Carry Tefsen: DULCINEA VREET ME HELEMAAL OP Noodlot hield achtervolgings kwartet uit de kwartfinales MOZAÏEKBEELD VAN KESSLER IS VERSTOORD „Het ene moment is ze keihard, dan weer lyrisch, romantisch, die eigenschappen heb ik ook" /Treinreed in den blinde K.N.V.B. schrapt centrale training WOENSDAG 20 AUGUSTUS 1969 DE LEIDSE COURANT V, V' Aan het einde van een kale, eindeloos kronkelende trap in de Amsterdamse Plantage 'Kerklaan treft Carry Tefsen ook vanmiddag weer de traditionele maatrege len voor haar geruisloze aftocht richting Scheveningen, om de Dulcinea in de ,-Man van Lamancha" op de planken te zetten. De vissticks sudderen in de pan, in de ijskast staan de appelmoes en de vlaflip volgens plan te vertinnen. Mocht haar dochter nog meer honger hebben, dan kan ze altijd nog een vrijblijvende greep doen in de schaal met jaffa's. De oppas boven is gewaarschuwd en kent het recept. Zeven uur naar bed en geen geintjes, heb je dat begrepen? De dochter knikt verveeld. De gaande en de komende vrouw op de vierde etage ergens tussen hemel en aarde hoeven elkaar niks meer te vertellen. De kamer is effeciënt uitgeruimd: bij het raam een groot, met dierenvellen overdekt bed, waarin een middelgroot gezin moeiteloos kan plaats nemen, te gen de lange wand een zacht neuzelen de grammofooninstallatie en een ijs kast, die aló een begrijpte stalagmiet vanaf de vloer omhoog wijst. Op de deur is een uitnodiging geprikt van Adèle Bloemendaal, die het op prijs stelt als de geadresseerde met haar oude jaarsfeest wil vieren. De datum: de cember 1968. „Je moet niet naar de rotzooi kijken", zegt ze, „ik kom elke nacht tegen enen thuis; dan drink je nog wat, je draait een plaatje en je gaat naar bed. Om 8 uur moet ik er alweer uit voor mijn dochter. In de vakantie was dat geen probleem, want het is ook een onver beterlijke langslaapster. Maar nou met die school moet ik er weer aan gelo ven. Boterhammen smeren, thee zetten, kind weg helpen. Het gewone huis tuin en keukenwerk. Vergeet het maar. Om negen, uur lig ik er meestal weer in. Jongen, ik ben constant bek-af, ik val de hele dag om van de slaap. Zo te gen één uur kom ik er dan weer eens uit. Je doet wat boodschappen, je veegt de broodkruimels van de vorige dag en Je maakt je langzamerhand klaar voor ie show. Die Dulcinea vreet me hele- Taal op. Ik ben een mens, dat graag een biertje drinkt overdag, maar het kan gewoon niet. Geestelijk en lichame lijk is die rol daarvoor veel te in spannend. Naar de kop Cursus Engels Ze springt van het bed en vouwt zich In kleermakerszit voor haar gast op. „Nou moet je niet denken, dat ik aan werken ooit kapot zal gaan", zegt ze, „ik zal je nog sterker vertellen: weet je, dat ik het verhaal van Don Quichot- te nog niet eens gelezen heb. Ik heb dat boek pas gehad, maar ik heb er geen tijd voor. Ik heb zo gruwelijk veel on der handen, dat ik aan 'n beetje ont spanning allang niet meer toe kom. Ik ben nou weer bezig aan een cursus Engels en dan moet dat vloerkleed ook af. Ik heb het niet nodig, maar als je ergens aan begint, moet je het ook afmaken, vind ik. Man, het is schan dalig zoals ik in elkaar zit". Ze wil ook wel uitleggen, waaraan ze haar plotseling theatersucces te danken heeft. „Allereerst is het een rol, waar ik alles in kwijt kan. Dulcinea is het ene moment een keihard wijf, het vol gende moment is ze lyrisch, romantisch, dan zweeft ze boven de aarde. Al die eigenschappen heb ik ook. Ik vind het fijn, dat ik me de hele avond kan bewegen» dat ik niet stokstijf op één plaats