Zijn de IN oordwij kse lieverdjes echt lief? VOORSCHOTEN ERG BLIJ MET EIGEN NS-STATION het Ruit van stamcafé moest ontgelden VEEL ACTIVITEITEN ROND OPENING VAN GROENOORDHAL TWINTIGJARIG CRESCENDO UNIEK IN SPORTWERELD Mevrouw Manuputti eerste vrouwelijk lid van v.v. U.D.O. Bont v olkje bivakkeert op het Vuurtorenplein Voorbereiding bleef f 150.000 goedkoper Bona Stars bereidt zich voor op zwaar seizoen BIOSCOPEN U.V.S.1-A.F.C.1 MARKTEN PAGINA DE LEEDSE COURANT ZATERDAG JS AUGUSTUS 1969 Borden overstekende eendjes Jannemarie kon het niet langer meer aanzien LEIDEN Jannemarie Duyzend, twaalf jaar oud, Valeriusstraat 80 in Lelden Zuid-West, komt de eer toe van een Leidse primeur: verkeersborden met (over stekende) eendjes erop. Deze buitenmodel waarschuwingsborden komen maandag ter weerszijden van de Vyf Meilaan naby de Debussystraat en de Obrechtstraat. Dank zy Jannemarie. „Zou u een bord willen plaatsen voor overstekende eendjes, want er worden bij ons vóór zoveel eendjes overreden. Er is er zelfs een met maar een pootje," schreef Jannemarie enkele weken geleden aan de burgiemester. Ze vermeldde nog dat de eendjes vanuit de sloot langs de Vijf Meilaan de drukke weg oversteken om bij de flats waar zij woont, het brood dat de mensen op het grasveld werpen te komen opeten. Ze eindigde haar brief met: „Ik hoop dat u het begrypt." En dat bleek ook zo. Via de afdeling Algemene Zaken liet de burgemeester onderzoeken of er aan leiding voor was. By Gemeentewerken bleek de heer J. Regeer van de afd. Wegbebakening in staat waarschuwingsborden met eenden te vervaardigen. En zo is het gekomen, van die eerste Leidse (elders zyn ze al eerder verschenen) eenden-oversteekborden. Dank zy het ingrypen van Jannemarie. OEGSTGEEST. De algeene leden vergadering van TJDO gisteravond in de kantine van het sportpark „De Voscuyl was minder goed bezet dan wij van voorgaande bijeenkom sten gewend waren. Desondanks is er geanimeerd vergaderd en werden vele probleempjes openhartig door gesproken. De voorzitter, J. J. van der Geest, verklaarde in een korte speech dat UDO kan terug zien op een goed jaar. Het aantal leden nam met 25 toe tot 215 waarvan 115 jeugdleden. UDO 4 (senioren) werd de afgelo pen competitie kampioen met een wedstrijd en bij de jeugd viel het DEN HAAG-LEIDEN „Ik' was zo dronken," gaf een 19-jarige timmerman uit Leiden te kennen. „De mensen die hier komen denken allemaal, dat ze daarmee een excuus ten beste geven, maar ze maken het er alleen slechter mee," aldus de repliek van de Haagse politierechter. „Wanneer u zich niet weet te gedragen, wanneer u zoveel bier drinkt, dan moet u uit het café blijven." De timmerman gaf een instemmend knikje met zijn hoofd, hij had het be grepen. Maar het zal daar wel bij blij ven, want het café schijnt een te sterke aantrekkingskracht op hem uit te oefe nen, dan dat hij het geliefde plekje bij het raam zou willen missen. Kennelijk heeft de timmerman iets tegen het raam in zijn stamcafé. Reeds tweemaal sloeg hij een stoel dwars door de ruit, omdat een opmerking van de caféhouder hem niet zinde. „De caféhouder zal op die manier ook niet erg op u gesteld zijn, al zal de ruit dan wel verzekerd zijn," opperde de officier van justitie. Na een opmerking van de caféhouder omtrent enkele min der nette uitlatingen van verdachte te gen in het café aanwezige vrou greep de timmerman dan weer na< stoel en slingerde die door de ruit. „Van dat soort grapjes houden we hier niet," gaf de officier te kennen, „als het weer gebeurt, dan gaat u de vangenis in," zo kondigde hij alvast Ook dót zei verdachte te begrijpen. Nu eiste de officier terzake van vernie ling 150.