S)e£aid6e(Soti4cmt gpya T.v.-lippen maken Duitse kijkers boos BBK gaat actie voeren in Gemeentemuseum Consumpties gratis voor allemaal Aanklacht van Günther Grasz tegen Strauss Vrolijke man kwam even overwippen WENEN OP MUZIEK Reuze rel rond reclamespot „The last hurray", film met Spencer Tracey DE LEIDSE COURANT WOENSDAG 20 AUGUSTUS 1969 Ambtenaren en stakingsrecht TTERW1JL de Nederlandse overheid wat de vrije werknemers betreft probeert een antwoord te formuleren op de vraag aan welke spelregels de werkstaking gebonden moet worden, staat ze terzake van ambtenaar nog altijd op het standpunt dal dit onderdeel van het sociaal recht op hem niet van toepassing kan zijn. Want na in 1961 het Europees Sociaal Handvest geparafeerd te hebben handvest dat voor aLle werknemers het recht op collectief optreden in gevallen van belangengeschillen, inclusief het stakingsrecht vastlegt heeft Nederlandse regering veel ondernomen om het stakingsrecht buiten de sector van het overheidspersoneel te houden. In de eerste plaats werd tweeëneenhalf jaar geleden op het wetsontwerp, dat het Sociaal Handvest aan zijn ratificatie moet helpen, een wijziging ingediend het onderhavige artikel voor Nederland niet te laten opgaan. Ten tweede houdt de regering vast aan een ari kei in het wetboek van strafrecht dat de stakende ambtenaar met straffen bedreigt en tenslotte heeft de regering dan nog in 't ambtenarenreglement de mogelijkheid ontdekt voor het opnemen van een verbod op stakingen voor het overheidspersoneel. De organisaties van het overheidspersoneel moeteft evenwel nog steeds niets hebben van de pogingen van hun minister om op die manier de stelling van zijn werknemers bij onderhandelingen te verzwakken. LANGE tijd heeft in kringen van het overheidspersoneel zelf het standpunt gegolden, dat ambtenaren niet behoren te staken. Maar door de vele malen, dat het georganiseerd overleg een onbevredigende afloop had of wel omdat de procedure ergernis wekte, is diit standpunt bij velen aan het wankelen gebracht' Bij sommigen gaat het echt om de knikkerszij vinden, dal het overheidspersoneel ongeacht de bijzondere rechten die het heeft precies dezelfde mogelijkheden moet hebben om als bij onderhandelingen de wederpartij niet luisteren wil, deze met krachtige middelen tot luisteren te dwingen Anderen is het, in eerste instantie^ meer om het spel dan om de knikkers te doen; zij vinden dat het overheidspersoneel, gelet ook op de strekking van het Europees Sociaal Handvest, niet in 'n uitzonderingspositie 'mag worden gelaten. De A.R.K.A. heeft deze zomer het initiatief genojnen cm haar leden eens te polsen over hun mening; via een enquête over het stakingsrecht werden ae A.R.K.A—leden vijf vragen voorgelegd over de verschillende maatregelen, die de overheid in Nederland inzake het le ambtenaren stakingsrecht 1 genomen heeft. De uitslag va deze enquête die volgende maand bekend kan zijn lijkt ons interessant, omdat uit het aantal antwoorden en de strekking hiervan ook kan worden afgeleid in hoeven overheidspersoneel zich met vertegenwoordigers voor de omstreden kwestie interesseert. MEN kan niet stellen, dat de kwesties van een ambtenarenstaking Nederland slechts een theoretische aangelegenheid is; denk bijvoorbeeld aan de gespannen sfeer bij het onderwijs, waar de leerkrachten op rijksscholen de complete status van ambtenaar hebben en dus rechtstreeks vallen onaer de geldende bepalingen wat hun vrijheid bij conflioten betreft. Daarna blij let verder, dat de ambtenarenorganisaties voor het over heidspersoneel geen onbeperkt stakingsrecht claimen. Duidelijk is wat dit betreft vooral een toelichting, die A.R.K-A.