Dramatische (geslaagde) Kanaaltocht van Judith van Berkel Volkomen vernedering voor Wienese VIER ZONDER EN ACHT NET ERNAAST Maria Gommers start niet op 800 meter Laatste: schuld van scheidsrechters Zuidholl. judoka's openden seizoen Aalt Toersen kwam één punt tekort MAANDAG SEPTEMBER SPORTBIJLAGE Hoger Hij moest Ruim zeven uur voor de start lag captain Hutchinson, die verantwoor delijk is voor elke Kanaalpoging, met zijn volgboot voor de rotsige kust van Cap Griz Nez, die in de dikke mist stak. De Brit wist op dat moment nog niet of hij de Kanaalrace zou laten doorgaan. Maar hij moest tegen zijn wil. De AVRO had de race ge- sponsored en er moest gezwommen worden. De routinier in het uitstippe len van Kanaaltochten had niets te vertellen. Hutchinson moest er mager tjes om lachen. Nog niemand had het gepresteerd hem te dwingen, de snelle zwemster uit Nederland wel. De overtocht van Judith van Berkel- de Nijs was de 74ste onder leiding van Len Hutchinson. „Je kunt het als een hobby beschouwen", zei de 59-jarige Brit enige uren voor de start. „Tien jaar geleden bracht ik de eerste zwemmer naar de overkant. Ik deed het uit liefhebberij. Tegenwoordig is het nog steeds een hobby van mij maar nu moet ervoor worden betaald". Vechten De overtocht kost bij Len Hutchinson 550 gulden. Als hij er vrijwel zeker van is dat dë Kanaalrace niet zal wor den gehaald, kost het meer. „Je moet dan de zwemmer in de boot nemen, verzorgen en nog terugbrengen ook", verklaarde de flegmatieke Brit. Hij mocht dit Hollandse meisje wel en probeerde haar op de onmenselijk zware tocht te steunen en te begelei den. Op kritieke momenten sprak hij haar met een luidspreker bemoedigend (Van onze sportredactie) DOVER Vuil en uitgeput stond Judith de Nijs, haar gezicht verborgen in twee trillende handen, zaterdag avond om kwart over negen huilend op de krijtrotsen van Dover. Ruim twaalf uur eerder was zij aan de over kant t>an het Kanaal bij Cap Griz Nez, begonnen aan haar laatste, misschien ook wel de zwaarste, race van haar carrière. De weinige Nederlandse toe schouwers in Dover stonden tussen enige verdwaalde Britten voor zich uit te staren. Tussen hen stond de uit geputte Judith van Berkel-de Nijs met aan haar rechterzijde echtgenoot Rob. Hij was trots op zijn vrouw, die met haar tijd (12 uur en 15 minuten) geen wereldrecord maar wel een Neder lands had laten afdrukken. Ook captain Len Hutchinson, de leids man en loods in het Kanaalavontuur, was trots. Ruim drie uur voor haar aankomst in Dover had hij de volg boot, waarin haar man zat, vooruit gestuurd. „Ga tweehonderd meter voor haar uit varen anders haalt ze het niet". Judith van Berkel was zes kilo meters voor de kust een volledige in storting nabij. Captain Hutchinson wilde haar niet in verleiding brengen om in de volgboot te stappen Hij bleef op enige meters afstand de laatste, morele steun geven. Judith van Berkel-de Nys zet de eerste stappen op weg naar Dover, dat zü wel zou halen, maar niet in recordtijd. De geslaagde poging zit er al in. Ze heeft het in de vingers. '.oe. Vooral de laatste kilometers waren )ok voor Hutchinson de moeilijkste. Bijna sprongen hem de tranen in de ogen toen hij de dappere huisvrouw uit Koudekerk zag vechten tegen de eenzaamheid en de inzinking. De dramatische race was zo goed be gonnen. Om precies negen uur stapte Judith de Nijs, zoals iedereen haar nog kent naar de waterlijn. Het was eb, zodat zij de eerste vierhonderd meter moest