brainbox op de internationale toer l Vf B H s s rs 1 1 THE BYRDS ZIJN ANDERS GEWORDEN ZATERDAG 16 AUGUSTUS I960 Er zijn popgroepen die in korte tijd tot grote bloei komen, maar even gauw daarna weer in de anonimiteit verdwenen zijn. Ook in ons land zijn daarvan diverse voorbeelden aan te halen. We noemen de Outsiders, die het we gens interne moeilijkheden niet meer konden bolwerken; Q '65, die ter ziele ging toen en kele leden werden gearresteerd omdat zij ver dovende middelen zouden gebruiken. Voorts de Ro-d-ys, die na hun eerste en enige hit „Take her home" nog vele platen uitbrachten die geen van alle succesvol genoemd konden worden, waarna de jongens besloten maar een punt achter hun loopbaan te zetten. Slechts enkele groepen weten zich temidden van het poptumult staande te houden en komen juist nu na een jarenlang succes in eigen land te hebben gehad ook „los" buiten onze grenzen. Daarbij denken we natuurlijk in de eerste plaats aan de Golden Earrings en ver der aan Motions, Cats en Cuby -f Blizzards. Voor de groepen die verdwenen zijn, kwamen andere in de plaats: Left Side (Volendam), Ekseption (Haarlem), Gloria (Utrecht) en Brainbox (Amsterdam). Over deze laatste groep willen we het nu eens hebben, want deze ontdekking gaat een grote toekomst te gemoet. i Ke« groep die op een vreemde, manier ontstoud, Brainbox. Hp werd geformeerd door John van Setten, bekend als de vroegere manager van de Outsiders. Na lijn breuk met deze groep wilde v. Setten een nieuwe groep. Hp wist dat Jan Akkerman be faamd sologitarist van de Hun- Iers bij die band weg wilde. Van Setten kende ook een zeke re Kazimierz Lux, Pool van ori gine en winnaar van een talen tenjacht. Drummer Pierre van der Linden stapte uit After Tea en bas gitarist André Reynen uit Death. Zij voegden zich in februari van dit jaar bij Jan Akkerman en Kazimierz Lux en ze beeloten gevieren ver der te gaan onder de naam Brain box. De vier knapen namen een single op en dit „Down man" haalde de top-10 waar hij 4 weken stand hield. Hun tweede schijf „Sea of delight" was goed ge noeg voor de top-twintig. talenteerde groepen genoemd worden. Het ligt voor de hand, dat daarom het buitenland nü reeds een grote belangstelling heeft voor de groep. In samen werking met platenmaatschappij Bovema gaat Brainbox dan ook werken aan de internationale markt. Reakties uit het buiten land waren zeer positief in hun uitspraken over de talenten, welke tezamen Brainbox vormen. Op 23 juni ging de groep voor een week naar Engeland om daar in de bekende clubs op te treden en zich voor te stellen aan de Engelse pers. Dit alles ter on dersteuning van de Engelse re leases van „Down man" op het Parlophone-label. „Down man" is reeds uitgebracht in Duitsland, Frankrijk, Zwitserland en België; releases in Scandinavië. Zuid- Afrika, Australië en Japan zijn zonder meer sensationeel gaat worden. Vermoedelijk zal de LP begin september in Nederland worden uitgebracht. Het beate internationale nieuws rond Brainbox Is wel dat Bovema onlangs een exclusief contract voor de groep afsloot met het be faamde Amerikaanse Elektra- label. Een label dat de laatste jaren excelleert in het uitbrengen van supergoede, progressieve popmuziek. Naast andere goede aanbiedingen is men by Bovema van mening, dat Elektra naar alle waarschijnlijkheid de beste mo gelijkheden heeft om het unieke talent van Brainbox voor de Amerikaanse markt te