S)eÊeidse(Soimnl: Volfna seizoen 34 tv-contracte* Stief been ivordt politieman Niet verder dan het hek JSsIK* Staatsloterij TELEVISIE VANAVOND RADIOPROGRAMMA PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT DINSDAG 12 AUGUSTUS 1969 Een vraag met achtergronden /"KDNFLICTEN in traditionele politieke partijen worden nog al eens bezworen door geslaagde pogingen om de geschil punten wat te verdoezelen en door twis tenden te bewerken met liet argument dat de belangen van wat hen verenigt datgene wat een breuk dreigt te veroor zaken, ook wel tot een oplossing brengen iel. Wie deze controverse kenmerkt met de gewone etiketjes van ..links' en ..rechts" doet de kwestie te simpel af: de tegen stellingen hebben namelijk meer te maken met de opvatting van het liistorisch- pacifisme van de oude PSP tegenover revolutionair-getinte elementen die veel minder een ethisohe politiek voorstaan en die men beter als plaats zou kunnen geven het midden tussen de CPN en de ..Nieuw Links'-groep in de Partij van de Ai-beid. DE* iEZE voorstanders van een hardere lijn 'indt men vooral in de groepen waar het op dood spoor zetten van de heer de weigering van de heer J Lankhorst niet betreurt en waar men met in de Eerste Kamer plaats argusogen heeft zitten kijken of pogingen progressief akkoord te geraken te veel in het vaarwater Anders de PSP: die behandelt het eerste gezicht niet zon belangrijke controverse Noordewier te maken voor de heer Lankhorst o n manier, dat belangrijker conflictstof I de" pgp erdoor juist, ontwikkeld kan worden. Het PSP-bestuur heeft zijn aanhangers namelijk de volgende vraag voorgelegd: „Zijn Staten-leden van onze partij vrij om uit de volgens het huishoudelijk reglement opgestelde kandidatenlijst voor de Eerste Kamer een keuze naai- eigen goeddunken te doen?" Deze vraag heeft natuurlijk betrekicing op vijf Noordhol landse Statenleden die. door te weigeren hun stem te geven aan kandidaat-senator Lankhorst. de verkiezing van de heer Noordewier tot een feit maakten En deze Noordewier weigert, zoals gebleken is. te wijken voor aandrang om mogelijk te maken wat de top van de PSP graag zou zien gebeuren. ZO'N partijreferendum de uitslag ervan wordt over een paar weken bekend lijkt een heel democratische methode en dat is het ook. Maar het kan een voor de PSP zelf gevaarlijke methode zijn. omdat tegenstellingen erdoor kunnen worden toegespitst in plaats van wegge- Dit bleek al uit het aftreden van vier leden van het partijbestuur, die het a priori fout vinden dat de ongehoorzame Statenleden nog kans krijgen aan het langste eind te trekken. Het blijkt ook uit het. voornemen van de heer Lankhorst om zelf de PSP-gelederen te verlaten, zo het referendum voor hem ongunstig zou mo gen uitvallen. En het zou nog wel eens kunnen blijken uit spoedig uitbrekende nieuwe ruzies in de PSP bij voorbereidin gen op de verkiezingen welke de eerst komende twee jaar in Nederland moeten plaats vinden. Want ergens speelt bij het conflict en dus ook bij de vraag waarmee men dit hoopt op te lossen op de achtergrond mee de strijd welke er in de PSP gaande is inzake de ideologische doelstelling van de partij in de naaste toekomst. Er leven immers binnen de PSP daarover uiteen lopende opvattingen. van de Partij van de Arbeid brengen De radicale elementen voelen zich meer verwant met de Socialistische Jeugd, met de meest linkse elementen uit de studen tenbeweging dan met de heer Vondeling en drs- Den Uyl. Ze vinden de straat belangrijker dan het parlement en ze moeten niets hebben van opvattingen dat een pacifistische elitepartij meer waard is dan een radi caal-links opportunistische actiegroep. Ondanks pogingen van mensen als voor zitter