- boete en twee weken ge vangenisstraf voorwaardelijk. De rech ter legde 250.- boete en een week gevangenisstraf voorwaardelijk op. NOORDWIJK De Noordwijkse vuurtoren blijft smetteloos wit en on bewogen onder het discussiepunt aan haar voet, het Vuurtorenplein. Dure tot zeer dure ogen kijken vanuit veilige hoge ramen neer op het spektakel beneden. Het is alsof een groep woestijnbewoners na een lange tocht door onherbergzame gebieden nu is neergestreken, of liever neergeploft, in een oase waar het water vloeit, waar geleefd kan worden, waar muziek gemaakt kan worden, waar alle zorgen en alle sleur ver geten kan worden. De bron midden in de oase vervult een maatschap pelijke functie: Janus spuit naar alle kanten, naar iedereen die behoefte heeft aan vocht. op het eerste n een goedaar- in geen geval n zes doelpunten per kampioenschap ten deel aan de juni oren C. Met een gemiddelde var maar liefst 9 doelpunten. Een probleem voor UDO vormt nog steeds het aantal grensrechters dat hoogst onvoldoende is. Gezocht werd naar een vaste man langs de lijn het eerste elftal. Tijdens de bijeenkomst meldde zich hier voor de heer J, van Dam. Trainer Caron van UDO zal UDO niet meer trainen omdat zijn werk zaamheden elders dit onmogelijk ma ken. Hij wordt opgevolgd door Soesbergen. De heer Frankenhuizen deed verslag van het wel en wee de jeugdafdeling. Men heeft in deze afdeling een jeugdraad gevormd, waarin van ieder elftal een tweetal spelers deel uitmaken. Mevrouw Manuputti is thans lid van de jeugdcommissie en voorzitter van der Geest heette haar ook welkom als enig vrouwelijk lid van de ver eniging en aangezien haar echtge noot gekozen werd als lid van de elftal-commissie kan men spreken van een uniek „voetbalechtpaar". Penningmeester Jac. Stuifzand werd décharge verleend. Nadat iedereen het financieel verslag had bestudeerd en de kascommissie er haar fiat had over uitgesproken. Met ingang van 1 januari 1900 wordt de contributie verhoogd te weten: senioren wordt 3,50 per maand; A-junioren 2,50; B-junioren 2,-; C-junióren 7,75; en pupillen 1,50 kwartjes. De heren Jac. Stuifzand, G. A. Lub- be en L. Driessen werden herkozen Als bestuurslid aftredend was de heer Hooymans, die zich niet meer herkiesbaar stelde. De heer Hooy mans wordt opgevolgd door de heer A. Westgeest. Jac. Stuifzand nam afscheid van de elftalcommissie en wordt opgevolgd door de heer Manuputti. Vervolgens werd de nieuwe trainer, de heer Soesbergen, aan de aanwezi gen voorgesteld waarna een uitvoerige gedachtenwisseling plaats vond over het op te stellen trainingsprogramma. De sporttoto brengt een welkome aanvulling in de verenigingskas, maar het werk wat er mee samen hangt is in feite te arbeidsintensief. Met profijt van de toto, zo meent de Toto-commissie, is in verhouding tot de arbeid die er aan wordt ver richt, te gering. Voorzitter Van de Geest deelde voorts nog mede dat de kantine aan de Voskuyl zal worden verbouwd zodat men over aanzienlijk meer ruimte zal komen te beschikken. Geestelijk adviseur kapelaan Lans bergen sprak de aanwezigen mede toe en benadrukte de prachtige taak welke UDO heeft bij het kweken van gemeenschapszin, het waarlijk gewoon mens zijn voor elkaar. Hij nodigde .de spelers uit op 7 septem ber de eucharistieviering in de kapel van huize