W inkels vanaf 1970 op 3 oktober 's morgens open Jongeman lichtte hotelhouders op HOOGSTE PUNT DIENAARKERK CHRISTUS BEREIKT Ir. Ykema met pensioen Instructie directeur Groenoordhal LIFTEN IN FLATS Socialistisch voorstel niet aanvaardbaar K O wil voormalig Belastingkantoor in de Breestraat huren Dekenaal beraad in Zoeterwoude Vrouwengilde opent seizoen Korreltje MARKTEN DONDERDAG 11 SEPTEMBER 1969 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 ZOETERWOUDE In de tweede helft van juni ging de eerste paal de grond in 1 de nieuwe katholieke Chris tus Dienaarkerk in het Zoe- terwoudse nieuwbouwgebied Westeinde. Nu de fundering nog maar nauwelijks gereed is heeft men dezer dagen het hoogste punt reeds bereikt. Dit geschiedde door 't plaat sen van de imposante dak constructie, bestaande uit ge lijmde liggers. Deze reikt tot een maximale hoogte van 12 meter, welke hoogte vrijwel overeen komt met die van het tegenover staande flat. Het spectaculaire karwei ver liep voorspoedig en was bin nen één dag geklaard. Uit sluitend om praktische rede nen was deze plaatsing reeds nu in het werkschema opge nomen. In het verticale ge deelte van deze bijzondere dakvorm komen ramen, die zullen worden voorzien van zonwerend plastic materiaal. Hierdoor wordt een bijzonde re lichtval in het kerkge bouw verkregen. Uitvoerder D. Hulsbos hoopt het geheel medio november glas- en wa terdicht te hebben. Hierdoor zal doorwerken in de winter maanden gewaarborgd zijn en zal het mogeltjk zijn de schep ping van de architect Pieter Sips vóór Pasen op te leve- SaCckEeGouAont DE GROENOORDHAL Veemarkt-sporthal. De combinatie is gauw uitgesproken, maar het is ons inmiddels wel duidelijk geworden, dat het begrip, dat het snel uitgesproken woord moet dekken, moeilijker te ver wezenlijken is. Met elkaar strijdige belangen moeteL verzoend worden onder een directeur aan wie van twee kanten getrokken' wordt. 1. Van het gemeentebestuur heeft hij de opdracht gekregen de hal commer cieel te runnen. Aan het enorm kost bare project moet verdiend worden; de verliezen op de kapitaalsinveste ring moeten althans tot een minimum beperkt worden. 2. De sport trekt aan de directie, om dat men van de Groenoordhal hoopt en verwacht, dat het Leidse sportle ven eindelijk uit de ruimtelijke nood zal zijn verlost. Verschillende belangen, die beide steunen op redelijke argumenten. De huidige interim-directeur de heer Daeys Ouwens zit er mee, zolang er geen directeur is benoemd, die de Groenoordproblemen van hem over neemt. Minder prettig evenwel is de manier, waarop vanuit het sportleven getracht wordt de zaak in haar richting te be ïnvloeden. Een bericht in ons blad dinsdag over kartwedstrljden is aangegrepen om de heer Daey Ou wens in diskrediet te brengen. Hij zou zijn bevoegdheden mededelin gen aan de pers over sportzaken moe ien via de Sportstichting lopen hebben overschreden. Op een pers bijeenkomst worden hem daarom de felste verwijten gemaakt. Ten onrechte, want het bericht is af komstig van de kartingbond en blijkt. verstuurd te zijn op aan dringen van de Sportstichting. Of nu deze publiciteitskwestie zo ver schrikkelijk belangrijk is Misschien niet, maar de niet mis te verstane woorden en taktieken die er bij ge bruikt zijn, geven wel aan, dat vee markt en sporthal nog in een monster verbond met elkaar ziiiten. Als de heer Daey Ouwens het in de ogen van het Leidse sportleven niet goed genoeg doet, als hij op de eerste plaats poogt de Groenoordhal finan cieel enigszins rendabel te maken, als het Leidse sportleven vreest, dat