Overtuigde racisten en SS-leiders op NDP-lijst JOHNNY JORDAAN EN TANTE LEEN BOUWDEN GEINMONUMENT IN BLOEDHEET AMERIKA Kroegjes op Texel leveren gevaar op voor het verkeer Botsing tussen twee bussen op Autobahn Faillissement Neberu is een vergissing Drukmiddel liep uit de hand Protestanten beschuldigen kard. Conway MAANDAG 25 AUGUSTUS 1969 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 f (Van een speciale verslaggever) LOS ANGELES. Zondag morgen in Los Angeles, witge- blakerde steenwoestijn aan Ame rica's westkust, tweede stad van bet land met 7 miljoen inwoners, die in een continuproces van 24 uur dag hun vitaliteit uitzweten lagmorgen in California, gort droge speelplaats voor zindelijk getrimde miljonairs, gelukszoekers, schoenpoetsers en zomaar yankee, doedel yankees, die zich nog eens omdraaien in hun bed of met de zakdoek op het hoofd en de gezan genbundels in de hand hun 146 geloven belijden in 340 koele kerken. Tn Hollywood is de rust eindelijk terug gekeerd na een nachtelijke parade van tienduizenden automobilisten, die op de >unsetboulevard en Hollywoodboulevard tun democratisch recht op een verkwik- cende slaap kwamen inruilen voor neon- struif, benzinebrand en coke met veel ijs. In de theaters trekken werkstudenten n negervrouwen weer rechte voren met iun stofzuigers als wegbereiders voor de olgende successen van De Man van la flancha, Hair, Ray Charles. Harry Bela- 'onte en de geprolongeerde sensatie van dng-size cinerama. In de supermarkten discounthuizen worden de wankelen de nachtploegen afgelost door verse mid- lenstandstroepen, die kauwgom kauwend de bressen dichten, die nachtbrakers in le voorraden hebben geslagen. Los Ange- is een stad, waar men zijn behoefte biefstuk, boordeknopen en bubblegum lur per dag kan bevredigen. Een stad, r bulldozers en kranen de weg naar de toekomst hardhandig openbreken: vaar twaalf maanden geleden nog men- hun ontsmet toilet doortrokken en ornflakes aten in hun woonkeuken, vordt nu het beton gestort voor nieuwe :ruisingsvrije 8-baanswegen, die zich als ianen door het klokhuis van het centrum reten. Lang leve de vooruitgang. Zondagmorgen in Los Angeles: in zijn jungalow in de prachtige tuin van het \mbassadorhotel (60 dollar per nacht met 'rij gebruik van zwembad en golfbaan) ■ordt de keizer van de Jordaan gewekt oor een wit televisietoestel, dat aan zijn ■oeteinde de glorie van Amerika uit- raamt. Er zijn acht programma's, die olinny een onbelemmerd uitzicht geven sen beter leven: stralende mannen middelbare leeftijd prijzen de kwa- van popcorn, softdrinks en volauto- natische krulspelden, andere mannen van niddelbare leeftijd werpen de rampen er laatste 24 uur als monsters zonder aarde op de beddensprei: in Florida vast het water nog steeds, wij schakelen laar Miami. In San Riego is een osbrand uitgebroken, die al een gebied n 150 mijl heeft geblakerd. Wij scha len over. En vergeet niet om even langs komen bij Joe, goeie Joe, die toevallig grootste voorraad tweede-handswa- ens op zijn parkeerterrein heeft staan. Nederlanders in Californië: „We kunnen er weer jaren tegen' Een hardtop met alles d'r op en d'r aan voor 1450 dllar. Joe tilt de motorkap op en grijpt dan een bord waar hij zijn tele foonnummer op geschilderd heeft. Joe meent het best met Los Angeles, mag Joe dan op zijn beurt rekenen op uw klan dizie? De keizer van de Jordaan veegt zijn beslagen bril schoon en heft zijn handen in een dramatisch wanhoopsgebaar naar de zoldering. Negenduizend kilometer van zijn trouwe Westertoren en de verse kroketten van Kootje die door een dui vels verschil van acht uur al weer in het duister van de avond verpakt zijn, heeft hij eerst naar een koor gekeken dat gees telijke liederen zong. Daarna kreeg hij het dabadabadoe van Fred Flinstone frontaal te