VW '70 KIJKEN BIJ KAMSTEEG „DE ANARCHISTEN Knappe reconstructie van boeiend gegeven Festiviteiten in Groenoord- hal zijn begonnen De Groot showde Bestuur Leidse M. O. B.: Continuiteit van het werk is gewaarborgd „6e ouöe post" Koudekerk popelt om Judith te huldigen Lew Lake-toernooi Bona Stars eindigt na krap verlies als zesde Funny girl EL Alamein De 4 killers Techniek der liefdeskunst Wie 't laatst lacht VRIJDAG 12 SEPTEMBER 1969 DE LEIDSE COURANT rtwee overvolle zalen van motel Holiday Inn, gelegen aan de rijks weg AmsterdamDen Haag, heeft Modehuis De Groot, Breestraat 113, wintercollectie gepresenteerd. Aanvan kelijk was slechts één zaal voor de show gereserveerd, maar de grote toeloop was goed voor een tweede. Weinig alar merends over de roklengte; die blijft nog steeds iets boven de knie. Behalve de vele donkere tinten zijn er ook veel lichte kleuren voor de komende winter, zoals wit, crème, beige, bleu en rood. De wintermantels waren effen en ge ruit en voor het merendeel met bont kraag, van zilvervos tot het niet zo kostbare lapin. Bij de vele mooie pakjes en mantel- costuums viel ons een zwart jersey Italiaans trois-pièces op met verhoogde ceintuur en met koperen knoopjes af gezet. Werkelijk beeldig was het com plet in zwart-rood, waarvan de japon met kort mouwtje was en twee kleine klepjes als versiering had en de bij passende mantel voorzien was van een zwart-lakceintuurtje. De broekpakken doen het nog steeds (en terecht in ons vaak kille kik kerlandje). De jasjes vallen meestal lang en kunnen „opgevrolijkt" worden met grote, koperen knopen en brede manchetten, terwijl de pantalons iets uitlopen. De japonnetjes waren o.a. van acryl, wil, ribtricot en jersey en over het algemeen mouwloos of met een kort mouwtje en veel koper- en gesp- garnering. Vlot was een zwart acryl jurkje met verticale witte streep en heel opvallend mooi was het zwarte mouwloze japonnetje met ingezette stukken van bruin en crème, gecombi neerd met een kort zwart jasje. Ook ontwerpen van Dick Holthaus en niet alleen voor kleine, maar ook voor grote maten waren weer ver tegenwoordigd, waarvan we o.m. een LEIDEN Enkele meisjes van de Huishoudschool bekijken vol interesse een van de stands, die vandaag te bezichtigen zijn op de tentoonstelling van de VEBO in de Groenoordhal. Op de dag voor de openifig van de VEBO is het al een drukte van belang in de grote hal, waar men getuige kan zijn van melk- en kaasbereiding. Naast de demonstraties bestaat ook gelegenheid lekkere hapjes te nuttigen. Aan de tentoonstelling, die tot vanavond 11 uur duurt verlenen het Ned. Zuivel- bureau, de Nederlandse Kaas Unie, de Landbouw Voorlichtingsdienst, het Rijks- zihvelstationr en Menken Melk hun medewerking. mouwloos wollen jurkje zagen van een pracht tint rose met stikselgarnering en bijpassend jasje. Een handig snufje op modegebied waren de witte man chetten van een zwart driedelig mantel pak die met kleefband vastzaten en dus bij een wasbeurtje zó verwijderd kunnen worden. De donkerbruine maxi- mantel kan tevens dienst doen over een tuniekpak of avondjurk. Voor een feestelijke avond was er een avond- culotte met wijduitlopende pijpen en verticale streep in bleu, rose en goud; zeer origineel. De vele fraaie hoeden waren van Gérard Brussé. De lady speaker was TV-omroepster Jetta van Leeuwen; de muzikale omlijsting werd aan de piano verzorgd door de heer Riethoven. A. P. BURGERLIJKE STAND OEGSTGEEST Geboren: Mirjam F., d.v. Anholts en E. Heijboer; Philippus C., z.v. C. B. Homburg en M. van den Ondertrouwd: C. Schmal en A. M. Juf fermans; F. A. de Wolff en H. S. Nies- sen; J. F. van Hartingsveldt en