M GEEN VISIE OP BINNENSTAD RAAD NIET ONVERDEELD ENTHOUSIAST OVER PARKEERNOTA EN -MAATREGELEN Bestemmingsplan wordt door velen gewenst SCHIJN KAN BEDRIEGEN Minder huizen dan werd voorzien zullen gesloopt worden voor wegenplan IEMC0- ATAG GASFORNUIS UVS wil verlichting en veldenuitbreiding XE to- g „Er is vaak wel sprake van welvaart maar niet van welzijn A. Warnau 40 jaar bij Wernink Gouden medaille ON MARKTEN DINSDAG 2 SEPTEMBER 1969 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Vernietigende vragen van raadslid Kret LEIDEN „De gekozen formuleringen in de parkeernota dekken geen beleidsvisie. Een beleidsvisie van het college van b. en w. van Leiden is hard nodig, omdat belangrijke groepen duidelijkheid en zekerheid verlangen. Het moment nadert met rasse schreden, dat een particuliere onderneming als de NZH zal gaan bedanken voor zijn openbare functie in Leiden; er kan ook een moment komen, dat warenhuizen zullen be sluiten zich te vestigen in de buitenwijken. Warenhuizen zijn trekpleis ters in de binenstad. Men kan daaraan niet voorbij gaan als men praat over de centrumfunctie van de Leidse binnenstad". De heer Van Aken (PvdA) zei het in iets directer bewoordingen als ds. Kret (Prot. Chr.) het gezegd had. En die had al duidelijk laten blijken, dat hij zwaar onvrede heeftmet de parkeernota, die het college aan de raad heeft voorgelegd. De heer Kret zei er weliswaar begrip voor te hebben, dat b. en w. een aantal maatregelen wilden treffen om de dreigende verstikking van de binnenstad op te heffen, voor dwingende maatregelen, steunend op de gedachten van b. en w. voelde hij weinig. Als er maatregelen getroffen moeten worden, zullen ze een voorlopig karakter moeten hebben; er moet met mogelijkheden geschoven kunnen worden of bepaalde maat regelen moeten nog slechts bij wijze van proef gelden, aldus de heer Kret. En wel voornamelijk, omdat we nog niets weten over de exacte bestemming van de binnenstad en 't toekomstig milieu. „Het basismate riaal voor deze nota is ontleend aan siutaties elders, studies hier ter plaatse, sociologisch, economisch en verkeerstechnisch zijn nog niet afgerond", zo motiveerde ds. Kret zijn gebrek aan animo om b. en w. te volgen in de parkeernota. betreft zijn mening over het openbaar vervoer de steun kreeg van de socialist Hewitt. Een visie op de toekomst van de binnenstad is er niet, constateerde de heer Amptmeijer. Ten aanzien van de parkeergarages meende hij, dat er veel monumenten zullen moeten sneu velen in de binnenstad. Dit geldt vooral de geplande garages aan de Langebrug en de Garenmarkt. De heer De Wilde (KVP) vroeg zich af of het basisplan voor de binnenstad (1961) nog voldoende mogelijkheden voor het oplossen van de verkeersmoei lijkheden van de toekomst biedt. „De problematische biunenstad is niet aan te passen Leiden komt ruimte tekort in de ruimste zin van het woord", aldus de KVP'er. De maatregelen die nu voorge steld worden zijn in zekere zin een be knotting van de vrijheid van velen. Hoe denkt het college, als de blauwe zone uitgebreid wordt, de problemen van de woonparkcerders op te losseD. Men zal aan deze categorie mensen faciliteiten moeten geven als men ze niet wil du- De voor üe parkeergarages gekozen plaatsen zijn volgens de heer De Wilde niet juist. ,,Ze moeten daar geplaatst worden waar niet lang-geparkeerd wordt". Hy vroeg tevens aandacht voor het parkeren van vrachtwagens gedu rende de weekeinden in de buitenwyken. Hij deed het college de volgende sug gesties aan de hand: het terrein van de Groenoordhal aan