe en een turner aan een rekstok) kwamen zeker 15.000 man op de been. Ook de belangstelling voor de Groen oordhal was groot. Maar wat Is groot voor een hal, waarin 80.000 mensen kunnen? Drieduizend, die voor de Down Town Jazzband van Roef' Hueting waren komen opdraven ging In de hal verloren. Gedanst werd nauwelyks. De potentiële relschoppers bleven achter, maar door ze op geen enkele manier te provoceren kreeg het Groenoordfeest een rustig einde. VOORSCHOTEN B. en W. van Voor schoten stellen de raad voor ten behoeve van het cursusjaar 1969/'70 akkoord te gaan met de bestaande subsidieregeling van de Stichting Leidse Muziekschool en maximaal 40.000,— uit te keren. Voor het cursusjaar 1970/'71 worden nog geen toezeggingen gedaan. De Stichting Leidse Muziekschool heeft besloten de stop gezette lessen in Voor schoten op korte termijn te hervatten, aangezien de geschilpunten tussen het gemeentebestuur en de Leidse Muziek school betrekking hebben op een vol gend cursusjaar. „Moordaanslag" door commercie LEIDEN Zaterdagavond omstreeks 19.00 uur woedde er een felle brand In een timmerloods aan de Robynstraat te Leiden. Alvorens de brandweer de vlam men meester was, liep de schade op tot een bedrag van 5.000 gulden. De loods (14 x 5 m.) is eigendom van een bouwondernemer uit Warmond. De oorzaak van de brand is nog onbekend. Men vermoedt, dat de onvoorzichtigheid van kinderen hierbij een rol heeft ge speeld. Meisje aangereden LEIDEN Een 9-jarig meisje, dat zondagmiddag vanuit de voetgangers tunnel aan de Voorschoterweg de Chur- cilllaan wilde oversteken, werd op het zebrapand door een auto aangereden en hield er een gecompliceerde been- BURGERL1JKE STAND LEIDEN Geboren: David Martinus, zn. v. D. M. Kuivenhoven en K. v. Laar; Antonio Franky, zn. v. W. A. Meyers en G. Welbergen; Jan-Wouter, zn. v. C. Bloos en P. van der Voet; Willem, zn. v. C. L. van Baaien en A. J. de Vogel; Ca- tharina Adrians, dr. v. J. P. Feliks en A. M. L. Wagenaar; Franciscus Samuel, zn. v. F. van der Zeeuw en M. C. J. Meer burg; Denny, zn. v. J. Kokkedee en J. P. Kromhout; Lucienne, dr. v. J. M. van der Linde en D. J. de Rooy; Josephina Leonards Valerie, dr. v. J. L. T. M. Ver- eecken en T. M. A. van Lith. Saskia Re- gina, dr. v. R. E. M. Offerman en B. NeUmann. Overleden: IJ. Sperling, 59 jaar, man; C. van Leeuwen, 63 jaar, man; J. J. Nor- tier, 54 jaar, man; C. Montijn, 79 jaar; H. Snoeijing, 73 jaar, man. Gehuwd: A. de Bruijn en C. C. van Andel, P. Kramp en M. Duivesteyn; M. A. van Leeuwen en A. J. Jansen. GEEN ONTHEFFING Discountbedrijf moet uit loods B. en W. van Voorschoten delen de raad mede, dat zy hebben besloten Edelaar N.V. c.q. N.V. Discount-Service, Veurse- weg 214, geen vrijstelling te verlenen! van het artikel 352 van de „Bouwveror-| dening Voorschoten 1968" opgenomen verbod ten dienste van het vestigen van een cash en carrybedryf in een twee-1 tt 1 tal voor agrarische doeleinden bestemde lx iPlirPfl-r.y. loodsen. In het aan het cash carrybe- drilf verzonden schrijven van 5 septeni- is tevens vervat een lastgeving j van patiënten >2 strijdige A Na gehouden overleg met diverse in stanties waaronder B. en W. van Leiden hebben B. en W. van Voorschoten voor gesteld maximaal 40.000,— te verlenen onder de voorwaarde, dat: voor begin nende leerlingen inschrijving voor meer dan 30 minuten niet meer wordt toe gestaan; tydens het cursusjaar een veel