SleCcklAcSoti/ïant streeft door integratie naar een grotere herken baarheid antenne Ruim 1 min voor nieuwe TROS-huis TELEVISIE VANAVOND Prinsjesdag via radio en t.v. Vanavond op televisie Hilversumse school gekocht PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT DONDERDAG 11 SEPTEMBER 1969 Program moet no. 1 blijven OVER de nota inzake samenwerking met andere partijen die de KVP gisteren haar afdelingsbesturen heeft toegezonden, wordt zeer gemengd ge oordeeld. De voorstanders van een Progressief Akkoord zijn er als de kippen bij om te beweren, dat mr. Van der Stee c.s. de anti-revolutionairen nu voor het blok gezet heeft met een voorstel waaruit duidelijk blijkt, hoe het in 1971 zal moe ten uitdraaien op een linkse regering, een regering van christen-democratische partijen en een christen-democratische minderheidsregering. Zulke kreten worden natuurlijk ge slaakt vanuit de behoefte om de kiezers wat warmer te maken voor het Progres sief Akkoord, een ideaal dat op dit mo ment in elk geval minder concreet is dan een hechte samenwerking tussen KVP, CHU en anti-revolutionairen. ANDEREN vermoeden dat de nota min of meer een tactische zet is om de twee protestants-christelijke partijen tot meer spoed aan te zetten. Is dat zo, dan heeft het KVP-bestuur naar onze me ning een niet zo verstandige zet afgege ven. Er behoeft op dit moment niets ge forceerd te worden; hoogstens kan de KVP proberen in eigen kring volledige duidelijkheid te scheppen. Wij hopen dat die duidelijkheid dan niet neerkomt op het onvoorwaardelijk vasthouden aan de persoon van één gemeenschappelijke lijsttrekker, zo dit moeilijkheden mocht geven voor de on derlinge verstandhouding of voor de mogelijkheid om een partner te vinden die op basis van het program wil mee werken aan het bereiken van een rege- ringsmeerderheid. De laatste weken bespeuren we een neiging om de nadruk meer te gaan j leggen op de persoon van een gemeen- schappelijke lijstaanvoerder, zijnde de kandidaat-premier, dan op het program. De Volkskrant verkondigt vanmorgen zelfs: De gemeenschappelijke kandidaat voor het premierschap is het symbool geworden van de wil van de christelijke partijen om samen te gaan. En terecht. Programma's kunnen altijd zo worden geschreven dat men er verschillende kanten mee uit kan. Samenwerking is een zaak van vertrouwen. Vertrouwen geeft men aan mensen, niet aan papier of aan colleges [jyiT gaat ons te ver. Wij vinden het program nog altijd een heel belang rijke inzet van de naderende verkie zingsstrijd. Maar dan niet een program ,,oude stijl", maar een kort, duidelijk stuk, waarin urgenties zijn aangegeven en aan de hand van een betrouwbare raming van de mogelijkheden ook wordt aangegeven hoe men dit urgentie program wil realiseren. Personen zijn veel waard, maar ook zij garanderen niet alles. Achtereenvol gens hebben de kabinetten van mr. Ma- rijnen en mr. Cals hun Waterloo moeten vinden met als aanleiding een paar ver velende oorzaken, maar met als diepere oorzaak het feit dat hun program een beetje op drijfzand bleek te berusten omdat men niet waar kon maken wat men had beloofd. Daarom vinden wij dat ook op dit moment het program no. 1 moet blijven. Zij het dan een program „nieuwe stijl". Volgen alle partijen die weg, dan sluiten we de kans beslist niet uit reeds vóór de verkiezingen de kiezers duidelijk kan worden gemaakt tussen welke regerings allianties (of personen) ze op basis van de programs moeten kiezen. Eén correctie op het voorstel-Westerterp J^1T1>-Kameiiid Westerterp heeft dezer een praktisch voorstel gedaan om van het EEG-parlement een meer democratisch instituut te