,Dubcek moet uit openbare leven" HET ROODE VAANDEL VOLGEN WIJ" INDUSTRIE ZOEKT OPLOSSING VOOR CHEMISCHE AFVAL Verschillende mogelijkheden overwogen Meisje na heroïne- injectie overleden Senaat aanvaardt wet voorbehoedsmiddelen Klachten over slechte kwaliteit Draaimolen verongelukte door lasbreuk ïgeling Geen aparte sportre^ meer voor studenten Feisal gaat Islamitische topconferentie voorbereiden het roode vaandel volgen wij jets KX~pSr^nmotv"e' rare?au b«"°°rS CURATOREN TILBURG BLIJVEN HUN ZETELS BEZET HOUDEN WOENSDAG 27 AUGUSTUS 1969 DE LE3DSE COURANT PAOBTA B (Vait onze parlementaire redactie) DEN HAAG De sluiting van een Amsterdams vernietigingsbedryf van chemische afval heeft ertoe geleid, dat de gedupeerde bedrijven in het gehele land nu gezamenlijk onder auspiciën van het bureau milieuhygiëne van de raad van Nederlandse werkgeversbonden uitziet naar andere ook voor de toekomst afdoende mogelijkheden. Er wordt thans een inventarisatie gemaakt van de hoe veelheden, eigenschappen e.d. van de chemische afvalstoffen, die nu en in de toekomst op de een of andere, maar in elk geval gevaarloze wijze zullen moe ten worden vernietigd. Bovendien zal het reeds genoemde bu reau milieuhygiëne een chemisch deskun dige aanstellen, die de via de enquête binnenkomende gegevens verwerkt en naar oplossingen zal zoeken in samen werking met de betrokken bedrijven. In afwachting van definitieve oplos singen zal er volgens de industrie dan ook weer een terrein beschikbaar moe ten komen, waar afvalstoffen kunnen worden opgeslagen en zonodig verbrand. Men heeft in deskundige kringen niet de illusie, dat t.z.t. kan wordeh volstaan met één oplossing. Tot de verschillende mogelijkheden be horen het regenereren van afvalstoffen om ze weer te gebruiken in produktie- processen, het afvoeren naar en lozing in volle zee en verdere ontwikkeling van verbrandingsovens. Gevreesd wordt, dat de oplossing van het probleem nog heel wat tijd zal vergen. Zelfs in West-Duits- land waar men het verst gevorderd is met de aanpak van de materie, kan men het nog niet stellen zonder de traditio nele opslag, open verbranding en lozing in de Noordzee. Drama in Z.-Frankrijk DOOR 18-JARIGE TOEGEDIEND (Van onze correspondent L. Klijn) PARIJS Onder zeer tragische om standigheden is de politie in Zuid-Frank rijk op het spoor gekomen van een troep beatniks, die leven van handel in ver dovende middelen. Een van hun slacht offers is een meisje van 17 jaar, Mar- tine, een kapster zonder werk, die een injectie met een te grote dosis heroïne heeft gekregen en aan de gevolgen daar van is overleden. Een en ander heeft zich maandag avond afgespeeld in een oasino van Bandol in het departement van de Var. De speelzaal aan de ene kant was leeg, maar de cinema aan de andere kant vol. Tijdens de pauze kwamen een paar meisjes de marmeren trap op om zich naar de toiletten te begeven. Op een daarvan zat een meisje van 17, Martine, wezenloos voor zich uit te staren. De ogen wijd open. Een ontboden arts kon slechts de dood constateren en weiger de vanzelfsprekend toestemming voor de begrafenis. De gewaarschuwde politie stelde een onderzoek in bij beatniks, die in de buurt van het casino kwampeerden op een verlaten terrein. Een van hen, Ro ger, een jongen van 18 jaar bekende Martine nog diezelfde avond een injec tie te hebben gegeven op haar verzoek. Martine behoorde al twee maanden tot zijn klanten. De heroïne kocht hij in bars in Marseille. Op het terrein vond de politie een doos injectienaalden en in de tent van Roger een lijst met namen van klanten. Voor bedwelmende sigaretten vroeg Roger vijf franc per stuk, voor een heronïe-injec- tie 25 franc. Vijftien beatniks zijn in voorlopige hechtenis genomen, terwijl Roger zelf voor de rechter van onder zoek zal moeten verschijnen. Of hij heeft Martine