AAN JAN JANSSEN WAS: WIN BORDEAUX-PARIJS Draver Felix liet met een machtige spurt hele veld zijn hoeven zien PAARDEN IN NOOTDORP ACHTER ZILVEREN ZWEEP Alle zwoegen beloond met 2e plaats na Godefroot „Abadan" nam feilloos sloot en zo redde Harry Wouters CHIO CHIO Rotterdam Rolhockeyers weer in competitie Leerling pikeurs aan bod in Hilversum Doek omhoog op Te Werve voor oude schermtraditie PARIJS. De winnaar van de 68ste BordetauxParijs (579 km) heeft een solo gereden van bijna 180 kilometer. De Belg Waiter Godefroot, die dit jaar ook al ParijsRoubaix heeft gewonnen, toonde zich veruit de sterkste van de twaalf deelnemers aan deze traditionele wielerinarathon. Tot aan Chatellerault (na 253 km) waar de coureurs achter de derny's kropen-, gebeurde er weinig opwin dends. De Fransman Leblanc had op dat moment weliswaar een voorsprong opgebouwd van een minuut, maar dat kon de grote mannen in de koers Janssen, Van Coningsloo, Godefroot en Bodart -"--niet verontrusten. Anders werd het toen ook Catieua demar reerde. Wolfshohl en Perin rea geerden onmiddellijk. Even later het Godefroot zich voor het eerst in deze wedstrijd zien. Leblanc werd ingelopen en liet zich terug zakken in een tweede groep met Janssen. Het kwartet Wolfshahl, Godefroot, Ca- tieau en Perin werkte voorbeeldig sa men. De voorsprong groeide aanvanke lijk snel. Na 300 kilometer kreeg een groepje met Janssen, Jourden, Bodart en Van Coningsloo echter aansluiting. Ca- tieau demarreerde opnieuw. Hij bouwde een voorsprong op van meer dan 4 mi nuten. Toen begon het veld zich te roe ren. Godefroot probeerde keer op keer om weg te komen, waarbij gesteund door zijn ploegmaat Van Coningsloo. Na 400 kilometer, toen Godefroot zijn zoveelste demarrage plaatste, had de groep geen nntwoord meer. Vijfendertig kilometer verder was de Belg Catieau gepasseerd, die toen ver terugzakte. Verkeerde weg Jan Janssen en Perin deden nog een vertwijfelde poging om de Belg te ach terhalen. De Nederlander, die van zijn baas opdracht had gekregen dit seizoen nog voor een klinkende zege te zorgen, slaagde eohter niet. Godefroot was on genaakbaar. Janssen kon alle hoop op (Van onze sportredactie) ROTTERDAM. Onder doodse stilte kwam Harry Wouters van den Oudemweyer zondagmiddag met „Abadan" als laatste deel nemer aan de barrage de ring binnen. Graham Fletcher (met „Talk of the North", Kurt Jara- sinski („Revale") en Hauke Schmidt („Causa"), die eveneens allen in de eerste rondgang van het springconcours om de Grote Prijs van de stad Rotterdam zonder fouten waren gebleven, hadden respectievelijk vier, vier en twaalf strafpunten opgelopen. De 3Q-jarige Elstenaar was zich dat terdege bewust. Langzaam bracht hij zijn zevenjarige bruine ruin naar het startpunt. Aaht hindernissen met elf sprongen moesten worden bedwongen- Wouters van den Oudenweyer reed met zijn linkerhand in het gips, een gevolg van het nationale concours hippique in Utrecht van enkele weken geleden, waar bij (hij een scheurtje opliep in een mid- denhandsb eentje. „Het weegt wel wat", zou hij na afloop zeggen, „maar met „Abadan" heb ik er nauwelijks last van. Ik hoef niet zo aan hem te trekken". Heel kalm rijdend gleden de eerste hindernissen zonder haperen aan de combinatie voorbij. Het duizendkoppige publiek (in het weekeinde waren er in totaal ongeveer 15.000 toeschouwers, onder wiie prinses Armgard) hield de adem in. Zou een Nederlander na 22 jaar (De Bruine) deze Grote Prijs, naast de landenprijs het hoofdnummer van het Rotterdamse CHIO, gaan winnen? Men geloofde er nog niet zo in. Op de sloot, moeilijkste hinderpaal voor de meeste paarden, zou „Abadan" wel struikelen, Na een getoucheerde dubbelsprong ging het op het gevreesde water af. Wouters van den Oudenweyer later in de stallen: „Ik wist dat hjj het kon. Tot nog toe is „Abadan" pas één of twee keer fout gegaan bij de sloot. Nee, ik was er niet bang voor". Een zucht van opluch ting ging door de massa toen „Abadan" de sloot feilloos achter zich liet- Nu kon hem niets meer gebeuren. Uiterst geconcentreerd reed Wouters van den Oudenweyer het parcours uit. Na de laatste hindernis, een wit hek met twee balken, klonk het bevrijdende „foutloos" door de luidsprekers ,en de Elstenaar werd met een enorme ovatie beloond. „We mikken doelbewust op de Olym pische Spelen van München", zei de trotse eigenaar van „Abadan", de heer Den Drijver uit Putten.' „We gaan echt met overleg te werk. Voor dit CHIO hadden we al in ons hoofd om twee kleine nummers, de landenwedstrijd en deze Grote Prijé te rijden. „Abadan" is nu zeven jaar. In 1972 is ze tien. Een ideale leeftijd". Het gaf Wouters van den Oudenweyer veel voldoening dat het parcours niet zo gemakkelijk was geweest als de voor gaande dagen. „Dit was het beste par cours van het hele CHIO. Er zat van alles in. Veel variatie Dit was bijvoor beeld een stuk zwaarder dan bij de landenwedstrijd". Anticlimax De Grand Prix des Nations was zater dagmiddag inderdaad een anticlimax ge worden. De heer Jurgens, die in alle CHIO's van Kralingen als parcours- bouwer actief was, had voor een veel te lichte opdracht gezorgd. De veertien DOELBEWUST GOKKEN OP OL. SPELEN '74 hindernissen met zeventien sprongen waren over 700 meter zodanig ruim opgesteld dat zelfs de zwakste equipe er weinig moeite mee zou kunnen hebben, als het fortuin wat meezat. Na de eerste manche bleek dan ook Denemarken, dat met België en Ierland toch de minst talentrijke ploeg had afgevaardigd, met vier strafpunten op de eerste plaats te zetelen. Het verrassend goed voor de dag komende Polen bezette met zes strafpunten de tweede positie en Groot- Brittannië en Nederland (Bruijman, Wou ters v. d. Oudenweyer, Maathuis en Ebben) deelden de derde plaats (acht strafpunten). West-Duitsland (Jarasinski, Klöss, Schmidt en Sohridde), dat dit seizoen al vijf overwinningen behaalde, was met een totaal van zestien ver terug geworpen. De kalende Chef de mission, Gustav Pfordte, hierover: „Het klinkt misschien vreemd, maar dit was veel te gemakkelijk voor ons. In Londen was het parcours zwaar en we wonnen. In Aken zelfs „übersahwer" en we werden eerste. Maar hier. In de tweede manche zou Duitsland zich her stéllen Jarasinski en Klöss reden foutloos en Sohridde liep een half straf- punt op wegens tijdsoverschrijding, zo dat het saldo op 16,5 kwam- Het was echter te laat. Groot-Brittannië, Neder- lad en Polen weerden zich andermaal goed. De Denen bleken veel te hoog gegrepen te hebben. Met 28 strafpunten zouden Jensen, Kjaer, Olsen en Siesbye zelfs naar de zesde plaats afzakken, De Britten reden het meest constant en verdienden de zege volkomen. Het totaal was 12% strafpunten. Het werd na de laatste Nederlandse ruiter, Antoon Ebben met „Kairouan", duidelijk dait Oranje hoog zou eindigen. Ebben kreeg vier strafpunten en Nederland kwam daar mee op zestien