KATHOLIEKE HARMONIEKAPEL IS AAN DERDE LEVEN BEZIG Molen De Valk op eiland van wegen? HUIZEN IN BURGERVEEN STAAN LEEG „GREGORIUS"EN „PEROSI" VOOR VADEREN MARKTEN SURINGAR Voorstel b en w aan bestuur Plastic overkapping boven bad „De Does S.J.Z.: GEEN PLAATS VOOR ALLE VOETBALLERS Noodzakelijke maatregelen Bona Stars Personeel Universiteit stelt voorwaarden aan de bestuursstructuur Dorpsraad voorzitter D. Blom: „Ik schaam me ervoor5' Inwoners klag nood en DE LEIDSE COURANT TRIJDAG 12 SEPTEMBER I960 LEIDEN Voor de Katho lieke Leidse Harmonieka pel heeft ook het spreek woord dat driemaal scheeps recht is, opgeld gedaan. De Harmonie viert deze maand ierde lustrum, maar het vaandel bekijkt, dat al vele jaren trots door Toon Alberts voor het korps wordt uitgedragen beziet, ontdekken, dat de huidige muzikantengroep oor geschiedenis heeft die verder gaat dan 19^9. De harmoniekapel „St. Gre- gorius" opgericht iti 1901 of de grootvader van de hui dige harmonie beschouwen. Onze vereniging ging ech- in de eerste wereldoor- ter ziele. Niet voor lang evenwel, wat spoedig na de- oorlog diende zich de C. Harmonie „Perisi" aan. Vele oudere muzikan- hebben deze harmonie nog gekend of er zelf in ge speeld. Een gezelschap met vele enthousiaste leden. De heer J. Kok was er een as het ook, die in 1949 het aantal medestanders in actie bracht om Lei den voor de derde keer een katholieke harmonie te geven. „Perosi" had name lijk de oorlog niet overleefd. Na de oor log bleken alle instrumenten verdwenen te zijn. Zij waren de weg van alle koper gegaan in de oorlogsjaren of zij waren gebruikt als handelswaar in de bloeien de riulhandel. Eten was tenslotte be langrijker dan het uitblazen van de laatste adem in een fraai muziekinstru- Opj nieuw De heer Kok werd in 1949 bij zijn herop- i ichtingsplannen gesteund door de he- A. J. van Tienen, rector L. P. M. Vester, J. van der Meer, W. Rijnardus, Versteeg en de huidige voorzitter de heer H. M. van Wely. 19 Juni 1949 was het zover. Met acties aan kerkdeuren etc. werd het benodigde startkapitaal bijeengebracht, een legertje muzikanten meldde zich en de Henri Optenberg. des- ijds trompettist van het Residentie-or kest kon aan de gang gaan als dirigent. Hij werd opgevolgd door dhr. Van Veen, plaats moest maken voor de >eer Van Leeuwen. Geruime tijd diri geerde ook de heer H. Jagel de Harmo- inds de laatste 5 jaar berust de Lel ling in de voortreffeijlke handen van d. Burg, klarinettist van de ion Mariniers Kapel. Dankzij zijn en- ;iaste leiding, en de medewerking alle muzikanten, promoveerde de larmonie-kapel dit jaar op het Bonds- Aoncours van de Ned. Kath. Federatie Ie Naaldwijk naar de eerste afd. Har- In onle. 1liet ieder jaar kon de vereniging op gaan. Want een groot ding nist het korps, en dat zijn werkende 'eden, eigenlijk onbegrijpelijk voor een dad als Leiden. Meer leden moeten er comen. Het klein aantal leden is dan jofc steeds de grote zorg van het wak- ere bestuur. Drumband )e jongeren vinden trommelen bijna al- ijd veel mooier dan blazen. De goede rirumband, die thans voor de muziek oopt heeft eigenlijk nooit zoo veel zor- gekend. Destijds was de drumband likwijls groter dan het muziekkorps. gaat het weer zeer goed met de lrumband, die onder leiding staat van Ie heer Van Bohemen, die daarbij ge leund wordt door een kleine kern van nthousiaste drumband-leden. Alleen ont ireekt het bij de huidige drumband aan loornblazers, dus voor enthousiastelin- is hiervoor nog plaats. 