te wijzen als parkeer gelegenheid voor vrachtwagens in de weekeinden; het aanmoedigen van de vestiging van een bodecentrum buiten de binnenstad; het instellen van een par keerverbod op zaterdagen op Vismarkt, Boommarkt en Breestraat. GOED PRINCIPE De heer Portheine (VVD) was eigenlijk de enige, die gelukkig kon zijn met de parkeernota. Het principe van b. en ,w. dat ten grondslag ligt aan de gedachte maatregelen de binnenstad moet be reikbaar zijn onderstreepte hij. In de woorden van veel raadsleden had de heer Portheine een zekere vijandschap tegen de particuliere auto kunnen bespeuren. „We zullen echter rekening moeten hou den met het gegeven, dat het autobezit nog steeds stijgt, dat ook mensen met lagere inkomens tot de aanschaf van een auto overgaan en dat zij dan ook ge bruik willen maken van hun voertuig". Met velen was hij het eens, dat de bin nenstad nog wel wat terrasjes kan heb ben, maar men moet zich dan wel reali seren, dat ook dat parkeerruimte zal De afwezigheid van een duidelijke visie, neergelegd in een structuurplan of be stemmingsplan voor de binnenstad, toonde hy aan door een aantal vragen te plaatsen bij de uitgangspunten van het college, die geleid hadden tot het voorstellen van een aantal maatregelen. In de nota had hy geen antwoord kun nen vinden hoe men dc doorgaande ver keersstromen uit de binnenstad wil we ren als de eerste jaren niet voldaan kan worden aan alternatieven in de vorm van ringwegen. De parkeergarages in de directe nabyheid van het winkelcen trum van de binnenstad en de daarvoor aangegeven plaatsen riepen bij de heer Kret (evenals by de heer Amptmeyer) ook tal van vragen op. Parkeergarages op Garenmarkt en Langebrug zyn die verenigbaar met het monumentenbeleid Is het bedryfsleven te interesseren voor de bouw en de exploitatie? In de nota hebben b. en w. uitgebreid aandacht besteed aan de positie van de voetganger door voetgangersgebieden te creëren. „Maar hoe", aldus ds. Kret, „willen b. en w. eigenlykdiet veilig wan delen waar maken als doorgaande ver keersstromen toch niet geweerd kunnen worden?' Wat wtl het college gaan doen ter be vordering van het openbaar vervoer De verstikking van de binnenstad heeft tevens verstikking van het openbaar vervoer tot gevolg, meent de heer Kret. LIPPENDIENST Vooral de PSP'er Amptmeyer was het met hem eens en verweet het college zelfs, dat men lippendienst bewijst aan het openbaar vervoer als men alleen maar zegt, dat men het wil- bevorderen, terwijl men niet de nodige maatregelen wil nemen. Die zijn: parkeerterreinen of garages aan de rand van de stad van waar met bussen of mini-bussen gepen deld wordt naar het centrum. De kracht van de Leidse binnenstad moet de gezel ligheid zijn: voetgangersgebieden en ter rasjes. „Leiden moet niet gaan concurre ren met de Langevoort of andere winkel centra door de privé-automobilist de gelegenheid te geven met zijn auto voor de winkeldeur te komen. Leiden moet concurreren met de winkelcentra in de Haagse en Amsterdamse binnenstad", aldus de heer Amptmeijer, die voor wat LEIDEN Zaterdag hield V.T.L. een junioren B I tournooi waaraan werd deelgenomen door ARC, Or. Baluw, Kou dekerk, Leiden en V.T.L. De resultaten hiervan waren: Leiden- ARC 1-6; Koudekerk-VTL 1-4; Oranje Blauw-Leiden 1-0; ARC-Koudekerk 5 VTL-Oranje Blauw 4-0; Leiden-Koude- kerk 1-0; ARC-VTL 0-0; Koudekerk-Or. Blauw 1-3; VTL-Leiden 1-1; Or. Blauw ARC 1-7. Door deze resultaten werd ARC eerste; VTL tweede, Oranje Blauw derde, Leiden vierde en Koudekerk 5de. Bloembakken wedstrijd LEIDEN De