luw mening SISSI Leidse korfbalclubs bereiden zich voor Nieuwe opzet van de basketbalcompetitie CIRCUS ROBERTI GAAT MORGEN OPTREDEN MEDISCHE DIENSTEN bioscopen Ben V willen Tolbrug verbreden markten voormalig kassucces doet het nog steeds DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 15 AUGUSTUS Over veertien dagen begint competitie LEIDEN. De komende korfbalconi- petitie staat weer voor de deur. Zondag 31 augustus zullen de arbiters de nieuwe competitie officieel inblazen. De laatste en nog komende weken staan daardoor in het teken van de voorbe reiding. Zo ook de Leidse verenigingen. De meeste clubs hebben reeds een wed strijd achter de rug, welke echter van wege het warme weer moeilijk een juiste graadmeter kon zijn. De Danaïden, dat zondag aan een sterk bezet toernooi van Regenboog met redelijk succes deelnam, speelt zondag a.s. op haar terrein aan de hand traditionele oefenwedstrijd tegen Die Haghe, aanvang: 14.00 uur. Dins dagavond volgt in de Leidse Hout een treffen met Pernix. De aanvang (2-4) oefent tegen Zuiderkwartier, dat zondag een 4-3 nederlaag tegen De Al gemene leed, waar echter niet zoveel waarde aan dient te worden gehecht. De Algemene speelt zaterdag om 5 uur tegen het Sassenheimse TOP, om de dag daarop met vier twaalftallen en een achttal mensen deel te nemen aan het .Marieke van Nimweghen Tour- nooi" van de Nijmeegse vereniging SOS. Crescendo trekt een week voor haar eigen jubileumtoernooi naar Gym nasiasten met het eerste en tweede team en een adspirantenploeg. De deel nemende clubs zijn hier o.a.: Pams, Ready en Achilles. Expositie „Oud-Katwijk" loopt goed KATWIJK In verband met de nog grote belangstelling voor de tentoonstel ling van het genootschap „Oud-Katwijk" in de Vuurbaak, heeft het bestuur be sloten de toren ook na half augustus geopend te houden. Ongeveer 7500 be zoekers hebben deze tentoonstelling be zocht. Tot eind van de maand augustus zal evenwel alleen 's middags van 2.30- 5.00 uur deze tentoonstelling geopend Het bestuur gaat zich thans alvast be raden op het winterprogramma, waar omtrent de leden te zijner tijd bericht zullen ontvangen. Deze zomer gaf een flinke ledenwinst te zien, niet in het minst veroorzaakt door de akties rond de filmopnamen. De cineast J. van dei- Plas werkt intussen nog enkele scenes uit en zal ook het najaar daarvoor nog benutten. De première, waarnaar reeds door de vele medewerkers wordt uitge zien, zal dus niet eerder dan in het neiuwe jaar kunnen worden verwacht. LEIDEN Omniddelijk na het kwalifi catietoernooi voor de Europese kam pioenschappen in Haarlem werden de koppen bij elkaar gestoken om de oor zaken te vinden van het gedeeltelijk fa len van het Nederlands team, dat er niet in slaagde om zich te kwalificeren. Als oorzaak werd genoemd dat het voor de spelers een enorme opgaaf is om zich 2 maal 20 minuten volledig in te zetten, terwijl zij zich in de hele compe titie nauwelijks volledig behoeven te geven. Alleen de wedstrijden tussen Blue Stars, Punch en Flamingos worden ge zien als echte wedstrijden. Dit is te be twijfelen met de wedstrijden Flamingos- Bona Stars en Bona Stars-Blue Stars in het achterhoofd. Men heeft daarom de competitie bij wijze van proef in een andere vorm gegoten, waardoor de spanning en inzet groter moeten wor den. Er wordt eerst een hele competitie gespeeld in 2 poules. De ene poule be staat uit: Punch; Rotterdam Zuid; SVE LandlustWilskracht en Haarlem Car- Roelofarendsveen, 13 aug. 1969 Ais lezer, .van de jLeldse Courant zpy. ik naar aanleiding van uw artikel over reclame voor Philips bandrecorders door "de Minister van-Onderwijs, het -volgende willen opmerken: Bedoelde circulaire van „onlangs", is circulaire AVO/69-04 van 10 febr. 1969. Dat is dus een half jaar geleden! Dat men niet meer dan... 485 guide mag uitgeven, is beslist niet waar. In de circulaire staat letterlijk: „Met nadruk stel ik vast dat het vanzelf sprekend de school vrijstaat om bandrecorders van een ander merk of ander type aan te schaffen. De door mij gegeven omschrijving van de Philips recorder heeft slechts tot doel te ver klaren waarom ik meen dat voor 485.