QzQeidU&Qoufoci/rü NOS-team legde de vermaarde Fast net- race in kleur vast Frans van Dusschoten heeft passie voor het zeezeilen KRO-medewerker Schoonhoven televisie vanavond begrijpt angst bij overheid niet Hoofdrol in musical Rob de Nijs stapt via een tijdmachine over naar jaar4000 POLITIEKE INVLOED TELEVISIE NIET GROOT S U R 1 N G A R t AG1NA 2 DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 29 AUGUSTUS 1969 Min i-mobil isa tie wekt grote deining J?EN goed jaar geleden, toen het kabinet-De Jong de eerste volle ronde erop had zitten, hebben we eens betoogd, dat de kracht en het succes van de oppositie zouden afhangen van het aantal en de ernst van de fouten die de regering en haar parlementaire „thuisfront" in de Kamer zouden maken. Afgelopen twaalf maanden zijn we aldus onze onbescheiden mening meer dan eens in hel gelijk gesteld. Drs- Den Uyl en andere oppositieleiders hebben maar zelden bij de burgerij het verlangen naar hun overname van ministersportefeuilles gewekt door het ontvouwen van een eigen visie of een a aaival-grote-stij'l op het gevoerde beleid. Ze kregen de haaiden alleen op elkaar voor de oppositie wanneer een minister een bok schoot of gebrek aan goede voorlichting een maatregel verdacht maakte. Zo is ook het geval van de al dan niet door secretaris-generaal Peynenburg voor Suriname op touw gezette mini-mobilisatie. DREMIER DE JONG heeft deze week echt wel voor een heet vuurtje gestaan; moties-met-directe gevolgen heeft hij weten te voorkomen, vooral door stellig te verzekeren, dat geen marechaussees naar Suriname zullen gaan. De enige mogelijkheden dat dit toch nog gebeurt, zouden alleen kunnen zijn een dringend en gemotiveerd verzoek van de Surinaamse regering of van de Verenigde Naties. Wat de minister- president ondanks zijn bliksemsnelle reactie niet heeft kunnen verhoeden, is het welig tieren van speculaties, dat tussen de regels van zijn verklaring door toch dubieuze zaken moeten worden gelezen, al was het alleen maar in vragende vorm. Bijvoorbeeld pf nu echt alleen maar de brief van de marechauseecommandanl fout geweest is en ook niet de hem gegeven richtlijnen en toelichting van de secretaris-generaal. Of in de hele kwestie helemaal geen politieke bewindsman of z'n plaatsvervanger betrokken is geweest Of geen enkele hoge functionaris, die bij de affaire betrokken is geweest op de verstandige gedachte is gekomen dait goede en directe vooiflicbtdng hier een zakelijk en politiek belang was, zeifs wanneer de marechaussees alleen maar een prik zouden hebben gekregen om in Florida te kunnen gaan pootjebaden IVAAR verluidt is premier De Jong echt boos geworden over de af fane van de 147 marechaussees. Geen wonder als dit werkelijk het geval is. Want dan moet hij voor de zoveelste maal herhalen: „De hemel behoede me voor mijn medewerkers en vrienden; met m'n tegenstanders kan ik het zelf wel klaren". (Van o 1 roepcorresponden t Eigen wethouder HILVERSUM Wat nog geen enkel televisieteam ter wereld is gelukt, heeft een vijf man sterke ploeg van de N.O.S. onder leiding van t.v.