De Zijl, het vergeten zwembad in de Kooi GEEN SCHOENLEPEL NODIG OM BIJ DRUKTE IN HET WATER TE KOMEN Colourform wil in het oude LOI-gebouw BIOSCOPEN Gevestigde personen MARKTEN SJZ start zondag met oefenprogramma TMJDAG 8 AUGUSTUS DE LEIDSE COURANT ia-recreatie. Nog erger werd 67.000.- Vorig s I^IDEN Vraag naar het tallen jaren het enige openlucht men in het koele, heldere bron- een echtpaar met kinderen, dan opende de Vliet de hekken; twee gwembad de Zijl en in negen van zwembad in Leiden was. In de water verkoeling vond. Acht- ging ma met dochters links en de tien gevallen komt als ant- twintiger jaren werd het ge- duizend bezoekers op een dag pa met zijn zoons rechts. Na af- woord: „De Zijl, bedoel je dat bouwd. Daarvoor had Leiden was geen zeldzaamheid. Men loop zagen ze elkaar pas weer. ouwe, vieze zwembad daar ach- zwembaden aan de Nieuwe Vaart mocht weliswaar maai- twee In de loop van de jaren veran- ter in de Kooi? Nee hoor, my en aan de Herensingel. Die uurtjes zwemmen by zeer derde echter wel zo liet. een en niet gezien. Daar ga ik niet moesten echter in verband met warm weer en het was druk ander, de schutting verdween '11 zwemmen, my te vies." Of „De de volksgezondheid gesloten zelfs maar één uurtje maar paar jaar geleden en ook mogen Zijl, bestaat dat dan nog? Ik worden. De grote bloei kende dat neemt niet weg, dat het bad de geslachten van beiderlei kun- Het bad dacht, dat dat bad al lang af- de Zijl in de na-oorlogse jaren. zeker voor die tijd een ne bij elkaar zwemmen. De gro- alleen nog gebroken was." De Kooi was volgebouwd en het goed recreatie-oord was, al te. klap voor de Zijl kwam in 't kinderen i liep vaak storm in het bad. Heel mocht men er niet gemengd- begin van de zestiger jaren. In verviel enigszins en de bezoe- bad uit, Kr bestaan vele misvattingen Leiden stroomde hij warme da- zwemmen. Een schutting droeg Leiderdorp opende het zwembad kersaantallei omtrent dit oude bad, dat tien- gen naar Leiden-Noord, waar zorg voor de scheiding. Kwam de Does en in Leiden Zuid-West tot jaar. De u-den steeds hoger. Voor dit i bezocli- de Zijl, toen die baden ten 36.479 zwemliefhebbers het hun bail. Geen wonder dat men bij de Sportstichting, die het bad in beheer heeft, een hard hooTd ijwel kreeg in de exploitatie van het zich bij erd daarna niet dat het p» heer Hl enk) Rol zwaaide jarenlang ik scepter over het bad Insiders weten. a' de „ouwe Rol" alles weet van de ompen en de waterzuiveringsinstallatie. ;!k jaar weer voor het bad openging hij weken, soms maanden, van te i in het bad bezig om „zijn bad m „zijn jongens'' weer voor een eizoen gingen zwemmen in orde te i-.aken. Hij had ook altijd de hoop het euwe bad nog te zullen meemaken, laatste jaren zei hij echter- ..Zolang nog niet met pensioen hen. zal het nog wel open blijven, maar daarna al het wel afgelopen zijn i winter werd de heer Rol ernstig ;iek. werd een paar maal geopereerd, weer op, maar bleef sukkelen •n r.aar hij zelf zegt, ziet het er naar dat Hij met vervroegd pensioen ,aat. De Zijl ging dit jaar open zonder •t vertrouwde, diep gekerfde gezicht ,n Rol. De adjunctchef-badmeesler van ck Vliet nam zijn taak over en met ssiatentie van een student, die in de omermaanden zijn vakantiegeld wil dienen en een badjuffrouw, ging hij enthousiast tegenaan. Als het erg k is worden hulpkrachten aange- rokken. het bad in mei openging werd hel net weinig middelen zo goed mogelijk ipgeknapt Vooral dank zij het mooie loopt het bad dit seizoen uitste- eend. Er zijn tot nu toe al meer bezoe geweest dan in voorgaande jarer n ook de