'enningen Sen andere zorg, vooral voor de zo vol- •erige penningmeester W. Heykoop is Ie financiële positie van de Harmonie- rel eens gezegd, een Harmonie op- ichten is niet zo moeilijk, maar het in- tandhouden ervan is veel moeilijker, nderdaad, want in vergelijking met b.v. en zangkoor, moet een harmonie kun- beschikken over goede instrumen- )m goede muziek te kunnen maken. EIDEN, 12 sept. Vee Totaal 2717 tieren 7; melkkoeien 75; vette koeien .re koeien 60 vette kalv. 66; nuch- ere kalv. 1; vette schapen 60; fok- chapen 110; vette lamm. 1356; varkens zeugen) 24; schrammen 58; biggen S3; paarden 5; geiten 47. Notering: per tuk, per kg, (s= schoon gewicht) (1= :vend gewicht) stieren sl. s 4.75-4.9.0- 20; melkkoeien 9.75-1300-1650; vette oeien s 3.70-4.40-5; vare koeien 600- 75, 1375; vette kalv. 1. 3.40-3.65-3.90; ette schapen 90-105-125; fokschapen ette lamm. 120-135-155; zeugen (drach- ge> 575-625-675; schrammen 110-120- 30; biggen 95-102-108; geiten 25-65-95. iandel: slachtstieren rustig, melk- loeien kalm, vette koeien slepend, vare oeien kalm, vette kalv. traag, vette chapen en vette lamm. lui. fokschapen oed, zeugen, schrammen en biggen re- elijk, geiten rustig. ioude extra kwal.: tot 4.48; Leidse le awl. tot 4.25. handel: Goudse en Leidse alm. Aanvoer: Goudse 3 partijen, Leid- 2 partijen. •EIDEN, 12 sept. Groente Champig- ons 290-315. appelen 13-18, druiven 130- "0, aardappelen 8-56, andijvie I 71-79, IT 37-68, augurken 17-18, pronkbo- en 50-135, snijbonen 100-300, stambo- cn 90-200, kroten (gekookt) 60, rode *>l 15-27, groene kool 30-32, postelein 61, prei 15-41, spinazie I 73-103, id. 39-52, stoofsla 25-34, spruiten A 87- °2, id. B 77-94, komkommers 15-33, to- laten: A 280-290, B 280-300, C 260-270, I. uien 5-32, witlof 165-210 p. 100 meloenen 76-188. bloemkool 75-144. nolselderij 13-19. sla A 26-36, id. B 26 p. 100 stuks, bospeen 19-68, pe- erselie 11-27, selderij 7-18 p. 100 bos. Instrumenten zijn enorm duur, repara ties van instrumenten, honoraria van di recteur en instructeurs, zaalhuur repe titielokalen, het kost allemaal bergen geld. Het korps hoopt daarom, dat er bij de receptie en het jubileum nog iets anders zal klinken dan alleen muziek. Voor een succesvol voortbestaan zijn ook klinken de munten nodig Programma viering vierde lustrum Kath. Harmonie ZATERDAG 20 SEPTEMBER Receptie in zaal Maria Gijzensteeg van 16.00-18.00 uur. ZONDAG 21 SEPTEMBER Herensingelkerk. Eucharistieviering ter intentie van de leden en overleden leden van de vereniging. 9.30 uur. ZATERDAG 15 NOVEMBER Concert voor de donateurs in het Anto- nius Clubhuis met na afloop bal. Leiden Leidse huisartsen: tot zater dag 10 uur dient men de eigen huisarts te raadplegen. Na zaterdagmiddag 12 u. belle men .voor spoedgevallen de dok terstelefoon 22222. Apotheek: Kolt, Rapenburg 9; tel. 24807. BURGERLIJKE STAND LEIDEN Geboren: Wilhelmina, d.v. G. van Duyn en P. Guijt; Wilma, d.v. G. Nijgh en G. van der Bent; Sylvia, d.v. R. van Loenen en J. van Duijn; Doortje, d.v. M. de Vreede en C. Onderstal; San dra C., d.v. M. van Leersum en A. A. van Wageningen; Vincentuis G. M.t z.v. H. J. M. Buller en M. W. van Etten. Ondertrouwd: P. E. J. Kanbier en M. Hariand; G. Hendriks en J. C. M. van der Krogt; C. B. W. Kerkdijk en C. C. M. Werkhoven; P. A. Pracht en E. C. van der Reijden; E. H. A. M. Oude Vrie- link en C. B. M. A. Neühaüs; W. F. Zwart en E. Mulder; B. Behimehr en M. J. Flohr; J. Ligtvoet en T. de Bock; E. Coster en M. A. Sierat; M. A. van der Wilk en H. C. M. C. van