de hal te weinig ten goede zal komen aan Leidse verenigingen. laat men dan andere middelen te baat nemen. Met slinkse praktijken, die ten doel hebben, dat de te benoemen directeur meer een club- dan een zakelijk inge steld figuur is, dient men Leiden niet. Afsluiting centrum niet zinvol meer LEIDEN Gezien de veranderde tijdsomstandigheden wordt door een aantal Leidse winkelbedrijven, met name in de confectie- en schoe nenbranche alsmede in de sector van de meubelinrichting, ernstig overwogen om op 3 oktober vanaf het volgend jaar in navolging van Koninginnedag tenminste tot 's mid dags 1 uur open te zijn. In 1970 zal 3 oktober op zaterdag worden ge vierd en ook het jaar daarop. Ver wacht wordt, dat daarna de gedu rende een deel van de dag open gestelde winkels een normaal beeld op 3 oktober zullen zijn. Dit jaar blijft alles nog bij het oude, zo is op een eerste overleg tussen ver tegenwoordigers van het grootwin kelbedrijf en de straatverenigingen besloten. Het open stellen van winkels in de mor genuren van 3 oktober wordt gezien als een consumentenbelang. Door filiaalbe drijven is namelijk in voorgaande jaren geconstateerd, dat veel Leidenaars op die dag naar Den Haag gaan om er te winkelen. Tal van Leidenaars voelen het als een gemis als ze op 3 oktober niet in Leiden kunnen kopen. Tijdens het overleg is ook de mening uitgesproken, dat de binnenstad hoe lan ger hoe minder geschikt wordt voor de Werkgroep voor Groenoordhal in leven geroepen LEIDEN Ter verzekering van een goede coördinatie van belangen bij de Groenoord veemarkt-sporthal heeft het college van b. en w. van Leiden besloten een werkgroep in het leven te roepen. Deze werkgroep zal bestaan uit de di recteur van de Groenoordhal, de direc teur van de Markt- en Havendienst, de directeur van de Sportstichting en de wethouder van financiën, die het voor zitterschap zal bekleden. B. en w. ver wachten in deze werkgroep het instru ment te bezitten waardoor een snelle en efficiënte besluitvorming is gewaar- LEIDEN In een modemagazijn aan de Botermarkt is gistermorgen om tien uur een tasje ontvreemd aan een mevrouw, die het even naast zich op de grond had gezet. Naast de gebruike- lijke voorwerpen bevond zich in het tasje ook een geldbedrag ad 200.-. VERBETERING VERLICHTING LEIDEN. De openbare straatverlich- ing van de Morsweg tussen de Mors singel en de Dr. Lelylaan voldoet niet meer aan de eisen, welke het verkeer daaraan stelt. In verband daarmede hebben B. en W. de directeur van de Lichtfabrieken opgedragen te rapporte ren omtrent een verbetering van de verlichting aldaar, welke thans bestaat uit 42 lichtmasten van 6% m lichtpunt hoogte, en één wandarmatuur. Het is mogelijk gebleken de lichtmas ten te verlengen tot een lichtpunthoogte van 8 meter en te voorzien van een armatuur met een kwiklamp van 250 watt. De verplaatsing van vier licht masten is noodzakelijk. Het wandarma tuur zal worden gewijzigd en aan de nieuwe situatie worden aangepast. De kosten van deze voorzieningen zul len naar raming in totaal 24.900, bedragen. Met de uitvoering van het onderhavige plan zal de straatverlichting langs het bedoelde gedeelte van de Morsweg aan sluiten op de nieuwe verlichting langs de Morssingel. De openbare straatverlichting van de Boisotkade, welke bestaat uit 6 lan taarnpalen met een lichtpunthoogte van 4 meter, voorzien van gloeilampen .van 60 watt, moet verbeterd worden. In verband met de ter plaatse aanwezige bomen is een verbetering slechts moge lijk door de lantaarnpalen te vervan gen door lichtmasten van 6% m licht punthoogte, voorzien van een armatuur voor één kwiklamp van 125 watt. De kosten worden geraamd op 5500,-. 