GOUD PIERROT BARBRA STREISAND een openbaring Statenleden vragen aan GS. Wat kosten alternatieve plannen voor nieuwe Leidse energiecentralè? Dokter N. Bet weer in Lisser raad DIXIELAND Nabloei van Frans impressionisme bij Van der Vlist Charmant werk van Franse Nederlander Fr its Klein Subsidie bejaardenhuizen en dienstencentrum ter sprake in Lisser raad W erkgeversorganisaties adviseren uitkering ineens in bollenbedrijf MEDISCHE DIENSTEN IS GOEDKOOP! Druk programma in het komende K O-seizoen (2) MARKTEN VRIJDAG 5 SEPTEMBER 1969 ALLE EDTIES DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 De leden van Provinciale Staten van j ter hebben, terwijl die voor de volgende Zuid-Holland, dre. H. van Stcenis uit 4 jaren iets flexibeler zijn Zo ja, in J. Brandsen uit Rijswijk weike periode vallen dan de plannen Voorschoten hebben aan Gedeputeerde Saten lal vragen gericht met betrekking tot de plannen a.g. een te bouwen electrische centrale In de Barrepolder. Kij vragen: 1. Hebben Gedeputeerde Sta ten kennis genomen van de onrust die bij het Hoogheemraadschap Rijnland en Leidse biologen is ontstaan over de plan nen tot het bouwen van een 800 MW electrische centrale in de Barrepolder? 2. In hoeverre is hier sprake van een voldoen aan de wensen van een zoveel mogelijk landelijke spreiding van de elec- triciteitsproductie 3. Vindt over deze landelijke spreiding interprovinciaal overleg plaats, of moet iedere provincie er voor zorgen dat er een bepaalde hoeveelheid electrische energie wordt geproduceerd? 4. Is het juist dat de planning voor elec- triciteitcentrales een periode van 8 jaar bestrijkt, waarvan de plannen eerste 4 jaren een sterk bindend karak- aanleg de bouw van de centrale in de Bar repolder 5. Is het juist dat er wel alternatieve oplossingen zijn onderzocht, maar dat over de extra kosten van die oplossingen geen exacte gegevens voorhanden zijn? 6. Zijn Gedeputeerde Staten met de vra genstellers van mening dat een kosten- vergelyking van mogelijke alternatieven nodig is om tot een juiste afweging van de hier in het geding zijnde belangen te kunnen komen? 7. Willen Gedeputeerde Saten, mede om wille van het belang van dit gebied voor de recreatie, alsnog een kostenverge- lijking van mogelijke alternatieven ma- ken, en de beslissing pas na dit dit on- j derzoek nemen? De statenleden geven als mogelijke alter natieve aanaanvoer van electriciteit van elders; de bouw van koeltorens; koe ling met zeewater, b.v. te Katwyk en de LISSE IN de vacature, ontstaan door het vertrek van het KVP-raadslid W. L. G. Schelberg van Lisse naar Weerselo, waar hij inmiddels als burgemeester is geïnstalleerd, is door het hoofdstem bureau tot lid van de raad benoemd de arts N. Bet, die in de vorige zittings periode ook de KVP vertegenwoordigde, doch zich toen met het algemeen beleid niet meer verenigen kon en met ir. Paardekooper bedankte als lid van de raad. Wanneer woensdag de geloofsbrie ven in orde bevonden worden, zal in een daarna volgende raadszitting de be ëindiging van de heer Bet plaatsvinden. DANSEN in de VINK! van 20.30 tot half twee 's nachts! In Galerie v. d. Vlist aan de Botermarkt te Leiden wordt tot 26 september a.s. een tentoonstelling gehou den van het werk van de in Frankrijk wonende Neder lander Frits Klein. Deze niet meer zo jonge kunstenaar (hij werd in 1898 te Bandoeng op Java geboren, doch kwam op zesjarige leef tijd naar Nederland) begon eerst op 21-jarige leeftijd te schilderen, waarvoor hij een studie aan de