-sportver- slaggever Frans van Dusschoten (43) deze maand voor elkaar gekregen. Zij filmden tezamen dc vermaarde Fastnet race. die eens in de twee jaar gehou den wordt tussen het eiland Wight, Fastnet Rock aan de zuidpunt van Ier land en terug naar de finish bij Ply mouth over een afstand van 605 zee mijlen, die binnen zes dagen moeten 7WAKKE stee tn de actie van de Beroepsvereniging van Beeldende Kunstenaars is, dat ze hun wensen of eisen te hoog opschroeven Zo hoog. dat we wei eens de indruk krijgen; de BBK volgt de tactiek van overvragen cm daarna door loven en bieden het gewenste minimum te bereiken. In Den Haag wenst de BBK-afdeling bij voorbeeld een eigen wethouder voor kunstzaken, dus een lid in liet dagelijks bestuur van de gemeente dat zich uit sluitend met kunstzaken gaat bezig houden. Op zichzelf is hier niets tegen; maar gaan we een eigen wethouder voor kunstzaken benoemen, dan zijn er nog wel een paar belangrijke zaken waarvoor de burgerij een eigen bewindsman in het dol lege van B en W kan gaan eisen: recreatie en ontspanning bij voorbeeld, de volksgezondheid I06 van sociale zaken Om diverse redenen moet de burgerij evenwel niet te viug naar een „eigen man" voor afzonderlijke zaken in een bestuur lijk toporgaan claimen. Dezelfde redenen pleiten op nationaal niveau ook tegen een aparte bewindsman voor de middenstand, voor sport, voor Europese zaken, voor het overheidspersoneel In het geval van het kunstbeleid in Den Haag komt hier nog bij. dat de BBK goed eraan zou doen eerst actie te voeren opdat de verschillende partijen in het ge meentebestuur - de fracties hun deskundigheid op cultureel terrein gaan versterken, zo niet invoeren. Hieraan ont breekt immers wel het een en ander: terwijl toch juist de gezamenlijke fracties uiteindelijk het kunstbeleid moeten be- Die methode is mogelijk iets minder ludiek dan de BBK begeert, maar ze is wel meer democratisch- Vele wensen die in kunstenaarskringen leven kunnen ln elk geval via die weg gerealiseerd worden. (ADVERTENTIE) Rozen l Nu binnen ieders bereik. Een feestelijke bloem. Om uzelf en anderen mee te verrassen. Vooral na ze zó gevarieerd voorhanden zijn. Neem vaker een bloemetje meel worden algelegd. Het filmverslag in kleur zal door de N.O.S. zondagmiddag 21 september worden vertoond. De wedstrijdzeilerij heeft voor Frans van Dusschoten geen geheimen, want deze redacteur van „Studio Sport" ver toeft al van kindsbeen af in zijn vrije tijd op en aan het water. Als Amsterdams jongetje van amper drie jaren speel de hij dagelijks aan het water bij de Stadionkade en moest daarom van zijn ouders vroeg zwemmen leren. Spoedig kreeg hij een kano en rond de oorlog kwam hij in het bezit van een zeil bootje. Het zeilen leerde hij van zijn neef. die hem regelmatig als fokke- maatje meenam op zijn tochten op het IJsselmeer. Na de oorlog gaf Frans zelf een zeilblad uit, dat „Bakboord" heette, wele periodiek na anderhalf jaar opging in „Watersport". De wed strijdzeilerij op de Nederlandse plas sen en meren had toen al voor hem geen geheimen meer. Maar toen hij door zijn vele relaties in watersport kringen in contact kwam met de zee- zeilerij, hadden de plassentochten veel van hun bekoring voor hem verloren. Op de plassen is het tegenwoordig zo enorm druk. Helaas wordt die water sport teveel beoefend door nette jon gens in witte shirts en shorts of zeiljop- pers, om nog maar niet te spreken over de mannen met witte petten, die aan het stuur van luxueuze kruisers of mo torjachten hun status ophouden. De echte kerels vind je pas onder de zeezeilers, die met grote bakken het ruime sop kiezen en niet opzien tegen dagenlang rauw en zwaar werk. Uiter aard moeten de zeezeilers over wat ro- yalee beurzen beschikken dan de plas- senvaarders overigens vindt Frans zei len een lastige sport om te filmen. „Je weet wel wanneer de race begint, maar bijna nooit hoe laat hij eindigt. Het pro bleem voor filmers en journalisten is eigenlijk, dat je alleen de start en fi nish bij zo grote race kan volgen, maar niet de strijd onderweg. Je kunt er wel met een volgboot achteraan gaan. maar zo gauw er een windkracht 5 of 6 staat dan kun je het wel vergeten. Voor de filmers van het N.O.S.