mening Houthandel in Warmond door brand verwoest Kwart miljoen gulden schade BRAND MAAKTE VIER GEZINNEN DAKLOOS GONDELVAART LEVERDE FANTASTISCHE AANBLIK Schade ca. f130.000 Zon stak vitrage in brand COMPLETE ADRESSEERINRICHTING VISWEDSTRIJD MET KLOEKE RECETTE Hitte drukte aantal deelnemers Steekuitdiehand Gouda: iedere donderdag kletsend geluid van handslagen Geen der drieling meer in leven PAGINA 4 DE LELDSE COURANT MAANDAG 11 AUGUSTUS 1966 WARMOND Zaterdagmiddag is een groot gedeelte van de houthan del P. W. Willink N.V. in de Straat Ter Leede door brand verwoest. Grote partijen hout, ruim 100 jaar oud en een botenhuis gingen in vlammen op. De totale schade be draagt ongeveer een kwart miljoen gulden. Omstreeks half vier werd de brand on- dekt door voorbij varende waterspor ters. De heer Loomans werkzaam bij de houthandel: „Ik zat rustig aan de waterkant te zonnen, toen er vanaf het water werd geroepen: hé, de boel staat daar in de fik. Ik begreep er niets van en keek eens in het rond. Opeens zag ik rook uit de loods komen. Daarna ging het allemaal zeer vlug. In geen tien minuten tijds brandde het hele zaakje als een lier". De directeur van de houthandel (hout zagerij, lattenhandel en lijstenfabriek), de heer P. Willik was onmiddelijk ter plaatse en met behulp van toegesneld personeel werden de partijen hout zo goed mogelijk nat gehouden. De vrij willige brandweer van Warmond, die na ongeveer 20 minuten arriveerde slaagde er niet in water uit de Leede te halen. De hitte ontwikkeling was te sterk. Ook een poging om water te pompen uït een nabij gelegen put mis lukte. De pomp werkte niet. Assistentie werd ingeroepen van de Leidse brandweer, die verdere uitbrei ding van de brand kon voorkomen. Door het zachte briesje zag het er even lelijk uit voor de bezittingen van de omwonenden. Een vonkenregen daalde op de huizen neer. Castostofale gevol gen bleven gelukkig uit. Even liep ook het pas gerestaureerde buiten Huize Ter Lee van de familie Voges groot ge vaar. In allerijl werden de kostbare stukken van het huis in veiligheid ge steld. Het nablussen nam nog verschei dene uren in beslag. Soeur Ancilla 40 jaar in USA SASSENHEIM Gisteren herdacht Soeur Ancilla (Adriano v. d. Kraan) temidden van haar familiekring, het feit, dat zij 40 jaar geleden haar eeuwi ge gelofte heeft afgelegd in het kloos ter van de Congegratie van de H. H. Harten te Parijs: Zij trad in het klooster op 4 oktober 1926 te Meerssen en vertrok na haar professie op 12 februari 1929 naar de Academy of the Sacred Hearts in Faur- haven (USA). Nu zij enige weken op vakantie bij haar familie in Sassenheim verblijft, kon diï 40-jarig feest nu worden gevierd. Tot 19 augustus zal zij in Sassenheim blij ven, om dan weer naar het grote pen sionaat in Amerika te vertrekken. KATWIJK De zon heeft gisteren een brandje op een woonboot, liggende aan het einde van de Noordwijkse weg in Katwijk aan den Rijn, veroorzaakt. Het vuur werd door omwonenden geblust, maar smeulde door. De gealarmeerde brandweer constateerde, dat de zon de hele dag op een ruit had staan bran den, waardoor de vitrage vlam had ge vat. De schade beliep ongeveer 1500 gulden. Te koop aangeboden Adressograph ponsmachine Afslagmachine Opbergkast met laden adresplaatjes TE BEVRAGEN DE LEIDSE COURANT PAPENGRACHT 32 - LEIDEN - TELEFOON 20935 VOORHOUT Een felle brand verwoestte gistermiddag een be drijfspand, een woonhuis en een aantal verhuurde kamers, waardoor vier jonge gezinnen en een alleen staande dame dakloos