bloembakkenwedstrijd, die de Leidse Bloemist-patroonsvereni ging en de Leidse afdeling van de Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde ook dit jaar weer onder het motto; „Geef uw gevel een corsage' gandseerden, is een groot succes gewor den. Er waren weer ruim 100 deelnemers meer dan vorig jaar, hetgeen 'n zeer heugend feit kan worden genoemd. In de afgelopen week heeft de deskundige jury de keuring van ruim 450 bloembak ken verricht en op punten gewaardeerd. Dit in verband met de wedstrijd, die aan het geheel verbonden is. In november zal tijdens een speciaal daartoe belegde bijeenkomst van de deelnemers, die hier voor ..tvz.t, een uitnodiging- ontvangen, de uitslagen bekend worden gemaakt de prijzen worden uitgereikt. kosten. Als er iets gedaan wordt om de parkeergarages zo te plaatsen, dat de stadsgezichten zo weinig mogelijk wor den aangetast, zijn de gekozen plaatsen door de geringe loopafstand tot het cen trum gunstig. „Het is ook toe te juichen dat er eindelijk een bestemming gevon den is voor het terrein aan de Ir. Dries- senstraat. Ik hoop, dat de wethouder zo spoedig mogelijk met de onderhandelin gen kan beginnen over de bouw van parkeergarages", aldus de heer Port heine. PROBLEMEN De heer Pompe (Noodraad) was het eens met de heer Kret ten aanzien van de parkeergarages. Hij was wel van mening, dat het parkeren aan banden gelegd moet worden met schijven en meters, maar uitbreiding van de blauwe zone zal problemen oproepen voor de be woners van de binnenstad. Ook mevrouw Van der Blom-Vylbrief (CPN) is niet gelukkig met parkeer garages aan de Langebrug en de Garen markt. Wel echter met andere genoem de plaatsen, omdat men de particuliere autobezitter de kans moet geven van zyn auto gebruik te maken. Tegelijk zal echter het openbaar vervoer geholpen moeten wordén. Het openbaar vervoer kan namelijk een flinke steen bijdragen aan de leefbaarheid van de binnenstad. De heer Versnel (PvdA) sloot de rij van sprekers met een enkele opmerking. „We kunnen hier praten over het plaatsen van parkeergarages buiten de binnen stad of aan de rand van de stad, maar we moeten toch wel in het oog houden, dat de bouwers en exploitanten van der gelijke objecten op de eerste plaats uit gaan van de vraag waar een parkeer garage het beste te exploiteren is. En dat zal zo dicht mogelijk bij het centrum Aan de beantwoording van de vele vra gen, die onder grote publieke belang stelling werden afgevuurd op het college kwam men gisteravond niet toe. Na be raad in het college besloot men, dat de antivoorden over drie weken zullen vol gen na de gewone raadsvergadering, die 's middags wordt gehouden. Indien no dig kan men dan 's avonds de vergade ring voortzetten. Metaal Bedrijf sbond (NVV) hield miswedstrijd in de Vliet. De vangst was matig. De uitslag: 1 J. Ie Febre 535 g, 7 stuks (gr. vis); 2 A. Schouten 473-9; 3 H. Montanus 435-7; 4 J. Leuering 345- 9; 5 F. Schoutens 300-4; 6 P. v. Vliet 265-6; 7 A. Verboom 200-3; 8 F. v. Eygen 195-5; 9. C. Ligtvoet 180-2; 10 Pf. Levering 90-2. Ge gevangen vis werd ter plaatse teruggezet. Snoeimes in de begroting niet ten koste van verzorgingspeil LEIDEN Met de stemmen van de drie PSP-raadsleden tegen is de Leidse ge meenteraad gisteravond accoord gegaan met het voorstel om het tekort op de begroting van '69 3.785.000,-) te be snoeien met 980.000,-. De besnoeiing zal niet ten koste gaan van het ver zorgingspeil, want het terugbrengen van het tekort komt voort uit het schrap pen van een aantal bedragen die dit jaar toch niet uitgevoerd konden