-team-, die o.l.v. Frans van Dusschoten deel namen aan de vermaarde Fastnet- race, voeren zij mee in de m mei j.l gehouden zeilrace tussen Hoek van Holland en Harwich Frans van Dus schoten (op de inzet) maakte zelf bo venstaande foto van de prachtige zee waardige jachten. De meeste zeezeilers denken er niet aan- om televisiemensen op hun schepen mee te laten varen. Daar hebben ze meer hinder dan gemak van". Daarom besloot man eerst vanuit Breskens te gaan trai nen op de Noordzee en daarne aan boord van het schip van Douwe Gaastra te gaan deelnemen aan de race Hoek van Holland-Harwich, die in mei werd gehouden. Een N.O.S.-vlieger zou dan vanuit het N.O.S.-toestel helpen bij de luchtopnamen. Maar de avond voor de race kwam er bij de Hoek een zware mist uit zee opzetten. Er was maar 'n zicht van 100 tot 50 m en de luehtopna- het N.O.S.-toestel helpen bij de luchtop namen. Maar de avond voor de race kwam er bij de Hoek een zware mist uit zee opzetten. Er was maar een zicht van 100 tot 50 meter en de luchtopna men kwamen te vervallen. De oversteek naar Harwich lukte ondanks de i wonderwel, al scheelde het maar 20 meter of ze waren door een o ter overvaren. Het Kanaal is nu i maal een van de drukst bevaren i tes van de wereld. Als derde liep Gaas tra in Harwich binnen en 't filmpje ruim 18 minuten was zo voortreffelijk, dat het de stoot» gaf tot de voorberei dingen en deelname aan de vermaarde Fastnet race, die sinds 1925 twee jaar wordt gezeild en afgewisseld in de andere jaren met de niet i der belangrijke Bermudarace. Het 1ste probleem voor Frans was om een schip te krijgen van de klasse 2 volgens de regels van de Royaltcam racing club. Toen alles eindelijk in kan nen en kruiken was kreeg Frans be richt dat de eigenaar zijn schip plotse ling verkocht. Maar de Rotterdammer Peter var Messel, eigenaar van de deelnemende ..Silene", ook een klasse 2 schip ver klaarde zich bereid om cameraman Ron Nieuwenhuys en geluidstechnicus Ron Haanschoten ii plaats van een beman ningslid mee te nemen. Aan boord de „Schuttevaer" van Mr. Verdam mocht toen de cineast Peter Staugaart meevaren, terwijl filmer Ben Tenniglo irv het N.O.S.-vliegtuig de race vanuit de lucht zou volgen en Benno Roos aan boord van enkele r nenvegers die voor vlootbezoek in En geland waren, de start en finisch mocht filmen. Van Pusschoten neemt nog zijn petje af voor de hulp en medewerking die hij van de Kon. Marine kreeg bij deze ongewone operatie. Liefst 176 deelnemende schepen naties uit de gehele wereld vertrokken op 9 augustus uit Cowes bij Wight. Had men bij vorige wedstrijden in deze Fast net race vaak met 3 uitvallers te kampen, ditmaal werd het menigmaal door gebrek aan wind s een urenlange drijfpartij. De „Silence" is de laatste nacht voor de finish n voor anker gegaan, omdat ze door e tegenstroom van meer dan 3 mijl i de koers dreigde te raken. Maar ir Douwe Gaastra aan het roer en G rard Dijkstra als uitermatig kundig narrigator kwam de Silence in de ste rijen binnen. Frans van Dusschoten was terwille van de totale regie over de drie filmers en de geluidstechnicus zelf aan de wal ge bleven. Hij stond regelmatig in radio contact met de „Silence" en de came ramannen in het vliegtuig en op de mijnenvegers. ..Het werd de moeilijk ste produktie die ik ooit heb gemaakt Maar we hadden zo'n fenomenaal team dat de operatie wel