werden. De brand ontstond in de werkplaats van Garage Verspoor, welke ge vestigd is aan de Oude Heereweg te Voorhout nabij de grens van Sassenheim. Een omwonende ontdekte de brand om ongeveer half drie en waarschuwde ter stond de brandweercorpsen van Voor hout en Sassenheim. Ondanks het feit, dat ze spoedig ter plaatse waren, duur de het nablussen nog tot 's avonds half zeven voort. In de werkplaats, waarin een autospuiterij en een carosserieher- stelplaats waren ondergebracht, stonden een aantal gasflessen opgetseld, die het blussen nogal bemoeilijkten. De steek vlammen, die hierdoor ontstonden, wa ren er mede de oorzaak van, dat het gebouw tot aan de grond toe afbrandde. .Voor de Inwonende personen behoefde geen reddingspogingen te worden on dernomen, daar allen gelukkig af wezig waren. De totale inboedel van de 10 inwonenden verging echter tot as. Niets dan hun kleding bleef hun be houden. Bij familie en kennissen zijn ze tijdeiyk ondergebracht De politie stelt naar de oorzaak van de brand een onderzoek in. De voorlopige ■chatting van de totale schade bedraagt ca. 1130.000. Allen zijn verzekerd. ZOETERWOUDE Een groot leger hengelaars had zich zaterdagmiddag aan de boorden van de Vliet geïnstalleerd, voor de jaarlijkse viswedstrijd die de Visvereniging Vrouwenweg organiseerde ten bate van de uitgaansdag- van de Zoeterwoudse bejaarden. Ook hier drukte de hoge temperatuur het deelnemersaantal. Werd in voor gaande jaren meermalen de vijfhonderd gepasseerd, nu meldden zich 379 henge laars. Zij verschalkten in totaal 743 maatvissen. Een groot aantal contro leurs, waaronder alle leden van de ver eniging, moesten vele teleurstellen, om dat het aantal ondermaatse vissen dat boven water werd gehaald zeker het dubbele van dit aantal bedroeg. Al met al tooh een bijzonder goede dag in het bijzonder voor het comité uitgaansdag ouden van dagen, dat dank zij de akti- viteiten van de Visvereniging het vorste- ïyke bedrag van 2107,— in ontvangst mocht nemen. Dit fraaie resultaat is grotendeels te danken aan de opbrengst van de inza meling van de prijzen die vooraf werd gehouden en naast de vele prijzen in natura, ruim 1500,opbracht. Een knap stuk werk van ds Visvereni ging Vrouwenweg, waarbij in het bij zonder de heer J. Hulshof veel lof v Ruim 10J deelnemers mochten een prijs in ontvangst nemen. De tien hoogst ge- klasseerden waren: 1. J. van Went, Leiden, 15 stuks, stalen roeiboot: 2. W. van der Linden, Leiden, 13 stuks, kom- plete hengeluitrusting; 3. J. Gelijnse, 13 stuks, komplete werphengel; 4. A. Roos, 13 stuks; 5. R. Boekhouts. 13 stuks: 6. J. Pannekoek. 11 stuks: 7. A. Staphorst, 11 stuks: 8. W. Vink, 10 stuks: 9. W. Zekveld, 10 stuks; 10. I. Mazurel, 10 stuks. Het aantal maatvissen was bepalend voor de uitslag, de lengte of het ge wicht waren hierop niet van invloed. W aarschu wing voor kwekers BOSKOOP Met nadruk wordt door de Plantenziektekundige Dienst en het Proefstation voor de boomkwekerij te Boskoop er op geattendeerd, dat met op zuivering van onderstaande gewassen nu moet. worden begonnen. De virussympto men zijn reeds zichtbaar. De controle op deze zuivering zal binnenkort beginnen. Het betreft de gewassen: Ariatolochia, Buddleira, Hydrangea, Laburnum, Li- gustrum, Prunus, (niet debaldhouden- de), Ribes Rosa, Syringa, Sambucus, Fortsythia, Acoritus, Anemone, Ascle- pias. Delphinium, Helleborus, Lupinus, 1 Phlox, Physalis en Trollius. DUITS JONGETJE WAS DAG ZOEK KATWIJK De hele dag is gisteren gezocht naar een achtjarig Duits jon