CATHERINE IN FEBRUARI EERSTE PAAL VOOR WONINGEN MERENWIIK Loek Sanders imponeerde tegen Willem Puf kens EERSTE ZAND NIET UIT WARMOND Open Leidse tenniskampioenschappen Loosdrecht: niet alleen water maar ook voldoende vaste grond Franse tederheid temiddei van ruwe ooricgstalereler Gungala In de ban van Boris Karloff Samen uit, samen thuis Sound of music Barbarella DE LEIDSE COURANT LEIDEN Op de foto de bouwput van de brug, oie ue arenwy.; moei gaan orusiuuen. Up de voor- en achtergrond de afsluitdammen. Rechtsachter is de zandplaat zichtbaar, het eerste begin van het bouw rijp maken van de Merenwijk. Dankzij de ook gisteren weer bij zonder fraaie weersomstandighe den is men in het Roomburgtoer- nooi in vele nummers al tot de halve finales gevorderd, terwijl in het gemengd-dubbel B zelfs de eerste finalist bekend is in de vorm van Ina Onnes en-Kees Koole, die mej. Dunnebieren Nico Kuypers ruimschoots achter zich lieten (6-0 7-5). Hierdoor staat de wed strijdleiding voor de hoopgevende taak nog een kleine honderd par tijen te moeten laten verspelen, voordat zondag de laatste ballen geslagen zullen zijn. hand hem volledig in de steek en toen ook zijn forehand het begaf, was het snel bekeken (6-3, 6-1). Peter de Ko ning zette zijn zegereeks voort door een overwinning in twee sets op Kop- pert (6-1. 6-3). De voornaamste uitslagen zijn: D.E.A. 2e ronde: J. Salomé-J. v. d. Koogh 6-0; 6-0. H.E.A. P. Veentjer-J. Temminck 6-2; 6-2; F, Hemmes-F. Boelens 6-3; 6-4; J. Martens-H. Keizer 6-4; 6-0; Adejma van Scheltema-R. Thung 0-6; 8-6; 6-0; R. van Gelder-P. Blaas 4-6; 8-6; 6-2; F. Schmitz-N. Welschen 6-4; 6-2; L. Sanders-W. Puf kens 6-4; 14-12. H.D.A. Ie ronde: Constandse, Mulder- Bockens, V. West 6-2; 6-3. 2e ronde: F. Hemmes. P. Vaarties-Constandse, Mul der 6-0; 6-3. G.D.A. Ie ronde E. Veentjer, P. Veen- tjer-I. Onnes, F. Luijk 6-4; 6-3. D.E.B.: Mej. van Loon-Mej. v. d. Koogh 6-3; 6-4; N. Brouwer-J. Overdijkink 6-4; 6-2. H.E.B..T. Temminck-C. Klotz 6-1; 6-1; A. Constandse-P. Burck 6-4; 6-2; De Vries-Dankelman 6-2; 7-5. D.D.B.: Mej. Blaas, Mej. Dunnebier- Meja Laurei, Mej. v. d. Velde. 6-2; .7-5;, Mej. v. d. Koogh, Mej. Bos-Mevr. De- bus, Mevr.,Zevenhoven 6-2;J3-Q, GTXB.: Mej. Onnes, C. Kook-M'ej. Dun nebier, N. Kuypers 6-0; 7-5. H.E.C.: Elting Sieberg-Jansen 6-2; 6-4; Jansen-Bremer 6-2; 6-2; A. v. d. Ca- pellen-R. Oost 6-0; 6-3; P. de Koning- C. Koppert 6-1; 6-3; .1. Schellaars-J. Rodermond 1-6; 6-3; 6-1; J. de Vieg-J. Drok 6-4: 6-1. LEIDEN Volgende week begin nen de voorbereidende werk zaamheden in de Broek- en Si- montjespolder voor het opspuiten van bouwterreinen van het plan Merenwijk. Omstreeks half sep tember denkt mén met het werke lijke opspuiten van zand te kun nen beginnen. Het is de bedoe- j ling dat nog in februari aanstaande de eerste paal voor de woning- bouw de grond in gaat. De rechtstreekse zandwinning in de Zwanburgerpolder te Warmond j kan naar verwachting niet eerder dan eind dit jaar op gang komen. Om toch al aan het werk te kunnen gaan heeft het gemeentebestuur met de Amsterdamse Aanneming Mij te Den Haag een overeenkomst gesloten voor de levering van drie- tot vijfhonderdduizend kubieke meter zoet zand. waarmee aan vankelijk ca. 16 hectare van de Broek en Simontjespolder zal worden opge hoogd. Ongeveer 80.000 m3 is afkomstig 1 uit de Oude Rijn tussen Leiden en Kat wijk en de rest zal worden aangevoerd (per schip) uit het IJsselmeer. Over enige weken gaat in üe Zijl aan de Leidse zijde een zandzuiger afmeren. Deze zal de zandschepen leegzuigen en via een persleiding het zand. vermengd met water uit de Zijl, opspuiten. Binnen op te werpen perskade rond dit pol- dergedeelte kan het zand bezinken. Het water wordt tevens opgepompt naar een j drie hectare groot slibbassing. waaruit het via een afvoer in Rijnlands boezem zal terugvloeien. 