Wiebenga om een schisma in de PSP te voorkomen kan het referendum gemakkelijk aanleiding worden tot ver scherpte tegenstellingen, zo niet tot een definitieve breuk. Zo beschouwd is de situatie aan het linkse front van de Nederlandse politiek niet minder gecompliceerd dan in de andere sectoren, bij voorbeeld bij het nog altijd tussen oud links en oud rechts staande geheel van de christen-democra tische partijen. INTUSSEN wordt steeds duidelijker hoe I irreëel het is om voor meer politieke duidelijkheid in Nederland te streven naar het tot stand komen van twee blok ken. waarvan er één links en één reöhts zou moeten heten- Dat lukt gegarandeerd niet aan de rechterkant, waar de afstand tussen oud- conservatief en bij voorbeeld progressief christen-democratisch zeer groot is. Maar niet minder groot gaat los ook van de CPN de afstand worden tussen ver schillende groepen die prijs stellen op het predikaat „socialistisch" als het gaat om een kenschets van htm plaats in het maatschappelijk en politiek bestel. Ook ..links" is een prisma aan het worden waarbij de kleur van het licht afhankelijk is van de hoek waaronder men het bekijkt. En nu maar afwachten in hoeverre het referendum binnen de PSP het gebrek aan homogeniteit binnen de linkse groep nog duidelijker maken zal. Heeft een Nederlander in Parijs, over het algemeen gesproken, veel vrien- De Nederlandse kolonie in Parijs is vrij groot, ongeveer 8.U00 zielen. Maar buiten de twee katholieke en protes tantse geloofsgemeenschappen, waar men elkaar in kleine kring regelmatig ontmoet, zien de Nederlanders elkaar weinig. De afstanden zijn te groot. De meeste zaken werken tot 's avonds zes uur en voor men dan met bussen, me tro of per auto in de spitsuren thuis is gaat er zeker een uur of anderhalf uur voorbij. Om bij elkaar op visite te gaan blijft er dan niet zo heel veel tijd En Franse vrienden zijn dun gezaaid. Vroeger hebben wij gedacht, dat voor al de Engelsman exclusief is. De erva ring heeft geleerd, dat de Fransman zich nog veel en veel meer in zichzelf opsluit. Wij hebben in onze Parijse voorstad uitstekende buren, maar ver der dan het hek zijn wij nog nooit ge komen. We groeten elkaar beleefd, ma ken een praatje over de Amerikanen op de maan of over de bloemen in de tuin. maar bij elkaar over de vloer komen hoort er niet bij. In ons laantje, waar het 's avonds om negen uur doodstil is. zijn wij als Nederlanders de enigen, die nooit luiken sluiten of gordijnen dichttrekken. Wie naar binnen wil kij ken als hij langs komt ga zijn gang. Maar zodra het donker begint te wor den trekt de Fransman 2ijn luiken voor de ramen dicht en sluit zich af van de buitenwereld, wij kennen genoeg Fran sen, die dan tevens de bel afzetten, om dat ze door niemand gestoord willen De Fransen, die elkaar willen zien. ma ken een rendez-vous in een café of aan 'n tafel in 'n restaurant. Thuis ontvan gen doen ze maar weinig. In Nederland dat uias althans onze ervaring van 'n jaar of 15 geleden kon je onge vraagd bij elkaar binnen wippen en dat was bijna altijd goed. Er was als re gel wel een borreltje onder de kurk en ivas de fles leeg, dan was de thee- of koffiepot geduldig. En een sigaar was er ook nog wel. Niemand behoefde voor de ander uit te pakken. Was er koek in de trommel best. Geen koek ook goed. Men kwam niet bij elkaar voor de smuk. maar voor het gezellige praatje onder vrienden. Dat kan in Parijs niet. Vaak krijgt men de indruk, dat een Fransman zich voor een buitenlander, vooral uit het welva rende Nederland, geneert voor zijn in richting. Geen gezellig interieur, kohde meubelen, weinig boeken en prullaria aan de wand.. En als hij ontvangt, moet het bij wijze van spreken in de