oude. gezellige, intieme sfeer het bad altijd zo kenmerkte, komt r enigszins terug. ,De Zijl is op het ogenblik hel .aar men geen schoenlepel nodig leeft om er in te komen." zo karakte de student/badmeester Kees var ier Moolen van de week het bad. toer lij het vergeleek met de Does niet, •rstel nde drukte te doen heeft, dat )!ij mag zijn. dat men twee. drie stagen doen zonder tegen iemand op te i euw bad LEIDEN De Leidse kreatieve groep „Colourform" heeft in een nota aan het gemeentebestuur de aandacht gevestigd op het grote tekort aan atelierruimte in Leiden voor beeldende kunstenaars en een aantal wensen naar voren ge bracht. In de nota wordt een pleidooi gehouden voor het mogelijk maken van zgn. werkgemeenschappen, bundelingen van ateliers in oude gebouwen. Men heeft met name belangstelling voor het LOI-gebouw. dat vrij komt als de on derwijsinstelling naar Leiderdorp ver huist. Verder wordt gevraagd om inspraak en intensief overleg van de kunste naarsgroep Colourform en de afdeling Culturele Zaken van de gemeente over urgente gevallen inzake de verdeling van ateliers. Gevraagd wordt ook om houten keten voor de huisvesting van kunstenaars en de aanstelling van een ombudsman, die geen belangen bij één der partijen heeft en hoofdzakelijk ad viseur moet zijn. MEDISCHE DIENSTEN LEIDEN: Leidse huisartsen; tot zater dag 10 uur dient men de eigen huisarts te raadplegen. Na zaterdagmiddag 12 u. belle men voor spoedgevallen de dokters telefoon 22222. Centrale Apotheek: Breestraat 74, lelef. 20552. LEIDERDORP: dkt. Bla&uwendraad. Hoge Waard (K'kerk), tel. 01714-2208; apotheek: R. van Breest Smallenburg. OEGSTGEEST: dkt. Roelants, L. de Co- lignylaan 20. tel. 51191: Oegstgeestse Apotheek (zondag van 8-24 uur gesl.). VOORSCHOTEN: dkt. v, d. Kooy, Schimmelpennincklaan, tel. 2527. Apo theek: zie Leiden: wijkverpleging: Ge zondheidscentrum, Wijng.laan, tel. 2177. LEIDEN. Op het kruispunt Zoeter- woudsesingel-Lammenschans reden gis teravond twee fietsers. eZ trapten recht- uitgaande richting Jan van Houtbrug op het moment dat er een automobilist kwam aanrijden. De beide dames werden gegrepen en de oudste (25) liep een schedelbasisfractuur op en de jongste van 22 brak haar linker sleutelbeen. Ze zijn in het Acad. Ziekenhuis opge- De films in de week van 7 tot 13 aug. zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: Barbarelia (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 mm. Nachtvoorstelling: 23.30 uur Ongeremde driften Lido: Cathérine (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Boemelstudenten (al.l.) Dagelijks: 2.30 i g: 2.3 i 4.45 i Op dezelfde plaats, waar de Zijl nu iigt. is eej» nieuw bad geprojecteerd dat volgens uitlatingen van Sportstichting- roorzitter drs. J. P. v. d. Reyden, het- :elfde karakter zal krijgen als het luidige heeft. Het moet een wijkbad vorden, geheel aangepast aan de be- ïoeften die Leiden-Noord (inclusief de iterenwijk) op zwemgebied over enige jaren zal hebben. Waar wanneer komt dat bad? ,Ik ben bang, dat het nieuwe bad de eerstkomende vijf jaar nog niet gerea liseerd kan worden. Dit gezien de fi nanciële positie van de gemeente Lei den." aldus Sportstichting-directeur G. Philipsen, die ook zei niet te verwachten, dat het oude bad het nieuwe zal halen. Rij gaf toe, dat er voor de aanvang seizoen hard over nagedacht gezien de steeds stijgende te lforten het bad te sluiten. De heer Philipsen: ..Natuurlijk, de be- ïoefte naar zwemgelegenheid mag en Itan je zo maar niet uitschakelen, maai bij iedere zwemmer zo'n hap geld bij moet, dan vraag je je natuurlijk wel