-bestuurslid Loerakker vorige maand in een televisie-interview gegeven Wanneer het over zeer belangrijke zaken gaat, moeten wij de overheid kunnen zeggen dat wij eventueel zouden willen staken, zij het dan dat wij daaraan bepaalde voorwaarden willen verbinden. De twee belangrijkste voorwaarden zijn: 1een afkoelingsperiode waarbij de partijen moeten proberen tot elkaar te komen; 2) het recht van de overheid om voor zeer vitale delen diensten van een vorderingsrecht gebruik te maken Door deze voorwaarden nadert de rechtspositie van het overheidspersoneel bij ernstige conflioten die van de werknemers, die de status van am Dienaar in andere landen hebben. Inderdaad kan op deze manier een redelijk midden worden gevonden voor 't staatsrechtelijk belang waarop de regering staat en het sociale en sociologische probleem waarop het overheidspersoneel een redelijk antwoord wil. Zo beschouwd ligt er wellicht een het plan van de regering /an deskundigen advies laten uitbrengen over de positie van overheidspersoneel bij conflicten. Mits ,an niet alleen vanuit staatsrechtelijke overwegingen geformu leerd wordt en de regering wat ze door de voordeur binnenlaat niet prompt door achterdeurtjes probeert weg werken. dat men het stakingsrecht voor hei ■erheldspersoneel niet moet afwijzen, omdat er voor de ambtenaar div andere voordelen in zijn rechtspositie Men moet het recht om bij een conflict arbeid te weigeren op zijn eigen merites beoordelen en ook niet uit het oog verliezen, dat gelukkig door betere arbeidsvoorwaarden in het vrije bedrijfsleven de bijzondere voorrechten van het overheidspersoneel flink _zfin. - 1 Eervol ontslag z'n „Vrijmoedig r de Maastrichtse pastoor die, door samenvoeging overbodig geworden, weigert eervol ontslag te krijgen omdat de mensen anders zouden denken dat hij wil gaan trouwen. Pastoor Bohnen krijgt de sympathie van het katholieke landelijke dagblad orrtdat Ipij, hoewel 'n beetje demagogisch „in zijn boosheid een vorm besef door prikt dat in een aantal gevallen inder daad niet meer door normbesef gerecht vaardigd wordt. Wij zijn het met De Tijd eens. maar het betreft hier een kwaal die de kerke lijke overheid van de gezagsdragers ln de civiele maatschappij overgenomen heeft. Een eervol ontslag is vaak alleen nog slechts in zoverre eervol, dat het verleend wordt od een andere manier dan „oneervol". Tussen eervol en nlet- eervol ligt vaak zo weinig, dat we als het echt eervol moet zijn. we proberen door toevoegingen en explicaties een allengs kleurloos geworden pil wat te vergulden. Een heerlijk land en een heerlijke Kerk waar het kennelijk moeite kost nog mensen te vinden die met ere een deur achter zich dicht doen. En dan te weten dat ln soortgelijke gevallen twintig jaar geleden nog men sen doodgezwegen, weggehoond of op ouderwetse reclasseringsmanier „opge vangen" moeten worden. Het trieste is alleen dat vandaag de dag om tegenover gestel de redenen andere mensen worden weggehoond. Mensen als pastoor Bohnen bijvoor beeld die dan wel de pech heeft dat zijn medestanders hem op verkeerde manier verdedigen, maar die toch wel te begrij pen valt als hij zijn bisschop laat weten „Wat u mij misschien niet als troostprijs wilt doen toekomen, wordt door mij toch wel als zodanig gevoeld". „C'est le ton" die immers de muziek maakt. (Van onze kunstredactie) DEN HAAG Het actiecomité van de Beroepsvereniging van Beeldende Kunstenaars, gewest Den Ilaag. heeft alle Haagse kunstenaars opgeroepen om op vrijdagmiddag 22 augustus om half vijf in het Gemeentemuseum te komen voor een bijeenkomst. Op