stijl van Versailles zijn. Apéritils voor af. een uitstekend maal, waarvoor de huisvrouw urenlang in de keuken' heeft gestaan, wijn op tafel, champagne of congnac na en eigen gemaakte friandi- se na het diner. Dat kost die Frans man handen vol geld en daarom doel hij het niet of alleen maar bij wijze van uitzondering. En verder maar dat zal in Neder land wel niet veel anders zijn heeft de televisie alle onderlinge contacten onmogelijk gemaakt. Vroeger hadden de werksters vanwege het boenen en schuren knóbbels op de knieën. Dat noemden de chirurgen housemaid- knees". Tegenwoordig hebben de men sen knobbels op de ellebogen, waarvoor de chirurgen de naam ran televisie ellebogen" hebben bedacht. De Nederlander in Parijs i* een-een ling. Buren bi; de vleet. Iedere dag een hand. Zelfs af en toe een dikke zoen. Maar nooit verder dan het hek. ONTSNAPTE GEVANGENE MELDT ZIGH ROTTERDAM (ANP) De 'gèdétinèér- de A. J. van H. (22), een koopman uit Rotterdam, is gistermiddag uit het Sint- Franciscusziekenhuis in zijn woonplaats weggelopen, waar hij in verband met een blindedarmoperatie was opgenomen. De man. in voorarrest omdat hij verdacht wordt van een poging tot doodslag, keer de twee uur later terug. Hij had meer last van zijn operatie op vrijdag j.l. dan hij zich had voorgesteld. Rien van Nunen hoeft niet meer te denken aan jaren van armoe Zeg nou zelf. zegt Rien van Nunen (56), „heb ik nou de typische kop van 'n Stiefbeen of van 'n burgemeester of van 'n Amsterdamse taxichauffeur?" „Dat niet", zeg ik. „Je hebt gewoon voor alles talent", zegt zyn vrouw Hella van Nunen- Faassen (44). „En"? zegt hy weer. „heb ik dan de kop van een erkend wijnproever of van een tegelzetter of van een graficus l. van een middenstander?" Hoezo? zeg ik. „Dat zijn gewoon een paar beroepen", zegt zijn toeristen. Rien van Nunen: „We hebben vier kin deren. Dat is het belangrijkste. We hebben een mooi huis in Hillegom, twee auto's voor de deur, en als ik ergens gevraagd wordt 'n winkeltje of zo te openen, vang ik daar vijfhonderd piek voor. Dat is allemaal minder belang rijk. De man die in Engeland Stief been heeft gespeeld, heeft me eens ge zegd: Man, als je in Engeland zou zit ten, was je nu al miljonair. Nou èn, zeg ik dan. Dat hoeft van mij niet, weet je. Ai-moe hoeft van mij óók niet. Dat hebben we jarenlang gekend" Hij zegt: „Ik had vroeger een eigen toneelgezelschap, twaalf jaar lang. Puur toneel. We konden een tijdje ons hoofd boven water houden, maar op eens was het helemaal- afgelopen. Ik ging failliet. Toen heb ik gezegd: Ik wil nooit meer 't vak in. En ik ben naar het Electriciteitsbedrijf gestapt voor een baan. Ik had genoeg van ho:"._-r i 'on op het toneel" Taxichauffeur in Eerste Man. „ontdekt" wordt, toch wel wroeging moet hebben over al die miskende jaren daarvóór en dat iemand die armoe gewend was en plotseling zijn talent financieel kan benutten, zich dan wel zal uitsloven om gauw rijk te worden. „Schei nou toch gauw uit", zegt Rien van Nunen. Hij giet 'n glaasje cognac in zijn koffie. Hij :e|j: „Wat die wroeging betreft, nee die heb ik niet. Ik erger me al leen dood als ik amateurstoneel zie spelen op de t.v., terwijl er beroeps mensen op de stoep staan die mis schien blij zijn om voor drie tientjes een fi'èüra'htenrolte'spéléii.' ShÓiS' En over dat rijk worden. Ik Veel vraag naar metaalbewerkers UTRECHT (ANP) Sinds vorige week woensdag bekend werd. dat de afdeling staalconstructies van Werkspoor-Utrecht N.V. gesloten zal worden, zijn bij het gewestelijk arbeidsbureau in Utrecht al 400 aanvragen binnengekomen van be drijven, die metaalbewerkers zoeken. Vrijdag viel pas het definitieve be sluit tot opheffing van de afdeling staal constructies. Ongeveer 170 mensen ko men daardoor zonder werk, tenzij in een van de andere ondernemingen van het VMF-concern een plaats voor hen kan worden gevonden. De aanvragen komen niet alleen van Utrechtse fabrieken, maar ook van be drijven ver buiten Utrecht, tot in het zuiden van Brabant toe. wat overal diploma's voor gehaald". Volgend t.v.