WIE VOOR ZIJN 30e JAAR NIET VIST, GAAT NOOIT MEER VISSEN ATLETIEKVERENIGINGEN VECHTEN SCHORSING AAN Zuivel niet in paniek door daling franc Klagende wieleramateurs zien in Brno het gelijk aan hun zijde Conclusie in sociologisch rapport Wijnandt Bladt liep uitstekende 800 m. Man had nooit rijbewijs mogen krijgen Bertus de Graaf wil loten om motoren DONDERDAG 14 AUGUSTUS 1969 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 Ook Janotka bij HS geblesseerd (Van ome sportredactie) DEN HAAG. Holland Sport zal naast Hans Dorjee, Jan Teske en Theo Val'kenhoff ook voor Fer dinand Janot'ka een plaats moeten inruimen in de ziekenboeg. Giste ren verrekte de Oostenrijkse aan winst van Holland Sport tijdens de oohtenditraining één van zijn kniebanden, toen hij na 'n manoeu vre met Joop van Maurik ten val kwam. Volgens masseur Dick König is het niet zeker of Ferdi nand Janotka al tegen ADO (vol gende week zondag) van de partij zal zijn. FELLE BRAND BIJ SKODA PRAAG (AP) Een brand bij de ikoda-automobijïfabrieken, die staan in flada Boleslav, ten noorden van Praag, een schade veroorzaakt van ten ninste 30 miljoen kronen (hetgeen offi cieel gelijk staat aan 1,9 miljoen dol- ar). Dertien personen liepen verwondingen op. De produktie van een nieuw model auto loopt gevaar. In het officiële be- >ver de brand wordt niet gezegd fioe deze ontstaan is en of men denkt r sabotage In het spel is. UTRECHT (ANP) In de laat ste vyf jaar is de bevolking van elf Middemitrechtse gemeen ten over het algemeen wat meer gaan vissen. Dat blijkt in de eerste plaats te gelden voor leden van hengelsportvercni- gingcn (niet-lcdcn zijn minder gaan vissen) en tweedens voor de stedelingen. De gemiddelde toename bedraagt ongeveer tien procent. Van alle sportvissers in het Utrechtse is 80 procent voor het dertigste jaar begon nen de dobber uit te werpen. Deze en vele andere resultaten heeft het onderzoek „de sport- visserij in Midden-Utrecht", dat in 1966 door drs. T. J. Kamp horst -van het sociologisch in stituut van de rijksuniversiteit in Utrecht werd aangevat, op geleverd. De Middenutrechtse sportvissers hebben in het vis- seizoen 1966-1967 tezamen 258 jaar op of aan het water dooi-- gebracht. Elke visser heeft ge middeld 28 keer een aasje uit geworpen en wanneer alle vis sers uit het Middenutrechtse een keer naar hun favoriete ..stekkie" zouden gaan, zouden zij een totaalafstand van 4% keer om de aarde reizen. En dan nog eens achttien miljoen kilometer moeten trekken om weer thuis te komen. De bedoeling van de studie is niet gelegen, in het vormen van algemene theorieën aangaande de openluchtrecreatie, maar een verkenning van een terrein, tot op heden relatief „De vis moet niet al te happig zijn" weinig bekend was. Vissen, zo is duidelijk geworden, is een bijzondere ontspanningsvorm. Wie het in zijn jeugd heeft ge leerd, blijft het vele jaren doen. Maar wanneer men bij voorbeeld over zijn dertigste jaar is, komt het er niet meer Het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd is dan ook onvoldoende reden om te gaan hengelen. Daarbij mag echter niet worden gesteld, dat het gaan vissen op oudere leeftijd op geen enkele wijze zou kun nen worden beïnvloed. Tijdens de crisistijd bleek, dat relatief meer personen op oudere leef tijd met vissen begonnen dan voordien. Volgens drs. Kamp horst zal een drastische uit breiding van de vrije tijd een zelfde gevolg hebben voor de beoefening van de hengelsport als de massale werkloosheid uit de jaren 30. Ten aanzien van het viswater eist de sportvisser in volgorde van belangrijkheid: schoon, fris, helder viswater, dat rustig gelegen is, dat meer dan twee meter diep moet zün, waarin een lichte stroming staat en waar een verbod op scheep vaart, speedboten en zwemmen zou moeten worden uitgevaar digd. Drs. Kamphorst heeft de volgende uitspraken