getje, dat zondagmorgen om 10 uur zoek was geraakt. Regelmatig werd contact onderhouden met de Katwjjkse Redding Brigade en de politiestrand- post. Toen gisteravond om zes uur nog geen spoor van het kind was gevonden werden zoekploegen geformeerd die de duinen afzochten. Om half 10 gisteravond kwam een tele foontje uit Noordwijk. Het ventje zat doorgemoedereerd in hotel De Baak, waar hij na een fikse wandeling was ge arriveerd. Ds. D. Modderaar nam afscheid VOORSCHOTEN. In een bijzondere dienst in de Gereformeei'de Kerk te Voorschoten nam ds. D. J. Modderaar afscheid van zijn kerkelijke gemeente heel Voorschoten. 'wethouders en de gemeente-secretaris Burgemeester L. de Kool, die met de de dienst meemaakte, dankte na afloop Modderaar voor het werk geduren- de de afgelopen 9 jaar in Voorschoten. Hij noemde de pastores de „wegwijzers" in het dorp. Pastoor J. Blonk sprak namens de ge zamenlijke geestelijkheid en noemde de dominee een man, die zich steeds g ven heeft zoals hij was. Hij wilde graag oecumenisch werken, maar wenste door middel van de oecumenie geen vaag soort christendom. Hebben de meeste andere toeristen plaatsen in Nederland ln de meeste gevallen maar één produkt of monu ment waaraan zü hun bekendheid te danken hebben, Gouda vormt daarop een uitzondering. Wie Gouda zegt be doelt aardewerk, püpen, kaarsen, stroopwafels, sprits, en, hoé kan bet anders, de Goudse kazen. Die kazen hebben Gouda, ook wel „Het hart van Holland" genoemd, bekendheid gege ven, waartoe ook de beroemde Boe ren kaasmarkt een veertigpluseteentje beeft bijgedragen. Iedere donderdagochtend valt daar het kletsende geluid vao handslag te beluisteren, het ouroude bodsysteem waarmee de handelaren de kaas voor een schappelijk prijsje trachten te versahalkem. Verder is het die don derdagochtend tkaasproeven op de Waag geblazen, de Waag waar de „Waagpoorter" zijn lange Gouwenaar rookt en Kaasmeisjes het Goudse goudgele wondeT van de zuivel ter keuring aanbieden. Zonder dit alles is die Waag trouwens ook wel een be zoek waard, want Pieter Post heeft daar een geweldig mooi kunstwerk van gemaakt. Het marktplein biedt naast Waag en kaasmarkt echter nog meer. Daar be vindt zich ook het laat-gotische stad huis dat uit de vijftiende eeuw dateert. Vooral het schavot, de renaissance trap met bordes, de „Roepstoel" en het klokkenspel, voorstellende de uit reiking van de stadsrechten door Graaf Floris V, zijn de aandacht meer dan waard. Beroemd zijn ook de ge schilderde ramen in de 124 meter lange St. Janskerk. Een der mooisten daarvan ls de onthoofding door Judith De Waag in Gouda, waar de Waagpoorter zijn lange Gouwenaar rookt en het Kaasmeisje hartige hapjes uitdeelt. (Foto: Nationaal Bureau voor Toerisme)- van de dronken legeraanvoerder Ho- lolernes. Ais u nog meer indrukken uit het verleden wilt opdoen dan is er altijd nog het Catharina Gasthuis an no 1665 waar u kunt griezelen in de folterkamer en bewonderend kunt ril len van het prachtige antiek in weer andere kamers. UNIEK In het aardewerk en pijpenmuscun, „De Moriaan" gaat het er allemaal wat vreedzamer aan toe, wat niet wegneemt dat het museum uniek in Europa is. Gouda heeft zijn naam te danken aan de rivier de Gouwe, die gekanaliseerd door de stad kronkelt. Bij deze rivier vindt u de voormalige Korenbeurs en de Vismarkt, waar u plateelschilders aan het werk kimt zien. Wilt u vanuit de historie over stappen naar de natuur, maakt u dan vanuit Gouda een boottocht naar het watersportscentrum en natuurreser vaat