maken: hij wil Nederland het initiatief laten nemen tot een directe verkiezing van dit parlement, door over het samenstellen van de Ne derlandse delegatie veertien leden sterk de kiezers rechtstreeks te laten beslissen. Dit zou dan om de zaak niet te duur te maken gelijk moeten gebeu ren met de Statenverkiezingen en wel voor het eerst in 1974; volgend jaar zal dat immers niet mogelijk zijn vanwege de te korte termijn. Een combinatie met de gewone Kamerverkiezingen (dus in 1971) acht de heer Wester terp niet ge wenst, omdat de nationale politieke con troverses dan een juiste beoordeling van de boven-nationale problematiek zeer moeilijk maken. Het voorstel-Westerterp is een zorgvul dige bestudering door regering en Sta- ten-Generaal waard. Wachten tot alle partners in de EEG voor directe ver kiezingen gewonnen zijn, kan lang duren; wanneer één land een goed voorbeeld gegeven heeft, komen de andere schapen wellicht ook sneller over de dam. Het oombineren met Statenverkiezin gen in plaaits van met Kamerverkiezingen heeft grote voordelen. Niet alleen de door dr. Westerterp genoemde, maar ook om dat tussentijdse Statenverkiezingen vrij wel niet voorkomen en de Staten-Gene- raal een minder stabiel instituut vormen Maar hiervan uitgaande zouden we in het voorstel-Westerterp toch graag één correctie zien aangebracht: de KVP'er wil de kandidaten voor het Europees parlement beperken tot leden van de Eerste- en Tweede Kamer en daar zien we de noodzaak nu niet van in. We ac cepteren graag dat de kandidaten meestal in dat milieu gezocht zullen worden, maar de voorgestelde exclusiviteit is niet nodig en zelfs niet gewenst. Er valt veel voor te zeggen, dat voor het Europees parlement beschikbaar komen enkele mensen die wat losser van het nationale politiek en de nationale partijen staan en die in het beraad bin nen de Nederlandse delegatie zolang er nog geen echte Europese fracties be staan hun standpunt kunnen inbren gen zonder bij voorbaat rekening te moeten houden met nationale fractie standpunten. Bovendien maakt de aanwezigheid van enkele niet-nationale parlementariërs de mogelijkheid groter om bekwame men sen naar Brussel, Luxemburg en Straats burg te kunnen sturen, die nu buiten spel staan omdat zij geen kans krijgen of geen gelegenheid hebben een Kamer zetel te bemachtigen. Zijn de Staten-Generaal bang dat zij wat Europa betreft buiten spel komen te staan, dan kan men het benoemen van niet-parlementariërs altijd nog aan een bepaald maximum onderwerpen. Concurrentie van de TROS (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM De programmaleiding van VPRO-t.v. gaat met de indeling van het nieuwe systeem van vaste tv- avonden, zeer waarschijnlijk een moei lijke tijd tegemoet. Immers haar tv- programma's komen op de vaste don derdagavond steeds tegenover de TROS te staan, die zoveel films en andere voor de grote massa aantrekkelijke produk- ties in haar tv-menu doet. Afgewacht moet worden of de toch al niet hoge kijkcijfers bij de VPRO daardoor nog verder terug zullen lopen. De mogelijkheid tot een grotere her kenbaarheid bij de kijkers heeft de VPRO aangegrepen door 'n zo omvang rijk mogelijke integratie van het tota le programma-aanbod per avond. Een bijdrage daartoe is een nieuwe presen tatievorm, waarbij zo min mogelijk gebruik wordt gemaakt van de obligate en klassieke omroepstermethode. De nieuwe presentatie zal er „journalistiek" uitzien en geschieden vanuit een ronde „desk", waarbinnen maximaal vier pre sentatoren zullen plaats nemen. De pre sentatie zal het karakter van een toe lichting en begeleiding dragen (ook door middel van interviews) en zoveel