strengere selectie wordt toegepast met betrekking tot het voortzetten van het muziekonderwys; dit cursusjaar begon nen wordt met zoveel als mogeiyk en verantwoord ls combineren van lessen; geen subsidie wordt verleend voor mu ziekonderwijs, dat de voor eesn bepaald GEACHT BESTUUR, Het bericht in de Leidse Pers van donderdag 11 september 1.1. inhoudende, de „moordaanslag" op onze traditionele 3 Oktoberviering, moet U wel pijnlijk getroffen hebben. Immers, hier wordt in één veeg het jarenlange werk van Uw vereniging de nek omgedraaid. Als geboren en getogen Leidenaar weet ik dat Uw vereniging een zeer simpel begin n.l. een feestviering die in feite slechts door een gedeelte van onze be volking gevierd werd, (n.l. de protes tanten want bij de R. Katholieken werd nogal eens het woord „Geuzenfeest" ge bruikt), heeft weten op te voeren tot een groot Leids volksfeest voor heel de bevolking ongeacht welke gezindheid, (gelukkig). Daarom is het dat ik mij tot U wend omdat U de aangewezen in stantie is om tegen een dergelijke aan slag fel te reageren. De motieven die mij er toe gebracht hebben U te schry- ven zijn de volgende; Het is een feest ter herdenking van de herwonnen vrijheid. Wat het woord vrij heid ons zeggen wil begrypen wij heel wat beter dan onze voorouders na 1574. Wij hebben aan de lijve de onderdruk king gevoeld en werden gedurende de oorlogsjaren van over zee herhaalde ma len op die grote gave gewezen en ons duidelijk gemaakt dat wy ons goed en bloed voor het herwinnen van onze vrij heid moesten over hebben. Meer dan 30.000 idealisten (geen militairen) heb ben in die droeve dagen hun leven ge geven, mensenlevens die met geen geld te betalen zijn. Toen echter het land uit de puree was, bleken grote leuzen slechts hollefrazen te zijn, want een nationale feestdag kon maar eens om de vijf jaar gevierd worden. De economie liet het niet toe en toen de beursklok weer ging luiden zakte de aandelen van het „kostbare leven" vrij sterk. Moeten wij in Leiden dit droevige voorbeeld vol gen De Leidenaren kopen op 3 oktober in Den Haag. Leuk is het, dat men dat juist op die dag geconstateerd heeft. Men behoeft waarachtig geen enquete te houden om aan de weet te komen, dat iedere dag Leidenaars in Den Haag hun inkopen gaan doen omdat zij den ken dat men er goedkoper uit is of dat men daar meer keuze heeft. Laten de bedrijven hier eens wat aandacht aan schenken. Misschien kunnen zij b. en w. voorstellen om de gemeentegrenzen voor deze „glippers" te sluiten. Het is een stadfeest voor een bevolking die voor ongeveer 75 pet. uit werkne mers bestaat. Mochten de bedrijven hun zin krijgen is het weer „de kleine man" die het gelag betaalt. Sympathiek zal deze overgrote groep van KOPERS niet staan tegenover deze plannen. Ik zou een ander voorstel willen doen. Maak de feestviering in 1970 nog gro ter, plaatst de kermis in het centrum van de stad byv. op onze oud-hollandse grachten etc. Hooglandse Kerkgracht, Pieterskerkgracht, Gerecht, Papen gracht (het verkeer kan buiten om) dan verzeker ik U dat wij een feeststad zullen krygen en wordt het niet zo'n dooie boel als het nu dreigt te worden. Kan het financieel niet, nu onze vereniging telt zoveel trouwe leden, dat een contributieverhoging er heus wel door kan komen. Geacht Bestuur, vraag onze geachte heer burgemeester, niet om zoals zijn voorganger deed, zijn lichaam ter onzer, beschikking te