Duinzicht te komen bijwo- De nomaden, zoals ze gezicht uitzien, lijken i dig karakter. Ze neme een vijandige houding aan, maar zijn „lief" en genieten van de zon die met royale stralenbundels het plein overgiet. Natuurlijk zijn we als buitenstaanders erg nieuwsgierig naar het hoe en wat van dit bonte jonge volkje. „Het is de enigste plaats waar je rustig kan zitten, lekker uit de wind in de zon, en het is hardstikke gezellig hier, je kan er je patatje en je biertje krij- Wat bedoel je eigenlijk met rustig"T „We zitten graag op ons gemak, we worden niet graag lastig gevallen door andere mensen, wij vallen ook niemand Die prachtige klederdracht van jullie is niet typisch Noordwijks. Waar komen jullie eigenlijk vandaanf „D'r zitten wel een paar Noordwijkers bij, maar de meeste komen uit andere plaatsen, uit de hele Bollenstreek wel. D'r zitten ook veel Duitsers tussen, net zulke langharigen als wij, gamblers." „Gamblers" zei je. Wat bedoel je daar- „Het zijn een soort zwervers die niet werken, zoals de meeste. De meeste le ven van de steun, want daar betaal je toch voor als je werkt. En als het geld helemaal op is dan ga je weer werken tot je geld genoeg hebt." Wat doen jullie hier de hele dagf Jullie zien er vooral in de zon erg kle rig en bont uit. Wat is daarvan de b doeling f „Waarom zouden we een net pak aa: trekken? Nou kan je tenminste af toe in Janus. Ze vragen ook altijd waa om wij lang haar hebben. Waarom z< je het kort knippen?'' „Nee. Als d'r vreemden komen met stuff, dan worden ze door ons weggetrapt, want de politie grijpt anders de ver keerde." Wat vinden jullie van de Noordioijkse „Vorige jaren hebben we een hoop hei bel gehad. Nou gaat het heel goed, want d'r is geen rotzooi meer. We hebben de politie een keer geholpen toen de plein wachter lastig gevallen werd door tuig Wat zou je doen als je i Drinken jullie veel pilsf „Vrij veel als d'r geld genoeg is. De flesjes brengen we allemaal terug voor het statiegeld. Op één middag had iemand van ons f 12,50 statiegeld bij mekaar." „Dan gaan we met z'n allen ln de tun nel zitten zingen, met 'n gitaar en bon- d'r bij. Soms is d'r ook nog een fluit en een tambourijn." ,Ja dat doen we ook, omdat we het zelf vuil maken, om de pleinwachter te hel pen. We doen dat helemaal voor niks, want als iemand een snee of zo heeft, krijgen we van hem jodium en verband." was het verhaal van één van hen. De insiders, zoals de pleinwachter, mevr. Wiel van de fruitwinkel op het plein, de Noordwijkse politie en de vuur torenwachter tillen allemaal niet zo ir aan het „probleem". LEIDN Het programma ter gelegen heid van de opening van de Groenoord- hal Leidens nieuwe overdekte vee markt - sporthal is bekend gemaakt. De vele activiteiten zijn als volgt inge- Vrijdag 12 september is de hal van 10.00 tot 23.00 uur gratis voor het publiek geopend, waarbij de volgende festivitei ten plaatsvinden I Op het gebied van de zuivel nemen deel: het Neder lands Zuivelbureau, de Landbouw Voorlichtingsdienst, de Ne derlandse Kaas Unie, stand waarin kaas wordt bereid, de zuivelcommissie, het Rijks Zuivelstation, Menken Melk, fa. Van 't Riet, milkbar Nederlands Zuivel bureau. n Een expositie van de Federatie van Leidse Slagerspatroonsverenlgingen met medewerking van de vereniging tot be vordering van het Slagersvakonderwijs, het Bedrijfschap voor het Slagersbedrijf, Stichting Voorlichting Bureau Vlees, Vleeswaren en Vleesconserven en het produktschap voor Vee en Vlees