E. J. C. Delfos; H. A. Mulder en M. C. C. van Vollenhoven; J. A. G. van Vreeswijk en P. J. M. Witteman. Getrouwd: K. F. de Blois en J. C. Zandijk; F. Hauwert en M. A. van Groe ningen; J. Zwaan en G. J. Sn(Jders; P. T. Greiner en H. G. Hofman; A. Zwave ling en A. M. F. Bloem; T. Maaskant en C. J. Hoffmann; J. K. Querldo en A. M. E. Balt. Desondanks verlaten meeste stafleden het Bureau LEIDEN Het bestuur van het Leids Medisch Opvoedkundig Bureau heeft (eindelijk) gereageerd op de talrijke publicaties die in plaatselijke en lande lijke dagbladen hebben gestaan over het conflict tussen de oud-directeur van het MOB, de heer Teuns en het bestuur. In een communiqué zegt het MOB- bestuur, dat zij de heer Teuns waardeert als psychiater en dat zij van mening is dat hij tal van goede ideeën heeft, maar hij zich in zijn verhouding tot het bestuur niet waar heeft kunnen maken. Het MOB-bestuur zegt in het commu niqué: „Toen de heer Teuns zich daar niet waar kon maken, diende hij eind 1968 zijn ontslag in, dat door het bestuur werd aanvaard. Daarop weigerde de heer Teuns om heen te gaan. Het bestuur heeft vervoL'gens de toestand ter beoor-, deling voorgelegd aan het Gewestelijk Arbeidsbureau, waar de heer Teuns zeer uitvoerig de gelegenheid heeft gehad zijn standpunt uiteen te zetten. Het GAB heeft het bestuur aan het eind van het eerste half jaar 1969 gemachtigd de heer Teuns met ingang van 1 september ont slag te verlenen omdat er geen werk bare situatie bestond. In aansluiting daarop heeft de heer Teuns verschillende publicaties in de dagbladen doen ver schijnen en hebben vele personeelsleden hun ontslag aangekondigd." Over de toekomst zegt het MOB-bestuur: „Op 29 augustus heeft er overleg plaats gevonden tussen de heer Teuns met en kele stafleden en de bestuursvoorzitter prof. Veeneklaas met enkele bestuurs leden in aanwezigheid van voorzitter en secretaris van de Nationale Federatie van MOB's, dr. Kits van Heyningen en mej. Blom. Daar is overeengekomen dat de heer Teuns binnen 2 maanden zijn voornaamste bezigheden aan het Leidse MOB zal beëindigen en daarna nog slechts enkele patiënten, die langer be handeling behoeven, in persoonlijke be handeling zal houden. Binnen het MOB bevinden zich een kleu terklasje en een kleuterdagverblijf met een 15-tal kinderen dat specifiek toe zicht behoeft. Dit is geen normaal onder deel van het gewone Nederlandse MOB maar een hobby van de heer Teuns. Er is overeengekomen dat de heer Teuns de zorg over deze patiënten zal be houden zij het uiteraard in een andere bewoning dan het MOB te Leiden." Van de kant van hfet bestuur wordt verder meegedeeld dat mevr. Frets-Van Buuren de heer Teuns zal opvolgen. Zij zal worden bygestaan door de psychiater mevr. Hemker-Boer die reeds sinds ge ruime tijd aan het Leidse MOB verbon- Van de kant van de staf is herhaald dat de meeste stafleden binnen afzien bare tijd het MOB willen verlaten. Het bestuur is begonnen naar nieuwe mede werkers om te zien en zij deelt mede dat de continuiteit van het werk aan het Leidse MOB onder leiding van mevr. Frets-Van Buuren is gewaarborgd. (Advertenties) Restaurant Specialiteiten Bouwt aan uitbreiding. Reserveringen: telef. 