Handelshoge school te Rotterdam afbrak. In Parijs volgde hij twee jaar opleiding in de academie van André Lhote en-bleef ook nadien in de Franse hoofdstad wonen. In Frankrijk hield hij ook zijn eerste tentoonstellingen in de voornaam ste Parijse galeries, nadien volgden exposities in Neder land, Engeland en Japan. In Leiden exposeert hij thans voor de eerste maal, hoewel zijn werk in vele Nederlandse verzamelingen is opgenomen. If leins werk kan men beschouwen als een nabloei van het Franse impressionisme en het toont hier en daar ook wel enige verwantschap met de pointillisten, doch invloed van een bepaalde leermeester is moeilijk waar te nemen. Zijn kleur is wat vrouwelijk-teer: licht, luchtig en transparant. Om natuuriyke kleuren van zijn sujetten maalt hy niet. hij schildert zijn paarden waarvoor Klein een voorliefde schijnt te hebben rustig in rood, blauw of andere kleur. Bovendien suggereert hy dikwijls meer dan hij daadwerkelyk aantoont. Halffiguren of soms al leen maar koppen wikkelt hij in een baaierd van kleur- veegjes. maar altijd zó dat de titel ook in het beeld is te zien. Afgezien van de kleur is hij dan ook volledig figu- KTiettegenstaande zyn wel aanwijsbare voorliefde voor Ade kleur weet hij ook in het zwarte pastel prachtige prenten te maken, waarby vooral een diep gevoel voor ruimte valt waar te nemen door het dikwijls op fraaie wijze uitgespaarde wit. Een prachtig voorbeeld daarvan :s,ate is een mooi naakt. Sereen en kuis is „Baden in zee", even eens met een zwart pastel. Mooi van eenvoud en beper king is „Cagnes sur mer", met eenvoudige middelen goed gecomponeerde zwarte tekening. Een mooie ritmisch op gebouwde prent is de donkere pastel „Circus" en stem mingsvol is „Arbeiders", eveneens in zwart. Jongeren met paarden" munt uit door edele, ietwat klassieke vormge ving van de dierfiguren, prachtig in het witte vlak. Van zijn kleurtekeningen willen wy wijzen op „Tuin in Spanje", in mooie harrtionie van de strakke en gebo gen lijnen. We wyzen dan ook op het fraaie „Impressie van Bois de Boulogne", op een tweetal visies van 't „Al- hambra", eveneens mooi van compositie en soms van Ja panse allure ln de tekening. Op deze tentoonstelling zijn ook enkele olieverven te zien, doch deze konden ons toch minder bekoren dan de aqua rellen en de pastels. Het komt ons voor dat voor Kleins palet de verf wat weerbartsig is en dat hy moeite heeft met deze materie. Ook de kleuren zyn minder helder en doen soms in tegenstelling met het andere werk toch wat gezocht aan. Ifoewel wy het werk van Klein persoonlijk van goed gehalte vinden, kunnen wij ons voorstellen dat niet iedereen er zo over denkt. Zals gezegd, 't doet wat vrou welijk aan en velen die gewend zijn aan de huidige kunststromingen zullen er niet zo weg van zijn. Men moet het werk echter even op zich laten inwerken en dan zal men tot de ervaring komen dat dit in veler ogen ouderwetse, niet bij de tijd zijnde werk in hoge mate boeiend is door het geraffineerde kleurgebruik en de veel al voortreffelijke harmonieuze compositie. Men kan het gaan zien dinsdags tot en met 's zaterdags van 9 tot 6 uur en 's avonds evtl. na telefonische afspraak. WILLEM PRINS. LI8SE De onlangs opgerichte Stich ting Huisvesting Bejaarden te Lisse, uitgaande van het Interparochieel So ciaal-Charitatief Centrum wan de drie R.K. parochies, de diakonie der Her vormde gemeente, de Kerkeraden der Gereformeerde en de Chr. Gereformeer de Kerken te Lisse, de gemeenteraad verzocht in aanmreking te