JDe kerk bruist hier van leven ik ben blij dat ik er in zit Nieuwe lichting van 1200 geintroduceerd in het studentenleven Parkeernota ziet voorbij aan andere grote belangen Haute couture - festijn stal veel damesharten BIOSCOPEN MARKTEN DE LEIDSE COURANT WOENSDAG 27 AUGUSTUS 196 Oud-missionaris H van Grieken: ZWAAR HERSENLETSEL NA SLIPPARTIJ Jubilaris in Petrusparochie hersenletsel LEIDEN Met is gisteravond In stromende regen een !-jarige Leidenaar naar het Dianossen- huis gebracht. reed met grote snelheid i BURGERLIJKE STAND LEIDEN Zondag 31 augustus is het 25 jaar geleden, dat kapelaan H, van Grieken tot priester werd gewijd. Nog niet zo lang - om pre cies te zijn sinds november van het j vorig jaar - is kapelaan Van Grie- j <en in de Petrusparochie werkzaam. j Vóór die tijd was hij echter reeds I 23 jaren als missionaris werkzaam in Pakistaan, na eerst het klein se minarie in Hoorn te hebben bezocht en later in Roosendaal filosofie te hebben gestudeerd. Het is bijzonder prettig iemand te horen praten, die gedurende 23 ja- i ren bijna enkel via literatuur met j West-Europa contact heeft gehad. Onderwijs we na de oorlog met de eerste de beste gelegenheid naar Pakistan. Met die schuit het was een omgebouwd troe penschip werd in de oorlogstijd het Engelse leger vervoerd. Na de oorlog werd-ie gebruikt om krijgsgevangenen naar huis terug te sturen. Wij waren met tien missionarissen aan boord, waar van er zes naar Zuid-Indië gingen. Wij gingen naar de noord-westhoek. Toen heette het nog allemaal Brits-Indie. Ik weet het nog goed, we kwamen daar aan op Paaszaterdag en zaten direct midden in de onafhankelijkheidsstrijd, die er toen tussen de Mohammedanen en de Hindoes gaande was. Die onafhankelijk heid is in 1947 door de Mohammedanen verkregen, maar dat ging ten koste van een zeer ernstige burgeroorlog met ont zettend veel bloedvergieten. Mensen wer den gewoon op grote schaal vermoord." Geboren: Sanne Hans, z.v. J. A. F. M. van Dullemen en K. M. Kuijten; Johan nes, z.v. J. van Velde en G. van Dam: personenwagen over de Churcill-laan Richard Pieter Maria, z.v. G. P. M. de toen de auto plotseling door een nog on- Graaf en M. M. Kerkvliet: Anna Maria, bekende oorzaak begon te slippen. Tol- d.v. G. J. Weier en A. M. van Stolk; lend schoot de wagen over het wegdek Theodorus Johannes, z.v. T. J. Geus en en kwam met een geweldige klap tegen d. van Rijn: Manon Anne-Marie, d.v. een lantaarnpaal tot stilstand. De licht- m m C. Schmale en A. Reinsma; erd totaal uit het lood gereden Eelco Wim. z.v. W. A. E. Bongenaar en T. A. M. Logtenberg; Wilma, d.v. J. I van Egmond en N. van der Meij; Jo- j landa, d.v. J. Devilee en A. Polderman j Ondertrouwd: F. W. J. Klein en C. J. Koek; A. van der Heijden en J. J. de FeijH. C. de Kruijk en D. M. A. P. Houwing; E. Verhoeff en D. C. Ooste- rom; H. L. Cohen en L. Louwrier; P. J. Vroegop en H. H. W. Clavan; C. A. I G. M. van de Pas en E. J. van Zeijst; R. Onderwater en A. C. Costa; J. P. van Djjk en C. Freeke: T. Ouwehand en A. van Tongeren: A. D. van den Dries knapte af: de auto is total loss. Pelgrimstocht naar Banneux Men schrijft ons: op zaterdag 6 en dag 7 september a.s. wordt er vanuit o.a. Leiden, Noordwijk en Alphen a. d. Rijn, organiseerd naar Maria's Genade-oord in organiseerd naar Mari's Genade-oord in de Belgische Ardennen. Zondag 7 september a.s., wanneer ruim 200 zieken en invaliden daar hun triduum maken, willen wij als gezonden ons bij hen voegen. Om samen daar te bidden