Voor Nederlandse amateurs op de laan meeste perspectief in de stayerij Trudy Groenman: helemaal niet ben „Net alsof ik weggeweest' )AG VAN DE SPIONNEN" IN BRNO „GESCHROKKEN, ECHT WAAR" Vrienden van Duindigt brengen puik programma Publiek mocht op de METS alleen aan sensatie ruiken Paul van Min hield Hajer twee sets in bedwang 9 fRIJDAG 15 AUGUSTUS 1969 DE LE3DSE COURANT PAGINA 7 (Van een speciale verslaggever) BRNO Klaas Balk, de eerste Ne- rlander die maandag bij de wereld- mpioenschappen te Brno in de slag nest, heeft meer ohbewust dan bewust training van de Nederlandse achter- Igingsploeg in de war gestuurd. De jarige Balk is, net als het gros wielrenners een individualist, die te- ht meer gespitst is op de tijdrit )0 meter, die hij al vandaag moest den, dan op de 4000 meter ploegach- volging, waarvan de kwalificaties pas dinsdag op het programma staan. Ik trainde privé, was wel gelijktijdig •t de anderen Piet Hoekstra, Tino jak en Frans van der Ruit ,n, maar concentreerde zich volledig zijn eigen voorbereiding en hield h afzijdig van de ploeg, die temidden de talrijke trainende renpers toch echt kon oefenen voor de ploegach- volging. Gisteren was de gezamenlijkè weg- ining van de ploegachtervolgers ook geen succes geweest. Klaas Balk de: „Voor die 1000 meter heb ik vele ertjes nodig, dan kan ik toch niet se- op keien en heuvel-op gaan trai- Daar heb je de kans dat alles hard rdt". Die 1000 meter van Balk is een een- lige explosie, er is geen kans op her- In iets meer dan een minuut, ir enkele rit, wordt de strijd om 'hé' reldkampioenschap beslist. Het is eer 'lstrijd waarvoor Balk niet tot de otste favorieten behoort, hoewel hij :maal gesproken zeker bij de eerste moet kunnen rijden uit het veld van eveer vijfentwintig renners. De eer kanshebber blijft natuurlijk Niels 'dborg. De Deen Fredborg greep zo- Amsterdam als in Montevideo veel mindere concurrentie de wereld en eindigde in Mexico op dit num- op de tweede plaats. Achter de man Trentin, de enige amateur, die reldkampioen is geweest in de drie ilheidsnummerssprint, 1000 meter en erre Trentin zou overigens vandaag kansen niet verdedigen. Toto Gerar- de Franse baancoach, heeft Pierre relon, als wielrenner de tweeling- van Trentin, ingeschreven omdat eerste man op dit nummer last van een lichte bronchitis en daar- zijn toptijden van de laatste sei- an niet meer kan verwezenlijken. Moreion en Fredborg is ook de Wine Amerikaan Jack Simes een "van gegadigden voor een plaats op het podium, en ook de rijzige Lesley 'an Trinidad, die de laatste maan- Nederland heeft getraind. mouflage o'n laatste dag voor het begin van titelwedstrijd is overigens de dag i de „spionnen". Ook de Nederland- coach Hein van Breenen heeft uren- g langs de piste gestaan om tijden te nemen en hij was lang niet de eni- 'egenover spionage staat uiteraard ca- uflage en Oscar Plattner gaf daar- het meest sprekende voorbeeld. In zeer kleine ploeg Zwitserland is :hts door drie stayers en een achter- ger vertegenwoordigd schuilt een entiële wereldkampioen, nl. de bege- ligde achtervolger Xavier Kurmann. Dp het moment dat Kurmann begon SCHEVENINGEN Trudy Groenmans eerste halte na Hilversum werd de „na tionale". Daar dan constateerde zij met enige verbazing dat het allemaal nog