van vis sers in het rapport opgenomen: „de vis moet niet al te happig zijn, dan is het geen sport meer", „over het algemeen zijn de wateren vuil, de vis smaakt naar carbol, in de zomer stinkt het zelfs", „ik wil eens een keer een zeemeermin vangen", „laat de fabrieken hun rotzooi en vuil niet in ons viswater lazeren, waarom moeten wü een vergunning betalen als het wa ter verpest wordt, en: „als de vissersbibliotheek" in de vorm van vergunningen eens ver minderd werd tot een algemene landelijke vergunning geldt: jong geleerd is oud gedaan. Mieke Sterk start op meerkamp in Vlaardingen DEN HAAG De atletiekverenigingen ADA, AAC, GVAV/ Rapiditas, Fortis, De Spartaan en Hellas hebben met hun joridisch adviseur, mr. J. L. Jansen van Raay, advocaat te Rotterdam, de voorlopige schorsing, die het hoofdbestuur van de KNAU had opgelegd aan zes atleten (Mieke Sterk, Corrie Bakker, Sjouke Tel, Fred van Herpen, Rudo Lievense en Peter Dellensen) wegens het niet in ontvangst willen nemen van medailles tijdens de Nederlandse kampioenschappen in Groningen besproken. De conclusie van deze bespreking was dat de houding van de atleten op zichzelf als minder juist btstempeld zou kunnen worden, maar dat er zo veel ver lichtende omstandigheden kunnen worden aangevoerd, dat dutraf van schorsing in dit geval ongerechtvaardigd zou zijn. Dm kwestie dient evenwel te'worden behandeld door het daartoe bevoegde orgaan, te weten de Nationale Strafcom- Bissie aan de hand van normale regels van het Strafproces- echt, zoals die ook in het KNAU-reglement zijn VMlgtlegd. Hoor en wederhoor, de mogelijkheid tot het voeren van ver weer, het horen van getuigen, en een van het hoofdbestuur onafhankelijk rechtsprekend orgaan. Al deze fundamentele rechtsbeginselen dienen volgens de zes verenigingen in acht te worden genomen. Het ingewonnen juridisch advies behelst, dat het hoofdbestuur krachtens de statuten en reglementen van de KNAU niet bevoegd is een voorlopige schorsing op te leggen zodat deze maatregel zonder effect blijft en de betreffendeatleten tot op het moment van de uitspraak van de Nationale Straf- commissie in alle wedstrijden kunnen uitkomen. Mieke Sterk, een der betrokken atleten, zal dan ook dit weekeinde tijdens de Nederlandse meerkampkampioenschappen te Vlaardingen starten. Het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie, dat de voorlopige schorsing op de avond van de nationale kampioenschappen in Groningen oplegde wil zich, nu het een schriftelijke klacht bij de Nationale Strafcommissie heeft gedeponeerd en de zaak daarmee sub judice is, van verder commentaar onthouden. Van de Nationale Strafcommissieis binnen afzienbare tijd een uitspraak te verwachten. Volgens de reglementen van de KNAU moet de Nationale Strafcommissie een klacht binnen drie weken na ontvangst behandelen en binnen zes weken een uitspraak doen. Haagse atletiekkampioenschappen Veel spanning op 200 m.-sprint Onrust onder dienstwijgeraars ASSEN (ANP) In kamp Vledder van het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk werk voor gewetensbe zwaarden tegen de militaire dien9t in Vledder, is onrust ontstaan door de ar restatie van de 21-jarige dienstweigeraar C. J. P. Deze was te werk gesteld bij de Staatsdrukkerij in Den Haag, waar hij door verzuim niet langer kon worden gehandhaafd. Hij werd teruggestuurd naar het kamp Vledder, waar hem twee dagen huisarrest werden opgelegd. Dit werd door P. geweigerd. Hij werd daar op door de rijkspolitie gearresteerd* Toen gistermiddag de rijkspolitie kwam om hem naar Diever over te brengen, kwamen de 21 kampgenoten in verzet. Een uitgang van het kamp werd voor de politie geblokkeerd, waarop de politie andere uitgang nam en de proteste renden voor de politieauto met geweld •erden verwijderd. Het was gister avond nog rumoeriger in het kamp. De officier van justitie in Assen, mr. Ph. M. Schenkenberg v.an Mierop zei dat 'n pu pil van het kamp V! Ider zal worden voorgeleid, maar van ongeregeldheden het kamp was hem niets bekend. Dadelijk stukje Amsterdam uit het vuistje RIJSWIJK (A.N-P.). De devaluatie van de Franse franc heeft op zichzelf de positie van de Nederlandse zuivel op de Franse en op andere E-E-G.