3 oktoberviering: Indien het merendeel van de winkelbedrijven hiertoe mocht besluiten zal hét gemeentebestuur 1970 verzocht worden, de afzetting i de binnenstad op de Leidse feestdag tot een minimum te beperken, zodat de winkels, althans in de ochtenduren, be reikbaar blijven. De afsluiting van hei centrum acht men in deze winkelbedrijfs kringen overigens weinig zinvol meer Volstaan zou kunnen worden met alleen 'n parkeerverbod langs de optochtroute, omdat de overige evenementen zich toch niet meer in het winkelcentrum afspelen. LEIDEN De Directeur der Stedelijke Fabrieken van Gas en Elektriciteit, de heer ir. Y. Ykema heeft de wen kennen gegeven, dat zijn dienstverband met ingang van 1 oktober 1969 wordt beëindigd. De heer Ykema beeft op 27 januari 1969 de pensioengerechtigde leef tijd bereikt. Mede in verband met het feit, dat de keuze van zijn opvolger nog in een voorbereidend stadium verkeerde was het b. en w. welkom, dat de heer Ykema bereid was gebruik te maken van de reglementaire mogelijkheid, zijn funktie nog gedurende een half jaar te blijven vervullen. Het bleek gewenst dit half jaar met nog enige tijd te verlengen. Nu de directeur een verdere bestendi ging van zijn dienstverband niet raad zaam acht, stellen b. en w. de raad voor hem het gevraagde ontslag per 1 okto ber 1969 te verlenen. LEIDEN. B. en W. hebben de raad voor de directeur van de Groenoordhal voorgelegd. De instructie is zodanig opgesteld, dat de directeur wordt ver plicht om met betrekking tot het ge bruik van de hal ten behoeve van vee markt, sport en evenementen de diverse belangen nauwgezet tegen elkaar af te wegen. Hij zal, indien de belangen van veemarkt of sport dreigen te worden geschaad in verband met mogelijke verhuur, tijdig overleg moeten plegen met de directeur van de Markt- en Havendienst resp. met de directeur van de Sportstiching. Blijft overeenstemming uit dan zal de directeur een eventueel voorstel tot verhuur dienen voor te leggen aan B. en W. De directeur zal voorts tijdig vóór de aanvang van het nieuwe sport- seizoen overleg moeten plegen met de directeur van de Sportstichting inzake de verhuur ten behoeve van de sport. Ter verzekering van een goede coördi natie van belangen hebben B. en W. In middels besloten tot instelling van een werkgroep, bestaande uit de directeur van de Groenoordhal, de directeur van de markt- en Havendienst, alsmede de directeur van de Sportstichting, zulks onder voorzitterschap van de wethou der van Financiën. De werkgroep zal periodiek bijeen dienen te komen ten einde de coördinatie zo veel mogelijk te bevorderen. Ingevolge het bepaalde In artikel 6 van de instructie is de directeur verplicht zich aan de te dezer zake door B. en W. te stellen regelen te houden. Wim Schalks leidt bedrijf sfinale LEIDEN De belangstelling voor het bedrijfsvoetbaltoernooi, dat volgende vier avonden in beslag gaat nemen wel van maandag t/m donderdag, is overweldigend en heeft tot gevolg ge had dat maar liefst 121 wedstrijden ge speeld worden. Op zes velden, die in de Groenoordhal zijn uitgelegd, wordt twee avonden in poules gespeeld. De winn treffen elkaar woensdagavond in kwart en halve finale, terwijl de finale donder dagavond gepland is. Naar schatting 3000 toeschouwers kunnen deze door Wim Schalks geleide eindstrijd volgen. Diezelfde avond wordt ook de eindronde verspeeld van het korfbaltoernooi waar voor minder interesse bestond. Voor de voorronde is dan ook maar