voor eigen heiliging, om rust in een jachttende wereld, om uitkomst waar deze haast onmogelijk scheen, om kracht af te smeken wanneer droefheid of rouw om een dierbare ons heeft getroffen. Wij willen ook samen met deze zieken J. 1 LEIDEN Een groots voorlichtings- dat het forumpanel geen aktieve sti spektakel in de Stadsgehoorzaal besloot denten van de Leidse demokratisering. gistermiddag de voorlichtingsdagen voor uktie onder zjjn leden had. Het bleek, d; de twaalfhonderd studenten die zich de Algemene Leidse Studenten Veren) voor het eerst hadden laten inschrijven, ging het nut van een dergelijke diskin Aan allerlei inderhaast opgebouwde sie voor zoveel publiek miniem standjes konden zij informatie krygen en had daarom geen mensen voo over het „Leidse leven", waaronder dan forum willen uitnodigen, nog steeds vooral liet studentenleven moet worden verstaan. Het blijft trouwens toch de vraag, precies met deze veelheid aan informati Gistermorgen had elke student zo hij bereikt wordt. Als men nagaat, dat eei dit wenste persoonlijk kennis gemaakt eerstejaarsstudent ongeveer driehonder met zijn nieuwe werkomgeving op in- i pagina's met inlichtingen moet lezen, stituut of studiecentrum, terwijl hij met-1 hij iets van het reilen en zeilen van een heel wat praatjes te verwerken had I universiteit en van zijn vak snappen, da gekregen, waarvan vele dit jaar de de- betekert dat zonder meer, dat 't mei mokratisering van de universiteit tot on- deel van die inlichtingen het ene 001 derwerp hebben gehad. Toch bleef bij de en het andere weer uit gaat. Ook p^„nU„VaTn °en„P"®S I meeste voorlichtende gesprekjes het ac- Kommisie Studievoorlichting geeft to r-iessen, m. d. a. öinge- eie-enliike vakstudie lis- /tof hoi oor. r.r.rr.r.o-oiHiro eiii.oHo ling en J. E. Dekker: H. de Vogel C. Favier; H. H. B. Ravensbergen en W. van edr Voort; G. C. M. Heijnen en A. B. van Wingerden: R. D. H. Fergu son en E. B. Lugard: F. G. Marijt en H. Smit; A. J. Koppe en W: Holswilder. Gehuwd: J. A. W. van Dodewaerd en J. M. Roseleur; P. J. M. Zwartjes en Kampen; J. P. P. B. Janson en T. M. M. de Groot; H. J. du Prie en G. F. Meijers; G. J. van der Zalm en M. Pauw; J. I. D. Privé en M. H. A. bidden om steun voor de kerk, de paus sple.lnga: C. J. Schoonheim en N. Ot- en de bisshoppen. Wij mllen Maria vra- ,enhof: P. Slere en M. van der Zeeuw gen om licht van de H Geest, dat Hij H Smit w T Helmus. j M P jji ons nieuwe levensinspiratle en nieuwe van del. pu„e„ en H. G. F. Bourgonje levensvisie mag geven. Ik sal in u ge- P j j van yelzen en L. M. van den loven. Gelooft in mij. Elshout: p. Blok en C. M. Zirkzee: S. Boelen en W. H. M. J. van Gaarne nodigen wij allen uit met gaan: progressieven en conservatieven c M F Boelen en W. H.M. in de wetenschap, dat het gebed ons allen; der Horst: L. van Leeuwen en M. E. C. samenbindt. Moge de Moeder Gods ons Dopheide; C. M. Trinidad en D. V. Dijk- daarbij helpen en bijstaan. Spoedige op-: hoff; G Klerk en c s Ouwerkerk; J. gave gezien de grote deelname is drin- j T Qrashoff en G. C. T. Braat; J. W gend gewenst. Kosten voor deelname be- Beese en A. M. Kromhout: T. S. M dragen 36.- per persoon verzorging Elfering en A. A. Roman, inbegrepen). Overleden: J. Flaman, 81 jaar, man; Opgave kan geschieden bij het Diocesaan1 J- A. J. Rijsbergen, 37 jaar, man; M. Banneuxsecretariaat, Delflandstraat 691 Veldhuizen. 