deze bijeenkomzt zou het actiecomité verslag doen van de huidige stand van zaken en het ver dere verloop van de actie BBK willen bespreken. Over deze oproep is vooraf geen óver leg gepleegd met de gemeente of met de leiding van het Gemeentemuseum. Een Woordvoerder van het comité deel de ons vanmorgen mede dat men door een complex van onlustgevoelens tot de ze actie is gekomen. Men is o.m. ver bolgen over het feit dat nog geen ge- Meisje na val van pony overleden HOOGEZAND (ANP) Zondagmid dag is de tienjarige Machteld van Burg nabij haar ouderlijke woning in Midla- ren van haar pony gevallen. Het onge luk, dat pas gisteren bekend werd, ge beurde na afloop van een rijtoer in de omgeving. Na een schrikbeweging van haar pony raakte het meisje bij de val bekneld tussen het paardje en een boom. Op weg naar het ziekenhuis in Groningen is zijn overleden. schikte ruimte is toegewezen waar het comité zijn werk kan doen maar, aldus deze woordvoerder, de voornaamste grief is thans het feit dat niet alle Haag se kunstenaars (pin. 400) worden uitge nodigd aanwezig te zijn bij openingen van tentoonstellingen in het Gemeente museum. A.s. vrijdag wordt daar een tentoonstelling geopend van werk van de Amerikaanse kunstenaar Carl Andre. Voor die opening is, zoals gebruikelijk bij het Gemeentemuseum, ook een tal Haagse kunstenaars uitgenodigd. Vol gens een woordvoerder van de gemeen te gaat men bij het verzenden van uit nodigingen te werk volgens een metho de waarbij voor elke tentoonstelling de groep van belangstellenden wordt vraagd die het meeste binding met het t- ntnon te stellen werk heeft. Het c té he-ft deze opening thans aangc pen om zijn actie te voeren. Het sten cil waarmee de actie wordt aangekon digd eindigt dan ook met de medede ling „na 17.00 zullen er door de direc teur van de „dienst voor schone kun sten" gratis consumpties worden BONN (AFP) De Westduitse auteur Günther Grass heeft een aanklacht in gediend tegen de Westduitse minister van Financiën, Franz-Josef Strauss. Grass is van mening dat Strauss artikel 130 van het wetboek van strafrecht, dat het aanwakkeren van haat verbiedt, heeft overtreden met zijn verklaring dat de extremistische studenten van de bui tenparlementaire oppositie geen be scherming van de wet verdienen omdat zij „zich als beesten gedragen". liet succes dat Big Bamboo" opleverde heeft ook zijn koerzyde. Vermoeiende promotionreizen van leider St raker moeten de belangstelling voor de Merry"-Sound warm houden. Grote toekomst voor „Merry-Men": unieke muzikale combinatie van calypso en beat „The Merry Men," vijf vrolijke zan gers en muzikanten, afkomstig van het eiland Barbados in de Caraïbische Zee, vertoeven met hun plaat „Big Bamboo" nu al wekenlang in onze vaderlandse hit parade. „Big Bamboo", waarvan inmid dels zo'n slordige veertigduizend schij ven over de toonbank zijn gegaan is een vernuftig mengsel van Calypso en Beat. De vraag naar deze sound is zo groot dat Emile Straker, de gebronsde leider van „The Merry Men", gisteren even naar ons land kwam overwippen om in Den Haag de banden voor drie a vijf nieuwe elpees te bezorgen. De Haagse mevrouw v. Bolland, die voor de distri butie van de „merry-sound" in Europa zorgdraagt verduidelijkt een en ander: „Tot nu moesten we de platen uit Ame rika halen. Een kostbare en lastige affai re die een grotere populariteit van „The Merry Men" in de weg stond. Maar nu 'ia Emile Straker de banden in ons bezit krijgen, kunnen we in Nederland de platen laten persen en zodoende aan de vraag voldoen. Weet u, de jeugd is de beat en de blues zat. Ze vreten mo menteel de ontspannen