ZES SCHOLEN ONDER EEN DAK AAN ADM. D E RUYTERSINGEL FLORA'S KLEURENPRACHT AAN ZEE: GEMOEDELIJK CORSO IN FEESTEND KATWIJK Onderwijs start in Noord Hofland Aula ook voor wijkactiviteiten U niver siteitsbibliotheek brengt deel van bezit naar Van Wijk-complex ■pï H Ineke Merbis 300.000e in zwembad „Poelmeer' „Niet verwijten, dat priester voorop loopt'' BIOSCOPEN Korreltje MARKTEN HAANDAG 11 AUGUSTUS 1969 DE LEIDSE COURANT Voor 1 miljoen „onder de pannen" VOORSCHOTEN Deze week start het lager- en kleuteronderwijs in de nieuwe wijk Noord-Hofland te Voorschoten. Zes scholen, drie la gere en drie kleuter, komen onder één dak. Hiervoor is gebouwd een 14-klassige school bij de Admiraal de Ruitersingel (type „Midderi- Hollandschool"). De eerste heipaal ging de grond in vorig jaar augus tus, de bouwkosten bedroegen 1.100.000. Hoewel de school bestemd Is voor het lager onderwijs, de lokaalafmetingen zijn 56 m2, Is er ook tijdelijk het kleuteron derwijs in gehuisvest. Vandaag begint de r.k. Noorderhof school, dinsdag de prot. chr. school en de openbare „Wethouder Schramaschool"; woensdag straten de kleuterscholen; de r.k. „De kleine we reld", de openbare en de prot. christe lijke. Beide laatste scholen hebben nog geen naam. Zes scholen onder één dak dus met drie ingangen. Iedere school krijgt twee lo kalen en ongeveer evenveel leerlingen 35). Er is een hechte samenwerking tussen de schoolbesturen, maar ook de hoofden van de scholen. De lagere scho len beginnen ieder met een eersti een tweede klas. Volgend jaar worden de lagere scholen uitgeberid met ieder één klas. Het ligt in de bedoeling in de wijk Noord-Hofland drie kleuterscholen te bouwen. Tevens is er ruimte or 14-klassige school nogmaals met acht lo kalen uit te breiden, Aula Ook is er ruimte voor- een gymnastieklo kaal. Voorlopig zal de reeds gebouwde ruime aula van de school hiervoor den benut. De aula biedt een ruimte ongeveer tweehonderd zitplaatsen ei ook de eerste tijd gebruikt kunnen den voor activiteiten in deze wijk.. Noord-Hofland ligt thans nog tamelijk geïsoleerd van het dorp Voorschoten. Verwacht wordt evenwel, dat binnen .jaar de verbinding van deze wijk door middel van het doortrekken van' de Beet- hovenlaan gerealiseerd kan worden. Ook de doorbraak naar de Leidseweg via de PietHeinlaan komt spoedig gereed. Vier leegstaande woningen zijn deze week af gebroken, waardoor de Piet Heinlaan de aansluiting op de Leidseweg kan krij- Zolang de lagere scholen nog niet cle leerlingen kunnen opvangen die al twee klassen hebben doorlopen, zal voor de oudere kinderen de schoolbus blijven rij den. Deze schoolbus vervoert de kinderen de Rijndijk en Leidseweg-Noord de scholen in het doip. Tot volgend jaar juni blijft deze bus gehandhaafd, daarna zal deze verdwijnen voor de Rijndijkkinderen. Ieder „Rijndijkkind", dat bij de grenswijziging met Leiden op een Voorschotense lagere school was, heeft deze school dan inmiddels verlaten. Er zijn nog geen plannen voor de kin deren van Noord-Hofland, die ouder zjjn dan de bestaande klassen in de „Noord- Hof landse scholen", maar de ouders kun nen ervan verzekerd zijn, dat er voor vervoer voor die kinderen, die thans vanwege hun leeftijd geen onderwijs in Noord-Hofland kunnen krijgen, gezorgd zal worden. Kerkdiensten Noörd-HoflafM heeft'reeds een begin van een winkelcentrum, maar nog geen eigen kerkgebouwen. Voorlopig zal geen enkel kerkgenootschap in deze wijk gaan bouwen. De Hervormde Ge meente heeft reeds een kapel aan de Rijndijk; e is een parochiekerkje aan de Rijndijk, al leen de gereformeerde kerk heeft in deze omgeving geen eigen kerkgelegen heid. De N. H. Gemeente en de Geref. Kerk willen onderzoeken of het zin