worden. Va catures, die niet vervuld kunnen wor den, werken, die dit jaar niet tot uit voering kunnen komen etc. Dit deelde Harmsen ziet geen moeilijkheden bij de financiering houder Harmsen. De heren Amptmeijer (PSP) en Kret (Prot. Chr.) kregen daar- bijq te horen, dat andere infrastructurele werken mogelijk geremd of uitgesteld kunnen worden, maar de financiering van het hele project zelf zal vermoedelijk weinig zorgen geven, omdat de gemeente het eerste jaar vooruit kan met de 2.553.900,- die de universiteit wil bij dragen. Dit bedrag dekt nagenoeg de gehele eerste fase en is het begin van de het Leids zSn- part-line financiering waaraan de wethouder Harmsen gisteravond mede, wegenplan zullen gesloopt worden om hogere instanties hun medewerking ge- nadat vragen waren gesteld door de ee" verbinding tot stand te brengen tus- ven. De bouw van het Witte Singel heren Van Aken en De Vroomen. De bereidheid om bepaalde posten te schrappen zal tot gevolg hebben, dat GS niet lang meer zullen wachten met het goedkeuren van de begroting. Zuster Remmers neemt afscheid LEIDEN Zuster Remmers, die reeds vorig jaar de pensioengerechtigde leef- tyd bereikte, beëindigde dezer dagen haar werkzaamheden als maatschappe- lyk werkster by het Katholiek Bureau voor Maatschappeiyk Werk, Rapenburg 85 te Leiden. Op 8 januari 1948 trad zij in dienst bij het toen pas opgerichte Bureau, na aan vankelijk lange tijd te Nijmegen en Roermond in de gezinszorg te hebben gewerkt. Al is ze 66, ze voelt zich nog geenszins bejaard. Zodoende is stilzit ten er nog niet bij. Onlangs trad zij als administratieve kracht in dienst bij het Katholiek Bureau voor Levens- en Ge- zinsmoeily kheden Voor hen, die nog persoonlijk afscheid vna haar willen nemen, vertoeft ze a.s. donderdagmiddag van 4 tot 6 op het Bureau aan het Rapenburg 85. LEIDEN Prof. Goslings de nieuwe rector-magnïficus van de Leidse universi teit is niet zo begering naar het rectoraat geweest als deze foto zou doen ver moeden. Geen begerende handen, maar behulpzame handen stak prof. Goslings gistermiddag in de Pieterskerk toe, toen de ambtsketen vastgehaakt bleef zitten aan de toga van zijn voorganger prof. Kukenlieim LEIDATO-TIP met ingebouwde verwarming nu 529.— Het zal dan ook geen verwondering wek ken dat de verschillende commissies- vrijwel in dezelfde opstelling als het afgelopen seizoen de competie in zullen gaan'. Alleen aan de kascommissie den toe gevoegd Eddy v. Duyl Maaskant. LEIDEN „Een terreinverlichting is hoognodig in de naaste toekomst. Vry regelmatig kom ik op het terrein van Zwart Wit in Rotterdam en bij onze vrienden in Papendrecht waar regel matig avondwedstrijden gespeeld wor den. Zoiets hoort toch bij een accom modatie." UVS-voorzitter F. Nienlxuis zei dat gisteravond op de algemene jaar vergadering in de kantine in de Kikker- Hij voegde er aan toe dat een vereni ging als UVS en ook een stad als Leiden waar alleen LFC over een, niet al te beste, verlichting beschikt, zo spoedig strijden met deelname een nieuwe commissiekamer worden ge- c^jgcjie en Belgische ploegen heeft de creëerd om de gasten te kunnen ont- Leidenaar Han Damen enkele fraaie re- vangen. Ook nam de heer Nienhuis de gult;aten geboekt. In alle nummers waar- veldensituatie nog even onder de loep. .Q h„ deelnam behaalde hij de finale. In UVS, dat dertig elftallen de wei in kan fleze finales werd hij echter, soms met sturen, heeft de beschikking over slechts zeer ^-lein verschil van de prijzen afge- 2% veld. Zoals bekend deelt de eerste- houden. In de finale KI 500 