verwerken en werd hem de eerste cowboy aangereikt die op twee meter van zijn hoofdkussen in het prai- riestof beet. Straks komt er voor de lief hebbers ook nog een kerkdienst, maar voor de rest moeten de dauwtrappers het op deze stralende dag des Heren doen met een opgewarmde prak van tekenfilms en westerns, die zacht op de beeldbuis suddert. Het is maar dat de keizer het weet, de keizer heeft dezelfde rechten als de Vlaamse dienster, die hem straks weer zijn ijswater en zijn omelet met ham zal aanreiken. Twintig meter v^n de plaats waar Robei-t Kennedy vorig jaar ver moord werd, zal hij straks in een blau we, iets te wij de zwembroek, te water gaan om de hitte te ontvluchten, die Los Angeles al dagen teisert. 46 graden C. in de zon, 38 onder de parasol, waar Tante Leen gisteren ook maar het laatste knoopje van haar jurk lospelde en de pumps uitschopte omdat haar voeten in middels waren gezwollen tot maat 46. De keizer en Tante Leen, ze zouden voor geen goud hun handel in Amsterdam willen ruilen voor het dolce vita van het Ambassadorhotel de keizer opent vol gende maand in het voormalige travestie cabaret van Madame Arthur in Amster dam zijn zoveelste Jordaanfuik en Tante Leen gaat rustig verder op de smeuige volkstoer maar nu ze toch één wereld deel en één oceaan van huis zijn, zullen ze er toch ook gelijk de kanen uitbraden. Tante Leen heeft zich twee dagen terug voor de show van Ray Charles in het lang gestort nadat De Keizer haar verze kerd had, dat ze in haar stijve brocaat- jurk niet voor gek liep. „Mens", riep hij vol hartstocht, „wat dondert het nou of je de dochter van een garnalenpelster bent. Mogen garnalenpelsters dan opeens niet meer op chic gaan? Mens je bent juist om op te vreten. Je bent een gewel dig wijf". Om zijn woorden kracht bij te zetten, kocht hij de volgende dag in Disneyland een monumentale hoed met witte bloe men, die hij haar op het permanent drukte met de welgemeende uitleg: „Ik had je ook nog wel 'n paar handschoenen willen geven,Tante Leen, van die lange tot aan je oksels, maar ik vond het zo welletjes. Vijftien dollar kost die hoed, dat is altijd nog 52 gulden". Tante Leen keek hem vertederd aan en beloofde, dat ze de hoed nooit meer zou afzetten. Tante Leen en Johnny Jordaan, Am sterdamse rijenkletsers van licht geteken de volksklassen ze laten het smach tend thuisfront hierbij weten, dat ze zich uiterst jofel voelen zijn overigens niet alleen naar Californië geologen om coke te drinken en discreet ontbloot in een kokendhete ligstoel te zitten. Hoofddoel was de show voor Nederlandse emigran ten, die gisteravond in het immense Hol ly wood-Paladium zijn wereldpremière be leefde Johnny en Tante Leen met de Jor- daanfluitjes, ratelaars en deinende dijen op scherp, bouwden voor 2.700 leden van de Californië-Holland-Club een monu ment van Mokumse gein, dat met het heimwee en de restanten chauvinisme als vaste basis onwrikbaar op Amerikaanse bodem verankerd werd. „Dit is ongeloof lijk", zei de Rotterdammer, die twaalf jaar geleden via Afrika en Canada naar Californië emigreerde en nu een bloeien de fabriek van medische instrumenten heeft. „Ik heb alle platen van de zange res zonder naam thuis maar ik vind dit nog beter. Ik zou nooit meer naar Hol land terug willen. Als ik er twee dagen ben, komt het mijn neus weer uit. Maar zo'n avond als deze, mogen ze wat mij betreft elke dag geven". Sponsor van deze dijkbreuk van Hol lands vertier is Cor van Beek, de uiterst vitale president-directeur van Telstar- Travel, een privé-luchtvaartmaaatschap- pij, die dit jaar tienduizenden Nederlan ders in 78 chartervluchten over de Oce aan sleept. Cor van Beek, oud-stuurman van de Holland-Amerikalijn, kwam 14 jaar geleden naar Los Angeles, waar hij de eerste maanden drie dollar per uur verdiende als