-markten moeilijker gemaakt; ze heeft ook de concurrentiepositie van de Nederlandse zuivel tegenover de Franse zuivel moei lijker gemaakt. Door de beslissing van de E.E.G.-minis- terraad, de Franse landbouwprijzen met 11,11 pet te verlagen, is die Nederlandse concurrenitepositie wel weer iets ge redresseerd, maar er is toch nog een hele reeks van praktische vraagstukken die om een oplossing vragen. De voorzitter van het Produktschap voor Zuivel, ir. B. van Dam, deelde dit mee in de woensdag gehouden bestuurs vergadering. Wat de zuivel betreft is er volgens ir. Van Dam weinig reden om in pandek te raken. Wel zijn er compli caties doordat in de gemeenschappelijke landbouwpolitiek allerlei „strategische" prijzen zijn vastgesteld in Europese rökeneenlheden. Daarom komen er nu correctieven die in de zuivel al bekend waren. In andere sectoren van de land bouw zullen ze wel moeilijkheden op leveren maar daar hoeft het Produkt- söliap voor Zuivel zich niet het hoofd over te breken. Doodgeboren Volvette kaas met zacht zuivel, tot nu toe een variant van de Goudse vormen, zal binnenkort de weg naar de tafel gaan onder een nieuwe naam, „Amsterdam" Tenminste als het bestuur van het Pro duktschap voor Zuivel zijn zin krijgt. Het laatste woord is aan minister Lardi- nois, die de beschikking moet vaststellen- Baby-baby-Edammers blijken een dood geboren kindje te zijn- De zuivelorgani- saties voelden wel voor een Edammertje van rond het pond (tussen de 420 en 600 gram), maar het produktsdhaps- bestuur in zijn geheel wilde er niet aan- Behalve over de grootte van kazen moest het bestuur ook een oordeel geven over de grootte van mel'kverpakkingen. Een „bedrijfsgenoot" wilde melk gaan verkopen in een verpakking van twee liter, maar het bestuur vond dat er tussen één en tweeëneenhalve liter in toch maar geen nieuwe eenheid moest komen. Salvador laat Hondurezen vrij SAN SALVADOR (Reuter) El Sal vador heeft 58 Hondureense militairen vrijgelaten in ruil voor 27 soldaten van El Salvador die Honduras reeds naar hun land heeft gestuurd. De ruil is tot stand gebracht door een comité van het inter nationale Rode Kruis. (Van onze atletiekmedewerker) DEN HAAG Op de sintelbaan aan de Laan van Poot werd gisteravond een aanvang gemaakt met de Haagse atle tiekkampioenschappen. Een van de jneest spannende onderdelen was de 1 meter heren, een nummer dat werd gewonnen door Wijnand Bladt in de uit stekende tijd van 1.50.3. De atleet van VLTC evenaarde met deze prestatie zijn persoonlijke record en benaderde het Nederlandse record, dat op naam van Bram Wassenaar, tot op een- tlende seconde. Tweede werd Veldhui van Sparta in 1.56,3. et had er aanvankelijk niet de schijn dat Wijnand Bladt tot een dergelijk snelle tijd zou komen. De eerste ronde werd zelfs afgelegd in de relatief lang zame tijd van 53.5 sec.; dat werd mede veroorzaakt door het feit dat „gangma ker" Gerritse niet slaagde in de opzet Wijnand Bladt te trekken. Wijnand Bladt was derhalve gedwongen de race geheel op eigen kracht te lopen. Hij vol bracht deze zware opgave echter op uitstekende wijze. nummer dat niet geheel van eni ge sensatie was ontbloot, was de 200 "meter. Een voor Haagse begrippen zelfs wij unieke race. Niet alleen doordat winnaar Hans van Beek van VLTC een zeer redelijke 22.6 op de klokken bracht, maar meer nog door de close finish van de vier atleten die hem volg den. Zowel voor Vente (tweede), Wille- kes (derde), Berkhout als Urkdam werd ;22.7 afgedrukt! Bij