moest slagen." Al-| hoewel het heeft maar aan een zijden draadje gehangen of een bemannings lid van de „Silence", de Friese semd-| arts V. d. Zij, die met een vinger tussenI een luik kwam en daardoor de helft vanl dit lichaamsdeel verloor, had van hoorei moeten gaan en dan was de Silence' I volgens het wedstrijdreglement uit dfl de ijzerstetijgS niet, liet verbinden en zette door. (Van onze correspondent BERGEN OP ZOOM Rob de Nüs is geen idool meer zoals vroeger. Geen tienerzanger. waarvoor horden meisjes gillend achter een auto aanren nen. Het is uit met de enorme populariteit, die hem een inkomen ver schafte van ruim een hal ve ton per jaar. Een in komen overigens waarvan nauwelijks iets over is. Rob de Nijs bleef echter. HU schakelde over op een ander repertoire, een beet je jazz misschien, zelf noemt hij het „fijne, swin gende muziek, met af en toe een beetje pop", voor het eerst in zijn 8-jarige loopbaan gaat hij nu een musical doen. Maandag komen de mee spelenden (naast Rob de Nijs o.a. Monique Smal, Brdm van der Vlugt, Kitty van Wijk) voor het eerst bijeen. Rob de Nijs heeft zelf het script nog .niet eens gelezen. De inhoud van de musical „Sijjaans Fiksiun" genaamd is hem alleen in grote lijnen meegedeeld door de direc teur-regisseur van de Nieuwe Komedie. Erik Plooijer. „Het wordt een cabaretachtige musical, in de eerste plaats bedoeld voor kinderen. Dat wil al- Leen niet zeggen dat het geen succes kan hebben bij ouderen. Kijk maar eens naar Leen Jonge- waard en zo in „Ja zuster, nee zuster". TIENERIDOOL „Ik krijg de rol van een tieneridool mooier kan het eigenlijk niet die met nog een paar mensen in een tijdmachine naar het jaar 4000 woedt over- Voor het eerst eeht toneel spelen geplaatst. Martha Bramm, van de vereniging van huisvrouwen, is daar staatshoofd. De zanger probeert ook in die tijd op te treden. Hij zingt rock and roll, underground, pop en nog veel meer, maar de mensen vinden er niets aan. Voor hen is het alle maal ouwe koek Op een gegeven ogenbl.. o robeer t hij het met sm;u(i;.ppen a la Gert en Hernncn cn dat blijkt dan enorm aan te Rob de Nijs heeft op het ogenblik een bar in Ber gen op Zoom vlakbij de gevangenpoort. „Het ziet er wel naar uit, dat ik die op moet geven. Verdraaid jammer, want het loopt geweldig. Het kan alleen niet allemaal tegelijk. Dat vermoeiend. Als ik nu moet gaan repeteren in Amsterdam of Hilversum, moet ik 's morgens om zes of zeven uur op. Ik heb vaak genoeg meegemaakt dat ik 's avonds zowat zat te slapen achter het stuur. Dat is niet goed voor me zelf en ook niet voor mijn AFWACHTEN Ik ben erg benieuwd wat het gaat worden, die mu sical. Of het inslaat moet je maar afwachten. Neem „De r i La Mancha". Dat was toch heel goed met een hele zware bezetting. Het haal de het echter niet. Het fijne van de Nieuwe Ko medie is dat het een ge subsidieerd gezelschap is. De première zal vermoede lijk 23 oktober in het Pa viljoentheater in Scheve- ningen zijn. Daarna gaan we de provincie in. en veel schoolvoorstellingen e.d.". Voor de eerste keer in zijn professionele loopbaan zal Rob de Nijs moeten to neelspelen. Hij ziet er wel beetje tegenop, al (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De invloed van de te levisie op het publiek is volgens Ri chard Schoonhoven, waarnemend pro grammaleider bij de KRO-televisie minder groot, dan men over het alge meen aanneemt. Hij bedoelt hiermee de politieke invloed van de televisie, want in een uitvoerig essay in het boekje: „De macht van de media" wijst hij er enerzijds op. dat