-seizoen speelt Rien van Nunen een der hoofdrollen in de nieu we NCRV-produktle „Kamer Zeven", een politieserie van Marten Treffer. Als politieman. Zijn zoveelste kop. „Voor volgend jaar ben ik al voor 34 t.v.-uit- zendingen gecontracteerd", zegt hij. Daar horen de Swiebertjesuitzendingen bij en die van de liedjesserie „Breng eens een zonnetje". 34 t.v. contracten. Rien van Nunen vermeldt het aantal met enig ontzag. En hij denkt daarbij niet aan 11 jaar of vijftien geleden, toen hij bij het Gemeentelijk Electrici teitsbedrijf van Amsterdam om een baantje vroeg. Armoe We praten eerst op een terrasje. Maar dat is niet te harden. Tientallen men sen blijven staan, fluisteren „Stiefbeen" of „Rien van Nunen", komen na de eerste verbazing om een handtekening vragen of gewoon maar om een hand. „Kom je eens langs om -oud roest op te halen?", gilt een man van boven de zestig verrassend vitaal. Binnen in het restaurant praat het stukken makke lijker. Kellners weten zich nou eenmaal beroepshalve beter te beheersen dan ju» heef D<- In de jaren die volgcin isselde van de ene baan op de andere, i niet als de man van twaalf ambachten ADVERTENTIE 592ste 12 augustus 1969 Derde klasse Prijzen van f 25.zijn gevallen op nummers eindigende op: f 50,zijn gevallen op nummers eindigende op: f 50.zijn gevallen op nummers eindigende op: f 50,zijn gevallen op nummers eindigende op: f 50,zijn gevallen op nummers eindigende op: f 100.zijn gevallen op nummers eindigende op: f 200,zijn gevallen op nummers eindigende op: f 400,zijn gevalten op nummers eindigende op: f 1.000.zijn gevallen op nummers eindigende op: f 2.000,zijn gevallen op nummers eindigende op: 1 22 17 42 33 43 740 576 857 6777 Een prijs van f 5.000,is gevallen op het nummer: f 5.000,is gevallen op het nummer: f 5.000,is gevallen op het nummer: f 5.000,is gevallen op het nummer: f 5.000,is gevallen op het nummer: 098529 076268 081684 085423 032009 De prijs van f 10.000,is gevallen op het nummer: f 25.000,is gevallen op het nummer: 50.000,is gevallen op het nummer: 100.000,is gevallen op het nummer: 084834 083963 067870 049958 De extra prijs van f 500.000,is gevallen in de serie A op het nummer: 080304 En de troostprijs van f 5.000 op nummer: van elk van de andere eeries. 080304 en dertien ongelukken. „Rien is ge woon erg leergierig en leert makke lijk", zegt zijn vrouw. Nee, hij studeer de en haalde diploma's voor alle mo gelijke beroepen. Hij was al 48 jaar oud. toen zijn levén opeens opnieuw begon. Zijn vrouw: ..Op een avond belde Beppie Nooy. Ze vroeg of Rien niet wilde meespelen in „De Jantjes" voor de t.v. Ik beloofde dat ik het hem zou vragen". Hij: „Mijn vrouw had na tuurlijk allang gezegd dat het wel oké was en toen ik laat van mijn werk thuiskwam en zij 't me vertelde had ik er eigenlijk geen zin in. Ik had echt genoeg van dat hele toneel. Ik ben nu nog steeds blij dat mijn vrouw me heeft weten over te halen. Want dat eerste t.v.