een te grote dosis heroïne ingespoten, óf hij heeft met zijn injeotienaald luchtbellen meegespo- ten, die luchtembolie hebben veroor zaakt. Op de Dongenseweg in Tilburg is vanmorgen een persoon om het leven ge komen en werden drie anderen gewond bij een frontale botsing tussen een personenauto en een bestelauto. De botsing was zo hevig, dat alle vier inzit tenden van beide auto's door de brandweer uit de wrakstukken moesten worden bevrijd. EIS VIA RADIO PRAAG Boeroepers in arrest PRAAG (AP) Radio Praag heeft gisteravond een programma uitgezon den waarin werd geëist dat Alexander Dubcek en andere Tsjecho-Slowaakse communisten, die voor de invasie in augustus 1968 een grote populariteit ge noten, zich uit het openbare leven moe ten terugtrekken. Frantisek Bedrna, voorzitter van communistische partijafdeling in automatische instrumenten fabriek (Van onze parlementaire redactie) DEN IIAAG De Eerste Kamer heeft gisteren het wetsontwerp van mi nister Polak (Justitie) aanvaard, dat beoogt de verkoop van middelen tot voorkoming van zwangerschap vrij te geven. Daartoe verdwijnen de bestaan de verbodsbepalingen uit het wetboek van strafrecht. De verkoop zal evenmin aan een leef tijdsgrens gebonden zijn. Wel zullen de gemeenten de bevoegdheid hebben om de verkoop van voorbehoedmiddelen bulten besloten ruimten te verbieden. Dit dank zij een in de Tweede Kamer aangenomen amendement van de KVP-er mr. De Vreeze. Plaatsing van automaten aan de openbare weg kan op die manier toch verboden worden. Te gen 't betreffende wetsontwerp stemden alleen de Boerenpartij en de ARP-ers Algra en Elfferich. De Limburgse KVP-senator mr. Höppener, die gisteren voor de laatste maal in de senaat sprak, zei dat zijn fractie aan de nieuwe regeling rond de voorbehoedmiddelen geen belemme ring wil opleggen. „Het is ieders eigen verantwoordelijkheid om deze middelen te gebruiken. Dit neemt niet weg dat wij de inhoud van de pauselijke ency cliek „Humanae Vitae" zeer ernstig ne men", aldus mr. Höppener. „Anders denkenden moet echter vrijheid gelaten Worden. Het .wetsontwerp beoogt trou wens geen bevordering van anti-concep tie. De P.v.d.A.-senator Brongersma had gehoord, dat Nederland momenteel wordt overstroomd met ondeugdelijke voorbehoedmiddelen, die men in het buitenland niet kwijt kan raken. Hij vroeg minister Polak haast te maken met de verdere behandeling van d< wet medische hulpmiddelen, die moge lijkheden biedt om tegen ondeugdelijke kwaliteit op te treden. Minister Polak zei dat een en ander hem onbekend was, maar dat hij de zaak zou laten onder zoeken. ROTTERDAM De oorzaak van het ongeluk op de kermis in Hoorn is met aan zekerheid grenzende waarschijnlijk heid te wijten aan de breuk van een las in de constructie van de Thunderbird. Dat deelde ons gisteren in Rotterdam de heer Willmsen, in verzekeringen en fi nancieringen op kennisgebied nit Apel doorn mede. Hij sprak van een onvoldoende gelas te naad, daarmee de directe verantwoor delijkheid voor het ongeluk rechtstreeks schuivend op de maker van de Thun derbird, de machinefabriek Werklust in Apeldoorn. Overigens zal hangende het onderzoek aan de exploitant der Thun derbird, John Denies, door de Bovak (bond van kermisexploitanten), de bes te juridische bijstand worden verleend. Tien leden vam, een Oostduits gezin zijn in de nacht v<an vrijdag op zaterdag te voet de zone gr ens over gevlucht. In het dorpje Hitzelrode, hun nieuwe woonplaats, hekomen zij nu van de doorgestane emoties. OOK GEWONE BURGERS (Van onze correspondent) UTRECHT „Een aparte studenten sportvoorziening leidt tot privilegering van de student, dat wil zeggen tot socia le onrechtvaardigheid". Dal is het kern thema van een nota van de Utrechtse Studentenfaculteiten (U.S.F.), die don derdag zal behandeld worden in een ver gadering van de beleidsraad