- een goed apparaat verkrijgbaar is en derhalve geen hoger bedrag per recor der beschikbaar wordt gesteld." Er mag dus wel degelijk een ander merk bandrecorder worden aangeschaft, maar de Minister vergoedt niet meer dan 485 gulden. Maar wie gaat er nu meer uitgeven, als dat niet nodig is? Naar mijn mening wordt in het schrijven van de Minister een eerlijk en duidelijk advies gegeven, waar vele collega's blij mee zullen zijn. Hoogachtend, W. C. J. de Visser, Direkteur Mavo. dinals; de andere poude bevat: Blue Stars; Flamingos; Bona Stars; Agon; Suvrikri en DED. Dit komt dus neer op 10 wedstrijden. De bovenste drie van elke poule komen bij elkaar en vormen de afdeling die om het kampioenschap van Nederland zul len gaan strijden. De overige zes ploe gen zullen gaan bepalen welke 2 teams moeten degraderen. In tweede instantie hun poule bij de eerste 3 te eindigen. dus na de splitsing van de bovenste en onderste 3, spelen de teams per afde ling een dubbele competitie, wat neer komt op 20 wedstrijden. In totaal speelt elke ploeg derhalve 20 wedstrijden. Bij het bepalen van welke ploegen de bo venste 6 zullen uitmaken wordt tevens gedacht aan het spelen van kruiswed- strijden tussen de nummers 3 en 4 van elke poule om enig klasseverschil zo veel mogelijk uit te sluiten. Tesamen met enkele spelregelwijzigin gen moet deze nieuwe opzet de com petitie, die al op 20 september begint en duurt tot begin juni interessanter en zwaarder maken Om elke wedstrijd weer een topprestatie te leveren zijn de ploegen die over een brede top be schikken duidelijk in het voordeel. Voor de Leidse Bona Stars moet er wel een redelijke kans inzitten om het waar- schijnlijk Flamingos en Blue Stars en omgeving naar het kleinste en in tiemste circus van Nederland gaan kij ken. Ze kunnen het nu eens in het „echt" zien, en niet van de televisie kijken hoe ALKEMADE Aangezien er enig misverstand schijnt te bestaan over de aanvang van de training van de volley balvereniging In-Up-Go, verzoekt men ons mee te delen dat deze weer zal be ginnen op maandag 1 september a.s. des avonds te 7 uur in de gymzaal van de Technische School. Kalm ijkertje was bij tante Politie kamt 's nachts duinen en strand uit KATWIJK Leden van de poli tiecorpsen Noordwijk, Katwijk, Zandvoort en Bloemendaal hebben de afgelopen nacht koortsachtig gezocht naar een 13-jarige Kat- wijkse jongen. De jongen, Huig Hollander, was met zijn evenoude vriendje Dirk Groen gistermorgen om zeven uur per fiets naar IJmui- den vertrokken om zijn tante te be zoeken. De jongens aten bij de tante en stapte daarna op de fiets om terug te gaan. Bij de Kennemerduinen stond een brodje „verboden toegang". Dirk fietste door, Huig zei dat hij lie ver over strand ging. Om half zeven was Dirk weer thuis, Huig was echtre nergens te bekennen. De politie kamde de duinen en het strand uit, tussen Bloemendaal en Katwijk, maar vond niets. Toen men bij de tante in IJmui- den abusievelijk naar Dirk vroeg kreeg men te horen dat die daar niet was. De politie wachtte daar na tot het licht werd en hervatte toen het zoeken. Om vijf voor acht kwam de melding binnen dat Huig toch btj zijn tante was. BURGERLIJKE STAND LEIDEN Geboren: Glijna L., d.v. J. van Gulik en M. J. van den Brand; Ingeborg M., d.v. J. P. Laken en J. den Edel; Rudolf, z.v. W. Freke en W. van Duijn; Stephan, z.v. W. Schwenkel en G. Katsiliéry; Jacqueline, d.v. H. Schaart en a. van der Plas; Jansje N., d.v. G. Kraan en a. N. van den Haven; Stephan P., z.v. S. van der Laarse en J. Portier; Margot a. J. B., d.v. L. J. P. M, Tacken en,.E., H. J. Heidens; El'me a.. d.v, J: Fa vier en "a. I. a. ïvïooij; Hüibért, z.v. T. Kralt en a. H. E. de Graaff; Edward L.,—z.v.