af of het nog verantwoord is het aad open te houden. Ik weet, dat het bad dit jaar vrij goed loopt en daarom sullen we aan de hand van de cijfers dit jaar de zaak nog wel eens be kijken." Geen vies water aak hoort men de bewering: het wa- ?r van de Zlij is zo vies. De regelma tige bezoekers van het bad zullen dit altijd ten zeerste bestrijden. De oude badmeester Rol kon dan altijd zeer worden. Hij trok zich dat persoon lijk aan. „Hoe komen ze daar toch aan," liep hij altijd verontwaardigd uit. „An mijn water mankeert niets. Mooier wa tertje bestaat er niet. Natuurlijk, het ziet donker, maar dat komt door de Zandbodem. Ik zal je het laten zien" hij pakte altijd steevast twee flessen, ene vulde hij met leidingwater en de andere met zwemwater. En hij durfde zijn hoofd er onder te verwedden als iemand het verschil zag. Het Laboratorium voor Bacteriologisch Onderzoek neemt tweewekelijks monster. Per 250 cc wordt er 1 natr. thiosulfaat aan toegevoegd. De resultaten van zo'n onderzoek twee weken geleden: (tussen haakjes staan de cijfers van het zwembad de Vliet): PH (zuurgraad): 6,9 (7,8); tem peratuur: 22 (2.'{doorzicht: 3.5 i3.5); hloorgehaltc: 1,5 (0.1), Eylcman's proef per 10 cc: 5 x negatief (5 x); aantal bacteriën per 1 cc: 0 (4); aantal bact. •per 0.1 cc: 2 (0). Dr. H. L. Wolff van het eerder ge noemde lab geeft bis commentaar: „Bij zo'n proef gaat het vooi'al om de proef van Eykman. Zolang die negatief is, niets aan de hand. Die proef wijst namelijk uit hoeveel menselijke bac teriën er in het water zitten. Komen er daar te veel van voor, dan wordt het bad onherroepelijk gesloten, maar er zijn nooit redenen geweest om de Zijl uit hygiënisch oogpunt te sluiten. Het water is zeker acceptabel. Clans Als het bad ooit gesloten wordt, dan worden zeker twee groepen getroffen. Dat zijn een groep heren, die 's morgens om voor zevenen al komen zwemmen en een groep dames, die het bad elke dag weer omstreeks half tien bezoeken. Het zijn hechte clans, ieder jaar weer terugkomen. Weer of geen weer, regen, hagel, storm, ze 1 men. Als het seizoen pas begonnen en het water nauwelijks 12 C. is, d springen ze er even makkelijk in a of het 20 C. is. Komt de temperatuur van het water boven de 19 C., dan is het voor hun „theewater." Tot voor kort behoorde oud-wethouder Jongeleen tot het groepje heren, en meer vrfl bekende Leidenaars. De heren Van der Horst, Bergers, v. d. Klugt, v. d. Linden, Van Egmond, Doun: vele anderen slaan geen morgen De heer v. d. Horst heeft zelfs eigen boulevard in het bad: de Horst-boulevard en daar is hij wat trots op. Het hele stel dolt elke morgei in het bad en niet zelden wordt met kleren en al het Zijlwater inge- plonst. Ze zouden het verschrikkelijk vinden als het bad wegging. Als je vraagt waarom, dan voeren ze vele argumen ten aan. De meesten draaien echter wel om het schone, mooie, lekkere water. Van der Horst, die al zo'n dertig jaar een trouw bezoeker van het bad is: „Waar vinden we zo'n lekker watertje om in te zwemmen. In de Vliet? Mij niet gezien. Als je daar gaat komt thuis dan zie je wit van slag. Hier in de Zijl is het water enigs water te maken. Dat ligt aan de ion in kwestie. De een is daar ge voeliger voor dan de ander. Het huid- vet. de talg is gedeeltelijk oplosbaar. Daardoor droogt bij sommigen de huid enigszins uit. Dat zouden ze ook heb ben als ze thuis lang onder de' doUche gingen staan." Het water van de Zijl is zonder meer goed. De heer v. d. Linden: „Vroeger was dat wel anders ja. Ik weet nog, dat het water niet gezuiverd werd en het op een keer vol zat met