Pan film van Herman van der Horst Vanavond op televisie: Voorstel over structuur universiteit Met het mes erop los in St.-Willebrord Man beroofd van auto en geld Dubbelganger van Hitier 80 jaar Richard Harris op de vuist Samenwerking tussen NOS-radio en sommige omroepen in gevaar Steeds meer conflicten verwacht PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT MAANDAG 1 SEPTEMBER 1969 Vanavond presenteert de A.V.R.O. de kijkers de film „Pan" van. Herman van der Horst. De film, die werd ge maakt met subsidie van het toenmalige ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, heeft sinds de premiè re eind december 1961 reeds een enorm succes geoogst. Daaruit resulteerde te vens dat de produktie met vele prijzen werd bekroond. Tot de belangrijkste prijzen behoren deze van de interna tionale Filmfestivals van Cannes, Los Angeles, Mar del Plata, Sydney, Lon den, Mexico en Teheran. Het verhaal van de film is een herin nering aan de Panmythe. Pan, die met zijn rietfluit de dierenwereld nu eens behaagde, dan weet" in eèb V y>aftischc schrik bracht. Vandaar dat de film buhdïge tl uit- rietland. Had Herman van der Horst twee voorjaren nodig voor het maken van de natuuropnamen, voor het tot stand komen van de poëtische vogel symfonie heeft hij vele weken en maan den, soms dag en nacht, intensief moe ten exploreren in verschillende Neder landse plassengebieden, zoals de riet landen van Nieuwkoop-Noorden, Kor- tenhoef, Jisp, Lekkerkerk, het Naarder- meer, het Zwanewater, de Belter Wie- de, de Oude Venen bij Wartena, het Zwarte Water etc.. Hierdoor gelukte het Herman van der Horst prachtige film- en geluidsopnamen te verzame len van minder bekende vogelsoorten als wouwaapies, lepelaars en roer dompen, naast reigers, waterhoentjes, karekieten, zwanen en „last but not least" de zwarte sterns, die met aggres- sieve duikvluchten het jongetje uit het rietland pogen te verdrijven. Deze zwarte sterns ziet men in sierlijke en snelle vlucht hun kringen beschrijven boven de zoete en brakke waterplassen. Daar voeren zij hun baltsspelen en baltsvluchten uit, daar speelt zich hun intiem leven af, daar twisten en har rewarren zij. Kortom in bij uitstek mooie beelden en uitstekend montage werk geeft Herman van der Horst met „Pan" het vogelleven weer, waarbij een jongen afwisselend wordt opgeno men en verstoten. Vooral het slot van de film is adem benemend omdat de majestatische zwaan de sprookjes vogel bij uitstek nu eenmaal geen indringers op zijn domein accepteert. Totdat de jongen naar de Pansfluit ^grijpt .en vde, wpede van de zwaan wordt bedwongen. Met een paringsceremonie, ritmisch bege leid door de tonen van de. rietfluit, eindigt deze ode aan de natuur. Her man van der Hors-,, die voor de film „Pan" bruto ongeveer vijftienduizend meter heeft gebruikt, wat voor de eigen lijke filmproduktie praktisch overeen komt met één-tweeëntwintigste film, moest uiteraard veel geduld hebben om de hoofdrolspelers op het celluloid vast te leggen; ook met het twaalfja rig jongetje, dat zich even-wel roeiend, zwemmend en (play back) rietfluit- spelend wonderwel aan de vogelwe reld heeft aangepast De in de film gebruikte Pansfluitpar tij is geheel geïnspireerd op de gelui den van de vogels in het rietland. De- ,zq, markante klanken van de Pansfluit worden nog steeds bespeeld in Roeme nië, in het gebied van de Donaudelta. De Roemeen Ion Oprea bespeelt trou wens in de film de Pansfluit. DEN HAAG (ANP) De structuur- commissie van de vereniging van aca demici bü het wetenschappelijk onder wijs (VAWO) heeft voorstellen opgesteld, die de discussies over de hervorming van de structuur van het wetenschappelijk onderwys moeten stimuleren. In de voorstellen wordt een nieuwe hiërarchie ontworpen, waarbij niet meer dan drie rangen (medewerkers, lectoren en hoog leraren) slechts zijn gedacht, die beteke nis hebben voor de toe te kennen