Vliet; A. van den Broek en J. S. Kluivers; M. de Jong en M. Burgers; R. J. van den Bosch en H. J. Bakker; N. Jeltema en A. Otto; J. van Tol en E. Hillebrand. Getrouwd: C. J. Boon en M. C. van Weeren; G. M. Huizer en A. de Bondt; A. J. J. van Deursen en K. Roest; F. W. J. Klein en C. J. Koek; J. B. Zandbergen en P. H. Stikkelorum; D. J. J. van den Berg en C. Bleiji; J. W. H. Plusje en S. S. de Wit; F. Fernandez Yebra en G. M. J. van Dijk. Overleden: C. C. Hogervorst (52); S. P. W. M. van Rijn (32); C. van Duijn (1); C. van Rijn (76). Kerken bezorgen bloemen op de Waardgracht LEIDEN - Een gedeelte van de bloemen die door amateur-tuin ders beschikbaar zijn gesteld, wordt a.s. zaterdag vanuit de Hooglandse Kerk door medewer kers van Experimenteel Kerke- werk in samenwerking met de Pniël-Wijkgemeente en de pa rochie Herensingel aan bewoners van de Waardgracht en omgeving gebracht. Daarmee wordt geen po ging gedaan de woonmisere te ver bloemen. De overhandiging van twee honderd boeketten is name lijk tegelijk een gelegenheid met de bewoners contact te hebben en hun klachten opnieuw te verzame- len en door te geven. De mede werkers aan de uitreiking wor den zaterdagmiddag vier uur ver wacht aan de Hooglandse Kerk, ingang Middelweg 2, kosterij Zaalberg. Wie mee wil helpen is welkom. Parfum Eau de Toilette Eau de Cologne CHANEL - CARVEN LANVIN NINA RICCI Parfumerie BREESTRAAT 108 LEIDEN Culturele raad werkt aan rapport LEIDERDORP. De Culturele Raad van de gemeente Leiderdorp heef een onderzoek verricht naar het vereni gingsleven. Geheel los van dit onder zoek heeft zij tevens een enquete in gesteld naar de financiering van jeugd- aktiviteiten door de verenigingen. In de nabije toekomst zullen gesprek ken plaatsvinden tussen de Culturele Raad en verenigingsbesturen. Sociolo gen van de Stichting voor Maatschap pelijk Opbouwwerk in Zuid-Holland hebben de gesprekken voorbereid. Na deze gesprekken die niet gedacht zijn als ondervragingen hoopt de Culturele Raad te kunnen overgaan tot het opstellen van een rapport dat uit- ultloopt op conclusies, adviezen en pri oriteiten voor het gemeentelijk beleid, uit te brengen aan overheid en gemeen schap in Leiderdorp. Kosten worden geraamd op 'f400.000.- LEIDERDORP Het zwembad ,,De Does'' krijgt wellicht een plastic overkapping boven het 50-meter- bad. Het bestuur van ,,De Does, dat namens de gemeente het bad exploiteert, heeft gisteravond uit handen van burgemeester Van der Have een plan voorgelegd gekre gen, dat het bad ook 's winters bruikbaar moet maken Canadezen overspelen versterkt DKD LEIDERDORP. In een waterpoln- wedstryd, waarin de Canadezen gister avond van de eerste tot de laatste mi nuut domineerden, Is het Lelderdorpse DKD strijdend ten onder gegaan. On danks de versterking, die het. in De Zijl leden Win» Bergman en Loek v. Kam pen en de Lelderdorpse „Hagenaar" Sie- inon Ouwerkerk, hard nodig had, kwam DKD slechts bij incidentele vlagen tot redelijk spel. Maar dan nog alleen al* de Canadezen het zo af en toe op de experimentele tour gooiden. In de derde speeltijd b.v. werden er heel wat Hollandse aanvallen toegela- voor een plastic overkapping te installe- ten> doch op het jUiste moment, wan- ren, die door het Inblazen van lucht neer er een min of meer serieuze doel en overdruk omhoog gehouden wordt, kans werd geforceerd, werd er door Rond het bad zouden voorts kleedca- j het Canadese Selectieteam snel doch bines moeten worden geplaatst, waarin de kap 's zomers opgeborgen kan wor den. Om