luis. Er is toen een hele school karpers in het bad uitgezet. Na een paar dagen zat er geen luis meer in het bad. Nu is er op het water helemaal niets meer aan te merken." Damesclub zijn streeks half tien komen het felst als ze horen, dat het bad schien gaat verdwijnen voordat 't nieu we er is. De dames v. d. Klauw, Bave- laar, Stoute, Beunink, Douma, De Jong en Pisson behoren onder meer tot het groepje. „We zwemmen hier al dertig, veertig jaar. Waar moeten wij dan naar toe. Helemaal naar de Vliet Het is me nogal geen eind. Dat kunnen -wij niet meer. Oh, wat zou dat verschrikkelijk zijn", roepen de dames in koor. Tot het groepje behoort ook een man, de heer Stoute: ,,Ze vragen wel eens aan mij, hoe komt het toch dat jij zo vitaal blijft? Weet je hoe dat komt, zeg ik dan, dat komt omdat ik 's morgens zwem. Kijk, dan zit ik tussen tientallen vrouwen. Geen wonder, dat je dan taal blijft. En daar schaam ik me hele maal niet voor." De dames werken elke morgen een heel programma van oefeningen af: koppeltje duiken in het water, onder elkaar door zwemmen en meer van dat soort oefeningen, waar men fit van blijft. Het gegil is dan niet van de lucht. Ze hebben plezier in het water en dat is belangrijk, want de jongste loopt tegen de zestig en de oudste tegen de tachtig". Over de eventuele sluiting van het bad: „Waarom zouden ze het afbreken? Het zou zonde zijn. En ze hoeven niet zeggen, dat het zoveel kost, want bij genoeg andere instellingen hier stad gaat er veel meer geld bij GEMEENTE LEIDEN Gezinnen: W. Fokker. Roemer Visscher- straat 7: H J. Flood. Haagse Schouvv- vvcg 10; S H. Tjoa, Kagerstraat 34; L. van Loon. Wagnerplein 42: C. Schouten. Damlaan 19; L. A C. Janssen, Boerhaa velaan 34. Alleenstaande personen .1 P. van Hove, De Ruijterstraal 2: B. Eduard-Hoogen- doorn. Plantsoen 77; J. H. van Rijswijk, Rijnsburgerweg 21S. P. Lie. Hoge Rijndijk 90c; M. A. Schouten, Witte Sin gel 95; W. L. A Sorel, Schuberllaan 5; A. D. de Graaf. Haven 1: E. van Sons- beek. Hoflaan 10; T M Lieuw. Ie Bin nenvestgracht 5a: R. Haj Mohammed, Meerburgerkade 16; G. M. Bakker. Dia- niantplein 25; B. Eijbersen, Noordeinde 2a; F. P. G M. Langezaal. Leliestraat 59; A A. Zandbergen. Volmolengracht 28; .1 C P M. van Kan. Sam de Zee'shof X: I., C C. Heijn-Bouchez. Plantsoen 33a: K. Paes. Hoge Rijndijk 97a: K. H. Stibbe. Klikspaanweg 39: W. G. C. I. van den Rerg-van Rijn. Rijn en Schie- kade 22: P J. J van der Meer, Hoge- woerd 99; K E. L. Wösten. I.ange- gracht 244a: M. Rivera. Rijnsburgerweg 10: .1. Wolting, Beatrixslraat 34; B. .1 Silvis. Hooigracht 57: W Y. Whu. Dief- steeg 15: B. M. D Jonk. Marislaan l: J M Schamper. Huizingast raat 2; R H. H. de Roo. Hooigracht 97a: E van Houten. Morsweg 11. K. M. I-aai-ibi. 4e Binnenvest gracht 17: A. M. Heruer. Maagweg 110. GEVESTIGDE PERSONEN van t t/m 9 juli 1969: Volker. Qpae 1st raat 277 R, R. Groen, Haagweg 184; C. H. van der Most, P. J Blokstr. 13; A F. Bonnet. Buys Ballotstr. 71; R. E. Y. Kamper- j veen-Brook, Jacq Urlusplantsoen 249; F. H. J. Kathmann, Bruggestr. 2; J. A. Kar- LEIDEN, 8 augustus. Vee Aanvoer-: regat, Maryixsti. 39;. A. Koet, Hansen-stieren fnelKkoei.en 65i^ette koeien sir. 7. 