van de Utrechtse universiteit. De U.S.F. verduidelijkt in de nota de ze stelling door op te merken, dat er voor 80.000 studenten zes sporthallen zijn terwijl er voor de totale Neder landse bevolking van 13 miljoen slechts honderd zijn. Studenten huren accon datie van de gemeente en profiteren mee van de lage prijs, mogelijk gemaakt door de gemeentelijke subsidie, terwijl studenten ook nog eens subsidie krij gen op die te betalen huurkosten. Dit alles houdt in, zegt de U.S.F., dat er voor de universiteit geen speciale taak op sportgebied is weggelegd. Stu denten zijn „gewone burgers" en vallen onder de veantwoordelijkheid van het ministerie van C.R.M. op sportgebied. Voorzover de universiteit nog „iets voor sport" organiseert, mag dat niet anders zijn dan een taakvervulling binnen het algemene sportbeleid, gesubsidieerd door C.R.M. De U.S.F. wil dan ook de geleidelijke opheffing van de studentensportvoorzie- ning. Met deze nota heeft de U.S.F. zich achter de sportnote van de Neder landse Studentenraad (N.S.R.) geplaatst. de. Uit de verhalen in de Tsjecho-Slo- waakse pers valt op te maken, dat de onlusten en betogingen van vorige week overal in Tsjecho-Slowakije zijn voorge komen en niet alleen in Praag, Brno en Bratislava. Als centra van ongeregeld heden zijn genoemd Ostrava, Usti, Li- berec, Ceske Budejovice, Jablonec, Gott- waldov, Havirov, Oloumic, Opava en Bruntal. Eenentwintig personen, onder wie een Italiaanse vrouw, zijn gearresteerd en zullen gerechtelijk worden vervolgd, om dat zij Russische wielrenners hebben uitgefloten en „boe" hebben geroepen toen volksliederen van Warschaupakt- landen werden gespeeld op de wereld kampioenschappen wielrennen in Brno verleden week. Het dagblad van Brno identificeerde de Italiaanse als Dagmar Ferrari. Het blad verklaarde dat „al diegenen die zijn opgepakt, zullen worden vervólgd voor vredebreuk". De krant zei dat de arrestanten „de rust en de waardige van zaken hadden verstoord op de wereldkampioenschappen wielrennen. Zij hebben Russische renners beledigd op grove manier en gedroegen zich provocerend toen het Russische volks- d en de nationale hymnen van ande- bondgenootstaten werden gespeeld". CAIRO (AFP) De Arabische mi nisters van Buitenlandse Zaken die naar aanleiding van de brand in de Al-Aksa- moskee te 'Jeruzalem in de Egyptische hoofdstad bijeen waren gekomen, heb ben zich uitgesproken voor het houden van een Islamitische topconferentie, die koning Feisal van Saoedi-Arabië en ko ning Hassan van Marokko zullen voor bereiden. Deze beslissing betekent dat de gema tigden in de Arabische wereld onder leiding van koning Feisal in Carïo de overwinning hebben behaald. Een vc stel van koning Hoessein om een sluitend Arabische topbijeenkomst te ganiseren, werd afgewezen omdat i kennelijk vreesde dat 'n dergelijke c ferentie tot een nieuw militair av tuur zou kunnen leiden, dan wel op mislukking zou uitlopen. Waarnemers achten het verrassend, dat Egypte, dat gewoonlijk optreedt als leider van de mi litante groep in de Arabische wereld, nu de zijde koos van de gematigde Feisal, die al jaren de tegenspeler van presi dent Nasser is. (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG De geschiedenis van de Sociaal-Democratische Arbeiders Partij is in feite de politieke geschiedenis van Neder land tussen 1880—1940. Ontstaan uit de chaotische politieke, sociale en maatschappelijke revoluties in vooral Europa heeft de S.D.A.P. alle Nederlandse organisaties en politieke partijen be- invloed. Zoals omgekeerd de socialisten in hun doen en laten invloed ondervonden van wat zidh rond hen in Nederland af speelde. Dit wordt opnieuw duidelijk in het boek „Het roode vaandel", geschiedenis van de S.D.A.P. van 18801940, verschenen enkele dagen voor 26 augustus, de dag, dat 75 jaar geleden de