- G. a. W.-Baudoin en Mt J. Lommerse; Marleen, d.v. G. van Duijn en D. Hus. Gehuwd: G. Mark en J. Nagtegaal; A. H. Vreulink en J. F- Philippo; A. de Water en J. Beerenfenger; W. A. Rijs- dam en A. M. D. Lijsterburg; J. P. Hop en C. M. Nieuwenhuis; J. J. Bekker en E. W. G. van Haastrecht; W. Meijer en W. van Eijk; B. Neuteboom en G. J. va nden Burg; K. Huisman en M. E. van Steenbergen; J. Beij en W. F. van Gelder; A. H. Mulder en A. M. Assen delft. Ondertrouwd: G. Klerk en C. S. Ouwer- kerk; H. W. van Gennip en G. T. van Rijn; R. Honsbeek en C. J. Choufoer; E. A. V. Bakker en J. Piket; O. W. Uijtenboorn en J. A. Pison; B. J. M. Cozijn en C. S. Pont; W. van Delft en J. Jongejan; P. de Bruin en J. A. M. E. Verhoeven; F. Fernandez Yebra en G. M. J. van Dijk; C. J. Boon en M. C. van Weeren: J. P. van Meijgaarden en C. M. Choufoer; H. J. Sieval en J. C. Gijzenij; A. J. J. van Deursen en K. Roest; A. J. M. de Natris en E. W. M. Mathot; R. Hochscheid en M. M. Mabe- soone; P. J. G. G. van der Vight en G. J. J. Stouten; H. Dekker en A. F. Kanis; P. A. Erades en M. Robebrs; F. H. L. Kok en M. C. van Straaten; P. G. N. Kramers en P. van Kampen; G. A. Timmer en W. Bezemer; C. M. Trinidad en D. V. Dijkhoff. OEGSTGEEST Geboren: Robertus J., z.v. J. A. Meerpoel en A. J. M. Ka merling; Jochum J., z.v. H. C. de Boer en T. Donia. Ondertrouwd: A. H. M. Walenkamp en M. W. Verhoef; J- Zwaan en G. J. Snijders; L. M. van Ingen Schenau en P. J. Neervoort. Getrouwd: L. van HoogervorstA. E. M. Stuijfzand. Overleden: M. E. Post, Schouten; C. den Haan. tribunes laten zitten. Circus Roberti heeft wat andere cir cussen niet hebben: een kleine gezellige piste en het belangrijkste: een sfeer die de toeschouwer deelgenoot maakt van die geheimzinnige, jachtige circuswereld met zijn aparte romantiek, die voor de één onbegrijpelijk aandoet en voor de ander iets onmisba<ar is. De speeldata zijn: zaterdag 16 aug. en zondag 17 aug. om drie uur, maandag 18 en dinsdag 19 aug. om 4.30 uur. Standplaats: Telderskade hoek Hoflaan. De Does wijst Praagse invitatie af LEIDERDORP De Leiderdorpse Zwem- en polover. „De Kleine Does", kan niet op de uitnodiging ingaan, in september naar Praag te gaan. De ver eniging was door de Tsjechische sport vereniging „Slavia fel Praha" uitgeno digd een returnbezoek aan de gouden stad te brengen met een zo sterk moge lijk waterpoloteam, tot maximaal 10 man. Hoewel de uitnodiging in Leider- doi-p tijdig bekend was, hadden de mees te spelers er geen verlofdagen voor ge reserveerd. Vorig jaar is een Praags team bijna een week in Leiderdorp te gast geweest. Ook de Haagse vereniging ZIAN, welke had toegezegd eventueel versterking te zullen zorgen, kon haar belofte niet ge stand doen. Nederlaagtoernooi SJZ ZOETERWOUDE. Na de eerste oe fenwedstrijd tegen Randstad Sport start SJZ a.s. zondag met haar neder laagwedstrijden. Het Bodegravense ESTO komt om half drie op bezoek terwijl de reserves elkaar om 12 uur ontmoeten. Het derde en vierde team gaan uitwedstrijden tegen dezelfde ver eniging spelen. Het standaard-team is als volgt samengesteld: T. Vurens, Th. Schuur, G. v. d. Geest, Jac. Olsthoorn, L! v. d. Ham, L. van Veen, Th. van Klink, Jac. Wortman, M. van Duin, P. Beereboom en Jac. van Slingerland. Reserve: N. v. d. Krogt. ZOETERWOUDE. De camping „Buitenrust" in het Westeinde zal mor gen, zaterdagavond, om 7 uur op fees telijke wijze officieel worden geopend. Geen denderende successen voor St. Hubertus LISSE De Landelijke Ruitervereni- ging St. Hubertus nam deel aan een