uit, goed voor de derde plaats achter Polen (14,5 strafpunten). Flonkerend slot De overwinning van Harry Wouters van den Oudenweyer deed al het overige in het niet zinken. In feite redde de Elstenaar het 22e CHIO. Men was over gegaan tot algemene verjonging van het deelnemersveld, maar dit ging gepaard met evenredige verzwakking. Een logi sche consequentie. Het pulbliek eist eoh ter kwaliteit en dat was in te geringe mate aanwezig. De organisatoren, die zich overigens van hun beste zijde lieten 'zien, mogen Wouters van den Ouden weyer wel dankbaar zijn. Pr(|s van de rijschool (dressuurnummei): Landenwedstrijd met Cardinal, Pri' met Trevarrlon, H( 12 1/4 pnt.: 2. Polei 't Battling Peda las) pnt.; 3. Nederland Prijs van de metro (internationaal spring concours voor equipes van twee ruiters) 1. Siesbye (Den.) met Copyright en Jensen met Zlyadah 0 str.pnt., 71.7 sec.; 2. Kloess (W.-Dld.) met Antea en Jarasinski met Aümanach 3, 62.4; 3. Chabrol (Fr.) met Soupcon en Gaud met Norioso du Mesnil, 3, 73.2; 9. Ernst (Ned.) met Blacky en Schoemaker met Merry Twin kle, 8, 61.1; 10. Lombard (Belg.) met Lydovic A. van de Adleuprijs (in conden moesten zoveel mogelijk hinder; wo-rden gesprongen): 1. Ann Backhouse met The Brigadier, 38 pnt.; 96.0 se George Hotxbs (GB) met Battling Pe (W.-Dld.) met Revale, 4, 57.6; 3. G Fltcher (GB) met Talk of the North 4, Hauke Schmidt (W.-Dld.) met Causa. 1 Adleu-prJjs (intei springconcours» 740 pnt.; 2. Necl Speciale prijzt beste combinatie paard—ruiter) Maathuis. 22. Championnat des house (GB), r i Simpson (Can.), 3 Fritz Ligges (W.-Dld.), lil wbêêêêêêêêêêêêeë gj'laten varen, toen hij na 435 kilometer <aen verkeerde weg werd Ingestuurd, helleen hem meer dan een minuut kostte.1 Van Comngjploo en Bodart kwamen weer bij Janssen. Perin slaagde er ook nog in om aai/i te haken, maar het was duidelijk, dat (dit viertal alleen nog maar kon strijden dm de tweede plaats. Walter Gojrlefroot, die zich op deze monsterrace «voorbeeldig had voorbereid, finishte tenslotte met een voorsprong van meer dam 12 minuten op zijn naaste concurrent^ iïan Janssen. Uitslag: Walter Godefroot 579 km in 14 uur 37 qain. 37 sec.; 2. Jan Janssen 14.49.25; 3. tPerrin (Fr.) 14.14.29; 4. Van Coningsloo (Belg.) 14.49.59; 5. Bodart (Belg.) 15.52.57; 6. Jourden (Fr.) 15.02.28; 7. Catieau (Fr.) 15,13.25; 8. Daler (Tsj.-Sl.) t5.30.53; 9, Hiddinga Ned.) 15.32.22; 9. Leblance (Fr.). 15.46.13. De Wesbduitser Wolfshohl en de Zwit ser Spulil^r staakten de strijd. Lagtste renners voor Toekomstronde DOETINCHEM Henk Nieuwkamp uit Borne heeft zaterdag de ronde van van de Achterhoek gewonnen, een klas sieke Wielerwegwedstrijd voor amateurs met start en finish in Doetinchem. Hij legde de 160 km af in de zeer snelle tijd van 3 uur en 17 minuten. Uit de kop groep van vier man werd Piet van Kat wijk (Oploo) tweede en Tino Tabak (Amstelveen) derde. Dit viertal ontsnapte met zes andere renners 40 km voor het einde en zag on danks/ het hoge tempo kans een kleine voorsprong op te bouwen. In de sprint toonde Henk Nieuwkamp zich de snelste. Hij behaalde zijn 22e overwinning in dit seizoen. Na' afloop van de ronde maakte de lei der van de Nederlandse ploeg voor de ronde van de toekomst, Joop Middelink, de twee renners bekend die nog aan zijn selectie ontbraken. Het zijn de Limburger Jan 'Spetgens (5e)-en Piet Hoekstra uit Dokkum. Het bondsbestuur wees op dis ciplinaire gronden de