muziekjes van de „Merry Men" en Desmond Dekker. Ze willen steeds wat anders. Dat blijkt wel uit de hitparadenoteringen. In België stond „Big Bamboo" binnen :n week op de twaalfde plaats. In Duitsland, waar deze single net is uit gebracht, loopt ie ook al als een trein. Trouwens niet alleen de jeugd is er gek op, ik krijg z^lfs zestigjarigen die aar deze muziek vragen". Bescheiden Emile Straker: „We stellen veel belang in de Europese markt. In Barbadon is iedere plaat van ons goed voor goud, trouwens in het hele Caraï bische Zeegebied. En als we toevallig daar geen hit hebben, is het wel een plaat, die door ons is geproduceerd. Er valt daar weinig eer voor ons te beha len. In Amerika, waar het zeer lastig is i hoge hitnotering te bereiken, zijn vooral populair door onze optredens Carnegie Hall, Madicon Square Gar- en 'n „coast-to-coast"-t.v.-show met Bob Hope. Vooral aan het optreden in Madison Square Garden met z'n duizend toeschouwers hebben we goede herinne- Boete voor te lioge bioscoopprijzen ringen. Om dan nog maar te zwijgen van de hoge honoraria, die we daar van gen. Maar voor de platenverkoop is Eu ropa aantrekkelijker". Straker benutte de vierentwintig uur die hij in ons land was dan ook voor eer „geheide olugging" via radio (V" ,;n ca en t.v. (NCRV). Zou een optreden var „The Merry Men" in ons land de pla- tenverkoop niet meer bevorderen? vra gen wij mevrouw Bolland. „Ben Essing, u weet wel van de vei ling in Blokker, overweegt een voorstel ling in het Amsterdams Concertgebouw' maar zekerheid daarover hebben we noj „Voorlopig zullen de fans het moetei doen met de laatiste nieuwe single „Ar chie", ook al goed voor een notering Veronica's tipparade, en voornoemde el- pee's die begin september uiterlijk op de markt komen". T v-documentaire rond motorrenner Aalt Toersen HILVERSUM Een cameraploeg van de TROS-televisie heeft gedurende het voorjaar en de zomermaanden de zo spectaculair rijdende Nederlandse mo torrenners in de 50cm3 klasse op di verse' circuits in europa gevolgd. De succesvolle verrichtingen van de coureur Aalt Toersen (Kreidler) op de circuits in Madrid en Hockheim zijn in kleur vastgelegd evenals de uitstekende prestatie, een prachtige tweede plaats, van vriend en stalgenoot Jan de Vries Opnamen werden verder gemaakt in Franchorchamps, Ulster, Zandvoort en verse circuits in Eui-opa gevolgd. Tubbergen. Niet alleen de races zelf, maar ook de voorbereiding in de werk plaatsen van Yamatha en Kreidler, de spanning voor en de vreugde of teleur stelling na een wedstrijd werden op de filmband vastgelegd. Regie en samenstelling van deze kleu- rendocumentaire zijn van Cees den Daas en Gerard Trebert. De uitzending vindt op een nader aan te kondigen tijdstip plaats. In de serie amusementsprogramma's over Europese steden presenteert de AVRO een kleurenprogramma over We nen, waarin Senta Berger als gastvrou- we optreedt. Zij voert de kijkers langs de Staatsopera, de oude Hofbrug. het Schönbrunn, een „Heurigen-Lokal", 't Weense Stadspark, het Belvedère, het Koblenz, de Musikvereinsaal, een oud stoomschip, het Prater en de Spaanse rijschool. Daar tussendoor krijgt men veel muziek, zang en dans met Anna Moffo. Marcel Amont, Olivera Vuco, Guggi Löwinger, Hel ga Papouschek. Arline Woods, Fatty George. Helga Grau, de Wiener Sangerknaben, de Hoch- und Deutschmeister, Robert Stolz, Peter Alexander en het Weense -Staatsoperaballet. (Nederland II 19.03 uur). AMSTERDAM (A.N.P.). De Amsterdamse politierechter heeft van daag de Maatsohapij Tusohmski N.V. wegens het berekenen van te hoge prijzen in het Roxy- en het Nöggerath- theater veroordeeld