84 jaar, echtgenote van J. te Nootdorp of bij de volgende adressen: van Weeren; J. E. Overman, 87 jaar, Noordwijk: mevr. van Schie, Wetering-1 echtgenote van L. van Reijn; F. A. J. kade 16. tel. 3048: Leiden mevr. Creyg- Kluver. 44 jaar. man; J. Vrijbloed. 93 ton, Wiardi Beckmanstraat 29, tel. 22917 jaar, wed. van M. Langezaal; C. W. miltante neger dicht bij de mikrofoon Zoeterwoude: mevr. v. Leeuwen. Noord- Lee. 4 maanden, zoon; H. van de Mee- i afdraaide. AA 2. tel. 277: Hazerswoude: mej. Cap- berg, 64 jaar. man: H. Eshuis. 40 jaar. tein. Rijndijk 237; Roelofarendsveende echtgenote van M. H. Prenen: A. Klink- J „Je moet kiezen" klonk het vertaald Heer van de Meer. Aderweg 7. tel. 579.hamer. 72 Jaar. man. uit de uidsprekers. Opvallend was, cent wel op de eigenlijke vakstudie lig gen. De meeste eerstejaars wilden we ten, wat de beste boekhandel is om de I studieboeken van te betrekken, hoe lang men doet over bepaalde tentamens enz. Werkelijk felle diskussies over kwes ties, die de Leidse universiteit de afge lopen maanden in heftige beroering heb ben gebracht, waren zo nu en dan te be luisteren op de eerste dag van de voor lichtingsdagen, maandag, toen er 's mid dags een forumdiskussie werd gehouden over „Universiteit en samenleving". Daaraan voorafgaand hadden de eerste jaars al enige korte lezingen aange hoord van de nieuwe rector-magnificus, prof. dr. J. Goslings en de voorzitter van de kommissie Studievoorlichting, dr. C. J. Vervoort. Beiden legden veel na druk op een belangrijke taak van de stu die. de beleiding tot maatschappelijk be wust akademikus. Hetzelfde kwam 's middags dus weer aan de orde tijdens het forum onder leiding van dr. Vervoort, waar ruim zeshonderd eerstejaars belangstelling voor vertoon den. Ouderejaars hielden boeiende plei dooien, waarbij vooral de student Giel Voogelenzang voor enige sensatie zorgde, toen hij een bandrekordertje met een harde redevoering van een Amerikaanse Afschuwelijk gen beginnen te pesten en ze gaan naar bed zo gauw als het een beetje donker begint te worden, want elektrisch licht r bijna niet. Men leeft er ook in een rustige godsdienstige sfeer, terwijl hier de zaak zo ontzettend dynamisch is. Ik ben echt blij, dat ik er in zit. De Kerk bruist hier van leven. Het is fantastisch i daaraan mee te mogen werken. „Ja, dat was een afschuwelijke tijd. Wij gaven toen middelbaar onderwijs op school in Kashmir, dat hoofdzakelijk uit een Mohammedaanse bevolking be stond. Kashmir had echter een Hin- doestaanse regering, zodat de oorlog daar al gauw formeel werd. Dat had tot gevolg, dat de ouders, die voor een groot deel in Calcutta en Eombay woonden, hun kinderen terug lieten komen, omdat VXCClimCnC het voor hen daar. veel te gevaarlijk! werd. De school liep dus leeg. en spoe-1 Gistermorgen is er met onze wijkpas- dig daarna werd ook ik geëvacueerd tores nog een vergadering geweest. een school nabij.-Delhi. Dat eigenlijk een oud hotel, maar met be hulp van de regering werd dat omge- bouw tot een school. En daar heb ik zeven jaar gezeten. In '54 ging ik naar huis en toen ik terugkwam werd het weer een andere school. Dit keer geen internaat, maar een dagschool. Daarna heb ik gedurende tien jaar parochiewerk gezeten. BURGERLIJKE STAND VOORSCHOTEN Geboren Jan-Bart. z.v. H. van Gogh en L. Wacht; Wouter J. z.v. A. J. P. van Duivendijk en O. C. G. Kranenburg; Maarten C., z.v. A. Hagens en A. Tol; Elizabeth M„ d.v. G. C. Boef en J. van der Veen; Nicolle A., d.v. C. J. Wildenboer en C. C. Kney- be. Ondertrouwd: Willem J. H. van Rooïjen in Zoeterwoude en Maria C. Boon; An tonio Mandas