een avond uitgetrokken en wel de woensdagavond. BURGERLIJKE STAND LEIDEN Geboren: Evelyne L., d.v. W. J. Dekker en L. M. Mooij; Gert, z.v. L. Aandewiel en J. Pluimgraaff; Cynthia F., d.v. C. Baart en S. J. van Iterson; Martin D., z.v. A. J. Hobo en D. J. de Kooker; Richard A., z.v. R. Holswilder en P. J. Ouwerkerk; Annelieze, d.v A. Verhagen en A. C. A. de Jong; Jo hannes J. F., z.v. C. Versluijs en A. E. A. de Haas; Bob, z.v. C. van Bree en E. J. van der Toorn. Getrouwd: E. Hofkes en M. E. van der Kooi. Overleden: R. Overwljk, 92 jr, m.; D. Oudshoorn, 84 jr. m.; P. E. Heemskerk, 59 jr, m.; A. G. Heenk, 80 jr, wed. van J. H. Mohr: M. Zehner, 77 jr, echtgenote van H. U. J. van Grevenstein; J. M. van den Broek, 68 jr, m.; M. Verheij, 25 jr, echtgenote van R. B. F. de Melj. LEIDEN Het in de raadsvergadering van 20 januari 1969 bij de behandeling van het bestemmingsplan Merenwijk door mevr. C. A. Kerling-Simons c.s. in gediende voorstel met betrekking tot 't aanbrengen van liften in flatgebouwen is om preadvies in handen van b. en w. gesteld. Het voorstel houdt in een wijziging van artikel 4, lid 2, van de bij dat bestem mingsplan behorende voorschriften, in dier voege, dat het aanbrengen van lif ten wordt voorgeschreven, indien een gebouw vier bovengrondse bouwlagen zal omvatten. Het geldende artikel spreekt van een gebouw met vier woonlagen en een onderbouw. Onder onderbouw moet daarbij worden verstaan een gedeelte lijk boven straatpeil gebouwde verdie ping met bergruimten, autoboxen of der gelijke voorzieningen, welke een gerin gere hoogte heeft dan een woonlaag. Aanvaarding van het voorstel van mevr Kerling c.s. betekent, dat zowel bij het bouwen in drie woonlagen en een onder bouw als bij het bouwen in vier woon lagen zonder onderbouw liften zullen moeten worden aangebracht. De bouwverordening eist liften, indien de vloer van het hoofdwoonvertrek nieei dan 11.20 m boven het bij de hoofdtoe gang aansluitende terrein is gelegen. De regeling maakt de bouw van vier woonlagen van elk 2,80 m hoogte zon der lift op een onderbouw mogeiyk. B. en w. merken op, dat slechts een zeei gering aantal van de vóór 1965 gebouw de woningen in deze gemeente niet aar de eis van de bouwverordening voldoen en de gestelde grens met 0,20 m over schrijden. De meeste woongebouwen met vier woonlagen voldoen wel aan deze grens, omdat zij ofwel een verzonken onderhuis hebben, dan wel een boven grondse onderbouw van ten hoogste 2,60 meter. De liftgrens voor de woningwetbouw is sinds 1965 in feite gesteld op 8.60 meter, hetgeen betekent, dat ten hoogste vier bouwlagen zonder lift worden gebouwd; derhalve vier woonlagen, waarvan één op de begane grond of drie woonlagen met een onderbouw. Het voorstel van mevr. Kerling c.s. tekent een verdergaande verlaging de grens van 8,60 meter. De liftgrens zou nameiyk in feite 5,80 m worden, t.w. 0,20 m verschil begane-grondvloer en peil aansluitend terrein -f 2x2,"" van tweebouwlagen (tot en met de vloer van de bovenste bouwlaag). Dit zoi houden, dat slechts de bouw van drie lagen zonder lift mogelijk zou zijn. Het voorstel is volgens b. en w. onaanvaard baar en wel op de volgende gronden. Realisatie van meergezinshuizen in vier Huur Plantsoen 25 opgezegd Onderhandelingen met de PTT LEIDEN De Leidse Volksuniversiteit K O is sinds enige tijd in onderhan deling met de PTT in Den Haag over het in liuur verkrijgen van het leeg staande belastingkantoor, naast het oude postkantoor aan de Breestraat. De Volks universiteit zal mettertijd waarschijnlijk de beschikking krijgen over het voor malige Carmelitessenklooster in de Vronweneamp, maar omdat dit nog wel enige jaren kan duren is een tijdelijke huisvesting dringend gewenst. Temeér, omdat de eigenaar van liet pand Plant soen 25, waarin K O thans is onder gebracht, de huur heeft opgezegd. Het leegstaande belastingkantoor werd aangekocht door de PTT, omdat men naast het nieuwe postkantoor in de toe komst de nodige ruimte voor uitbreiding wil hebben. Het oude postkantoor hoopt men volgend jaar te kunnen afbreken om met de nieuwbouw te beginnen. 