volgens onderzoekingen in verschillende lan den „de tv geen invloed heeft op het stemgedrag van de kijker", maar an derzijds veroorzaakt de informatie van de tv over allerlei onderwerpen toch „deining, beweging, misschien onrust, misschien bezinning". Verschillende onderzoekingen over het gedrag van de Nederlandse televisie kijker geven Richard Schoonhoven voor wat de politieke invloed betreft, gelijk. De programma's van de poli tieke partijen hebben de kleinste kijk dichtheid. zo zelfs' dat een minister als Marga Klompé van CRM meent, dut meer zendtijd voor de politieke partijen weinig zul uithalen. Toen pre mier De Jong vorig jaar de fel om- hij wel iel „Op de cabaretschool kreeg ik spelles van Henk van Ulsen. vroeger op de hbs heb ik ook toneel ge speeld en al zeg ik het zelf, met succes ook, al zegt dat niet zo veel na tuurlijk. Helemaal nieuw is het -dus ook weer niet en bovendien kinderen zijn zo'n dankbaar publiek, net als ouden van dagen trouwens. Daar treedt ik het liefst voor op". „JE NEUS LATEN ZIEN" Ik hoop dat deze musical de weg opent naar tele visiewerk. Jammer dat je hier in Nederland geen filmindustrie hebt, voor speel- en showfilms. Daar voor moet je in Duitsland zijn, maar dan moet je er ook gaan wonen. Ik heb dat toen wel gemerkt. Als je daar gezongen had. dan waren ze enthousiast en dan dacht je het gemaakt te hebben. Maar na een paar maanden, als ze niets meer van je horen, dan waren ze je weer vergeten. Het is in dit vak nu een maal zo dat Je Je neus overal en altijd moet. laten zien, doe je <3af nïel, dan ben je weg". Henk Elsmk luistert vanavond de laatste ■uützemlmig van Zomaar een romeravondmet zijn aanwezigheid op Of hij ook zijn harpje bij rich 'heeft, weten wij niet (Nederland U 20.20—-22.40.) streden 225 miljoen extra voor de NAVO persoonlijk op de tv kwam toe lichten, trok hij nog geen tien procent kijker, als we ons goed herinneren. Dit geldt voor het uitzenden van ka7 merdebatten over het algemeen ook. Tenzij het discussies zijn over zeer be langrijke politieke onderwerpen. Dan wil een in verhouding overigens nog maar klein aantal Nederlanders nog wel urenlang blijven kijken naar de statische parlementaire beelden en de dikwijls larmoyante politieke taal. Richard Schoonhoven zegt hierover in zijn essay: „Wij televisiemakers we ten nu. dank zij de hulp van de com municatiedeskundigen en sociologen, dat beïnvloeding niet zo maar moge lijk is in een democratie, met haar verschillende i nformatiemogelij kheden Andere tv-deskundigen hebben de laat ste dagen al ontdekt, dat een aan tal trouwe VAR A-leden naast de pro gramma's van hun eigen omroep ook graag de uitzendingen van de TROS opzetten. Een duidelijk bewijs, dat de waarnemend programmaleider van de KRO-tv met zijn stelling gelijk heeft. Hij weet daarnaast ook veel te goed, dat deze instelling in werkelijkheid maar ten dele opgaat. Los van de sterk politiek gekleurde programma's hebben andere uitzendingen dikwijls een grote kijkdichtheid. Dit geldt na tuurlijk vooral voor bepaalde ontspan ningsprogramma's. maar wij doelen hier meer op tv-reportages zonder meer. waarin van een journalistieke opinie nauwelijks sprake is. Reporta ges als over Vietnam. Biafra. Zuid- Amerika, het Midden-Oosten en stu dentenonrust en. dergelijke hebben sterke weerklank in Nederland gevon den. Waarmee een andere stelling van Richard Schoonhoven bewezen wordt, dat beelden zijn als woorden. En dat de wijze waarop beelden en woorden aaneengeregen worden mede de in vloed bepaalt Hij schrijft verder: ..Beelden