de dames sprong, los van enige goede prestaties, het grote aantal deel neemsters op dat de vereniging Haag'68 :e Haagse atletiekkampioenschap pen vertegenwoordigde. Thea Vlek van deze vereniging werd Tekort toegenomen op Britse handelsbalans LONDEN (Reuter) Het Britse mi nisterie van Handel heeft bekendgemaakt dat Engeland in juli voor 572 miljoen Pond sterling (FOB) heeft uitgevoerd «gen in juni voor 597 miljoen. De Britse nvoer bedroeg .zonder Amerikaanse mili taire vliegtuigen) 686 miljoen tegen 699 Pnljoen pond (CIF). De heruitvoer be droe gin beide maanden 24 miljoen pond sterling. Rekening houdepd met inkomsten uit dienstverleningen en verzekeringen be draagt het tekort op de Britse handels balans over juli 37 miljoen pond sterling vergleeken met een .herzien tekort van miljoen pond in juni. nummer 100 meter horden in de tijd van 16.3 sec.; zij werd gevolgd door haar clubgenote Trees Steur. Voor laatstge noemde was er ook een tweede plaats bij het discuswerpen. Haar verste worp (40.50 m) was één meter minder ver dan de afstand die de winnende atlete Mieke van Rangelrooy voor zich liet opmeten. Voor Trees Steur was het overigens driemaal scheepsrecht, want bij het verspringen legde zij met 5.06 m belsag op de eerste plaats vóór de atletes Lok ker (5.05 m) en Wagenaar (5.02 m). Volgende week woensdag vindt eveneens aan de Laan van Poot het tweede deel van de Haagse atletiekkam pioenschappen plaats. Hypernerveus achter stuur ARNHEM (ANP) Een 56-jarige landbouwer uit Ommen wilde op 18 november van het vorige jaar by Ilar- denberg een inhaalmanoeuvre uitvoeren, maar raakte op het natte wegdek in een slip en vervolgens zodanig in paniek, dat hü frontaal in botsing kwam met een tegenligger. De bestuurder hiervan werd gedood en de vrouw van de land bouwer zwaar gewond. De landbouwer was een jaar in hét bezit van een rijbewijs. Intussen is hij medisch onderzocht en onbekwaam ver klaard tot het besturen van auto's. Zijn rijbewijs is ingetrokken. De landbouwer wenst zelf trouwens niet meer auto's te besturen. De rechtbank te Almelo veroordeelde de man in februari j.l. tot één maand gevangenisstraf en één jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. Woensdag stond hij in hoger beroep terecht voor het hof te Arnhem. Hij maakte bezwaar tegen de vrijheidsstraf. In zijn requisitoir acht te de procureur-generaal het principieel van groot belang dat intussen het rijbe wijs van verdachte officieel is ingetrok ken. Het bleek ten onrechte toegekend. Hierdoor komen verantwoordelijkheden te liggen buiten verdachte, en in deze redenering past geen onvoorwaardelijke vrijheidsstraf meer. Scherper controle achteraf maakte uit, dat deze man te nerveus is om aan snelverkeer deel te nemen. De procureur-generaal eiste 14 dagen voorwaardelijke "hechtenis, ont zegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van vijf jaaf en 750 gulden boete. De raadsman meende dat nu ook geen sprake meer kan zijn van grove schuld. Achteraf is immers gebleken, dat ver dachte niet kon rijden. Uitspraak over 14 dagen. hete zomer niemendal weten. Dat hete zomer niemendal weten. Dat hebben de Russische bemanningen van de ijsbreker Murmausk en het dieselschip Lena ervaren toen zij zich klaar maakten voor een partijtje voetbal op de Poolzee, welgeteld negen stappen van de noordpool. Er lag een stevig pak sneeuw, de temperatuur was zeer pittig onder nul, en ijsmutsentruien en andere winterattributen konden dan ook node worden gemist. (Van een speciale verslaggever) BRNO Wielrenners zijn vaak klagers. Kort voor een belangrijke wedstrijd worden duizendeneen punten aangevoerd die niet goed zijn, maar die gewoonlijk niet meer betekenen dan een uiting van spanningen voor de strijd. In Brno, waar morgen de wedstrijden om de wereldkampioenschappen bij de amateurs beginnen, het