exploite ren en te promoten. Binnen een maand zat „Down man" in de USA op Elektra op de markt ko men en. gepromoot worden. In de toekomst lijkt een Amerikaan se toernee zeker een reeële zaak. Op dit moment is Brainbox druk bezig met de repetities en opna men voor hun LP-debuut, dat in voorbereiding. Brainbox gaat binnenkort een opname ma ken bij de Zwitserse televisie om „Down man" en „Sea of delight" te promoten. Hans v. d. Wereld 9 ZOEK 1 2 5 8 ZELFDE! k 6 9 11 5 «SS C B 25-69 7BER- Hans moet uit' de 12 figuren de twee dezelfde vinden. Hij schijnt jullie hulp nodig te hebben. Kunnen jullie het? •9pjlozq«x{ uftz 01 Jsuiuimi ua 9 jaununN iSujssojdo DE KINDEREN VERTELLEN WEER Er liggen nog enige verhaaltjes, van voor de vakantie, die op een plaatsje liggen te wachten. En daarom komt Dick van Gieaen het eerst aan de beurt. NAAK HET STRAND Zaterdag zijn we naar het strand geweest. We gingen om half negen weg en waren er om kwart over negen. We kleedden ons zo vlug mogelijk uit en stormden de zee in. We liepen veel te ver, ik stond tot m'n nek in het water en als er een golf kwam, stond ik koppie onder. M'n vader stond te kijken en riep ons dadelijk terug, want de zee blijft altijd gevaarlijk. Nu stond ik tot mijn zwembroek in liet water en als er dan een hoge golf kwam, dook ik onder de gol ven door. M'n vader en moeder stonden te kijken: „Jullie lijken wel dolfijnen," zeiden ze. Na een poos kwamen we uit het water en droogden ons af. We gingen de drie kleintjes begra ven; Marcel, Hansje en Miriam. We hebben eerst een diepe kuil gemaakt, daar gingen ze in staan, alleen hun hoofden en handen waren vry. Toen ze er uit wilden moesten we ze helemaal uitgra ven. Daarna zijn we weer de zee ingegaan en hadden veel plezier. Br waren kwallen en dat was niet leuk. Voor de kleintjes waren er drie kleine zeetjes. Zondag gingen we weer naar het strand, maar toen kwam er een mistbank opzetten en gingen we gauw naar huis. Thuis kregen we een zak patat. Paul Nyssen. Nederweert, logeert in loeiden. Hij is zeven jaar. gaat over naar de tweede klas en nu heeft hij een klein verhaaltje ge maakt. o, zo keurig geschreven! MOEDERS VERJAARDAG An was een klein meisje. Zy had ook een broertje die Jan heette. Moeder zou dinsdag jarig zijn en na wilden An en Jan haar een mooi kado geven. Jan kocht een bloemenvaas. An een tafelkleedje en vader een mooi boek. Wat wan moeder blij met de vaas, het kleedje en het boek. Na het uitpakken van de kado's gingen ze eten. allemaal lekkere dingen. Toen 5» uit school kwamen was er groot feest. Gisterera was het zondag. We hadden een leuke dag; 's avonds kwam er een oom bij ons. die een film wou draaien van een dagje uit. Die oom betaalt alles. Maar hij zag dat hij de film vergeten was en toen liet hij alleen wat muziek horen. Dat was ook wel leuk. We gingen toen maar koffie drinken. Opeens zei Fred tegen mijn moeder: „Kijk eens. wat een mooie balpen oom Henk heeft." Het was een gouden pen. „Ruilen voor die medalje," zei oom Henk. „Goed," zei Fred en zo kreeg Fred de balpen en oom Henk de sleutelhanger. We hadden nog een fijne avond. Ik moest om kwart over negen naar bed. Voor ik naar bed ging. heb ik nog mijn plakboek gehaald en ze hebben al de verhaaltjes ge lezen. die ik er in geplakt had. Het waren er negen. Ik ben er een kwijt geraakt. Dat kwam zo. We gingen met de hele familie waar de buren, want we mochten de film zien