heeft per 1 januari in de Aula kerkdien sten te gaan houden. Deze diensten zul len dan beurtelings door een kerkgenoot schap worden verzorgd. Het gemeente bestuur van Voorschoten weet officieel nog niets, wel zijn er besprekingen ge weest met de twee kerken. Er komt spoedig in Noord-Hofland ruimte, speciaal voor de verenigingen en de kruisverenigingen. Het is de hou ten noodschool, waarin tot vorige week de dienst Openbare Werken gevestigd was. Deze houten school wordt ver plaatst van de Oranjeboonmlaan naar „Noord-Hofland". Deze week klinkt voor het eerst de schoolbel, dan staan zes schoolhoofden onder een dak gereed om de leergierigen op te vangen. Het zijn voor het lager onderwijs de heren J. Tjalkens (open baar), P. Brussee (prot. chr.) en H. F. Beckers (r.k.) en voor het kleuter- onderwijs de dames A. Delvoye-Dort- mundt (openbaar)), E. M. Mulder (prol. chr.) en I. H. M. Knijnenburg (r.k.)..De laatste drie zyn inwonend. De officiële opening van de school zal plaats vinden vrijdag a.s. om 16 nu Een gat in de Leidseweg geeft waar de nieuwe Voorschotense toijlc Noord-Hofland een tweede ontsluiting krijgt. De woningen op de achtergrond zijn van de Piet Heynlaan. Bagijnkerk afgekeurd LEIDEN De Rijksgebouwendienst heeft de voormalige Faliede Bagijnkerk, waarin de oudste magazijnen van de universiteitsbibliotheek zijn onderge bracht afgekeurd. Tegen het eind van dtï zestiende eeuw werd de toen leegstaan de kerk in gebruik genomen door de Uni versiteitsbibliotheek en in de loop der eeuwen werden aan dit oude gebouw verscheidende ruimten toegevoegd. De afkeuring betreft nu het oudste deel van het gebouw; dat het verst naar ach teren ligt. Het hier opgeslagen boeken bezit zal worden overgebracht naar de voormalige sajetfabriek van Van Wijk Heringa, aan de overkant van het Ra penburg. Zoals bekend zal de bibliotheek pas de realisering van het omstreden Witte- Singelplan geheel uit haar ruimtenood zijn verslost. De Leidse Universiteitsbibliotheek is uit gegroeid tot de grootste bibliotheek van ons land. Het achterste deel van het complex aan het Rapenburg, de genoem de voormalige kerk dus, kreeg in de loop der jaren voornamelijk een maga zijnfunctie voor het oudste deel van het nóg steeds snel groeiende boekenbezit jaarlijks wordt dit bezit met rond twin tig duizend exemplaren uitgebreid. Als gevolg van de hierdoor met de dag groter wordende ruimtenood werd ook al een deel van het Rijksherbarium gebruik genomen als hulpmagezijn. De recente afkeuring van het oude kerk gebouw heeft de problemen nog ver groot. De voormalige textielfabriek wordt nu geschikt gemaakt om als ma gazijn voor de U.B. te kunnen fungeren. Zo worden voorzieningen getroffen ten behoeve van de brandveiligheid en goed „Conserverin sklimaat". De befaamde collecte handschriften van de U.B. en andere kostbare delen van de U.B. zijn opgeslagen in kluizen. Automaten gekraakt LEIDEN In de nacht vanzaterdag op zondag werden in de Valeriusstraat (Z.-W.) een drietal sigarettenautomaten gekraakt. De daarin aanwezige geld- bakjes werden leeggehaald. Auto total loss Dame gewond na inhaalmanoeuvre LEIDEN Een tweetal Haarlemse da mes (beiden 72 jaar) passeerden giste ren op rijksweg 44 een auto, precies op het moment dat deze een derde auto wilde inhalen. Het gevolg was, dat de eerste tegen de achterzijde van het tweede voertuig smakte, waardoor het drie keer tegen de vangrails botste, al vorens het tot stilstand te komen. De bestuurster ilep hierbij slechts aantal schaafwonden op. Haar passa- giere kwam er echter minder goed var af. Zij brak een been en bekwam bo vendien eën aantal glas- en snijwonden, De auto werd total loss verklaard. LEIDEN Toen 'n