stellen maar verzoek hem pal te staan voor het behoud van onze traditionele 3 Oktoberviering zoals het jaren is geweest. Dan kan het een gulden bladzijde worden in de Leidse Kronieken in plaats van een commer ciële zwarte. Mocht het bedrijfsleven zijn zin krijgen, wordt er iets anders NIET ZINOL MEER n.l. het bestaan van onze 3 Ok- tobervereniging. Deze zou dan wel eens gedoemd kunnen zijn af te zakken tot een SPLINTERPARTIJTJE. P. W. de la Riviere. Maredijk 39a. Leiden. het met het bepaalde in art. 352 strydige j gebruik van de loodsen vóór 1 januari 1970 daadwerkelijke te beëindigen. Eerste paal voor nieuwe Elisabeth LEIDEN Maandag 20 oktober zal aan de Persant Snoepweg in Leiderdorp de eerste paal worden geslagen voor het nieuwe St.-Elisabeth-ziekenhuis. Wie de officiële eerste paal zal slaan het heiwerk zal waarschynlijk enkele dagen eerder reeds beginnen is nog niet be- LEIDEN Met een druk bezochte re ceptie in de hal van het St.-Elisabeth- ziekenhuis de instelling waar hjj ook 25 jaar aan verbonden is heeft dokter J. A. Tolenaar zaterdag zyn zil veren jubileum als specialist gevierd. „Ik ben misschien wel de aanleiding, maar niet de oorzaak van deze receptie geweest. Er is in myn vakantie door een aantal mensen samengespand," zo ver telde dokter Tolenaar, nadat hem èen kleuren-tv was aangeboden door het comité van patiënten en oud-patiënten. „Voor het kleur brengen op de gezichten Leraren Louise de Coligny": Mammoetwet wordt door departementaal beleid in gevaar gebracht LEIDEN Schoolleiding en leraren van de Louise de Coligny-scholenge- meenschap te Leiden hebben in een mo tie neergelegd, dat de uitvoering van de Mammoetwet op ernstige wyze in ge vaar wordt gebracht door het departe mentale beleid. Den Haag wenst of kan, by gebrek aan kennis, niet inzien wat zich binnen de scholen voor VWO-HAVO- MAVO aan problemen voordoet. De le raren zyn meer dan geërgerd door de halve waarheden die staatssecretaris Grosheide over een en ander op de tele visie naar voren brengt en zijn in ruime meerderheid bereid tot een protest-actie zoals voorgesteld door de Twickelgroep. drumbands in Schiedam heeft de i Leiderdorp slechts één puntje te kort Krachttoer van Leiderdorpse jonge drumband LEIDERDORP/SCHIEDAM. In het door de heer J. Jongman te Leiderdorp voortreffelijk Leiderdorpse Drumband zarenstukje uitgehaald, door er met de tweede prys te gaan strijken in de der de afdeling. „Hier kunnen vele van u een voorbeeld aan nemen", aldus de heer Jongman in zijn sluitingswoord. „Drie jaar geleden begonnen en nu met 75 man een 2de prys mee naar huis nemen." kwam voor de eerste prijs. Ondanks, dat het geheel een verzorgde indruk gaf, liet de uniformiteit by een nadere beschouwing nog wel te wensen over. Vooral het schoeisel was by de Leiderdorpse band opvallend slecht verzorgd, hetgeen ook zeker punten gekost heeft. De 127 punten werden behaald met de stukken „Tro- fee" en „Retour", beide van de hand van de heer I. de Jong. Foto: De marcherende Leiderdorpse band in Schiedam, (foto: J. Beentjes) schap besluiten niettemin zich voor dit De leraren van de L.d.C.