met: verse en opgemaakte vleesschotels; stand met bak- en braaddemonstraties; vertoning van de kleurenfilm Huishoud scholendag 1965 en vertoning van 86 kleurendia's weergevende praktisch alle vleessoorten, welke in de slagerijen ver krijgbaar zijn met alle daarmee te be reiden maaltijden; stand met voorlich tingsboekjes op het gebied van de be reiding van vlees; etalagestand waarin alle denkbare vleeswaren en vleescon serven worden geëxposeerd; uitsnij- demonstraties. Hl Demonstratie op 'n modern Zweeds spinnewiel en weefgetouw. IV Een bloemschikfestival voor zes groepen van elk 100 deelnemers. V Om 19.30 uur start autoralley. Op zaterdag 13 september weer de zui vel-, vlees- en weefactivlteiten, voorts een expositie van de Jongerenfederatie van de Vebo, welke zal bestaan uit: glas blazen, wolspinnen, kunstschilderen, pot tenbakken, bloemschikken, volksdansen, trekkerbehendigheidswedstryd, disc- jockey. 7.00 Vebo, toegankelijk voor het publiek; 10.00-11.00 training klassementsproeven autoraces R.A.C.'West; 12.30 opening expositieruimten voor 't publiek, drank- or de genodigden; 17.00 start met klassementsproeven op het terrein van de Groenoordhal, georganiseerd door de R.A.C. 'West; 19.00 afhalen van de pro- dukten, gemaakt op het bloemschik festival; 20.00 prijsuitreiking bloem schikfestival, autoralley en klassements proeven, start stertocht Leidse muziek verenigingen* op diverse punten in de stad; 20.30 sluiting exposities; 21.00 aan vang taptoe Leidse muziekverenigingen; 22.45 einde taptoe; 23.00 vuurwerk op Van Groenoord naar de Montgomerystr. LEIDEN Korfbal neemt in de sport wereld door haar gemengd karakter een unieke plaats in. In dat licht bezien is een vereniging als Cresendo een unicum in het vaderlandse sportvvezen, want van een gemengde Rooms-katliolieke korf balclub is in den lande nauwelijks een tweede te vinden. Er was indertyd (sep tember 1949) heel wat moed en durf voor nodig om met het plan tot oprich ting van zo'n vereniging voor de dag te komen. De latere oprichters richtten zich daarom tot Rector Vesters, die er nogal sceptisch tegenover stond. Hoe wel de vereniging reeds dertig mensen telde, bestond zy nog steeds niet officieel, zodat men wederom naar de Rector stap te, die zyn goedkeuring liet volgen. VAN GROENOORD Het eerste bestuur bestond uit de heren Beekwilder (voorzitter) en Van Steen bergen (penningmeester) met hun doch ters. De naam „Cresendo" was gauw ge vonden. In die begin tijd beschikte de jonge vereniging nog niet over voldoen de heren om tenminste één twaalftal op de been te kunnen brengen. Een grap pig verhaal uit die tijd is, dat Cresendo twee heren leende van de voetbalver- eningin V.N.L., zodat er toch in com petitieverband (Leidse Bond) gespeeld kon worden. Na veel zoeken en discussiëren kreeg de vereniging Groenoord aangewezen als wedstrijdterrein, overeigens zonder kleedgelegenheid en trainde men in een voormalige sigarenfabriek. Reeds na 5 jaar volgde het eerste grote succes, want het eerste team werd door een '2-0 zege op de reserves van De Alge mene kampioen van de Leidse Korfbal- bond, en promoveerde daardoor naar de derde klasse der K.N.V.B. De vreugde was echter van korte duur, want een jaar later volgde al weer degradatie. Wederom werd er van voorzitter veran derd. Dhr. Th. Huigsloot nam de club leiding ter hand en datzelfde jaar nog wierp dat zijn vruchten af. Promotie naar de K.N.K.B. werd weer een feit, *wlaar het sindsdien onafgebroken