Sociaal-Democratische Arbeiders Partij werd gesticht door een twaalftal jonge socialisten. Daarbij waren Pieter Jelles Troelstra, Schaper, Henri Polak en anderen, die later hun persoonlijke socialistische kwaliteiten tot en met bevestigd hebben. Kritische politieke geschiedenis van de Sociaal- Democratische Arbeiders Partij Vechten voor het recht van zivakken De drie auteurs H. van Hulst, Arie Pleysier en Age Scheffer, oud-redacteuren van Het Vrije Volk, die tegelijk be langrijke figuren geweest zijn de SDAP, zijn er gelukkig |M t voor teruggeschrokken f' 1 nu en dan zelfs zeer kritische geschiedenis te f schrijven over hun dierbare partij. Gelukkig, want in het verleden heeft het de echte socialisten nogal eens aan zelfkritiek en aan kritiek tegenover de partij ontbro ken. Althans in het openbaar. Voor hen, die de sociale en politieke geschiedenis door studie of uit interesse goed gevolgd hebben, bleek dit ver schijnsel altijd een onverteer bare situatie te zijn. Want als één partij in Nederland (ove rigens niet alleen hier) onder hevig geweest is aan ups en downs, aan grote perioden en aan inzinkingen, aan span ningen en aan zwakheden, dan is het wel de Sociaal- Democratische Arbeiders Par tij geweest. Achteraf gezien moeten we zeggen, dat dit alles de partij alleen maar ten goede gekomen is en mede ten goede aan het Nederlands Vakverbond en de VARA, in de jaren vóór 1940 met strak ke banden gebonden aan de SDAP. H. VAN HULST A. PLEYSIER A. SCHEFFER Deze plaat is een van de befaamde illustraties van Albert Haku, rond de jaren 1900 de grote politieke tekenaar S.D.A.P. Zij stelt de revolutie van de arbeiders omvang en gewicht voor. Voor i de beste omslagtekeningen. Een partij als de SDAP kon deze spanningen en tegen stellingen niet ontlopen, om dat het revolutionaire ele ment er de boventoon in wilde blijven voeren, zeker mogelijke kijk op de SDAP vraagt tussen 1800—1940 leert veel telkens van wat er in Nederland is waaroir r leert veel de jaren langs zei: „Het NW is niet aan de P.v.d.A. getrouwd". De socialist Laurens ten Cate, nazaat van vele even bebaar de en even felle socialisten uit de jaren rond 1900 is er nu nog het levende voorbeeld van, dat alles wat in de P.v.d.A. leeft niets nieuws geeft. De SDAP heeft tussen 18801940 voortdurend met gelijkwaardige spanningen te maken gehad. En zelfs de Europese progressieve partij, waarvan Mansholt, Vredeling en andere socialisten dromen, is in werkelijkheid niet zo nieuw, als men zou denken. Ver voor 1940 droomden Nederlandse socialisten, sa men met Duitse en Franse gelijkgezinden ook al van een Europese socialistische partij. Waarmee wij opnieuw zeggen willen, dat „Het roo de vaandel volgen wij" juist in deze tijd een boeiend na slagwerk kan worden. SPOT Aan één opmerking van de schrijvers kunnen wij echter niet zonder meer voorbijgaan. Zij schrijven (het komt voor al voor verantwoording van H. van Hulst) dat spot ten koste van de SDAP uit den boze is. Gewezen wordt na melijk op de vele boeken, die de laatste jaren verschenen zijn, zoals „Uit het rijke roomse loven", „Parade der mannenbroeders (over de protestants-chrlstelljken), ..Het beeld der vaad'rcn (idem)", „De zindelijke bur gerheren" (over de liberalen). En dan zegt Van Hust: „Zou men over de SDAP in de ja- ren tussen de beide wereld- ui de oorlogen niet ook zo'n on- barmhartig oordeel kunnen de SD.A.P. vellen? Naar mijh mening de jaren tussen 1900 1935. Dit was in feite het ge boorterecht van de partij. Het omgegaan, gaf de SDAP met de voort durende spanning tegelijk de kracht om door te blijven bijvoorbeeld het hoe vechten voor het recht de zwakken. STEMPEL Met deze kracht heeft de partij een onuitwisbaar stem pel gedrukt op de Neder landse samenleving, niet zich anno 1969 r verbaasd af, paus en bisschop in de oorlog en n ae