komen voor een subsidie in de kosten, nodig voor het stichten van een dienstencentrum B. en W. delen de raad mee, dat dit dienstencentrum voor bejaarden in het nieuwe z.g. „plan-West" wordt gedacht. In de onmiddellijke nabijheid van dit dienstencentrum zullen voorts 80 be jaardenwoningen worden gebouwd. Het dienstencentrum wordt gesticht en geëxploiteerd door de Stichting Dienst verlening Bejaarden te Lisse, terwyi de Interkerkeiyke Stichting Huisves ting Bejaarden tot taak heeft de bouw en exploitatie van deze woningen. Voor de bouw daarvan zal de mede werking van gemeentewege kunnen worden beperkt tot het verlenen van een garantie voor een geldlening. De stichting van een dienstencentrum vloeit voort uit de gedachte, dat het normale leefpatroon van de bejaarden zoveel mogelijk moet worden gehand haafd. De ervaring wijst uit. dat de behoefte van de bejaarden aan hulp in de meeste gevallen beperkt biyft tot een of enkele diensten, waardoor opna me in een bejaarden- of verzorgings huis zo lang mogelijk voorkomen kan worden en de bejaarden volkomen hun zelfstandigheid kunnen behouden. De gemeente kan om een rijksbydrage verzoeken. De subsidie van de gemeen te zal ongeveer 60.000,- 70.000,- bedragen. HAARLEM De werkgevers- en werknemersorganisaties ln het bloembollen- bedryf hebben besloten een uitkering Ineens van 100.— bruto te verstrekken aan werknemers in vast dienstverband van 23 jaar en ouder. Hiermee geven zy gevolg aan het advies van de Sociaal Economische Raad van 20 juni. De uit kering geldt voor de werknemers die worden beloond volgens de CAO bloem- boUenbedrijf. De uitbetaling zal, voor zover die nog niet Is geschied, nog deze maand plaats moeten vinden. Desgewenst kunnen werkgever en werknemer onderling overeenkomen dat het bedrag over de resterende werken van het contractjaar wordt verdeeld. Reeds eerder verstrekte duurte-toeslagen mogen op deze uitkering in mindering worden gebracht. Voor de funktiegroepen A. en B. is de uitkering reep. vastgesteld op 120.— en 110.—. Losse arbeiders krijgen een bruto-bedrag van 3.25 per week of 0.65 per dag. Voor werknemers beneden de 23 jaar is de toeslag naar leeftyd PROGRAMMA K.N.K.B. Hoofdklasse: Blauw WitStanfries; Ar chipelLuto; Het ZuidenDie Haghe; Ons EibernestWesterkwartier; HKV Deetos. Overgangsklasse A: Roda Deto; RegenboogZuiderkwartier; De DanaidenSwift; Groen GeelKoog Zaandijk; PSVSpangen. Zuid West 1: FluksAchilles; Vicus OriëntisDKC; SperwersTrekvogels; ReadyKNS; FortunaDe Algemene. Zuid West 2A: Tjoba-Ons Huis (6 sept.); Quick-Pams OverkantersHSV; CrescendoMerwic. Zuid West 3B: DeltaALO; Terheyden - -Noorderkwartier; VlaardingenTen Donck. Zuid West 3C: MadjoeJuliana 6 sept. 16.00); DKVBKC; WION— Hoogvliet. RIJNDELFLAND Klasse 1B: DKC 4—HSV 3; HKV 5— Die Haghe 5; Hou Stand 2Vicus Oriën tis 4; Crescendo 2—KNS 3 (12.00). Jun. Afd. A: TrekvogelsSperwers; Fortuna Phoenix; Ons EibernestDe Danai den; ZuiderkwDe. Algemene (10.15). Jun. Afd. B: EurekaOns Huis; HKV —Die Haghe; KNSFortuna B (12.00); Noorderkw.De Danaiden B (12.00). Crescendo Het programma voor de zaterdagmiddag luidt: Crescendo A Vicus Oriëntis A (15.30); Vic. Oriëntis BCrescendo B (15.30); Madjoe B Crescendo B (14.15); Crescendo pDe Danaiden p (14.15). Lelden: Leidse huisartsen; tot zaterdag 10 uur dient men de eigen huisarts te raadplegen. Na zaterdagmiddag 12.00 uur belle men voor spoedgevallen de dokterstelefoon 22222. De Doeza Apotheek. Doezastraat 31, tel. 21313. De zaterdag-, zondag-, avond- en nachtdienst van Apotheek Voorschoten wordt waargenomen door de Doeza Apotheek. Apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp en de Oegstgeestse Apotheek zyn de ge hele week geopend. Alkemade: dkt. D. A. van Hazelen, Kerkstraat 91. Oude Wetering, telef. 