in vertoeft. In het najaar van 1957 huisde Cresendo naar het huidige ter rein aan de Montgomerystraat. Onder tussen had dhr. A. J. Spijkers het bestuur ter hand genomen .hetgeen hij zes blijven doen. Basketball Tijdens de jaarvergadering in 1958 stelde het toenmalige bestuur een onderafde ling basketball voor. Deze fusie zou de vereniging 50 leden opleveren, hetgeen de vergadering goedkeurde. Nog geen jaar later ging de onderafdeling echter Star.ig6n °nder d6 Daam "Bona Tijdens de receptie ter gelegenheid van het tienjarig bestaan sprak het bestuur de vurige hoop uit binnenkort door mid del van bisschoppelijke goedkeurig de officiële erkenning als rooms-katholieke vereniging te verkrijgen, welke predi kaat na het 12 y2 jarig jubileum ver kregen werd. Ondertussen had Crescen do zich opgewerkt tot een goede der deklasser (K.N.K.B.) en kwam de tweede klasse in zicht. In 1963 nam dhr. L. Je, van Leeuwen de voorzittershamer over, welke hij nog steeds op bezielende wijze hanteert. Als het pupillenkorfbal zijn intrede doet, blijft ook Crescendo niet achter. Het seizoen 1964-'65 levert pro motie naar de tweede klasse op, nt kele jaren de boot op het laatste pertje gemist te hebben. Op het ogenblik telt de vereniging drie seniorenbwaaltallen, een juniorenploeg, twee adspirantentwaalftallen en twee' pupillenteams. Dit jaar dus twintig Jaar Crescendo. Het tournooi van dit weekende vormt de ouverture van het feestprogramma. Vry- dag 19 september om 7.30 volgt de Hei lige Mis in het Lidwinahuis aan de Zoe- terwoudsesingel Een grote feestavond op zaterdag 20 september a.s. zal het ge- 1 heel feestelijk afsluiten. het buitenterrein; 23.20 aanvang bal in de hal, waarbij de muziek wordt ver- zorgd door de „Down Town Jazzband' onder leiding van drs. R. Hueting. Maandag 15 en dinsdag 16 september: 19.00 tot 22.30 uur zaalvoetbal voor Leidse bedrijven. Woensdag 17 september: 19.00 tot 22. zaalvoetbal en micro-korfbaltoernooi. Donderdag 18 september: 19.30 uur ki tingwedstrijden in de hal; 21.30 finale korfbaltoernooi; 22.10 finale voetbal toernooi. Zaterdag 20 en zondag 21 september: autoralley met tal van attracties in de Groenoordhal. PLEINWA CHTER EN POLITIE TILLEN NIET ZWAAR AAN PROBLEEM HILVERSUM De Brandpuntrepor tage over de Waardgracht en de om- gevingi, alsmede over de hearing van 14 augustup jJ. zal voorlopig niet wor den uitgezonden. De uitzending van vanavond zal gewijd zijn aan de vluch telingenkampen in het Australische ge deelte van Nieuw-Ginea voor de bewo ners van het aangrenzende West-Irian. Wanneer de Waairdgracht-affaire, die ook in de eerstvolgende uitzending op woensdag 10 september waarschijnlijk niet aan bod komt, wel zal worden be handeld, is nog niet bekend. Vooralsnog wordt eerst aan de buitenlandse onder werpen voorrang verleend, zo deelde de persdienst van de K.R.O. ons mee. Drinkwaterzorgen voorjaar 1970 geheel van de haan (Van onze correspondent) VOORSCHOTEN De moeilijkheden met de drinkwaterleiding en de opening van het nieuwe station in Voorschoten op 28 september vormden de belangrijkste gesprekspunten in de raadsvergadering van gisteravond. Vooral de komst van het station stemde de raadsfracties vol vreugde en werd een mijlpaal in Voorschotens geschiedenis ge noemd. Of het voor Voorschoten of de NS een succes zal worden, moet nog blijken. Wethouder Kamminga van openbare werken was in elk geval best te spreken over de financiële kant van de zaak. Het stationkost de gemeente 