het bad ook te kunnen laten gebruiken door mensen, die de zwem kunst niet machtig zijn, kan een ver stelbare vloer in het bad aangebracht worden. De kosten van alle voorzienin gen worden geraamd op 400.000,-. Dat zou in 10 jaar afgeschreven worden. LEIDEN Met de verplaatsing van de markt naar de Groenoordhal krijgt de gemeente de mogelijkheid om de Lange- gracht via een dam in de Korte Mare door te trekken in de richting van molen De Valk. Een weg over de Lammer markt dus, die aansluiting geeft op de Molenwerf. De weg over de Lammermarkt zal on geveer tezelfdertijd aangelegd worden als de dam in de Korte Mare. De raad nam daartoe begin dit jaar een besluit, maar de goedkeuring op dit raadsbesluit is nog altijd niet verleend door Gedepu teerde Staten. Wat er met het resterend gedeelte van het oude veemarktterrein zal gebeuren (de veelading) is nog niet bekend. Zeer wel mogelijk, aldus vernamen wjj, is het dat over het terrein van de veelading eveneens een weg komt te lopen, die via de Valkbrug een goede aansluiting geeft op de weg over het Schuttersveld. De molen zou dan als het ware op een eiland In een vork van wegen komen te liggen. ZOETERWOUDE. Het laatste sei zoen dat SJZ op het terrein in de Loe- the zal spelen kost het bestuur veel hoofdbrekens. De toeloop van leden is zo groot, dat veel meer elftallen kun nen worden ingedeeld dan volgens de voorschriften van de voebalbond voor een vereniging met één terrein toelaat baar is. Nu zullen 17 elftallen deelnemen t.w. 7 senioren, waarvan 2 op zaterdag, 7 junioren en 3 pupillen: Daarnaast blijft men in het bijzonder bij de senioren met een groot spelersoverschot zitten. Er zijn dan ook voor alle seniorelftallen 17 spelers beschikbaar die op toerbeurt zullen mogen spelen. Dat dit een enor me administratieve rompslomp is be hoeft geen "betoog. Om dit maximale aantal teams te kun nen plaatsen zijn door het bestuur di verse noodmaatregelen getroffen. Door de terreinnood werd twee jaar geleden reeds besloten tot een senior-zaterdag afdeling. Daarnaast zal er nu ook op zondagmorgen om 10 uur reeds worden gespeeld waarvoor de Katholieke Sport bond dispensatie heeft verleend. Het be stuur is geenszins gelukkig met deze noodsprong, maar het is de enige mo gelijkheid om een groter aanal leden in de gelegenheid te stellen haar gelief de sport te beoefenen. Men heeft in ieder geval het vooruitzicht, dat dit slechts één jaar noodzakelijk zal zijn. Ook zijn er onderhandelingen gaande om een juniorelftal zyn thuiswedsrijden te laten spelen op het terrein van Stompwijkse Boys. Dat er van de gras mat op het terrein in de Loethe aan het eind het seizoen niet vee lover zal zijn lijkt vrijwel onontkoombaar nu per weekend zo'n groot aantal wedstrijden terrein nog drie avonden per week In tensief wordt benut voor de diverse trainingsgroepen Bij de huidige uitbreiding van de ge meente is het zeker niet prematuur te voorspellen dat de twee terreinen die thans liggen ingezaaid op het nieuwe sportcomplex aan de Nieuweweg spoe dig te weinig zullen blyken te zijn. Het is dan ook zaak dat nu reeds voorberei dingen worden getroffen voor de aan leg van een derde veld omdat de pro blemen van nu by SJZ zich anders bin nen enkele jaren zullen herhalen. Tijdens een korte vergadering gister avond had de verkiezing plaats van 2 leden van de technische commissie Deze zaak kon op de onlangs gehouden ledenvergadering niet worden afge werkt omdat de termijn waarbinnen nieuwe kandidaten konden worden ge steld