260; vare koeien 60; vette Kalveren 73, vette schapen 130 fokschapen 20; vette lammert ti 92»; weidelammeren T80> drachtige zeugen 16; schrammen 63; biggen 469; geiten 24; totaal 2294; prij zen in gld.: slachtstieren per kg. schoon gew. 4.70-5.00-5.20; melkkoeien per st. 975-1300-1650; vette koeien p. kg. schoon gew. 3.75-4.45-5.00 extra 5.30; vare koe ien per stuk 675-1000-1450; vette kal veren per kg. lev. gewicht 3.50-3,60-3.80 extra 3.90; vette schapen per stuk 95- 105-125; fokschapen per stuk 130-150- 165; vette lammeren per stuk 125-145- 165; weidelammeren per stuk 95-115- 125; drachtige zeugen per stuk 550- 600-650; schrammen per stuk 110-120- 130; biggen per stuk 90-95-100; geiten per stuk 35-75-105; Handel: slachtstie ren: willig; melkkoeien; zeer rustig; vette koeien: redelijk tot matig; vare koeien: redelijk tot kalm; vette kalve ren: tamelijk vlot; vette schapen: goed vlug, weidelammeren traag; zeugen: kalm; schrammen: idem; biggen: idem; geiten: goed. In de ban van Boris Karloff (18 jr.) Dagelijks 7.00 en 9.15 uur Zondag: 7.00 en 9.15 uur. Studio: Samen uit. samen thuis la.l.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Sound of music (al.) Dagelijks: 2.00 en 8.00 uur Zondag: 2.00 en 8.00 uur. Rex: Gungala, de maagd van de jungle (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Nachtvoorst. (23.30 uur); Vampier VSITAIR I UNIVERSITAIR NIEUWS drs. C. van Bree met ingang van 1 jan. 1969 Lot wetenschappelijk medewerker le klasse 39(4 uur per week) in vaste dienst bij de Faculteit der Letteren (Ne derlandse taalkunde), mr. H. R. van Cunsteren voor het tijd vak van 1 juli 1969 tot 1 juli 1970 tot wetenschappelijk medewerker in tijde lijke dienst bij de Faculteit der Rechts geleerdheid (politieke wetenschap), dr. O. D. Duintjer met ingang van 1 jan. 1969 tot wetenschappelijk hoofdmede- :er in vaste dienst bij de Wijsbegeer- Dijk, arts voor het tijd- 1969 tot 1 oktober 1969 tot wetenschappelijk medewerker in tij delijk edienst bij de celbiologie en histo logie, A. H. J. Hintzon, arts voor het tijdvak van 1 november 1968 tot 1 november '69 tot wetenschappelijk medewerker le klasse in tijdelijke dienst bij de werk groep voor nierziekten, drs. H. A. M. de Kruijf voor het tijdvak juni, 1969 tot 1 juni 1970 tot LEIDEN. 8 augustus. Kaas Aanvoer 3 partijen Goudse en 6 partijen Leidse. Prijzen (in per kg): Goudse extra kww tot 4.34; Leidse le kwal. tot 4.20. Han del kalm. LEIDEN, 8 aug., Groente Appelen 2048; Aardappelen 1023; Andijvie 2150; Pronkbonen 2840; Snijbonen 4070; Stambonen 3297; Chinese kool 713; Rode kool 1014; Spitskool 5 11; Postelein 13—23; Prei 35—36; Ra- van i juinmoil lol i juill i»iu lol we-1 barber 714; Spinazie 617; Spruiten tenschappeiijk ambtenaar in tijdelijke! 93141; Komkommers 1548; Tomaten vettig en goed ijzerhoudend. Het Niet alie dames komen uit de Kooi. Er water blijl't in druppeltjes op de huid! zijn er ook bij uit het Morskwartie" liggen. Dat is tenminste goed. Het haar; uit Zuid-West. Waarom gaan ze wordt ook niet hard." ondanks niet zwemmen in het De Leidse huisarts J. W. Waveren j warmde water van de Vliet Hogervorst zegt van een wituilslaande I Steeds komt er maar één antwo huid: „Dat heeft weinig of niets met vanwege het water- Verslonsd De dames begrijpen ook niet, de gemeente er de laatste jaren er niet wat meer aangedaan heeft om het bad op te knappen. Dat het bad tussen de middag niet geopend is, vinden ze on begrijpelijk. Op de mooiste uren van de dag, tussen elf uur en twee uur, is het bad gesloten. „Waanzin," zeggen ze. „Als een jong echtpaar met kinderen een hele dag in het zwembad wil door brengen, zoals in de Vliet, dan kan dat niet. Dan worden ze er om elf uitgefloten en mogen ze om twee terugkomen. Dat is toch te gek. Geen wonder, dat het. bad er op zo'n mai niet inkomt. De gemeente heeft nooit iéts aan gedaan om van de Zijl een echt zwembad te maken, een echt recreatie-oord. Vroeger kon men er nog een zoute puk kopen, maar dat