auto, die op Jan van Houtkade geparkeerd stond, zaterdagmiddag om 17.45 uur plotseling wegreed, kon een 17-jarige bromfietser uit Leiden deze niet meer ontwijken. Door de aldus ontstane botsing kwam zij te vallen en liep daarbij een hersen schudding op. Per E.H.D. werd zij naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd. ZOETERWOUDE Deze week her vat de Zoeterwoudse tafeltennisvereni ging PIT-54 de training, dinsdagavond en zaterdagmiddag worden de leden weer in.' de gymzaal verwacht. De na tionale kampioen Bert van der Helm speelt zaterdagmiddag tussen vier uur en half zes enkele demonstratiepartijen in de gymzaal aan de Schenkelwég, Dit ter opening van het nieuwe seizoenj belangstellenden aan hierbij *an harte welkom. Wemoe school in Noord-Hofland, in de verschillende zes scholen zijn ondergebracht. AANRIJDING TE OEGSTGEEST Vanmorgen om tien over acht vond een aanrijding plaats op de Laan van Oud Poelgeest bij de Hofdijk tussen een vrachtauto en een motorfiets. De motor, bestuurd door de Leidse militair F. van W. kreeg geen voorrang van een door de Leiderdorper W. R. bestuurde vracht auto. De militair kreeg vermoedelijk een gekneusde of gebroken linker enkel Na brand in Warmond Buurtbewoners tekenen protest aan bij raad WARMOND Naar aanleiding van de felle brandwelke zaterdagmiddag j.l. een groot gedeelte van de houthandel P. W. Willink in de straat Ter Leede in de as legde, hebben de buurtbewo ners onder leiding van de heer Van Leeuwen bij de Raad protest aangete kend tegen de handelswijze van de heer Van de Willink. Het blussen werd zaterdagmiddag ver traagd doordat er aan het eind van de (doodlopende) Straat Ter Leede hout staat opgestapeld. Zodoende kon de brandweer het water uit de Leede niet gebruiken en ook vanaf de zijkant kon men niet blussen, aangezien daar een botenhuis in de brand stond, hetgeen zulk een hitte veroorzaakte dat ook daar niemand zich kon bewegen. Hier door zag men zich genoodzaakt met emmers te blijven werken, totdat de Leidse brandweer arriveerde, die over beter materiaal beschikt. Dit alles is er de oorzaak van, dat de brand niet eerder kon worden geblust, aldus de protestgroep. De heer Van de Willink, die volgens de heer Van Leeuwen, hiervoor reeds meer dere bekeuringen op zijn naam kreeg, beweert echter stellig, dat de Straat Ter Leede aan weerszijden zijn eigen dom is, hetgeen evenwel van verschil lende zijde wordt tegengesproken. De heer Van Leeuwen beweert in het bezit te zijn van een aantal gemeentevergun ningen, waaruit blijkt dat de heer Van de Willink hieromtrent geen recht van spreken heeft- De protestgroep heeft derhalve bij de gemeente met spoed aangedrongen op het nazien van het kadaster. Zij streven ernaar, dat binnen afzienbare tijd de opslagplaats kan wor den ontruimd, zodat zij zich niet meer bedreigd behoeven te zien. Aldus de heer Van Leeuwen. OEGSTGEEST. - Het zwembad „Poel meer, dat 3 mei j.l. werd geopend geniet volop belangstelling en met de voor ons klimaat zo ongewone temperaturen is dat niet te verwonderen. Gemiddeld drie duizend personen stromen dagelijks de verkoeling tegemoet. Zo groot is de toe loop dat vanmorgen reeds de driehon- derdduizendste bezoeker kon worden ver welkomd. Jhr. T. A. J. v. Eysinga, burge meester van Oegstgeest, begroette om half twaalf de 15-jarige Ineke Merbis die met kennissen naar het bad was ge komen. Zeer verrast was zij, evenals trouwens haar buurmeisje, Sylvia Beu- sekom, die als 299.999 werd geregis treerd en de heer C. M. Beusekom die als 300.001e bezoeker de controle pas seerde. Allen kregen zij een boekenbon, terwijl Ineke, die aan de Leidse Haarlemmer weg woont, bovendien werd verrast met een