Doelpunten ontbraken aan briljante show Feijenoord TYPISTE EEN VLOT MEISJE PAGINA 6 DE LEIDSE COURANT WOENSDAG 27 AUGUSTUS 196! Moulijn- Yan Hanegem het koningsduo (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Het reizende Brazi liaanse voetbalcircus Curitiba deed ook Rotterdam aan. Onder het (bijna) dag licht van de Kuip was de ploeg bereid om tegenstander Feüenoord echt te laten voetballen, als het maar niet te gek werd want het is niet zo prettig om in Brazilië terug te komen met een zak vol nederlagen. En tUdens de trip door Duitsland waren er al enige gevallen. Niet zo groot. (21 en 1—0) maar het blijven nederlagen. En zowaar slaagden de Brazilianen erin in de gietende regen de sterrenformatie uit Rotterdam een gelijkspel op te dringen: 1—1. Hun dag was gisteren weer goed. Die van Feijenoord minder aangenaam want het dikwijls briljante voetbal, het grote veldoverwicht, leverde niet meer dan een enkel doelpunt op. En dat zal vooral trainer Happel hebben verdroten die hard doende was van de ploeg een ijzer- sterke eenheid te maken van spelers die elkaar blindelings kunnen vinden, die razendsnelle combinaties kunnen uit voeren en meer vechters zijn dan voor heen. Maar alle brille ten spijt, als Kindvall er niet bij is, is het moeilijk scoren. En Ove Kindvall is door zijn bestuur voorlopig geschorst in afwach ting van de uitspraak van de KNVB Te licht Ruud Geels had als afmaker moeten fungeren. In een ploeg vol klasse kwam schril tot uiting dat Geels onder die hoge maat blijft. Hij is ijverig, loopt op alles maar raakt het spoor bijster als geweldenaars als Coen Moulijn en Wim Hanegem gisteren een „koningsduo" hem in de combinatie betrekken. En voor het afronden van kansen is boven dien zijn schiettechniek ontoereikend. Om het zo eens te zeggen: Geels kan wat, maar is te licht voor het Feijenoord dat gisteravond, vooral in de eerste helft een kostelijke demonstratie gaf. De plensregen kon het publiek niet weer houden onophoudelijk in applaus uit te barsten als een weergaloze Moulijn, een briljante en opvallend actieve Van Hanegem of een knap spelende Wery de Braziliaanse defensie voor problemen stelden Ontstellend hard Feilloze combinaties, van man tot man m steeds vrije positie, geweldige acties van Moulijn die de ene smulpass na de andere gaf, voetbalkunstjes van Van Hanegem, een ijzer9terke Rot terdamse defensie; het was er allemaal. Alleen de doelpunten kwamen maar niet. Tot Hasil met een ontstellend hard schot doelman Joel passeerde, de man die het tevoren al druk had gehad en menige save had moeten verrichten. Want Joel verstaat zijn vak. Tijdens de tournee door Duitsland werd hij tele grafisch opgeroepen om ijlings naar Brazilië te komen omdat doelman Claudio, die in een wedstrijd in de voorronden voor het wereldkampioen schap moest spelen, geblesseerd was. Maar de voorzitter van Curitiba is toe vallig vice-president van de Braziliaan se voetbalbond en hij telegrafeerde terug: Geen sprake van, Joel blijft hier. En zo stond Joel tegen Feijenoord in het doel om met de schoolslag van de ene hoek naar de andere te zwemmen Want het veld ging steeds meer lijken op een grasvlakte waaronder een onder aards meer was verborgen. En dan kan men slechts gissen hoe geweldig Feijenoord zou hebben gespeeld als het droog was geweest. Nu al werden de Brazilianen bij tijd en wijle gedegra deerd. En zij zijn toch voor negentie procent zeker de aanstaande lands kampioen Op eigen helft De Rotterdamse show na een half uur had Israël plaats gemaakt voor Haak die bewees ook als centrale ver dediger op zijn plaats te zijn werd na de rust nog nadrukkelijker. De tech nisch zeer bekwame Brazilianen, die echter slechts eenmaal werkelijk ge vaarlijk werden waardoor doelman Treytel ook meteen tot een redding werd gedwongen, bivakkeerden constant op eigen helft. De tweede treffer van Feijenoord kwam echter niet, hoewel Hasil er meer weer een gloeiend schot dichtbij was. Een kwartier voor tijd Curitiba had intussen al drie spelers vervangen scoorde de geheel vrij gelaten linksbuiten Kocilek (een inval ler) de gelijkmaker: 11. Toen al was Feijenoord danig teruggezakt omdat Van Hanegem het veld had verlaten en Wierts, vorig jaar nog in de jeugdploeg, hem vanzelfsprekend niet kon benade- Toch bedroefd Toen ook wist zelfs de briljante Moulijn met zijn passes geen raad meer, stokten de combinaties en zwegen de kijkers die voor Europa-Cupsfeer had den gezorgd door de gehele vaderlandse liederenschat te zingen. Niettemin had den zij een voortreffelijke wedstrijd ge zien maar het Feijenoordhart was toch bedroefd omdat de dikwijls vlekkeloze opbouw van de aanvallen niet de be loning had gekregen die zij waard was. Maar dit staat vast: met Kindvall zouden er meer „gehangen" hebben. Spoeling (zeer) dun in Sporttoto 3 DEN HAAG Bij het bureau van de sporttotalisator was vanmorgen nog geen melding binnengekomen van iemand, die sporttoto 3 foutloos had ingevlud. Wel waren 20 meldingen binnen met twaalf goed voorspelde uitslagen en 220 met elf goed. Voorts waren er 60 die de eerste acht goed hadden geraden. Theo Pahlplatz: „Dat zal wel opereren worden'' Van onze sportredactie) ENSCHEDE Dinsdagmiddag, vijf uur. Kees Rijvers maakt tweeëneenhalf uur voor het begin van de wedstrijd FC TwenteDWS aan de spelers van de En- schedese ploeg, „ergens buiten Enschede" in concentratie bijeen, bekend dat Theo Pahlplatz niet zal spelen. Een kniebles- i sure, die in de tweede helft van liet vo rige seizoen de prestaties van Pahlplatz nadelig beïnvloedden, had zich opnieuw gemanifesteerd- De jobstijding wekte nauwelijks ver bazing. Voor de meeste spelers kwam die mededeling niet onverwacht. In de wed strijd tegen Telstar had Pahlplatz tijdens de tweede helft al geklaagd over pijn en maandag, tijdens de training, had hij amper kunnen lopen. „Theo leek wel een oude man", aldus Kees Rijvers. Maan dagavond hadden doktoren nog gepro beerd de pijn te verdrijven. Het was vergeefse moeite. „Ik denk, dat ik een „knietje" heb. Dat zal wel opereren wor den", vertelde hij. „Als dat zo is, wil ik me zo gauw mogelijk laten opereren, op dat ik in de tweede helft van dit seizoen weer kan spelen. Zeker nu het tegen woordig zo is, dat een knie-operatie niet zon hele grote ingreep meer is". Pahlplatz met blessure de zoveelste tegenslag voor FC Twente in dit sei zoen betekent ook een streep door de rekening van bondscoach Georg Kessler. Voor de interland tegen Polen kan Kess ler de Oldenzaler wel van de lijst van oranjekandidaten schrappen. FEIJENOORD SCHORSTE KINDVALL ROTTERDAM. Het bestuur van Feijenoord heeft Ove Kindvall een voor lopige schorsing opgelegd. Vanwege zijn gedrag in de wedstrijd tegen NAC werd Kindvall gisteravond niet opgesteld tegen Curitiba. Feijenoord nam deze maatregel in af wachting van de uitspraak van de KNVB. waarbij gerekend wordt op het in mindering brengen van de wedstrijd van gisteren. De kans dat het Kindvall een wedstrijd scheelt, is groot. In het ïeglement wordt gesproken over zoge naamde „bindende" wedstrijden en daar onder vallen ook van bondswege goedge keurde vriendschappelijke wedstrijden tegen een buitenlandse club. Wim v. Hanegem in selectiegroep DEN HAAG Bondscoach Georg Kessler heeft de Feijenoorder Wim van Hanegem toegevoegd aan de selctie voor het Ndrlands lftal. D selectiegroep waar uit Kessler het Nederlandse team, dat op 7 september in een wedstrijd voor de voorronden van het toernooi om het wereldkampioenschap tegen Polen uit komt, zal samenstellen, telt nu achttien spelers. Lening (8 procent) Bank Ned. Gem. DEN HAAG (ANP). De N.V. Bai voor Nederlandsche Gemeenten dei mede dat hü voornemens is over te ga tot de uitgifte van een acht procent 2 jarige obligatielening 1969 tot de koq van 100 procent. Het bedrag van lening wordt na sluiting van de inschrj> ving door hem vastgesteld. De lening zal worden afgelost in vijl tien jaarlijkse termnen en wel afwisJ lend 7, 6 en 7 procent per jaar, waarvi de eerste termijn vervalt op 1 oktobl 1980. Vervroegde extra-aflossing is gZ durende de eerste tien jaar van de looi tijd niet toegestaan. Daarna is hij in 1 jaren 1979 t/m 1983 alleen mogelijk 1 de koers van 101% procent en gedurem de vroegere looptijd van de lening t de koers van 101 procent. De lening verdeeld in coupures van f 1000 en 50 Datum van inschrijving dinsdag 9 se; tember 1969, datum van storting woen dag 1 oktober 1969. Ook aan deze lenir zal een schuldregister worden verbonde Opneming van deze lening in de beur notering te Amsterdam en Rotterdam r. worden aangevraagd. Het prospectus z, maandag verschijnen. Interim Kon. Olie op 11 september bekend DEN HAAG (ANP) De raad van con missarissen en de directie van de N.\ Koninklijke Nederlandse Petroleurl Maatschappij zullen in een op donder dag 11 september te houden vergade ring een beslissing nemen ten aanzie, van de declaratie van een interimdivi dend over het boekjaar 1969. Een bekendmaking hierover zal op d datum om 15.00 uur plaatsvinden. N.V. BOEKHANDEL EN DRUKKERIJ v/h E. J. BRILL, Leiden A. Voor onze manuscript-vooitikafdeling zoeke.. voor een I.B.M. elektrische schrijfmachine. Kennis der moderne talen vei'eisL Voor hele event, halve dagen. B. Op onze manuscript-voorbereidingsafdeling hebben wij plaats voor voor postverzending en lichte administratieve werkzaamheden. Sollicitaties voor A. en B. aan ons bedrijf PLANTIJNSTRAAT 2 LEIDEN telefonisch onder no. 2.31.95, vragen naar de heer Dijksterhuis.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 6