01713-2217; dkt. P. J. J. M. Heynen, Noordeinde 166, R. A. Veen, tel. 01713- 2329; wijkverpleegster: zr. M. Koot, tel. 01713-2420 b.g.g. 2451. Alphen aan den Ryn: za.: dkt. J. H. Veenendaal, Rembrandtlaan 31, telef. 2072; z.: dkt. W. Cornet, Kievitstraat 48, tel. 3697; Allart Raadhuisstr. 206; wijkverpleging: zr. Jonkers, Hooftstr. 164, tel. 2340; tandarts; J. S. Vroege sr., Toussaintstraat 53. Bodegraven: dkt. E. Bol. Wilhelmina- straat, tel. 2113; zo.: dkt. V. Cats, Noorderstraat, tel. 2030; apotheek: Rond, Kleiweg. Gouda; wijkverpleging: zr. Schout, Koninginneweg 226, telef. 3582. Boskoop: dkt. P. J. de Wilde, Rozen- laan 1, tel. 2740; wykverpleging: zr. C. Hooymans, Mendelweg 93, telef. 2805. ADVERTENTIE GOUDEN BROCHES vanaf 16.50 GOUDEN LETTER- BROCHES vanaf 16.50 GOUDEN ARMBANDEN JUWELIER - HORLOGER •MAARSMAN STEEG 21 LEIDEN - TELEFOON 20778 Hazerswoude: arts: zie Leiderdorp. Hillegomdkt. N. J. Zimmerman. Hoofdstraat 132, tel. 5121; apotheek: zie Sassenheim. Katwijk aan den R\jn: dkt. E. E. v. d. Laan, Rapenburg 1. Rijnsburg, telef. 2810; apotheek: De Jong, Kon. Juliana- laan 18; tandarts: J. H. Reynders, Ko ningin Wilhelminastraat 1, tel. 2012. Katwyk aan Zee: dkt. I. J. W. Schone- berg. Voorstraat 131, telefoon 2336. Koudekerk aan den Ryn: arts: zie Leiderdorp; wijkverpleging: zr. van Leeuwen, Dorpsstraat 50, tel. 01714- 2505; ongevallen Ryndijk: 01714-2278. Langeraar: dkt. J. Nooter, tel. 01729- 104; wijkverpleging: mevr. J. Wasse naar-Visser, tel. 01713-530. Leiderdorp: dkt. G. A. de Bruyne, Hoofdstraat 8. tel. 22208. Leidschendam: arts.: za.: dkt. Ludwig, Voorburgseweg 4a; z.; dkt. v. d. Meer, Prinses Margrietlaan 10, tel. 4535; Apotheek Lakke, Kon. Wilhelminalaan 471c, Voorburg, tel. 070-839888; wyk verpleging: zr. van Ruiten, tel. 6059; tandarts: tel. 070-543035; ziekenauto: telefoon 3923. Leimuiden: arts: zie Alkemade. Lisse: dkt. N. Bet, Nassaupark 43, tel. 3996; apotheek: zie Sassenheim; wijk verpleging: zr. Ernesta, Schoolstraat 4. tel. 3353 b.g.g. Nieuwkoop en Noorden: dkt. G. C. A. Essens, Noorden, tel. 01724-482. Nieuwveen: zie Woubrugge. Noordwijk: dkt. C. H. G. Goudriaan, Nwe. Zeeweg 37. tel. 2333; wijkverple ging: Hoofdstraat 59, tel. 3068; apo theek gem. wijkgeb., Van Pan- huysstraat gr. kr. 2907; w.-g. kr. Noordwykerhout: dkt. H. C. M. Heesch, Herenweg 17, telefoon 02533- 2385: wijkverpleging: zr. Cypriana. Hillegom, tel. 02520-5426; tandarts: J. E. P. Salverda, v. d. Endelaan 76, Hillegom: B. Hugenholtz, Wilhelminapark 2. tel. 51390; wijkverpleging: zr. Warmer dam. tel. 54982 b.g.g. 22222. Rijnsburg: zie Katwijk aan den Ryn. Sassenheim: dkt. de Groof, Teyllnger- laan 17, tel. 8479; apotheek; Muyzert, Hoofdstraat 198. Valkenburg: zie Katwyk a. d. Rijn. Voorhout: dkt. A. W. Bots, Prof. Aal- berselaan 2, tel. 02532-7393; wykver pleging: zie Warmond. Voorschoten: dkt. W. I. M. van Dam, Prof. Asserlaan 26, tel. 3960; apotheek: Doeza-apotheek, Doezastraat 31, telef. 21313; wijkverpleging: Gezondheids centrum, Wijngaardenlaan, tel. 2177 of zr. Zuidam, tel. 4647. Warmond: wykverpleging: zr. De Pot ter, Herenweg 77, tel. 01711-2250. Wassenaar: dkt. J. A. J. Paulides, v Z. van Nijeveltstraat 42. tel. 4567; J. H. J. Haarsma, Wittenburgerweg 106, tel. 9676; apotheek: Schouwweg 32, telef. 