behoef te blijven staan. En re ken er op, dat je voor zo'n ver- Akkoord, ik ben het met je eens. Daar mee is dat succes nog steeds niet ver klaard. Weet je, wat ik geloof? Het komt, omdat ik me niet aanstel, het is me niet naar de kop gestegen. Als ik wat voor de televisie doe, dan houden ze van me, omdat ze zichzelf herken nen. Gewoon 'n gekke meid uit Amster dam Oost. Ik raak echt niet hodel- debodel, als de kranten schrijven, dat Tefsen het zo fijn gedaan heeft. Plot seling succes is naturulijk leuk, maar je bent het zo weer kwijt ook. Straks hebben ze misschien een meid nodig, die goed zingt en dan kan Tefsen zak ken gaan plakken. Ik kan deze rol im mers aan, omdat ik er rauw in kan uitpakken. Dat ligt me toevallig. Als ik in deze musical opeens op mooi ga, dan is het een afgang. Een wijf, dat in zo'n beestenbende leeft, zing niet klassiek. Ik zal ook na de Man van La Mancha niet koket gaan zitten wachten op de volgende hoofdrol. Dat zie je vaak bij artiesten, die net even aan de top heb ben gestaan. Die vinden het kleine werk opeens minderwaardig. Ik niet. Ik ben niet vies van een bijrol. Als ze wat hebben,, bellen ze maar, ze we ten me te vinden. Ik ben ook geen vrouw, die voor een rol zal gaan klitten. Extra op visite gaan bij de producer. Je kent dat werk wel. Als het moet een verhouding met zo'n pief beginnen. Als je dan het rol letje krijgt, weet je nooit, welk talent ze nou in feite hebben gehonoreerd. Hele grote toer Ik wist bij Dulcinea niet eens of ik het zou halen. De basis was er wel, ik heb wat gevoel voor de musicalvorm, ik heb in Anatevka en Oliver gezeten en ik weet dus, hoe de vork in de steel zit. Maar is dat een garantie, dat je geschikt bent voor de hele grote toer? Mijn hemel,ik dacht in het begin al leen: „Als ik nou maar eerst zover ben, -dat ilc naast die twee geweldige men sen geen sloom figuur sla". Dat was mijn enige angst. Nou was de hele voorgeschiedenis ook al niet zo jofel ge weest. Ik zat in Anatevka als de geest, een aardige rol, maar je kon hem 100 jaar spelen, zonder dat iemand gemerkt had, dat het mens van Tefsen onder al die todden zat te schreeuwen. Daarom was ik zo blij. toen Paul Kijzer kwam zeggen, dat ik Dulcinea mocht gaan spe len. Ik moest gelijk zangles nemen, want 't was 'n hele serieuze zaak. Een paar weken later loopt hij tegen An- Carry Tefsen, Dulcinea in De Man van La Mancha, een groot succes. „Maar de beide voetjes blijven wel stevig op de grond". ke Brokstra op en die vertelde hem zul ke geweldige verhalen, dat hij al had getekend, voordat hij iets van d'r wist. Vanaf dat moment sloop Kijzer elke avond langs mijn kleedkamer. Hij had dus ook wel door, dat het een rot streek was. Ik ben eerst nog de dubbel van Anke geweest. Ik ben altijd dubbel geweest in musicals. In Oliver was ik de inval ster van Nancyin Anatevka van één van de dochters. Dubbel zijn ia een ze nuwbeweging, je bent elke dag bang, dat er iemand ziek wordt, want dan moet jij met je boekenwijsheid de plan ken op. En als je dan een zeperd haalt, zeggen ze: ,,nov, je ziet het. Het mens moest toch zo nodig, maar wat bakt ze er helemaal van?". Krachtpatsers BltNO Bert Boom en Cees Stam, de stayers die via series en herkansin gen de eindstrijd bereikten, zijn de enige Nederlanders die op de laatste dag van de baankampioenschappcn in Bmo nog zullen rijden. Het protest op de diskwa lificatie van het tandemkoppel Koop man-Van Doorn werd verworpen en het viertal voor de ploegachtervolging: Van Ruit, Tabak, Hoekstra en Loevesijn i*. met de