Graag gewone jongen blij ven" De erfenis van Okker inniill Wieleragenda voor komende maanden volledig gevuld Zwakke regie „revanches in Olympisch Stadion HARM OTTENBROS: Huiskamer Gerard Koel perscentrum Duel in Valkenklasse zege voor Kirkenier OKKER VERLOOR IN FINALE VAN ROCHE DE LEIDSE COURANT Van s sportredactie) HOOGERHEIDE Op de dag na de dag die zijn privé- en wielerleven zo'n sensationele wending gaf dat de gevolgen nu nog niet helemaal te overzien zijn, spreekt Harm Ottenbros uit de grond van zijn hart de hoop uit dat hij een gewone jongen mag blijven. Niets lijkt hem erger dan sterallures te krijgen en nu kunt u denken dat „Ottenbrosje" er zelf bij is om daarvoor te waken, maar zo eenvoudig ligt dat niet. Harm Ottenbros bijvoorbeeld hoeft nooit een rugnummer meer te halen, want van dat lastige karwei wordt een wereldkampioen verlost. Hij rijdt zonder. Harm Ottenbros bijvoorbeeld zal voortaan de meest belangrijke gast van een organisatiecomité zijn. En het betekent onder meer dat hij zijn prijzengeld gebracht krijgt, terwijl zijn collega's in lange rijen moeten wachten voor een loketje of een cafétafel waar licenties worden teruggegeven en men enveloppen met centen uitdeelt. Harm Ottenbros bijvoorbeeld dineert woensdagavond met Eddy Merckx in Den Haag. Samen rijden ze in de Ronde van Honselersdijk. Harm Ottenbros bij voorbeeld slaapt dan na de koers op kosten van de organisatie in een van de duurste suites die het deftige Kurhaus heeft. Harm Ottenbros bijvoorbeeld krijgt de contracten in pakketten aangeboden. Leven van wereldkampioen ingrijpend! veranderd allemaal overziende komt de wereldkampioen tot zijn heilwens dat hij met de beide kleine benen op de grond mag blijven staan. „Het lijkt me moeilijk, rriaar ik ben gelukkig nuchter van aard. Een Noordhollander laat zich niet zo gauw gek maken. Gelukkig. Ik wil graag de jongen blijven die ik nu ben. Gewoon. Zonder spatjes. Het sucoes moet niet in m'n hoofd slaan, dat zou ik verschrikke lijk vinden. Ik heb me altijd ge ërgerd aan grote renners die zo graag wilden weten dat ze wat betekenden. Dan dacht ik: waar is dat nou voor nodig. Ik zal voor die fout waken. Het lijkt me niet mee te vallen om altijd tegen iedereen vriendelijk en beleefd te doen omdat je als wereld kampioen natuurlijk constant lastig ge vallen wordt. En weet je wat het is: zie je in de drukte een goede bekende over het boofd, dan krijg je meteen: „Die Ottenbros, zeg. Wat een kapsones. Meneer is zeker wereldkampioen". Dat lijkt me naar". Eerst diploma's Op deze dag na dé dag, overpeinst Harm Ottenbros ook dat dit nadeel het verliest van het voordeel. De zon er zijn toekomst gaan schijnen. Hij krijgt mét de regenboogtrui de garantie dat zijn vrouw Pia en hij financieel voortaan meer kunnen dan alleen het huishouden draaiende te houden zoals tot nu toe. ,Hoe rijk ik word, moet ik nog af wachten, maar mijn spaarbankboekje zal er beter uit gaan zien dan ik zaterdag nog durfde hopen. Toevallig zat ik er eergisteren nog over te den ken dat het met mij niet zo rooskleurig d was. Ach, ik verdiende aardig mijn kost, maar daar was alles mee gezegd. Ik vroeg me af, wat ik later zou moeten gaan doen als ik met fietsen gestopt Daar hield ik me trouwens al een hele tijd mee bezig. Ik maakte me be zorgd over later want ik ben een Jongen zonder diploma's. Na het lager onderwijs ging ik naar de ambacht school. Het werd niks. Ik haalde het einde van de opleiding niet. En wat moet je tegenwoordig in de maatschap pij zonder papieren? Ik zal ervoor zorgen dat mijn zoon straks beter onderlegd het leven in stapt. Hij mag van mij