2402; tandarts: P. C. T. A. Brederode, v. Z. van Nyeveltstr. 112, tel. 3116. Woubrugge: dkt. J. Nooter, tel. 01729- 104. d. Ent LEIDEN Ter afsluiting van de publikatie in onze courant van gisteren volgt hieronder het tweede en laatste gedeelte van het K O-programma voor het komende seizoen. Het betreft hier de studiecursussen, lezingen, film- en dialezingen, creatieve cursussen, de talencursussen en het programma van de Film club 16. soonlijke beleving van de religie" (waarby onder de sprekers onder meer Simon Vinkenoog aanwezig zal zijn); „Moderne Maartachappijkritiek in de geest van Marx"; „Geniet meer van muziek" (o.Lv. muziek pedagoog Ru Sevenhuysen) en „Kunst van nü", ge wijd aan actueel kunstgebeuren. Zeer goed mogelyk is, dat uit deze studiecursussen weer gespreksgroepen zullen ontstaan. Deze gespreksgroepen vormen een uitermate belangrijk facet in de ontwikkeling van K O. Men denkt hier aan kleine groepen onder lei ding van een gespreksleider; het behoeft beslist geen lezing van een deskundige te zjjn. LEZINGEN Hierin onderscheidt men twee leer methoden: de beproefde „klassieke" en de audio visuele. De lessen zullen worden gegeven in het Rem- brandtlyceum. Men biedt een keuze uit de volgende cursussen: Frans, Engels, Duits, Spaans (audio visueel) en Engels, Italiaans, Spaans, Zweeds, Rus sisch en Latijn (volgens de klassieke methode). Ver der is er nog een cursus Antieke Cultuurgeschiedenis. Het complete rooster voor de talencursussen is te vinden in het maandblad, dat dezer dagen zal ver schijnen. KREATIEVE CURSUSSEN zijn er niet alleen voor hen, die graag kreatief bezig zijn, maar tevens voor de doe-het-zelvers. Elk jaar biykt weer dat mensen zich vaak helemaal niet bewust zijn van hun krea- tieve driften. DE FILM- EN DIALEZINGEN behandelen uitsluitend vreemde landen en volkeren. Zo zyn er avonden over Israël, Zwitserland, Portugal, Roemenië, Zuid- en Oost-Azië en India. Zy vinden plaats in de foyer van de Stadsgehoorzaal. STUDIECURSUSSEN Tal van uiterst boeiende onderwerpen zijn er in deze reeks te vinden. We noemen: „Genetica"; „Ontwikkelingssamenwerking en ontwikkelingshulp"; „Mens en natuur in de ver drukking" (milieu- en waterverontreiniging); „Per- FILMCLUB 16 In verband met de slechte akoestiek en invallend licht zullen de voorstellingen dit jaar niet in de expositiezaal van „Ars Aemula" plaats vinden. Dit jaar wordt dat het Logegebouw, Steen- schuur 6. Vertoond zullen worden: moderne speel films, die niet in de bioscopen worden vertoond; kor tere films van jonge Nederlandse cineasten en goede oude speelfilms. De programma's worden nog be kend gemaakt. FILMSERIE Deze vindt plaats in het Camera theater. De eerste serie bestaat uit een drietal film toppers, die uitsluitend voor 18-jarigen en ouder toe gankelijk zijn. Het zyn: „Falstaff" (rond het leven van Hendrik IV) met Orson Welles en Jeanne Mo- reau: „Hou de trein in het oog", een juweeltje van de jonge Tsjechische regisseur Jiri Menzel; en ten slotte „Desert Rosso" (regie: Michelangelo Antonioni) met Richard Harris en Monica VItti. AFD. LEIDERDORP Deze afdeling start 'medio oktober met een cursus Wandlappen maken, gevolgd door de cursussen Frans (opfrissingscursus), Woning inrichting, Verzorging van planten en tuinen, Borduren en een opfrissingscursus Engels. In april van het vol gend jaar volgen nog een concert en een lezing van een modern auteur. AFD. OEGSTGEEST In oktober zyn er cursussen Boetseren, Vrije