3ê PTT is in principe bereid het v malige belastinggebouw aan K O te verhuren, maar een probleem is, aan het gebouw enkele tienduizenden guldens gespendeerd moeten worden het weer behooriyk bewoonbaar te de verschillende loketdiensten. De terende ruimte van het gebouw zal benut worden voor het onderbrengen van paratuur van de telefoondienst. in een gebouw van drie of vier lagen. De benedenverdieping is bestemd voor ken. De domeinen stellen thans een on derzoek in naar de omvang en de aarr van de reparaties, die aan het gebou verricht moeten worden. Wanneer da;i over een rapport beschikbaar is zuil de PTT en K O verder onderhandde De PTT-plannen aan de Breestraat, m betrekking tot de nieuwbouw op i plaats van het oude kantoor, voorzien bouwlagen in de gesubsidiëerde sector zo niet onmogelijk, in leder geval bemoeiiykt worden, omdat de huur prijzen, afhankelijk van het aantal aan te brengen liften met f 15,tot f 30, per maand zouden stijgen. Het maken van blokken van 18 tot 25 woningen, waarin de Merenwij o.m. voor- zou voorts niet meer te realiseren zyn, omdat althans in de woning wetsector ten minste 50 woningen op één lift moeten kunnen worden aan gesloten. Dit impliceert, dat in de Me renwijk, waar 3 of 4 woonlagen (met een onderbouw) zijn geprojecteerd, ga lerijwoningen uitsluitend in langgerekte blokken zouden kunnen worden gebouwd, hetgeen uit stedebouwkundlg oogpunt en uit een oogpunt van woonwensen on aanvaardbaar moet worden geacht. Tenslotte zou aanvaarding van het in gediende voorstel betekenen, dat de par ticuliere bouwers te grote belemmerin gen in de weg zouden worden gelegd. Ook zij moeten naar de mening van b. en w. in een bepaald geval vrij kunnen zyn te beslissen om flats in vier bouw lagen al dan niet van liften te voorzien. Vierde lustrum Kath. Harmonie LEIDEN. De katholieke Harmonie kapel bestond 19 juni twintig jaar. Vanwege de vakanties heeft men de viering van het vierde lustrum evenwel uitgesteld tot zaterdag 20 september. Dan zal in de zaal Maria Gyzensteeg, naast de Overdekte, een receptie wor den gehouden van 16.00-18.00 uur. BURGERLIJKE STAND LEIDERDORP Geboren: Petrus H. W., z.v. W. H. M. Trepels en W. A. M. KetelingsManolito, z.v. W. F. Snell en M. Steffelaar. Ondertrouwd: A. van Klaveren en G. Glasbergen; N. J. Oosterom en M. A. Geerlof. ZOETERWOUDE Nu steeds meer en nabespreking voor alle belangstel zaken in het bisdom Rotterdam bespro-lenden, ken gaan worden in de dekenale bera-' den komt ook in het dekenaat Zoeter- ensen woüde d, vraag „ar voren of het niet bespreken onderwerpen ronden goed .ou rpn te komen tot een dekenmü me6r parochie beperkt moeten bernnd Dnnrvoor .nl n,. maandag 15 de hieraad moet nlet te september In het Don Boscohuls, Zuid- h karG.ter krii£ren van een ge buurt 58, een bijeenkomst worden ge- ..7 spreksgroep een minder aantal keren hmirien van «lip letton v#n parochieraden p vergaderen zou het overwegen waard Dcfel is een nadere kennismaking waar- by ervaringen zullen worden uitgewis seld en nagegaan