COACH ROELL: ACHT HEEFT VOOR VIJFDE PLAATS GEEN INTERESSE Zoetemelk halve tel te kort voor de trui Aegir/Hollandia in de finale Aanval op gevestigde faam V.A.D. STERKE TROEF IN DAMCOMPETITIE Poloploeg in eerste periode al verslag en Skigymnastiek heft bewegingsarmoede op AFSCHEID J. TH ESSERS VAN DEN HAAG N.K.S.-VOETBAL VRIJDAG 12 SEPTEMBER 1969 DE LEIBSE COURANT PAGINA 11 KLAGENFURT. Op impo nerende wijze heeft het vlagge- ichip wan de Aegir-Hollandia» combinatie bij de achten Neder- and de eerste finaleplaats bezorgd >ij de Europese kampioenschap- >en. In een rustig baantempo, dat werd afgewisseld met enige tussen- iprints, om eerst de Italianen en tenslotte ook de Hongaren af te schudden, zegevierde de Oranje- jloeg gisteren in de eerste her- iansingsheat en bereikte daarmee de laatste zestien in dit spectacu- airste onderdeel van het roei- toernooi op de Wörthersee. Coach Roell was uiterst tevreden. „De jongens hebben hun opdracht goed ïitgevoerd. Maar zondag gaan we leel anders te werk. Hoe, dat blijft ioorlopig geheim. Niet om de bui tenlanders niet wijzer te maken, naar doodeenvoudig omdat ik de »loeg rustig wil houden. Eén ding staat vast: we zijn niet geïnteres seerd in een vijfde of zesde plaats. Meer kan ik echter niet zeggen", (n de finale (zondag) komt de >loeg uit tegen West-Duïtsland- )ost-Du its land, Hongarije, Rus and en Groot-Brittannië. Zijn woorden konden niet anders dui- en dan op een aanval op een der plak- de eindstrijd. Een aanval van Ne erland op de gevestigde faam van ster- achten als de „West-Deuschland-Ach- waarvoor roeiprofessor Karl Adam eerste opzet maakte en het werk toen ■erliet aan een niet minder kundige as- istent, de Oostduitse superformatie en Russen, die via de tweede herkansing net Groot-Brittannie de finale bereikte, iongariie en Groot-Brittanië zijn reeds keer door Oranje verslagen. Het Selectie voor amateurelftal DEN HAAG. Achttien spelers zijn geselecteerd voor het Nederlands ama teurelftal, dat dinsdag in Sleeuwijk tegen Middlesex Wanderers speelt. De geselecteerden zijn: Soetenibroek (DESK), Schinkel (DOVO), Kiel (Go Ahead, Kampen), Westland (Huizen), I Delmotte Middelburg), C. van de Kerk hof ,Mulo, W. van de Kerkhof (Mulo), Van Kesteren (Noordwijk), Kuipers (Sparta '25), Smits (Sparta '25), Leisen (Spel. Enschede), Tip Spel. Enschede), Avoird (TSC), Leget (UVS), Schipper (Veerse Boys), Kok (IJsselmeervogels), Hoek (ZW), De Wit (ZVV). RiedewaldVerbon om bokstitel ROTTERDAM Voor hel eerst sinds j lange tijd zullen twee Nederlandse profs 1 om een nationale titel boksen. De Rot terdamse promotor Theo Huizenaar heefl met Ronald Riedewald overeenstemming bereikt over een titelgevecht. De Surinaamse zwaarwelter. die twee jaar geleden door overwinning op Jack Johnson (Curagao) Nederlands kam pioen werd, zal op 3 november zijn ti tel verdedigen tegen de Utrechter Joop Verbon. Het gevecht over twaalf ronden wordt in de Riverahal in Rotterdam ge houden DEN HAAG Op zaterdag 13 septem ber beginnen de wedstrijden om het clubkampioenschap dammen van Neder land. In de ereklasse nemen de volgen de verenigingen deel: De Goede Zet (Gron.): Excelsior fs-Hertogenbosch). R.K.D.V., (Huissen). Damclub Hnizum (Leeuwarden), L.D.V. (Leiden). Twcnte's Eerste (Hengelo), V.A.D. I en V.A.D. II (Amsterdam). De grootste kanshebber voor de ti tel lijkt V.A.D. Deze vereniging is ont staan uit een fusie van Gezellig Sa menzijn en Joseph Blankenaar. Aan het eerste bord speelt de Europese kam pioen Ton Sijbrands. De kampioen van vorig jaar, R.K.D.V. Huissen. en de ver- Nederlaag jeugdvolley balteam