te Elmas (Italië) en Geer- truida A.' Recóiirt; Adriaan Kommer en Wilhelmina P. M. van der Kooij; Albert Zwaveling te Oegstgeest en Anna M. F. Anders De mensen daar. die zijn wel zo totaal anders dan hier. Het was tenminste wel een stap om een beetje te kunnen ac climatiseren in de grote veranderingen en verschuivingen. Het leven daar ver schilt enorm van het onze. Soms denk je: dat Europa is knettergek. Vooral omdat het leven daar veel rustiger is. Tijd. och, ze staan op wanneer de vlie- Daarin is een heel programma bespro ken van wat wij in het winterseizoen op het gebied van de oecumene gaan doen. We willen de mensen hier in deze wijk van Leiden een grote keuze van onderwerpen geven, zoals lezingen over ethische problemen, bijbelstudies en ge- spreksavonden. Er zijn in deze buurt het rond de Petruskerk al 18 interkerke- I lijke gespreksgroepen. Aan het geheel I H' Bltter' Wlllem A werken ook een aantal dominees mee. In het kader van de Vredesweek is er op 21 september in de Zuiderkerk een interkerkelijke gebedsdienst. En zo gaan we maar door de talrijke verschillen die in de geloofsrichtingen zijn ontstaan, weg te werken. Tegenstrijdige punten moeten we bespreken en. vooral, meer oog hebben voor de punten, die we ge meen heben. Als we vast blijven houden aan het geloof in één en dezelfde God. ben ik er van overtuigd, dat ons werk niet voor niets zal zijn geweest." OUD LEIDEN EENS MET LEEFBAAR LEIDEN Getrouwd: Tiong L. Tee te Amsterdam en Nora L. Steilberg; Hubrecht J. de pipvpKj Feiter te Oud en Nieuw Gastel en Paula I LtlLitlN Vleuten en Thea Boon. Adres aan de gemeenteraad Het is te !-otreuren, dat de parkeernota niet is vergezeld van een nota, waarin is omschre ven wat burgemeester en wethou ders zullen doen voor de bescher ming en bevordering van andere, zowel in het centrumgebied als in de binnenstad gelegen belangen, welke door het parkeren in het ge drang blijven. Dit schrijft de Ver eniging „Oud Leiden" in een adres aan de Leidse gemeenteraad. Het Algemene woningbouwver. neemt 500 woningen van de gemeente over LEIDERDORP In het kader van de steeds verder gaande woningcorporatie in Nederland heeft gisteravond ook de nieuw opgerichte „Algemene Woning bouwver. Leiderdorp" haar visitekaartje gepresenteerd, en wel bij monde van het volledige (voorlopig) bestuur, dat onder voorzitterschap staat van de heer C. Meerburg, die tevens wethouder is in deze gemeente. Het is een vereniging, welke naast een sociale en ideële funktie zeker ook een bijzonder praktische basis heeft om mee van start te gaan. 500 gemeentelijke woningwetwoningen gaat de vereniging van de gemeente overne men met alle lasten en lasten, terwijl de 460 in aanbouw zijnde woningen t.z.t. eveneens aan dat pakket zullen worden toegevoefd. Een start dus met een boek waarde van 15 miljoen. Waar vroeger de vakverenigingen en de sociale instellingen voor de woningcor- poratie zorg droegen, gaat nu een ver eniging de belangen van de woning zoekende bevolking van Leiderdorp be hartigen. Weliswaar is er reeds een I soortgelijke vereniging in het dorp, n.l. de stichting Patrimonium, doch deze ont- plooit géén enkele aktiviteit meer ten aanzien van uitbreiding van haar bezit. Waarom een verenigingsvorm gekozen, welke toch als rechtspersoon zeker be paalde nadelen heeft De heer C. J- Koole, consulent van de Nationale Woningraad, vertelde ons hier over: „Een vereniging heeft de meest democratische rechtsvorm. En nu de statuten van de vereniging aanvaard