1 Het op te hogen gebied ligt langs de Slaaghsloot. westelijk van de in aanbouw zijnde Merenburg. Het is ongeveer 500 m lang en 600 m breed. Hierin komt een ophoging van ca. 1.80 m voor de ver- lenging van de Sumatrastraat, een op hoging van ca. 3 m voor een gedeelte Ringweg en tenslotte een ophoging van 3,5 tot 4 meter voor het eerste bouw terrein. ZETTING De laatste ophoging wordt zo kolossaal om de zetting van de ondergrond te bespoedigen. Vóór februari zal men on geveer de helft van het zand afschuiven, zodat een effectieve ophoging van 1,20 1 meter boven het huidige maaiveld over- blijft. Men zal voor genoemde gedeelten ook zandpalen aanwenden om de zak- S king te bevorderen. Dit betekent het maken van ruim 7 meter diepe, ronde gaten met een middellijn van 30 cm, waarin zand wordt gestort. Het grond water dat zich in de veen- en kleilagen bevindt kan door deze zandkokers naar de oppervlakte ontsnappen, waardoor de opgehoogde -grónd.' sneller inklinkt. Er j komt één zandpaal op circa tien vier- j kante meter. - I Dinsdag komen de machines die de pol- I dersloten gaan uitbaggeren. De bagger I zal over de polderweiden worden ver- spreid. Dit doet men om te voorkomen dat ongelijkmatige zakking van de grond I zal optreden. Vervolgens begint men met het opwerpen van de kaden om het op te spuiten zand vast te houden. MEISJE VAN DRIELING OVERLEDEN HAZERSWOUDE. Desiré- Antoinette deel uitmakend van de drieling, die de Hazerswoudse mevrouw M. van Ofwe- gen-Heineman op maandag jongstleden het leven schonk, is gisteren in Leidens Academisch Ziekenhuis overleden. De twee jongens, Robert-Harold en Leo nard-Bernard, maken het naar omstan digheden goed. J. Kwaad blijft directeur RMTS LISSE - Aangezien men er niet in ge slaagd is een goede opvolger te vinden voor de heer J. Kwaad als directeur van de Rijks Middelbare Tuinbouw School te Lisse, heeft men de heer Kwaad verzocht zich voorlopig nog voor deze post be schikbaar te willen stellen. De heer Kwaad, die er aanvankelijk een punt achter meende te moeten zetten, heeft het verzoek ingewilligd, omdat het be lang der school hem zwaarder woog dan dat van hemzelf. Open golfwedstrijden NOORDWIJK. De gisteren gehouden openbadgastenwedstrijden op de terrei nen van de Noordwijkse Golf Club wer den gewonnen door de Frankfurter F. Micheel. Met 31'-/., pt. liet hq de heer W. Dirkzwager uit Maassluis achter zich. Veie buitenlanders uit Frankrijk, Enge land, en vooral Duitsland deden aan deze wedstrijden mee. Met veel succes o gens, want ook de derde prijs was een buitenlander, de heer U. Radhjé (Duitsland). BURGERLIJKE STAND LEIDEN Geboren: Johannes zn v. Tegelaar en S. Soengadi; Franciscus Adrianus zn v. J. Brandt en J. Pril; Pe tra Alida Dorathea dr v. A. T. A. Swik- ker en R. J. P. van den Berg; Therese Patricia dr v. J. Budding en M. P. van der Meij; Hermina Emmerentia dr v. A. A. Bakker en J. C. van Wachem; Dirk zn v. J Filippo en G. de Vries: Rozemarie Maria Petronella dr v. C. L. G. Koot en M. H. J. Wolvers; Ellen dr v. G. H. Arrachart en E. H. Brouwer. Ondertrouwd: O. Smelt en J. J. T. v£ As: J. van Tongeren en J. V. M. Kui pers; J. I. D. Privé en M. H. A. Spie- rings; P. J. M. Zwartjes en N. W. var Kampen; P. Siere en M. van der Zeeuw; T. S. M. Elfering en A. A. Roman; J. P. Janssen en C. van der Boon: D. P. de Jager en M. M. J. Veen; N. W. van Gel der en A. de Roode; L. J. Navarro er C. L. Merien; A. Schipper en L. Lans berg; J. W. H. Plusje en S. S. de Wit. Gehuwd: A. P. van Egmond en W. H. A. M. Hoogervorst; H. van Aken en M Offerman; A. A. van der Laan en M Broers; J. Coster en J. S. Rietkerken; L. J. van der Meer en H. R. van Pola- nen; C. L. Krul en P. H. de Leeuw; G. A. Hogeudoorn en C. A. Bernard; H. .J. Groeneveld en N. J. Teske; P. A, de Graaf en' J. Jansen; H. P. M. de Leeuw en J. C. Bouman; J. W. D- Tijssen en J. de Roode; J. Salomons en A. Smit; A. W. Copier en C. L. Kerkvliet; C. J. Gans en C. M. Voskuil; W. J. Kolckedee en W. Burggraaf. Overleden: P. Kanbier. 