sala- Biranen de „onderwijsgroep" en de „on derzoekgroep" staan de leden van het wetenschappelijk corps op één hoogte. Zij kiezen zei fhun leider. Ook studenten kun nen vam een of meer groepen deel uit maken. In de voorstellen van de commissie is het carrièrebeleid los gemaakt van de individuele leerstoel. Een gedifferentieerde beoordelingsprocedure is wel aan dit be leid gekoppeld. Als logisch gevolg van de keuze van „de groep" als uitgangspunt werd een beeld npgebouiwd van de overkoepelende en be herend eorganen. Dc groep verdoelt de werkzaamheden over zijn leden. Ook de noodzakelijk te vervullen organisatorische functies worden aan de leden opgedragen. Een zorgvuldig beheer van de open- baer middelen eist organisatoren van we tenschap en onderwijs in de groepen. Wor den. dit beroepsbeheerders, die alleen op de hogere organisatieniveaus een volledige dagtaa kkunnen hebben, dan dient men te overwegen ter nascholing een opleiding in te stellen voor „science management". NA WIELERRONDE (Van een onzer verslaggevers) ST. WILLEBRORD De uitbarsting vau een al lang smeulende dorpsvete in St.-Willebrord heeft zaterdagavond na afloop van de plaatselijke wielerronde ge resulteerd in een enorme steekpartij. De Willebrordse gebroeders M. L. (25) en J. J. (18) zijn levensgevaarlijk gewond fn een ziekenhuis te Breda en Roosen daal opgenomen. Beiden zijn in de loop van zaterdavond geopereerd. Verdacht van het toebrengen van deze steekwon den met een mes is de Willebrorder W. W. (24) ingesloten. Alle betrokkenen hadden de nodige biertjes gedronken, maar waren niet on der invloed. De vechtpartij, die een hor de kijkers trok, is aanvankelijk wellicht niet helemaal op juiste waarde geschat. De dokter die de eerste hulp verleende, was pas een kwartier na de fatale steken op het strijdtoneel. Ondanks de tiental len ooggetuigen weet de politie (nog) niet of wellicht ook anderen zich met de ruzie hebben bemoeid. Felle aanval Joegoslavisch blad op de Sovjet-Unie BELGRADO (AP) Het Joego-Slavi sche literaire dagblad „Knjizevne Novine" heeft een artikel gepubliceerd waarin scherpe kritiek wordt uitgeoefend op de Sovjetinvasie in Tsjecho-Slowakije. Sovjetsoldaten toesprekend schrijft het blad: „Uw politici weten goed wat zij doen. Zij hebben de duivelse wetenschap bestudeex-d van het heersen over mense lijke zielen. Er is geen gevaar voor u alles wat u zoudt willen zien, horen, voelen, gaat door de ideologische filter die een verbazende macht heeft: om van wit zwart te maken. U bent tevoren be roofd van het vermogen om te denken, te beraadslagen, te aarzelen, te kiezen, te beslissen. Alles is tevoren beslist in uw naam: u hoeft alleen maar de trekker over te halen". Het blad raadt de Russiche soldaten aan zich niet te laten fotograferen terwijl zij dienst doen in de bezettingstroepen. „Laat geen enkel document over uzelf achter als u niet wilt dat uw kinderen zich over u moeten schamen en u uitsto ten zoals Kroetsjev Stalin uitstootte er Mao Tsje-toeng deed met Kroetsjev". De aanval komt aan de vooravond var een bezoek van de Russische minister var Buitenlandse Zaken Gromiko aan Joego- Half jaar voor oplichting van vader van Betty Kunst AMSTERDAM (A.N.P.). De 18-jarige elektricien Rob W. C. uit dc hoofdstad Is vanochtend wegens oplichting van de vader van het sedert 10 oktober vorig jaar verdwenen 18-jarige meisje Betty Kunst uit Zwündrccht voor 1300. door de Amsterdamse rechtbank veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf, waar van één voorwaardelijk, met aftrek van het voorarrest. De jongeman had de vader verteld dat hij hem inlichtingen kon geven over de verblijfplaats van zijn dochter, die hij in een nachtclub in Düsseldorf had ont moet. Zij werd daar tegen haar rin vast gehouden en Rob had verteld over man nen te beschikken die (haar zouden kun nen bevrijden. Op dit fantastische ver haal had de vader de jongen telkens