reglementair te kort was geweest. De heren A. v. d. Hoeven en Th. Zand bergen waren aftredend en stelden zich herkiesbaar. Daarnaast was de heer L. v. d. Hoeven Jz. door een aantal le den kandidaat gesteld. De uitslag van de stemming was een duidelijk vertrou wensvotum voor de zittende leden. De heren kregen resp. 36, 33 en 3 stemmen. ZONDAG DOOOS De zaterdagse groen-witten zijn in der eerste wedstrijden gehandicapt, omdat aanvalsleider Beereboom niet beschik baar is. Zondag ziet het elftal er nu als volgt uit: doel: Vurens: achter: G. v. d. Geest, Th. Schuur, Jac. Olsthoorn en L. v. d. Ham; midden: L. van Veen en Th. van Klink; voor; Jac. Wortman, M. van Duijn; L. Bosman en Jac. van Slingerland. Reserves: L. van Teylingen. T. van Noort en T. Koek. Scheidsrechter: G. Bouman. Deze eerste wedstrijd van het seizoen zal een muzikale entourage krijgen door een optreden van de drum band VTOS. Aanvang 14.30 uur. Gemeenteontvanger neemt afscheid OEGSTGEEST Op maandag 29 september zal de ontvanger van de ge meente Oegstgeest, de heer A. A. Ver haar wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd afscheid ne men. Ter gelegenheid daarvan zal 's- middags om vier uur in de raadzaal re ceptie plaats hebben. doeltreffend ingegrepen. In de verschrikkelijk snelle eerste speeltijd van zes minuten netto begon nen de gasten direct al met hun over winning veilig te stellen. Vijf doelpunten werden er achter elkaar gemaakt, waar DKD geen antwoord op wist. In de 2de periode echter wist Ouwerkerk na een solorush de eer te redden. Even later mocht hij bovendien een strafworp ne men. welke hij met een tater-bal be- In de derde periode kreeg DKD heel even Inspiratie: ondanks een veldmeer- derheid van de Canadezen wisten de beide Zijl-leden er verschrikkelijk hard tussenuit te trekken, doch ook no ont brak de afwerking. Toch kon Van Ka- moen nog een derde Leiderdorps doel punt scoren, en wel uit een moeilijke, positie. Maar ondertussen was de score aan Canadese zyde reeds tot twaalf op gelopen. Zaterdagavond speelt Dames 1 'n oefen wedstrijd in de Vijf meihal. Tussen 15 en 22 oktober komt er weer een Ameri kaans vliegdekschip. de Yerk Town, in Rotterdam. Evenals de Wasp zullen ook nu weer de Bona Stars tegen een team van dat schip in Lelden een wedstrijd spelen. Drie geledingen met gelijk stemrecht LEIDEN De vertegenwoordigers van het Technisch en Administratief Perso neel van de Leidse universiteit hebben in een gisteren gehouden vergadering stringente voorwaarden gesteld aan de nieuwe structuur van de universiteit. Het personeel zegt, dat er in een nieu we universiteit slechts drie geledingen mogen bestaan: wetenschappelijk corps, inclusief de hoogleraren, technisch en BURGERVEEN Tijdens de vorige week gehouden vergadering van de dorpsraad van Burgerveen, werd uitvoerig aandacht geschonken aan de onooglijke toestand waarin som mige delen van de Leimuiderdijk verkeren. Vele dijkbewoners vinden het een doorn in hun oog dat het er zo'n rommel is. Vooral ook omdat de dijk druk wordt bereden en min of meer het visitekaartje van Burgerveen is. ,,Men moet wel denken, als men nier langs rijdt, wat een vieze boel is 't hier in Burgerveen. En dan te weten dat in het nieuwe gedeelte van Burgerveen, de wijk „Ruige Hoek", het bijzonder prettig en mooi is. Fraaie huizen en mooi onderhouden plantsoenen. Maar langs de dijk Speculatie en zeker graag in zo'n huis zouden willen vronen. Volgens zeggen is er niets aan te doen. De huidige eigenaar be taalt