65 jaar. wed. van H. Stouten; I. van der Reijden, 68 jaar, man; J. H. Spierings. 66 jaar, echt genote v. W. P. P. van Winsen; I. Tref fers. 16 jaar, dochter; G. Schoneveld, 61 jaar, echtgenote van G. van Egmond; 1 D. A. van Of wegen, 3 dagen, dochter. In de hoogste afdeling, de A-afdeling, j imponeerde Loek Sanders in zijn partij tegen Willem Pufkens. In de eerste reeks speelde Loek sterk aanvallend en bijzonder scherp spelend greep hij de eerste winst. Ook in de tweede reeks moest Sanders het tempo maken, ter- wijl Pufkens zich beperkte tot het listig terugslaan van de ballen. Tot 12-12 wo- j gen beide spelers goed tegen elkaar op. maar de betere techniek en grotere j pressing gaven uiteindelijk toch de door slag ten gunste van Sanders, die hier- j mee zijn revanche voor zijn vorig jaar j op de nationale geleden nederlaag, kreeg, 14-12. De als tweede geplaatste Ron van Qelder kwam tegen Peter Blaas in ernstige moeilijkheden, maar wist zich na een lange tweede set. met 6-2 in de derde te redden. De weinig missende Piet Veentjer behoefde tegen de hard- slaande Joop Temminck niet tot het uiterste te gaan en met twee maal 6-2 trok hij de winst naar zich toe Adema v. Scheltema en Rolf Thung speelden een bijzonder merkwaardige wedstrijd. In de eerste reeks veegde Thung zijn opponent volledig van de baan, maar in de volgende sets kwam Adema van Scheltinga er beter in en met 8-6 won hij de tweede reeks en de beslissende reeks zelfs met 6-0! Fred Schmitz, jeugdkampioen van Ne derland speelde een tempo sneller dan Welschen en met diepe drives won hij in „straight" sets. John Martzs speelde tegen Hans Keizer, die van de week verraste door Richard Kasten uit te schakelen, een goede partij. Regelmatig scorend met zijn backhand en somtijds bijzonder sterk volleyend gaf hij Keizer geen enkele kans. De als eerste geplaat ste Fred Hemmes tenslotte kwam een I ronde verder door Frans Boelens af te troeven (6-5: 6-4). Bij de dames bleek Josine v. d. Koogli de top van Nederland nog niet bereikt j te hebben. Tegen het strakke spel van de geplaatste Judith Salomé bleek zij j totaal niet opgewassen en met twee maal 6-0 bleef zij een straatlengte ach- ter. Dat Josine v. d. Koogh haar dag niet had, blijkt ook uit hel feit, dat zij in de B-afdeling haar meerdere moest erken nen in de somtijds zeer knap operende mej. van Loon, die haar met 6-3; 6-1 het nakijken gaf. Ook Joly Overdijkink kon het niet redden, waardoor de twee de geplaatste speelster hier.het veld moest ruimen. Tegen het frisse spel van de jeugdige Nellèmieke Brouwer bleek Joly niet bestand en met 6-4. 6-2 dolf zij het onderspit. Door dit resultaat zijn in deze afdeling nu alle halve finalisten bekend. Bij de heren lukte het Joop Temminck. die met een stalen zwiepracket speelt, nu letterlijk alles en goed gebruikma kend van zijn machtige powerslag, zette hij jeugdspeler Kees Klotz met twee maal 6-1 aan de kant. Eddy de Vries dient hier zo langzamer hand in de gaten gehouden te worden 1 daar hij nu Dankman op vrij eenvoudige I wijze terugwees. Peter Burki tenslotte kon zijn vorm van een dag tevoren bij lange na niet halen en met 6-4, 6-2 I moest hij zijn meerdere erkennen in I Constandse. Ook in de C-afdeling moest een ge- J plaatste speler het ontgelden, in dit ge- j val Jan Rodermond die tegen Schei- laars nog wel de eerste reeks won (6-1 maar in de volgende sets liet zijn back- i I OOSDRECHT mag d^n zün faa«» voornamelijk te danken hebben als watersportccntrnm, daaromheen bevindt zich voldoende