zal worden of Nabeschouwing: de hoeveelheid onderwerpen, vanuit de eventueel samenwerking op dekenaal ni- j parochie ingebracht, is niet groot, veau nagestreefd moet worden. De lei- j Eventueel op dekenaal niveau te orga- ding van deze avond zal in handen zyn niseren pastorale taken: zielzorg voor van pater drs. F. H. Gossens CssR., con- buitenkerkeiyke en niet-katholieken, ka- sulent voor pastorale zorg in het Rot- techese voor kinderen, de jeugd, terdamse diocees. Ter informatie is aan alle P.R.'s een overzicht van de parochieraad van de Zoeterwoudse parochie van Sint Jans Onthoofding die nu ruim een jaar func tioneert gegeven. Daaruit biykt duideiyk dat voor een dergeiyk college een belang rijke taak kan zijn weggelegd. z Besproken onderwerpen: liturgie: zang en muziek (in aanwezig heid van dirigenten); katechese: de zon- dagspreek; bouw van nieuwe kerk: n.a.v. ingekomen brief; gespreksgroepen; wenseiykheid van heroprichting; pa rochiepeilingen: n.a.v. de jaarlijkse tel ling van kerkgangers en communice- renden; pastorale begeleiding: over de taken van de parochiepriesters in de ma- belangrijkheid, over de taken die door leken vervuld zouden kunnen wor den, over de taken die evt. op dekenaal niveau georganiseerd kunnen worden. Genomen lnitatleven: Zaterdagavondmis in de Sint Jan, later ook met zang. in beide kerken afwisse ling van latynse en Nederlandse zang in de hoogmissen; contact met celebrerende priesters; in de voorbereidingstijd op Pasen: de zondagse prediking gewijd aan thema's uit de Nieuwe Katechismus, ZOETERWOUDE Het KathoUek Vrouwengilde heeft haar winterpro- gramma gereed. Welke vrouw vindt het niet fyn om er eens in de maand uit te kunnen om met vrouwen onder elkaar te zyn en te kunnen luisteren naar een boelend onderwerp waarvoor men zieb i jseert of waar men wat van op- Ook ls het wel leuk met een clubje op excursie te gaan naar een potterij of zllverfabriek of een bezoek te brengen aan een kasteel of museum. Er la voor lichting b.v. op het gebied van het dra gen en onderhouden van sieraden en speciale gerechten voor de feestdagen. Nu de vrouw steeds meer aan het ge motoriseerde verkeer gaat deelnemen is een cursus „Pech onderweg" geen over bodige luxe meer. Gezien de toeloop biykt het programma van het Gilde in het bij zonder de jonge gehuwde dames aan te Jongerenmisviering Wanneer gaan we naar de maan' LEIDEN Zaterdagavond, half acht, zal de Jongerenmis Leiden weer 'n jon gerenmis verzorgen in de Hartebrug- kerk. De gespreksgroep van Lidwien Peters heeft met medewerking van de cele brant van deze week, pater C. Fischer de St.-Josephparochie, „Wanneer gaan wjj naar de maan????" als thema gekozen. De muzikale omiysting zal weer door de eigen band en zangkoor ver zorgd worden. De organisatie van de Jongerenmis Lel den zoekt nog steeds naar meer mede werkers voor het zangkoor, de band, de tekstgroepen en de algemene organisa tie. Ook oudere mensen kunnen op ver zoek eens een avond van een tekstgroep meemaken, zodat men hierdoor de mis- ook aantrekkelijker kan maken voor de ouderen. Wil men hierover meer we ten: op het secretariaatsadres. Pasteur straat 18A, worden gaarne alle inlich tingen verstrekt. Op zaterdag 20 september zal er geen jongerenmis in de Hartebrugkerk ge organiseerd worden, maar in plaats daar- zal de Jongerenmis Leiden in sa menwerking met de Pax-Christi-groep Leiden op zondag 21 september een jon gerenmis organiseren in de St.