236.184,- maar dat is nog f 150.000,- beneden het bedrag dat de raad hiervoor had uitgetrokken. Eerste pijp is a De moeilijkheden met de watervoorzie ning op de warme dagen, deed diverse raadsleden informeren naar de stand zaken met de interlokale water- transportleiding. Wa°t gaat de gemeente doen als deze aanleg lang gaat duren, werd er gevraagd. Volgens wethouder Kamminga mag ver wacht worden dat de nieuwe leiding in het voorjaar van 1970 in gebruik kan worden genomen. Dan kan de kraan weer fors opengedraaid worden, want deze leidingen zyn aanzienlijk zwaarder uitgevoerd dan de oude. De aanleg de transportleiding geschiedt door de gemeente Den Haag. De aanbesteding heeft inmiddels plaatsgevonden en de eerste pjjp is al gelegd. De wethouder was de plaatselijke be volking dankbaar voor de medewerking toen de gemeente een beroep op hen deed om zuinig met water te zijn. Onderwijzers boos De subsidie aan de Stichting Leidse Muziekschool eau de voorgenomen maat regelen tot verlaging van het subsidie hebben het Bestuur van de afd. Leiden van de Algemene Bond Onderwijzend Personeel naar de pen doen grijpen, want hier zitten voor het personeel financiële consequenties aan. Deze hele kwestie zal in de commissie voor onder wijszaken worden doorgenomen. De voorstellen Inzake verkoop van bouw grond in Boschgeest werden van de i agenda afgevoerd. De gemeente zal in eigen beheer een schetsplan ontwerpen voor de bouw van een ambtswoning voor de burgemeester, kosten 3000.De raad ging akkoord onder voorbehoud, dat dit geen principe besluit is. Het betekent dus nog geen beslissing voor de bouw, want er zijn waarschijnlijk nog alternatieve moge lijkheden. De wethouder deelde mee, dat alle pogingen voor aankoop van be paalde panden, die voor dit doel ge schikt zouden zijn, op niets zijn uitge lopen. Men wil toch voor de komst van een nieuwe burgemeester in 1971 de plannen klaar hebben. Doorstromingsfonds Op voorstel van het rijk, zal Voorscho ten stoppen met de doorstómingsrege- ling. De gemeente heeft krachtens deze regeling meer financiële verplichtingen op zich genomen, dan er geld in het fonds was. Toch constateerden b. en w. en de raad dat de regeling in Voor schoten zijn dienst heeft gedaan. De gemeente wil de gedane toezeggingen nog nakomen. De heer Franken wil dat de gemeente een eigen fonds in het leven zal roepen, roch het college wil eerst vernemen wat het rijk voor plannen heeft. De films in de week van '21 t/m 27 aug. zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: Repulsion (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Nachtvoorst, (vrijd. en zaterd. 23.30 uur): The Penthouse (18 jr.). Lido: Je leeft maar twee keer (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Wie 't laatst lacht (a.l.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Samen uit, samen thuis (a.l.) (prol.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Sound of music (a.1.) (prol.) Dagelijks: 2.00 en 8.00 uur. Zondag: 2.00, 5.00 en 8.00 uur. Rex: Graf Porno und seine Madchen (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45. 7.15 en 9.15 uur. Nachtvoorst, (vrijd. en zaterd. 