het zelfde was als toen. Dat de meisjes van destijds alleen maar ouder geworden wa ren en dat zij, Trudy Groenman, wier naam alleen nog maar werd gebruikt als hef over vroeger ging» niets had gemist. Daar ontdekte Trudy Groenman dat het klaag lied over het „povere damestennis" niet voor niets gezongen werd. Was er dan helemaal niets gebeurd? Kon een meisje dat twee jaar lang verstoken was geble ven van alle soorten van internationale ervaring dan zomaar tussenvoegen? Ja, dat kon, want zij met wie Trudy Groenman des tijds reisjes maakte, de meisjes die in het korte „tijdperk-Groenman" als talentvol werden aange wezen, die meisjes maken nog steeds reisjes. Korte tripjes, want overal waar het oi'anje zich vertoont, verdwijnen na één, hooguit twee ronden de hamen van de Nederlandse deelneemsters uit het gastenboek. Goed, er waren uitschieters. Marijke Schaar jeetje, is die óók al weer getrouwd?") en Ada Bakker sloegen zich af en toe naar een finale of zelfs tot een eerste plaats, maar op het grote werk werd maar al te dikwijls de boot gemist. Trudy Groenman heeft zich daarover verbaasd, in Hilversum al, toen zij met als enige training wat oefenpartijtjes met haar mannelijke collega's in haar Groningse club zo maar tot de halve finales door wandelde. „Ik had nauwelijks getraind, maar het leek me wel weer eens leuk om al mijn vriendinnen van vroeger te zien. Hoeveel waren die nu vooruit gegaan? Ik ben geschrokken, echt waar. Het was prettig voor mij na'uurlijk, maar als je verder door dacht was het natuurlijk je reinste kolder. Een meisje dat twee jaar voor haar plezier getennist heeft zet de hele nationale tennistop in het hemd. Toen wist ik dat ik door moest gaan, dat ik moest laten zien hoe het allemaal kan gaan." Obsessie „Ik ben nog steeds blij, dat ik ermee gestopt ben. Ik was spuugzat van al dat reizen, al die toernooien, ik kon geen racket meer vasthouden. Het werd een obsessie voor me. Daar moet je langzaam maar zeker vanaf zien te komen, je moet proberen zonder tennis te leven. Ik ben toen op een kantoor in Groningen gaan werken en het lukte me. Na een tijdje heb ik me aangemeld als spelend lid van een vereniging in Groningen. Het plezier in tennis, dat ik heel vroeger altijd had, kwam terug. Dat was voor mij een goed voorteken. Ik heb dat net zo lang weten vol te houden tot ik weer ambities voelde opwellen. En toen heb ik me ingeschreven vooi' Hilversum." En daar dan werkte Trudy Groenman zich terug in de publiciteit, die haar vooral tijdens deze nationale kampioenschappen als 'n bij omzwermt. „Als je in de top zit is het Trudy voor en Trudy na, stop je, dan laten ze je even hard vallen. Ik moet nog helemaal aan mijn hernieuwde status wennen. Misschien dat ik over enige maanden wat vriendelijker ben ge- Ondanks haar langdurige afwezigheid kent Trudy Groenman de kracht van het huidige nationale da mestennis. „Er is niets veranderd, je ziet steeds de zelfde gezichten, steeds hetzelfde groepje. Het is net of ik helemaal niet weg ben geweest." „Ik heb me er werkelijk op verheugd weer eens tegen al die meisjes te kunnen spelen. Ik wilde wel eens zien in hoeverre zij vooruitgang hadden geboekt hoe lang ik er over zou moeten doen om terug te komen op het peil van vroeger. En nu zit ik in d« halve