AMSTERDAM Het Nederlands jeugd- volleybalteam heeft gisteravond in Am sterdam met 30 verloren van het Is raëlische seniorenteam. Maandag ko men de Israeli opnieuw in actie te gen Nederland, in Voorburg. moet dus gaan om tenminste het brons, misschien het zilver en, gokkend op al les of niets, op het goud. Een stoute droom temidden van zoveel grootheden. Puzzelen Chef-d'equipe Van der Lee had met de coaches zitten puzzejen welke plaat sen de Nederlandse ploegen in de her kansingen moesten behalen om zo. stig mogelijk ingedeeld te worden i: halve finales. Het lukte niet in alle ge vallen. De twee met stuurman had in zijn heat beter derde dan tweede kun nen worden. Nu kwamen Coster en Wes terhuis terecht in een heat met twee se riewinnaars (Italië en Tsjecho-Slowakije) Als zij derde waren geworden, hadden zij in de andere heat wellicht iets meer kans gehad. Enig geluk Op finaleplaatsen wordt, gerekend voor de vier zonder stuurman van Nereus, die in de serie zo imponeerde en van Jan Wienese. De vier met stuurman van Nereus, en de twee met van Argir-Skoll moeten enig geluk hebben om verder te komen dan de kleine finales, die zaterdag op het programma staan. De overige indelingen van de Nederland- De Nederlandse acht voorgrond roeide zich tegen de Hongaren gemakkelijk in de finale. se ploegen in de halve finales zijn Vier met stuurman: Oostenrijk, Rus land, Oost-Duitsland, Tsjecho-Slowiaje, Groot-Brittannië en Nederland: twee zonder stuurman: Bulgarije, Rusland, Denemarken, Oost-Duitsland, Joego slavië en Nederland; twee met stuur man: Frankrijk, Italië, België, Zwitser land, Tsjecho-Slowakije en Nederland: vier zonder stuurman: Nederland, Tsjecho-Slowakije, Frankrijk, Italië, Rus land en Roemenië. DOPING BIJ ROEMEENSE ATLETEN BOEKAREST Een woordvoerder van de Roemeense atletiekbond heeft in Boe karest de schorsing bekend gemaakt van drie atleten en een atlete. Het viertal is wegens dopinggebruik tijdens de nationale kampioenschappen de deelneming aan wedstrijden voor drie maanden ontzegd. Het zijn de 5000 m loper Scheible, de 400 m horden lopers Caoi en Danisciu en de 100 m hordenloopsters Valeria Bufanu. die ook haar titel kwijtraakte. Bovendien weid zij evenals Caoi uit de ploeg voor de Europese kampioenschappen in Athene Een jaar geleden deed zich in de Roemeense atletiek ook een doping-* geval voor. Hindernisloper Zoltan Va- mos werd toen op het gebruik van stimulerende middelen betrapt Finaleplaatsen '7 G. Petterson leider van Toekomstronde LE MANS Het voorspel van de tonde van de Toekomst heeft gisteren Le Mans niets van de kracht van de ïst- en Oosteuropese amateurs ont- iuld. Gosta Petterson, die door zijn arenlange reeks van indrukwekkende restaties op de eerste plaats verant woordelijk is voor de bloeiperiode van de candinavische wielrennerij, was de nelste van bet selecte groepje van vijf dat de tijdrit over 9150 meter op iet autocircuit van Le Mans in minder twaalf minuten aflegde. In het klae- cment werd de 28-jarige Zweed op halve seconde gevolgd door Joop ioetemelk, die als eerste van de 120 eclnemers de 12-minutenbarriêrg had oorbroken. Van de 22 renners, die nog na Zoete- an de start kwamen, bleven be- alve Gosta Petterson ook nog de Zwit- Joseph Fuehs (3e), Leif Mortensen en Fedor den Hertog (5e) beneden magische grens, die verder alleen nog >r de Belg Paul Crapez (12.06.46) werd lenaderd. Joop Zoetemelk was tevreden met zijn weede plaats. Onmiddellijk nadat hij noment vertelde hij: Ik denk dat ik >P de vierde plaats zal eindigen. Mor onsen, Den Hertog en Kurmann moeten og rijden. Dat drietal echter