concours-hippique te Midden-Beemster, waaraan tevens het provinciaal kam pioenschap verbonden was, dat overigens niet voor St. Hubertus was weggelegd. Men wist wel tot de prijzen door te dringen wat betreft het indidueel ge deelte. De uitslagen waren per ring: K. Elfering met Wiranda 5e in M.dressuur; L. dressuur Jac. Schrama met Eager ness 5e; W. Schrama met Pedi'o 4e, mej. Ida Langeveld met Bilore 2e; A. Duineveld met Ressinant 4e. By het springen stratten 3 ruiters, waarvan er slechts één goed voor de dag kwam. B. van der Berg wist met Ringo na een foutloos parcours in de voorselectie een 3e plaats te bezetten met tijdsvei'schil op de tweede. LEIDEN- Leidse .huisartsen: tot-zater dag 10 uur dient men de eigen huisarts te raadplegen. Na zaterdagmiddag 12 üür belle men voor spoedgevallen de dokterstelefoon 22222. Apotheek: Her- dingh en Blanken, Hogewoerd 171, tel. 20502; Zuid-West, Brahmslaan 20, tel. 21522. OEGSTGEEST: dkt. H. A. Reterink, Terweeweg 152, tel. 50394; wijkverple ging: zr. v. d. Kley. tel. 33773 b.g.g. 22222; tandarts: K. R. B. van 't Hof. Heereweg 317, Lisse. VOORSCHOTEN: dkt. A. M. Kostense. Voorstraat 23, tel. 2493: apotheek: za.: Voorsch. Apotheek, Leidseweg 66. tel. 2525; zo.: Apotheek Zuid-West, Brahms laan 2, tel. 21522; wijkverpleging: Ge zondheidscentrum, wyngaardenlaan 2, telefoon 2177. ALKEMADE: dkt. P. Heynen, Noord einde 166, R. A. Veen. tel. 01713-2329; dkt. J. Brinkhorst, Dr. Stapenseastraat, Leimuiden, tel. 01721-269; wijkverple ging: W.G. Kruis, zr. M. Rusman, Past. v. d. Plaatstraat 13, Rijpwetering, telef. 01712-366. ALPHEN AAN DEN RIJN: za.: dkt. A. J. Zwartendijk, Stationsstraat 5, telef. 2472 b.g.g. 573; zo.: dkt. J. K. Platte- schor, B. Visserpark 4, tel. 2858; Apo theek: Somberg, Wilhelminalaan 67; wijkverpleging: zr. Boin, Roerdompstr. 34, tel. 3540; tandarts: J. S. Vroege jr., Wielewaalstraat 31. BODEGRAVEN: dkt. E. M. Bol, Wil- helminastraat 2113; apotheek: Bodegra ven; wijkverpdeking: A. Beijers, Voshol- straat, Zwammerdam, tel. 2948. BOSKOOP: dkt. M. W. J. P. Pompe, Zuidwijk 2, tel. 01727-2038; wykverple- ging: zr. C. G. M. Hooymans, Reijers- koop 51 (zijdeur) tel. 01722-2805. HILLEGOM: dkt. N. J. Zimmerman. Hoofdstraat 132, tel. 5121; apotheek: Hoofdstraat 78. HAZERSWOUDE: zie Leiderdorp. KATWIJK A. D. RIJN: G. van Delft, Hoofdstraat 16, Valkenburg, tel. 5366. KATWIJK AAN ZEE: dkt. A. F. Bey- derwellen, Boulevard 28a, tel. 2182; apo theek Katwqk, Princestraat 3, telefoon :2755; tandarts: M.,D, Hage, Njeuwe Duinweg 46a, telefoon 4100. KOUDEKERK A. D. RIJN: zie Leider- .dorp; ^wijkverpleging: zr. van Maarle, Bonifaciusstraat 15, Zoeterwoude (HR'i; ongevallen aan de Rijndijk: telef. 01714- 2278 tel. 01710-34673. - LANOERAAR: zie Woubrugge; wijk verpleging r-. Verhaar, tel. 01729-2345 b.g.g. 0297G-2rO. LEIDSCHENDAM: r.vts: za.: dkt. Lud- wig, Voorburgseweg 4:, tc'. 3532; zo.: dr. Perquin, Venestraat 24, tel. 3510; wijkverpleging: Groene Kruis, Willibror- dusstraat 2, tel. 3449; tandarts: telefoon 070-543035: ziekenauto: tel. 3923. LEIDERDORP: dkt. P. van 't Woud, Hoofdstraat 40, tel. 30070. LEIMUIDEN: arts: zie Alkemade. LISSE: dkt. F. J. L. M. Haaes jr. Heere weg 337, tel. 3685; apotheek: zie Hille- gom; wijkverpleging: zr. Overbeek, Schoolstraat 4, tel. 3353 b.g.g. 3305. NIEUWKOOP en NOORDEN: dkt. G. C. A. Essens, Noorden, tel. 01724-482. NOORDWIJK: dkt. J. D. Mulder, Nwe. Zeeweg 69, tel. 01719-2230. Apotheek: Aan Zee. Hoofd straat. Wijkverpleging: tel. 2907 of 2338. NOORDWIJKERHOUT: dkt. H. C.. de Groof, Duindoornstr. 