tiende tijd in de kwalificatie- ritten, uitgeschakeld voor de kwart finales. Nederland heeft in de ploegachtervol ging vrijwel nimmer een rol van bete kenis kunnen spelen. Bij de wereldkam pioenschappen waar de ploegachtèrvol- ging sinds 1962 op het programma staat, heeft Nederland nog nooit in de prijzen gereden n voordat Koel, Oudkerk, Schuuring en Cornelissen op dit nummer tijdens de Olympische Spelen van 1964 in Tokio een bronzen medaille wonnen, hadden alleen in 1928 te Amsterdam de Nederlanders met een medaille (zilveren) op het erepodium gestaan. Zelden echter zal de prestatie bij een belangrijk toer nooi zo mager zijn geweest als in Brno waar slechts de viertallen van België, Canada, Roemenië, Cuba en Japan een slechtere tijd reden. Ploegachtervolging Is een nummer voor specialisten. Het talent is in feite minder belangrijk ln zo'n ploeg. Vier rijder* met goede gemiddelde kwaliteit die in volledig harmonie eenzelfde ritme kun- x-ijden, die snel zijn bij het over- ;n van de koppositie en geen moeite hebben met het wiel-aan-wiel rijden, •bezitten een kans van slagen. Het num- vx-aagt om een enorme ploegdisci- pline waardoor ieder vaxi de deelnemers zijn gelijke kwart bijdraagt aan de totale inspanning. Het is geen wonder dat de vrij korte geschiedenis van dit wereld kampioenschap is geschreven door Rus land, dat in Stanislav Moskwin de enige deelnemer had in Brno, die ook bij het eerste kampioenschap van 1962 van de partij was, West-Duitsland en Italië. Een kwartet van de achtervolging mag niet in elkaar worden gesmeten hoe goed de individuele kwaliteiten van de com ponenten ook mogen zijn. .Frankrijk bracht twee in dit wereldloeraooi ge huldigde achtervolgers, Darmel en Re- billard aan de start, maar slaagde er net in zich te kwalificeren. Nederland reed ook met achtervolgers, Hoekstra en Van der Ruit, een sprinter, Loevesijn, en Tino Tabak. Drie van de vier lijders hadden bij dit wereldkampioenschap nog andere belangen te verdedigen en de ploeg werd pas definitief samengesteld op maandagmorgen toen Klaas Balk zioh terugtrok. Het was zeer begrijpelijk, hoewel minder aanvaardbaar, dat m^n geen eenheid vormde. Achteraf kan men misschien makke lijk zeggen dat men voor dit nummer geen ploeg had mogen inschrijven. Deel nemen omdat toch vier van de vijf kan didaten in Brno zijn kan een wielerland als Nederland zioh eigenlijk niet veroor loven. Natuurlijk, de ploeg heeft ln zijn wedstrijd verschrUskeljjJj tejtfg •galiad maar dit viertal dat meer opviel door inwendige spanning dan door grote inspanningen tijdens de voorbereidings periode, had geluk nodig gehad om' bij de laatste acht te kunnen komen en zeer veel geluk om de halve finales te be reiken. De tegenslag begon onmiddellijk de start van waaruit Piet Hoekstra de koppositie moest nemen. De rechtervoet van Frans van der Ruit schoot uit zijn toeclips. De Amsterdammer moest hem eerst weer vastzetten en daax*door ont stond een chaos achter de wegschietende Hoekstra, Tabak en Loevesijn hadden een kleine 150 meter nodig om aanslui ting met het wiel van de Fines te vinden. Frans van der Ruit moest zich 250 meter forceren om de trein te completeren. De Nederlanders betaalden in de volgende ronden de tol voor de inspanningen, ver oorzaakt dool' het kleine ongelukje. Pas na twee kilometer, halverwege de race, zat de tred in de complete ploeg, maar zeer snel daarna moest Van der Ruit afhaken. „Ik voelde me verschrikkelijk slap", vertelde Van der Ruit. „Bij de training had ik al zoveel moeite om niet