kon zijn ijd niet evenaren, wel Gosta Petterson. onuitputtelijke krachlbrond uit Val- :da aan de Zweedse westkust. Als slechts kracht in het spel is, ls ïosta Petterson alleen te evenaren, niet overtreffen. Wordt ook gevraagd naar o vrij grote hoeveelheid koersinzicht, actiek en vooral geestelijke souplesse, an valt ook Gosta Petterson door de nand. Daarom is de Zweed niet de ge- aarlijkste concurrent voor de Neder- andse ploeg, die het dagploegenklasse- nent duidelijk won, en waarin ook Hoek- tra (19e) en Oosterhof (23ste) een plaats ussen de sterken veroverden. Verkeerde baan De door iedereen gevreesde Xavier kurmann werd door pech uitgeschakeld de gele trui van de eerste dag. Aan iet eind van de eerste ronde kreeg hij lekke achterband, moest van fiets 'erwisselen en koos daarna de verkeerde ijbaan toen hij weer in het zadel klom. ij reed op het rechtse gedeelte in caats van op het middelste, werd daar- •kior uit zijn concentratie gehaald en erloor nog meer tijd. Na de eerste ronde Kurmann, mede daardoor, 24 secon- tfon achter op Gosta Petterson. In de an alle kanten werd gefeliciteerd met "ia prestatie hij was ruim 25 secon- ien sneller dan de beste renner tot dat eed« omloop verloor de wofehJkeov- De races van vanmorgen hebben voor Nederland evenzovele finaleplaatsen op geleverd. Zowel de vier met stuurman van Nereus als de ongestuurde twee van Willem III en skiffeur Jan Wienese be reikten na enerverende races de eind- Het eerste succes kwam al meteen tot stand in de vier met stuurman, waarin de Soetersvier na een spannende race derde werd. In de finale moet de Nereusvier het nu opnemen tegen West-Duitsland dat de eerste halve finale ook met ovennacht won Roemenië, Zwitserland, Oost- Duitsland en Rusland. De befaamde eindspurt van Sleenkist en Benecke was weer beslissend. Deze twee-zonderstuurman van Willem III liet de Nederlandse kolonie lang in wanhoop. Het is ibeken<k-dat :-ij een langde start hebben. Maar ditmaal raakten de Am sterdammers in het begin wel erg ver achter. Na duizend meter nog leken zij in zesde positie kansloos maar toen be gon de opmars. Steenkist en Benecke ko men in de eindstrijd uit tegen de Verenig de Staten, West-Duitsland, Polen, Dene marken en Oost-Duitsland. Ook Jan Wienese kwam volgens de verwachting in de eindstrijd, echter via een benauwde finish. De Argentijn De- middi werd eerste. De fotofinish moest uitsluitsel geven over de volgende posi ties: tweede werd Wienese in 7.17.92, der de Dwan in 7.18.14 en vierde de Rus Balenkov in 7.18.16. Hongaren met 10-5 de baas BOEDAPEST Nederland is er gis teren in Boedapest niet in geslaagd in het waterpolotoernooi om de Coppa Hon- garia de eerste overwinning te behalen. Hongarije won met 105. De tussen standen waren 4—2, 3—1. 1—0, 2—2. De Nederlandse doelpunten werden gemaakt door Hoogveld (3x), Hermsen en Jansen. Voor Hongarije scoorden J. C'onrad (2x), L. Conrad (2x), Zaroshi <2x), Velkai, Bod nar, Kantorna en Gyero. Het Nederlandse poloteam heeft tegen Hongarije geen kans gehad de nederla- genreeks te onderbreken. Onder aanvoe ring van uitblinker Hoogveld kon de ploeg de Hongaren slechts in de eerste minuten bijhouden, toen het tempo nog niet zo hoog lag. Hongarije nam na enige seconden de leiding. Maar Nederland sloeg onmiddellijk terug door een af- stanckseh<jt van Hoogveld. In de eerste speeltijd liep de Oranjeploqg desondanks reeds een beslissende achterstand op. Ook in de tweede periode waren de Hongaren bijna voortdurend aan de bal, waarbij zi onbarmhartig profiteerden van numerieke meerderheden als een Nederlandse speler