kandidatuur van Tino Tabak af. De uitslag van de ronde van de Achter hoek is 1. Nieuwkamp, 160 km in 3 uur en 17 min.; 2. Van Katwijk zelfde tijd; 3. Tabak zelfde tijd; 4. v. d. Buroh zelf de tijd; 5. Spetgens op 10 seconden; 6. Schuur zelfde tijd; 7. Bravenboer zelfde tijd; 8. Smulders zelfde tijd; 9. Edwards- (Q-B) zelfde tijd; 10. Oosterhof zelfde tijd. (Van onze sportredactie) DEN HAAG De Nederl. Rolschaats- bond is begonnen met de tweede helft van de competitie. Residentie, dat nog steeds ongeslagen de ranglijst aanvoert, moest voor een laatste uitwedstrijd naar Dordt in Dordrecht. Residentie zegevierde met 64 in een aantrekkelijke wedstrijd. De nieuwe spel regels (een groter doel en meer gewe- gelijkheid voor doelman en spelers) maken het spel voor de toeschouwes in teressanter. Het Haagse Hollandia moest het op de Eekhoornbaan opnemen tegen De Lichtstad uit Eindhoven. Hollandia zegevierde met maar liefst 173. In Helmond hreeg de plaatselijke der by in de eerste klasse tussen Helmond- West en Rodar als uitslag 108. REW zegevierde in de tweede klasse met 85 over Residentie 2. In 2B zegevierde Dennenberg met 125 over Helmond- West. Overige uitslagen junioren: Inter nos-Lichtstad 193; AGOR- Residentie 16—0 en RMC-Hollandia 1—8. Enorme verrassing op de laatste dag van het CHIO in Rotterdam. Harry Wouters van den Oudenwfeüer (in actie op „Abadan") zegevierde in de Grote Prijs van de Stad Rotterdam. Felix, met Van der Togt op de sulky, gaat op de finish af in het drafkampioenschap van Nederland, op Duindigt. WASSENAAR Met een spurt een kampioen waardig heeft Felix zondag middag het nationaal kampioenschap voor dravers binnengehaald. Onverwacht, zeker niet onverdiend, want als men een km-tijd van 1.21.6 op de klokken kunt krijgen na 2500 meter, dan is men toch zeker goed. En goed was ook Royal G, die tot een paar meter voor het einde kon denken dat hij het zou redden op de voor hem wat lange afstand. En dan pas, als derde, kwam de grote favoriet, de Amerikaganger Cherie Spen cer binnen. Zij was niet wat zij zijn kan; in het voorrijden al trok zij met een achterbeen en in de koers liet zij om te beginnen haar eerste startnummer niet gelden. Na anderhalve ronde leek zij haar doorbraak toch te kunnen forceren, maar tussen Dave Fez en Christiaan de Wet aan de kop komend, moest zij toch weer afhaken. Van der Togt had tot dan toe genoegen genomen met een afwach tende houding, al hield hij zijn Felix alert op tempo in het veld van slechts negen paarden (Satan Hanovtr, Diogen en Captain Double K waren kreupel). Al vroeg vielen Royal Hanover en C Alkestis van E door fouten weg, ter wijl El Hadie, die een ronde de kop had, zichzelf door wilde galop uitschakelde. Royal G leek in de laatste bocht een geweldige opmars te beginnen toen hij binnendoor naar de kop was Dave Fez moest capituleren Christiaan de Wet raakte leeg. Nog een keer heeft toen Cherie Spencer het ge probeerd, maar zij vloog in galop en alleen Felix kon de achtervolging vol houden. Felix liep snel in, hij had veel gespaard en Royal G had juist veel ge geven. Met een laatste inspanning pakte tenslotte Cherie Spenceh de derde plaats nog van Dave Fez af. De Produktendraverij was een fok- technisch belagnrijke zaak. Important D won met Marten Vergay voor de favo riet Ingo Quick, terwijl Ike Buitenzorg werd uitgeschaked. Het was een wat on regelmatige koers, maar dat neemt niet weg, dat Important