geld gegeven. De vice-president, mr. W S. da Costa, zei dat de rechtbank het een bijzonder ernstig feit vond en daarom een maand zwaardere straf had opgelegd dan de officier van justitie had geëösi (Van één onzer verslaggevers) DEN HAAG De rijkspolitie in Nicu- werkerk aan de LJssel is momenteel bezig met een onderzoek, dat moet leien naar de daders van brutale autodiefstal en beroving. De affaire ging de vorige week vrijdagavond in Den Haag draaien. Tegen twaalf uur sprongen er twee on bekende mannen in de auto van een 35- jarige technisch-adviseur uit Hendrik Ido Ambacht, die op het Spui stilstond. De automobilist zou onder bedreiging van het tweetal een rit door Zuid-IIol- land hebben gemaakt. Tegenover de rijkspolitie verklaarde detechnisch-adviseur later, dat de onge wilde, nachtelijke „sight-seeing" door plaatsen als Overschie, Voorburg, Zoe- termeer en Zevenhuizen voerd. Onder verzet zou het slachtoffer van 190 gulden zijn bei-oofd, alsmede van een aantal pa pieren. Een van de twee mannen zou de automobilist zijn keel hebben dichtge knepen. Zij hadden echter geen wapens gebruikt. In Nieuwerkerlc aan de IJssel zag de technisch-adviseur kans om uit zijn wa gen te springen. Toen was het kwart voor drie geworden. Bij zijn sprong liep de man schrammen en builen op. Zeker is, dat hij daarna bij een winkelier een paar ruiten heeft ingeslagen. De rijks politie van Nieuwerkerk aan de IJssel vermoedt, dat de adviseur uit angst heeft gehandeld. Men heeft echter nog ver schillende onbeantwoorde vragen. De auto een groene Simca met het ken teken 01—31 FF is na vrijdagnacht niet meer gezien. DÜSSELDORF (AFP) In Hilden bij Düsseldorf heeft een voormalige Duitse mijnwerker. Albert Pankla, die vele malen voor Adolf Hitler is aange zien, zijn tachtigste verjaardag gevierd. Hij vertelde dat hij vooral kort na de tweede wereldoorlog herhaaldelijk was aangehouden en de grootste moeite had gehad om de Britten en Amerika nen duidelijk te maken, dat hij niet de „Führer" was. Een punt in zijn nadeel was, dat hij evenals zijn „dubbelganger" in 1889 was geboren. Aan de andere kant had de gelijke nis ook haar voordeel gehad. Zo had hij vaak legen een geldelijke vergoeding een nazi-uniform aangetrokken om tezamen met een jonge vrouw Ameri kaanse militairen in staat te stellen een foto te maken van Adolf Hitler en Eva Braun. Een aanbod van een Amerikaan se maatschappij om in een film Hitier uit te beelden, had hij echter afgesla- BUIT RUIM 4 MILLE Eigenaar van Chinees eethuis overvallen en beroofd Van één onzer verslaggevers) BREDA De heer M. O. Tan, eige^ naar van drie Chinese restaurants op de Grote Markt in Breda, kreeg zaterdag nacht om kwart voor een de schrik var zijn leven. Hü was met zjjn oberkelnei in een der restaurants, dat reeds geslo ten was, de kas aan het opmaken toen hij plotseling tegenover een gewapende overvaller stond. Deze bedreigde hem met een automatisch vuurwapen en eiste het geld uit de kluis, dat op dat moment juist op een tafeltje achterin de zaak lag. De heer Yan, geheel overdonderd, gaf het geld onmiddellijk. Op bevel van de onbekende overvaller stopte hij het in de tas, die hem geopend onder de neus werd geduwd. Het was bijna vier duizend nog duizend Belgische francs. Toen hij het geld had bemachtigd, verliet de man snel het restaurant en liep naar een klei ne auto. Achter het stuur zat een andere man die onmiddellijk wegreed toen de overvaller in de wagen was gesprongen. De oberkelner van de heer Yan, die hem achterna was gelopen zag dat het een kleine donkergroene of donkerrode auto was. vermoedelijk een Morres-Cooper of een Austin-Seven. Hij zag ook nog in een flits het nummerbord, dat volgens hem het kenteken ER-55-46 droeg. De Rijksdienst Wegverkeer heeft echter mee gedeeld, dat dit nummer niet klopt. De Bredase politie heeft, onmiddellijk groot alarm geslagen in het land en alk bureaus