te worden gelost. Ik was niet in de goede stemming. Ik werd een beetje down. Als wij er doorkomen moet Klaas Balk maar voor mij rijden". len. Daar zat ik nou al zeven jaar op te wachten. Op zo'n kans. Ik had al van alles gedaan, je kunt het zo gek niet opnoemen. Ik heb alle gaatjes opgevuld, die er te vinden waren. Dat moest ook wel, want ik had geen onder grond, ik was 2V* jaar kleuteronderwij zeres geweest, omdat mijn vader zeker heid voor zijn dochter wildé. Hij is le raar bankwerken geweest en daarnaast heeft hij een tijd lang met zijn vriend een fietsnummer gehad. Hij zat op een fiets met één wiel en die vriend bege leidde hem op een ouwe piano. Op een avond verloor hij zijn evenwicht en is hij over de piano het publiek in ge fietst. Vanaf dat moment waren al le artiesten voor hem worstelaars en krachtpatsers, waar hij niks mee te maken wilde hebben. Ik zal al hoog en bi-eed bij Wim Kan, ik had voor me-- zelfs 't gevoel, dat ik na die schnabbel- toer van zeven gulden per avond mijn straatje wel gevonden had. Toen schreef ie een brief, waarin hij 'me waarschuw de. Artiesten waren allemaal onbetrouw bare kermisklanten. En of lk nou ein delijk eens ophield met die flauwekul. Tooh heb ik op een gegeven moment bij die kleuterschool ontslag genomen. Het noodlot, en dat ban zonder over dreven chauvinisme worden gesteld, trof Nederland nog op een andere manier. De Nederlandse ploeg moest als eerste van start, reed dus in den blinde, waar tegenover de andere veertien deelne mende landen een lichtpunt hadden- Maar dat was minder belangrijk dan de wind die de resultaten heeft bei invloed. De aohtervoligingskwartetten zijn namelijk niet onder gelijke omstan digheden aan de start verschenen. Ten eex-ste omdat het programma over bijna twee uur was uitgesmeerd. Men. liet iedere ploeg in de kwalificatieritten alleen gaan, maakte er dus een indivi duele tijdrit over 4000 meter van er. onderbrak het programma na zever ritten voor manches voor het internatio naal weinig betekenende sprintnummer voor dames. In een uur was de wind, die op het moment dat Nederland reed de vlaggen strak aan de masten trok, volledig gaan liggen. De landen uit de tweede helft van het lotingssohema hebben daarvan een aanzienlijk profijt getrokken. Van de zeven ploegen die reden vóór de onderbreking ten behoeve van de sprint sters, hebben twee zich geplaatst. Acht landen kwamen daarna, zes kwamen in de kwartfinales. Daarbij waren Frank rijk en Polen, die Nederland oxxder ge lijke omstandigheden misschien had gekund. Verrassing Het andere programma-onderdeel van de avond bracht een verrassing. De Amerikanen Simes en Mountford. sloegen namelijk het Italiaanse tandem- paar Gorixxi-Orlati in drie ritten- De Ita lianen waren begonnen met de eerste manche te verliezen. Ook in hun vol gende duel leken de Italianen verflagen, maar het gelukt* hen meer dan «en •Atmrtaui ïoed mfcta «fl <v Als ik in deze musical op mooi ga wordt het een complete afgang want je sprak ook na schooltijd nog over handjes en voetjes. Ik had les van een taart, die het alsmaar had over de meiskes. Dat waren dan vrouwen van diep in de twintig. Ik ben gelijk op va kantie gegaan en bij terugkomst had ilc geen stuiver meer over. Op zulke moment schijnt het lot altijd over je toekomst te moeten beslissen. Ik sta in een broodjeswinlcel in de Leidsestraat naast een juffrouw, die op mij een dan sante indruk maakte. Dat heb je gauw door, als je zelf les hebt gehad. Nou het was gelijk raak. Een paar dagen later stond ik met een