vaste grond in df worm van bossen en heide- vej£pi om uw tocrisicnbeiicu wat vast combinatie is in dit toeristenoord dus wel degelijk mogelijk Het losse gedeelte is het Loosdrechlse meren gebied. bestaande uit zeven door riet kragen van elkaar gescheiden plassen met als natuurlijke omlijsting een Iedere waterrecreant kan op die plassen aan zijn schuimend vochtige trekken komen, de op beet azende amateurvisser in een rustiek roei bootje tussen het riet. de luierende motorbootliefhebber, de waterspor- tieve waterskiër en vóór alles de zon- aanbiddende. windetiltevervloekende zeiler. En dan zijn er natuurlijk de natuurbaden, waar u zich na een in het kielzog meevoeren tiaar Loosdrecht wist daarnaast uuk iet landelijk karakter te bewaren owel in Óud als in Nieuw Loos- 1 recht en ook in Bieukeleiveen. Er is log een keur van prachtige boerde- ijen, verscholen tussen grote bon ers. Nieuw Loosdrecht heeft nog een ehilderachtig kerkje uit de 13e eeuw vaarvan de toren tegen een kleine ■ergoeding te beklimmen is. Schuin daartegenover ligt het kasteel Sype- teyn dat niet alleen beroemd is om ijn collectie antiek Loosdrechts por- elein. maar ook een bijzonder fraaie uin bezit. n het hoefijzervormig gebied v»n Loosdrecht en Breukelerveen kunt u Een beeld ran de Loosdrechtse plussen. (Toto Nationaal Bureau voor Toerisme). een weldadig aandoende omgeving .an echt natuurschoon aantreffen, lorstrelend opgeluisterd door het ge luid van allerlei vogels. Bezoekt u daarom de Funtusplas met zijn aan grenzend natuurreservaat waar plan ten en vogels voorkomen, die u elders maar sporadisch aantreft. De fraai gekleurde ijsvogel, de merkwaardige fuut, de aalscholver, de kiekendief, de koekoek en diverse soorten eenden komen ook hier voor. temidden van duizenden andere water- en weide- In de onmiddellijke omgeving van onderdompeling ln het kristalheldere water in de zon kan la en afdrogen en opbruinen. Vindt u het zelf han teren van wat voor een boot dan ook te riskant, dan zijn ar altijd nog de rondvaartboten die voor u da allure Thuis uit bossen en heidevelden, waar u onge twijfeld mooie wandelingen kunt ma ken. Ook kunt u natuurlijk op een ten-as neerstrijken om vandaar uit de drukte op de plasató aofcter een con sumptie !n 1 te slaan. LIDO Nu de Angélique-romans vrij wel allemaal zijn verfilmd, heeft ae Franse filmindustrie naarstig gezocht tiaar een opvolgster vari dit uiterst ren dabele filmobject en heeft die gevonden in1 de romanfiguur Catherine (ndar de boeken van Juliette Benzoni). De hoofd rol- ging deze keer niet naar Michéle Mercier, maar naar de 24-jarige Olga Georges-Picot, die niet zonder succes reeds in verschillende films optrad. Het verhaal speelt zich af in het woe lige, door partijtwisten geteisterde vjjf- tlende-eeuwse Parijs, waarin Catherine, de dochter van goudsmit Legoix i een vurige aanhanger van de Franse ko ning) opgroeit tot een alleraantrekke lijkste goudblonde Parisienne. die al spoedig verliefd wordt op de Konings gezinde Michel de Montsalvy. Hun lief de is echter van zee. duur, daar Michel op gruwelijke wijze wordt ver moord door hun tegenstanders, de aan hangers van hertog Philips van Bour- gonüië. Deze laatste heeft inmiddels welgevallig oog op Catherine ge worpen en heeft het vurige verlangen haar de zijne te maken. De avond, •aarop zij bestemd is de legerstee met Philips van Bourgondië te delen, oni- vlucht zij het hertogelijk paleis om zich armen te werpen van haar enige geliefde, Arnaud de Montsalvy, de jongere broer van de in Parijs afge slachte Michel, die, hoewel donkerharig, toch een opvallende gelijkenis met zijn blonde broer vertoont. Deze wordt ten slotte door de Bourguinons overvallen en gearresteerd, zodat Catherine niets an ders rest dan terug te keren naar dg hertog en hem