gerust wiel renner worden, maar eerst diploma's Ik mis ze verschrikkelijk, maar nu gaat geld dat compenseren. Het is niet be langrijk meer en toch geloof ik dat het onbevredigende gevoel altijd blijft" Nieuwe tijd Op de dag na dé dag, begint Harm Ottenbros ook een beetje te beseffen hoe ingrijpend zijn leven gaat veran deren. Niet meer enkele keren in de week koersen, maar alle dagen. Niet meer speels zijn in de kriteriums, maar de serieuze wereldkampioen. „Ik zal iets zakelijker moeten worden. Tot op heden was ik dat nauwelijks. Het. interesseerde me natuurlijk wel, maar er waren grotere en belang rijkere mannen in een wedstrijd dan Ik. Nu ben ik zelf ineens de hoogte lngehesen. Mijn collega's zullen zich anders gaan gedragen tegenover me. denk ik. Hoe? Geen idee. Alleen dat het allemaal anders zal worden. Ik moet ermee leren leven. Het wordt een hele nieuwe tijd. Mijn uitslagen bijvoorbeeld gaan een stuk zwaarder wegen dan vroeger. Een vierde of vijfde plaats gaf me altijd een tevreden gevoel. Nu ben ik ver plicht meer te winnen. Daarom weet ik nog niet goed wat ik met de grote etappekoersen aan moet. Ik ben geen klimmer en geen tijdrijden In een Ronde van Italië of de Tour kan ik alleen in de vlakkere ritten wat pres teren. Het lijkt me het beste dat ik dat soort werk laat liggen. Adorni heeft zich wat dat betreft ook rustiger ge houden dan andere wereldkampioenen. Je moet weten wat je waard bent. Ik besef dat ik met een regenboogtrui om mijn nek niet als een tweederangs renner kan afgaan in een Ronde van Italië of in de Tour de France. Dan is het beter dat ik van die wedstrijden thuisblijf". Eerlijke jongen Ton Vissers, zijn ploegleider, had gelijk toen hij zondag in Zolder opmerkte dat Harm Ottenbros een eerlijke jongen ls. Hij zat er ook niet naast, toen hij de droge humor van zijn plotseling meest bekende renner noemde. Want op de dag na dé dag bijvoorbeeld zei Harm Ottenbros dit: „Als ik nog eens opnieuw moest beginnen ging ik in de voetballerij. Dat is minder zwaar. Makkelijker dan wielrennen. Heb Je ooit een coureur gezien die kan bil jarten?" Een aardig doordenkertje. Op de eerste dag vdtn de tenniskampioenschappen konden de deelnemers zich nog in een land wanen waar het per traditie warm is. In Nederland is dat per uitzondering, maar we hadden het dan toch Reden om je als deelneemster extra te wapenen tegen de stekende zonnestralen. En dat gebeurt dan met een hoofddeksel zoals mejuffrouw E. Sluyter droeg. Grote gaten in tennisranglijst SCHEVENINGEN. Het draait in deze hationale tenniskampioen schappen om Tom Okker. Terwijl op de zinderende gloeiplaat die de M.E.T.S. gisteren was, de schifting onder de naamlozen was begonnen, werd de K.N.L.T.B. en vooral zij die vallen onder de noemer: commissie speltechniek met forse counters in een hoek gedre ven. En alleen maar omdat men schijnt te Willen bewijzen dat sinds het opstaan van die ene Okker ons land in het internationale tennis de naam kan krijgen van een broedplaats van vele Okker- tjes. Ofschoon het al jarenlang bij die ene Okker is gebleven wat overigens in 't geheel geen schande is is nochthans 'n ieder die zich aanmeldt als toptennisre- kruut voor jaren van een jarenlang on derdak verzekerd. Want de KNLTB blijft het proberen, alsof talent te koop is op de rommelmarkt. En ondanks de aanwezigheid van enige goedwillenden in de bovenste top van de tennisbond, blijft de KNLTB het ietwat zwart-wit geteken de portret van boven omlijsten. En nu, als die met kritiek beladen schamele top van het Nederlandse ten nis, eindelijk de gelegenheid geboden wordt om via de nationale