moge lijk geschieden door medewerkers, die bij de programma's betrokken zijn. De ze „centrale desk" zal het meest inten sief fungeren in 'n actueel-informatief programmagedeelte dat onder de naam „Berichten uit de samenleving" iedere donderdagavond om 20.20 uur begint. „Zendtijd" is de nieuwe naam waaron der de samenstellers van het voorma- malige jongerenprogramma „Later" (Paul Haenen, Jan en Nico Haasbroek en Wim Noordhoek) op hun eigen, „onplechtige wijze" de werkelijkheid zullen benaderen. De populaire autoru briek „Wereld op wielen" van Fred v. d. Vlugt wordt gecontinueerd. Verder noemen wij nog het programma „Tran sit" waarin internationale vedettes zul len worden geïntroduceerd. Rob Tou- ber gaat zes showprogramma's ma ken rond Adèle Boemendaal, Jenny Arean en Gerard Cox. Tekstschrijvers zijn o.a. Guus Vleugel, Jaap v. d. Mer- we, drs. P., Ben Rowold en Lennaert ,Oude draaidoos" weg In de loop van het seizoen wordt de serie „De oude draaidoos" beëindigd. Op grond van toegenomen werkzaamhe den heeft Simon van Collem besloten de rubriek niet langer voort te zetten. De populaire filmserie „The untouche- bles" zal worden voortgezet. In het komend seizoen kunnen nog een aan tal op zichzelf staande programma's verwacht worden. Bijvoorbeeld een ge dramatiseerde documentaire over dienstweigering, 'n documentaire vol gens hetzelfde principe over 'n fictieve machtsovername in Nederland, tv-werk- stukken over Ierland, België, Zwitser land en Finland door Hans Keiler en enige documentaires van Dick Verkijk r aspecten in de Russische samenle ving. Vrijdag-radio VPRO-radio zal haar zendtijd op vrij dag o.a. gebruiken voor een snel, gro tendeels „live" programma dat de ac tualiteit-van-de-dag kan volgen maar dat niet langer een onderwerp behan delt strikt noodzakelijk is. Het laat ste wordt bevorderd door het verdwij nen van een lang tevoren vastgestelde rubricering. Hierbij geldt ook de over weging dat het opdelen van het leven in cultuur, politiek, kunst, jongeren, oude ren enz., een kunstmatige zaak is. Men zoekt aansluiting op de verandering in het luistergedrag door een doorlopend Adèle Bloemendaal repeteert voor haar show met Donald Jones. programma in een moderne vorm met b.v. gebruikmaking van een jingle-ma chine. De traditionele omroepster zal gaan verdwijnen, 't Traditionele „spoor boekje" wordt vervangen door 't op ge zette tijden geven van korte overzicht jes van hetgeen nog komt. Het contact met de luisteraar wil men vinden door het openen van de mogelijkheid onmid dellijk telefonisch te reageren in de uit zendingen. De geboden informatie ab- strijkt in principe dezelfde fcatagoriën onderwerpen als tot dusverre door de radio van de VPRO werd bestreken. Ru brieken als „Balans", „Indruk" en „De ze dag" worden gehandhaafd. NEDERLAND I STER (reclame-uitzending om 18.56, 19.03, 19.56 en 20.16) NOS 18.50 uur: De Fabeltjeskrant 19.00 uur: Journaal AVRO 19.07 uur: Vaders tegen wil en dank, feuilleton 19.30 uur: Info 20.00 uur: NOS-journaal 20.20 uur: Televizier 20.45 uur: Spotgeesten, .blijspel 22.05 uur: SportpanoramaJudith de Nijs en Het Kanaal TELEAC 22.40 uur: Kursusinformatie préhistorie 22.45 uur: NOS-journaal NEDERLAND II STER (reclame-uitzending om 18.56, 19.56 en 20.16) NOS 18.50 uur: De Fabeltjeskrant 19.00 uur: Journaal 19.03 uur: Scala NCRV 19.30 uur: Yao, feuilleton 20.00 uur: NOS-joumaal 20.20 uur: Professor Bernhardi. toneelspel 21.25 uur: Schilderijen van Co Westerik 21.40 uur: Hier en Nu 22.05 uur: Dagboe,k van Rembrandt 22.10 uur: NOS-journaal Televisie morgen NF'\ND I NP 10 in de dierentuin 11.10 uur: Bronnen van onze geschiedenis 11.35 