chauffeur op een vorkhef truck. Vandaar nam hij een overstapje naar de verzekeringsbranche, waarin hij zichzelf een pijlsnelle lift gaf naar het fortuin. Huis, boot, zwembad en droom- wagen eijn nu de waardevaste bewijzen van zijn succes. „Ik heb met niemand een donder te maken", zegt hij strijd vaardig. „Ik hoef nergens mijn hand op te houden en alsjeblieft te spelen. Dit is een geweldig land voor mensen die wat willen aanpakken." Wat hij zichtbaar minder geweldig vindt, is de cnstante tegenwerking, die hij van de Nederlandse emigrantenclub Avio heeft gehad tijdens de voorbereidin gen van zijn vaderlandse gala in het Hol- lywood-Paladium. De 60.000 Nederlan ders in en rond Los Angeles hebben voor het cultiveren van hun heimwee de keus uit acht verenigingen, waarvan er zeven broederlijk samenwerken in de overkoe pelende Californië-Holland-Club. Alleen Avio heeft zichzelf de rol van onverbe terlijke dwarsligger loebedeeld en boycot de broeders en zusters van Jan de Witt, die niet onder haar banieren willen kla verjassen en in chartervliegtuigen stap pen. Het resultaat is, dat Nederlanders aan de boorden van de Oceaan vlijtig el- kaars stoelpoten doorzagen en geen gele genheid voorbij laten gaan óm de voos heid van eikaars plannen te ontmaskeren. De show van vanavond was bijvoor beeld zo'n uitgelezen gelegenheid. Cor van Beek, geholpen door de Haagse sla- gerszoon Henk van Olphen, had namelijk kans gezien om dertig Nederlandse ar tiesten zonder gage te verleiden naar Amerika te komen en daarmee doorkruis te hijgde Holland-Show, die de Rotter damse manager Dick Binnendijk in ok tober voor Avio zou verzorgen. Binnen dijk had hiervoor onder meer Willy en Willeke Alberti en goochelaar Fred Kaps gecontracteerd. Toen bekend werd, dat de op leven en dood concurrerende Cali fornië-Holland-Club twee maanden eer der een monstershow zou geven met Johnny Jordaan, Tante Leen, de topbeat- groep „The Cats", het duo „Les Shalom", de Haagse Niberco Brothers, een accor deonduo, de Shephards, pianist Harrie de Groot, conferencier Cees de Lange, de Hawaii Minstrals en Bueno de Mesquita, probeerde men via de Amerikaanse vak bonden en het gemeentebestuur van Los Angeles de artistieke zaken te torpede ren. Ook vloog een bestuurslid van Avio naar Nederland om de Amerikaanse con sul in Rotterdam in het oor te fluisteren, dat een groep Nederlandse artiesten zon der werkvergunning in Hollywood zou optreden. Het gevolg was, dat de Volendamse „Cats" donderdagmorgen bij aankomst op het vliegveld van Los Angeles door de douane als besmet vee werden afgezon derd en pas na een briljante pleitrede van Henk van Olphen in Amerika werden toegelaten. Het gevolg was ook een pers conferentie in het perscentrum van Los Angeles, aanvankelijk begonnen als een propagandistisch opwarmertje, maar na enkele seconden reeds ontaardend in een ordinaire burenruzie van elkaar voor rot te vis uitmakende Nederlanders. Een dag later werd bekend, dat leden van Avio met borden door Los Angeles zouden gaan lopen om de Nederlanders op te wekken de show te boycotten. Commen taar van een ziedende Cor van Beek „Die borden hebben ze al jaren voor hun houten koppen, maar reken er op, dat de show doorgaat". Zijn eerste waarneming was voor ons niet controleerbaar, maar wat de show betreft: had hij het gelijk aan zijn kant. Het Hollywood-Paladium, de monster- oven, waar in de loop der jaren duizen den sterren op de juiste succestempera- tuur zijn gebracht, stond voor één avond bol van authentieke Nederlandse folklore. Johnny en Tante Leen waren voor één avond de koekoeken op het vreemde nest van de internationale show-business. Met de goochelaars en de accordeonisten, de zangeressen en de beukende poppers en moppentappers zorgden zij ervoor, dat de ontheemde vaderlanders alle