02532-7235 SASSENHEIM Titelstrijd LDDB LEIDEN In twee plaatsen zullen bij voldoende deelname de Persoonlijke wed strijden worden gespeeld van de LDDB. Hazerswoude en Wassenaar zullen deze ontmoetingen voor hun rekening nemen. Men kan zich opgeven voor de hoofd-, le-, 2e- of jeugdklasse (t/m 18 jaar). De wedstrijden worden zaterdagsmid dags gespeeld en beginnen om 14 uur. De voorronden worden in de maanden oktober t/m december gespeeld, terwijl de finale van januari t/m maart zal du- Tot 1 oktober 1969 kan men zich op geven bij de heer A. v. d. Zwa'n, Pink sterbloem 47 te Leiderdorp, of bij de alg. secr. van de LDDB, A. v. d. Putten, Herenstraat 147 te Leiden, tel. 01710- 44257. LEIDEN De L.K.V. „De Spartaan" start zaterdag a.s. de kompetitie met een uitwedstrijd tegen Sneek. Deze ver eniging doet dit seizoen voor de eerste maal mee in de kompetitie en van de1 sterkte der ploeg is niets bekend. De Spartaan is favoriet. De Spartaanploeg is als volgt samengesteld: A. Swagers; H. Paalvast; N. Loos; Th. Sanders; D. v. 't Riet. aan de v. d. Valk Boumanweg 2, Leiderdorp. Kijk, vergelijk en test. KOUDEKEBK AAN DEIN RIJN Zoals bekend zal de Koudekerkse Judith de Nijs morgen, zaterdag, een poging doen Het Kanaal over te zwemmen. Als deze poging slaagt, waarvan men zaterdag via rechtstreekse TV- uitzendingen getuige kan zijn, wil men in Koudekerk deze prestatie niet ongemerkt voorbij laten gaan. Een huldigingscomité, waarin de gemeente Koudekerk aan den Rijn en de plaatselijke Zwem- en poloclub nauw samenwerken, heeft plannen uit gewerkt om te komen tot een huldiging van Judith de Nijs. Er staan een rondrit in open calèche, voorafgegaan door de Muziekvereniging „Kunst na Arbeid" en een receptie aangeboden door het gemeentebestuur, waarbij iedere inwoner en andere belangstellenden de gelegenheid krijgen Juddth geluk te wensen, op het programma. Op deze receptie wil men Judith de Nijs graag een geschenk aanbieden namens de gehele bevolking van Koudekerk. Hiertoe zal, indien de poging zaterdag a.s. slaagt, zaterdagavond een huis aan huis inzamelingsactie worden gehouden. Rijtoer en receptie, waarop een ieder welkom is, wordt dan gehouden op dinsdagavond 16 september a.s. (Receptie om ongeveer 8 uur in het Verenigingsgebouw) LEIDEN Op bovenstaande foto trekt de lieer G. ten Brink int Voor schoten een gezicht en neemt hij een houding aan of hij nog nooit eerder een pilsje heeft getapt. Toch is hij er heel bedreven 111. Dag in dag uit tapt hij in het Voorschotense horeca-bedrijf De Oude Herberg en dat doet Iiij zelfs zo goed, dat hij gisteren bij de nationale biertapwedstrijd, die gister middag door het Centraal Brouwerij Kantoor in de Stadsgehoorzaal werd georganiseerd, de eerste prijs verwierf. In de afdeilng teams, sleepten de heren R. Bakker en H. d. Vries, die voor bediening in de onderofficiersmess van het vliegveld Ypenburg zorgen, de eerste prijs in de wacht. Met z"n drieën mogen ze 7 januari a.s. naar het nieuwe Rai-gebouw in Amsterdam, om daar samen met winnaars van andere in den lande georganiseerde biertapwedstrijden uit te maken wie het beste pilsje tapt. In de categorie eenmanszaken eindigde de heer J. Klein van de Harmonie uit Leiden op de tweede plaats en de heer L. Brittijn van de Oesterbar uit Noordwijk op de derde. In de afdeling teams eindigden mej. O. Hoogervorst en de heer M. de Witt van café Doesbrug uit Leiderdorp op de tweede, en de heren ARooyakkers en C. van Loe van het 8t. Antoniusclubhuis op de derde plaats. AMSTERDAM Als gevolg van de krappe nederlaag tegen DED heeft Bona Stars gisteravond een zesde plaats be haald op het 21e Lew Lake Toernooi, dat ieder jaar de traditionele introductie tot de competitie vormt. Doordat plotse ling bekend werd, dat het Nederlands team een trip naar Palermo gaat ma ken moest het programma nogal gewij zigd en in elkaar gedrukt worden. Des ondanks is het toernooi wel geslaagd en eindigde Flamingos, dat in de finale Lions met 92-67 achter zich liet, als eerste. De strijd om de derde plaats ging tussen Blue Stars en Landlust, welke In het voordeel van Blue Stars (80-53) eindigde. Het Leidse Bona Stars moest woensdagavond eerst nog tegen Punch spelen. De Delftse studenten, kampioen van Ne derland. hadden de dag tevoren ver sterkt met Bona Stars pivot Pieter van Tuyll in Luxemburg tegen Standard Liege, Belgisch kampioen, een demon- staratiewedstrijd gespeeld, waarin Pie ter van Tuyli een der uitblinkers was maar enkele minuten voor tijd weer aan zijn enkel geblesseerd raakte. Dit mag echter niet verhinderen dat hij a.s. zon dag in het sportprogramma van ^adlo Veronica samen met coach Kallenberg door Henk van Dorp geïnterviewd zal worden. Maar Punch was ook niet vol ledig en had aanvankelijk de meeste moeite het juiste ritme te pakken. Via 8-2 werd het 14-6 en toen «tokte het plotseling bij de Stars. Opeens liep het stroef en Punch profiteerde door Side- rus en Pouw dankbaar van de misver standen in de floating verdediging van Bona Stars, die nu bij de rust tegen een achtertsand (18-22) aankeken. Pas na 8 minuten (Punch had zijn voorsprong tot 8 punten vergroot) werden de Stars wakker en begonnen zelfbewust via een fanatieke Har Stol aan een tegenoffen sief. Binnen 4 miuten was het gelijk en, geleidelijk aan bouwden de Leidenaars een voorsprong op, die zij. ondanks een laatste tegenoffensief van Punch, niet meer loslieten. Eindstand 46-39. Voor de vjjfde plaats moest nu een nog gehavender Bona Stars team, ook nog zonder H. Stol en R. Wullaart, tegen DED aantreden. Pley, Maassen, Ruyse- naars, Van Cleef en \V. Stol konden het tegen deze pas naar de eredivisie ge promoveerde ploeg niet redden. Alhoe wel het tot de elfde minuut gelijk op ging (11-13) liep de aanval niet zoals het moest. Verandering van systeem baatte niet, DED liep langzaam uit tot 21-28 bij rust. Na de hervatting een fel offensief van Bona Stars, 5 minuten een gelijke stand (30-30). Op onverklaarbare wijze stokte het weer, DED vocht terug en vla 41-30, 41-39 was het 50-49 met nog een minuut te spelen. J. Maassen verloor al drib belend de bal en het was gedaan met de Leidenaren, die mat 53-49 aan het kortste eind trokken. Medische diensten Alkemade dkt. R. Glansbeek, Po- pulierenstr. 45, R'veen, tel. 01713-2511. Apotheek J. v. d. Werf, Koppoellaan 1, Rjjpwetering, tel. 01712-202. Wijkverpl.: zr. M. Rusman, Past. v. d. Pl.str. 13, Rijpwetering, tel. 01712-366, b.g.g. 573. Bodegraven dkt. Bol, Wllh.str., tel. 2113. Apotheek De Wejjer, Statensingel te Gouda. Wijkverpl.: zr. Raaphorst, Pr. Bernhardstr., tel. 2086. Boskoop dkt. P. J. Bom, Burg. Colijn- straat 60, tel. 2136. Wijkverpl.: zr. W. v. Dam, Overslag, tel. 2141. Hazerswoude voor arts, zie Leider dorp. Wijkverpl.: zie Koudekerk. Hillegom dkt. J. v. 't Westeinde, Sta tionsweg 74, tel. 5771. Apotheek: Hoofd straat 78. Koudekerk a. d. Rijn Voor arts, zie Leiderdorp. Wijkverpl.: zr. v. d. Leer, B. G. Cortslaan 34, L'dorp, tel. 01710- 23109. Langeraar dkt. A. M. v. Dongen, Nieuwveen, tel. 01723-101. Apotheek: zie Woubrugge. Wijkverpl.: zr. Bovenkerk, tel. 01723-364. Leiderdorp dkt. H. Bakema, Hoofd straat 2. tel. 24828, b.g.g. 01723-264. Apotheek: v. Breest Smallenburg. Wijk verpleging: zie Koudekerk. Leidschendam za.: dkt. Sacharov, Pa trijslaan 13, tel. 4445; zo.: dkt. Schlü- ter, Kon. Julianaweg 68, tel. 6441. Apo theek: Lansberg, Geest buurtweg 14, Rijs wijk, tel. 070-118623. Leimulden Voor arts, zie Alkemade. Lisse J. M. v. Dijk sr., Achterweg 6, tel. 3134. Apotheek, zie Hillegom. Wijk verpleging: zr. Overbeek, Schoolstr. 4, tel. 3353, b.g.g. 3305. Nieuwkoop en Noorden dkt. M. San ders. tel. 01725-1555. Nienwveen zie Langeraar. Noordwyk za.: dkt. De Beer, Want- veld 11, tel. 2751; zo.; dkt. Goudriaan, Nieuwe Zeeweg 37, tel. 2333. Apotheek aan Zee. Hoofdstr. 