pet vol pluimen en 'n. lijf met pailletten in de show van Rika Jansen. We hadden korte Engelse soldatenjasjes aan en als de vedette binnen kwam, dan moest je, hap in haar richting wijzen. Ik vond het alle maal geweldig. Je maakte vijftien dan sen per avond en daar kreeg je dan 55 gulden per week voor. Maar ik rook eindelijk de schmink, ik zag die meiden met al dat glitter, ik vond de tierelantijnen van de kleedkamers geweldig, ik had het gevoel, dat ik een echte artiest was. Dat gevoel heb ik bij Rika niet lang gehad, want ik ben een leeuw en die willen altijd verder. Het was trouwens een maffe bedoening, je had bijvoor beeld opdracht om speciaal te werken naar de hoek waar de Ghampagne ver kocht werd. Die kostte 100 gulden per fles. En dat tien jaar geleden. Stampvol huis Ik heb daarna alles aangepakt, wat ik krijgen kon. De KRO-revue met Ge rard Walden en Berrie Kievits, je houdt het nou niet meer voor mogelijk, maar elke avond stond je in een stampvol huis. Ik heb ook xxog meegespeeld in een studentencabaret, ilc heb nooit ge studeerd, maar ze vonden, dat ik zo'n lekkere bek met tanden had. En Jaap van der Merwe en Fiet en Frans Kos ter, je kunt geen gezelschap uit die tijd noemen, of ik zat er bij. Bij Kan heb ik twee seizoenen gewerkt. In het begin wist ik me geen hemelse raad, want hij gaf me geen donder te doen en ik stikte als vanouds weer van de energie. Later werd het leuker, ik kreeg wat werk afgeschoven en toen ik bij hem wegging, wist ik een hele hoop van het vak. De timingdie ik nou gebruik, heb ik bijvoorbeeld bij Kan geleerd. Het is gewoon een grie zelig goeie vakman. Koele hand Nou draai ik alweer een jaar of wat mee in de musicaltoer. Eerst Oliver. Je dacht: nou ben ik voorgoed on der de pannen, maar het werd een in drukwekkende flop. Daarna Anatevka, 575 voorstellingen. Je kunt je niet voor stellen, wat voor een sfeer er op het laatst in die troep hing. Het was ook achter de bühne een echt dox*p gewor den met ruzies en roddels. Er trouw den mensen, er stierven mensen. Het is voor mij een grandioze ervaring ge weest. En op dit moment dus Dulcinea, Het grote sucoes van Tefsen. Lees de kranten er maar op na. Ik vind het na tuurlijk geweldig, dat ik die kans ge kregen heb, maar de beide voetjes blij ven wel stevig op de grond. Het i! wel mieters, dat je naast een gx*ote ac teur als Hex-mus mag staan. Die mar gooit zioh er elke avond weer met een kracht in, die iedereen meesleurt. Al leen die hitte moet niet meer te lang duren. De laatste dagen leg ik onder de voorstelling zo nu en dan een koele hand op zijn voorhoofd. Dat wordt dan in de zaal uitgelegd als een teder ge baar, maar dat kun je rustig vergeten, Ik doe het alleen om zijn wenk brauwen weer aan te drukken". de streep hadden zij een 'banddikte voor sprong. De derde, beslissende race, won nen de Amerikanen van kop af gemak kelijker. Met Simes en Mountford werden Morelin-Trentln (Fx*.), Müller-Barfh (W— Dld.) en Otto-Gesdhke (O.-Dld.) halve- finalisten. Het sprinttoernooi bij de dames was, volgens traditie, weer een Russische aan gelegenheid, De nationale kampioene Galina Karava plaatste zich met Irdixa Kiritsjeixflco en Galina Germolajeva voor de halve finales en het viertal wordt volgemaakt door de Meine Oostduitse Hannelore Mattig. Rus verbeterde wereldrecord op steeplechase KIEV De Rus Vladimir Doudine heeft gisteren, op de derde dag van de Russische atletielckampioenschappen, het wereldrectrd 3000 meter steeple chase verbeterd. Doudine legde de afstand af in 8 minuten 22.2 