expressie voor volwaasenen, Vrye expressie voor kinderen, Creatief Naaldwerk en Engels voor beginners. Op 23 oktober geven Tjitte Weber en Marinus Flipse een concert met en voor twee piano's in het Rynlands Lyceum (aula). Eind december is er dan nog een kindercircusvoorstelling, welke om streeks die datum eveneens voor de afd. Leiderdorp zal draaien. Alle data en plaatsen van handeling zullen Lz.t. in het K O-maandblad worden venneld, i Funny girl TRIANON Barbra „Secondhand rose" Streisand zou je een vervolmaak te Jenny Arean kunnen noemen. Niet omdat ze een oogverblindend voorko men hebben, zyn ze beiden zo hoog op geklommen. Neem nu Barbra. Als je haar ziet opkomen vraag je je af of er niet wat fijners voorradig is. Moet zij nu een hoofdrol vertolken met haar soms loensende blik en haar te grote neus? Ze geeft je echter nauwelijks de gelegenheid om lang te filosoferen. Je wordt overstelpt door haar bruisen de enthousiasme, haar spontaniteit, haar grimassen, haar zang en vooral, en dat mag gerust een openbaring wor den genoemd, haar acteertalent. Ze heeft een heerlijke rol gekregen waarin ze naar hartelust lijkt te kun nen improviseren. Ze speelt het meisje uit de achterbuurt, dat het al gauw hogerop zoekt als haar zang het ken nersoor bereikt en ze verrast wordt met de meest fantastische aanbiedin gen. Ze belandt in het milieu van de cocktails en de parties. Ze verschijnt daarin de duurste dessins, maar haar uitspraak en houding verraden duide lijk nog haar afkomst. Dat leidt tot allerlei vrolijke complicaties van de immer lachende Streisand, die, we zou den het byna vergeten, een geronom- meerde acteur als Omar Sharif naar de achtergrond verwijst. Niettemin is ook de man uit Dr. Zjivago weer ge weldig in deze musical, waar ontspan ning troef is. Grootse decors worden rond Streisand en Sharif opgesteld. Ze passen in het verhaal. Het ontbreken van al die pracht en praal zou de ster ren echter niet doffer maken. Wie 't laatst lacht LUXOR Regisseur Gérard Oury heeft van „Wie het laatst lacht een grandioos lachsucces gemaakt. Welk een gevoel voor humor men ook maar heeft, men gaat met buikpyn naar huis. Eigenlijk onnodig om er verder veel over te zeggen. Toegang alle leeftyden. Techniek der liefdeskunst REX Regisseur Dietrich Krausser heeft van „Techniek der Liefdeskunst" geen „sex-film" Willen maken. Hy heeft het enkel als voorlichtingsfilm bedoeld voor. zoals hy dat noemt „weinig ge oefende, maar ook voor reeds jaren gehuwde paren". Zij krijgen talrijke aanwijzingen voor het opnieuw beleven van hun liefde in een gelukkig huwe- lyk, aldus de regisseur. Als het gaat om de vraag, of het hier een pornografische film betreft, dan moeten wij zeggen: neen. Het ont breekt de film aan alle karaktereigen schappen van de pornografie. Het is veel meer een opvallend nuchtere, koele en zakeiyke film. Als de medespelen den vergaande handelingen tonen, dan gebeurt dit steeds heel decent. De meeste van deze handelingen worden echter met houten poppen uitgebeeld. Het begeleidend kommentaar is van dr. L. Meinhardt, een bekend Duits vrouwenarts. De volstrekt onbeperkte openhartig heid van deze film doet natuuriyk ook ander publiek trekken. Het Rex-thea- ter was gitsreavond nagenoeg vol; ter was gisteravond nagenoeg vol; was er een flink aantal bezoekers ver trokken. Dit moge de onschuld van de film bewijzen. Keuring: 18 jaar. Tijdens de nachtvoorstellingen: „De maagden van Solidor". Repulsion CAMERA Voor de derde week „Re- pulsion" (Afkeer). Het