zijn en er dus een Koninklijke goedkeu ring verkregen is, is de rechtspersoon van de vereniging hierdoor automatisch vastgelegd. Bovendien: naast het feit, dat een lid van een vereniging rechten heeft, heeft hij ook zeker zijn plichten na te komen." ZOETERWOUDE Alle jeugdtrai- ningen van SJZ hedenavond komen in verband met terrein- en weersgesteld heid te vervallen. Geen beloften Hoewel hij het peil van de vereniging nu al ver boven het landelijke gemid- i delde durfde te noemen, waarschuwde hij er wel voor, dat de vereniging by de j aanmelding van iemand als lid geen enkele belofte kan doen. Wel zullen de problemen van een lid by de vereniging in goede handen zijn. Dat nu is juist de grote kracht van een woningbouwvereni ging hoven die van een gemeentelijk apparaat. Hoewel het gros van de problemen toch nog wel de woonruimte-adviescommissie zal passeren, zullen de nog aan te trek ken bezoldigde ambtenaren van de ver eniging meer direkt bij alle problemen betrokken zijn. Bovendien heeft ook de heer H. van der Horst, directeur van het Verificatiebureau van de Ver. van Ned. Gemeenten, in het voorlopige bestuur zitting. De heer Koole wilde de bedrijfs voering van de vereniging dan ook ver gelijken met die van een middelgrote Nederlandse produktiemij., maar dan met een veel groter sociaal en demo cratisch streven. Een streven echter, zonder de efficiëntie en de rationalisatie uit het oog te verliezen. Maar ook deze aspecten kunnen de sociale doelstellin gen meer karakter geven. Op woensdag S sept. a.s. zal de vereni ging een propaganda'-avond beleggen in het Dorpshuis aan de Hoofdstraat, waar dan de adspirant-leden alle gewenste inlichtingen kunnen krijgen. Hier kan men vernemen, hoe uien als lid een gro tere mate van inspraak zal krygen bij tie woningverdeling dan voorheen. En ook, hoe de leden zelfs in de bouwplannen van het bestuur zullen worden gekend. Daarna zal een algemene ledenverga dering komen, welke het definitieve be stuur gaat vaststellen. Het voorlopig bestuur ziet er momenteel als volgt uit: C. Meerburg, voorz.; G. P. Duivenvoorde, seer.; J. K. Wolt. pen- ningm., en de leden mevr. A. van He- teren-de Kroes (sociologe). A. Moraal, H. van der Horst en J. C. van Eijden. ■IOORDWIJK Vele en- housiaste dames - en en kele heren hebben gister avond gedurende twee uur hun hart kunnen ophalen aan 120 internationale haute couture-modellen van onder andere Laroche, Lan- vin en Pierre Balmain op een show. georganiseerd door U-li Richter in de „Mi- iamar"-Bar van het Palace Hotel te Noordwijk aan Zee. Vijf Duitse mannequins toonden de komende na- jaars- en wintercollectie, die feitelijk niet zo veel ver schilt met het vorig jaar De kleuren bruin, groen, grijs, zwart en net als in de afgelopen zomer ook voor komende winter - veel wit, al dan niet In De roklengte blijft onver anderd boven de knie en de materialen zijn o.m. wol len jersey, flanel, leer, bont en synthetisch bont. De show met als speaker de heer H. Ackermaitn startte met broekpakken te kust en te keur. Onze smaak werd getroffen door een grijze flanel pantalon met zqsplitjes en gesp- garnering en mouwloos jasje.Verder waren er zeer veel ensembles: japonnen en pakjes met bijpassende mantels, waarvan een suède pakje een schitterend voor beeld was: het rokje in effen lever en het jasje in een zachte pastel-ruit met bijpassende mantel. Het jonge meisje kan zich leuk kleden met b.v. een jurkje met rood geruit bo- venstukje en laag aangezet zwart