uur: Beeldverhaal van de kerk 12.00 uur: Sluiting De met aangegeven programma's zijn kleurentelevisieprogramma's. De zoen van Marga /"VP ministerieel niveau zal de jaarprijs voor de publiciteitsstunt moeten wor den toegekend aan bewindsvrouwe KJompé. De zoen die minister en literaire prijswinnaar G. K. van 't Reve op het Muiderslot als premie op de prijs uitwis selden. heeft meer publiciteit gekregen dan menig nota van de minister kreeg en ooit zal krijgen. De zoen van Marga bracht het tot boze opmerkingen van enkele onzer meest fijn zinnige Kamerleden: ze werd een fre quent gebruikt en succesvol intermezzo in de laatste aflevering van „Farce Majeur" en ze verdrong alle andere fotografische mogelijkheden op de voorpagina van het KVP-jongerenblad, zij het met de kant tekening: „FoeiMarga toch." Voor de KVP moet het succes van de zoen van Marga een grote ontdekking zijn: heit probleem hoe de volgende verkiezin gen tot een goed resultaat kunnen worden gebracht, is opgelost: laat ministers, maar goed en degelijk zoals Marga Gerard het op het Muiderslot deden. Tips aiu bij de vleet: minister Luns zal het goed doen bij Heintje Davids, premier De Jong bij tante Leen. mejuffrouw Kok kan het proberen bij Cruvf of Coentje Moulijn en drs. Schmelzer capabel tot een muzikale proloog kan voor een „topper" zorgen als hij Jasperina gekust voor de camera weet te krijgen, hoewel een kleine zoenpartij met Adèle Bloemen daal zijnerzijds een niet geringe bijdrage zou kunnen vormen tot toch al een behoorlijke verkiezingsuitslag- Zo komen onze Kamerverkiezingen in het teken van een grote „love in" te staan. Andere partijen zullen natuurlijk niet met de armen over en de lippen op elkaar blijven toezien. Maar de KVP heeft de primeur-: dank zij Marga! Josephine Baker in Groningen GRONINGEN (ANP> Josephine Ba ker was woensdagavond in Groningen ooi met haar internationale „Tour de Chant" uit het Theater Olympia te Parijs een waardige start te geven aan de gistermid dag door prin6 Claus geopende Martini hal. Deze gelegenheid lieten de Gronin- gers niet voorbijgaan en een staand ova tioneel applaus begeleidde de vitale 63- jarige zangeres tot in de kleedkamers. Ter gelegenheid van de opening van de Martinihal had de gemeente een inter- nationaal muzikaal programma bijeenge bracht dat door muziekminnend Gronin gen met enthousiasme werd ontvangen. Vele prominenten uit de showbsiness wa ren aanwezig, waaronder Rita Reys met het trio Pim Jacobs, het radio- en tele visieorkest van Willy Schobben. Connie Vink. Max Tailleur en de jeugdige zanger Jerry Rix- Kindercrèche in museum UTRECHT (ANP) Oudere van kin deren in de leeftijd van drie tot zes jaar kunnen, tot en met 16 november a-s. op hun gemak gaan kijken op de door het Utrechts Centraal Museum georganiseerde tentoonstelling van Nederlandse beeld houwkunst, die vorig eweek met veel ru moer van protesterende kunstenaars is geopend- In deze periode heeft het Cen traal Museum namelijk iedere zaterdag en zondagmiddag een kindercrèche voor de kleintjes tussen drie en zes jaar in gericht. Ónder leiding van een ervaren kleuterleidster met assistenten zullen ze worden bezig gehouden. Hun ouders be hoeven daarvoor slechts een kwartje per kind te betalen- Het museum hoopt op deze manier vele ouders in de gelegenheid te stellen om op hun gemak de tentoonstelling te bekijken zonder daan-oor hun kleine kinderen bij anderen te moeten uitbesteden Vaclav Havel mocht niet naar Wenen WENEN (AP) Het Oostenrijkse mi nisterie van Onderwijs was gisteren gedwongen om op het laatste ogenblik een plechtigheid voor uitreiking van een literaire onderscheiding te