D een waardige win- Voor de volbloeds was er de Gold Cup tige strijd zorgden. Hubert hield het heel waarin de achttien paarden voqi- prach- lang vol aan de kop, maar Schermer kwam binnendoor juist langs hem heen terwijl Turquoise met het laagste ge wicht aan de andere kant nog net de tweede plaats kwam opeisen, wat dan de verrassing van de middag was. De uitslagen waren: AntonprUs (2000 m, met autostart): 1. Hib- ma A (P. R. R. Koppejati) km-tijü 1.23.9, 2. Hoss Westlandla, 3. Fred Signal. Toto: w. f7,60, pi. f 1,60, f 1,30, f 1,30; kop pel f21,60; cov. f3.80; trio: f 101,60. Quicksilver S-priJs (2000 m, met autostart): I. Helene Hanover (J. Wagenaar Jr.) km-tljd 1.22.8, 2. Ella Ross, 3. Elleke van Our Bonni. Toto: w. f 1,90. pi. f 1,20, f 1,40, f2,40; kop pel f3,90; cov. f3,80; trio: f61,30. Kampioenschap van Nederlandprijs (2500 - pelix (M_ L d Togy f7,40 Sper f 1,90, 11,50; kop- Fletcher D, Produktendravcrijprjjs (1400 m, met auto start): 1. Important D (M. Vergay) km-tljd 1.25.4, 2. Ingo Quick, 3. Igmar Bultenzore. Toto: w. f 19,20, pl. f3,70, fl,60. f3,30; kop- Montyonprljs (2000 m, (H. Wolffers) 2.12.5, 2. Toto: w. f31,—pl. f4, 0, f 1,40, f 1,90; kop- Gold Cupprijs (ca. 2150 m): 1. Schermer (D. Weiss) 2.16.8, 2. Turquoise, 3. Hubert. Toto: w. f5,60, pl. f2,20, f 13,50; f 10,50; kop pel f 16,cov. f89,90. Montyonprijs (ca. 2000 ip. 2de afd.): 1. Sica Girl S (P. Perkins) 2.13.1, 2. Quelle Musique, 3. Playgirl. Toto: w. f3,40, pl. f 1,50, f 1,60, f 1,90; kop pel f3,10; cov. f6.—; trio: f 76,50. Totallsatoromzet f 378.036.50. ardag te Mereveld pl. f 1,30, f2,40, f 1,50; kpp- Houtenprijs (2140 Hannibal Spencer. stad Utrecht II i pÉGroté5(lprijT ti): 1. Falth I m): 1. Gallant Way (P. M. Goudplevier S, 3. El Mac. f 1,70, f2,80, f3,30; kop de stad Utrecht III (170 india (H. A. van Ooye 1*4.1.D, i.. uiana sunshine, 3. Dougalls Stern Toto: w. f3,70, pl. f 1,70, f2,40, f3,—; ko pel f8,50; cov. f6,10; trio; f 254,80. Amatricekampioenschap (IV) (2200 n 1. Gento BH (mej. A. Noordam) 1.26.3, Full House, 3. Gamecock. cov. f5,10. :ijs van de stad Utrecht (fin: Gallant Way (P. M. Smit) 1.23 Faith Hollandia. f3,—, pl. f 1,50, f2,—, f2,40; k cov. f5,—; trio: f116,—. Oosting)v 1.25. f7,—, pl. f3,80, f 1.90; koppt jm'zet f 194.271,50. (Van o e paardesportmedewerker) Het zal woensdagavond ongetwijfeld extra-vol zijn bij de koersen op de Noot- dorpse baan. Die avond wordt namelijk de Zilveren Zweep verreden en dergelij ke zwepen staan bij' de eigenaren toch altijd nog heel hoog in aanzien. Hoger vaak dan de geldprijzen. Er is dan ook flink ingeschreven voor de drie series, die naar de finale het negende nummer van de avond lei den. Vooral de eerste serie is met zijn veertien paarden zwaar bezet, in feite zelfs maximaal omdat je nu eenmaal geen drie rijen achter de startauto kunt Kanspaarden zijn hier zeker Fernan da D en Goudplevier, die echter beide helemaal van achteraf moeten komen. Vandaar dat ook de veel gunstiger star tende Gieteling S in de rekening zal zijn bij het publiek. Bonnie Mars en Erica zijn goede springters voor beide andere series en misschien-ook wel voor de finale. Om zes uur is de eerste start. Het programma: J. A. Postprijs (2.000 m, autostart, met trio, eerste afdeling): Hertog Ca- valjos - Grishin - Hilda Dunst. S. P. v. d. Poelprijs (2.380 m): Hetty Hanover - Geraldo Cavaljos - Hartin Gerda. Zilveren Zweep I (1.680 m, autostart, met