lopen. toerental Michael Jennings, de Britse die enige jaren geleden het Kanaal was overgestoken, fungeerde als offi ciële tijdwaarnemer. Hij gaf het sein voor vertrek. Met een plons dook Ju dith de Nijs in het zoute water en met forse slagen verdween ze in de mist, ip weg naar Dover. De eerste kilo meters ging het naar wens. Na onge veer een uur te hebben gezwommen in een tempo van 64 slagen per minuut, had zij vijf kilometers afgelegd. Zij zwom sneller dan was verwacht. De volgboot, die altijd met een stationair lopende motor de deelnemer begeleidt, moest zelfs met een hoger toerental draaien. Alles zat haaf mee. De AVRO zat echter alles tegen. De rechtstreekse uitzendingen gingen letterlijk en fi guurlijk de mist in. De helikopter van de Belgische televisie van waaruit de race zou worden verslagen, kreeg in Calais geen toestemming op te stijgen. De journalisten kregen geen volgboot toegewezen omdat de havendienst van Dover, waar de boot vandaan moest komen evenmin toestemming had ge kregen om uit te varen. Op eigen ge legenheid gingen ze met de ferry naar Dover om te zien of ze Judith de Nijs konden ontdekken. Na drie uur zwemmen had Judith de Nijs ruim 17 km. afgelegd. De cham- STROMING SLOEG KOENE ZWEMSTER RECORD UIT HANDEN pagneflessen werden al voor de dag gehaald en ontkurkt. Dit zou een ge slaagde recordpoging worden Fatale moment Het drama moest echter nog komen. Na vijf uur zwemmen zag het er naar uit dat zij het wereldrecord, dat met 9 uur en 35 minuten op naam staat van de Britse Linda McGill, met ruim een uur zou kunnen verbeteren. Alles zat haar nog mee. Toen kwam het fatale moment. Ze was slechts vier Engelse mijlen verwijderd van de kust toen „de man met de hamer" toesloeg. Ze kwam niet meer vooruit. De laatste zes kilometers zouden de zwaarste van haar leven worden. Na elke slag werd ze door de stroming weer teruggewor pen. De lichten van Dover glommen uitdagend. Haar mentale instelling, naar moreel en doorzettingsvermogen zorgden voor de geslaagde poging. Lichamelijk uitgeput maar psychisch in topvorm zwom de de laatste, zware kilometers. Ze deed er meer dan drie uur over. De recordpoging was mis lukt. de overtocht geslaagd. KLAGENFURT De bittere pil was moeilijk te verwerken. Behalve de acht, die met miniem verschil in een veld van wereld klasse net buiten de prijzen was gebleven, liadden de Nederlandse ploegen op de finaledag van de Europese roeikampioenschappen voor heren teleurgesteld. Van de vijf formaties, die tot de finales waren doorgedrongen en waarvan skiffeur Jan Wienese en de onge stuurde vier van Nereus tot de favorieten behoorden, slaagde geen erin een medaille te veroveren. Met vierde plaatsen voor de acht en de vier zonder stuurman, een vijfde voor de vier met stuurman en een beschamende zesde voor Jan Wienese eindigden deze 55e Europese kampioenschappen op de Wörthersee voor de Roeibond ver beneden de verwachtingen. De eerste teleurstelling was al, dat de twee zonder van Willem 3 niet aan de start kon komen omdat slag Ludwig Be- necke aan zijn inspanningen in de her kansing een maagvliesstoornis had over gehouden en gisteren in bed moest blij ven. Voor dit jeugdige tweetal was het bereiken van de eindstrijd echter al een beloning geweest voor het harde werken in dit seizoen. Heel anders stonden de zaken voor Wienese, de Olympische skift- kampioen, die was blijven volhouden, „dat hij nog zou komen". Hoe teleurstel lend was echter z'n houding in de finale. Toen 