klokrokje. Ook heel fijn vonden we een licht grijs wollen japonnetje met kort mouwtje en donker grijze biesgarnering; hier ontbrak evenmin de bij passende mantel. Onder een witte mantel van synthe tisch bont werd een rokje van hetzelfde materiaal ge dragen, enig gecombineerd met een felrode pullover en rode maillots. Helaas voor weinigen draagbaar, maar verrukkelijk om te zien was een maxi-ensemble van grijs tweed, compleet met pet en slobkousen. Ronduit chic daarentegen was een pakje van goud bedrukt brokaat niet bijpassende stola en tasje. Ook bij de avondjaponnen werd veel gebruik gemaakt van goud bedrukte of met gouden franje versierde stoffen, waarvan een soort harempak van georgette en gouden b.h.tje veel succes oogstte. In de pauze kregen de bezoeksters via een tom bola de kans een beeldige grijs-wit bedrukte house dress te winnen. En tot slot: wil men echt „in" uitgaan, trek dan een zwarte heup pantalon met wijduitlopen- de pijpen aan. met daarbij een hesje van metalen plaatjes, waaronder u dan natuurlijk verder niets draagt! A. P. is duidelijk, aldus Oud Leiden, dat de parkeernota en het voorstel van het college uitsluitend handelen over het parkeervraagstuk met noodzakelijk de daarmee onmiddel lijk verbonden verkeersbelangen. De andere belangen, die diend en bevorderd moeten worden is o.m. het beschermen van stadsgezich ten, 't recht van ingezetenen en vreem delingen op enige rustige pleinen en straten en handhaving van het recht van voetgangers tot het bewandelen van de voor hen bestemde, doch door motor rijtuigen in beslag genomen voetpaden en trottoirs. Vele belangen worden door het parkeren niet alleen geschaad, het parkeren wordt geheel ceatraal gesteld, aldus „Oud Lei den". Uit binnenstad In beginsel wijst men ook de bouw van parkeergarages in de binnenstad af. Dergelijke objecten dragen niet bij tot verfraaiing en bovendien is bijvoorbeeld de bouw van parkeergarage aan de Lan- gebrug in strijd met een gedachte in de parkeernota, dat het centrumgebied vrij zal moeten zijn van grote hoeveel heden autoverkeer. Voor een parkeer garage bij het Noordeinde gelden de zelfde bezwaren. PROF. G. J. SIRKS OVERLEDEN tijd is in Voorschoten overleden profej sor G. J. Sirks, emeritus hoogleraa aan het seminarium van de Remor strantse Broederschap. Prof. Sirks, g< boren in Rotterdam, volgde aldaar hi gymnasium, studeerde daarna theologi aan de Leidse universiteit en het Rt monstrants Seminarium. In 1914 hij predikant te Dordrecht na eerde hulppredikant in Doesburg te zijn weest. In 1919 kwam hij als predikan' naar Den Haag en in 1931 verwisseld) hij deze gemeente voor Amsterdam. In 1949 volgde zijn benoeming tot kei kelijk hoogleraar in de geschiedenis e| leerstellingen van het Remonstrantisnn bijbelse en dogmatische theologie als op volger van prof. Heering. In de Remonstrantse Broederschap prof. Sirks een vooraanstaand predi kant. die in de kerk een sterk leidenc- gevende kracht uitoefende. Actief wal hij werkzaam voor de inmiddels tnge voerde nieuwe kerkorde. Grote bekendheid verkreeg prof. Sirki via radio en televisie. Vrijdag om 12 uur zal professor Sir' op Ockenburgh gecremeerd worden. De films in de week van 21 t/m 27 au? zijn door de Katholieke Film Central als volgt gekeurd: Camera: Repulsion (18 jr.) Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Nachtvoorst, (vrijd. en zaterd. 23.31 uur): The Penthouse (18 jr.). Lido: Je leeft maar twee keer (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lavor: Wie 't laatst lacht (a.l.