1, tel. 2910; wijk verpleging: zr. L. P. Lanke, Duin en Dal 55, tel. 2468. RIJNSBURG: zie Katwijk a. d. Rijn. SASSENHEIM: dkt. H. Kwint, Hoofd straat 324, tel. 7253; apotheek: zie Hil- legom. VALKENBURG: zie Katwijk a. d. Rijn. VOORHOUT: zie Warmond. WARMOND: wijkverpleging: zr. De Pot ter, Herenweg 77, tel. 01711-2250. WASSENAAR: arts: dkt. H. W. Plink, Prinsenweg 44a, tel. 2075; H. S. Boo- gaart, Storm van 's Gravesandeweg 1 Wassen. Apotheek, Schouwweg 32, tel. 2402. WOUBRUGGE: dkt. J. Nooter, telefoon 01719-104; wijkverpleging: zr. A. Ver haar, tel. 01722-345 b.g.g. 02976-236. ZWAMMERDAM: dkt. K. Gill, telefoon 01726-2527; wijkverpleging: zr. A. Bey ers. Vosholstraat, tel. 2948. Bijzonder jubileum Tachtig jaar timmerman WASSENAAR Op maandag 18 augustus a.s. herdenkt de heer J. van der Ham (Herke- hout 28) een zeer bijzonder ju bileum, het zal dan 80 jaar geleden zqn dat hij zijn loop baan (als 10-jarige jongen) als timmerman begon in de werkplaats van zijn vader in Loosduinen. Sinds 1903 woont en werkt de heer van der Ham in Wassenaar. Op de dag van zijn jubileum is er 's middags van 3 tot 5 uur aan het adres van Van Nijeveltstraat 295, gelegenheid hem geluk te wen- Grote belangstelling voor Marathon-drive KATWIJK De door de bridgeclub „De Brug" georganiseerde marathon bridgedrive belooft een groot succes te worden. Er staan niet minder dan 84 paren voor deelname ingeschreven. Er waren nog meer gegadigden, maar daar de voorbereiding minstens twee dagen vergt heeft men de inschrijving moeten sluiten. Zoals bekend begint deze bridge-mara thon hedenavond om 20.00 uur en eindigt zaterdagmiddag om 12 uur. Er zal twee maal een pauze gehouden word envan twee uur, waarin de deelnemers gele genheid krijgen om de inwendige mens te versterken, of een duik te nemen in het Sportfondsenbad, dat speciaal in de vroege morgen geopend zal zijn voor de deelnemers. W eekprogramma VVV-Katwijk KATWIJK Het weekprogramma voor de komende week van WV-Katwijk ulidt: Dinsdag 19 augustus: Orgelcon cert te geven door Jan Welmers (Kat wijk) in de Nieuwe Kerk aan de Voor tsraat. Aanvang 20.00 uur. Dit concert wordt georganiseerd door het Orgel comité Katwijk aan Zee. Woensdag 20 augustus: Carillonbespeling door Hes- sel H. de Harder 20.00-21.00 uur, Oude Kerk, Boulevard. Zaterdag 23 augustus: Wandeltocht door het prachtige gebied van de waterlei ding, langs o.a. duinmeertjes en strand, georganiseerd door Lions International. Start tussen 14.00 en 15.00 uur vanaf Strandpaviljoen Fock de Best tegen over de Voorstraat. Carillonbespeling door Hessel H. de Harder, Oude Kerk, Boulevard. Aanvang 20.00 uur. Geen vuur in omgeving van Zeehospitium KATWIJK De directie van het Rot- terdamsch Zeehospitium doet een drin gend beroep op het publiek, om in de omgeving van het terrein niet achteloos peukjes van sigaren of sigaretten over het hek te werpen. In verband met de voortdurende droogte kan dit enorm gevaarlijk zijn en een bedreiging van de patiënten die niet altijd in staat zqn zich snel te verwijderen. LISSE De heer C. R. J. Smakman slaagde te Utrecht voor de akte Staats inrichting N.O. De films in de week van 14 t.m. 20 aug. zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: Barbarella (18 jr.) Dagelqks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Nachtvoorstelling: vr. en zat. Onge remde driften (18 jaar). Aanvang 23.30 uur. Lido: Zoek een plaats om te sterven (14 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Sissi (a.l.) Dagelijks: 2,30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Samen uit, samen thuis (a.l.) Dagelyks2.30, 7.15 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Sound of music (a.l.