kampioen schappen de Okker-mythe te doorbreken, strooit vreemd genoeg de KNLTB kwis tig roet in hun smakelijke gerecht. Nim mer nog werd de verachting voor hen die het plaatsingsschema in elkaar had den gedraaid, zo hartstochtelijk ken baar gemaakt als nu. Men heeft klakkeloos de weg van de minste weerstand gekozen en de plaat singslijst van 1968 domweg gecopieerd. Tom Okker niet meer beschikbaar, dan (Van onze sportredactie) HOOGERHEIDE Overdonderd door de belangstelling maakte Harm Ottenbros gisteren de balans op van de reacties die zün overwinning iri het weréldkampioènschap opleverde: 9 een forse stapel telegrammen („o.a, van de bisschop van Breda en de commissaris van de koningin"); 9 een indrukwekkende verzameling bloemstukken cn 9 ontelbare telefoontjes. „Om acht uur vanochtend belde de eerste en vanaf dat mo ment heb ik konstant de hoorn aan mijn oor gehad". Binnen- en buitenlandse journalisten zochten de weg naar Hoogerheide en voor hun stelde wielrenner buurman Gerard Koel zijn huiskamer beschikbaar als perscefiti'um. Tussen alle bedrijven door zag Harm Ottenbros nog kans om naar huize Janssen in Putte te rijden, maar hij trof het slecht, want Jan was niet thuis. „Ik had hem willen vi'agen", aldus Ottenbros, „hoe ik dat nou allemaal precies moet aan pakken. sWeet ik veel wat van mij als wereldkampioen wacht wordt aan representatieve zaken, aan contractfor mules en zo". Later op de dag, voor de huldiging in Amsterdam, liet Harm Ottenbros zich op dat gebied nog even voorlichten door Peter Post die hem in zijn bungalow een diner, compleet met cham pagne, aanbood. Daar was ook Willem Il-ploegleider Ton Vissei's, die inmiddels de wieleragenda voor de komende maanden als volledig gevuld kon melden. os Koers na koers „Dinsdag krijgt Harm nog een vrije dag voor het afwerken van allerlei privézaken, dan meet hij koers na koers rijden. Vanmorgen om kwart over zeven belde manager Piel al er alsof het afgesproken was, volgden de anderen om het kwar tier; In de loop van de dag telefoneerden ook verscheidene vertegenwoordigers van comité's die Harm al gecontracteerd hadden. Ik heb ze gezegd, dat ik verwachtte dat ze de af gemaakte prijs behoorlijk zouden verhogen. Zo niet, dan bleef hij weg en had ik de boete betaald. Het leverde echter geen problemen op. Ze begrepen het allemaal en gingen akkoord". Gisteren ook bestelde Ton Vissers bij een firma in Italië tien regenboogtruien. Over drie weken worden ze afgeleverd. In die tijd rijdt Harm Ottenbros met wereldkampioenschaps shirts van Rik van Looy, die ze hem bereidwillig leende. Jan Hajer eerste en Evert Schneider tweede. Twee spelers die dit seizoen het racket nauwelijks uit de foudraal haal- die zeker in het bloedarme Ne derlandse (amateur) tennis van heden, geen vooraanstaande rol hebben vertolkt. Goed, ballethe tikken blijft balletje tik ken, maar toptennis blijft toptennis en rechtvaardigheid blijft rechtvaardigheid. De bond, die zijn ondermaatse visjes steeds weer teruggooit in het woelige water van het internationale tennis, de bond die niets wil nalaten om Okker- tjes te kweken in de berooide nationa le broeikas, die bond nu heeft de moeite niet genomen de spelers te beoordelen aan de hand van de dit seizoen gelever de prestaties. En juist nu de erfenis van Tom Okker ter sprake kwam, had men dit nimmer mogen nalaten. Spelers die door hun ex tra korte partijen op 's werelds gemil limeterde grasbanen en stoffige gravel- banen met een complex naar het vader land terugreisden (..we hebben zoveel ge zien, maar zo weinig geleerd"), die spe lers staan hoog genoteerd en dankzij die vreemde