't hem duidelijk werd dat hij niet in de prijzen zou vallen, roeide hij lako- niek en zonder verder strijd te leveren naar de finish. „Ik weet het niet" was zijn antwoord op bijna elke vraag na de ze complete vernedering. Nergens De grage prater Wienese was in een sfinkx veranderd, die de nederlaag moei lijk kon verwerken. Had Wienese niet voortdurend laten weten, dat ruw water in zijn voordeel was? Welnti, het was in de finale winderiger dan de voorgaande Hier wreekte zich de te late voorbe reiding, de angst voor de plotseling ge bleken kracht van de Argentijn Demid- di. Dat werd duidelijk na de start. Toen Wienese, evenmin als in de halve fina les, de Argentijn kon bijhouden. Daarna bleef zijn baantempo van 29 te laag om ook maar enig uitzicht op succes te kun nen bieden. Hij was al spoedig een kans loze in het veld van Scullers, dat hij in Mexico met glans had verslagen. De strijd ging tussen de Oostduitser Böhmer en Demiddi, de man van het brons van Mexico. De Argentijn, die vanaf de eerste dag de beste indruk had gemaakt, won dit duel gemakkelijk voor Böhmer en de tot brons reikende Westduitser Meissner. Slechts 0.11 sec. Gebrek aan fysieke hardheid, (Wiene se) was wellicht ook mede de oorzaak van de nederlaag van de ongestuurde Ne- reus-vier, die na de series favoriet was geweest maar in de halve eindstrijd al kennis had gemaakt met de wilskracht van de Russen, die zegevierden na een enerverende duel met de Hongaren ter wijl de Oostduitsers het brons verover- DAG EN NACHT POLITIE IN EN OM STADION ATHENE Maria- Gommers zal bij de Europese atletiekkampioenschappen die morgenmiddag in Athene beginnen niet op de 800 meter uitkomen. Enige uren nadat de Nederlandse ploeg zater dagavond zijn intrek had genomen in een van de vele strandhotels langs de kust bij de Griekse hoofdstad, besloot de ploegleiding de inschrijving van Ma ria Gommers op de 800 meter terug te nemen. Het argument was dat men de Limburgse atlete kort na de genezing van haar voetblessure niet te zwaar wil belasten. Omdat Maria Gommers zelf de voorkeur geeft aan de 1500 meter werd besloten haar alleen dit nummer te la ten lopen. Bondscoach Ben Kusmic, die overl- géns liever had gezien dat Maria Gom mers de 800 meter had gekozen, zag het toch wel als een voordeel dat zii maar op één nummer uitkomt". „De blessure is volkomen genezen, maar zij heeft toch een dag of tien niet kunnen trai nen. zoals ik het graag gezien had. Ge lukkig heeft zij al haar zelfvertrouwen teruggekregen." In de Nederlandse ploeg stemming voortreffelijk geen zorgen. Wel bij de Griekse overheid. Gezien de te ver wachten pogingen van Griekse verzets lieden om te trachten de kampioen schappen zo veel mogelijk te verstoren, zijn strenge veiligheidsmaatregelen ge- ïn Dag en nacht is een groot aan tal politiemnanen in uniform en in bur ger aanwezig in en bij het Karaiskaki- stadion waar de wedstrijden zullen wor den gehouden. den. Het verschil tussen Oost Duitsland en de Nereiden bedroeg slechts 0,11 se- Dat de vier met stuurman van Ne reus geen hoge ogen zou gooien stond te voren al vast. VjUi begin tot einde leiden de Westduitsers en Oostduitsers. Hal verwege waren ook de Zwitsers de Oran je-vier voorbij gegaan en 'na 1500 me ter hadden zij ook Roemenië niet kun nen bijhouden. Weer ernaast Hel werd na al deze tegenslagen al les of niets voor de acht van Coach Roell, die al eerder had aangekondigd zijn man nen niet voor een vijfde of zesde plaats te