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Sexyrella (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4,45, 7.15 en 9.15 uur. Nachtvoorstelling: 23.30 uur Callgirls van Kopenhagen (18 jaar). WARMOND Enkele punten van de agenda hebben in de raadsvergadering aanleiding gegeven tot uitvoerige dis cussies. Dit betrof o.m het voorstel van b. en w. tot verbetering van de verkeerssituatie op de weg tussen de spoorwegovergang en het zwembad Poelmeer, waarbij ook de gemeenten Leiden en Oegstgeest betrokken zijn, die echter plaatselijk bezien geen belang hebben en dus ook niet bereid zijn een bijdrage te verlenen in de terzake te maken kosten. B. en w geven in hun uitvoerige prae-advies de raad in over weging: 1. de bestaande wandelpaden om te zetten in fietspaden; 2. verbre ding van de Tolbrug met een overgang voor fietsers; 3. plaatsen van knipper lichten en/of waarschuwingsborden; 4. het plaatsen van een spiegel tegenover de weg naar Voorhout. Na bestudering van deze vier voorzie ningen delen b. en w. het volgende mede: Om op korte termijn de situatie enigs zins te verbeteren adviseert de directeur van gemeentewerken de. huidige rij- breedte op de Tolbrug van 5.60 m op hetzelfde niveau te brengen als dat van de naastliggende voetpaden. Hierdoor ontstaat een rijwegbreedte van 7 meter. Langs het huidige voetpad kan dan een onderbroken streep op het wegdek wor den getrokken tér markering van het voor de fietsers bestemde gedeelte. Hiermee wordt voorkomen dat deze groep weggebruikers te veel naar de brugleuning wordt gedrongen. Voor de uitvoering van bedoelde werk zaamheden is echter medewerking nodig van de gemeenten Leiden en Oegst geest. Een gedeelte van het betreffende wegtracé ligt op het grondgebied van de gemeente Oegstgeest, waarvan de gemeente Leiden weer voor een deel onderhoudsplichtig is. Ter voorkoming van misverstanden merken b. en w. op dat zij deze voorzieningen als een nood maatregel zien. Zij blijven van oordeel dat het weggedeelte tussen de Tolbrug en de Leebrug verbetei'd moet worden. Het is voor b. en w. een bittere teleur stelling da tde pogingen die zij sedert 1962 hebben ondernomen om tot ver betering van dit weggedeelte te komen geen tastbaar resultaat hebben opge leverd. Een terzake aan Gedeputeerde Staten gericht verzoek werd zelfs nim mer beantwoord. Uitvoerig werd nog over dit onderwerp gediscussieerd met het uiteindelijk resultaat dat het voor stel van b. en w. met algemene stemmen werd aangenomen. Het voorstel van b. en w. om extra zakken beschikbaar te stellen voor hen die niet toekomen met de 52 of 104 vuilniszakken en wel tegen j (LBO per zak, vond wel algemene instemming. Wel werden door enige raadsleden enige kanttekeningen gemaakt. Nadat de heer De Winter nog een lans gebroken had voor de grote gezinnen, om deze minder te belasten, werd het voorstel van b. en w. met algemene stemmen aangenomen. Besloten werd bij de Bank voor Ne derlandse Gemeenten een geldlening aan te gaan van 1.391.000.-. koers 99 -\k. rente 7 bestemd voor de consolidatie van de vlottende schuld van de gemeen te en voor de financiering van grond aankopen in 't bestemmingsplan „Zwan- De heer Breedijk zou gaarne zien dat in het bestemmingsplan „Endepoel" een publieke telefooncel werd geplaatst. De voorzitter zei dat met de neiuwe be woners van het bestemmingsplan „En depoel" een bijeenkomst zal worden ge houden, waarbij deze eventuele ver langens naar voren kunnen brengen waarbij ook dit probleem wel ter sprake zal komen. De heer Van Schie zou het op prijs stellen indien meer ruchtbaar heid zou kunnen worden gegeven aan het feit, dat ook aan hen die de Kager- plassen bevolken vuilniszakken beschik baar kunnen worden gesteld hetgeen ter voorkoming van de verontreiniging" van 'de Kagerplassen van groot belang is. B- en w. zegden toe terzake hieraan de nodige aandacht te besteden. LEIDEN, 15 aug. Vee Sieren 8; melk koeien 85; vette koeien275; vare koeien I 45; vette kalv» 87; vette schapen 90; fokschapen 50; vette lamm. 727; weide- la mm. 160; varkens (zeugen) 25; Schrammen 30; biggen 555; paarden 2; geiten, totaal 2197 stuks. Noteringen: per stuk, per kg. is:= schoon gewicht) 4.70, 5.