na-oorlogse ook nog lang daarna zo Duidelijker wordt hartstochtelijke tegen het waar- socialisme gefulmineerd heb- de tegenwoordige ben, of dat de Nederlandse Nieuw regering het ambtenarenver- de SDAP zo lang spanningen tussen Links, de socialistische do minees onder leiding I de parlementaire de tijd, dat de NSB'nog steeds moet het antwoord zijn: „Neen j". Hij verbeet echter, dat de schrijvers van al deze satires uit de kring van de beschrevenen zelf voortkomen en dus de zelfspot tot onder werp van hun boek gemaakt hebben. Is de SDAP in de ogen van de eigen leden dan zo onaantastbaar, dat zelfs niet een glimlach de hebbe lijkheden van vele socialisten mag begeleiden? We kunnen groep onder leiding van Den niet verboden Uyl-Tans. Want het revolu- tionair socialisme van Troel- Maar v00ral vraagt r.h","b"'X Ln zoiets nauwelijks geloven. „De superioriteit van haar het minst op de sociaal-maat- f^'0 Y/ktS0C schappelijke en politieke ctv"> Banning, hebben de ge- ganisaties. De SDAP i nog levende leden ervan mo gen dit met vol recht als hun grote verdiensten aanrekenen. Omgekeerd echter heeft de SDAP, zijns ondanks, veel in- 7 - - vloed ondervonden van de m°m?nt ae brui aangaven, andere organisaties. En juist PartlP verlieten en de com- hierdoor werd in de loop der rmunsUsche partij Holland lisme van Albarda, het reli- o gieus^ socialisme van profes- besluit regeringsverantwoor- g. hebben - schiedenis de oude SDAP de Nederlandse politiek maatschappelijke ideeën", (al- dus Van Hulst) klinkt na- zich tuurlijk wel fraai en harts tochtelijk, maar is objectief ?t in een kritisch boek als dit, af, waarom de SDAP zelf HSj!., lliacll 1B Ul lang gewacht heeft met zijn niet eerlijk.'Zelfs niet delijkheid te dragen. Want in waaraan Van Hulst treffelijke bijdrage leverde. Zo'n opmerking alleen al kan bron van satire zijn. nanaig politiek manoeuvre- jan Nagel, Tom Pauka, Hans kortzichtigheid flater Nederland) stichtten, ligt natuurlijk in de lijn hun revolutionair-socialisti- te wijten* sche opvattingen. Dat de par- jaren de interne spanning de partij steeds groter. Uiter aard blijft dit een oordeel achteraf, maar feit is bijvoor- - beeld, dat de socialistische tementair-socialisten tenslot- ders leider Pieter Jelle Troelstra ~fi de sociale en politieke si tuaties in Nederland en daar- buiten meermalen onderschat Yü? heeft, dit tot schade van zich zelf - de regering te kun- van der Doel en ook ou(,ere komen. Behalve aan de socialisten geven herhaalde- andere lijk het bewijs, dat +Ied,tufr,5St™ socialisten zijn, die de humor - hun eigen gedragingen --B var-at-uumre™ 111 de veertig jaren SDAP desnoods -hen koste van parlementaire oppositie in alles 'te bliivcn handhaven. nog leu een kleinigheid. i9.3-5-.!"-- .1$: En aan hun mistasten op de E'" politieke mogelijkheden. regeringsverantwoorde- Daarom j zijn partij. In de ItfMheid gingen dragen, loop der jaren veranderde de vanzelfsprekend. SDAP bovendien van een - echte revolutionaire partij tot een partij van het parlemen tair socialisme, dit als gevolg ^en de weg van het langzaam maar zeker ?Pfnde' roode vaandel volgen wij" 2 Dat ten- welkom als dringend nodige vele confessionelen 1945 de deur was, die vo de P.v.d.A. Een onderschrift onder een van de vele illustraties be schrijft de staf van „Het Volk" uit 1912. Daarin lezen we met afgrijzen: „Het min dere personeel staat wat meer op de achtergrond". de Het beste bewijs hiervoor is logisch, bovertdien' journalisten niets hebben de Niet wel het hoe houdt niet in het if dan nee. Gezien de denkt pakkende pam- echte socialisten dit de partij- ^et, dat bet katholiek-socia- de SDAP voortdurend bstisch Tweede Kamerlid ders Geert Ruygers °°b minst de P.v.d.A. een spiegel ties van verweten. Dat de drie schrijvers dit over schreef, alles onverbloemd beschreven