tot twee keer een boete van tienduizend gulden, waarvan telkens vijfduizend gulden voorwaarde lijk. Krachtens de prijzenbesehikkiing goederen en diensten 1969 mogen geen hogere prijzen worden berekend dan op 1 oktober 1968- Het te veel berekende varieerde van zesendertig tot zevenen zeventig cent per plaats. Naar aanleiding va/n een klacht van een bioscoopbezoeker had de economische controledienst Ln april en mei jongstleden een onderzoek ingesteld. De politierechter verwierp het verweer, dat het geen gelijke diensten I VANAVOND NED. I zijn, die worden verleend, zoals door een ertegenwoordiger van het concern was aangevoerd. Deze zei. dat de prijzen den in de verschillende theaters ook per film, De prijzen worden bepaald per soort film en dat verandert regelmatig, m zuiver bedrijfseconomische redenen aren de prijzen verhoogd. De officier van justitie had voor een theater berekend, dat als men er een jaar mee zou zijn doorgegaan de op deze wijze verkregen onrechtmatige winst 219.000 gulden zou hebben bedragen. De ertegenwoordiger van het bioscoop- oncern deelde mede. dat na de controle ■au de E.CD. de prijzen onveranderd /aren gebleven. De politierechter nam an, gelijk ook de officier had gedaan, dat de overtredingen niet opzettelijk a gepleegd. De KRO-reportage van 't Hammerveld Jazz Festival te Roermond was een evenement waarbij iedere jazzliefheb ber zich de handen kon dicht knijpen. Jazzdringt niet zo vaak op t.v. door, al kunnen we deze dagen van een klei ne explosie spreken met kort na elkaar Loosdrccht, Hammerveld en (vanavond op „II") Ray Charles. Wat ons gisteren opviel was dat men in Roermond rustig kans ziet om op internationaal niveau te werken. Er werd voortreffelijke muziek gemaakt. Door buitenlanders maar ook door Ne derlandse ensembles. Waarbij eigen lijk alleen, in deze t.v.-uitzending al thans, de allermodernste stijl niet aan bod kwam. Iets wat wij persoonlijk overigens niet hevig betreuren. Regisseur Wint van Baarle had kenne lijk de opzet om vooral de sfeer in Roermond weer te geven. Dat resul teerde soms in aardige beelden die ech ter wel de aandacht van de muziek af leidden. Alle lof overigens voor de ge luidstechnici die bij deze openlucht registratie, met luidsprekers voor 't pu bliek voor een lang niet gemakkelijke taak stonden. Zij brachten de Hammer- veldklanken vrijwel ongeschonden in de huiskamer. Ons compliment daarvoor! Telkens terugkerende rubrieken plegen weinig kritische aandacht te trekken. Daarom willen we graag aantekenen dat Kenmerk, de goede informatieru briek der samenwerkende kerken, gis teren uitstekend op dreef was met een uitnemende reportage uit roerig Ier land. Ook dat Tommy Cooper telkens weer een amusante KRO-aankoop blijkt en dat „Advocaat Judd" meestal niet kan boeien omdat er karikaturen in worden voorgesteld in plaats van ech te mensen. Hel KRO-programma „Kosmische ont moeting" leek ons een vergissing. Er zijn heel veel mensen die zich een ideaal wereldbeeld dromen en daarvan kond doen in de vorm van toekomst-vi sie of Utopia-beschrijving. De visie van „Stefan Denaerde" leek ons technisch weinig orgineel. Zijn ideeën over draai ende woontorens en transportmogelijk heden kenden we al van vele vorige sciensefictionvoorstellingen. Zijn so ciaal-ethische idealen waren bepaald griezelig. Hans Bik en Han v. d. Meer presenteerden een en ander dor en zon der gevoel voor humor. Vg. NEDERLAND I (STER- reclameuitzendingen om 18.56, 19.03, 19.56, 20.16) NOS: 18.30 uur: Wielrennen Brno 18.50 uur: Pluimpje 19.00 uur: Journaal 19.07 uur: Scala, magazine 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: Socutera 20.25 uur: De 21ste eeuw, documentaire CBS, deel I en II 21.10 uur: The last hurrah, speelfilm 23.05 uur: Wielrennen Brno 23.25 uur: Journaal NORLAND II (STER- reclameuitzendingen o 18.56, 19.56 en 20.16) NOS: 18.50 uur: Pluimpje 19.00 uur: Journaal AVRO: 9 19.03 uur: Wenen op muziek, amusement 20.00 uur: Journaal (NOS) 20.20 uur: De Hitlerjugend (2) documentaire 21.10 uur: Ray Charles Big Band, muziek 21.35 uur: Televizier, actualiteitenrubriek 22.05 uur: Journaal (NOS) i's zjjn kleun RADIO PROGRAMMA WOENSDAG HILVERSUM I (402 m) NCRV: -.ucky Thompsoi vereldkampioen 1.41 Actualiteiten. NOS: 9.00 We ienschappen wielrennen op de baan Jicht muziekprogram- 14.00 Stereo: the Kilima Ha- ïcimbelrecital: klassieke mu- ij Evangelisch middagdiensi. :zigheden: magazine over llel- ;n vrijetijdsbesteding. I6.00 elektroni- gra HILVERSUM bekende Neder 22.38 Actualiteiten. I Magazine: finale van ïrs 1969. 23.25 Stereo: ensemble rcello: oude muziek. 23.55—24.00 NED. (324 m) 18.01 I 20—: lichte grammofi Radicbournas Schakeringen: cultureel prograrr 08 Tussen 10+ e Eoonmuziek. 18.55 Taal- i i.OO Voordracht. 20.15 I 22.00 Nieuws, medede- unsten. 22.15 Gevarieer- DONDERDAG I (402 m) KRO: e muziek (gr.). (7.30 Niei 17.55 Medede- FM-kanaleri) V'l3).00NNl^uws0013JÓ.t" T: muziek van één 14.03 Pop-in: gezellig a countrymuziek. 16.00 Nieuws. 1( hitparade. 17.00 Nieuws. 17-02 P BRUSSEL NED. (324 m) - Voor de huisvrouw voor de huisvrouw; 10.00 Wat heeft dat KRO: 11.00 Nlev 8.32 Vakantietips. Hilversum - Het is soms prettig te kun nen constateren, dat bepaalde beeld- schermaktiviteiten niet alleen maar be roering veroorzaken in de Nederlandse huiskamers. Ook de Westduitse televi siemakers worden regelmatig gecon fronteerd door een stroom van protes ten in de vorm van brieven of telefoon gesprekken als er iets op het magisch vierkant is geprojekteerd, dat de Duitse kijkers tot welhaast ongeremde woede uitbarstingen brengt. Momenteel is zo'n rel aan de gang rond een reclamespot waarin de aandacht wordt gevraagd voor de aanstaande Funkausstellung in Stuttgart. Tussen de meest bekeken tv-programma's van de Sud West Funk verschijnen de in close up gemondteerde lippen van de char mante televisieomroepster Christa Klatt. op de beeldbuis. Zij spreekt dan onhoorbaar het woord „Funkausstellung" uit. De slechts enkele seconden durende flits van de bewegen de vrouwenmond heeft echter kennelijk honderden en nog eens honderden kij kers en kijksters in opperste woede ge bracht. Zij vinden het een sensueel schouwspel, dat niet in de Duitse „Zim- mer" vertoond mag worden als de klein tjes nog niet naar bed zijn. In de brie wordt gesproken van een smerige, vul gaire en mensonwaardige reclameme thode. De leiding van de Sud West Funk „De 21ste eeuw'' deel I en II HILVERSUM Wegens een technische woensdag 13 augustus „De 21ste eeuw", deel van twee „De eerste tien t leven" werd afgebroken. Deze nu vanavond voorafgaande aan deel 2 van „De eerste tien maanden dat reeds voor vanavond stond geprogrammeerd. ((Nederland L, 20.262*1.10). VANAVOND OP T.V.: In het omvangrijke oeuvre van film regisseur John Ford neemt „The last hurray" geen in het oog springende plaats in. In zijn ruim dertigjarige car rière vevaardigde Ford zovele voor treffelijke Westerhs, dat men wel eens vergeet dat deze regisseur nóg een hobby had: Ierse komedies. „The last hurray" zou men onder deze laatste categorie kunnen onderbrengen, ware het niet dat er zo'n brok sentiment in sloop dat men beter van een milde tragikomedie kan spreken. „The last hurray" werpt een blik op de Amerikaanse