belangrijkste evenement van het jaar voor iedere renner, is het niet anders. De klagers hebben dit keer gelijk en de klachten zijn vrijwel eenstemmig, hoewel de organisatie letterlijk en figuurlijk alles heeft gedaan om de zaken tussen de 15e en 24e augustus zo goed mogelijk te laten verlopen. Maar ook de organisatoren konden vooraf niet weten, dat Hotel Pozemstav, waar de Nederlandse ploeg zou logeren, door oor zaken buiten hun macht voor een nog veel belangrijker doel moest worden vrijgemaakt. Logiesruimte is ook in Brno niet onbeperkt aanwezig en voor sommige buitenlandse gas ten, ook al komen die niet voor de wereld kampioenschappen wielrennen, is intrek in een goed hotel maar net goed genoeg. De Nederlandse ploeg kreeg daardoor een ander onderkomen toegewezen in een soort studen tenhuis, dat pas is voltooid. De kamers zijn goed, ruim en redelijk comfortabel, maar op de eerste dagen bleek de bevoorrading (er was niets maar dan ook werkelijk niets te krijgen) beneden peil. Bovendien moeten de maal tijden op een ander adres worden gebruikt en dat brengt weer andere moeilijkheden met zich. Daarbij komt, dat de maaltijden van een heel andere samenstelling zijn, dan een topsporter gewend is. De hoeveelheid bleek ook al niet indrukwekkend. Wim Bravenboer, een van de kandidaten voor de wegploeg, zei het zo: „We hebben gister bijna tweeëneen half uur gegeten en dat was verschrikkelijk lang voor dat kleine beetje. Er was van alles te weinig, behalve van de aardappelen. Hoe langer de maaltijd duurde, hoe meer mijn honger groeide." Het kleine groepje rond de stay Cees Stam, Dries Helsloot en Bert Boom en daarin op de eerste plaats de gang makers Joop Stakenburg, Bertus de Graaf en Bruno Walrave had andere klachten. In Brno wordt namelijk niet gereden op de snelle gangmaakmotor, het troetelkind van elke entraineur, maar op de zogenaamde lichte motoren, die nog altijd een cilinderinhoud van 750 tot 1200 cc hebben. Brno heeft niet zc als verschillende winterbanen een coit pleet park van gangmaakmoloren va hetzelfde jaar en type, maar een alle gaartje van op het eerste gezicht iden tieke produkten. De uiterlijke eenvor migheid is slechts schijn. De motorblok ken van de machines zijn niet alleen uit twee fabrieken afkomstig voo melijlc voor-oorlogse jaargangen va: Amerikaanse merken Harley Davidson en Indian maar verschillen daarbij in ettelijke detailpunten. De kleine ver schillen van het ontstekingsmechanisme zijn voor de kracht van de motor mis schien niet zo'n verschrikkelijk belang rijk punt, maar wel voor de zuiging van de motor. Iedere vergroting van het motorblok maakt door dé windbreking de taak van de renner namelijk lichter. Vooral de gangmakers nemen die ver schillen verschrikkelijk hoog op. Bruno Walraven, de jongste van het Nederlandse trio gangmakers, de meest onstuimige van de drie dan ook, riep- gisteren, nadat hij het motorpark twintig stuks, bijeengebracht door schillende Tsjechische wielerclubs, had gezien: „Van die twintig motoren zijn er geen twee gelijk. Er is er zelfs eer bij, die aan het blok een accu heeft zit ten en wat dat scheelt aan windvang i: niet voor te stellen". Bertus de Graaf, 62 jaar oud en wa rustiger: „Het zou een schandaal zijr als iedere gangmaker voor het hele toernooi een bepaalde motor kreeg aan gewezen. Daarvoor zijn de verschillen te groot. Het eerlijkste is, dat voor iede re wedstrijd tien motoren op het mid denterrein worden opgesteld, waarna de acht gangmakers en de twee reserves voor die wedstrijd loten welke motor zij tot hun beschikking krijgen. Zo ge beurt het ook in Antwerpen of in Dort mund of Berlijn. Er is bovendien een risico, dat er aan de motor die je niet in eigen beheer hebt wordt geknoeid" Dezelfde machines Martin Wierstra, de leider van het Ne derlandse groepje stayers: „In artikel m het reglement