uit het water was gestuurd. Ook Nederland toonde zich tamelijk bedreven in het uitbuiten van opgelegde mogelijkheden. In de derde periode, toen de Hongaren een voorsprong hadden van 73, gingen zij weer op balbezit spelen en lieten het bij slechts een treffer. De laatste speel tijd was voor Nederland de beste. De ploeg gaf zich tot het uiterstee, schoot Prestatie Het verjongde Italiaanse team leverde weer een verrassende prestatie. Ditmaal hield het de Russen op gelijke hoogte, 55, zodat het na drie dagen de ranglijst aanvoert met vijf punten. Oost-Duits land won met 6—2 van Joego-Slavië. Vandaag wordt er niet gespeeld. Mor gen komt Nederland uit tegen Oost- Duitsland. Na drie dagen is de stand: Italië 3 2 1 0 5 14—12 Rusland 3 1 2 0 4 1914 Hongarije 3 1 2 0 4 2419 Oost-Duitsland 3 1113 1714 Joego-Slavië 3 1 0 2 2 14—17 Nederland 3 0 8 3 0 1426 Kamer bezorgd over Studio Sport Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Het Tweede-Kamerlid Tea* Woorst <KVP) heeft aan minister Klompé, CRN. gevraagd of het waar is dat de televisieuitzendingen Studio Sport van zondasavonds met ingang van 5 okto ber van het eerste naar het tweede net zullen worden verplaatst. Kan de minister, zo vraagt, de lieer Ter Woorst, uiteen zetten welke motieven aanleiding tot deze verplaatsing hebben gegeven? Voorts wil hij weten welk percentage van de Nederlandse kijkers het tweede net nog niet kan ontvangen. Als een niet onbelangrijk deel van de kijkers het tweede net niet kan ontvangen, zo vraagt de heer Ter Woorst, is de minister dan bereid maatregelen te treffen om de ver plaatsing van Studio Sport van het eerste naar het. tweede net ongedaan te maken of op te schorten? eniging van Harm Wiersma. Damclub Huizum, kunnen het de Amsterdammers erg lastig maken, Voor een uitschieter kunnen L.D.V. en Twente's Eerste, met oud-wereldkampioen Piet Roozenburg als kopman, zorgen. In deze klasse degrade ren de nummers zeven en aoht. Hoofdklasse In de nationale hoofdklasse komen uil: Damclub Almelo. B.D.V. (Bennekom), Constant (Rotterdam) Het Oosten (Rot terdam). Philips (Eindhoven, (R.D.G. (Den Haag). D.C T. (Twijzelerheide), D.C.Y. (IJmuiden). De bovenste twee plaatsen geven recht op promotie naar de ereklasse. Hier voor komen het meest in aanmerking Het Oosten, dat danig versterkt is en D. C.Y. maar Damclub Alemelo en R.D.G. zouden wel eens voor een surprise kunnen zorgen. R.D.G. heeft zijn tiental vejongd, wat de strijdlust ten goede is ge komen zoals uit oefenwedstrijden is ge bleken. Vorige week dwong R.D.G. V. A.D. in Amsterdam een gelijkspel (10- 10) af. De mogelijkheid beslaat dat een per manente nationale hoofdklasse wordt in gesteld. In dit geval zullen slechts twee tientallen degraderen, anders keren de nummers drie tot en met tien terug naar de provinciale hoofdklasse. Prov. hoofdklasse In deze provinciale hoofdklasse ko men uit: Damvereniging Alblasserdam Charlois (Rotterdam); DDV (Dordrecht); Den Burcht (Voorburg); DIO (Den Haagl; HDCODB (Den Haag); MDV (Mon ster); PDV (Papendrecht); Damvere niging Rijswijk; SWZDV (Den Haag). Het Haagse district is vertegenwoor digd met zes verenigingen maar de kan sen op een provinciale titel lijken niet groot. DDV en PDV komen hiervoor hel meest in aanmerking met DIO en MDV als de grootste concurrenten. De Zweed Goesta Petterson op weg naar de eerste ritzege in de Ronde van de Toekomst Sol 1 icitati ebri even Petterson was in die eersie ronde met een lijd van 6.04.00 seconden al het snelste geweest. Joop Zoetemelk had drie tellen meer gebruikt dan de Zweed die al jaren het amateurwielrennen