-optreden werd voor mij de grote klap. Vanaf toen zat ik opeens in Kwestie van geluk? Hella Faassen: „Voor een deel natuurlijk wel. ja. Je moet op een bepaald moment de kans krijgen. Maar vergeet niet dat je die kans dan ook moet wa&r maken. Rien heeft daar gewoon het talent voor". En hij zelf: „Nou ja, een gebouw heeft een goed fundament nodig, bij ons ge bruiken ze daar heipalen voor. Ik heb dertig jaar toneelervaring; daar teer ik i op'. Rijk worden Ik denk nu even hardop dal een ta lentvol acteur die pas op zijn 48ste rtiest moet je om rond te ko men iedere avond optreden. Maar je kunt natuurlijk ook iedere avond op twee of drie plaatsen gauw effe op treden. Natuurlijk, dan word je snel ler rijk, maar dat maak je waarschijn lijk zélf niet meer mee. Kijk,, collega's die driemaal op een avond schnabbelen en dan na 'n jaartje in mekaar don deren en overspannen zijn, met die mensen heb ik geen greintje mede lijden. Ik treed op 'n avond op één plaats op; andere aanbiedingen worden afgezegd. Al hoef ik er maar 'n kwar tiertje op het toneel. Ik ga niet jakke ren, gaspedaal op de plank, hijgend van de ene voorstelling naar de andere. Mij niet gezien". De roem kwam voor Rien van Nunen onverwachts, op een gewone avond, acht jaar geleden. En als-ie nou ook weer plotseling verdween? „Diploma's genoeg", zegt hü. „Ik was het laatst tegelzetter met zes man in dienst. Zou ik weer kunnen gaan doen". „Rien is er niet bang voor", zegt zijn vrouw. „De enige angst die hij heeft is dat het publiek merkt dat hij rheuma heeft. Dat vindt hy gewoon niet leuk. Hy heeft dat sinds zyn 27ste". Van Nunen: „Iedere dag 'n pilletje slikken dan voel ik geen enkele pijn". DODEN IN VERKEER V rouw op fiets omgekomen na botsing met vrachtwagen (Van een onzer verslaggevers) STRIJBEEK Tijdens een inhaalma noeuvre door een vrachtwagen met aan hanger is op de weg van Galder naar Strijbcek een 52-jarige vrouw met haar fiets legen de aanhanger gereden en ge vallen. Zij overleed ter plaatse. In Eenigenburg (NH) wilde een 67-ja- rige man uit Warmenhuizen bij een afrit met zijn auto keren, hij viel van de dijk en kwam in een sloot terecht. Hij overleed op de plaats van het ongeluk. In Sellingerbeetse is een 2-jarige jongen vlak bij de ouderlijke woning, door een auto aangereden. De jongen was op slag dood. Op een kruising in Bussum n 18-jarige bromfietser uit Hil versum door een afslaande bestelauto aangereden en zo ernstig gewond dat hij even later op de plaats van het on geval overleed. Een 73-jarige man uit Apeldoorn stak zonder op het verkeer te letten de weg over en werd daarbij door een passerende personenauto aangere den; de man was op slag dood. Veertienjarige zwemt over het Kanaal DOVER (Reuter) De 14-jarige John Erikson legde gisteren beslag op de titel van jongste Kanaalzwemmer, toen hij bij Dover op het strand krabbelde. John, een schooljongen uit Chicago, zwom van Frankrijk naar Engeland in elf uur en 23 minuten. Het was zijn tweede po ging het Kanaal over te zwemmen een afstand van 33 km. Vorig jaar moest hij opgeven met de Engelse kust al in zicht. NEDERLAND I (Reclameuitzendingen om 18.56, 19.03, 19.56, 20.16) NOS 18.50 uur: Pluimpje 19.00 uur: Nieuws in het kort 19.07 uur: Kenmerk (CVK/IKOR) NCRV 19.32 uur: Haal je kijkgeld terug, quiz 20.00 uur: Journaal (NOS) 20.20 uur: Hier en nu, actualiteitenrubriek 20.45 uur: Davids '67, cabaret •21.20 uur: Uit zelfbehoud, reportageserie 21.50 uur: Téte a Ted, muziekprogramma 22.15 uur: Terug van weggeweest vakantieoverpeinzing 22.20 uur: Abortus provocatus (NVSH) 22.40 uur: Journaal (NOS) NEDERLAND II (Reclameuitzendingen on 18.56, 19.56. 20.16) NOS 18.50 uur: Pluimpje 19.00 uur: Nieuws in het kort 19.03 uur: Woobinda. t.v.-serie 19.28 uur: Scala, magazine 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: De dubbelspion, t.v.-serie 21.10 uur: Vrouw in Venetic. documentaire 22.10 uur: 22.25 uur: Journaal Televisie morgen NEDERLAND I KRO 17.00 uur: De wonder fles, sprookje 17.29 uur: Tjaf en Gaf, tekenfilm De met aangegeven programma's zijn kleurentelevisieprogramma's Luc Lutz. 20.00 Stereo: La Wallv, opera v Catalan! (gr.). 