—, 5.20; meikoeien 975,1300. 1650 5.20; vare koeien 660, 1000, 1375; vette kalveren 1 3.50, 3.65, 3.85; vette schapen 95, 105, 125; fokschapen 130, 150, 165: vette lamm. 125, 140, 160; weide lamm. 95, 110, 120; zeugen (drachtige 550, 600, 650 schrammen 110, 120, 130; biggen 85, 90, 97; geiten 35, 75, 05. Handel: slachtstieren willig; melkkoeien zeer rustig; vette koeien redelijk, vare koeien zeer kalm, vette kalv. goed; vette scha pen vlot; vette lamm. moeizaam fok schapen en weide lamm. rustig zeugen schrammen en biggen rustig geiten rus- Lig. BARNEVELD, 14 aug. Eierveiling Aanvoer 667.469 stuks, stemming vlot. Prijzen (in guldens per 100 stnks). Eieren van 51/52 gram 8.05 - 843. 56/57 gram 11.13-11.70; 61/62 gram 12.50 - 13.54; 66/67 gram 14.07 - 15.09. KATWIJK a/d RIJN, 14 aug. Groente Waspeen AI 3.20—5.10; AH 2.60—5.80; BI 3.705.50; bospeen 3769; andijvie 40 bloemkool 6 per bak I 73—108j LUXOR Voor de kleurenfilm „Sis si", welke ongeveer 15 jaar geleden in première ging, bestaat nog steeds ruime belangstelling. Het succes van de film het was een enorm kasstuk hing destqds grotendeels af van de reusachtige populariteit van hoofdrol speelster Romy Schneider. Maar ook de zeer goede opnamen droegen hier toe bij. Voorts is het interessant eens te gaan zien wat zo'n vijftien jaar ge leden de zakdoekjes in de zaal deed ritselen. Het is ook niet niets voor een meisje uit het gewone volk om zo maar even keizerin te worden. Alleen, men zal er nu niet meer zo ontroerd door zijn. Ook niet wanneer de romantiek welke als het ware van de film af druipt, zijn climax bereikt: het huwe lijk van Sissi met haar keizer (Karl Heinz Böhm) met als achtergrondmu ziek het „Halleluja" van Georg Frie- drich Handel. Destijds waren er mensen, die „Sissi" vier, vijf keer gingen bekijken. Het goed bezette Luxortheater bewees gis teravond, dat die belangstelling bij velen nog niet getaand is. Keuring- alle leeftyden. Sexyrella REX De uitgever van een Frans weekblad voert 'n noodlijdend bestaan. De oplage van zijn blad is tot een minimum aantal geslonken en zijn personeel bestaat nog maar uit Valerie, een niet onknappe, maar opvallend onaantrekkelijk geklede secretaresse, en Oliver, de redacteur en tekenaar van het kwijnende weekblad. Met zijn faillissement in zicht ziet de uitgever nog één maatregel om zijn bedrijf te redden: Oliver moet op zoek naar een meisje met veel sex appeal, die het blad een pikanter aanzien moet gaan geven. Dit op zich zelf al zeer zwakke ge geven krijgt een nog vervelender ver loop, wanneer de bioscoopbezoeker vervolgens een reeks van striptease- scènes krijgt voorgeschoteld, die wei nig of niets om het lijf hebben (dat hebben de betreffende dames overi gens ook niet). In de striptease-tenten vindt Oliver echter niet wat hij zoekt. Wel in een bowling. Oh ja! Daar wordt zijn aandacht plotseling gevestigd op een weelderig blondje. Eenmaal bui ten maakt hij het meisje de zijne. Maar niet voor lang, want al gauw raakt zij zoek. Mismoedig keert Oli ver de volgende morgen naar zijn baas terug. Maar eenmaal op kantoor wacht hem een enorme verrassing: Valérie, het onopvallende secretaresse- tje, ontdoet zich plotsklaps van haar pruik en fonds-bril en blijkt niemand anders te zijn danhet lang ge zochte blondje. Dit zwakke verhaal is weliswaar in kleuren, doch zeer amateuristisch ver filmd. Ook het spel is niet hoogdra vend. De enige kracht, welke van de film moet uitgaan is de schoonheid van de hoofdrolspeelster (Veronica Bauchène). Keuring: 18 jaar. Nachtvoorstellingen: Call-girls van Kopenhagen. Keuring: 18 jaar. Zoek 'n plaats om te sterven LIDO - - Iedere western, hoe sadis tisch ook van opzet, bevat wel iets amusants. Ook deze film wijkt daar niet van af. En dat