finale." Ze zegt het met gefi'onste wenk brauwen. „Ik begrijp het niet goed. In de eerste ronden had ik me werkelijk geen tegenstand van betekenis voorgesteld. Tussen onze top en de onder laag zit nog veel meer verschil als tussen de inter nationale top en onze bovenlaag. Maar dat ik ook van Ada Bakker zou winnen had ik niet gedacht. Nu ben ik voor niemand meer bang. Voor Marijke Schaar ook niet." Te pakken De KNLTB heeft het wonder Tiudy Groenman met verbazing aanschouwd. De hardheid die de tennis- bond zijn pupillen zo graag zou willen injecteren straalt van het Groningse meisje af. De wilskracht, haar ambitie en haar mentaliteit zou men dolgraag als voorbeeld willen stellen. Over een eventuele titel heeft Trudy Groenman het dezer dagen in het openbaar nog nimmer gehad, wel praat zij graag ovei de periode na de nationale: „Ik ga verder, het heeft me weer helemaal te pakken. Een toernooitje hier en daar, maar nooit meer dan een week weg, dat lokt me niet meer zo. Als ik binnenkort ga trouwen, ga ik naar het westen ver huizen. Dan behoud ik het contact met de topspeel- sters, zodat ik tegen hen kan blijven 'oefenen." Grootste wens van Trudy Groenman: Wimble don. De volgende halte. te renner zich volledig zou blootgeven. Daarom liet hij na zeven ronden Kur- stoppen. Berekeningen leerden dat als Kurmann zijn 4000 m. in hetzelfde ritme zou hebben uitgereden als de 2800 die hij aflegde, de voor deze baan sensationele tijd van 4 min. 40,6 sec. zijn gemaakt. Dat echter moet prak tisch onmogelijk worden geacht. Van Breenen tenminste rekent voor zijn rij ders Hoekstra en Van de Ruit op een uan rond de 4.55. Het is dus waar- gchijnlijk dat Plattner, de slimme vos, juist vóór de start tegen Kurmann heeft gezegd dat zijn activiteit tot zeven ir s van tien ronden zou worden be perkt, waardoor hij over de korte af stand meer heeft kunnen geven dan hij normaal zou doen. Enige land Een schijnbeweging die overigens vol ledig is geslaagd, want het ontzag voor Kurmann was in de kleine vier minuten dat hij alles gaf enorm gegroeid. Ook bij de Fransen, die met hun olympische kampioen Daniël Rebillard en de natio nale kampioen Bernard Darmet twee kanspaarden hebben voor een titel. Frankrijk is daarmee het enige land dat kwantitatief en kwalitatief zo sterk is vertegenwoordigd. De Westduitse moge lijkheden eindigen bij Rupert Kratzer. De Italianen zullen blij zijn als hun rij ders bij de laatste acht komen,- alles wat Nederland meer bereikt is trouwens ook meegenomen. Engeland, dat tradi tioneel sterk vertegenwoordigd is op de serieuze test van zijn capacitei- 'achtervolging, heeft in het geheel geen op de 400 m.-baan van Brno, werden amateur-baanrenners afgevaardigd. Hun jwel door alle coaches de stopwatches baanploeg beperkt zich tot de dames rokken. Kurmann reed razendsnel. Ann Horswell en Bernadette Swinrterton. ttner wilde echter niet dat zijn bes- Denemarken heeft in Gunnar Asmus- sén een waardige opvolger voor wereld kampioen Mogens Frey. Maar uit het veld van de enkele favorieten en de tal rijke onbekenden zal ook dit jaar waar schijnlijk weer een verrassing te voor schijn komen, zoals om maar een naam te noemen, de Mexicaan Trevino, die op het zeer snelle hout van Mexico-City ooit 4 min. 42 sec. heeft gereden. Tijdrit