vulpenset. Het is niet onwaarschijn lijk dat nog dit seizoen de 400.000 wordt bereikt. Het bad blijft namelijk nog 2 maanden geopend. Natuurlek is het niet te verwachten dat het warme weer zal aanhouden. Desondanks verwacht men dat de belangstelling (vooral uit de Bol lenstreek en uit Leiden-Noord) zo groot zal blijven dat deze ongelooflijke limiet nog zal worden overschreden. HAZERSWOUDE Hoe gevaarlijk het is wanneer een wielrenner bij avond zonder licht rijdt, bleek zaterdagavond toen de wielrenner J. B. uit Zoetermeer op de Gemeneweg juist over de spoor wegovergang in btosing kwam met de wielrijder J. L. M. de B. uit Hazerswou- de. De gevolgen waren voor De B. min der prettig. Hij liep een hersenschud ding en een kaakfraktuur op en moest ter behandeling worden opgenomen in het Academisch ziekenhuis te Leiden. KATWIJK a. ZEE Omstreeks half drie za terdagmiddag is het veertiende Katwijkse bloemencorso van start gegaan. Het motto luidde evenals voorgaande jaren „Flora's kleurenpracht aan Zee". Volkomen terecht, want de Katwijkers en hun vele (bad)gasten zagen een bonte stoet met vele duizenden bloemen, voornamelijk gladiolen, chrysanten, anjers en vele andere met bloemen versierde wagens door de gemeente trekken. Het bloemencorso van Katwijk was anders. Het was gezelliger, het was gemoedelijker, het was plaatselijker dan in andere streken waar de corso's worden gehouden. Het was ge organiseerd door de Vereniging tot bevorde ring van het vreemdelingenverkeer in samen werking met enkele middenstanders en ga ragehouders. Vandaar al die reclame. Hoe het ook zij, het was in ieder geval een bloem rijke reclame, met veel geur en kleur. Het corso trok veel bekijks. Enthousiaste Kat wijkers en nieuwsgierige badgasten dromden bij het naderen van de versierde wagens se men om toch vooral maar niets van het klank en kleurrijke schouwspel - er liepen zes mu ziekkorpsen mee - te missen. In deze stoet waren behalve enkele grote praalwagens veel personen- en bedrijfsauto's opgenomen, de een al kleuriger dan de an dere. Er waren werkelijk juweeltjes van bloemsierkunst bij, hoewel in sommige ge vallen de combinaties van natuurlijke pracht en motorische kracht, althans wat kleur be treft, wat al te fel scheen. Maar nogmaals, als geheel maakte het een feestelijke indruk. Velen ge noten ook van de vrolijke marsen van de muziekkorpsen en drumbands, die bijzonder gewaardeerd onder/deel van de stoet vormden. De jury was vol lof over het werk van de binders en arrangeurs. De jury, be staande uit de heren C. v. d. Klaauw, J. van den Berg, C. de koning Sr., G. van Delft en W. Zandbergen Gzn., had een moeilijke taak de juiste prijswin naars aan te wijzen. Behalve de ereprijs kreeg de personen auto van Garage van der Velden uit Wassenaar het predikaat „mooiste personenwagen van het corso". Deze wagen was bijzonder kunstig versierd met prachtige hagapanthus opgemaak te bloementoeven. Zeer fraai was o.m. ook de luxe wagen van de fa. Grimber gen en Noordermeer uit Katwijk aan den Rijn. De ereprijs bij de praalwagens ging naar de Groenteveilingvereniging „Kat wijk en Omstreken" uit Katwijk aan den Rijn. Wederom was verrassend de combinatie groenten en bloemen die tot een fraai geheel waren verwerkt. Dit was de mooiste wagen van het corso. De VW in Katwijk bracht met haar praalwagen tot uitdrukking, dat Katwijk tevens muziekbadplaats is. De wagen van de veilingvereniging „Flora" viel op door de verschillende benodigd heden welke voor de visserij gebruikt worden. De Katwijkse Reddingsbrigade kwam met haar praalwagen eveneens goed voor de dag. De arrangeurs en binders kunnen trots zijn op het resultaat. Zij hebben er veel werk voor moeten