onder omstandig heden, die zich helemaal niet schijnen te lenen voor vermaak, of het leedvermaak zijn. Een echtpaar jong meisje met een heel wat oude man) volgt het dorre en gevaar spoor van de goudzoeker. Ook zij bevangen door_de goudkoorts, die bij de man niet afneemt als hij laagt wordt door bendeleden die naast zijn leven ook op zijn goud he ben gemunt. Man en vrouw blijven zo dicht mog lijk in eikaars veilig^, nabijheid, r£p zij moeten wel van elkaar schéidi als de man bedolven wordt onder lend gesteente pn .balken. Het reig ti'èkt dan alleen vérder, 'op zoek r hulp. Zij komt in contact met gewett loze en nietsontziende gouddelvers. Alleen dankzij het kordate optredl van een haar goed gezinde Amerika] worden de kerels van haar licha; gehouden, en slaagt zij er zelfs i in hun medewerking voor de zw expeditie te krijgen. De titel verraadt al dat er ook in d western "eel slachtoffers vallen. In licht bezien dus weinig verschil re de doorsnee-western. Wel weet reg seur Anthony Scott op verantwoor wijze toe te werken naar een we waar niet verrassend maar niettei aanvaardbaar slot. Pascale Petit spei het meisje dat zo'n pathetisch gevi weet op te wekken en wier figuurl zo fel contrasteert met dat noeste kerels. Jeffrey Hunter vertol de rol van de vredestichtende Ame: kaan, dit tenslotte de hartstocht op te wekken van zijn beschermeling Keuring 14 jaar. Barbarella CAMERA Een komische strip v volwassenen, dat is de karakteriser die de maker van de film „Barbarelli Roger Vadim, aan dit produkt geeft die lijkt ons juist, want om dit werk science fiction op het gebied toekomstige ruimtevaart te no te veel eer. Niettemin alle respect voor het dec< werk, voor de stunts (de gewichtloc heid van een vliegende engel bijv. het kleurrijke camerawerk. Wie het geheel als een absurditeit k zien, zal er veel plezier aan belev Deze film, die overigens reeds eer in Leiden draaide, is toegankelijk vi 18-jarigen en ouder. Tijdens de nachtvoorstellingen op v dag en zaterdag draait „Ongeren driften", naar de roman „The Fox" D. H. Lawrence. Hoofdrolspelers Sandy Dennis en Anne Heywood. Samen uit, samen thu STUDIO Voor de derde week kostelijke film „Samen uit, san thuis". Bourvil, Louis de Funès en 'I ry Thomas laten de bioscoopbezoek 90 minuten schateren door gaaf komisch acteertalent. Deze klucht, schitterende kleuren en met u'tgelcic de camera-opstellingen verfilmd, toegankelijk voor alle leeftijden. Sound of music TRIANON Voor de derde week reprise The Sound of Music met Jul Andrews en Christopher Plummi Goed acteertalent en goede muzie alsmede de natuurlijke pracht plaats van handeling, maken de fil tot een geweldige musical vi gehele gezin. Men lette nog e de gewijzigde aanvangstyden. II 1542; 8 per bak I 54—85;; II 15— 45; 10 per. bak II 25; 12 per bak I 48 52; prei All 4854; Bil 17; prinsesse- bonen 70100; sla 1024; snijbonen 8595spitskool 1227tomaten B II 2.70; uien per kist 5.407.40. Aanvoer waspeen 109.000 kg; bloemkool 20.000 kg. R'ARENDSVEEN, 14 aug. Bloemen Am. Anjers: Sim Rose 523 Sim Rood 7—18; Sim Wit 10—12; Sim Arthur 7 11; Sim Keefer 715; Clear Yellow Sjm 910; Yellow Dusty 1718; Prin cess Ann 711; Espérance 812; Or chid Beauty 23—24 ;i Lena 811; Jacky 16. Rozen: Gamette en Carol 38; nora 8—11; Bridal Pink 7—8; Co Princess .45; Baccara 1622; Zori 36; Peer Gynt 1115; Super S 14—17; Carla 15—18; Nordia 5—1 Junior Miss 67; Lelies 1548; Gep zen Chrysanten 1025 per stuk. Tra chrysanten 3130; Jaarrond Chrys?- ten Tokyo 1.651.80; Indianapolis 1 1.65; Spider 1.701.90; Luyona 10 Bonnie Jean 1.60; Snijgroen 41—5 Ornithogalum 1480; Montbretia 30 48; Gladiolen 2570; Irissen 29—9 Prof. Blaauw 1.05—1.35, Dahlia's 14 58; Asters 25—40; Statice 19—60; Fre sia's 34—64; Liatrix 1.00—1.50 p. bo

Leidse Courant | 1969 | | pagina 4