en achtervolging zijn in feite de enige „meetbare" nummers bij deze kampioenschappen, met daarbij de ploeg achtervolging. Daarin maakt het Neder landse kwartet en niet alleen door de dubbele interesse van Klaas Balk een weinig homogene en kansrijke indruk. De mogelijkheden van Oost- en West- Duitsers, Russen, Polen, Italianen, Tsje chen en ook de Fransen met in ieder ge val de clubmakkers Rebillard, Darnet, Buchon, vermoedelijk aangevuld met Guignon, lijken aanzienlijk beter te lig gen. Tijdens de training van gisteren re den de Westduitsers Hempel, Vonhof, Haritz en Podlesch, die dit seizoen de Russische vier al hadden verslagen, de officieuze tijd van 4.30. In Brno was nog nooit een ploeg onder de 4.32 gekomen. Profcontract Brno dreigt een titeltoernooi te wor den waarin de Franse amateurs op de baan althans, een hoofdrol spelen. Zeker op de tandem waarin slechts weinig koppels de klasse van Trentin en More- Ion zullen kunnen benaderen. Bij die tweetallen behoort echter het Nederland se paar Wim Koopman en Peter van Doorn .Niet meer de Tsjechen Jelinek Kucirek, die tijdens de training zijn gevallen en van wie Jelinek door een sleutelbeenbreuk is uitgeschakeld. Tren- ;n Moreion raakten nog meer ge vaarlijke concurrenten kwijt De Belg Van Lancker werd prof waardoor de combinatie Goens-Van Lancker is ver broken. De gehele Italiaanse amateurploeg heeft na de spelen van Mexico een ge weldige aderlating ondergaan. Rond tach tig liefhebbers tekenden een profcon tract en van de pre-olympische periode zijn eigenlijk alleen nog over Corin, Mor- biato en Borghetti, de titelhouder bij de amateursprinters. In Montevideo had de Italiaan echter niet met Trentin en Mo reion te maken en juist dit tweetal zal ook. in Brno net als in 1964 te Parijs, 1966 in Frankfort en 1967 te Amsterdam de strijd om het goud en zilver wel weer eens kunnen gaan uitmaken. Maar Moreion is dan ook de meest ge vreesde man voor deze kampioenschap pen, waar iedere nederlaag van de rijzi ge, donkere 25-jarige Parijzenaar als een verrassing zal kunnen worden ge- Voor Nederland ligt op de baan bijna traditiegetrouw, het meeste perspectief in de stayerij, vooral door Cees Stam, die vorig jaar verslagen werd door De Italiaanse squadra achter de mo tor is in Brno echter lang niet zo sterk vertegenwoordigd als in Rome. Het Ita liaanse trio wordt aangevoerd door de nationale kampioen Premoli en bestaat verder uit Di Giovanni en Iacomini. Pre moli is in feite een eerste jaarsstayer. Vorig jaar was de sprint nog zijn spe cialiteit. De eerste zorg van de Nederlandse stayers Cees Stam achter Stakenburg, Dries Helsloot achter De Graaff en Bert Boom achter Walrave gold echter niet de concurrentie, maar de gangmaakmo- toren. Die zorg is gisteren weggenomen. De jury voor de stayerswedstrijden toon de zich gevoelig voor de argumenten van de Nederlandse leider Martin Wier stra om alle deelnemers tenminste een gelijke kans te geven. Besloten is voor iedere wedstrijd de gangmakers om de startplaats en om de motor te laten lo ten. Een dubbele gok in feite, want de kwaliteit van de motoren is verschillend. Het gevaar echter dat door machinaties met de machines iemand voortdurend zou worden bevoordeeld, is in ieder ge val in Brno verdwenen. ENGELAND—ROEMENIE