erfpacht en eigenlijk is het dus de polder die maatregelen zou moeten nemen. Het is bekend dat iemand uit Sassenheim allemaal oude woningen opkoopt, zuiver voor speculatieve doel einden. Zo kan het een langdurige zaak worden." Naar aanleiding van de bespreking had den wij dezer dagen een gesprek met de voorzitter van de dorpsraad, de heer D. van der Blom, die niet onder stoelen en, zoals de indruk wordt gewekt, niet ten onrechte. De heer Van der Blom, die zelf aan de dijk woont, zegt het volgende: „Er zijn woningen in Burgerveen die al jaren leeg slaan. Woningen waar niets aan mankeerde en waar menigeen met veel of banken steekt zich ronduit te schamen voor de verwaarloosde indruk die de Leimuiderdijk geeft. „En ik spreek na mens de volledige dorpsraad," aldus de heer Van der Blom. Vrijwel alle Bur- gerveners klagen hun nood over de dijk plezier in zou wonen. Wat gebeurt er echter? Iemand uit Sassenheim koopt de woning en doet er niets mee. Zuiver voor speculatieve doeleinden. Zo is er een woning, Leimuiderdijk 298, die al zeven jaar lang niet wordt bewoond. Het is een zgn. bedrijfswoning met een groot stuk grond er bij en een enorme schuur. Het werd gekocht door iemand die er een industrie in wilde vestigen. Dat vonden wij in Burgerveen geweldig, want dat zou betekenen dat er in onze buurtgelegenheid meer werkgelegenheid kwam. Het staat nu nog leeg. Al zeven Drie jaar geleden heeft de dorpsraad van Burgerveen het gemeentebestuur benaderd om te vragen hoe het nu met die woningen die al zo lang leeg staan. Men kreeg bericht dat het huis aan de Leimuiderdijk 298 binnen korte tijd zou worden gesloopt en dat er nieuw pand voor in de plaats kwam. Het staat genoteerd als bedrijfswoning. Er ia in al dia tijd niet» gebeurd. Even» huis koopt er binnen een half jaar wat mee heeft gedaan. Zo niet, dan moet de gemeente het huis vorderen. Op deze manier voorkom je dat een huis, zoals hier in Burgerveen, zeven jaar lang leeg staat en in die tijd gewoon weg rot." min met bijvoorbeeld Leimuiderdijk 297 en 295. Zo zijn er nog meer woningen in Burgerveen, die leeg staan en waar het onkruid in wat voorheen de moes tuin was, welig tiert. „Het is zo jammer," aldus de heer Van der Blom, „want er zqn zoveel woning zoekenden in deze gemeente, die vast Er zijn gemeenten in ons land, waar de koper «aan banden wordt gelegd," la w iemand die een bepaald stuk grond wil kopen, met of zonder een gebouw er op, dan kan dat, maar binnen een bepaalde t(jd moet er wat mee gebeurd zijn. Is dat niet het geval dan legt de gemeente er beslag op en staat de woning ten dienste van de volkshuisvesting. „Ktyk, zoiets moesten ze in Haarlem mermeer nu ook doen. Laat de gemeen te maar aeggso dat iemand dia een oud Ruige Hoek In Burgerveen is men content met de „Ruige Hoek". Hoewel de naam anders doet vermoeden, is het een fraaie wijk. Mooie woningen, goed onderhouden plantsoen, kortom een lust voor 't oog. „Maar," zo zeggen de Burgerveners, „wie komt er nu achter de dyk? De passanten zien er niets van. Zij zien al leen die vieze troep." Daarbij komt dat ook het trottoir veel te wensen over laat. De planten groeien er welig tussen de kieren en grote kuilen zijn een ge vaar voor de voetganger, die vooral als het donker is. de kans loopt er zijn nek over te breken. Maar, om nog even op de woningen terug te komen, in één geval is een woning, afgebroken. Het puin, houtafval en onkruid „siert" nu de dijk. „Als bestuur van de dorpsraad moeten wij daarop letten. Dat is één van