laten ver vallen, nadat de Tsjecho-Slowaakse to neelschrijver Vaclav Havel door de Tsjecho-Slcwaakse autoriteiten geen toestemming werd verleend naar Wenen Havel (33). een van de meest bekende Tsjecho-Slowaakse toneelschrijvers, zou de Oostenrijkse Staatsprijs voor zijn Europese literaire prestaties ontvangen. Havel, die een vooraanstaande figuur was in de liberalisaliecampagne van verleden jaar in Tsjecho-Slowakije, trad herhaaldelijk op als spreker op bijeen komsten van studenten, die protesteerden tegen de beperkingen die door de partij en de regering opgelegd werden na de Sovjetinvasie van 20 en 21 augustus 1968. Volgens de berichten uit Praag heeft men Havel ook al enige tijd niet in het openbaar gezien. In januari van dit jaar ontdekte hij in zijn woning een afluister- apparaat en vroeg hij een verklaring hierover van het ministerie van Binnen landse Zaken. Het is niet bekend of hij die Weeg. In La Cave Internationale (Herengracht 561 Amsterdam) wordt van 20 septem- ber tot en met 20 oktober een tentoon stelling georganiseerd van foto's van bekende radio- en t.v.-artiesten, die zijn gemaakt door onder meer Ernst Nieuwenhuis, Frans Hemelrijk en Eg- bert van Zon. Voor de beste foto is er een prijs. De Loden Lens, beschik baar gesteld door de stichting Ama teurfotografie. (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM De N.O.S.-televisie zal op dinsdag 16 september van 13.00 tot 13.45 uur via Nederland I een recht streekse reportage in kleur verzorgen van de opening door de koningin van de zitting der Staten Generaal. Het com mentaar hierbU zal worden gesproken door Joop van Os van de Abeelen.. Ger Roos heeft de regie. Van 18.30 tot 18.50 uur wordt via Ne derland II een samenvatting van deze reportage uitgezonden, 's Avonds wordt via Nederland II dieper ingegaan op de miljoenennota. In dit programma zal speciaal aandacht worden besteed aan de problemen van het dagelijks bestaan, zoals die door de rijksbegroting worden beïnvloed. Vooral de droeve staat van de gemeentelijke financiën en de te ver wachten loon- en prijsontwikkeling in 1970 zullen aan de orde komen. Mede werking verlenen prof. dr. C. Goedhart, hoogleraar in de openbare financiën aan de gemeentelijke universiteit van Am sterdam, de heer A. de Boon, vice-voor- zitter van het NVV, de heer W. Polak, wethouder van financiën van Amster dam en de burgemeester van Alkmaar, mr. dr. H. J. Wytema, tevens voorzitter van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. De eindredactie van dit programma berust bij mr. A. C. A. Dake. N.O.S.-radio zendt de troonrede recht streeks uit van 13.10 tot 13.45 uur via Hilversum II. Aansluitend volgt het N.O.S.-programma „De muze in het par lement", waarin artistieke prestaties van kamerlederen te horen zullen zijn. Om 15.15 is er een speciale uitzending van de radionieuwsdienst over de mil joenennota. Aansluitend volgt een toe lichting door de minister van Financiën. NCRVmeer aandacht voor bejaarden HILVERSUM De NCRV zal mei ingang van oktober de frekwentie van haar uitzendingen voor oudere luiste raars verdubbelen. Gelet op de zeer gro te belangstelling voor 't programma „In 't Zilver" en 't sterk groeiend aan tal bejaarden in ons land meent de N NCRV. dat 'l alleszins gerechtvaar digd is deze rubriek in plaats van ééns per veertien dagen voortaan wékelijks uit te zenden. De sociale wetgeving, de maatschap pelijke begeleiding van „het ouder wor den", de generatie-conflicten, de recre atie van mensen boven de 65 en niet te vergeten de pastorale benadering van hen. die buiten het arbeidsproces zijn geraakt, zullen nu elke week (woensdagmiddag van 