Stand gelijk in Davis Cupstrijd LONDEN Na de eerste dag van de Interzonefinale van de strijd om de Da- vis Cup, die op Wimbledon tussen Enge land en Roemenië wordt gespeeld, is de stand gelijk: 1-1. In het eerste enkelspel versloeg de Roemeen Ion Tiriac in drie sets Mark Cox. De cijfers waren: 6-4, 6-4, 6-3. Door 'n overwinning in 4 sets 6-4, 4-6, 6-1, 6-2) op Ilie Nastase bracht Mark Stilwell de stand weer in evenwicht. Wanneer Engeland de Interzonefinale wint en zich daarmee het recht ver werft in september Davis Cuphouder Ver enigde Staten uit te dagen, ontvangen de Engelse Davis Cup spelers Mark Cox, Graham Stilwell. Peter Curtis en Gerald Battrick van een Engelse sigarettenfir- ma elk 350 pond sterling. Voor hun over winningen op Zwitserland, Ierland, West Duitsland en Zuid Afrika heeft het vier-- tal per persoon tot nu 725 pond geincas- Europees record vlinderslag MOSKOU De Rus Vladimir Nènv chilov heeft het Europese record 100 m vlinderslag op zijn naam gebracht. De Rus noteerde in Moskou een tijd van 57,8 sec. Het oude record stond op naam van de West-Duitser Lutz Stoklasa, die op 29 augustus 1968 in Berlijn 'n tijd van 58 sec. maakte. Buitenlandse sterren in kampioenschap (Van o e paardesportmedewerker) DEN HAAG Wat betreft het prij zengeld voor de belangrijkste koers ir het jaar is zondag 17 augustus de run- •up. Duindigt heeft dan de dag vai de sponsors, van de Vrienden van Duin' digt, die er veel aan gedaan hebben on sn dag van te maken nu al vooi de derde achtereenvolgende keer die klinkt als een klok en waarop vooi paardemensen flink te verdienen Hoogtepunt is het kampioenschap Duindigt met deelneming van een paar buitenlandse groten. Tiny Special komt uit Duitsland als Wallburg, twee hele groten. Zij kun- wat de buitenlandse paarden be treft, overweldigend worden door nieuwe Franse ster, Tyrannie II, die het onlangs presteerde over 2850 meter in Frankrijk een km.-tijd 1.9,6 te lopen. Vooral waardevol als weet dat hij als enige 50 meter moest voorgeven aan een stuk of 25 concurrenten, en dus alles buitenom moest voorgeven aan een stuk of 25 moest doen. Ook de Zweed mr. Hunter moet zeer goed zijn. Voorts start i Trainen ere nog e (Van onze sportredactie) SCHEVENINGEN. De ver rassing bleef uit. Heel even hebben de toeschouwers op het centre- court van de M.E.T.S. aan de sensatie mogen ruiken. Even maar. Twee sets lang hield de 17-jarige scholier Paul van Min de als eerste geplaatste Hajer in bedwang. Twee sets waarin jeugdig enthousiasme en grote beweeglijkheid het gemis aan routine ruimschoots compen seerden. Na winst van 75 en 64 in die eerste twee sets was het uit. Van Min geloofde zelf niet dat hij, de enige niet geplaatste speler bij de laatste acht, Jan Hajer de weg naar de halve finales kon versper- En toen Jan Hajer in de twee vol- e sets met halfhoge ballen het uiterste van het uithoudingsvermogen de jeugdkampioen testte, bezweek Van Min. In de beslissende set had Hajer aen kind aan hemi 60. Jan Hajer was overigens niet de enige die het moeilijk had. Twee banen verder kwam ook Evert Schneider, die dan eindelijk een vrije dag had genomen, danig in moeilijkheden. Maar Fred Hem mes, die soms de onmogelijkïta ballen haalde en daarbij eenmaal de veerkrach tigheid van gravel