van de vakantie. Toen dat afgelopen was, bleven we nog even. Ik zei toen tegen mijn moe der, zal ik mijn verhaaltjes halen. Dat mocht era ik ging de krant halen. Iedereen las het en vond het aardig. Bij het naar huis gaan was ik de krant vergeten en latei- zijn ze hem kwijt geraakt. Dat was wel jammer, maar ja, niets (Zo Edwin, nu kan je dit ver haaltje weer inplakken. Tante Jo) RIK EN RAK Rik en Rak waren broertjes, ze waren een tweeling. Ze speelden bijna altijd met elkaar. Op een morgen gingen ze met hun ouders een wandeling maken. Ze liepen de straat uit. een weg op en kwa bij „Willen jullie in dit bos spelen?" vroeg vader. „Het kan mij niks schelen." zei Rik. maar Rak zei: „Doe het maar. We zijn er nog nooit geweest." „Tja," zei vader „als jullie er nog nooit geweest zijn, dan zullen jullie wel nieuws gierig zijn." „Is er ook een speel tuin?" vroegen de jongens. „Ja. een hele mooie. Kom we gaan De tweeling holde vooruit. Ze zagen in de verte al een wip. Meteen gingen ze er op. Wat ging dat lekker hoog. Toen ze er ge noeg van hadden gingen ze naar een klimrek. Dat was wel vier meter hoog, hoger dan het pla fond. Toen ze helemaal bovenaan zaten zagen ze hun vader er. moe der zitten en ook zagen ze hun huis en de kerk met klokken en een kruis er op. „We zijn groter dan Jullie!" rie pen ze tegen vader en moeder. Ze keken nog eens verder en zagen ook de kleuterschool, waar ze elke dag heen gingen en daar naast de grote school, waar ze het volgend jaar naar toe zouden gaan. Ze bleven nog een t(Jd op het klimrek zitten, tot ze opeens de zandbak zagen. „Ga je mee een diepe kuil in de zandbak graveni?" vroeg Rik en even later zaten ze ijverig te gra ven. Maar zo heel diep ging het niet, dat was jammer. Toen ze dat zagen, kropen ze weer uit de zandbak en gingen naar de schom mel, maar ook die ging niet zo erg hoog. Na een poosje hadden ze er weer genoeg van. Ze liepen naar vader en moeder en toen naar huis. Ze gingen met vader een potje kaarten en moeder trak teerde op wat lekkers. Leontien Zwetsloot HET VERSTAND VAN PROFESSOR BOLLEBOOS Professor Bolleboos is een klein kaboutermannetje met een heel groot verstand. Hij heeft een ma chientje uitgevonden, dat heel mooie schoenen maakt. Geen won der, dat alle kabouters zulke mooie schoenen aan hadden. Weet je hoe dat schoenmachientje werkt? Je moet eerst op een rood knopje drukken en dan op een groen knopje en als er dan geen schoen uit komt. ben je heel erg dom geweest, want je moest er twee stukjes leer in doen. Als de schoenen er dan uitkwamen, moest je nog tien tellen aan een hengsel trekken. Nu weten jullie waarom die Bol leboos zo'n erg geleerd mannetje Op een keer was die Bolleboos heel erg ziek geworden. Hij had zijn verstand verloren. Dat was heel erg. Iedereen in het kabou- terland treurde, uit alle huisjes hing de zwarte vlag uit. Alle dokters uit kabouterland kwamen kijken, maar niemand wist, dat hij zijn verstand kwijt was. Eén van de dokters had een knecht, die hem met alles heel goed hielp. Hij had de naam „Ver stand" gekregen, omdat hij zo verstandig was. Deze knecht moest nu op de professor passen. Op een dag kwam een van de dokters weer eens kijken, hoe het met de professor ging. De professor zei iets heel doms. toen de dokter hem iets vroeg. „Waar zit je verstand"" vroeg de dokter. „Daar," zei professor Bolleboos en hij wees naar de knecht. De dokter schaterde het uit en