-Antho- niuskerk en wel om 11 uur 's morgens. De Jongerenmis van zaterdag 27 sep tember zal ook niet in de Hartebrug kerk gevierd worden, maar in de aula van het St. Agnes-College, eveneens met medewerking van de Pax Christi-groep Leiden. DEN HAAG Een 25-jarige bouwvak arbeider legde grote brutaliteit aan de dag by het plegen van oplichtingen, als gevolg waarvan hij een goed en koste loos leventje kon leiden op kosten van hotelhouders in Gouda, Reeuwijk en Bo degraven. Uiteindeiyk zal hem echter toch de rekening worden gepresenteerd door de gedupeerde hotelhouders. De jongeman, afkomstig uit Zoeterwou de, presenteerde zich bij een hotelhouder te Gouda onder een valse naam en liet zie honder die naam ook inschryven in het gastenboek. Volgens zijn mededelin gen, voerde hy nabij Gouda een groot schilderswerk uit en zou enige tijd in het hotel verblijven. Dat deed hy wel, doch verdween toen zonder te betalen. Vervolgens meldde hij zich in een hotel te Reeuwijk, waar hij eenzelfde oplich ting pleegde. Bij een hotelhouder te Bodegraven hing hy een verhaal op, dat hq in Nieuwer- brug als decoratie-schilder belangrijk restauratiewerk moest uitvoeren. Hy kon evenwel nergens behoorlijk onder dak vinden, zodat hy zyn intrek in het hotel nam. Evenals zijn collega's pre senteerde ook deze hotelhouder nu via de rechter de rekening. Daarbij voegde zich onder die naam ook inschryven in naast 150.- boete, ook nog zes weken gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar voorstelde. De rechter was het daarmee eens en ver oordeelde conform die eis. LEIDEN. Gisteravond werd in de kantine van de NEM het examen EHIO afgenomen door dr. Sonneville uit Oegstgeest. De cursus werd het afgelo pen seizoen georganiseerd door de EHBO. De lessen voor deze eerste hulp in oorlogstijd werden gegeven door dr. Haselen, die ook by het examen aan- ezig was. De geslaagden waren: mevr. bman-v. d. Hoove; J. v. d. Aart, •vr. Bouwmeester-v. d. Meer; G. J. van Es; H. van Gerven; mevrouw ■?k-Loos; J. Kalker; N. v. d. Luit; J. Roesen en mevrouw v. Veen-Nieu- ■ndljk. Er werden geen kandidaten ifgewezen. Fam. Vlasveld 55 jaar agent L. C. tember a s. met een H. Eucharistievie ring in de AJoysiuskapel waarna een bijeenkomst in het Don Boscohuis. Ter verwelkoming zal dan koffie met gebak worden geserveerd. Ook nieuwe leden zijn daar van harte welkom. 1SITAIR UNIVERSITAIR NIEUWS LEIDEN Geslaagd Aan de Leidse Universiteit is geslaagd voor het doet, e. Ned. Recht de heer F. de Haas (Lel den). ZOETERWOUDE Met de jubileum- maand van De Leidse Courant voor d< deur in oktober bestaat de krant zo als reeds gemeld zestig jaar is woens dagavond de familie Vlasveld en de heer Eckl van geboorte Oostenrijker maar Hans Eckl gehuldigd. De famllel Vlas veld en de heer Eckl van geboorte Oostenrijker maar in hart en nieren Meerburger geworden verzorgen sinds lijk - stug De mond van de rechtschapene ls een bron van leven; onheil ligt opgesloten in de mond van de goddeloze. GOUDA, 11 sept. Kaas Aanvoer 90 partyen. Prijzen: le kwal. 4.20-4.32 per kg; 2e kwal. 4.00-4.19 per kg; extra kwal. 4.33-4.75 per kg. Handel kalm. BARNEVELD, 11 sept. Eierveiling Aanvoer 422.441 stuks, stemming redely prijzen in guldens per 100 stukseie ren van 51-52 gram 9.78-9.98; 56-57 gram 11.75-11.83; 61-62 gram 12.01- 12.80; 66-67 gram 12.66-13.30. DEN BOSCH, 10 sept. Vee Aanvoer totaal 6482. 2373 runderen, 340 graska- veren, 337 vette kalveren, 2053 nuchtere kalveren, 635 schapen. 