beproefde met een snoekduik in de volle lengte, verslapte Juist op het beslissende moment; willoos gaf hij de voorsprong van 42 die hij in de vierde set had opgebouwd prijs. Schneider won met 64, 64, 26 en 64. Ook de andere twee hooggeplaatsten Hordijk en Fleury bereikten de halve finales. Jan Hordijk, wandelend naar een driesetter tegen Peter Soefers (drie maal 63), Niek Fleury hijgend en puf fend in de langste partij van de dag tegen Coebergh die hij uiteindelijk met 36, 57, 62, 6—2 en 64 bedwong. De zozeer aangevochten plaatsing was dan toch werkelijkheid geworden met Moeiteloos De verrassing bij de dames droeg de naam Tine Zwaan. Zij zette de drie plaatsen hoger genoteerde Astrid Suur- beek in twee sets moeiteloos aan de kant (63, 63), Marijke Schaar vonniste Els Veentjer met (61 en 63), met wie zij later de finale van het damesdubbel zou bereiken. Judith Salomé en Trudy Groenman completeerden het kwartet dat om de finaleplaatsen gaat strijden. Judith Sa lomé door een zege van 63 en 75 op Patricia Went en Trudy Groenman, die de belofte van Hilversum lijkt in te gaan lossen, schakelde Ada Bakker uit (64 en 7—5. Niek Fleury—Jan Coebergh 3—6, 5—7, 6—2, 6—3, 6—4; Evert Schneider—Fred Hemmes 6—4, 6—4, 2—6. 6—4; Jan Hordijk—Peter Soe- - intjer 6—1, 6—3; Trudy Groen man—Ada Bakker 6—4, 7—3; Judith Salome —Patricia Went 6—3, 7—5; Tine Zwaan— Astrid Suurbeek 6—3, 6—3; herendubbcl (halve finales); Fleury-Hor- dijkSchmitz-Vaarties 6—3, 04, 10—8; Hem- •Soeters—Van Eysde damesdubbel (halve finales); Bakkor-Suur- Sportprogramma Betaald voetbal Eredivisie; Feljenoord-GVAV; DOS— NAC; FC Twente&DWS; Telstar—PSV; Holl. Sport—SVV; H; SittVolendar tuna VI.—Hel DHC; Blauw Wit—Heracles; Willem II—Ex ïrgia; SC Drente—Elndhovt MVVAZ'67; ADO—SVV; Volendam—Holland Sport; Tel star—FC Den Bosch; DWS—PSV; NAC— Feijenoord. 2A: Velox—DOS; Ellnkwijk—Wa- geningen; Go Ahead—Graafschap; Heracles— SC Drente; Hcerenveen—PEC; Gooiland— FC Twente; Vitesse—SC Cambuur; HVC— Veendam. 2B: Excelsior—NO AD; Eindhoven— RBC; DFC—Willem II; LlmburglaB; lewijckers—RCH. Cricket —ABC (15.00); e laose A: HCTIW—Cele- Eerste klasse B: Ter rasvogels—Quick; Schoten—Tilburg. Twee- d klasse A; Bloemendaal—Rooswijk; HVH— DSS. TWeede klasse B: Thamen—VUC; Fo resters—ODIZLijnden—Kennemerland. Der- klasse B: Sparta 3—Euro Stars 2. PARAMARIBO In de vijfde ron de van het damtoernooi in Paramari bo heeft Ton Sijbrands woensdag remi se gespeeld tegen Kemp. Sijbrands heeft aan de leiding gezelschap gekregen van Ramcharan, die Sheoratan versloeg. Beide hebben negen punten uit vijf par tijen. Ivens won van Sadiek. mer drie uit de grote prijs der Lange Landen, Thalie, ook. Nu Cherie Spencer in New York is, zal Nederland het wellicht moeten heb ben van Royal Hanover, die in grote vorm is. Carlos Pluto won deze koers vorig jaar en ook hij is ndet kansloos. Duchesse Mac blijft een vraagteken. Da ve Fez zal het zwaar hebben, maar hij is een lelijk vechtertje dat voor veel strijd kan zorgen. Felix, Diogen en de Duitser Quel Espoir kunnen een prijsje meepakken en Satan Hanover kan wel eens heel goed te voorschijn komen. Een moeilijk te voorspellen koers, maar vrij wel zeker een draverij van allure. De rest van het programma is even eens zeer goed. Grote velden, afwisse