willen laten roeien. De opdracht hield een overdonderingstactiek in: alles geven vanaf het begin. De eerste posities kwa men door: Nederland na 500 meter op de derde plaats, achter de Oostduitsers en de Russen. Na 1000 meter lag Neder land (baantempo 37) tweede, vlak voor Rusland en de inmiddels uit de achter hoede naar voren gekomen Westduitsers. Bij 1500 meter waren de Russen de Ne derlanders voorbijgegaan maar het ver schil, ook met de Westduitsers, was te verwaarlozen. En zo bleef het tot op de finish. De fel spurtende ploegen gingen zo kort na elkaar over de 2000 meter-lijn dat de finishfoto uitsluitsel moest geven. Daarbij bleek dat de Russen het zilver hadden veroverd en de Westduitsers het brons. Oranje stond er weer naast.(voor uitslagen zie resultaten.) >ei kampioen- Papieren Samenwerking in korfbalwereld UTRECHT Tijdens 'n buitengewone algemene vergadering van de koninklijke Nederlandse Korfbalbond. die zaterdag in Utrecht wertl gehouden, is besloten tot een vergaande samenwerking met de Christelijke Korfbalbond over te gaan. Met 61 stemmen voor en 8 stemmen legen ging men accoord met hel voor stel om in het seizoen 1970-1971 te starten met een gecombineerde indeling i voor zowel de veld-als de mokrokorf- balcompetitie. De algemene vergadering van de CKB was al eerder dit jaar lot een dergelijk besluit gekomen. Nederlaag Rapid Wien I WENEN Rapid Wien, woensdag avond in het Praterstadion te Wenen te genstander van PSV voor de eerste ron de van het toernooi om de Europese be ker voor hpko'-wtrvnf' raterd^T ln Lint- voor d.- Oo.-Umi\i...competitie |ma 1—0 verloren van debutant Voeesl. COPPA HONGARIA BOEDAPEST Het Nederlandse waterpoloteam heeft zaterdag in Boeda pest opnieuw een nederlaag geleden in het toernooi om de Coppa Hongaria. Ditmaal was Oost-Duitsland met 117 te sterk. De scores per periode waren: 1—1. 4—2. 3—2, 3—2. Voor Nederland scoorden Hoogveld (4). Hermsen, Jansen en Wouda. De doel punten van Oost-Duitsland kwamen op naam van Schüller (4). Herzog (2). Lange. Zein, Runde. Thiel en Zinner. In de laatste ontmoeting van het toer nooi heeft hel Nederlandse team met 21 verloren van Italië. De tussenstan den waren 0—0. 0—0. 2—0. 0—1. Italië heeft de wedstrijd in de .eerste twee speelperioden nogal gemakkelijk opgevat. Hierdoor kon Nederland de stand lange tijd op 00 houden. In de derde periode scoorden Cartalina en Magistis en voor Nederland in de vierde periode Hoogveld. Harrie Vriend loonde zich niet ontevre den. „Indien hier betere scheidsrechters waren geweest, zouden we de vierde plaats hebben behaald. Tegen Italië en Joego-Slavië hadden we gelijk moeten spelen. Hij ziet de toekomst niet somber in: ,.Ons spel vond ik tamelijk positief en we moeten volgend jaar bij de Euro pese kampioenschappen ten minste de vierde of vijfde plaats kunnen béreiken. De conditie zal echter wel opgevoerd moeten worden". Overige uitslagen: Hongarije— Joego-Slavië 5—3. Italië—Hongarije 6—6. Rusland 5—i. Rusland—Joego- Eindstand: O OSl-Duitsland 3 3 Grieken die het stadion binnengaan, moeten hun identiteitspapieren afgeven. Zij krijgen die weer terug bij het ver- De verzetsgroepen hebben aangekon digd om, in of bij het stadion bommen tot ontploffing te brengen om daardoor de aandacht te vestigen op hun strijd tegen het huidige bewind. Er zijn in Athene deze zomer al heel wat bommen afgegaan. De voornaamste bedoeling was om de toeristen te bewegen Grie kenland te boycotten als vakantieland. Hierin