trio): Fernanda D - Gieteling S - Goudplevier S. Outsider: Filette Six. Zilveren Zweep II (1.680 m, autostart): RIJSWIJK Voor de veertiende maal is zondag op het landgoed Te Werve in Rijswijk het nationale invitatieschermtoernooi gehouden, waarmee jaarlijks het schermseizoen wordt geopend. Zowel de dames als de heren streden op floret De uitslagen: dames: 1. Lenie Kokkes (Zaal Vandervoodt, Rotterdam) 5 over winningen; 2. Yvonne Thiei'y (Zaal Van der Valk, Haarlem) 4 overwinningen; 3. Helen Petrus (KLM, Amsterdam), 2 overwinningen, 14 ontvangen treffers; 4. Ankie Hage (Zaal Van der Berg, Amsterdam) 2 overwinningen, 16 ontvangen treffers; 5. Ita Lobbrecht (Zaal Abrahams, Den Haag) 2 overwinningen, 17 ontvangen tref fers; 6. Nina Noordermeer (Zaal Vandervoodt, Rotterdam) 0 overwinningen. Yvonne Thiery ontving de stijlprijs. Heren: 1. Bert van der' Berg (Zaal van der Berg, Amsterdam) na barrage met Hans Sauerbier (zaal Abrahams), beiden met 4 overwinningen; 3. Rob Coensen (DOS, Amsterdam) 3 overwinningen; 4. Roland Landsmeer (Zaal Van der Valk, Haarlem) 2 overwinningen; 5.' Rob Villerius (Zaal Abrahams, Den Haag) 1 overwinning, 20 ontvangen treffers; 6. Rob Koster (Zaal Visser, Amsterdam) 1 overwinning, 24 ontvangen treffers. Hans Sauerbier ontving de stijlprijs. Bonnie Mars - Generaal Padua Dakota. Zilveren Zweep III (1.680 m, aulo start): Erica - Coryphee RH - Zelo van Vredenhof. Outsider: Dyveke D. Toekomstbeker VI (2.020 m, met tr; voor amateurs): Edoublaise - Fille d'U nique - Good Luck S. Smallenburgprijs (2.000 m, autostart) Rijder Wagenaar jr. (Hofnar of Gisal da) - Hanneke d'Aster - Elector Ax worthy. H. C. A. M. Schölvinckprijs (2.000 ra autostart, met trio): Dynamica - Nancy - Fabiola Spencer. Outsider; Zilveren IZweep, finale over J. A. Postprijs, tweede afdeling: Gijs bertine H - Han Sprookjeshof - Gento Hilversum Met zeer volle velden en dat voori melijk in de lagere klassen gaat Hilv sum dinsdagavond om zes uur weer een programma beginnen dat er zij: De hoogste klasse is in handen de leerlingpikeurs die in F. Alkamadf die waarschijnlijk achter Carmania zitten, hun winnaar kunnen vinden. Bo van Quick heeft haar twintig meter geven hetgeen wel te veel gevraagd n Voor de tweejarigenkoers komen veertien dravers tussen de startlinten Hier zal de veel jongere zoon van' Quick silver S, Icare Quick, het waarschijnlij wel tegen de toch goede concurrente: kunnen redden. Het programma met onze favoriete luidt: Neroprijs (2.000 m, autostart, trio): History Way - High Flyer - Ger da Kraan. Outsider: gaudy Way. King Augustusprijs (1.500 m): Icar Qui - Illya Kuryakin - Ico R. Othoprijs (2.400 m, met trio, aulo start): Hoss Peterhof - Fiasco Aker dam - Gay Westlandia. Putsider: Gip sey. Serverusprijs (2.000 m, autostart, eerste afdeling): Gina Naroiso - GenH BH - Filppine. Trajanusprijs (2.000 m, voor leerlin gen): Carmania - Boy van Quick - Do rus van Rood en Noot. Tiberiusprijs (2.000 m, met Goudplevier S - Flintstone V - Darte! Serverusprijs (tweede afdeling); Fleet wood - Frances G - Farro Bond. Valensprijs (2.400 m, autostart): Ell Ross - Grenadier - Eddy B. Outsider Geatonka. Titusprijs (2,000 m, autostart, trio): Granit Hollandia - Guy Nathar N - Fandangeo. Outsider: Geluksvogel Valensprijs (tweede afdeling): Game cock - Fantastica - Electric Kinley. Out sider: Edmund van Peterhof.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 12