als broodwinning heefl. In de tweede ronde bleef Zoetemelk, die in deze Tour de l'Avenir sollicitatiebrieven voor een hechtere profcarrière dan die van de broers Petterson op tafel wil leggen, in hetzelfde ritme doorrijden. Niemand legde de tweede ronde zo snel af als Zoetemelk, maar in de stijve bries die ruim drie uur alle renners hinderde, was Zoetemelk slechts tweeëneenhalve sec. sneller dan Petterson. Een halve tel le weinig om al tijdens de proloog leider m de Ronde van de Toekomst te worden. Talentenjacht tan Ned. Ski Ver. I DEN HAAG Het aantal vakantie- j gangers dat de sneeuw opzoekt, stijgt nog steeds. Dit brengt mee dat ook de animo voor de lange latten groeit. Daar onder is dan een groot aantal dat meent na enige lessen de skikunst enigszins on der de knie te hebben. Als een beenbruik of gekneusde enkel niet voortijdig het vakantiegenot verstoort, is '1 wel de con ditie die vele kandidaat-skiërs in de steek laat. Toch kan dit voor aspirantskiërs intersportseizoen prepareren; door ski gymnastiek. De Nederlandse Ski Vereni ging heeft geconstateerd dat onder de vele wintersportgangers grote bewegings armoede heerst. Bij gebrek aan sneeuw en hellingen zijn borstel en denne- banen een aangename maar levens po vere reniplacant. Vandaar dat de „Ens- kiver" is overgegaan tot doelgerichte skjgymnastiek die het bewegingsareaal moet vergroten. Skigymnastiek brengt de deelnemers in situaties die zoveel mogelijk identiek zijn aan die waarin de aanstaande skiër kan komen te verkeren. Een voorname factor is het val breken omdat juist bij skiën een breuk veelal niet onstaat door de val zelf maar door het reflectoir te gengaan van de eenmaal ingezette val. De N.S.V. zorgt bij deze skigymnastiek uiter aard ook voor vergroting van 't uithou dingsvermogen (Circuittrainingen» en fysieke ontspanning (ritmische- en zwaai oefeningen). In de praktijk is gebleken dat niet alleen liefhebbers van skiën maar ook niet-wintersportgangers van deze gymnastiek gebruik maken „om dat ze het prettig vinden". De hoer J. Th. Essen (Imks) en zijn opvolger, de heer P D. Vei ra. Hongaarse doelman ■v lucht le naar E.C. Twente ENSCHEDE Eredivisieclub FC Twente heeft de 24-jarige Hongaarse doelman Istvan Kenderesi onder zijn hoe de genomen. Kenderesi speelde bij Va- sas Boedapest. Hij heeft zich vorige week bij de En- schedese politie gemeld, Kenderesi is via Oostenrijk en België naar Nederland ge vlucht. Zijn voorkeur voor FC Twente is een gevolg van het feit dat bij de En- schedese club al een Hongaar speelt. Antol Anagy, die voorheen bij Standaard Luik onder contract stond. Met Kenderesi heeft FC Twente na Na- gy en de Duitser Bloten berg een derde buitenlander aan zich verbonden, wat be tekent dat Kenderese voorlopig niet mag uitkomen. (Een club mag slechts twee buitenlanders onder-contract hebben). Vraag aan Luns over E.k.^tletiek DEN .HAAG Hgt Tweede-Kamerlid P. Bfanitferfc-WvdA) heeft minister Luns gevraagd of de Nederlandse diplomatie ke vertegenwoordiger in Griekenland aanwezig zal zijn bij de openingsplech tigheid van de Europese atletiekkam- pioenschappen in Athene op 16 septem ber. terwijl de hoofden van de Zweedse en Deense diplomatieke missies niet znl- len deelnemen. Indien dit inderdaad zo is, zou de mi nister, om „de gemeenschappelijkheid die het Nederlandse, Deense en Zweed se optreden in de kwestie Griekenland kenmerkt nog eens te onderstrepen", da zaakgelastigde moeten opdragen om de openingsplechtigheid niet bij de wonen- aldus de PvdA-afgevaardigde. Het bestuur van de Partij van de Arbeid heeft in een brief aan de Ko ninklijke Nederlandse Atletiek Unie zijn afkeuring uitgesproken over de Neder landse deelneming aan de kampioen schappen. Bogs E.k. niiddeagewicht KOPENHAGEN De Deense midden - gewicht Tom Bogs heeft gisteravond m Kopenhagen de Europese titel overgeno men van Carlos Duran. Hij versloeg de Italiaan in een gevecht over vijftien ron den op punten. P. D. Veira nieuwe praeses De uitslag van de tijdrit i Hertog (Ned.) 11.59.: Crapez (Belg.) Maglera (Pol.) 12.15.49: f West) 12.16.73; .Ml2.17.S0; U. Hl 12. Trevlna (Mex.) 12.18. Noorw.) 