is men niet geslaagd. Het aan tal buitenlandse bezoekers is dit jaar groter geweest dan ooit. Er was nu en dan zelfs een nijpend tekort aan hotelka mers. De verzetsgroepen zouden daar op hebben besloten zoveel mogelijk pro- pagandawaarde te putten uit de kam pioenschappen. Protest Een deel van de Scandinavische atle ten die en dat is geen toeval in het fraaiste hotel zijn ondergebracht, hebben gedreigd de openings- en slui tingsceremonie en andere evenementen, die niet rechtstreeks met de sport te ma ken hebben, te boycotten. De Noorse, Deense en Zweedse radio en televisie zonden geen sportverslaggevers en ca meramensen naar Athene als protest legen het „bewind der kolonels". De Scandinavische landen zullen ook geen uitzendingen van de Eurovisie overne men. Denemarken heeft wel enige ver slaggevers gestuurd, die alleen even tuele ..politieke rellen mogen doorge- Zeiltitel voor Bart Kraan MEDEMBLIK De OK-jollenzeiler Vrolijk heeft gisteren op het IJsselmeer bij Medemblik de nationale titel in zijn klasse veroverd. Vrolijk noteerde in de laatste races 2-1-2 en verwees hierdoor Van Pagee naar de tweede plaats. Bij de Vauriens moest de laatste race de beslissing brengen. Caldenhove be haalde met slechts 28 punten voorsprong de titel voor Meijer, die als tweede ein- Op het Braassemmermeer heeft Van der Berg de titel in de Pampusklasse opzijn □aam geschreven. In beide races eindig de Van der Berg op de eerste plaats. Bart Kraan behaalde het kampioen schap bij de Valken. Na verwoede strijd met Von den Baumen eindigde Kraan in de laatste race op de tiende plaats juist voor zijn concurrent. Bij Medemblik werden de laatste wed strijden gezeild ora de Radbouttrofee. Uitslagen FD: Blok;, Soling: Bakker; Draken: Mulder; Finnjollen: Douze. Een gebaar dat voor Nederland achterwege bleef in de Europese roei- strjjd. De Amerikaanse dubbelscull na 4. Roemenië 6.51.63. 5. Nederland (Nereus) 6.55.66, 6. Rusland 6.55.87. Twee zonder stuurman: d. Ver. Staten 7.11.73, 2. Oost-Duitsland 7.12.07, 3. Dei 4. West-Duitsland 7.23.62 5. Polen 7.29.04. De Nederlandse Wlllem-HI-ploeg Benecke-Steen- kist startte niet wegens ziekte van Benecke. Skiff: il. Demiddi (Arg.) 7.45.79, 2. Böhmer (O.-Duitsland) 7.49.39. 3. Meissner (W.-Duits- land) 7.43.47 4. Dwan (GB) 7.55.33,5. Helle brand (TsJ-Sl) 7.58.28, 6. Wienese (Ned) 8.00119. Twee met stuurman: 1. Tsj.-Slowakije 7.44,10, 2. Italië 7.45.26, 3. Roemenië 7.46.57, 4. Zwit serland 7.54.24, 0. Rusland 7.54.28, 6. Oost- stuurman: >1. Rusland 6.47.90, 2. Hongarije 6.48.95, 3. Oost-Duitsland t 4. Nederland (Nereus) 6.51.30, 5. West-] 6.57.43, 6. Italië 6.59.43. tenrljk 7.12.03. 3. Oost-Pui .07.82 2. Oos- .13765, 5. Rusland 7.'14.77, 6 Achten: 1. Oost-Duitsland 6.07.53, 2. Rusland 6.09.63. 3. West-Dultsll r/HolIandia) 6.09 6. Hongarije 6.16.6< DEN HAAG Het judoseizoen voor het district Zuid-Holland werd zaterdag in de sporthal „Margriet" te Schiedam geopend met een openingstoernooi, ter wijl gisteren in dezelfde hal een jeugd- toernooi plaatsvond. De uitslagen van zaterdagavond ware t.m. 68 kg: B. W. Hom an, sportsch. Aarts; 2. B. Bryer. sportsch. Rapmund; 3. R. Swarts. sportsch. Bontje; A. Meyler, sportsch. Rap- Kempen, sportsch. brug, sportsch. Nauwelaei 75 t.m. 83 kg: a. L. Huyzer, sportsch. Cen traal; 2. J. Koenders. sportsch. Aarts; 3. Poi- leman, sportsch. Middelharnis; Looy, sport sch. Middelhamis. 