en woor den kunnen in elke volgorde achter el kaar worden gezet. Men kan er ook mee liegen. (maar) bij de behan deling van het onderwerp ga ik uit van de integriteit van de journalist, die zijn beeldenmateriaal kundig bij- Ook Zweden niet naar Athene STOCKHOLM (Reuter) In navolging van de Noorse en Deense omroep heeft thans ook de Zweedse radio cn televi sie besloten geen verslaggevers naar de Europese atletiekkampioenschappen te zenden die volgende maand in Athene worden gehouden. Denemarken zal Eurovisie-uitzendin gen over de kampioenschappen overne men. Zweden heeft ten aanzien van Eurovisie-uitzendingen nog geen be slissing genomen. Het grootste Zweedse avondblad, „Ex pressen", heeft laten weten dat het geen berichten over de kampioenschap pen zal publiceren. Enkele andere bla den hebben aangekondigd geen sport verslaggevers maar politieke journa listen naar Athene te zullen eenden. eenbrengt en bewerkt. Hij zal, naar mate zijn professionaliteit groter is, de objectiviteit meer nabij komen on danks zijn engagement of zijn gebrek aan engagement (dat laatste kan ook hinderlijk werken). Nooit zullen ove rigens twee objectieve journalisten eenzelfde produkt afleveren. Absolute objectiviteit bestaat niet". Overigens mag de overheid, die vol gens de schrijver altijd maar angst heeft voor de schokkende program ma's van de tv (de zogenaamde eye- ers) gerust zijn want hij haalt de Amerikaan Ed Murrow aan die zegt: „Televisie is uitstekend geschikt om kauwgum te verkopen maar niet geschikt om een idee aan de man te brengenEn dan doet het wat te leurgesteld aan. wanneer hij even ver der zelf schrijft: „De overheid is bang voor deze (schokkende) vorm van journalistiek, die onder de huid van het maatschappelijk gebeuren kruipt en verborgen misstanden, politiek on behagen, sociale wrevels, wantrouwen tegenover een falend gezag signa- Wie zou gelijk kunnen hebben: de Amerikaan Ed Murrow of de Neder lander Richard Schoonhoven. We hou den het in dit geval maar op allebei, want zij zijn ieder op hun eigen ge bied voortreffelijke vaklui. Waarbij de manier waarop Nederland televisie maakt wel de 'doorslag zal geven naar de vakman Richard Schoonhoven. Na de VARA wijdde gisteravond ook de NCRV aandacht aan de vraag of de „drie van Breda" moeten worden vr(j- gelaten. In Hier en Nu klonk een una niem „ja" uit de mond van de mensen die destijds bij hel Bijzonder Gerechts hof in Den Haag het zwaarste vonnis eisten en uitspraken. Wij vinden het nuttig dat de t v. veel aandacht aan deze zaak besteedt. Op deze wijze wordt iedereen gekend in een beslissing die op korte termijn ge nomen zal moeten worden. De zaak is immers in een stadium gebracht waar bij uitstel van beslissing onzedelijk zou In dit verband zouden we het van be lang vinden als een van de omroepen eraan dacht om ook de mening af te tasten b(j de jongeren. Btf hen dus. die de oorlog niet bewust hebben beleefd cn die daardoor misschien meer onbe vangen. tot een zuiverder uitspraak Het feestconcert van Conamus viel te gen: klassiek-vlees noch lichte-vis leek het ons. En dat terwijl juist dit orkest en deze dirigent al vele malen hebben kunnen aantonen dat een samengaan van beide genres tot verrassend» mo gelijkheden kan leiden. „Als anderen naar de maan gaan" was een bleke katechesatieles in quasi-mo- derne filmvorm: jong stel dat iets „ergs" van plan is wordt door Youth for Christ bekeerd en gaat zich inzet ten om anderen van „erge" dingen af te houden. We vonden bet een karika tuur van wat het geloof ook in het le ven van jonge