wijze van „plaatsen" vielen er levensgrote gaten in die nationale rang lijst. In het vrij amateuristisch ingestelde verleden van de bond heeft zulks nim mer aanleiding gegeven tot wrijving, maar een besturend lichaam dat be weert van een nationale kampioenschap een erezaak te willen maken had 'n der gelijk verouderd standpunt toch al lang overboord dienen te zetten. Uitschieters Gisteren dan bestormde de horde, die traditiegetrouw wordt geaccepteerd als deelnemers aan deze titelstrijd, het gravel van de METS, terwijl de bezoekers een zelfde poging waagden aan het buffet om dat een dergelijke schifting bijzonder wei nig attractief tennis garandeert. De be langstelling geldt in zo'n geval slechts de mogelijke uitschieters, de grote onbeken den die een poging ondernemen het gilde van de gereputeerden wat uit te dunnen. Zo werd Peter Vaarties, vorig jaar nog kampioen bij de oudere jeugd, met 6-3. 2-6, 6-0 verslagen door Niesi Sle. What's in a name. Niesi Bing is een in Amerika studerende spijtoptant. Viermaal was hij kampioen van Indonesië voordat hij via de Amerikaanse coach bij de Asia-Games een studiebeurs voor het State College van Los Angeles kreeg. Dezer dagen keer de hij terug voor een bezoek aan zijn ouders en deed voor de aardigheid mee in de districtskampioenschappen van Noord-Holland. In de finale versloeg hij de titelhouder: zijn 22-jarige broer Bing. Het eerste slachtoffer van de nieuwe KNTB-politiek werd overigens Ken neth de Koning die wanneer hij in de eerste ronde gescheiden zou zijn gehouden van Eddij Knol (een spier van zijn kali ber) kans had gemaakt op de landen- wedstrijd tegen België- Een ontmoeting de bond hem nodig had. maar _nümgen de wedstrijder tionale tennistitels 1869 i, 6-1I Hartog 6-2, Fried Schmltz— -5: Haris Adenia van Scheltema— Boelens— .ndersJ. Lauten- let Veentjer—Nlc» >ggerN. Kuypers -4; Yvonne Wagenvoord— Doreen Falkertburg—Ellen Sluyter 6-0. mevr. Geenjaar—Ingrid Truyens 8-6, 3-6, »-;* Roellen Noorman—Olga Hlo-usek 8-6, 10-8. Tweede ronde: Madeleine Kleboom—Angel Salomé 6-3, 6-0; Lidy Bielefeld—Joke Bo 6-2, 6-2; mevr. LazonderBrigitte Enting] 6-2, 6-4: Hilda van Loon—Ineke Aalbera 6-4 6-1; Patricia Went—Dtta IJspaard 6-3, 7-5 mevr. Verschuren—Hetty Taphoom 7 gewonnen gegeven; Noortje van der KoogJi 1-6, 8-6,7-5; Nicky Vos 6-4, 6-3. Voorronden w.k. voetbal Twee doelpunten van Pele CARACAS Brazilië heeft zondag avond in Caracas met 50 gewonnen van Venezuela in een wedstrijd voor groep 11 van de voorronden van het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal. Tot dertien minuten voor het einde slaagde Venezuela erin Brazilië het sco ren te beletten, maar na het eerste Bra ziliaanse doelpunt stortte de ploeg ineen, waarna in de laatste minuten nog vier doelpunten volgden. Het tweede en vijfde doelpunt van Brazilië werd gemaakt door Pele. Voor dezelfde groep heeft Paraguay in Bogota (Columbia) een overwinning van 10 op Columbia behaald. Het enige doelpunt werd in de 54e minuut door Martinez g.scoord. De stand i Brazilië Paraguay Columbia Venezuela groep 10 i DINSDAG 12 AUGUSTUS 1969 Stayers door pech kansloos AMSTERDAM Dat er in Amster- am nog wel degelijk belangstelling voor wielersport bestaat bleek gisteravond de revanches van de wereldkampioen- ihappen in het Olympisch Stadion, die iim 25.000 toeschouwers trokken. Velen aren ongetwijfeld in de eerste plaats ekomen om de huldiging van de kers- srse wereldkampioenen Jaap Oudkerk i Harm Ottenbros bij te wonen. Daar- n was het zo jammer dat de regie in et stadion bepaald zwak was. De huldiging werd veel te vroeg ge- rnden toen lang niet