22 fokzeugen, 532 slachtvarkens, 190 biggen, 873 slachtrunderen. Prijzen: melk- en kalf- koeien 11001825, guiste koeien 900 1350. graskalveren 500750. kalfvaar- zen roodbont 13001800, zwartbont 1175 —1575, klamvaarzen 12151445. guiste vaarzen 1015—1285, pinken 775—975. nuchtere kalveren voor fok of mesterij 260425, weideschapen 80120, weide- lammeren 6095, drachtige zeugen 525 650, biggen 8596. slachtrunderen, extra kwal. 5.00—5.40, idem le kwal. 4.404.95, idem 2e kwal. 3.854.30. idem 3e kwal. 3.50—3.80, vette stieren 4.755.20, worstkoeien 3.353.60, vette kalveren, le kwal. 3.904.15, idem 2e kwal. 3.653.85, idem 3e kwal. 3.40 3.60, nuchtere slachtkalveren 1.301.70, per stuk 5085, slachtzeugen le kwal. 2.20—2.26, idem 2e kwal. 2.12—2.18, slachtvarkens 2.50—2.60 vette schapen 105—140, vette lammeren 100-130. Over zicht aanvoer, handel en prijzen: melk en kalf koeien: ruimer - matig - weinig veranderd, guiste koeien: behooriyk - rustig - nauw. prysh., jongvee: gewoon- stil - niet lager, vette kalveren: minder- kalm - iets aflopend, nuchtere slacht kalveren: vry ruim - iets gedrukt - iets gedrukt, schapen en lammeren: normaal traag - nauw. prijsh.; fokzeugen: rede- ongeveer geiyk, lopers het begin van de eerste wereldoorlog het biggen: kort - vrij vlot - styf duur, agentschap Zoeterwoude Hoge Ryndyk. slachtvee: groter - rustig - nauw. prijsh.. slachtzeugen: minder groot - williger- I vaster. De eerste jaren was het agentschap zelfs nog omvangrijker dan alleen de Zoeterwoudse Hoge Rqndyk, want de familie Vlasveld bediende aanvankeiyk het hele gebied, dat lag tussen de Wil- helminabrug en Hazerswoude en de ,,lage zij", van de Spanjaardsbrug tot Koudekerk. De familie Vlasveld en de heer Eckl, die 55 jaar de belangen van de krant uitstekend vertegenwoordigd hebben, werden woensdagavond tfldeL UTRECHT, 11 sept. Vee Totale aan voer 4422. 1303 runderen, 58 vette kal veren, 41 graskalveren, 338 nuchtere kalveren, 1079 schapen, 324 varkens bo ven 100 kg, 60 varkens beneden 100 kg, 1157 biggen, 62 bokken en geiten. Prij zen: melk- en kalfkoeien 11501400, kalfvaarzen 9501150, vare koeien 900 byeenkomst In De Drie Eendjes mens de directie voor het forum van de agenten gehuldigd door de heer H. Rie- bee, inspecteur van de buitendienst. Me vrouw Vlasveld kreeg na de toespraak van de heer Riebeek, waarin hy vol dank de Jarenlang .en trouwe zorg memoreer de, een gouden broche opgespeld. Haar inwonende nichtje mej. M. Vlasveld, die vooral de administratieve kant van het agentschap behartigt, en de heer Eckl kregen eveneens een waardevolle atten tie. LEIDEN. Expo Verkoop- en Fl- nancieringsmaatschappy N.V. te Oegst geest wil van de gemeente kopen een bouwterrein, gelegen aan de Apollo- laan, groot ongeveer 4225 m2. De N.V. heeft het voornemen hier vijf dubbele eengezinswoningen te bouwen. 1275, graskalveren 425650, nuchtere kalveren 4080, fokkalveren 125350, schapen 85120, lammeren 105145, drachtige varkens 550750, lopers 120 160, biggen 95107, bokken en gelten 2550, vette koeien le kwal. 4.955.10, idem 2e kwal. 4.604.80, idem 3e kwaL 4.104.50, vette kalveren le kwa.l 3.75 3.95, idem 2e kwal. 3.653.75, Idem 3e kwal. 3.403.45, nuchtere kalveren 1.401.85, zware vette vakrens 2.60 2.65, zouters 2.702.75, slachtzeugen 2.102.15, jonge slachtzeugen 2.152.25. Overzicht handel: melk- en kalfkoeien: kalm - niet prysh., vette koeien: stug prijsh., vare koelen: kalm - pryksh, vette kalveren: traag - lager, graskal veren: matig - prijsh., nuchtere kalve ren: rustig - even lager, fokkalveren: lui - niet geheel prijsh., schapen: kalm - prysh., lammeren: kalm - niet geheel prysh., varkens: traag - even hoger, biggen: traag - niet geheel prysh.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 3