toen bedoel niet de knecht, maar hier." hij gekalmeerd was zei hij: „Ik en hij wees naar zijn voorhoofd. „Dat verstand, bedoel ik." „O." zei Bolleboos, „dat verstand heb ik niet." Nu wist de dokter, dat Bolleboos zijn verstand verloren had. Hij zou op zoek gaan naar de tove naar. Deze heette Toka, Boka, Tai. tai lola. Wat een naam hè! De meeste kabouters zeiden Toka, meer niet. Maar als de. tovenaar daar achter kwam. dan werd hij boos en veranderde je in een spin. De dokter ging op weg en oefen de zich telkens, om die lange naam goed le kunnen zeggen. Toen hij bij het huisje aankwam, klopte hij op de deur. De tove naar deed open. „Dag Toka. Boka. Tai. tai lola," zei de dokter. „Zer maar Toka Boka!" zei de tovenaar. „Mag dat echt?" „Ja." zei de tovenaar. „Het mag." De dokter vertelde nu dat de professor heel ziek was. dat hij z'n verstand uit zijn hoofd ver loren was. „Zou het mogelijk zijn. dat u z'n verstand kan terug toveren?" „Tia." zei de tovenaar. „Dat is moeilijk, maar ik zal het probe- Samen met de tovenaar liep de dokter naar het huis van pro fessor Bolleboos. Daar aangeko men begon de tovenaar diep na te denken Ineens wist hij iets. Hij zou proberen of het lukken zou. NOG EEN ARTISTIEK WERKSTUKJE VAN PETER Nadat Peter laatst toen h'ij ziek was, een schilderijtje had gemaakt met behulp van knopen-en elastiekjes, ontdekte hij, dat meloenpitten, erwten, rijst en koffiebonen ook goed te gebruiken zijn. Op een dag rommelde hij in moeders keukenkastje eni maakte van zijn vondsten deze grappige „tekening". Je kunt duidelijkzien, dat hij voor de armen en bcr.ri meloenpitten nam, rijst voor de haren, erwten voor de neus en de liu: i. een doorgesneden amandel voor het hoofd en tandenstokers voor de ivf.::;. Alles is op kartpnpapier geplakt. Hij riep een paar vreemde woor den. Opeens riep de professor: „Waar zijn m'n werkspullen?" Nu begreep iedereen dat de pro fessor beter was. De zwarte vlag gen werden ingehaald en ieder een was blij en gelukkig. Wie heeft er in de vakantie iets fijns beleefd? Probeer er dan een verhaaltje over te maken. Het hoeft echt niet zo lang te zijn. Dag kinders, tot de volgende TANTE JO. The Byrds de van de Amerikaanse West Coast af komstige folkrock-groep is ar ondanks haar wisselingen van bezettingen héél goed in geslaagd muziek van hoog ge halte te blijven brengen. De eerste line-up (met Jim Mc- Guinn, Gene Clark, Dave Crosby, Mike Clark en Chris Hillmann) is al lang verleden tijd. Van de huidige Byrds is alleen Jim nog maar over. Hij heet trouwens geen Jim meer, maar noemt zich tegenwoor dig Roger. In juni 7965 waren ze er opeens, met hun hit single ,,Mr. Tambourine Man" een Dylan-compositie die 'n wereldhit voor de Byrds werd, en waarmee de vijf méér suc ces hadden dan de Grote Meester zelf. Dat is vier jaar geleden. Maar de Byrds van nu zijn anders, nieuw. Dat is te beluisteren op hun nieuwste langspeler ,,Dr. Byrds and Mr. Hyde". Hoewel de single „Mr. Tambou rine Man" als uitvoerenden The Byrds vermeldde', was dat niet waar. Alléén Jini McGuinn werk te destijds aan de opnamen mee. waarbij hij werd bijgestaan door een groep session-musici. Dat „Mr. Tambourine Man" was hun eerste (en laatste) single die op deze minder elegante manier tot stand kwam. De eerste LP welke al heel gauw verscheen en ook „Mr. Tambourine Man" heet te werd geheel door alle vijf de Byrds gemaakt. De „sound" van de Byrds „deed" het