werd hij 8e, klasser het Kikkerpoldercomplex met dd nummer werd gewonnen door de DOCOS. „Het gevolg is dat we slechte Belg Rengiet. die hun jongens moeten teleui stellen Kanoer Han Damen vooraan LEIDEN. Tijdens dit weekeinde te Bij K.E. is prof. dr. L. M. de Rijk, gewoon hoogleraar in de middeleeuwse wijsbegeerte en directeur van het Filo sofisch Instituut aan de Katholieke Uni versiteit te Nijmegen en buitengewoon hoogleraar in de geschiedenis van de wijsbegeerte der middeleeuwen aan de Universiteit van Utrecht, benoemd tot gewoon hoogleraar in de antieke en middeleeuwse wijsbegeerte aan de Leid se Universiteit. Prof. De Rijkzal zijn buitengewone leerstoel te Utrecht blij ven bezetten. LEIDEN Bij K.B. is prof. dr. P. W. Klein, gewoon hoogleraar in de eco nomische en sooiale geschiedenis aan de j bouw aan de Witte Singel wil betrek- Nederlandse Economische Hogeschool te ken, wordt er immers spoed gezet ach- Rotterdam, aa.n de Leidse Universiteit j ter de demping. Over de financiering benoemd tof buitengewoon hoogleraar invan dit deel van het wegenplan werd ook de economische geschiedenis. vrij uitvoerig gediscussieerd met wet- de gedempte Trekvliet (kyn en complex maakt behalve de demping nog Schiekanaal en de Koninginnelaan. Op een aantal andere maatregelen noodzake de tekening is deze verbindingsweg via UJk. BÜ het Paterstraatje moet een bre de Schelpenkade dwars door een woon- de bruS gelegd worden in het verlengde buurt getekend, maar wethouder Piena van de te verbreden Paterstraat. Het deelde gisteravond tydens de gemeente- voor de verbreding nodige terrein zal raadsvergadering mede, dat het slopen van de Hortus genomen worden tot een minimum zal worden beperkt. dat ln antwoord op een vraag van de Hoeveel woningen precies er minder ge- heer Amptmeijer doch van de Doelen- sloopt zullen moeten worden gaf de Kazerne. Daarmee wordt voorkomen, dat heer Piena weliswaar niet aan, doch hy de oude, wereldberoemde oranjerie opge- liet wel uitkomen, dat er in het plan offerd wordt, nog wel enkele veranderingen aange bracht kunnen worden die een minder Wethouder Piena deelde bovendien mede, nadelige invloed zullen hebben op de dat het college het overleg geopend heeft Leidse wonnigvoorraad. met de Nederlandse Spoorwegen. Om de I toekomstige drukte op de Haagweg te De gehele gemeenteraad is gisteren ac- kunnen opvangen en verwerken is het coord gegaan met de uitvoering van het nodig dat de overweg verdwynt wat te wegenplan voor zover dit rechtstreeks bereiken zou zyn met een viaduct in de verband houdt met de massale univer- spoorlijn Leiden-Alphen. Het college, zo sitaire nieuwbouw aan de Witte Singel, zei de heer Piena, gaat er by de onder- De demping van de Trekvliet en bijko- handelingen vanuit, dat de NS een deel mende werken, alles uit te voeren in van de verhoging van de spoorbaan voor ongeveer 15 jaar, zal minstens 22 hun rekening dienen te nemen, miljoen gaan kosten. Een aantal raadsle- Volgens het voorstel, dat wij reeds uit- den (Versnel, PvdA en mej. Kappeijne voerig bespraken, zal voor het eind van van de Copello, WD) brachten de moei- dit jaar met de demping van de Trek- lijkheden ter sprake die zullen ontstaan vliet begonnen worden .De bewoners van voor de roeiverenigingen die voor de de Ryn en Schiekade zullen van dit werk roeiverenigingen die voor training van zo wenig mogeiyk hinder mogen onder- de Trekvliet gebruik maken. Als bin- vinden. Daartoe zullen de nodige maat- nenkort met de demping wordt begon- regelen getroffen worden, aldus ant- nen hebben zij