59, tel. 3068 (zi 21.30 u.. zo. 11.30-18 u.). Wijkverpl.: Gem. Wjjkgebouw, Van Panhuysstr., tel. 2338 en 2907. Noord wijkerhout dkt. v. d. Lugt, Hoogduinweg 20, tel. 02520-5707. Tand arts: J. K. Werkman, Hoofdstr. 322, Sassenheim. Wijkverpl.: zr. Cypriana, tel. 02520-5436. Oegstceest: dkt. D. Held, Marelaan 36, tel. 52255. Wijkverpl.: zr. De Groot, tel. 545Q0 of 22222. Sassenheim dkt. J. M. v Nes, Hoofd straat 155, tel. 7119. Apotheek, zie Hil legom. Valkenburg zie Katwijk a. d. Rijn. Voorhout dkt. AW. Bots. Prof. Aal- berslaan 2, tel. 7393. Wijkverpleging: zr. Meyssen, Dr. Kuyperlaan 3, tel. 02532- 7796. Voorschoten Apotheek Voorschoten. Wassenaar dkt. Romer. Lange Kerk- dam 56, tel. 2501, en dkt. Boogaart, Storm v. 's-Gravensandeweg 1, tel. 4466. Apotheek: Langestraat 86, tel. 2141. Tandarts (za. en zo. v. 1-18.30 u.) J. H. Stork, Stoeplaan 6, tel. 9508. Woubrugge dkt. v. Dongen, tel. 01723- 101. Wijkverpl.: zr. Brouwer, tel. 01723- 364, b.g.g. 264. Zwammerdam dkt. G. Gill. tel. 01726- 2527. STUDIO „La Bande Bonnot" is de (ware) geschiedenis van een viertal anarchisten, wier activiteiten al spoe dig een ernstiger karakter krijgen, wanneer ze gezelschap krijgen van een zekere Jules Bonnot, een man, die de dertig reeds gepasseerd is en die der halve een grote invloed op het veel jongere groepje heeft. Provocaties worden misdaden. Over geheel Frank rijk zaaien zij terreur door te moorden en te plunderen. Via een tip van de vriendin ener on schuldige arrestant ontdekt de politie de schuilplaatsen van de Jongelui. Achtereenvolgens worden Soudy, Ca- rouy en Raymond (Jacques Brei) ge arresteerd. De overige twee, Gamier en Bonnot (Bruno Cremer), worden in een woning omsingeld door tientallen politieagenten. Wanneer deze actie geen succes oplevert wordt het leger er zelfs bijgehaald. Terwijl hij een zwarte vlag op het dak van de woning plaatst, wordt Gamier neergeschoten. Jules Bonnot, nu alleen tegen de over macht, treft even later ook een kogel. Vóór hij zijn laatste adem uitblaast krabbelt hij nog iets op een briefje als Leve de anarchie De film wordt ingeleid door een filmpje uit 1912, dat originele beelden van dit gebeuren toont. Regisseur Philippe Fourastie heeft het gebeuren puntig en overzichtelijk gereconstrueerd: hij gaat enkel in op details, welke essen tieel zijn voor een duidelijk beeld van dit boeiende gegeven. Een goede keu ze waren de acteurs, waarbij Jacques Brei als een ontdekking dient te wor den aangestipt. H(j laat by vlagen kun dig spel zien: puur. en zonder facade. De bezoeker dient echter te weten, dat deze film een reconstructie is van wat zich rond 1911 in Frankryk afspeelde en beslist geen beeld geeft van het hedendaags anarchisme, zoals de titel wellicht zou kunnen doen vermoeden. Keuring: 14 jaar. TRIANON Barbra Streisand heeft in „Funny Girl" een rol gekregen waarin ze naar hartelust kan dansen, springen, zingenen acteren. Het laatste mag gerust een openbaring ge noemd worden. Ze speelt het meisje uit de achterbuurt, dat het al gauw hogerop zoekt, wan neer haar gezang het kennersoor be reikt. Zo belandt ze in het milieu van de cocktails en de parties. Het spel van Omar Sharif is van een niet minder gehalte. Al met al een fyne kluchtige musical, die jong en oud voor de tweede week in dit theater zal doen boeien. Keuring: alle leeftijden. LIDO Een van de meest tragische gevechten uit de Tweede Wereldoorlog speelde zich af rond het Noordafri- kaanse El Alamein, waar de geallieer den en de As-troepen tegenover elkaar stonden. In deze slag viel vooral het grote strategische inzicht op van de Duitse