seconden. Het oude record stond sedert 27 juli 1968 op naam van de Fin Juko Kuha. Oostduitse zwemmer zwom naar „Westen" LtlBECK Axel Miitbauer, de Oostduitse zwemkampioen op de 400 m vrije slag, heeft in de nacht van zondag op maandag een geslaagde vlucht naar West-Duitsland ondernomen. De 19-jarige Moitbauer uiiit Leipzig was met enkele familieleden op vakantie aan de Oostzeekust. Zondagnacht verliet hij de oampimg en zwom twintig kilometer in open zee. Maandagmorgen werd hij, toen hij op een zeebaken uitrueüte, opgepikt dooar de veerboot Noadltnd, die hem .IM LMhaolfl bracht, Dit mag dm de tijd zijn waarin de jonge garde (dikwijls) pogingen doet de oudere editie omver te stoten, maar dat gaat in de voetballerij niet op. Links Johan Cruyff, rechts teruggekeerde Coen Moulijn, tijdens de eerste centrale training van de geselecteerden voor het Oranjeteam. ZEIST De selectiegroep van het Nederlands elftal, zal zich niet kunnen voorbereiden op de belangrijke wedstrijd tegen Polen, in de voorronde van het wereldkampioenschap op de wijze waarop bondscoach Kessler dat graag had gezien. In samenwer king met de secretaris-penningmeester van de KNVB, de heer Burgwal, had George Kessler een trainingsschema opgezet met wekelijkse bijeenkomsten in het sportcentrum te Zeist en een drietal oefenwedstrijden op het complex van de KNVB- Het bondsbestuur besloot echter de samenkomst van dinsdag 26 augustus niet te laten doorgaan. „Als KNVB moeten we waken over de belangen van het Nederlands elftal", lichtte de heer Burgwal gis termiddag in Zeist toe, „maar ook over die van de clubs. Aangezien diverse verenigingen, die spelers af staan voor het Nederlands elftal, voor die week verplichtingen waren aangegaan, is besloten volgende week geen centrale training te houden. Het zou beter zijn geweest als er wel Cassius Clay even in ring MIAMI BEACH Cassius Olay heeft gisteren in Miami Beadh 'ai oefenpartijtrje van drie ronden gebokst tegen Jimmy Ellis, die door de World Boxing Association als wereldkampioen wordt beschouwd, Olay Met de duizenden toeschouwers zien, dat hij nog niets aan kracht heeft ingeboet. Voor Ellis was het gevecht tegen Clay een voorbereiding voor het titelgevecht tegen de Europese kampioen Henry Cooper (Engeland). Feijenoord tegen Brazilianen ROTTERDAM Curitiba, een Brazi liaans elftal met vier internationals, fungeert volgende week dinsdag in Rot terdam als sparringpartner voor Feije noord- De Braziliaanse ploeg, op tour- in Europa, speelde reeds enige vriend schappelijke wedstrijden in Duitsland. Werder Bremen won met 2-1. Borussla Dortmund met 1-0 en HSV Hamburg speelde gelijk (1-1). Bij de vier interna tionals behoort de vermaarde midden veldspeler Miraxida Ademar. De we strijd begint om kwart over acht. Poolse verspringer verongelukt KRAKAU De Poolse verspringer Viktor Godlewski is overleden na een val uit het raam van de eerste etage van een hotel in Krakau. Godlewski nam deel aan de Poolse kampioenschappen, waar hij met een sprong van 7.60 meter als derde eiixdigde bij het nummer ver springen. Na deze prestatie keei'de hij terug naar zijn hotel. Godlewski voelde zioh niet goed en ging uit het raam zijn kamer hangen. Daar is hij in slaap gevallen. Toen hij 's nachts wakker schrok, viel hij naar beneden en brak zijn halswervel. In het ziekenhuis van Krakau is hij tengevolge van zijn val overleden. zou worden getraind. Een onover komelijk bezwaar lijkt de afgelasting mij echter niet. Te meer omdat de heer Kessler voor de wedstrijd in Polen de