schade op variétégebied in één geweldige klap weer konden inhalen. Zei een bezoeker na af loop dan ook terecht: „Wij kunnen er weer voor jaren tegen". Zei Cor van Beek: „En volgend jaar breng ik zo'n zelfde troep artiesten naar Indonesië, want daar barst het ook van de Neder landers". De keizer van de Jordaan hoeft zo te zien dus niet eens zijn koffertje uit te pakken. leo thuring TEXEL (ANP). Op Texel wordt and gelegd tussen het sterk groeiend antal verkeersongelukken en de als addestoelen uit de grond geschoten roegjes. De politie heeft daarom beslo- extra scherp toe te zien bij verkeers- vertredingen. Een 20-jarige visser ude Schild werd afgelopen nacht al ingehouden toen hij op het punt stond iet zyn auto weg te rijden terwijl hij »nder invloed verkeerde. Op Texel zijn drankmisbruik in het recente ver- eden verscheidene slachtoffers in het erkeer gevallen. De bemanning van de Texelse veerboot loest vannacht uit bed worden getrom- m een ernstig gewonde bromfiet- POLITIE TREFT MAATREGELEN Weekeinde eiste vele slachtoffers in Nederland RUMOERIG DAGTOCHTJE AMSTERDAM, (A.N.P.) Zondag- iddag rond twaalf uur zijn op de iitobahn in Duitsland onder Oberhausen 'ee autobussen van het reisbureau ia Beco' 'uit Amsterdam met elkaar in tsing gekomen. Het ongeluk gebeurde dens een fcware regenbui die het uit- >ht sterk belemmerde Voor de eerste autobus reed een Duitse rsonenauto die plotseling afremde. De auffeur van de Nederlandse autobus oest daardoor uitwijken en eveneens irk afremmen. De achter hem rijdende llega zag geen kans meer de bus to twijken en reed er bovenop, hoewel een poging deed om via de mid- nbermbescherming uit te wijken. Van 96 inzittenden in beide bussen werden personen min of meer licht gebles- erd. Alleen één jongen van 16 jaar, >rin de tweede bus zat, was er nstig aan toe. Hij raakte met een been klemd en liep een hersenschudding' op. idat hij uitgezaagd was is hij naar het ikenhuis in Oberhausen overgebracht. andere passagiers werden met Duitse tobussen naar de grens gebracht en ir door andere bussen van het reis- ®iu overgenomen, Zij werden naar dam gebracht, waar zij gedineerd heb- n en de gelegenheid kregen op hun rhaal te komen. Later op de avond ird het gezelschap teruggebracht naar nsterdam. Het doel van de reis was n dagtocht naar Wuppertal. ser (18) naar het ziekenhuis te Den Hel der te vervoeren. Enkele uren tevoren had dezelfde boot ook een extra tocht naar het vasteland moeten maken een 16-jarige bromfietser, die zwaa wond werd toen hij door een verkeerde manoeuvre op een tegemoetkomende auto botste. In Eindhoven werd een 19-jarige jon geman gedood toen hij met zijn bromfiets -tegen- een geparkeerde vrachtauto op reed. Op de Antwerpse Steenweg te Beerse werd een Nederlandse voetganger aangereden, hij overleed in 't ziekenhuis te Turnhout. Een 62-jaar oude Utrechter reed bij Zevenaar tegen een lantaarnpaal en werd daarbij gedood. Drie van de vijf inzittenden van een personenauto kwa men om het leven toen hun auto door onbekende oorzaak bij Nijeveen tegen een boom opvloog; een inzittende werd voorts nog zwaargewond. Een 41-jarige man uit Dinteloord raakte zondagmi met zijn auto in een slip en botste tegen een boom. Hij werd op slag gedood, 31 jaar oude Rotterdammer slipte met zijn auto op de Botlekbrug en botste tegen een tankauto. Hij was meteen dood. Een 22 jaar oude Apeldoorner botste op de Zwolseweg tegen een vrachtauto overleed enkele uren later in het zieken huis. Een 50 jaar oude voetganger werd in Weert bij het oversteken door auto gegrepen en gedood. Tegen boom reed zondagnacht een 28 jaar oude man uit Alblasserdam nadat hij va weg in de berm was geraakt en daardoor de macht over het stuur verloor. Hij v— op slag dood. Een 64-jarige Utrechter een 61-jai'ige vrouw uit De