gewaarschuwd, evenals de grens posten. De heer Yan heeft later nog eer verklaring afgelegd op het Bredase poli tiebureaus en foto's uit het politiearchief bekeken. Er zijn echter geen aankno pingspunten gevonden. LONDEN (AP) De Ierse acteur Richard Harris is zaterdag tot tien pond boete veroordeeld omdal hij buiten een Londense nachtclub met agenten had gevochten. De 38-jarige ster uit de film „Camedot" verklaarde zioli tijdens de rechtzitting schuldig aan de tenlastelegginghet aanvallen van twee politieagenten. De rechtbank kreeg te horen, dat Harris had gedronken en zich verbolgen had getoond op een andere bezoeker van de nachtclub, „die opmerkingen begon te maken over joden". Sammy Davis jr., de Amerikaanse negeraoteur, die de joodse godsdienst belijdt, was op dat ogenblik op het toneel. Er ontstond een vechtpartij met de politie nadat de persoonlijke assisteqt van Harris, Richard Lock, de acteur het clubgebouw had weten uit 4a leiden. De zomer is. voorzover bel de t.v. be treft althans, op een oortje na gevild. Hel afgelopen weekeinde bood voorbo den van het betere kijkseizoen. Zo bij de NCRV waar binnenkort weer liet Zeskampgewcld gaat losbarsten, het programma waarin vele deelnemers worden gekweld met door een supe rieure sadist uitgedachte toestanden van zich moeilijk voortbewegen. Toestan den waar dan gewoonlijk complete wa terballetten aan tc pas komen. Die spelletjes worden doodserieus ge speeld met scheidsrechters, tijdwaar- nemers. uitslagenborden en een com mentator die nèt doel of het echt spannend is. De NCRV had als voor proef een dergelijk evenement vanuit Bedrage. Voordeel boven vorige „wed strijden" was dat men er bij de orga nisatie om had gedacht dat het toch wel leuk zou zijn als de t.v.-kijkers er iets van zouden kunnen zien. Een pluspunt dus, waarvan we hopen dat het behouden blijft. Voor het overige: spannend konden we het weer niet vinden. Dat zou toch eigenlijk wel het geval moeten zijn. Voor de deelnemers waren we blij dat het vele water wél nat, maar nog niet kond was. Maar de komende winter zullen ze ervan lusten! Willy van Hemert regisseerde voor de NCRV Tad Mosels „Als kind aan huis", een „eng" t.v.-spel. als u het ons vraagt. Het legde een paar van de naarste menselijke eigenschappen bloot in een simpel verhaal dat jammer ge noeg ook in een al te simpele dialoog stak. Van Hemert zocht het in een nadrult- kelijk-realistische speelstijl. Iets wat dit stuk wel verdroeg. Kitty Jansen deed de hoofdrol mooi, maar Lily Bouw meester stal de show door een karak ter dat nagenoeg geen nuancering toe liet vrijwel volmaakt te creëren. Hen- ny Orri en Lo van Hensbergen deden hun tweedeplansrollen zoals dat van acteurs van hun niveau verwacht kan worden; uitstekend dus. Oók eigen NCRV-werk: The gentle man, Nederlandse bijdrage aan een Britse serie over het leven in Enge land. John Peereboom tekende meer sfeer dan feiten, maar zijn program ma gaf toch wel ongeveer aan waar hij het over had. Door zijn wijze van samenstelling toonde hij ook, ongewild wellicht, een van de redenen waarom de „gentleman" verdwijnt. Die was namelijk het proto-type van een man- nenmaatschap: 'j. Peereboom onder vroeg vele mannen en maar één vrouw. En die deed alleen maar een „histori sche" uitspraak. De KRO presenteerde gisteravond Gil bert Bécaud zoals hij onlangs in Sche- veningen optrad tijdens „Singing Euro pe". Omdat het hier een opname betrof vinden we dat men minstens een poging had moeten doen om on geveer aan te geven waarover Gilbert stond te zingen. Bij een live-uit^endiijg kan dit niet. nu had men" er rekening mee kunnen houden dat de meeste kij kers een ontoereikende kennis van de Franse taal hebben. Bécaud bleek opnieuw de man die'zijn chansonverleden ontrouw is geworden en die thans op een meer populaire showbasis werkt. Hij doet dat overi gens met een uitgekiend vakmanschap waarmee hij suggereert