geen nieuwe roelbaan, woordde wethouder Piena aan de heer want de verbreding van de Korte Vliet Hewitt (PvdA), is nog niet niet gereed. Wethouder Piena en de burgemeester zegden toe, dat voor j de roeiers een oplossing gezocht zal wor-1 den. Dit zo mogelijk in samenwerking! met de universiteit. Op aandringen van de universiteit, die rond 1975 de nieuw- i Hearing over leefbaarheid LEIDERDORP „Er leeft' veel meer onder de Leiderdorpse bevolking dan het gemeentebestuur ook maar enigs zins kan bevroeden." Dit zei gisteravond in een volle zaal van de Scheppingskerk drs. D. C. de Kok. Hy was uitgenodigd door het gemeentebestuur om een in leiding te houden over het aspect „leef baarheid" in de gemeente. „Wanneer de bewoners in een goede woning tóch niet gelukkig zyn, is er voor hen dik- wyls wel sprake van welvaart, doch niet van wel-zyn." De heer De Kok, nu werkzaam als hoofdambtenaar van het Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, heeft vóór die tijd 8 jaar gewerkt aan het maatschappelijk opbouwwerk in de IJmond. Zijn verhandeling en later ook zijn heldere antwoorden stoelden dan ook duidelijk op een grote mate van praktijk-ervaring. Zyn suggestie, om een nieuw lichaam in het leven te roepen is daar dan ook een duidelijk voorbeeld van. Dit zal dan moeten gaan functioneren tussen de be stuurders en de bestuurden, echter zui ver -gebaseerd op het pairtikuliere ini tiatief. Wel zou het gewenst zijn, om er een sociaal academisch geschoolde kracht in aan te trekken, waarvoor dan een overheids-subsldie verkregen kan worden van 40%. Alleen in deze vorm zal het mogelijk worden de wensen van de bevolking te coördineren eri ze, geprogrammeerd, aan het gemeentebestuur voor te leggen. Alleen in déze vorm ook zal de Raad omdat het veld afgekeurd is. Boven dien moet je een ledenstop invoeren. Tientallen jongens van acht tot elf jaar kunnen we niet aannemen," aldus de heer Nienhuis, die in zijn inleiding „meer punten zou scoren" dan tijdens het verdere verloop van de vergadering. Het jeugdige bestuur ondervond nau welijks moeilijkheden. Het gaat goed by UVS en duidelijk manifesteerde zich dat in het etaleren twist de sterksten in de van een schat aan prijzen, die de jeugd- van 4.3.3. teams van de blauwwitten in toernooier Vermeldenswaard ls ook het zeer goede hebben weten te veroveren. Ieder jeugd- varen van de Nederlandse kombinatie elftal kwam met een bydrage en het .loekstra-Wittenberg, bronzen medaille gevolg was dat op de bestuurstafel een j winnaars tydens de laatste Europese grote collectie bekers pronkte, waarvoor j kampioenschappen te Moskou, die de 500 ongetwijfeld weer een nieuwe pryzen- meter senioren onbedreigd kast aangeschaft zal moeten worden. I sensationele tijd van 1.41.6. LEIDEN De lieer A. Warnau. ad junct-directeur, hoofd van de afdeling verkoop van Wernink's Beton en Aan neming My., lieeft hedenmorgen de gou den eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau gekregen uit han den van burgemeester mr. G. C. van der Willigen. Dit ter gelegenheid van zyn 40-jarig dienstverband bij Wernink. De jubilaris trad op 1 september 1929 in dienst bij Wernink als assistent boekhouder. Hy ontplooide zich snel tot een zeer bekwame kracht en een en- met de Hagenaar Paul Deege thousiast werker in het bedrijf. Met in- eveneens 8ste, zonder zichtbaar verschil gang van 1 augustus 1931 werd hij clan met de Duitsers Immel-Timm, dit mer werd gewonnen door Kohn-Dusil uit Praag in de zeer goede tijd van 1.46.5. Tot de beste prestatie kwam hij in de K2 ver 1000 