23.30 uur: Meisjes langs de weg (18 jr.) Bezoekt a.s. zondag de wedstrijd aanvang 2.30 u. op het V.N.L. terrein gelegen ln het Sportpark „de Vliet" aan de Voorschoterweg, naast het Zwembad. Met deze wedstrijd wordt het nieuwe terrein van V.N.L. geopend. Korreltje LEEUWARDEN, 22 aug. Kaas Com missienoteringen (ln guldens per kg)i Goudse kaas 3.23; Edammer 3.00; Brood kaas 3.00. Handel: flauw. LEIDEN Vanavond spelen de Bona Stars hun eerste wedstrijd als voorbe reiding op een uiterst zware competitie. B.OJB. uit Oud-Beierland, uitkomend in de rayonklasse, zal als sparringpartner fungeren tegen de oud-lyceisten,. Coach Kallenberg is dinsdag jJ. met de training begonnen, waarvoor hij 21 spelers had uitgenodigd. Een uitzonderlijk grote se lectie met vier juniorenspelers, waaruit een eerste team van acht man gevormd zal moeten worden. Een eerste team dat disciplinair basketbal zal gaan spelen en veel vrye tyd zal moeten geven aan de basketbalsport. Tot de aanvang van de competitie op 20 september zal vier maal per week getraind worden en min-, stens een oefenwedstrijd gespeeld wor- Het eerste team, dat het vorige seizoen afsloot en in juli een trip naar Tsjecho- slowakije maakte, komt vanavond bin nen de lijnen tegen BOB. In Tsjechoslo wakije speelden zij drie maal tegen Roz- nava, Kosice en Svit. AJleen tegen Svit, nr. 4 van Tsjochoslowakije en uit komend voor de Europese beker, moes ten de Stars in een weergaloos duel him meerdere erkennen. Echter eerst nadat 1 Van Tuyll, die ln een goede vorm stak en constant scoorde, geblesseerd raakte en daarmee als groot gevaar voor de Svitverdediging naar het spelersbankje verdween. De overwinning ging met 5 punten naar Svit. De Stars hadden ech ter Indruk gemaakt met hun wervelend en trefzeker spel, dat mogelijk werd door een goede conditie, waarover zelfs de Tsjechische pers en radio spraken. Het gevolg van deze topprestatie was een aanbod van Svit om Bona Stars op te nemen ln hun toernee, dat zij ieder jaar maken door Luxemburg, Frankrijk en België. Een fraai aanbod dat de Leide- naren graag accepteerden. Ook Kosice zal weer naar de Sleutelstad komen, hetgeen betekent minstens twee inter nationale ontmoetingen voor de Stars tijdens de komende competitie. De Stars spel envanavond zonder Van Tuyll. Van de Tsjechische groep ont breekt verder Rob Mooten. Deze komt uit in een demonstratiewedstrijd tegen Punch op de Pier van Scheveningen met de overige geselecteerde spelers hedenmiddag. Opstelling tegen BOB: P. Ruysenaars, B. van Cleef, J. Maas- sen, K. Pley, P. en A. de Jong, H. van Mameren, H. Stol; H. van Mameren en R. Wallaart. Dokter H. Bakema wordt direkteur nieuw ziekenhuis LEIDERDORP Dokter H. Bakema gaat binnenkort zyn huisartsenpraktijk overdragen aan de heren S. Ouwerkerlc te Leiderdorp en J. Kemme te Rotter dam. Dit in verband met z\jn benoe ming met ingang van l januari tot di recteur van 't in aanbouw zijnde streek ziekenhuis voor chronisch zieke bojaar- Het ziekenhuis, waarvan de bouw on langs begon aan de Persant Snoepweg in de directe nabijheid van het te bouwen St.-Elisabeth-ziekenhuis zal over ongeveer twee jaar in gebruik ge nomen worden. De benoeming van dokter Bakema is nu al geschied omdat het noodzakelijk is, dat hij ook intensief betrokken kan zijn bij de opzet en in richting in de bouwfase. Het ziekenhuis, waaraan ook een polikliniek verbonden wordt ten behoeve van niet-bedlegeriga chronisch zieke bejaarden, gaat uit van ed samenwerkende diaconieën van Lei den en omgeving. De huisartsenpraktijk van dokter Ba kema zal worden voortgezet in een ge bouw in het nieuwe Leiderdorp bi) de Laan van Ouderzorg. Dokter Ouwer- kerk is op het ogenblik nog militair artsj dokter Kemme is onlangs afgestudeerd.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 3