dat hij bij voorbeeld een platgezongen nummer als .Nathalie" ter plekke improvi seert. Hij is daarbij een van de heel weinige mensen uit het vak die duide lijk blijken te weten dat als zij in een zaal optreden waar ook de t.v. aan wezig is, de t.v. belangrijker is dan De ambitieuze KRO-serie „Wie zijn toch die mensen" biedt de komende maanden nog genoeg gelegenheid om aandacht aan te besteden. Onze eerste indruk was dat men het onderwerp op elementaire wijze te lijf ging. We ach ten dit een pluspunt. Zo'n serie wordt immers gemaakt voor kijkers die van het onderwerp nagenoeg niets afweten. Voorts vonden we het prijzenswaardig dat, waar het maar even mogelijk was, het verhaal meer in beelden dan met woorden verteld werd. Dat. is overigens niet de meest effec tieve methode voor kennisoverdracht per t.v. Deskundigen hebben uitge maakt dat dit soort programma's niet al te „gezellig" mogen zijn. Maar wat geldt voor bijvoorbeeld de schooltelevi sie, waar de leerling geen zeggenschap over de knop heeft, geldt niet voor dit soort programma's. Die moeten, hoe dan ook, een „amusements"-waarde hebben willen de kijkers niet naar het andere net vluchten. Het is goed dat de samenstellers dit hebben ingezien. De samenstellers badden er naar onze smaak nóg beter aan gedaan als zij de presentatie niet in hooggeleerde han den hadden gelegd maar in die van een t.v.-man. Er is tenslotte het gulden voorbeeld van Henk Terlingcn, de t.v.- journalist die moeilijke ruimtevaart- dingen beter kan presenteren dan wel ke hooggeleerde ruimtevaartdeskundige dan ook. Vg. NOS: 18.50 uur: De fabeltjeskrant 19.00 uur: Journaal NCRV: 19.07 uur: Hotel Forellenhof, serie 20.00 uur: Journaal (NOS) 20.20 uur: Hier en nu, actualitei- 20.45 uur: De glazen stad, herh. 22.10 uur: Jonge mensen tekenen in de tijd, tekeningen NEDERLAND II NOS: 18.50 uur: De fabeltjeskrant 19.00 uur: Journaal 19.03 uur: Scala, magazine AVRO: 19.30 uur: Vaders tegen wil dank, serie 20.00 uur: Journaal (NOS) Peyton Place, serie 21.30 uur: Patati-patata, studen tencabaret 22.00 uur: Televizier, actualiteiten 22.25 uur: Journaal (NOS) Televisie morgei NEDERLAND I aangegeven programma's zijp kleurentelevisieprogramma's. RADIO PROGRAMMA en dagklapper, ws. M.03 ^Operet- (Van onze omroep correspondent) HILVERSUM Nauwelijks is de va kantie achter de rug en het programma overleg voor komend seizoen hervat, of er ontstaan al weer de gebruikelijke controverses, waaraan de Hilversumse omroepwereld zo rijk is. Zoals gemeld, gaat het ditmaal om het gezamelijk radioprogramma op prins jesdag. De NOS-radio wil op de derde dinsdag van september in samenwer king met de omroepcomponenten niet alleen de uitzendipg van de troonrede en de daarop volgende indiening van de miljoenennota in een gezamenlijk programma op Hilversum 1 presente ren, maar ook de vraaggesprekken met de minister van Financiën, en de diver se fractievoorzitters uitzenden. De AVRO weigert nu op deze dag van de haar toekomende zendtijd meer af te staan dan strikt nodig is voor een weergave door de radionieuwsdienst van de NOS van een excerpt van de miljoenennota en de toelichting van minister Witteveen. De inmiddels door de NOS voor een vraaggesprek uitge nodigde fractievoorzitters zullen voor de AVRO- of eventueel voor de KRO- microfoon op Hilversum 2- kunnen vertellen wat zij van deze staatsstuk ken denken. VAR A's omroepsecretaris, Jan de Troje. vindt dit dwarsliggen van de AVRO een domme politiek. Juist deze parlementaire gebeurtenissen lenen zich bij uitstek voor een gezamenlijke aan pak, alleen de AVRO en helaas soms ook de KRO hebben daar kennelijk moeite mee. De sfeer van samenwerking en goede wil, welke in het nieuwe bestel langzaam groeide, krijgt daarmede een enorme deuk. Er is in het NOS-bestuur een dringend beroep gedaan op de AVRO om speciaal voor dit geval de wens van de meerderheid, i.e. NCRV, VARA, VPRO