-Scholengemeen- moment nog te bepalen tot een uitvoe rige voorlichting aan ouders en leerlin gen. omdat 1. de Raad van Leraren zich thans nog distantieert van een dergeiyke actie, 2. blykens een bericht in de Nieuwe Rotterdamse Courant van 6 septem ber 1969 de Partij van de Arbeid zich stelt achter de Raad van Leraren, 3. een deel van de pers steeds meer aandacht besteedt aan het onbeha gen onder de leraren by het VWO- HAVO-MAVO. Zij gaan evenwel voort met het maken plannen tot actie, zulks in overleg de andere scholen voor VWO-HA- VO-MAVO te Leiden en omgeving. Klachten brief aan de ouders van de leer lingen schrijven de leraren, dat ook aan Louise de Coligny-scholengemeen- schap de modernisering van het voort gezet onderwys onvoldoende tot haar recht komt. De zes brugklassen tellen elk pl.m. 28 leerlingen: de 3e klassen HAVO tellen elk pl.m. 30 leerlingen; de 4e klassen HAVO tellen elk pl.m. 29 leerlingen. Als gevolg van de rtage behandeling van een verzoek om uitbreiding zyn de brugklassen nu in een primitief noodgebouw gehuisvest. Voor het geven van adviezen voor studie- en beroepskeuze is vaak te weinig tyd beschikbaar, doordat de schooldecanen slechts enkele taak- uren daarvoor krijgen toebedeeld. Voor de expressievakken kon óók in de Louise de Coligny-scholengemeen- schap slechts eeD minimaal aantal uren worden beschikbaar gesteld: de tweede- en vierdeklassers HAVO en Atheneum en de tweedeklassers MA VO krijgen b.v. geen tekenen. De modernisering van het onderwys wordt belemmerd doordat 1. de leraarsopleiding gebrekkig is; 2. bijscholingscursussen voor vele vakken ontbreken. Voor buitenschoolse aktivitelten zo als clubavonden en theaterbezoek is steeds minder gelegenheid. De werk weken en excursies naar Parys er Londen, zoals de school die vroeger organiseerde, behoren thans, helaas, tot het verleden. De voorbereiding en uitvoering kosten de docenten teveel tijd en geven teveel beslommeringen. Discussietechnieken en zelfwerk zaamheden in kleine groepen („n individueel gericht onderwys") zyn vrijwel een onmogelijkheid door te grote groepen en ruimtegebrek. van uw patiënten," zei mevrouw Petra Jacobs-Kaay aan wie de eer was het geschenk over te dragen. Mevrouw Ja cobs zei ook, dat de jubilerdende inter nist zyn werk doet tegen een duidelijke geestelijke achtergrond in afhankelijk heid van een hogere kracht. „Het is voldoende bekend met hoeveel zorg, toewyding en verantwoordeiyk- heidsgevoel u uw patiënten jarenlang dag en nacht hebt omringd. Nooit heeft u echter het idee gehad genezing van uw patiënten alleen in de hand te heb ben gehad, maar u wist zich gesterkt en bygestaan door hulp en kracht van bovenaf. Zelfs aan patiënten die zweef den tussen leven en dood was het u mogelijk dit grote vertrouwen in God over te dragen zodat zy hun moeilyke levenssituatie onder ogen durfden zien en konden aanvaarden," aldus mevrouw Jacobs. In haar waardering betrok zij tevens mevrouw Tolenaar, 'n natuurlijke kracht door wie de arts zich altyd gesteund weet. Indirect is zy daarom ook van grote betekenis voor de patiënten. „We kunnen twisten over de vraag of een kleurtje op het gezicht altyd een teken van gezondheid is, de gedachten aan een kleuren-tv ls natuuriyk wel grappig," aldus de heer Tolenaar. die zichtbaar verrast de onthulling van het jubileumgeschenk volgde. „Mijn taak als arts heb ik altyd gezien als een bege leiden van de patiënt. Als mij dat enigs zins goed gelukt is hoop ik dat nog lang te doen, hoewel het er niet inzit, dat het nog eens 25 jaar kan zijn. Tegen die tyd zou ik in een rolstoeltje langs de bedden gereden moeten worden." Behalve vele patiënten en oud-patiënten waren er ook vele collega-artsen en spe cialisten, die de heer Tolenaar met zyn zilveren jubileum kwamen complimen teren. De feesteiykheden in het St.