meter, eveneens met Paul Dee ge, hier finishten de nummers 5, 6 en 7 praktisch gelijk, het was dan ook jam mer dat Deege-Damen de 7e plaats kre gen toegewezen. De Belgen Libbrecht- Planckaert waren op dit nummer onbe- goede tijd in de ook bevorderd tot loonadministrateur en per 1 oktober 1932 als kassier; hij kreeg daarbij tevens de verzörgnig van de gehele inkoop en de expeditie. Zijn benoeming tot chef de bureau (algeme ne zaken van het fabrieksbedrijf), daar aan gekoppeld de functie van hoofd van de boekhouding, verkreeg hij per 1 juli 1943. Toen in 1948 de functie van hoofd van de boekhouding werd afgesplitst en overgedragen, werd de heer Warnau met ingang van 1 maart 1948 leider van de verkoop binnendienst. Per 1 juni 1954 werd hy tevens benoemd tot algemeen procuratiehouder. Op 1 juni 1965 volgde zijn benoeming tot ad junct-directeur, hoofd van de afdeling verkoop. De heer Warnau Is vanaf 1954 werkend lid van de St.-Vincentiusvereniging te Leiden (hulpverlening by materiële en geestelijke noden van particulieren); vanaf 1957 is hy penningmeester van de Stichting R.K. Middelbare Hanelsavond- school St.-Pleter en sedert 1966 be stuurslid van de R.K. Technische School „Don Bosco". Voorst is hy penning meester van de oudercommissie van het St.-Agnes-Lyceum te Leiden. de juiste informatie krygen. Later op de avond kreeg de bijeen komst het karakter va.n een hearing, toen vele aanwezigen hun kritiek kon den gaan spuien. Veelal werd dit al be antwoord door het college van b. en w.. doch ook de meeste andere vertegen woordigers van het openbare leven kregen hun beurt. Onder nxeer waren naast de gemeente raad de kerken vertegenwoordigd, de Culturele Raad, het U.V.V., de vereni ging van nxaatscliappelyk werk en de politieke partyen. Ook de nieuwe artsen de heren S. P. Ouwerkerk en J. Kamnxe, waren aanwezig. Vele van de vragen, gesteld door de nieuw-ingezetenen, hadden echter be trekking op de kennis van hun dorp en van de uitbreidingispannen. Om hierin goede informatie te kunnen verstrekken, zal het gemeentebestuur dit jaar nog vier burgeravonden organi seren. Deze worden in het Dorpshuis gehouden op 12 en 22 september, 17 oktober en 17 november. Kaatsen Zaterdag jl. vond te Ridderkerk een kaatsparty plaats tus sen leden van Den Haag, Ridderkerk, Rottei'dam en Leiden. De uitslag; A-klasse: 1 R. de Jong en L. Roosma, Den Haag, en Y. ten Cate, Leiden; 2 D. Kootstra, Ridderkerk, K. Kamstra, Rotterdam, en J. Lisz, Den Haag; 3 S. Haarsma, Ridderkerk, B. Faber, Rotter dam, en, J. Zuidema, Leiden. B-klasse: 1 H. Veldstra, Leiden, L. Blee- ker, Rotterdam, en H. Halbertsma, Rid derkerk; 2 F. v. Sinderen en G. King- ma, Ridderkerk, en M. Grosman, Den Haag. ROTTERDAM, 2 sept. Vee Aanvoer totaal 2593; weekaanvoer 4205; slacht- runderen 160, gebruiksvee 558, vette kal veren 116, graskalveren 260, nuchtere kalveren 1125, varkens 7, biggen 9, paarden 9, eulens 9, schapen of lamme ren 280, bokken of geiten 60. Prijzen: slachtrunderen extra kw. 5.20- 5.40, le kw. 4.40-4.90, 2e kw. 3.80-4.10, 3e kw. 3.60-3.70, vette kalveren le kw. 3.75-4.15, 2e kw. 3.50-3.70, 3e kw. 3.35- 3.50, stieren 4.60-5.30, worstkoeien 3.65- 3.80 alles p. kg, kalf- en melkkoeien 110-1575, vare koeien 900-1250, vaarzen 950-1125, pinken 650-900, graskalveren 425-525 alles p. stuk, nuchtere kalveren 1.20-1.60 p. kg, mestkalveren 265-355, schapen 85-120, lammeren 120-140 alles per stuk. Marktoverzicht, resp. aanvoer, handel en prijzen: slachtrunderen, als vorige week, redelijk, als gisteren, kalf- en melkkoeien, gewoon, kalm, stabiel; vare