hebben is hun grote verdien- dikwijls moeten partij als de SDAP. De VERBAASD ste. Want de zo objectief Met dit alles 1945 hier- k'ijken. En met hen de leiders conrector moet dit van de andere politieke par- ijlings veranderen, tijen. Dan zullen ze ook be- grijpen wat André Kloos, 'oor ogen voorzitter van het NW, on- Vertrek schaadt belangen van (Van e r verslaggevers) TILBURG Dc huidige curatoren van de katholieke hogeschool Tilburg blijven zitten. Zij stellen de zetels niet ter be schikking. Zij werken op dit moment niet mee aan de samenstelling van een nieuw college van curatoren, dat zou kunnen worden benoemd op voordracht van de vier geledingen binnen de hogeschool. Hierom was 8 mei gevraagd door de wetenschappelijke medewerkers. Die stel den toen onmiddellijk na de opheffing van de bezetting van de hogeschool door studenten, dat een college van curato ren dat gedragen zou worden door de gehele schoolgemeenschap een betere af spiegeling zou zijn van het democrati sche ideaal. De bereidheid van 't zittende, en 't ge kritiseerde curatorium om plaats te ma ken voor een gekozen bestuurscollege zou, universiteit aldus de wetenschappelijke staf, een goede stap zijn in de richting van her stel van vertrouwen tussen de vijf hoge schoolgeledingen. „Dit vertrouwen acht het stafconvent de voorwaarde voor het overleg binnen de structuurcommissie, en vooral het normaal functioneren van de hogeschool", aldus staat in de verkla ring van mei van het stafconvent. De huidige curatoren menen dat zij door plotseling te vertrekken de belan gen van de hogeschool ernstig zouden schaden. Ook vinden zij dat daardoor de continuïteit in het beheer van de hoge school geweld aangedaan zou worden. Zij staan op het standpunt dat zij als college bestuursverantwoordelijkheid van de hogeschool blijven dragen totdat die door nieuwe organen is overgenomen. „Tot dan achten wij ons tezamen met andere geledingen verantwoordelijk voor het vinden van een nieuwe bestuursstruc tuur". De curatoren willen daarom blij ven zitten, en als gelijkwaardige part ner aan de werkzaamheden van struc tuurscommissie blijven deelnemen. Het curatorium zegt tenslotte er „van harte" éan te willen meewerken dat de nieuwe structuur op kortst mogelijke termijn wordt gereolaliseerd. Het antwoord dat het curatorium na drieeneenhalve maand aan het staf convent heeft gegeven, is duidelijk te leurstellend. Dat wa6 het algemeen ge voelen op een vergadering van de le den van de wetenschappelijke staf, die dinsdagmiddag is gehouden. „Dat ant woord zal niet bijdragen tot het herstel, van het vertrouwen binnen de hogeschool en het zal ook niet bijdragen aan de duidelijkheid", aldus de voorzitter van het stafconvent, de heer Vladar. Uitkering-ineens op sociale uitkeringen (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Minister B. Roolvïnk van Sociale Zaken heeft bq de Tweede Kamer een wetsontwerp ingediend om een uitkering-ineens te verstrekken aan trekkers van een pensioen volgens de AOW en AWW en van een uitkering krachtens de wet op de arbeidsonge schiktheidsverzekering. De uitkering-in eens zal worden verstrekt aan degenen, die op 1 september 1969 aanspraak heb ben op AOW, AWW of WAO-uitkeringcu. Voor de AOW en AWW zal de uit kering-ineens bedragen 65 gulden voor gehuwde bejaarden en weduwen met kinderen, 45 gulden voor alleenstaande bejaarden en weduwen zonder kinderen, 15 gulden voor wezen tot 10 jaar, 20 gulden voor wezen van 10 tot 16 jaar en 30 gulden voor wezen van 16 tot 27 jaar. Voor WAO'ers bedraagt de uitkering-in eens 1 procent van het tot jaaruitkering herleide uitkeringsbedrag per 1 septem ber 1969. De uitkering-ineens houdt ver band met de duurtetoeslag van 1 procent over het jaarloon, die werknemers over dit jaar krijgen.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 5