spelers bijna een hele week tot zijn beschikking heeft". De bondscoach zelf was uiteraard zeer voorzichtig met zijxx commen taar. ,,Wat ik ervan denk? Het i« moeilijk te zeggen", zei hij bedaoht- zaam om tijd te vinden voor een nadere formulering van zijn woor- "den. „Het, besluit van het-^bowd»*"' bestuur, daar leg ik me bij neer. •Dat er niet gelimnd wordt- v** jammer. Ook al omdat er doe trainingswedstrijden op het program ma stonden. Het mozaïekbeeld dat de heer Burgwal en ik hebben op gebouwd is er door verstoord". Contrasterend Het beleid van de KNVB in deze, contrasteert volkomen met de ziens wijze van de meeste andex*e nationale voetbalbonden. Deze huldigen vrijwel unaniem de stelling, dat bij wed strijden voor de voorronden van het wereldkampioenschap de belangen van het wereldkampioenschap de be langen van het nationale elftal moeten prevaleren. Zeker als het zo'n be langrijke ontmoeting is als Polen Nederland op 7 september in Katto- witz, die beslissend zou kunnen wor den voor het al dan niet deelnemen van Nederland aan de eindronden van het toernooi in 1970 in Mexico. Opmerkelijk is voorts, dat bij het vaststellen van de data voor d vriendschappelijke wedstrijden over leg tussen de clubs en de voetbal bond is geweest. Strafwerk Over de eerste centrale training, gis teren in Zeist gehouden, was Kessler tevreden. „Ik ben tevreden omdat alle zevehtien uitgenodigde spelers er waren. En meer nog omdat ze all« zeventien geheel fit waren. Dat is een ongekende weelde. Het belangrijkst* van deze samenkomst is, dat w« na de zomer weer groeien naar etn eenheid, naar een groep. Daartoe is vandaag ten belangrijke »tap Enkele uren eerder was de bonds coach op het veld minder enthousiast geweest. Het kostte hem kennelijk moeite om de spelers uit een late vakantiesfeer te halen. „Als ik zeg looppas, bedoel ik ook looppas", waren zijn woorden toen. „Het ls moeilijk na de wedstrijden van zon dag. Maar in Polen wordt het ook moeilijk". Zelfs uitte hij het dreige ment van een half uur „strafwerk": „Als het niet gaat zoals ik wil gaan we gewoon door tot half één...." Een oefenwedstrijd van tweemaal veertig minuten tegen de Leidse eersteklasser UVS (amateurs) besloot de eerste trainingsdag". UVS, conditio neel en technisch uiteraard verr* de mindere van de selectiegroep, toonde zich een goede sparringpartner en poogde niet door stug verdedigen de score zo laag mogelijk te houden. De „voorlopigen" kregen daardoor de kans tot redelijk goed voetbal te komen en wonnen met 80. Sjaak Roggeveen toonde zich ook nu de „koningsschutter". De Holland-Sport- speler zorgde voor drie treffers. Engelse league LONDEN Het vernieuwde Manches ter United dat zonder de internationals Bobby Charlton en Denis Law, de nieuw* competitie begon met drie nederlagen in vierwedstrijden, is gisteravond met 30 verslagen door lijstaanvoerder Everton. De «rtder* uitslagen: Arsenal—Leeds United 1—1* Buralsjr— O-A Ton Sijbrands al onbereikbaar PARAMARIBO Ton Sijbrands, de Nederlands® grootmeester, heeft in de achtste ronde van het internationale toernooi ln Paramaribo, gewonnen van da Surinamer Radan. Sijbrands is daar door reeds wlnnaar van het toernooi. De uitslagen van <Je achtste rondo zijn: Sijbrands—Raden 20: Rotteveel—Flour 2—0; Kemp—Ramcharan X1; Sadtek—Blijn- gard X—1; ivens—Sheoratan ft—2. Standi l. BIJ brand» is pnt.; 2. Ramcharan H; 2, 4. Kemp on Sadek balden 10: f. Rm- it*veet V. f, 7. 8. SheoUran, Fleur on Xvons men ft 4 fttingard U UK Radan 4, 1

Leidse Courant | 1969 | | pagina 7