direct by tieners over de gehele wereld. Dat unieke, heldere geluid, wat werd voortgebracht door gebruik van .m. twee sologitaren, een 6- snarige en een I2-snarige. Tweede single was „All I really want to do", welke niet zo'n groot succes bleek als de eerste. Beide nummers staan ook op de eerste LP). De Byrds speelden veel Dy- lan-werkjes, maar bleken ook zelf uitmuntende componisten, wat te horen is op hun eerste LP. Kort hierna maakten de Byrds een trip naar Engeland, die geen groot succes werd, deels doordat de Byrds slecht voorbereid waren en de Engelsen niet veel van een Amerikaanse groep verwachtten. Terug in de States werd een der de single opgenomen, getiteld „Turn! Turn! Turn!", welke kor te tq'd later werd gevolgd door een tweede LP die eveneens „Turn! Turn! Turn!" heette. De single was nou niet bepaald een succes te noemen, maar de LP was een sensatie. Op deze o.a. een uitvoe ring van de Dylan-hit „The times they are a-changin'" en een be werking dpor McGuinn van het traditionele „Oh, Susannah". On danks moeilijkheden binnens- groeps werd deze plaat nog in de vijfmansbezetting opgenomen. Daar het met de platenverkoop van de Byrds niet zo hard meer ging kwamen er wat troubles met leadzanger Gene Clark. Hij zou bang zijn om te vliegen én veel „middelen" gebruiken Clark ging De vier overgebleven Byrds be sloten als kwartet door te gaan en namen gevieren ook de derde LP „Fifth Dimension" op. welke niet zo heel veel later werd ge volgd door een LP die wel eens pop-kort-i pop-kort-| pop-kort-i pop-kort-| pop-kort-| pop-kort-i pop-kort-| pop-kort-i pop-kort-| •pop-kort- pop-kort-j pop-kort-( pop-kort-[ pop-kort-[ pop-kort-[ pop-kort-| pop-kort-| pop-kort-| pop-kort-| pop-kort-| pop-kort-i pop-kort-| pop-kort-| pop-kort-i pop-kort-| pop-kort- pop-kort-| pop-kort-i pop-kort-i m pop-kort-pop-kort-pop-kort-pop-kort-pop-kor d,ar «Berechte L. pop-kort-pop-kort-pop-kort-pop-kort-pop-kor r'.r.f pop-kort-pop-kort-pop-kort-pop-kort-pop-kor \vm»ood, Eric ci.Pt, pop-kort-pop-kort-pop-kort-pop-kort-pop-kof £X -7,,, T H pop-kort-pop-kort-pop-kort-pop-kort-pop-koi luch* oor maar liefst 12C pop-kort-pop-kort-pop-kort-pop-kort-pop-kor pop-kort-pop-kort-pop-kort-pop-kort-pop-kor vXXL" pop-kort-pop-kort-pop-kort-pop-kort-pop-kor SJX 'T, mtuw' pop-kort-pop-kort-pop-kort-pop-kort-pop-kor must be Belgiu pop-kort-pop-kort-pop-kort-pop-kort-pop-koi met "'"••"•o'' De Golden Earrings hebben hun naam een klein beetje veran dert. Ze heten voortaan: Golden Earring, geen ,3" er meer achter. Jaap Eggermont heeft de groep verlaten, zyn plaats wordt inge nomen door Sieb Warner, ex- Motions drummer. Op 25 septem ber vertrekt Golden Earring voor een tweede toernee naar de V.S., ditmaal voor drie maanden. In september haalt Theater bureau Paul Aekét de Iron But terfly naar ons land. Blanke blues-koning John Ma- yall verhuisde van het Decca- naar het Polydor-label. Eveneens naar het Polydor-la bel gingen de Easybeats (Ja, ze bestaan nog steeds!). Met „St. Louis" proberen zc weer een hit te scoren. Of het lukt? Robin Gibb verrastte vriend en vjjand met „Saved by the bell". Het is een erg goede plaat. Robin is van plan te gaan optreden met een 90-mans orkest. Titel van het programma: „An evening with Robin Gibb". The Cats kregen afgelopen dinsdagmiddag op de Schevening- se Pier voor de tweede maal goud, deze keer voor 25.000 ver kochte LP's „Cats". Na een lan ge