ertoe te bewegen een eind te maken aan de strijd tussen Bourguinons en de koningsgezinden. In ruil daarvoor zal zij voortaan zijn slaap vertrek moeten delen Een tweede deel zit er dus vast en zeker in. De verfilming van de roman 'Catherine' is uitgemond in een aaneenschakeling van woelige, soms zeer rauwe oorlogs taferelen, afgewisseld door tedere lief desscènes en grollige gebeurtenissen typerend voor een tijd, waarin er een brede kloof gaapte tussen het leven van het gewone volk en de „high society". De vaart ontbreekt er echter in. Keu ring: 18 jaar. REX - De pikante afbeelding van „Gun gala, de maagd van de jungle" op de bioscoopadvertentie zal uiteraard velen deze week naar de bioscoop doen tijgen. Voor bezorgde ouders doen we er wel licht goed aan te vermelden, dat het ietwat broze in de titel, aan het slot van de film nog steeds van toepassing ls. Gungala blijft de orchidee van de oer wouden, zodat de filmkeuring er geen bezwaar in zag om jeugdige knapen van veertien jaar naar dil mooie vrouwtje te laten gaan kijken. Tijdens de nachtvoorstellingen: „De Vampier van Parijs", gespeeld door Christopher Lee met als tegenspeelster Julian Gwen. Toegang. 18 jaar. LUXOR Deze week een film voor de liefhebbers in Luxor. De man of vrouw die een beetje van griezelen houdt krijgt het hier op zijn brood. Precies goed. De film loopt snel, heeft een aardig gege ven en is hard realistisch. Eén nadeel: de geestbestolene, Mike, speelt slecht, Boris Karloff en Catherine Lacey moe ten hard werken om dat in orde te ma- Het subtiele gegeven; een professor heeft na een Intensieve studie de weg gevonden naar de medische hypn hij moet alleen nog een persoo die vrijwillig imeewerkt. Die rn gevonden in een snackbar. Argwa en voorzichtig loopt hij mee. en zijn vrouw brengen de knaap o hypnose, met alle gevolgen va Het is een erg leuke film, gezellig een avondje uit. Waarom het i voor boven de achttien moet zijn is raadsel. De matinée-voorstellingen zijn kleintjes onder ons. Hierin zien Laurel en Oliver Hardy als Boemel; denten in Oxford. Toegang alle lee! STUDIO. Liefhebbers van Louis Funès i en dat zijn er een heieboe! Leidenkunnen deze week hun ophalen in Studio. De Funès zorgt v verrukkelijk vakantie-amusement, in hij wordt bijgestaan door een tal komieken van niet minder alli Bourvil en Terry Thomas. Toegang: leeftijden. TRIANON. Een weelde van kleu: natuurschoon, klanken en ander nu (zoals Julie Andrews bijvoorbeeld) deze week te aanschouwen in Sound of Music", een Robert Wise-[ duktie, die door velen als de groo musical aller tijden wordt gezien, anderen weer als doodgewoon een treffelijke film. Men lette nog even o gewijzigde aanvangstijden. Keuring: leeftijden. CAMERA. Een komische strip volwassenen, dat is de karakterisei die de maker van de film „Barbare Roger Vadim, aan dit produkt geef: die lijkt ons juist, want om dit werk science fiction op het gebied vi komstige ruimtevaart te noei Niettemin alle respect voor het de werk, voor de stunts (de gewichtloos! van een vliegende engel b.v.) kleurrijke camerawerk. Wat de inhoud betreft is echter meter film serieus te noemen. Men bewondering hebben voor de hoofc spe"lster, sexbom Jane Fonda (ech note van Vadim), die de indruk wet wekken dat ze het serieus meent Het verhaal: Astronaute Barbal krijgt de opdracht van de president aarde om een verdwenen president j te sporen. Deze professor Durand- I rand is de uitvinder van de Positie I straal, die een bedreiging voor betekent. Na vele avonturen t gingen wordt Barbarella tenslotte g door een vliegende engel. Wie het geheel als een absurditeit zien. zal er veel plezier aai Deze film, die overigens reeds eerdf Leiden draaide, is toegankelijk voor jarigen en ouder.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 4