alle gegadigden eh langs drie loketten hadden kunnen irsen. De hele opzet van de overigens >ed bedoelde hulde was amateuristisch, et begon toen mevrouw Ottenbros de legang tot de tribune werd geweigerd, a kwam nog bijtijds in orde. Maar de espraak namens de KNWU door mr. P- A. van Ballegooyen de Jong bleef 'lkomen onverstaanbaar door de ge- idsinstallatie. Ten slotte liet de gemeente Amsterdam ch weer eens van de beste kant zien De voorzitter van de Amsterdamse portraad, de heer De By, bood name- ik alleen aan Jaap Oudkerk, als oud- msterdammer namens de gemeente een oemstukje aan. Bertus de Graaf (Am- erdamser dan hij kan haast niet) en arm Ottenbros moesten het met een anddruk doen De „revanches" bestonden alleen uit en stayersrit van de profs na de pau- Vooraf ging een serie wedstrijden let de amateurkandidaten voor de we- 'ldkampioenschappen in Tjsecho-Slowa- tje. In de sprint zegevierde Leijn Loe- 'esijn voor Peter van Doorn, die in de erkansing verrassend van Jan Jansen Wim Koopman had gewonnen en I Lesley King, een 18-jarig talent uit Trinidad. De stayersrace over dertig kilometer leverde een onbetwiste zege op voor Cees Stam, die na het uitvallen Van Dries Helsloot wegens motorpech van zijn gangmaker, op eenzame hoogte stond. In de ploegachtervolging tenslotte won de officiële Nederlandse afvaardiging be staande uit v. d. Ruit, Tabak, Hoekstra en Balk het gemakkelijk van de ge- Eusebio houdt been stijf LISSABON Portugals stervoetbal ler Eusebio heeft voor zijn vertrek naar Lourenco Marques, waar hij zijn moeder gaat bezoeken verklaard, dat hij bij zijn laatste eis blijft. Dat betekent dat Euse bio vier miljoen escudos (bijna 500.000 gulden) vraagt voor vernieuwing van zijn contract met Benflca. Eusebio vertelde verder: „Ik heb geen plan om voor een andere vereniging te gaan spelen, noch een buitenlandse noch een Portugese. Ik hoop alleen dat een oplossing gevonden kan worden". Oorspronkelijk had Eusebio voor ver nieuwing van zijn contract een bedrag geëist van bijn 650.000 gulden voor drie jaar, tien procent van de contracten voor vriendschappelijk wedstrijden van Ben- fica, een maandsalaris van 9000 escu dos (ruim 1100 gulden) en een premie voor overwinningen. Eusebio's laatste verzoek was, dat de club ook alle be lasting voor hem zou betalen. Benfica wilde hierop niet ingaan en bood hem een bedrag van 3,5 miljoen escudos (ongeveer 473.000 gulden) zonder verdere premies voor vriendschappelijke I wedstrijden. Damtoeriiooi Paramaribo PARAMARIBO Tc.. Sijbrands heeft na twee ronden de leiding in een inter nationaal damtoernooi, dat in Paramari bo wordt gehouden. Sijbrands versloeg Rotteveel en Fleur. Twee verliespartijen leed Ivens, die op de tiende en laatste plaats staat. legenheidscombinatie Bravenboer-Zoete- melk-Den Hertog-Harry Jansen: 4.42.5 tegen 4.46.5. Gezien de wind bepaald geen slecht resultaat. Kansloze positie De hoofdschotel van deze avond, de stayersrace over zeventig km van de professionals, was in de eerste dertig km een spectakelstuk van de hoogste orde door de gevechten tussen wereldkam pioen Oudkerk, de Nederlandse titelhou der Piet de Wit en de Belg Leo Proost, die in Antwerpen zo teleurstelde en nu zijn ware kracht wilde laten zien. Maar de Nederlanders raakten door pech uit het eerste gelid. Het begon met Oudkerk. wiens gangmaker De Graaf motorpech kreeg, waardoor de gouden rolrijder een ronde verspeelde. Oudkerk reed de koers in een kansloze positie uit. Piet de Wit haalde het einde hele maal niet. De Zaankanter kreeg tot drie maal toe met een aflopende ketting te kampen, stapte over op een reservefiets waarvan even later de stuursteun het begaf. De Wit verdween toen maar uit het veld. Nadat ook Kemper wegens motorpech uit de strijd was verdwenen won Proost onbedreigd. 