-Eli sabeth werden besloten met een koud buffet in „De Komeet" van de familie Tolenaar met bestuur, directie en leden instrument door de rijksinspectie voor het muziekonderwijs vastgestelde tyda- duur, waarbinnen een afgeronde oplei ding kan worden bereikt, te boven gaat en de Stichting Leidse Muziekschool zich verplicht een zodanig beleid te voeren, dat reeds thans vaststaat, dat de op brengst van de schoolgelden voor het Instrumentaal onderwijs voor het cursus jaar 1970/'71 tenminste geiyk zal zijn aan het gemeentelijk subsidie. Over deze laatste voorwaarde verschilt de Leidse Muziekschool van mening met B. en W. De door B. en W. gedane sug gestie om de gewenste opbrengst van le.'geldschalen met vier schalen voor inkomens boven de 18.000,is voor alsnog voor het stichtingsbestuur niet aanvaardbaar. Het overleg hierover zal spoedig worden hervat. VEBO-Keuringen LEIDEN. Een kleine 900 stuks vee werd zaterdagmorgen aangevoerd door de Najaars Vebo, die voor het eerst gehouden werd ln de Groenoordhal. De kampioenen zijn: Zwartbond: kampioen oudere koeien: Janke 9 van Gebr. A. A. v. d. Boon, Leimuiden; reserve kampioen oudere koeien: Marie 110 van Bonda's Proef- boerdery Wassenaar; kampioen jonge re koelen: Jennie 40 van W. H. Lekker- kerker, Woubrugge; reserve kampioen jongere koeien: Dirkje 61, van A. Bol en M. v. d. Vis, Aarlanderveen; beste bedrijfsgroep: Bonda's Proefboerdery, Wassenaar. Blaarkoppen: kampioen koe jongere koeien: Beatrix 41 van L. Eikelenboom uit Rynsaterwoude; reserve kampioen jongere koeien: Jopie 18 van A. C. Mooren, Leimuiden; kampoen koe (ou dere dieren): Deanda, van W. v. Gent. Overberg; reserve kampioen koe (ou dere dieren): Ernanineke van W. Los, Zwammerdam; Beste bedryfsgroep: A. van Dorp, Hazerswoude. Kampioen beer: Teun van D. v. Vliet, Kinderdijk; reserve kampioen no. 5249 van J. J. F. de Jong, Leerdam. Kampioen zeug: no. 570 van J. H. van Teylingen, Voorhout; reserve kampioen zeug: no. 3918 van J. J. F. de Jong, Leerdam. Kampioen bok: Frits van P. Clement, Nieuw Vennep; kampioen gelt; Nelly 2 van H. W. Verstegen, Zoeterwoude; re serve kampioen geit: Nicolien 2 van mevr. Rademaker-Groen, Koudekerk a. d. Rijn. Kampioen zeug: no. 15881 E van P. Houweling, Nieuwerkerk a. d. IJssel; reserve kampioen zeug: no. 21287 NH van G. M. Daalhuizen, Hoofddorp; kampioen beer: Chris 8886 P. van T. J. van Woudenberg, Zevenhoven; reserve kampioen beer: no. A 1569 van H. J. Splinter, Zevenhoven. Kampioen ram: no. 0634 NH r.o. 3897 van W. Hoogendoorn, Zoeterwoude; reserve kampioen ram: no. 1715 r.o. 4665 van A. J. C. v. d. Velde, Klaas- Kampioen ooi: no. 4161 van Jac. Ver- kley, Leiderdorp; reserve kampioen ooi: no. 1306 van A. J. C. v. d. Velde, Klaaswaal. AMSTERDAM, 15 sept. Vee Aan voer 202 runderen: 3.60-5.20; handel kalm; 94 varkens: 3.38-3.42; handel vaster. ROTTERDAM, 15 sept. Vee Aan voer totaal 1602, slachtrunderen 1181, varkens 421, slachtrunderen 510-525, 430 -475, 365-400, 350-360, varkens 277-280, 275-277, 260-270, stieren 455-525, worst koeien 350-365, slachtzeugen 205-220, zware varkens 220-245, slachtrunderen: korter, lui, lager; varkens: kleiner, vlug, hoger, enkele prima's boven notering. LEIDEN, 14 sept. ï.roenten Appelen 625, Aardappel^ 1620, Andijvie I 6193, II 506 