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Samen uit, samen thuis (a.l. (prol.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Trfanon: Sound of music (a.l.) (prol.) Dagelijks: 2.00 en 8.00 uur. Zondag: 2.00, 5.00 en 8.00 uur. Rex: Graf Porno und seine Madchen (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45. 7.15 en 9.15 uur. Nachtvoorst, (vrijd. en zaterd. 23.30 uur: Meisjes langs de weg (18 jr.) Korreltje A. B. en w. te verzoeken, alsnog by u een nota in te dienen waarin maat regelen in het vooruitzicht worden gesteld die rekening houden met on ze hierboven aangeduide bezwaren. B. Niet akkoord te gaan niet het ge bruiken of doen gebruiken van bin nenterreinen voor het plaatsen van C. Niet akkoord te gaan met het bou wen van parkeergarages in de bin nenstad, doch de mening uit te spre ken dat deze buiten de grens van de binnenstad behoren te worden ge bouwd. In dit verband verklaart „Oud Leiden" het geheel eens te zyn met de zienswijze van het Comité Leefbaar Leiden. LEIDEN, 27 augustus. Groente: prui men 80; aardappelen 12-21; andijvie 85-91; andijvie 2 66-75; pronkbonen 93- 133; snijbonen 93-232; stambonen 200; kroten 14-27; kroten gekookt Chinese kool 28-30; rode kool 22-37; spitskool 36-45; postelein 77-133; prei 30-66; rabarber 14-28; spruiten A 145- 183; spruiten B 151-183; komkommen 28-46; tomaten A 470-490; B 460-485 C 380-405; CC 260-265; uien picklen 20-39; waspeen 14-16: witlof 256-314 meloenen 95-174; bloemkool A 73-9) sla A 34-40; sla B 14-24; bospeen 18- j 27; peterselie 8-14; selderij 8-11. j WOERDEN, 27 aug. Kaas Aanvoel j 63 partyen. Notering: le kwal. 4.( I 4.19 per kg; 2e kwal. 3.80-4.07 per I kg; extra kwal. tot 4 68 per kg. Han del redelijk. LEIDS TEKORT KAN WORDEN BEPERKT LEIDEN Gedeputeerde Staten heb ben medegedeeld, dat zij de gemeente begroting voor het dienstjaar 1969 niet kunnen goedkeuren, gezien het bestaan de tekort van f3.785.000.—. Verzocht wordt alsnog tot een beperking van dit tekort te geraken. B. en w. hebben daarop de ramingen van de begroting opnieuw aan een kri tische beschouwing onderworpen, het geen er toe heeft geleid dat het tekort kan worden verminderd met een bedrag van rond f980.000,—. Er blijft dan een tekort over van f2.805.000,—, welk be drag. naar wordt venvacht, door Ge deputeerde Staten zal worden aanvaard. De uitgaven kunnen in totaal met f 1.018.600.worden verlaagd. Deze verlaging is voornamelijk mogelijk ge bleken, doordat de financieringsmoei lijkheden een beperking van de inves teringen tot gevolg hebben gehad. Hier staat echter tegenover dat de raming van enkele uitgaafposten belangrijk moet worden verhoogd tot een totaai bedrag van f370.000, Dat desondanks het tekort met f 980.000 kan worden teruggebracht is te danken aan de verhoging van de algemene uit kering uit het gemeentefonds. Volgens b. en w. is het mogelijk, dat het dat het tekort op de gemeentebegro ting voor 1969 van f2.805.000,— nog verder wordt teruggebracht. In voorbe reiding is namelijk een verfijningsregi ling van de algemene uitkering uit het gemeentefonds voor gemeenten met een slechte bodemgesteldheid en volgens re cente berichten mogen nog bedragen wegens na-uitkeringen voor het onder wijs worden verwacht. Hoe groot deze te verwachten meevallers zullen zijn i.« echter op dit moment niet bekend, zodat hiermede in bijgaande begrotingswijzi ging geen rekening is gehouden.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 4