ling met een draverij over 3200 meter en een mijl met de grote sprinters van het ogenblik. De drie rennen lijken goed bezet: Om half twee is de eerste start. De prognose luidt: d'Oranjeboomprijs (2540 m., met trio): Stal Anjo (Happie T en Her Areta) Hertogin van Geldre Grenadier. Out sider: Fred Harvester D. Jeugdprijs (ren, 1900 m., eerste afd.) Pixicata Red Coral Flanagan. Vrienden van Duindigtprijs (2000 m., autostart, mtt trio): Goodwill Geus Akerendem Gilia van Amstel. Outsi der: Gezina. Jeugdprijs, derde afdeling: Quelle Muslque Karim Riviera. Outsider: Rock Crystal. Kampioen van Duindigt (2100 m.): Tyrarmie II Satan Hanover Wall burg. Vrienden van Duindigtprijs (3200 m., met trio): Fan Pom B Fletcher D Eliza Harvester. Outsider: Flamingo Six. Schoonderwoerdprijs (2100 m. voor amateurs): Fernandel Filette Six Flintstone V. Outsider; Ircero. Restaurant Duindigtprijs (1600 m.. autostart): Little Miss Mitzie rijder Wagenaar jr. (Bretteur P of Diana R) Fernandel. Jeugdprijs, tweede afdeling met trio: Stal RPS (Abisag en Rolanda) Mario Turquoise. Outsider: Aracan. Veveoprijs (2000 m., autostart): Gay Fez Hofnar Hercules V. Outsider: Guy Areta. Alkmaar Zaterdagmiddag om vier uur begint in Alkmaar een programma van acht aardige koersen. In de hoogste klasse komen, ondanks concurrentie van Gro ningen en Duindigt met grote nummers op de volgende dag, toch wel goede paarden aan de start. Erica, uit het niet te stuiten entraine- ment Van Dooyeweerd, is misschien in staat Christiaan de Wet te verslaan. Zij is geschikt voor het kleine baantje. Chris tiaan de Wet kan daar zijn grote vorm het ogenblik tegenover stellen. Mo gelijk is ook Everprise in de buurt. De prognose luidt: Texelprijs (1400 m., autostart): Island Queen Ina Z Idool Vredenhof, Vlielandprijs (2040 m., autostart, met trio): Stal Tesselaar (Hannde Gregor en Globetrotter B) Hanoi Hanover Nathan. Tersohellingprijs (2040 m.): Henrietta Signal Gipsy Gea Alkestia van E. Amelandprijs (2040 m., autostart): Fred Signal Hippo Hanneke d'Ae- Marsdiepprijs (2040 m., met trio): Ohristiaan de Wet Erica Everprise. Waddenprijs (2040 m.): Gieteling S Goudplevier S Benjamin Olivier. Out sider: Fernandus R. Noordzeeprijs (2040 m'., met trio): Grace Again Ex Nancy Flevo. Sohiermonnikoogprijs (2380 m.): Hoot Song Flipsen Happy First. Teleurstelling Cherie Spencer DEN HAAG Het wereldkampioen schap draven, dat zaterdagavond op de Roosevelt Raceway bij New York xou worden gehouden, is door niet voor ziene omstandigheden een week uitge steld. De Franse deelnemers Upe de Maie n Thetis V én de Italiaanse kampioen Agaunar konden in verband met tran sportmoeilijkheden niet tijdig genoeg in Amerika arriveren, waarna de directie an Roosevelt Raceway het wel heel kostbare besluit nam 't kampioenschap te verschuiven naar zaterdagavond 23 au gustus. Voor de Nederlandse candidate Cherie Spencer en haar trainer-rijder Sjeng Hendrikx betekent deze verschuiving an enorme teleurstelling. Indien het be sluit eerder was gevallen had Cherio Spencer in ieder geval nog kunnen deel- aan het zondag te houden Inter nationale kampioenschap van Duindigt, waarin zij groot favoriet zou zijn ge weest voor de eerste prijs van f. 27.500.—.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 7