Augurken 1419, Pronkbonen 75K0, Snijbonen 135 235, Stambonen 65210, Kroten 14, Kroten, gekookt 55. Rode kool 1323, Groene kool 3438, Postelein 5786, Prei 32—56, Spinazie I 20—41, II 10— 19, Stoofsla 6566, Spruiten A 85 101, idem B 8792, Komkommers 17 46, Champignons 275280, Tomaten A 280—350, idem B 280—290, idem C 200, Uien 9—32, Witlof 131—166, alles per 100 kg. Meloenen 60190, Bloemkool 84 119, Knolselderie 18—27, Sla A 30—40, idem B 1429, per 100 stuks. Bospeen 31—54, Peterselie 6—14, Radijs 31, Sel- a de medische staf van het ziekenhuis, derij 1013, per 100 bos. ZOETERWOUDE. De vraag wat gaat gebeuren met het parochiehuis aan de Schenkelweg men van de in aanbouw zynde Christus Dienaarkerk stuur van de parochie Sint-Jan's Ont-1 hoofdlng beantwoord. Besloten is het gebouw voorlopig voor een jaar in ex-1 plbitatie te houden ten bate van ver- enlglngen die daarvan gebruik willen In dat jaar zal moeten biyken of biy- vende exploitatie lonend en rendabel is. Het kerkbestuur stelt zich daarby op het standpunt, dat het geen wints behoeft op te brengen maar wel zich zelf bedruipt. Naast het Don Boscohuis kan het mogeiy'k zyn eigen plaats als servicecentrum voor de parochianen In nemen. Het „Patronaat", zoals het in het byzonder door de ouderen nog veel wordt genoemd, werd in de vooroorlog se jaren gesticht ten behoeve van het jeugdwerk. Na de brand van de Sint-Janskerk in 1964 werd het inmiddels als „Parochie huis" betitelde gebouw in gebruik geno men als noodkerk onder de naam Alo- ysluskapel en als zodanig ln de afge lopen vyf jaar meer aangepast. ZOETERWOUDE De levering en aanleg van de centrale verwarming in de Christus Dienaarkerk in het uitbrei dingsgebied Westeinde ls opgedragen aan de laagste inschryver: de firma Schllperoort te Rotterdam voor de som van 29.560,80. Dit bedrag betekent een meevaller omdat do raming 2.500,- hoger was. Mutatie in kerkbestuur ZOETERWOUDE In verband met zyn verhuizing is de heer W. Kalkers eervol ontslag verleend als lid van het kerkbe stuur van de parochie van Sint Jans Ont hoofding. Na enige jaren kerkmeester te zijn geweest van de parochie H. Kruis verheffing maakte hij na de samenvoe ging van de parochies deel van het gefu seerde bestuur als secretaris. Daar het bestuur nu nog zes leden telt zal het idegChrittus niet worden aangevuld.. De heer door het kerkbe- "fY?1* zal de functie van secretaris op Ringweg rond de dorpskern VOORSCHOTEN B. en W vragen een voorbereidingskrediet van 42.000,- ora een rond de kern van het dorp gepro jecteerde weg te kunnen realiseren. Deze randweg moet de verbinding gaan vormen tussen de Raadhuislaan vla de Oranjeboomstraat en het voormalig M. O.C.-terreln naar de Koninkiyke Marine laan. Deze weg ls ondermeer van belang in het kader van de ontwikkeling van het Voorschotense centrum. VOORSCHOTEN De Vereniging „Pro Senectute" te Amsterdam ls van plan op het door de Rouboslaan, de Generaal Spoorlaan en de Mulderlaan omsloten bouwterrein, groot circa 6675 m3, een bejaardentehuis te stichten. Het betref fende bouwplan omvat een pensionge bouw voor 72 bedden en 32 zelfstandige bejaardenwoningen. B. en W. adviseren de raad het bouw terrein te verkopen tegen 80,- per mJ en van de Vereniging als bydrage in de kosten van een aan te leggen parkeerge legenheid aan de Rouboslaan een bedrag van 11.00,- te aanvaarden.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 3