83 t.m. 93 kg: 1. A. v. d. Horst, sportsch. Centraal; 2. A. Vlser, sportsch. Kralingen: 3. J. Valk, sportsch. Verburch. Boven 93 kg: 1. R. Lagerwaard, sportsch. Heeck; 2. B. Degelmos, sportsch. De Korte. Alle cat.: '1. R. Lagerwaard; 2. Visser. De uitslagen van het jeugdtoernooi zijn: t.m. 38 kg: 1. J. Rust, sportsch. Rapsmund; 2. J. Poekéma. Guan-Lin; 3. H. v. d. Heuvel, sportsch. West wijk: C. van Campenhoul, sportsch. Centraal. 43 t.m. 48 kg: 1. v. d. Geer, "Sportsch. Raps mund; 2. Hoog, sportsch. Weslwljk; 3. Van Zeyl. sportsch. Bonte; Schrader, sportsch. Verburch. 48-53 kg: 11. Batelaan, Guan-Lin; 2. v. d. Nol. sportsch. De Korte; 3. Van Vliet, sport sch. Solieveld; L. Zulianl. Lu Gia Jen. 53 t.m. 58 kg: B. Treur, sportsch. Vlugter; 2. Westerduin. sportsch. Bontje; 3. Kappeteln, Idem: Van Gent. sportsch. De Korte. 58 t.m. 63 kg: B. Toet, sportsch. De Korte: 2. Baggus. sportsch. Westwijk; 3. v. d. Berg. spuortsch. Aarts. 63 t.m. 68 kg: l. Greeve, sportsch. Raps mund; 2. v. d. Heuvel, sportsch. Uke-mi; 3. B. Meershoek, sportsch. Bontje. 6R t.m. 73 kg: 1. Toet, sportsch. De Korte; 2., Van Berkel, sportsch. Bontje; 3. Van Hal, sportsch. De Korte. Boven 78 kg: B. Tlggelaar. Lu Gla Jen: 2. Koffrie, sportsch. Vlugter; 3. Van Houten, SP0RTC0MMENTAAR Zaken "pR zijn stemmen opgegaan waaruit verbazing klinkt over de prijzen, die Feijenoord vraagt voor Europa-Cupduel tegen Reykjavik. Van 7,50 tot 22,50. Men acht dat rijkelijk veel voor, wat algemeen wordt aangenomen, een duel waarvan de stukken niet zullen afvliegen. Oi het moet zijn dal Feijenoord de woorden van trainer Happel maakt: „Als we veel sterker zijn, zullen we met groot verschil moeten ten". Feijenoord heeft over de prijsverhoging een mening, die afwijkt van hen, die beweren dal dergelijke prijzen toch waarlijk geen bijdrage aan de passieve recreatie vormen. Passieve recreatie, oordeel: Feijenoord. is mooi, maar wij zijn doodgewone zaak, een voetbalzaak, die waar levert. Als het speciale waar is, rekenen we speciale prijzen. Men hoeft niet te komen, al hebben wij het graag. Men wordt ook „gewone zaken"ndet binnengesleurd Dan is men ook vrij Passieve recreatie is een modewoord, waarmee men ook tracht subsidie los te krijgen Het past minder in een zakelijke opzet zoals wij die voorstaan- Voor Feijenoord dus keihard: zaken zijn Tikken IN het afgelopen weekeinde zijn enige forse tikken uitgedeeld aan de vaderlandse sportwereld. D* verwachtingen omtrent de roe: zijn niet bewaarheid. Het echec de zwemploeg werd er na een eer teleurstellende, dag weinig geringe: op. Bij de roeiers kan men wellicht nog spreken van minder gedisponeerd zijn, behalve Wienese, die kennelijk de moed niet kon opbrengen c het allerlaatste te vechten. Roeien plegen hard te trainen. Maar heeft eens een official gezegd: „Als het roeien uit de studemtensfeer wordl getrokken, zijn we er niet me aan de top". Dat gebeurt zogenaamde ..arbeiderslanden". De resultaten worden al kenbaar- Indiër, Nederland de roeisport niet algemeen maakt, loopt het de kans binnen weinig jaren te zijn verdrongen i de achterhoede. Zoals de zwemsport al is. Te veel is men in de KNZB afhankelijk van individuele talenten. Talent in de breedte mankeert. En als er geen individuelen zijn, tie duidelijk boven de rest uitsteken, i Nederland eensklaps nergens Helaas moert; daarbij ook geconstateerd worden, dat in dit waterland bitte: weinig (zwem)water is. Maar dat i een oude wijsheid, die echter inhoudt, dat ook op dit punt d; aansluiting steeds moeilijker of in