generaal Erwin Rommel, die in tegenstelling tot zyn Führer, zoveel menselijker te werk ging. Beiden kon den het echter niet al te best met el kaar vinden en dat zou dan ook de oorzaak worden van Rommels neder laag. Het oppercammando weigerde eenvoudig versterking naar Afrika te zenden. Rommel stond derhalve voor een hopeloze opgave. In „Brigade zon der vrees" heeft regisseur Calin J. Padget dit slagveld opnieuw bezocht. Naast de massagevechten toont hy de persoonlijke tradities. Velen zal dat met afschuw vervullen, maar het zou om een juist beeld te geven van de gevechtshandelingen, onjuist zyn hier aan voorbij te gaan. Sentimenten wor den meestal op de achtergrond ge schoven. zeker waar het gevoelen» be treft jegens de vyand. Niettemin zien wij enkele tafereeltjes, waaruit duide- ïyk biykt dat er wel degelijk haatge voelens zyn tegenover de vyand in het algemeen, maar niet altyd tegen het individu. In de woestyn, waar men ln een niemandsland schynt te zjjn be land, worden deze scènes extra kracht bygezet. Is dus in dit opzicht de wer- keiykheid heel dicht benaderd; het taal gebruik van „vriend en vijand" doet wat vreemd en aanvankeiyk verwar rend aan. Zowel Engelsen als Italia nen en Duitsers bedienen zich van de Engelse taal. Onze complimenten teh- slotte aan Robert Hossein en Michael Rennle, die respectleveiyk Rommel en Montgomery ten tonele voeren. Keu ring 18 jaar. LUXOR „De vier killers" Is een semi-gedocumenteerde reconstructie van een reeks gewelddaden, die de Noorditallaanse stad Milaan de laatste jaren het aanzicht gaven van het Chi cago uit de dertiger jaren en die hun hoogtepunt vonden in een bankoverval van 25 september 1967. Regisseur Car lo Lizzani houdt zich in zyn recon structie bezig met prostitutie, afper- singsgangs en bankroven. Hij legde de drie gebeurtenissen naast elkaar vast ln plaats van de drama tische ontwikkelingen te filmen in een doorlopend verhaal met steeds dezelf de spelers. De meeste aandacht besteed de hy aan de septemberroof, welke in die tyd in noordelijk Italië voor veel opschudding zorgde. Voor een zo realis tisch mogeUjke herleving van het ge beuren kreeg hy de medewerking van de politie-autoriteiten en van degenen, die by de spectaculaire bankroven, die verscheidene doden en tientallen ge wonden eisten, betrokken waren ge weest. Het geheel doet wat rauw aan, waardoor waarschyniyk alleen de ge harde bioscoopbezoeker genoegen aan ..De vier killers" zal beleven. Keuring: REX Zoals de titel reeds doet ver moeden is „Techniek der liefdeskunst" geen „sexfilm", maar een voorlich tingsfilm. Zo heeft de regisseur het althans bedoeld. De beelden worden van commentaar voorzien door dr. L. Meinhardt, een bekend Duits vrouwen arts. Deze volstrekt onbeperkt open hartige „levensles" draait thans voor de tweede week in dit theater. Keuring: 18 jaar en ouder. Tqdens de nacht voorstellingen; „Blond wrakhout" met sterren als Robert Mit- chum en Marilyn Monroe in de hoofd rol. Keuring: 18 jaar. CAMERA Camera nam deze succes volle rolprent over van Luxor, met al evenveel succes. Leidenaars komen niet uitgelachen om dit schitterende lach- vuurwerk, dat geproduceerd wordt door David Niven, Jean-Paul Belmon- do, Eli Wallach en Bourvil. Wie nog geen gevoel voor humor bezit. hij spoede zich erheenen het zal hem worden gegeven. „Wie 't laatst lachtis een yzersterke lachfilm. Keuring: elke leeftyd. Tydens de nachtvoorstellingen: „Het Proces", naar het beroemde werk van Franz Kafka met in de hoofdrollen o.m. Anthony Perkins, Jeanne Moreau, Elsa Martinelli en Orson Welles. Keu ring: 18 jaar.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 3