is een magis traal stuk filmwerk van de Poolse re gisseur Roman Polanski, die het er niettemin zonder hoofdrolvertolkster Catherine Deneuve beslist minder van af zou hebben gebracht. Ook zy speelt magistraal. Beiden vervulden elke cen timeter film met zo'n grote overtui gingskracht en zoveel sfeer, dat we deze film twee keer zijn gaan zien. We raden u dat ook aan. Keuringi 18 jaar. Tydens de nachtvoorstellingen: „Ip- cressstreng geheim", naar de ro man van Len Deighton met Michael Caine en Nigel Greene. Sexy Suzanne LIDO Het was te verwachten, dat regisseur Antel na het succes van zyn film „De zoete zonden van Sexy Su zanne" terug zou komen met nog zo'n produkt. En ja hoor, onder de titel „Sexy Suzanne zondigt weer" gaat hy het nog een keer proberen. Zyn for mule: een min of meer onnozel ver haaltje, hier en daar wat blote scènes en een beetje operette. Zo iets gaat er altijd wel in. Suzanne zwerft met een toneelgroepje wat door het land in de tijd, dat Na poleon Duitsland bezette. Ze raakt ver zeild in het Italiaanse dorpje Lucca. waar graaf Enrico bezig is zijn land kwijt te raken aan hertogin Elisa, de zuster van Napoleon. De ene verwikkeling na de andere volgt, maar Suzanne, die dappere meid, weet alles tot een goed einde te bren gen. Al kost haar het soms wel wat moeite haar „eerbaarheid" te bewaren voor de graaf, die haar aan het eind van de film dankbaar in zyn armen sluit. Aan datzelfde eind wordt ook de mede deling gedaan, dat Suzanne nog een nicht heeft en daarmee wordt meteen al de titel van de volgende rolprent verklapt.'Het ziet ernaar uit, dat Sexy Suzanne de Sissi van de jaren zestig gaat worden. Alleen natuurlijk wat aan deze tyd aangepast met hier en daar een verkleedpartij en een hemelbed om het tekort aan inhoud te verhullen en de film voor het grotere publiek aan- trekkeiyk te maken. Het Circus STUDIO Het Circus is een bonte film uit 1928, met in het middelpunt de grote komiek van weleer: Charley Chaplin, die toen nog geen andere pre tentie had dan zijn publiek te verma ken. Meer niet. Het grappige van deze film is. dat men nu, ruim veertig jaar later, by het zien nog tranen in de ogen van het lachen krygt. Toegang alle leeftyden. TWEE TBS'ERS BIJ SELECTIE Bondscoach E. Steuer heeft by zyn selectie voor de centrale training twee Bona Stars opgeroepen, te weten Pieter van Tuyll van Serooskerke en P. Ruyse- naars. Het Nederlands team gaat n.l. binnenkort een trip naar Sicilië maken. Othepen-.kerS LEIDEN, 5 sept. Vee Aanvoer: stie- 22, melkkoeien 55, vette koeien 240, koeien 45, pinken 12, vette kalve- 56 schapen 350, fokschapen 80, lam meren 1444, dr. zeugen 36, schrammen 86, biggen 469, geiten 38, totaal 2933. Pryzen: fokstieren 1000-1150-1350, sl.- stieren 4.90-5.00. melkkoeien 975-1300- 1650, vette koeien 3.70-4.40-5.00, extra 5.25, vare koeien 580-1000-1460, pinken 475-675-875, vette kalveren 3.60-3.80- 4.00, vette schapen 90-105-125, fokscha pen 125-145-165, vette lammeren 120- 135-155, dr. zeugen 550-600-650, schram men 110-120-130. biggen 95-102-108, gei ten 35-75-105. Handel: slachtstleren zeer kalm en vlot: melkkoeien vlot; vette koeien vry vlot; vare koeien matig; pin ken kalm; vette kalveren vlug; vette schapen lui, fokschapen goed; vette lam meren id.; zeugen redeiyk; schrammen ld.; biggen ld.; gelten rustig. Kaas Aanvoer 3 partyen Goudse en 5 partyen Leidse. Pryzen: Goudse extra kw. tot 4.40, le kw. tot 4.25. Handel goed.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 3