30 sec.; 2. v! d. SLans (Ned.) achter v. Roey op 100 m; 3. Verschueren (Belg.) achter Luginbuhl op 250 m: 4. Rudolph (W.-Dld.) achter Wairave op 520 m; 5. Oudkerk (Ned.) achter De Graaf op 1250 m. De Wit (Ned.) eri Kemper (W.-Dld.) staakten wegens pech de strijd. Tennisjeugd naar Italië DEN HAAG Voor de jeugdtennis- wedstrijd ItaliëNederland op 15 en 16 augustus in Pievepelago (bij Bologna) zijn de volgende Nederlandse jongens en meisjes aangewezen: Yvonne van de Eeckhout (Amsterdam), Marjo Gruisen (Maastricht), Nicolette van der Poll (Den Haag), Anne Reimus (Utrecht), Maarten Ruys (Den Haag), Carel Bruin (Rotter dam), Jaap Peters (Rotterdam) en Kees Punt (Utrecht). Dit is het fonkelnieuwe clubgebouw van het zestigjarige V.UC., dat vrijdagmiddag door wethouder mr. Dankelman zal worden geopend. Een fraai gebouw, dat een aanwinst mag worden genoemd voor de wijk Mariahoeve. Bokskampioen overleden BOTTROP Hans-Dieter Renz, de Duitse amateurbokskampioen in het zwaargewicht, is tijdens een bergtocht in de omgeving van de Malojapas in Zwit serland oin het leven gekomen. De 26- jarige Renz, die ook in ons land bekend heid genoot, sto. te in een ravijn en over leed korte tijd later aan zijn verwondin gen. Renz was in 1965, 1967 en 1968 kampioen van West-Duitsland. In zijn tienjarige boksloopbaan bokste Renz ruim 170 partijen, waarvan hij er 150 Testwedstrijd NOTTINGHAM De Nieuwzeelandse cricketers hebben gisteren op de vier de dag van de testwedstrijd tegen Enge land, die op Trent Bridge in Notting ham wordt gespeeld, alles gedaan om de tweede ontmo iting te redden. Na de eerste innings stonden de gas ten 157 runs achter toen Engeland sloot op 451 voor acht. De Nieuwzeelanders scoorden in de tweede innings 37 runs zonder 't verlies v n 'n wicket en ver kleinden hun achterstand daarmee tot 120. Toch mocht hij niet mopperen HAMBURG Tom Okker heeft gister middag in Hamburg in de finale heren enkelspel van de open kampioenschappen van W-Duitsland verloren van de Austra liër Tony Rochc. De cijfers waren 61, 57, 75, 86. Het duel tussen de als nummer één cn twee geplaatsten duur de precies twee uur. De 3500 toeschou wers op de banen van Am Rothenbaum hebben vaak tennis van wereldklasse gezien, vooral In de tweede cn derde set bereikte de strijd talrijke hoogtepun ten. De groundstrokes en passccrslagen van de twee toptennissers brachten het publiek tot groot enthousiasme. Bikkelhard was de strijd in de vierde set, die de beslissing zou brengen na 38 minuten toptennis. Lange tijd ging het spel volkomen gelijk op. Okker had soms licht voordeel maar kon dat niet voldoende uitbuiten. Bij de stand 66 veroverde Roche voor het eerst de lei ding en stond die niet meer af. Hij won de vierde set met 86. Tony Roche werd in Hamburg 17.000 Dmark rijker, 16.000 Mark voor het en kelspel en 1.000 voor het herendubbel Felle strijd op Alkmaardermeer ALKMAAR Met eem straffe bries m de zeilen is de Alkmaardermeer- week geëindigd. De meeste wedstrijd- velden waren fiks uitgedund doordat Tom Okker mocht met een totale winst som van 12.000 Dmark (enkel- en he rendubbelspel) ook bepaald niet mop peren. Bij de dames werd de Australische Judy Tegart kampioene. In de eindstrijd won zij met 63, 64 van de Westduit- se Helga Niessen. Judy Tegart, als eer ste geplaatst, was geen partij voor de speelster uit Berlijn. In amper 50 minu ten was de finale ten einde. Judy Te gart veroverde naast de titel in het da