onze taken. Daar dienen wij de gemeenschap mee. Daarom laten wij het er niet bij zitten en zullen ons met het gemeentebestuur in verbinding stellen. Er moet toch echt iets aan worden gedaan", zo zegt de heer Van der Blom. „Wij denken dat de polder te soepel is. Er zijn voldoende mensen die langs de dijk een leuk huis willen bouwen, maar zij krijgen geen kans. Het zit allemaal vast op één man die de erfpacht in handen heeft, 't Moet echt veranderen. ,M administratieve staf en studenten. Te vens stellen zy, dat overal waar raden met beslissingsbevoegdheid worden ge formeerd, deze raden paritair moeten z(jn samengsteld, met een even grote stem van alle geledingen. Wanneer het overleg in de Leidse atruc- tuurcommissie een afwekend resultaat zal opleveren zyn de vertegenwoordi gers van het personeel verplicht dit re sultaat uitgebreid ter discussie te stal len voor het forum van het personeel. Het standpunt van het personeel, dat er in een nieuwe universitaire structuur slechts drie geledingen zouden moeten bestaan, wordt vooralsnog door geen van de andere groeperingen gedeeld. De wetenschappelijke staf heeft zich wel iswaar uitgesproken voor een integratie van de hoogleraren in het gehele weten- schappelijke corps, maar dan op lan gere termyn. De studenten zijn er voor alsnog op tegen, omdat het de voor hen bruikbare, onafhankelijke positie van de wetenschappelijke staf aantast. Beter vier geledingen, waarbij de stemming fifty-fifty uitvalt dan drie. waar zq zich misschien met een derde van de stem men tevreden zullen moeten stellen. Het overleg aan de Leidse universiteit is daarmee totaal onoverzichteiyk ge worden. Een vertegenwoordiging van de verschillende geledingen heeft in de va kantie overleg gepleegd in het confe rentieoord Aardenburg in Zeeuws Vlaan deren. Dit overleg resulteerde in een nota, waarin de punten van overeen stemming en verschil tussen de gele dingen staan aangegeven. De vraag spitst zich vooral toe op de mate, waar in studenten en technisch administratie ve sttaf medebeslissingsrecht moeten hebben op de verschillende nlvo's van de universiteit: topbestuur, fakulteit en vakrogep. De nota van minister Veringa over organisatie en bestuur van univer siteit en hogeschool heeft dit overleg doorkruist. Curatoren De deelnemer* aan hel overleg in Aar denburg moeten nu verantwoording af- leggen aan hun achterban. Voor het cu ratorium gebeurt dat vandaug. Het is tamelijk zeker, dal president-curator Muntendam zal voorstellen, in de uni versitaire atriietuureommissie alleen waarnemers van curatorenzijde te be noemen. Daarmee zou hy nioeiylkheden als in Tilburg bij voorbaat voorkomen. Daar hebben curatoren zich terugge trokken uit de structuurcominissie en er zich alleen garant voor gesteld, de re sultaten van het overleg door te geven aan de minister. De hoogleraren buigen zich op 7 oktober over de Aardeuburgse resultaten. Daar aan vooraf gaat een overleg In kleinere kring op 16, 17 en 22 september. Het technisch personeel komt 18 september ook weer bijeen, de wetenschappeiyke staf heeft de volgende week een verga dering in petto. Wat de studenten gaan doen zal sterk afhangen van wat er in de andere universiteitssteden te gebeu ren staat. Met Prinsjesdag in het voor uitzicht, de uitspraken van minister Ve ringa rondom die datum en plotselinge initiatieven van actiegroepen kan er al les gebeuren. In ieder geval is voor de «niversitsit de vakantie weer voorbij.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 5