Bilt werden bij Ittervoort gedood toen hun auto in botsing kwam met een tegemoetkomende vrachtauto. Bij een inhaalmanoeuvre in de buurt van Tiel kwam eèn personen auto frontaal in botsing met een vracht wagen; een persoon werd gedood, twee levensgevaai'lijk gewond. Een 31-jarige Amsterdammer werd gedood toen zijn auto op de Afsluitdijk slipte en tegen eer tegenligger opreed, twee inzittenden wer den zeer ernstig gewond. Een 23-jarig( man reed met zijn auto tegen een aan- liangwagen. die aan een landbouwtrek- ker was gekoppeld Hij overleed in Zwolle in het ziekenhuis. Na een botsing zon dagnacht tegen een lichtmast werd een 40-jarige landbouwer in Halsteren zo zwaar gewond dat hij kort daarop over leed. Een 15-jarige jongen werd op een beveiligde overweg tussen Roermond en Swalmen rijdend op z'n bromfiets aan gereden door een rangèertrein. Hij over leed aan z'n verwondingen. UTRECHT (ANP) Een 29-jarigè an uit Alblasserdam, die tijdelijk in het revalidatiecentrum in Maarn verbleef, ■erloor zaterdag in zijn invalidewagen- je van een helling met verhoogde snel heid de macht over het stuur. Hij bots te tegen een boom en was op slag dood. Het Grancini Trio (Dulci Ouwerkerk- viool, Lous Goossens-cello, Ro van Hessen-piano) geeft op woensdag 3 september een concert in kasteel Dui venvoorde te Voorschoten. Het pro gramma, getiteld Kamermuziek in We nen rond 1800, bestaat uit pianotrio's van Haydn, Mozart en Beethoven. (Van c correspondent) (Van een onzer verslaggevers VALKENBURG Het faillisement van Nebcru berust op een vergissing of, zoals beide partijen zeggen, „een mis rekening in de tactiek". Dit hebben zo el de advocaat van de aanvrager, mr. L. J. P. l'Ortye, als de raadsman van Neberu, mr. M. Moszkowicz zaterdag middag laten weten. De vakantiekamer de rechtbank in Maastricht heeft vorige week het faillisement van Neberu uitgesproken zonder eerst beide partijen zoals gebruikelijk is, alsnog tot een ak koord te bewegen. De aanvrage voor het faillissement as slechts als drukmiddel bedoeld om Neberu in laatste instantie te bewegen de vordering van verwarmingsinstalla teur Dosselaar in Hoensbroek, rond .000 gulden, althans gedeeltelijk te betalen. Ook Dosselaars advocaat, mr. L'Ortye, had er niet op gerekend, dat het faillissement inderdaad zou worden uitgesproken. „Dat was gewoon een mis rekening", zei mr. L'Otye zaterdagmid dag in Vallcenbtirg. „Want met dit fail lissement is niemand gediend. Ik maak dan ook uitdrukkelijk geen bezwaar tegen, wanneer het faillissement zou worden vernietigd". Beide partijen houden er dan pok ern stig rekening mee, dat de rechtbank het lis, waarmee het faillissement van Neberu is uitgesproken binnen veertien dagen zal vernietigen. Ook Neberu's ad vocaat mr. Moszkowic spreekt van „een vergissing, een misrekening in de tac tiek". Het zou normaal zijn geweest wan neer de rechtbank alvorens een uitspraak- te doen eerst nog op een onderling ge sprek tussen de partijen zou hebben aangedrongen. Zo'n aanvrage tot faillis sement wordt vaak gebruikt om betaling af te dwingen. Als we deze uitspraak hadden kunnen vermoeden, zouden we eerst nog wel onderhandeld hebben. Want niemand heeft dat faillissement gewild". BIELEFELD, (Reuter) In Bielefeld is gisteren de politie in botsing gekomen met jonge linkse demonstranten die vuurwerk, eieren en flessen wierpen naar Adolf von Thadden, de leider van de uiterst rechtse NPD, terwijl deae een verkiezingstoespraak hield in de open lucht. De politie voerde een charge uit tegen de ongeveer zevenduizend jongeren, die met stokken gewapend waren en met Vietkongvlaggetjes wuifden. Twee politiemannen werden gewond, zestien demonstranten werden ingerekend. Tevoren hadden zich gelijksoortige on lusten voorgedaan in Recklinghausen en Flensburg. BONN - VEEL - NPD