15.00-16.00 uur) in het NCRV-programma terug te vin den zijn. Radio-experiment van „Hee" (VPRO) HILVERSUM In navolging van enke le Amerikaanse radio-stations brengt de VPRO vrijdagavond 12 september vanaf half zeven in hel programma „Hee" een opzienbarend radio-experi ment. In samenwerking met het Euro pese bureau van „The American Insti tute for Mental Health and Sensitivity Training" te Genève zal een uitzen ding worden gerealiseerd, waarin de luisteraar in de gelegenheid wordt ge steld zich via de radio mentaal te la ten beïnvloeden. De deelnemers aan deze proef worden verzocht vrijdag vanaf omstreeks 18 uur af te stemmen op Hilvers. 2 in verband met de nood zakelijke voorbereidingen. Aan dit ex periment wordt medewerking verleend door een aantal Amsterdamse psycho- logie-studenten. Ton Lensink als auteur Charles de Koning in „Spotgeesten" met echt genote nr. 2 Bngeborg Elsevier) Echtgenote nr. 1 (Marja Habraken). Spotgeesten Spotgeesten (Blithe Spirit) van Noel Coward is een blijspel dat al een suc cesvol verleden van een geslaagde ver filming en van vele toneelopvoeringen heeft. AVRO-regisseur Walter van der Kamp heeft het voor t.v. bewerkt, nog al duchtig bewerkt naar het schijnt. In zijn versie is het naar ons land overgeplaatst. Het verhaaltje gaat nu over Charles de Koning (Ton Lensink), een snel aan populariteit -winnend schrijver van detectiveboeken en zijn vrouw Elvira (Marja Habraken). Op een avond komt een bevriend echtpaar (Lou Steenbergen en Marjan Berk) bij hen naar de eerste t.v.-show van Wim Kan kijken. Elvira's zwakke hart be zwijkt van het lachen. Twee jaar blijft Charles een treurige weduwnaar, maar dan komt Heieen Duits (Ingeborg El zevier) in zijn leven. De Braats komen op de bruiloft en ook op een avondje waar spiritiste Madame Arcati (Sara Heyblom) die een staaltje van haar kunnen weggeeft. Dat leidt dan weer tot enorme complicaties. (Nederland I 20.45) Professor Bernhardi NCRV-t.v. speelt het coördinatiespel vals vanavond. Elke toneelliefhebber wil natuurlijk Spotgeesten wel terug zien, maar deze omroep biedt als alter natief Professor Bernhardi, een boeiend toneelspel van Arthur Schnitzler, dat een paar seizoenen terug een schit terende vertolking kreeg van de Haag se Comedie en het her-zien dus even- Deze „karakterkomedie" speelt rond de eeuwwisseling in Wenen. Een le vensgevaarlijk zieke patiënt leeft in de hoop nog te kunnen genezen. Zij is katholiek en staat onder behandeling van de joodse professor Bernhardi. Haar familie verzoekt een geestelijke de sacramenten der stervenden toe te dienen. Bernhardi weigert dit en als de priester toch verschijnt wil hij hem te genhouden. Zodra de patiënt de pries ter ziet doorziet zij haar toestand en stort in. Het komt tot een proces dat door de professor wordt verloren: hij wordt tot celstraf veroordeeld. Deze (Duitse) Intertelproduktie wordt in twee delen uitgezonden. Aanstaande maandag volgt het tweede deel. (Nederland II 20.20) RADIO PROGRAMMA ang: geestelijke lie Stereo: Amusementsr van het Leger des 1 20.00 Muzlekf1 muziek, muziek: imziekprc 41 Actualiteiten'. 19.00 ïzlek (gr). 19.15 Muziek ■ils (gr). 19.30 Korkor- HILVERSUM II (298 m) 18.00 Nieuws. 18.11 Radiojournaal. 18.20 Uitzending van de Boeren Partij. 18.30 Stereo: Holle-Bolle-Wijz (gr.): lichte muziek. 19.25 Gesproken brief. 19.30 Nws. IKOR: 19.35 Kerk veraf en dicht bij. 19.45 David en Michal, dialoog (herhaling op verzoek). AVRO: 20.30 Stereo: Omroep orkest met zangsoliste: operamuziek en mo derne muziek. In de pauze: 21.05-21.50 In spraak (Uitspraak over 14 dagen), forum. 22.30 Nieuws. 22.38 Radiojournaal. 