mensen kan betekenen. Dit extra benadrukt doordal de came- i goed gehanteerd werd en het meis- NEDERLAND I (STER- reclameuitzendingen om 18.56, 19.03, 19.56 en 20.16) NOS: 18.50 uur: Pluimpje 19.00 uur: Journaal VARA: 19.07 uur: Maar niet op zaterdag, amusement 19.47 uur: Shadoks en de Gibis 20.00 uur: Journaal (NOS) 20.20 uur: Zomaar een zomer avond, actualiteit en amusement 22.40 uur: Journaal (NOS) NEDERLAND IJ (STER- reclameuitzendingen om 18.56, 19.56 en 20.16) NOS: 18.50 uur: Pluimpje 19.00 uur: Journaal 19.03 uur: Scala, magazine VPRO: 19.30 uur: Maynard Ferguson, jazz 20.00 uur: Journaal (NOS) 20.20 uur: De Vuurvogel uitvoe ring Nationaal Ballet 21.05 uur: Mijn vijand. afleve ring uit Amerikaanse 21.50 uur: THëaterpróöukties Crbl - set, persconferentie 22.05 uur: Kortweg kijkwerk, ru briek over korte Neder landse film6 22.40 uur: Journaal (NOS) T.V. MORGEN NEDERLAND I AVRO: 16.00 uur: Journaal (NOS) 16.02 uur: Cracovia, dans en zang 16.25 uur: Stuif es in post, bin-1 nengekomen post 16.30 uur: The Monkees, serie j 16.55 uur: Rallycross, sport De met aangegeven programma's zijn kleurentelevisieprogramma's. RADIO PROGRAMMA HILVERSUM'I1>'h02 m) NCRV: 18.00 (ADVERTENTIE) Parfum Eau de Toilette Eau de Cologne ke muziek. 18.30 Nieuws. 18.41 Actualiteiten. 19.00 Wereldpanorama. 19.10 Country and western rubriek. 19.40 Wijd als de wereld: wekelijkse Internationale oriëntatie in kerk. licht platenprogramma. 21.25 Leer om leer. CHANEL CARVEN LANVIN NINA RICCI 22.30 Nieuws. 22.40 Mededelingen. 22.45 Koop waar in Istanboel. vervolg-hoorspel. 23.15 Licht gevarieerd platenprogramma. 23.45 Ac tualiteiten. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II (298 m) VPRO: 18.00 Nieuws 18.11 Opspraak, lezing. 18 20 Hee: Jazz-rondnami9.30 NleuwsV° 19.35 Criterium: kunst nader beschouwd. 20 00 Jazz- cn Pop- Parfumerie BREESTRAAT 108 LEIDEN Preltig weekend: licht gevarieerd plalenpro- viteit M f ken, kei8.'s5l:8Uchte Muziek19 OO^Nietrws^en weerpraatIe. 19.30 Oude muziek. 20.15 Nieuwe Nieuws. KRO: 12.41 Actualiteiten. 12.50 Zor Ier grenzen: rubriek over missie en zcr ding. Christian Science: 13.00 Wat houdt ee ezin bijeen? vraaggesprek. N.O.S.: 13 Vliegende schijven: verzoekplatenprograrr 11 a voor de militairen. KRO: 14.00 P.M.: ee ven Kunsten. 22.15 Gevarieerde muziek. (23.00- ZATERDAG HILVERSUM 1 (4u2^ mj —NCRV: 7uO Niéuws). N^O.S.: VC16130 "inzet*8" programn jver amateuristische muziekbeoefenin 4IRO: 17.00 Hiromagazine. 17.15 Gasten va de week, KRO: 17.30 6-8-6-9: Lichte grair ^HILVERSUM (298 m) VARA: 7. B. Schrijver hoofd NOS-personeel Djim ïalen) jeknummers. platenpro HILVERSUM Als opvolger vai heer Hol, die wegens het bereiken de pensionegerechtigde leeftijd zijn taak als hoofd van de dienst personeel en sociale zaken bij de N.O.S. neerlegt, is met ingang van 1 januari 1970 be- - - noemd. de heer B. Schrijver uit Amstel- met lichte grYmmofoonmuzlek sP°rtshl veen. De heer Schrijver treedt reeds brussel ned (324 m) 1 september in dienst, maar zal gedu- ,12 0?_,(?evarie.erf1®. muziek, (12.1 rende de laatste vier maanden stig natuurgetrouw deed. dal i icht. mededelingen en S.O.S.-berichten schippers.) 12.55 Buitenlands persov jaar zich dagelijks binnen het bedrijf zicht. 1,'i.oo Nieuws, weerbericht, meder van de N.O.S. oriënteren. Rond de »ngen, dagklapper en s.o.s.-berichten v« •rrbar- jaarwisseling zal de heer Hol afscheid ênh\"Poo™Nieuws) ^Viw^N^euws^v'^b Vl nemen van de omroapunereld. mededelingen en'jaaimuziek.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 2