22.15 Grammofoonmuzi. 22.25 Overweging. 22.30 Nieuws. 22.40 Mee delingen. 22.45 De zingende Kerk: gregoriaz klankbeeld. 23.30 Stereo: lichte grammofoc 55—24.00 Nieuws. HILVERSUM II (298 m) 1.11 Radiojournaal. lichte muziek door Paris vous parle. 18.50 Ci Nieuws. 19.35 Vergeet 18.25 Stereo: aal ensemble. jeugd. 22.05 Muj :onder make-up: caba- lieuws. 22.40 Radiojournaal. NOS: 22.55 Mu- iek van deze eeuw. 23.55—24.00 Nieuws. BRUSSEL NED. (324 m) 18.00 Nieuws. 8.03 Voor de soldaten. 18.28 Paardesportuit- 9.00 Nieuws en weerbericht. 19.30 Lichte :oor- en orkestmuziek. 20.00 Romantische ka mermuziek. 22.00 Nieuws, berichten en De leven Kunsten. (23.00—23.10 Nieuws). 23.40 Jieuws. 23.4523.55 Ligging zeeschepen. WOENSDAG HILVERSUM I (402 m) NCRV: 7.00 lieuws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Op het Nieuws). 9.00 Gymnastiek voor d Cabaretprogramma. 9.35 V 9.55 Stere Voor de kleul ziek. 11.00 Niet gramma voor teiten. 11.55 Mededelingen. KRO: 12.00 twaalf tot twee: gevarieerd progra (12.22 Wij van het land; 12.26 Mededel t.b.v. land- en tuinbouw: 12.30 Nieuws Actualiteiten; 13.00 Raden maar..) K „Mein Kampf" opnieuw in Engelse druk 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nieu\ tualiteiten. 8.20 Stereo: lichte g. muziek. (8.30-8.35 Van alle mar 9.00 Stereo: uit eigen huis: opn; de kleuters. 11.00 Nieuws. ÏLOJ 'rouw. 11.40 Stereo: klavecimbelre- e muziek, (gr.). 12.00 Promenade- - ïusementsmuzlei lualiteiten. 13.25 Ster portret. 14.00 Operettemuziek (gr.). 15.00 oude muziek. 15.35 Ste- o: klassieke Spaanse lie- i. 16.00 Nieuws. 16.02 Muziek en brie- muzikale lezing. 17.00 Stereo: kindei- jeugd. ±17.55 Medede- hilversum iii (240 l FM-kanalen) i.02 Zing, zing, zing!: i op: vrolijk pla- ,m v..*., LONDEN (DPA) In weerwil je in'je ïêve'n geen rióidoVifrrag nemen. Jet't'ge protesten van Beieren, is de Lon- densc uitgeverij Hutchinson van plan in oktober een beperkte nieuwe editie van Hitiers „Mein Kampf" in het Engels De directeur van de uitgeverij. Sir Ro bert Lusty, heeft gezegd, dat de uitgeve rij in haar voorwoord op de bezwaren van de regering van Beieren die het auteursrecht heeft wil wijzen. De Londense uitgeverij, die in 1933 de riginele Engelse editie van „Mein Kampf" uitgegeven heeft, is van plan „ongeveer 2.000 tot 3.000 exemplaren" te produ ceren, die hoofdzakelijk voor bibliotheken bestemd zouden zijn. Sandy Shaw breekt opnieuw haar contract SAN FELICE CIRCEO (AP) De Engelje zangeres Sandie Shaw, geeft weer last. Zij zou gisteravond optreden in een cabaret te San Felice Circeo in Italië, maar kwam niet opdagen. De 400 bezoekers wilden hun geld terug heb ben en waren zeer gebelgd. Op 3 augsuts had mejuffrouw Shaw zullen optreden in een nachtclub te Lo- cri, maar ook toen was zij in geen vel den of wegen te bekennen. Hierop ging de politie haar hotelkamer in een nam kleren, geld en juwelen in beslag. 16 00 Nlemvs- 16.03 Gimmick licht platenprogramma. 17.00 Nieuws. 17 0' en'count ry m u z tek 8 Toppoppol°Êy: P°p' i2Bo?rS^m (324 m> 12 00 Nieuws wimuz,ek (12.40—12.48 Weei -S: ke iieï' i Nieuws- 1103 Klassie- 15 20 Voor de kinderen"8' <15'°-0- Nleuws>- kfursbenclnen. 16.09 Pla'nomu msche muziek. 