ver zetten. Vanaf vrijdagavond tot zater dagochtend zijn zij bezig geweest hun kennis van cle bloemsierkunst te de monstreren. Dat zij daarin volledig ge slaagd zijn, blijkt wel uit het oordeel van de jury, die nu ook weer goed ge let heeft op het bind- en schikwerk. De bedoeling van het corso is de va kantiegangers ontspanning te bieden en tevens reclame te maken voor de bad plaats. Plaatjes werden er in ieder geval weer genoeg gemaakt. Niet moge vergeten worden de muziek korpsen en drumbands, die eveneens een belangrijk aandeel in het welslagen van het corso hebbeü gehad. Door het grote aantal wagens 42 werd door zes muziekkorpsen medewerking verleend: muziekgezelschap „Wilhel mus", Sliedrecht; Taboer- en Trampet- terkorps „DVS", Katwijk; Chr. Mu ziekgezelschap „UNI", Katwijk; drum band „DWS", Rijnsburg; Muziekgezel schap „De Burcht", Leiden; Drumband „De Wilbert", Oegstgeest. Vooral het verlichte avond-corso is bij zonder mooi geweest. Op ingenieuze wijze was de verlichting bij diverse wagens tussen de bloemen verborgen. De tientallen fijne kleuren kwamen door deze belichting op zeer aparte wijze uit. Het was een buitengewoon geslaagd slot van dit corso. Zo is dit corso een manifestatie op nationaal ni veau en van internationale vermaard heid geworden. De dag werd besloten met een groot vuurwerk op de duinreep ter hoogte van de Oude Kerk. Op de Boulevard en het strand stond weer een dichte men senmenigte om het vuurwerk, dat om kwart voor tien werd ontstoken, te be wonderen. Het duurde heel lang voordat de rust in Katwijk was weergekeerd. DEKEN V. NOORT JUBILEERDE LEIDEN Dr. L. G. A. van Noort deken van Leiden en pastoor van de Lodewijksparochie, heeft gisteren zijn zilveren priesterfeest gevierd. Op be scheiden wijze, omdat, de jubilaris van mening was, dat hij de parochiegemeen schap waarin hij nog maar enkele maanden vertoeft, niet kon belasten met een groots opgezet feest. Tijdens de Eucharistieviering in de geheel bezette kerk hield dr. Van Noort zelf de predi katieDeze was in hoofdzaak een ver klaring over de priester in deze tijd. De priester, aldus deken Van Noort, verkeert in een crisissituatie, omdat ook de Kerk ln een crisissituatie verkeert,. De priester heeft de opdracht voo* fee gaan, krachtens het Evangelie en krachtens het Vaticaans concilie, dat de priester de opdracht gegeven heeft de kerk in deze tijd en in deze wereld te plaatsen. Als daarom priesters voor op lopen, mag men hen dit niet verwijten Na de Eucharistieviering, die door het parochieel koor onder leiding van Jan van der Meer werd opgeluisterd met de uitvoering van de Paus Johannesrriis van Vermulst en de psalmen van Oos terhuis en Huibers, was er in de pasto rie gelegenheid tot gelukwensen. Veel parochianen maakten daarvan gebruik. De jubilerende deken recipieerde 's- middags bovendien voor de zielzorger kx bel dekenaal UITSLAG: Praalwagens: ereprijs en mooiste praalwagen van het corso Groentevei lingvereniging „Katwijk en Omstre ken", Katwijk aan den Rijn; le prijs: Veilingvereniging „Flora", Rijnsburg en VW Katwijk; 2e prijs: Marel's Automobielbedrijven, Wassenaar, 3e prijs: Katwijkse Reddingsbrigade en Dolfirama, Zandvoort. Luxe wagens: ereprijs en mooiste wa gen fa. Grimbergen en Noordermeer, Katwijk; le prijs; N.V. Melkinrichting en Zuivelfabriek „De Hoop", Katwijk; WV Katwijk; Assurantiekantoor D. J. C. Verhaar, Rijnsburg; Restaurant „Ma rina", Katwijk; Ver. van Strandexploi- tanten, Katwijk; 2. Sportfondsbad Wachtje", Katwijk; Aannemersbedrijf G. van Duijn en Zn. N.V. Katwijk; 3e „De Mol" N.V., Katwijk; Boekhandel van der Lee, Katwijk; 4e prijs: Bar- Dancing „Duna Deli". Noordwijk; Dia- Amsterdam; 5e prijs: recreatiepark „Linnaeushof", Bennebroek; J. van der Plas, Textielhuis „Jépé", Katwijk. Luxe wagens garagehouders: mooiste personenwagen en ereprijs; Garage van der Velden, Wassenaar; le prijs: Gara ge Verhart, Katwijk; Kamsteeg's Auto mobielbedrijf, Katwijk; 2. Garage Sein post, Katwijk; Garage N.V. Het Motor huis, Katwijk; Garage Paauw, Rijns burg; 3. Garage van der Plas, Katwijk; 3. Garage Seinpost, Katwijk; 4e prijs: Gerage Modern, Katwijk; Auto Fore- holte N.V., Katwijk; Garage Den Hol lander, Katwijk; 5e prijs: Garage Mo dem, Katwijk. Bedrijfsauto's: 1. Schoenhandel en Rep. bedrijf v.h. Krijn Haasnoot, Voorstraat, Berg, Katwijk; 2e prijs: Garage Mo dern, Katwijk; J. Meijvogel, gasfitters- bedrijf enz.; Katwijk; Holiday Inn, Lei. den; Snackbar Haasnoot, Katwijk; 3t prijs: Radio Caspers, Noordwijk. KATWIJK AAN DEN RIJN, 8 aug Groenten waspeen (per kist): Al 2.90-4.10; A2 2.60-4.70; BI 5.60-7.60; bospeen (per bos) 33-48; andijvie 37-38; blauwschokkers n 150; bloemkool (per stuk): 6 st. per bak: I 36-70; II 15-42; 8 st. per bak: I 28-58; n 17-27; 10 st. per bak: II 19; 12 st. per bak: I 22-39; komkommers (per stuk) 15-16; kroten (per kist): Al 3.00-4.20; A2 2.70; Bl 1.50-2.30; prinses'senbonen 55-70; rabar ber 17; rode kool 14-19; sla (per stuk) 7-30; snijbonen 40-60; spinazie 16-19; spitskool 9-16; tomaten (per bakje k 6 kg): Al 3.80; A2 2.90; Bl 3.60; B2 3.00- 3.20; Cl 3.30; uien (per kist) 6.00-6.40; peterselie (per bos) 9-17; krulpeterse- lie (per bos) 20-23; selderie (per bos) 14-22; bramen 55. Aanvoeren waspeen 53.000 kg; bloemkool 27.000 stuks. KATWIJK AAN DEN RIJN. 9 aug. Groente: waspeen (per kist): Al 2,90- 4.00; A2 2,90-5,00; Bl 5,30-6,30; bospeen (per bos) 41-45; bloemkool (per stuk): 6 st. per bak: I 44-63; H 15-34; 8 st. per bak: I 27-50; n 15-36; 12 st. per bak: I 15-23; prinseesebonen 45-55; sla (per stuk) 6-31; snijbonen 50-55. Aanvoeren: va speen 844100 kgj bloemkool 14LQ0Q b*. De films in de week van 7 tot 13 aug. zjjn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: Barbarella (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Nachtvoorstelling: 23.30 uur Ongeremde driften Lido: Cathérine (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uui\ Luxor: Boemelstudenten (al.L) Dagelijks: 2.30 uur Zondag: 2.30 en 4.45 uur. In de ban van Boris Karloff (18 jr.) Dagelijks 7.00 en 9.15 uur Zondag: 7.00 en 9.15 uur. Studio: Samen uit, samen thuis (a.L) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uun, Trianon: Sound of music (a.1.) Dagelijks: 2.00 en 8.00 uur Zondag: 2.00 en 8.00 uur. Rex: Gungala, de maagd van de jungle (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Nachtvoorst. (23.30 uur); Vampier van Parijs. ROTTERDAM, 11 aug. Vee Aanvoer totaal 1469; slachtrunderen 1095; var kens 374; slachtrunderen 520/540, 450/ 490; 385/400; 365/375; varkens 252/255; 250/252; 235/250; stieren 460/535; worst koeien 370/385; slachtzeugen 185/200; zware varkens 205/230; slachtrunderen groot - redelijk - iets lager; varkens iets ruimer - lui lager, enkele prima's boven notering. AMSTERDAM, 11 aug. Vee Aanvoer 201 runderen; 3.90 - 5.20, handel traagi 64 varkens: 3.20 - 3.25, handel kalm. LEIDEN, 11 augustus Groenten Appelen 23-46; Aardappelen 10-27; An dijvie 30-55; Pronkbonen 38-57; Snij bonen 39-90; Stambonen 58-122; Kro ten 27; Kroten gekookt 60; Rode kool 12-21; Groene kool 15-20; Spitskool 8- 13; Postelein 12-23; Prei 24-48; Rabar ber 5-11; Spinazie 6-22; Komkommers 15-47; Tomaten A 310-330; Tomaten B 320-330; Tomaten C 280; Tomaten CC 280; Uien 16-28; Waspeen 13-15; Me loenen 27-263; Perziken 28-71 j Bloem kool £l-7öl Sla 5-33; Selderij 11-12,

Leidse Courant | 1969 | | pagina 3