1249.26; Hubschmidt (Zwts.) Regamey (Zwts.) 12.19.83; 16. Hoèütra~(Nid.) 12.22.00: 20. Lasa (Sp.) 12.22.81, 24. Oosterhof 12.27.35; «3. De Koning 12.41.10; 50. Benjamins 12.44.89: 94. Spelgeen» 13.10.70; 95. Van de* Rurgh 1M0.04. Voetballertje (8) dodelijk gewond EMMELOORD De achtjarige Hans Dekker uit Luttelgeest (Noordoostpolder) is gistermiddag tijdens een schoolvoet- balwedstrijd dodelijk gewond geraakt Hij kwam met zijn strottenhoofd op de voet van een medevoetballertje terecht. Met ademhalingsmoeilijkheden werd hij in allerijl overgebracht naar het zieken huis in Emmeloord, waar hij kort na aankomst overleed. De Kouing naar nationale damstrïjd DEN HAAG Jan de Koning Den Burcht is definitief tweede geworden in het damkampioenschap van Zuid-Hol land. De beslissingmatch met Van der' Staay en Wim Roozenburg besliste hij in zijn voordeel. Met Gordijn heeft hij zich geplaats voor de halve finales van het persoonlijk kampioenschap van Ne derland 1*78. Niet alleen bij ouderen blijft hei ent housiasme voor de wintersport groeien. Vooral bij kinderen, die met hun ou ders naar de wintersport gaan, bestaat grote interesse. Vandaar dal. evenals vo rig jaar, de „Enskiver" weer een ta lentenjacht heeft georganiseerd. Het resultaat van de eerste verle den jaar gehouden test. bleek een groot succes te zijn. Toen legden vijf tig kinderen in de leeftijdsgroep van 9- 13 jaar zij hadden nog nooit skies ge zien op de borstelbaan in Heerhugo- waard een test af. Twintig kinderen wer den geselecteerd voor een Oostenrijkse sklieraav en een jeugdtrainingsreis in de Kerstvakantie naar Gerlos. Bij de talentenjacht die op 5 oktober op de borstelbaan in Bergen (NH) zal worden gehouden, zal wederom een aan tal kinderen worden geselecteerd voor een speciale borstelbaantraining op een trainingsreis naar Nauders, waar op 2 en 3 januari de jeugdkampioenschappen worden georganiseerd. DEN HAAG Elf jaar heeft de heer J. Th. Essers als voorzitter leiding gegeven aan de afdeling Den Haag van NKS-voetbal. Gisteravond nam hij tijdens de algemene jaar vergadering afscheid. Zijn benoeming tot voorzitter van het landelijk bestuur NKS-voetbal laat hem geen ruimtemeer voor deze (en enige anderefuncties. Geheel naar de inzichten en wens van de scheidende functionaris werd tot zijn opvolger benoemd de jeugdige (32 jaar) heer P. D. Veira, die reeds zitting had in het bestuur van de afdeling en zich Wereldrecord kogelstoten OOST-BERLIJN Tijdens atletiek wedstrijden in O. Berlijn heeft de olym pische kampioene, de Oostduitse Mar- gitta Gummel, gisteren een wereldre cord kogelstoten gevestigd. Zij kwam tot 20.10 meter en bleef daarmee een cen timeter boven het oude record, dat sinds 13 juli op neem stond van de Russm Na- deeja T&jitsjova. van teleurstelling, maar niet lukt de zo belangrijke jeugd leiderscursussen van de grond te krij gen. „Alleen in Rotterdam en Gelder land lopen die goed. In Den Haag kun nen we niet eens een enkele cursus vol Elkaar vinden In een indringend betoog stelde de heer Essers voorts dat NKS en KNVB in de (nabije) toekomst tot een nog gro tere samenwerking zullen moeten ko men. „Er moet een weg zijn om elkaar te vinden als we alle twee hetzelfde wen sen. We zullen nader met u in overleg treden om een zo nauw mogelijke sa menwerking KNVB-NKS tot stand te brengen", aldus de heer Essers tot de afgevaardigden van zestien van de ne genentwintig verenigingén in de afdeling. Woorden die tevens werden gericht tol de heren H. A. ter Hoeven en A. Spaans, respectievelijk bestuurslid en lid van de 1 juniorencommissie van de afdeling Den als voorziter van da jeugdcommissie Haac van de KNVB die a,s ge».aard„r. hat feit, dat het enigingen, indien zij daartoe de wens te kennen zouden geven, tot de NKS zouden loetreden. Tot het laatst demonstreerde de heer Essers zijn strijdbaarheid, zijn rëele kijk op redelijke „vernieuwingen", zijn werkdrift ten bate van de zaak die hem zo na aan het hart ligt en die hij in zijn nieuwe functie wederom zal kunnen dienen als opvolger van de „.legenda rische" heer G. Kruyver. In snel tempo konden de agendapun ten worden verwerkt. De -contributie bleef vaan '69-'70 gehandhaafd of f 0,65 per lid, de beurt van aftreden zijnde he ren Th. v. Andenl en P. Oudenhooven werden herbenoemd. Door 't vertrek van de heer L. Janzing en 't feit dat er nog een vacature bestond, werd de nieuwe praeses meteen al voor de taak gesteld met zijn medebestuurders voor aanvul ling van het college te zorgen. van de Leidschendamse vereniging RKAVV met de materie vertrouwd heeft kunnen maken. En weer kwam „de hand" van de heer Essers tot uiting want ook hem gaat de jeugd zeer ter harte. In de elf jaar van zijn bewind heeft de heer Essers menigmaal blijk gege ven van zijn vooruitstrevende ideeën en gisteravond, op de vergadering in Den Hout, maakte hij daarop in zijn ope ningsspeech geen uitzondering. Na in het kort de geschiedenis van „vijftig jaar georganiseerd katholiek voetbal in Den Haag en omgeving" te hebben ge- •chetst reden voor feestelijk tintje ara de bijeenkomst uitte de heer Essers de voorzit- Voorstel De heer Essers onthulde eveneens plannen voor de naar hij hoopte ook nabije toekomst inzake het toetreden van niet-katholieke voetbalverenigingen tot de NKS. Hierover is een rapport samen gesteld en op de NKS-bondsvergadering op 8 november in Den Bosch zal dien aangaande een voorstel worden inge diend. De heer Essers achtte het onjuist dat katholieke verenigingen die bijvoor beeld een fusie waren aangegaan met een ohritstelijke of „neutrale" vereni ging, waarvan onder meer terreinnood een reden kan zijn. geen lid meer kun nen zijn van de NKS. Hij ziet er zelfs geen bezwaar in a ie met-katholieke ver- Lof trompet Het gouden jubileum werd toch sober gevierd. Men bleef bijeen en nadat de heer P. v. Goch Vredenburch aan het eind van de vergadering de heer Essers lof had toegezwaaid voor zijn vele en gevarieerde werkzaamheden, gaf de heer G. Kuypers oudste bestuurslid en, als de heer Essers, WP'er van kindsbeen af hieraan een officieel tintje door na mens de verenigingen van de afdeling Den Haag NKS-voetbal een enorme, te recht verdiende, loftrompet te steken en geschenk onder couvert aan te bieden. Mevrouw Essers had thuis een bloemen hulde in ontvangst mogen nemen. De heer H. Houkes bood namens de contact- raad waarin de h. er Essers zitting zal blijven nemen eveneens een geschenk onder couvert aan met de woorden: „Je laat een gezonde, goed draaiende orga nisatie achter, met een actief bestuur". Betere afscheidswoorden kan een schei dende voorzitter zich niet wensen.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 11