17.00 Nieuws, v mededelingen. Aansl.: jazzmüzi Gerard Cox zingt Louis Davids VotiEejmaand was hol dertig ja.r gr- leden dat Louis Davids overleed. Na aanleiding daarvan zendt de NGR\ vanavond nogmaals het programma „Davids '67" lit. Rembrandtets bleek fotokopie TOOWOOMBA (Queensland) (ANP) Na een onderzoek door deskundigen van het museum te Melbourne is gebleken, dat de zogenaamde ets van Rembrandt van de 39-jarige Leo Verwater uit Too- woomba een Franse fotokopiedruk is. Men meende na het eerste onderzoek dat de „ets" 100.000 Australische dollar (400.000 gulden) waard zou kunnen zijn. Expeditie vindt stuk van Ark ISTANBOEL (Reuter) De leider van een Amerikaanse expeditie heeft in Istan- bocl bekendgemaakt weer verscheidene met de hand bewerkte stukken hout te hebben gevonden op de berg Ararat in oostelijk Turkije, die vermoedelijk af komstig zijn van de ark. De stukken hout zijn identiek aan die, welke veertien jaar geleden op dezelf de plaats gevonden waren. Terry Craw ford uit Denver, Colorado, een lid van de expeditie, zei dat de eerder gevonden stukken onderzocht waren op het insti tuut van Bordeaux en Parijs, alsmede op het instituut voor de bosbouw in Ma drid. Hier had men vastgesteld dat het hout minstens 4.000 jaar oud was. Crawford zei dat het grootste deel van de door mensenhanden gemaakte houten constructie, waarvan wordt aangenomen dat het overblijfselen zijn van de ark, bedolven ligt onder ongeveer 900.000 kubieke meter ijs en puin, achtergelaten door gletschers. Met behulp van de mo derne techniek hoopt men volgend jaar te beginnen met het verwijderen van het ijs en steen. Cox zingt in dit programma een aan-1 tal liedjes van Louis Davids (onder1 andere „Zomertelegrammen", „De fi Sweepstake „Mammie heeft haar rij-1 bewijs „Naar de bollen". „Zuiderzee en „Weekend"), alle in arrangemen- J ten van Rogier van Otterloo, die ook de leiding heeft van het orkest. Gastl in dit programma is Wim Sonneveld.fi die herinneringen ophaalt uit de tijdt van Davids en het lied „Het hondje! van Dirkie" zingt. (Nederland I - 20.45 uur) Dubbelspionnen raken gewond Het ziet er weer zeer gevaarlijk u voor de geheime agenten Kelly t. Scott, die in de Dubbelspionaflevering „De eenzame boerderij" een opdracht verknoeien en daardoor in een niet le benijden situatie geraken. Als opge jaagde dieren (Kelly is tot overmaat van ramp ook nog gewond) vluchten ze een eenzame boerderij binnen. Maai de jachthonden zitten hun dicht op de hielen. De boerderij is van Kelly's tante Alta. Als kind bracht hij er vaak 1 kanties door. maar na zijn jeugd is er nooit meer geweest. (Nederland II - 20.20 uur) KRO-tv zond in het afgelopen seizoen 't kindcrfeuillcton Pinokkio uit. Daai van is nu een samenvatting gemaakt van twee afleveringen waarvan gistei avond de eerste werd uigezonden. Zo'n samenvatting laat toe dat „sneller" gemonteerd wordt,- dat n der geslaagde dingen worden wegge knipt. Zelfs daarmee rekening houdend kunnen wc toch stellen dal Pinokki een goed programma is geweest. Een van de werkelijk geslaagde jeugdpre gramma's, een sector waarin de KRO zich de laatste tijd toch al sterk op stelde. VARA's „Met de muziek mee" w weer geschikt voor „afwezig" luister en kijken, houding die op warme z_ meravonden niet ongebruikelijk zal zijn Er zat een goed variéténummer in Marco Bakker zong suikerzoet beneden eigen standing, er waren weer orgel amateurs en verder was er Johnnj Hoes. Die zong zelf en bracht uit eiger stal behalve de Zangeres zonder Naam ook nog een Hoesje (zoon Adriaan) di< het niet zocht in het vettige repertoii' van pa, maar het op de poptoer gooi de. We vonden het niet om aan te hoi Terug bij de KRO zagen en hoorden \v een eigen show van Ella Fitzgerald Zij is langzamerhand „the grand OLD] lady of jazz", zag er nog perfect en vertederde eerst omdat ze herinne ringen opriep aan de tijd dat zij onover trefbaar was. boeide gaandweg steed' meer door de sterke persoonlijkheid di' zij nog steeds is. Een fijn programnn i achteraf, ook natuurlijk door Duke El lington. óók een jazzman in zijn nadi gen, óók nog steeds een enorme per soonlijkheid. Vil

Leidse Courant | 1969 | | pagina 2