koeien, iets ruimer, redelyk, onveran derd; vaarzen en pinken, groter, leven dig, prijshoudend; graskalveren, als vo- rige week, flauw, konden met moeite ge handhaafd blijven; vette kalveren, iets korter, willig, styver in prijs, nuchtere kalveren, klenier, tameiyk, prijshoudend schapen en lammeren, kleiner, rustig gedrukt in prijs. LEIDEN Ingebroken is ln een tetielzaak aan de Botermarkt. Ont vreemd werd een bedrag van 450,- aan wisselgeld uit de kassa. Vannacht is ook ingebroken in een woning aan de Van Hogendorpstraat. Uiteen portemonnee, die merkwaardig genoeg achter gelaten werd, werd 250.- gestolen. Postkantoor ZW 8 september open LEIDEN Maandag 8 september zal het postkantoor Leiden Bevrijdingsplein in dienst worden gesteld voor alle post- telegraaf- en telefoonzaken, welke tot dusver in de caravan op het plein kon den worden afgehandeld. De openstellingstijden zijn: van maandag t/m vrijdag 08.30 -17.00 uur, zaterdags gesloten. De zelfbedieningsruimte van dit kantoor zal dag en nacht zijn ge opend. In deze ruimte kan het publiek telefoneren, postzegels kopen, brieven en pakjes ter post bezorgen en postbus sen lichten. De bewoners van Zuid-West worden van deze indienststelling door middel van een huis-aan-huls te ver spreiden folder ingelicht. Monsterscore SJZ in „nederlaagduel" ZOETERWOUDE Nadat S.J.Z. in de eerste twee nederlaagiwedstryden niet zonder moeite overeind was gebleven, bleek de laatste wedstrijd in het geheel niet aan de opzet te beantwoorden. Daarvoor was de combinatie van de Rijnsburgse Boys te zwak. Een tegen overgestelde uitslag werd het resultaat. De knap combinerende Zoeterwouders troffen niet mimder dan 13 keer de roos waar tegenover de geel-zwarte gasten slechts één maal raak schoten. Na een lange afwezigheid wegens een hardnek kige liesblessure die zich in de tweede helft van het vorig seizoen openbaarde, was L. Bosman weer van de partij. Hy verving in de tweede helft Olsthoorn. De thuisclub boekte een snel openings succes toen Olsthoom goed voorberei dend werk van Beereboom doeltreffend afrondde (10). Het halve dozyn doel punten werd bereikt door treffers van Van Klink, Olsthoorn, Van Duin en Beereboom, terwijl Van Slingerland met het benutten van een schrafschop nog voor de thee ook een duit in het (doei- punten)zakje deed. Wortman scoorde 8—0 waarna Noort niet veel moeite had om in dezelfde minuut een bal die van de lat terugkwam langs Vurens te werken en daannede de eer te redden. Met nog vtff doelpun ten, drie van Beereboom, één van Van Klink en één van de voet van Van Duin, kwam de eindstand op 131. Aanvoerder Leo van der Ham mocht na afloop de fraaie beker uit de handen van voorzitter L. v. d. Geest in ont vangst nemen. Voor het tweede achter stander kans gezien zyn team een neder- eenvolgende jaar had geen enkele tegen- laag toe te brengen. KATWIJK, 1 september. Groenten: was- peen per kist A 1 4,20-4,70; A H 2,60- 5.30; BI 3,70-5,30; breekpeen 95-110i bospeen 37-59; andijvie I 74-84; II 42- bloemkool (6 pb) I 1,44-1,78; (6 pb) II 62-1,25; (8 pb) 1 1,17-1,59; (8 pb) n 26- 83; (10 pb) n 66; (12 pb) I 74-llli BODEGRAVEN 2 sept. - Kaas - Aan- J rode kool 29-31; sla 1 59-81; n 22-391 voer 59 partyen. Eerste soort: 4.10— snybonen 1,80; spinazie 1,30; spitskool 4.23, tweede soort 3.85—4.09, extra 4.35 11-16; uien per kist 4,30-8,30; selderie -4.45, extra zwaar tot 4.70, handel rede- i 7-11; krulpeterselie 12-16; aanvoert Iflk. 115.000 kg waspeen; 16.000 bloemkolen.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 3