he geheel niet kan worden verkregen Kooien UERR1E 'op de voetbalvelden, hen- zelfs in het hockeystadion. W het goéd mei de sport vraagt zich af tot hoever onverkwikkelijkheden zich moete: uitstrekken, wil er van hogerhar.c worden ingegrepen- Men beperkt z niet meer tot „opwinden", n misdraagt zich. Er is in vroeger tijden meesmuilend gelachen om Zuidamerikaanse voetbalvelden i de acteurs bijkans in kooien moeten optreden. Zo ver is het hier nog r maar het zal moeten komen, indiei de ongeregeldheden rich uitbreiden En in luttele jaren is de voetbalsport al een uitlaatklep geworden lieden die zich niet kunnen beheersen en zich onfatsoenlijk gedragen. Want het is doodeenvoudig onfatsoenlijk o op een sportveld te doen waarvo men in het „openbare leven" voor i rechter kan komen. Nu nog mag oj een sportveld kennelijk mee elders. Laat men ervoor waken, dar het sportveld wordt gelijkgesteld met „de straat". Niemand die hel goed meent, heeft behoefte an politiemacht bij iets dat nog altijd dient te gelden als een aamgenarm ontspanning na een week werken. Werddikampioensohap 50 cc OPATIJA. Jn de laatste race van het seizoen heeft Aalt Toersen zijn leidende positie in het klasse- inent voor de wereldtitel motor- rennen 50 co-klasse moeten af staan. Door een tweede plaats in de Grote Prijs van Joego-Slavië. gisteren op hel circuit van Opatija gereden, heeft de Spaan.se Derbirijder Angel Nieto de titel in de lichtste klasse veilig gesteld. Hij vergaarde juist één punt. meer dan Aalt Toersen, die in de tweede ronde van de race wegens machinepech de strijd moest staken - Paul Lodewijkx won de race met zijn eigenbouw Jamabhi. Jan de Vries zag geen kans Nieto achter zich te houden, waardoor de titel bij Toersen terecht zou zijn gekomen. Zijn Van Veen-Kr^id- ler ging als derde over de streep. De eindstand van het wereldkampioen schap 50 cc-klasse is: 1. Nieto (Sp.) 76 pnt.; 2. Toersen (Ned.) 75 pnt-; 3. De Vries (Ned.) 70 pnt-; 4. Smith (Austr.) 69 pnt. De uitslag van de race ui de M ce-klasse 1st a. Lodewijkx (Ned.) imet Jarrmtltt de 72 km M2 ronden) in 36.11,2 (gem. BB»,3 lcm per uur): monde (GB) was al rel dkamp loe nsehap ruthen- 89 pnt.; 2. Andersson. 84 350 cc-klasseVgostinl was al wei Manager Cambuur gaat weg LEEUWARDEN Manager Sletse Weetra heeft na overleg met het bestuur van SC Cambuur medegedeeld dat hij na afloop van het voetbalseizoen 1969- Dc IK W'estr; 22-39 6. Huberts (Ne< Duo Claus/Jetten rallyekampioen DOETINCHEM De Westduitse com binatie Erbstoesser/Faber heeft gisteren de Sauerland Rally gewonnen. In een Opel Rally Kadette kregen Erbstoesser en Paber geen enkel gtrafpumt. De team- prijs werd gewonnen door het KNAC- leam bestaande uit Van der Lof/Konink, Baars/Baars en De Wild/De Wild. De uitslagen zijn: 850—1000 cc: 1, Bo 1000, 33 strafpunten. IGOO—2000 cc: 1. Bohlman-Ziteon, BMW 2 Dit is het stadion waar morgen 1 Europese atletiekkampioenschappen I1 Rally Kadet, 81 pnt.: 2. Van Griel Alfa Romeo. 67 pnt.: 3. Schoonderbeerr- Jong, BMW 2000. 59 pnt.; 4. Dolk-Stoker. D 55. 58 pnt.; 6 Baars-Baars. DAF 55, 55 pnl Volleybalteam moest eer aan Belgen laten BRUSSEL 't Nederlandse volleyt team heeft zaterdagavond in Ant\« pen zijn meerdere moeten erkennen België. De gastheren zegevieren s 3-0. In de eerste en tweede set, wai in fel om de punten werd gestred had Nederland nog mogelijkheden, i derde set wonnen Lcigen overtuigd De cijfers waren; 15—12 15-12 15-3

Leidse Courant | 1969 | | pagina 10