de Reeuwijkse Plassen. Boven dien' is Gouda toegangspoort tot de Krimpenerwaard, het echte polder landschap ver beneden de zeespiegel. Voor meer informatie over Gouda kunt u trecht bij de VW, gevestigd op de eerste verdieping van de Waag, telefoon 01620-3298. OUDE WETERING Vele dui zenden hebben zaterdagavond te Oude Wetering genoten van de fantastische gondelvaart (die al een keer wegens slechte weers omstandigheden was uitgesteld), waaraan door enkele honderden grote en kleine boten werd deel genomen. Het was zonder meer een prachtig gezicht de talrijke 'met veel lampen en lampions versierde boten van af de Ringvaart door de Wetering richting Brasem te zien varen. De politie had voor een afzetting van de toegangswegen naar de We tering gezorgd, iets wat geen overbodige maatregel bleek, want zowel de Kerkstraat als de Veer- straat waren over de gehele lengte met duizenden belangstellenden Het feërieke festyn werd besloten met een groots vuurwerk, dat vanaf een boot op de Brasem werd ontstoken en waarvan ieder nog eens extra kon genieten. Het was een show. waarvoor de Oudeweteringse Middenstand een aantal prijzen had beschikbaar gesteld en die georganiseerd was door de plaatselijke afdeling van de V.V.V. Met recht kan van een succesvolle demonstratie worden gesproken. LEIDEN HAZERSWOUDE. Van de Hazerswoudse drieling die vorige week maandag in het Academisch Ziekenhuis te Leiden werd geboren is geen der kin deren meer in leven. Nadat woensdag de kleine Désirée Antonette overleed, overleden in de loop van vrijdag en za terdag de beide jongetjes Ronald Ha- rald en Leonard Bernhard. Aanvankelijk ging het met de zich 4n couveuses bevindende kinderen goed. La ter deden zich complicaties voor, die het einde betekenden voor dit qua lichaams gewicht wel zeer lichte drietal. INHALEN BEJAARDEN Zoeterwoude, 9 auf. Aanstaande dinsdag gaan de bejaarden van Zoeterwoude een dagje uit en bij aankomst in de gemeente zal de drum band hun de laatste meters begeleiden. Tot verontwaardiging van het bestuur van de Sint Jans Fanfare. Want deze wist niets af van de uitgaansdag en is ook niet uitgenodigd. De voorzitter van de Fanfare, de heer J. Straathof, heeft contact opgenomen met het bejaardencomité en is tot over eenstemming gekomen, dat de Fanfare in het vervolg ook aanwezig zal zijn bij het inhalen van de bejaarden. De Sint Jans Fanfare had zich al uitge leend aan de Muziekvereniging Nieuw- Vennep en kon zodoende ook niet deel nemen aan het inhalen van de bejaar den. Het bestuur wenst bejaarden en comité évenwel een prettige dag toe. Namens het bestuur van de Sint Jans Fanfare, de voorzitter J. Straathof. Howlin' Wolf terug van toernee HAZERSWOUDE De Hazerswoudse popgroep Howlin' Wolf heeft de afge lopen week een geweldig succesvolle toernee gehouden langs een aantal dor pen in de Belgische Kempen. De „Hui lende Wolven" constateerden telkens, wanneer ze in een Belgisch dorp optra den, dat er van de zijde van de Bel gische tieners een enorme byval was. En iedere avond zagen ze dan ook nog bekende gezichten: verschillende fans uit Hazerswoude waren tydens hun va kantie hun idolen nagereisd. Deze fans van wie er verschillende eer der dan de groep thuis waren, hadden één uitdrukking door het welslagen van de toernee: „Enorm". Het publiek zou, volgens weer die fans, zo enthousiast zyn geweest bij het optreden van How lin' Wolf, dat het grensde aan hysterie. Maar ja, wat wil je met die „huilende wolven" in de buurt 7

Leidse Courant | 1969 | | pagina 4