mesenkel ook het kampioenschap in het damesdubbel. Zij bleek met de Duitse Helga Niessen, die zij in het damesen kel had verslagen, te sterk voor de Duitse combinatie Edda Duechting-Hel- ga Hoesl, die in 40 minuten met 61 en 64 werden verslagen. Tenslotte behaalde Judy Tegart met de Amerikaan Martin Riessen ook nog de titel in het gemengd dubbelspel. De Australisch-Amerikaanse combinatie ver sloeg het Zuidafrikaanse paar Pat Walk- den-Frew MCmillan in veertig minuten met 64, 61. Voor Riessen betekende de overwinning zijn tweede titel na die in het herendubbelspel, waarin hij speel de met Tom Okker Engelse league LONDEN In de enige wedstrijd die gisteravond in Londen voor de eerste divisie van de Engelse League werd gespeeld, heeft West Ham United met 20 van Chelsea gewonnen. vele kanslozen op de laatste dag ver stek lieten gaan. De strijd om de hoofd prijzen was er niet minder om. BH de Valken vochten Kirkenier en Van Buren een fel duel uit, dat door Kirkenier werd gewonnen. Hij kwam daarmee ook In het bezit van de hoofdprijs. Fraai was eveneens de strijd in de OK-jollen waar Boy Imhoff, Moellers en De Jager nog kanshebbers waren. De harde wind kon Imhoff slechts ten dele in snelheid omzetten. Zijn „Sunmy Boy" raakte achterop en finishte als zesde. De Jager ging als derde over de eindstreep. Beiden verzamelden minder punten dan Moellers, die achter dagprijs winnaar Van Hilten finishte. In totaal eindigde De Jager als tweede voor Imhoff In dp twee olympische klassen, de Finnjollen en Draken, kwamen de hoofd prijzen geheel volgens de verwachtingen in handen van Poppe (Draken) en Finn- zeiler Van Hellemond, die door een dag- zege zijn prijs veilig stelde. Poppe kon zijn serie 111 niet afronden met een vierde dagoverwinning. Mevrouw v. d. Meulen zeilde bij de Draken lang in eerste positie. Visser kwam echter halverwege sterk naar voren en versloeg mevrouw v d. Meulen. Poppe werd derde. Alleen v. d. Vlugt (Flying Junior) en De Voogt (Vaurien) werden in de Alk- maarse zeil week door niemand gepas seerd- De uitslagen van de laatste dag zijn: Slanker: 1. Krijtenberg; 2. Lensing. Jeugd: 1. Bakker: 2. v. d. Meulen, hoofdprijs Bakker. Valken: 1. Kirkenier; 2. v. Buren; hoofdprijs Kirkenier. OK-jollen: 1. v. Hilten; 2. Moellers; hoofdprijs Moellers. Pampus: 1. Biesot; 2. v. Dijken. Draken' 1. Visser; 2. mevrouw v. d. Meulen; hoofdprijs Poppe, Flying Junior: 1. v. d. Vlugt; 2. Zwagerman; hoofdprijs v. d. Vlugt. Vrijheid: 1. Hilarius; 2. v. Zant; hoofd prijs v. Zant. Finnjollen: 1. v. Hellemond; 2. Aafjes Vaurien: 1. De Voogt;-2. Honing jr.; hoofdprijs De Voogt. 16m2: 1. Booij; 2. Bisschop; hoofdprijs Bisschop. Schakel: 1 Tetteroo; 2. Bulle, hoofd prijs Tetter oo. 12m2: 1. Kaehler; 2. Guldemond. Om de hoofdprijs w-wdt vandaag gezeild. E.k. Finnjollen De Bulgaar Peter Entsvev is gisteren winnaar geworden van de tweede race in de strijd om het Enropese kampioen schap Finnjollen, dat bij Travemünde wordt ,ehouden. De Hongaar Gyorgi Finavzy werd tweede en de Zweed Berje Seall derde. Frits Beck, die zondag de eerste wedstrijd won, ging als negende door de lijn van aankomst Tiemen de Vries, de tweede Nederlands» deelnemer, werd zestiende. V. d. Eist vierde De Utrechter Hans van der Eist is gis teren vierde geworden in de eerste race van het internationale kampioenschap van West-Dultsland in de Finnjollen - klasse, dat bij Travemünde wordt ge houden. De Westduitser Frans Huber werd winnaar en diens landgenoten Wolfgang Mares en Willi Kuhweide, winnaar van het olympisch goud in 1964, tweede en derde.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 7