22.55 Ste reo: Klassieke kamermuziek (gr.). 23.55—24.00 BRUSSEL NED. (324 m) 12.00 Nieuws. Badinerie: klassieke en moderne muziek (gr). (7 30 Nieuws: 7.32 Actualiteiten; 7.50 Over weging: 8.00 Nieuws) 8.30 Nieuws. 8.33 Voor de huisvrouw. (9.00-9.10 Gymnastiek voor de huisvrouw). 9.35 Waterstanden. 9.40 School- moderne muziek (gr). 11.00 Nieuws. 11.02 Voor de zieken. 11.55 Mededelingen. 12.00 Van twaalf tot twee: gevarieerd pre (12.22 Wij van het land: 12.26 M gen t.b.v. land- en tuinbouw: 12.30 Nieuws; 12.41 Actualiteiten: 13.00 Raden maar....) 14.05 Schoolradio. 14.30 Stereo: Musiësta: licht gevarieerd muziekprogramma. TROS: 15.00 Disco-Drive-In: licht platenprogram- ma. 16.00 Nieuws. 16.02 Stereo: Iene Miene Muze: nieuws over underground en west- coast niusic. 16.30 Sterrebeeld: Elvis Pres ley klankbeeld. 17.00 Sportkompas 17.45 ac- HILVERSUM II (298 m) AVRO: T.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.20 Stereo: lichte grammofoonmuziek. 8.00 Nieuws. 8.11 Radiojournaal. 8.20 Stereo: Lichte grammo foonmuziek. (8.30-8.33 De groenteman). 8.50 Woordelijk.... vandaag de dag. praatje. NOS: 9.00 Stereo: Berlioz in woorc ma. (11.00-11.02 Nieuws). 11.30 Stereo: klank juwelen (gr.). 11.55 Beursberichten. N.O.S.: 12.00 Blik op de wereld: populair program ma over ontwikkelingshulp. 12.30 Overhelds- rlichtlng: Uitzending voor de 1 16.09 Hand in hand n sportuitslagen. 18.30 Frai iek. 18.00 Nieuws. 18.03 tl. 18.28 Paarde- les. 18.33 Gram- keerstips. 18.40 pins (gr.). 15.30 Europa II, lezing. 15.50 Stereo: lichte gram mofoonmuziek. VPRO: 16.00 Nieuws. 16.02 Thuis: programma voor thuiszittenden. 16.45 Namiddagconcert: A. Amsterdam Strljkkwar- :angsoliste: moderne muziek: B. Taalwenken. 18.55 Lichte muziek. 19.00 Nws., weerbericht en actualiteiten. 19.30 Gevarieerd programma. 20.00 Openbaar Kunstbezit. 20.10 Boekbespreking. 20.25 Lichte muziek. 20.30 Hoorspel. 21.17 Amusementsmuziek. 21.30 Joods-godsdienstige uitzending. 22.00 Nieuws, berichten en De Zeven Kunsten. 22.15 Geva ts. 14.03 Lynx (of los). AVRO: 15.00 t levende woord. 7.15 Stere lage van de Ronde van de Toekomst.) 17.00 Nieuws. 17.02 Radiojournaal. 17.05-18.00 Zin gende Bougie: gevarieerd platenprogramma (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM De TROS heeft voor een bedrag van meer dan een miljoen bet leegstaande schooolgebouw van het chr. lyceum te Hilversum gekocht. De voorzieningen om de schoollokalen ge schikt te maken voor kantoor- en stu dioruimte worden geschat op ettelijke De TROS, die nog steeds groeit en mo menteel al 220.000 leden telt, werd ern stig gehinderd door een groot gebrek aan ruimte voor de 55 employés. Boven dien moest het bestuur ernstig rekening houden met de mogelijkheid, dat de TROS met ingang van het volgend win terseizoen de grens van 250.000 leden is gepasseerd en dus B-omroep wordt, hetgeen een belangrijke uitbreiding aan zendtijd voor radio en televisie mee brengt. Men hoopt de nieuwe behuizing medio mei 1970 te kunnen betrekken. Daar mede zal dan een einde gekomen zijn aan een situatie, die de TROS in toe nemende mate in haar doen en latei I belemmerde. Het voormalig christelijk lyceum aan de Lage Naarderweg te Hil versum grenst direct aan het nieuwe omroepkwartier, hetgeen op zichzelf grote voordelen heeft. Bovendien is het groot genoeg om alle afdelingen, die thans over twee Hilversumse villa's zijn verdeeld, voor een verre toekomst huis vesting te bieden. TROS-directeur mr. J. Landré, die een en ander gisteren meedeelde, kon geen antwoord geven op de vraag of straks ook de redactie van TROS-kompas naar dit pand zal verhui-

Leidse Courant | 1969 | | pagina 2