adempauze verscheen hun nieuwe single „Scarlet ribbons". Theo Klouwer de drummer componeerde de achterkant „To day". Op 19 augustus vertrekken de Cats naar Amerika voor een achtdaagse toernee. pop-kort-pop-kort-poppop-kort pop-kort-pop-kort-poppop-kort pop-kort-pop-kort-poppop-kort pop-kort-pop-kort-poppop-kort pop-kort-pop-kort-poppop-kort pop-kort-pop-kort-poppop-kort pop-kort-pop-kort-pop pop-kort pop-kort-pop-kort-poppop-kort pop-kort-pop-kort-poppop-kort pop-kort-pop-kort-poppop-kort pop-kort-pop-kort-poppop-kort pop-kort-pop-kort-poppop-kort pop-kort-pop-kort-poppop-kort pop-kort-pop-kort-poppop-kort pop-kort-pop-kort-poppop-kort pop-kort-pop-kort-poppop-kort pop-kort-pop-kort-poppop-kort pop-kort-| pop-kort-| pop-kort-i pop-kort-| non-kort-r Barry Ryan aanvankel t gecontracteerd bij MGM teki pop-kort-| de een contract met PolydJ pop-kort-i ~ds„„e. -» DOD-kort-1 genoteerd op onze vaderlan nnn kort „Happiness is in t| fJUfJ KUn-f beat" is volgens basgttarist 4 POp-kOrt-| Versteegen „een zomerldtje". P0p-k0rt-| Crosby, Stills and Nash 1 pop-kort-| The Who danig In nieuws met haar dubbel- „Tommy" kregen in de een gouden plaat voor boveni noemd werkstuk. ELSJE IN KABOUTER- LAND Wat vooraf ging: In haar droom stapt Elsje met kabou ter Prikkebeen kabouterland binnen. Iedereen Is bezig met voorbereidingen voor de 50ste verjaardag van koning Goud oog. Samen met kabouter Prik kebeen heeft ze alles bekeken in kabouterland. Vandaag is de grote dag, waar op Elsje gewacht heeft, voor dat ze weer naar huis terug gaat. De 50ste verjaardag van koning Goudoog. Alles is klaar. De tulband en de taar ten zijn gebakken. De lampion nen hangen aan de stokjes. De limonadeflesjes zijn gevuld. De praalwagens voor de optocht staan te wachten op het ver trek. 't Is nog vroeg, maar er is al veel leven ln de kabouterstad. Fraai uitgedoste herauten te paard rijden met luid hoorn geschal door de straten. Op het grote marktplein midden in het stadje staan ze stil. De voorste heraut rolt een fraai beschreven vel perkament open. Hij leest met luide stem de boodschap voor. Elsje luistert goed. „Ik, Goud oog, 29ste koning van kabouter,- land, deel mede, dat ik vandaag de 8ste augustus 1969, mijn 50e verjaardag vier. Al mijn on derdanen worden uitgenodigd aan dit gebeuren deel te nemen. Om tien uur in de morgen zal het défilé plaats vinden. Daar na zullen wij samen het noen maal in de tuinen van het pa leis gebruiken. Om 2 uur-in de middag zullen wij. nogmaals allemaal samen, de circus voorstelling bijwonen. Dan komt de grote optocht met als slot een lampionnenparade". De he raut rolt het perkament weer op en de stoet ry'dt verder. Elsje klapt in haar handen van plezier. Ze vindt het heerlijk, dat ze het feest nog kan mee maken. Pietertje Wlttebol, die naast haar staat, danst en springt ook al in het rond. Hij is weer helemaal over de schrik van de brand heen. De kabouters rennen vliegens vlug terug naar hun huisjes om alles klaar te maken. En als de klok een uur later aan wijst, wapperen de vlaggen uit alle huisjes en z|jn de straten met potten bloemen versierd. De kabouters zelf hebben hun beste spulletjes aangetrokken. Elsje kijkt uit haar raam. Ze int' ,Wat zal ik opzetten?", zegt Elsje tegen Prikkebeen, die ook door het raam kijkt. „Ik heb geen kaboutermuts, wel m'n regenhoed, maar dat staat zo gek". Prikkebeen raadt haar aan een strik in het haar te doen. Dat