verkiezingspolitiek en concentreert zich op de goedhartige, handige politicus Frank Skeffington, die zich na een jarenlang burgemeester schap nogmaals herkiesbaar stelt. Hij vraagt zijn neef Andrew hem bij zijn verkiezingscampagne ter zijde te staan en Andrews bewondering voor zijn oom neemt met de dag toe. Frank wordt echter niet herkozen en juist als hij op hel punt staat een nieuwe politieke carrière te zoeken als gouverneur sterft hij. De film werd gemaakt in 1958 en in feite geheel opgebouwd rond Spencer Tracy die Frank Skeffington speelt. De rol van Andrew wordt vervuld door de onlangs eveneens overleden Jeffrey Huntei". Wie beide acteurs nog eens in actie wil zien maar zeker niet in hun beste rollen en geïnteresseerd is in de activiteit achter de schermen van een typisch Amerikaanse verkiezing, zal zich met dit vrij toneelmatige werkje wel niet vervelen. Maar ln de carrière van John Ford is „The last hurray" toch wel een van de minst spectaculaire films. Nederlandse er zo'n tien '--ar geleden dan ook geen brood in. (Nederland 1, 2U.6U) wordt aangeraden deze „Sohweinereï" zó snel mogelijk van het scherm tè la ten verdwijnen. De Nederlandse metho de om deze vormen van protest v zeld te doen van het opzeggen vai omroepabonnement is in Duitsland niet mogelijk. Om meer reliëf te geven i hun ergenis vermenigvuldigen sommige -ijkers daarom hun brandbrief.Alle v dacties van dagbladen en periodieken welke daarvoor in aanmerking komen krijgen dai. een exemplaar toegezonden. De charmante 24-jarige Christa Klatt geneerde zich in het begin ook wel beetje toen zij haar fluisterende lippen tientallen malen vergroot op het scherm zag, maar achteraf amuseert zij zich r kostelijk over de opwinding en beroi ring welke rond de onhoorbare ma: indringende boodschap zijn ontstaan. Europese atletiekkampioen- schappen in Athene Deense radio en tv-journalisten verwerpen boycot KOPENHAGEN (AP) Journalisten die werken voor de Deense (staats radio en televisie hebben vandaag plan tot een gedeeltelijke boycot de in Athene te houden Europese atle- tiekkampioeuschappen verworpen als zynde „een schending van de grond beginselen van de vrije voorlichting". Volgens het plan, dat was aanbevolen door de propagandacommissie en de volgende week door het bestuurlijk lichaam van radio en tv zal worden be handeld, zullen er geen verslaggeve: naar de wedstrijden in Athene wordt gezonden opdat hun aanwezigheid niet door de Griekse junta wordt uitgebuit voor het maken van politieke propa- In plaats daarvan zouden de ver: gevers van de rijksradio en -televisie hun commentaar moeten leveren bij de uitzendingen van de Eurovisie van uit de studio's in Kopenhagen. Het merendeel van de Deense pers had het plan, een compromis voor het totaal boycotten van de spelen, als „armzalig cn hypocritisch" van de hand gewezen. Tn hun verklaring van vandaag zeggen de journalisten van radio en televi dat de gedeeltelijke boycot het hen c mogelijk zou maken hun werk op vi antwoorde manier te doen. Als m ter plaatse geen verslaggevers heeft, zeggen zij „dan zou men het Deense publiek voorlichting moeten geven over dingen die men niet in de hand heeft, en die men niet kan controleren" Coedheiliffman zet 15 november voet op Enkhnizeiise bodem Sint-Nicolaas heeft kennis gegeven van zijn voornemen om op zaterdag 15 november a.s. in Enkhuizen voet op Nederl. bodem te zetten. De N.O.S.- televisie zal, der traditie getrouw, de aankomst van de Sint verslag doen in een reportage, die tussen 13.00 en 14.00 uur in kleur via Nederland 1 wordt uitgezonden.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 2