Kandidaten voor de aanstaande verkiezingen vo< bondsdag hebben een actieve rol gespeeld in de voormalige nazipartij. Dat geldt weliswaar niet voor de leider der nazisten, Adolf von Thadden, maar voor nummer een op de lijst van de NPD voor Hamburg: Horst Gunther Schwei- ner. Deze figuur werd in 1925 lid van de Hitlerjeugd, kwam in 1931 bij de NSDAP, en werd in 1932 ingedeeld bij de SA en de SS Hij bracht het zelfs tot „haupt- sturmführer" bij dit korps. Tweede op de Hamburgse NPD-lijst i Gerhard Gebauer, die sedert 1941 partij lid was en in 1961 overstapte naar di rechtsradicale Deutsche Reichspartei. Nummer drie is Heinz Bliek, die in 1929 lid van de Hitlerjeugd werd en het twee jaar later tot partijlid bracht en ook bij de SA gediend heeft. Dr. Carsten Nom- NOORD-IERLAND BELFAST, (A.P.) De protestantse leiders hebben de Noordierse kardinaal Conway beschuldigd de spanning in Noord-Ierland te vergroten. De kar dinaal. de primaat van geheel Ierland, had gisteren in een verklaring gezegd dat deze maand bij de ongeregeldheden in Belfast met automatische revolvers geschoten was op weerloze katholieken. De verklaring verwierp de bewering van premier James Ch iehester - Cl ark dat de ongeregeldheden een poging tot op stand van het verboden IerSe Republi keinse leger waren. De unionistische partij heeft besloten drie parlementsleden naar Canada en de V.S. te sturen om het beeld recht te trek ken dat Bernadette Devlin daar over de ongeregeldheden zou hebben opgehangen Leden van de beruchte ordedienst van de NPD brengen hardhandig een demonstrant uit de Vesthandhal in Recklinghausen, waar Adolf von Thadden het woord voerde. mensen, nr. 5, is lid van de SS geweest. In de kandidatenlijst voor het land Nedersaksen prijkte de theoloog profes sor Werner Petersmann, die na 1933 lid van de „Reichskulturkammer" werd en jarenlang artikelen in de beruchte „Deut sche Nationalzeitung" schreef. Nummer 2 is Waldemar Schutz, die „beauftragter der NSDAP" in de „Gau Hessen" is ge weest en een hoge rang bij de SS be kleedde. Kandidaat nummer 4 is Hans Joachim Richard, thans lid van het hoofdbestuur der NPD, en in de dagen van Adolf Hitler bekleedde hij een hoge post bij de leiding van de Hitlerjeugd in Berlijn en tevens bij de SS. Nedersaksens lijst van NPD-kandida- ten bevat in totaal zeven oud-NSDAP- In Nordrij n-Westfalen is de oud-Hit- leriaan prof. B. von Grunberg kandidaat voor de NPD, Hij was destijds in Oost- Pruisen chef van het bureau van de „Gauleiter" en tevens zogenaamd „Gau- Dozenten-Bundesführer". Ook was hij een tijd lang medewerker van de beruch te Gauleiter Erich Koch. In Hessen prijken op de lijst der neo nazisten twee oud-SS'ers en bovendien het NSDAP-lid dr. Friedrich Kleimann, die als „Rassenredner des Gaues" de be ruchte redevoeringen tegen de joden hield. In Baden-Württemberg staat Erwin Schramm op de NPD-lijst. Deze kandi daat heefl een hele serie fraaie titels uit zijn nazitijd overgehouden: SA-Standar- tenführer, NSDAP-Kreisleiter, Gaumts- leiter Schlesien NSDAP. Kreisleiter en Reichtsredner der NSDAP Beieren heeft drie oud-nazi's op zijn kandidatenlijst staan, maar het Saarge- bied spant de kroon: nummer 1 is Karl Lawall, NSDAP-lid sinds 1933, nr 2 is de SS-Untevscharführer Ferdinand Pe- rettle, nr 3 is de oud-naziman Barth en op de vierde plaats staat Josef Frisch, oud-lid van de HJ, SS en de NSDAP, Verder zijn er nog zegge vijf oud-Hitle- Nieuw diocees in West-Irian (Van onze correspondent) DJAJAPOERA In West-Irian is, met ingang van 21 augustus, een nieuw dio cees ingesteld en wel in het gebied van Agats in het regentschap Merauke. Tot bisschop van het diocees zal mgr A. So- wada van de Kruisheren benoemd wor den. De Kruishei-en hebben reeds missies Kongo en Brazilië

Leidse Courant | 1969 | | pagina 5