van de UCI staat, dat in de wedstrijden achter lichte mo toren de motorinhond mag variëren van 750 tot 1200 cc, maar ook dat per wed strijd uitsluitend dezelfde machines mo gen worden gebruikt" het beschikbare gangmaakmateriaal te krijgen, wil Wierstra een beroep doen op de Internationale Wielrenunie. Bertus de Graaf voelt meer voor een pressure- group van de gangmakers. De zeer varen Amsterdammer zei: „Wij, de gangmakers dus, moeten de UCI zeggen, dat wij alleen rijden als er per wed strijd om de motoren wordt geloot. Dat is in ons aller belang en daardoor wordt niet een enkeling toevallig of opzette lijk bevoordeeld". George Nakladal, een van de Tsjechi sche gangmakers, die in Brno overigens niet zal rijden maar voor de wereld kampioenschappen belast is met de zorg voor de motoren, vertelt: „Wij hebben er alles aangedaan om de verschillen zo klein mogelijk te maken. Alle frames, alle sturen, alle benzinetanks zijn ge heel gelijk. Alleen die motorblokken. Daar zijn Indians van 1000 cc,bij met een bouwjaar 1932 en Harley's van 1200 uit 1944. Daar is echter niets aan te Niet volgens plan Er zijn in Brno problemen rond het materiaal en daarvan lijkt de oplossing iets minder gemakkelijk, dan die van de moeilijkheden die er met de Nederland se fietsen zijn geweest. Een aantal van die fietsen is met de ploeg van Amster dam naar Brno overgevlogen, de rest Om de vechtvaatcUfie verdeling van i werd per auto uit Nederland aange- ïrd. Van de overgevlogen fietsen heeft ongelooflijke. Me^r dan driehonderd aantal de overstap in Praag, renners en materiaal in kort tijdsbestek van vliegtuig moesten verwisselen, niet volgens plan gemaakt. Dat betekende dat een viertal weg renners, de nationale kampioen Ben Janboers, Joop Zoetemelk, Wim Braven- boer en Sjef van den Burg, gistermor gen niet kon gaan trainen op de weg. De bus, die dinsdagavond met een groot deel van het materiaal had moeten aan komen. heeft bovendien verschrikkelijk veel moeite gehad om de ploeg te vin den. Toen de chauffeur dinsdagnacht aankwam bij Hotel Pozemstav vond hij daar een heel andere bezetting dan hij had verwacht. En in het uitgestorven Brno heeft hij urenlang moeten zoeken voor hij het studentenhuis had gevonden \yaar alle Nederlanders toen al lang sliepen. Geperfectioneerd Stuk voor stuk zijn het omstandighe den die de Nederlandse ploeg recht ge ven tot enkele klachten en het bewijs dat zelfs de meest geperfectioneerde or ganisatie de kans loopt niet vlekkeloos te blijven. Want geperfectioneerd is die organisatie. Tsjecho-Slowaken hebben zich op de or ganisatorische vlak ingezet voor deze kampioenschappen, de eerste die in de 76-jarige geschiedenis van de titelwed- strijd in Tsjecho-Slowakije worden ge houden, Maai' dat is niet alles, de baan waar op wordt gereden is het afgelopen jaar volledig vernieuwd. Van het oude baan tje, waar de eerste wedstrijden in 1889 werden gehouden, is niets meer over. Er ligt precies op dezelfde plaats, vlak bij het jaarbeursterrein, nu een fonkel nieuwe baan met een schitterend pro fiel. De accommodatie voor ongeveer tienduizend toeschouwers is helemaal he bouwd en bestaat uitsluitend uit over dekte plaatsen. Ook de baan is over dekt en alleen het middenterrein ligt In de open lucht. Over de baan niets dan lof na de eer ste ervaringen met het beton, dat niet veel sneller lijkt te zijn dan de Amster damse stadionbaan. Pierre Trentin bij voorbeeld, die in Mexico olympisch kam pioen werd op de 1000 meter tijdrit met een minuut 3.91 sec., reed gisteren in een zeer serieuze training 1.10,5. Pas vandaag, als de beslissing in dit onder deel zal vallen, kan blijken of Trentin tijdens deze oefening alles heeft gege ven of dat hij zijn concurrenten er zijn inschrijvingen uit 35 landen heeft willen misleiden.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 9