vindt Elsje een goed idee en ze steekt een gro te oranje strik vast, bovenop haar hoofd. Prikkebeen moet enorm lachen, maar hij vindt het toch mooi en heel feeste lijk. „Oh gut, laat ik niet mijn ca deautje vergeten", zegt Elsje en ze pakt een gehaakt rond kleedje uit de kast. Elsje heeft er heel wat uurtjes aan ge werkt. „Het is een horloge kleedje. Koning Goudoog kan er 's nachts zijn horloge op leggen". „Helemaal klaar?" vraagt Prikkebeen. Elsje kijkt nog vlug in de spiegel of haar jurk en de strik op haar hoofd net jes zitten. „Ja", zegt ze dan. Ze gaan gauw met hun twee tjes de trap af naar beneden en vertrekken naar het défilé. Wordt vervolgd. UIT PUKKIES DAGBOEK vergeleken is met het peil van „Sgt. Pepper" van de Beatles: „Younger then yesterday". Weer zouden de Byrds onderling ruzie krijgen: op een festival ging Dave Crosby samenspelen met de Buf falo Springfield en dat werd hem door de andere Byrds hoogst kwa lijk genomen. Daar kwam nog brj dat Crosby muzikaal gezien Jim McGuinn de onbetwiste leider en „muzikaal genie" van de groep naar de kroon ging steken. Niet lang daarna zei Crosby de Byrds dan ook vaarwel. De drie heren Byrds die nu nog overbleven besloten als trio door te gaan en kwamen in deze bezet ting met een nieuwe LP: „The Notourius Brothers Byrds". Niet lang na het verschijnen van deze vierde LP stapte Mike Clark ook uit de Byrds en nu begon het er allemaal toch wel angstig uit te zien. Alleen McGuinn en Hillman nog over! Na rijp beraad besloten ze door te gaan. met als nieuwe lingen Kevin Kelly en Gram Par sons. Tijdelijk als vijfde Byrd speelde Douglas Dillard mee. o.a. op het grote internationale festi val in Rome. In deze formatie na men de Byrds ook de LP „Sweet heart of the rodeo" op. Al een paar maanden later had Gram Parsons genoeg van het Byrds- leven, evenals Chris Hillman. Nu was alleen Jim (Roger) McGuinn nog over. De nieuwe LP „Dr. Byrds and Mr. Hyde" laat ons kennis maken met drie nieuwe musici, die onder lei ding staan van Roger McGuinn. Het z|jn gitarist Clarence White, bassist John York en drummer Gene Parsons. Lead-zanger is nog altyd Roger McGuinn. Deze drie nieuwelingen hebben allen een rjjk muzikaal verleden. Clarence White Is voor de Byrds geen onbekend! want hij speelde al inee op Gene Clark's solo-LP en later op „Sweet heart: of the rodeo". John York kwam na zijn middelbare school opleiding in de muziek terecht. Hij begeleidde o.a. The Mama's and The Papa's en werkte als session- man. Gene Parsons speelde samen met Clarence White bij een folk groep, voordat z|j bij de Byrds Bekijk- vader haan eens goet bedwang houden. Hij kon Pukkie's jachtinstinct i* 1 kwa Hans v. d. Wereld. 1. Je maakt de grond schoon er goed vlaki voordal je het grond zeil uitspreidt. 2. De tent wordt op het grondzeil gelegd. De tentdeurtjes moeter, dicht zijn. De haringen worde® ingeslagen. 3. De tentmasten worden opgezet Wie z|jn tent alleen moet opslaar. zet de staken schuin naar buiten De buitenste lijnen worden ge spannen. Nu moeten de haringen van het dak ingeslagen worden waarbij je moet opletten, dat het dak niet scheef trekt en ook dat er geen vouwen inkomen. i Tenslotte sla je ook de harin gen van de zijkant in de grond maar niet te vaat, anders treld het dak toch nog scheef. .Ma je de tent weer wilt inpakken, moet je precies hetzelfde doen alleen in omgekeerde volgorde

Leidse Courant | 1969 | | pagina 10