en TROS te volgen.Door deze koerswijziging bij de AVRO en straks misschien ook bij de KRO.legt men de bijl aan de wortel van de om- roepsamenwerking. Als er een ver schil van mening moge bestaan over de interpretatie van de omroepwet, dan dient men daarvoor geen uitzen dingen te kiezen, wparbij het voor iedereen vast staat, dat het een natio nale affaire is,' welke zich bijzonder leent voor 'n gezamenlijke aanpak. Late men bovendien niet vergeten, dat de NOS-radio, o.a. wegens gebrek aan mankracht, slechts 60 van de 68 uur zendtijd per week vult. De opstelling van de AVRO zou kunnen leiden tot een situatie dat de NOS-radio haar voor recht doet gelden op de haar wettelijk loegewezen 68 uur, hetgeen betekent,, dat de' componenten 8 uur zendtijd per week zullen kwijtraken. ANTENNE Hilversum III niet van middengolf af (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM Het bericht, dat de kans zeer groot zou zijn, dat Hilver- sum-3 van de middengolf in de ether zal moeten verdwijnen werd door de NOS-woordvoerder met klem tegenge sproken. In Hilversum was men niet bekend van het feit, dat de buitenlandse omroepor ganisaties hebben geprotesteerd, dat de zender op de 240-meterband als een officieel radiostation zou moeten wor den beschouwd. Kunstenaars leren in plastic werken DEN HAAG Op initiatief van een medewerker van T.N.O. en van de Be roepsvereniging van Beeldende Kunste naars zal het kunststoffen- en rubbcrin- stituut T.N.O. te Delft een vijftal cur sussen organiseren voor kunstenaars in de verwerkingstechnieken van kunst- Zoals bekend is het gebruik van plas tics door beeldende kunstenaars de laat ste tijd sterk toegenomen. Uit een begin 1969 door de B.B.K. gehouden enquête bleek dat er bij de kunstenaars grote behoefte bestond aan informatie over de nieuwe toepassingsmogelijkheden en technieken van kunststoffen. Na overleg met T.N.O. dat op dit gebied over een uitgebreide ervaring beschikt, bleek de ze instelling bereid enige cursussen te organiseren voor hierin geïnteresseerde kunstenaars. Deze cursussen, die waar schijnlijk in oktober a.s. zullen beginnen en die inmiddels volledig zijn volge boekt, worden mogelijk gemaakt door het ministerie van Cul tuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk. De B.B.K. ziet dit initiatief overigens nog maar als een eerste stap. Er zullen naar haar mening meer blijvende voor zieningen moeten worden getroffen die het voor dé kunstenaar mogelijk maken meerdere kunststoffen te verwerken. Op dit gebied is behoefte aan technisch goed uitgeruste open werkplaatsen, waar geïnteresseerde kunstenaars de nodige kennis etf ervaring kunnen opdoen. Prijzenbeschikking ziektekosten DEN HAAG IA»! In de Staatscourant vain 27 augustus 1969 is die pri j zenb eschikktag ziektekosten verzekeraars toegestaan de stijging van kosten, die zich heeft voorgedaan in de periode 14 maart 1968 tot 14 maart 1969 voorzover deze kostenstijging nog niet gedekt is door een premieverhoging In hun tarieven door te berekenen. De toestemming tot deze tariefeverhoging is te beschouwen ais een otnheffing van de prijzenbeschikking goederen en dien sten 1969. PERIODE VAN BEZINNING „PARADISO" - tijdelijk - GESLOTEN AMSTERDAM Het popcentrum Pa- radiso in Amsterdam gaat tijdelijk zijn fel beschilderde deuren sluiten. Het be stuur denkt aan een periode van twee tot hoogstens vier weken. De bedoeling is, dat men zich in die tijd beraadt over nieuwe wegen, die kunnen worden in geslagen. Het bestuur heeft namelijk het gevoel, dat Paradiso met het organiseren van nogal commerciële popfestiviteiten te ver is afgedwaald van zijn doel, een kritisch en politiserend centrum te zijn. Woensdag wordt een teach-in gehouden, waar ieder, die belangstelling heeft voor de toekomst van Paradiso, zijn ideeën mag spuien. De gemeente, die het centrum subsidieert, is ingelicht

Leidse Courant | 1969 | | pagina 2