is er tegenwoordig waar men een kop koffie zou kunnen ook niet meer bij. Van een terrasje, kopen, is helemaal nooit sprake ge weest. „De gemeente heeft de zaak laten verslonzen, zonder dat het bad dat verdiende," is de eindconclusie de dames, die er alles voor voelen een aktie op louw te zetten, indien het toch nog tot sluiting mocht komen. jan leune dienst bij de parasitologie, Mevr. drs. E. A. Manto-Moijon niet in gang van 1 november 1968 tot weten schappelijk medewerker in vaste dienst bij de sociologie, drs. G. J. Meijer voor het tijdvak van 1 september 1969 tot 1 september 1970 tot wetenschappelijk hoofdambtenaar in tij delijke- dienst bij de Faculteit der Lette ren (economische geschiedenis), drs. T. E. Sprey met ingang van 1 jan. 1969 tot wetenschappelijk medewerker in vaste dienst bij de algemene zoölogie, dr. H. O. Voorma voor het tijdvak van 1 september 1969 tot 1 september 1970 tot wetenschappelijk medewerker le klasse in tijdelijke dienst bij de biosche- drs. S. O. Warner met ingang van 1 juli 1969 tot wetenschappelijk medewerker le klasse in vaste dienst bij de fysiologische scheikunde. drs. J. Wieboe met ingang van 1 janu ari 1969 tot wetenschappelijk medewer ker le klasse in vaste dienst bij de tuurkunde. ZOETERWOUDE. De woonruimte- ad viesoomnüssie zal dinsdag 12 augustus a.s. geen spreekuur houden. A 320—370; idem B 330—350; idem C 300310; Tomaten CC doorgedr.; Uien 2027, alles per 100 kg. Meloenen 120 —234; Perziken 46—68; Sla A 20—30; Sla B 618, per 100 stuks. Bospeen 35; Petereslie 822; Selderie 1619, per 100 bos. Waardgracht wil in „Brandpunt" LEIDEN Het Comité Waardgracht en omgeving heeft voor donderdag 14 augustus een z.g. hearing belegd, waar buurtbewoners, raadsleden en wethou ders openhartig kunnen diskussiëren. Uitgenodigd zijn o.a. de fraktieleiders uit de gemeenteraad, wethouders van be drijven, openbare werken en financiën. De bijeenkomst vindt plaats in het Wijk- gebouw, Langestraat 67. Aanvangstijd» 19.30 uur. Tussen vertegenwoordiger» van het Comité en de redaktie van KRO's Brandpunt is overleg gaande omtrent de mogelijkheid van een TV-re- portage. Deze zou dan daags na d« hearing worden uitgezonden. (Van onze correspondent ZOETERWOUDE - Vierdeklasser SJZ speelt het a.s. seizoen voor het laatst op het knusse veld in de „Loethe". Op het nieuwe complex aan de Nieuweweg liggen de velden nu ingezaaid om in het seizoen 1970-'71' in gebrüik te kunnen worden genomen. Hiermede zal een lang gekoesterde wens in vervuiling gaan. want met haar zestien elftallen is SJZ op het ene terrein reeds lang uit haar jasje gegroeid. In het a.s. seizoen zullen de groen-witten trachten hun plaats in de KNVB met een wat ruimere marge te prolongeren dan in de afgelopen jaren. Daartoe zal de training worden opgevoerd tot twee avonden per week onder leiding van de Voorhoutse oefenmeester Leo van de Lans die de SJZ'ers voor het vierde sei- zien onder zijn hoede heeft. De selectie- groep is ten opwohte w» vorig jaa* niet spectaculair gewijzigd. Slechts enkele junioren zijn toegevoegd. De enige nieu weling van buiten de vereniging is de jeugdige Martin van Duin van de Haag se derdeklasser Archipel. Het ziet er dus naar uit dat de formatie van het vorige seizoen grotendeels gehandhaafd zal blijven, al zullen er mogelijk plaatsen worden verwisseld. Ek> is een stevig oefenprogramma. gesteld, waarbij experimenten niet ach- e.d. niet beschikbaar zijn. Oorspronke lijk zou in het kader van de wedstrijden om de „Ome Tinus Trophee" een bezoek worden gebracht aan het tot Randstad Sport omgedoopte Rouwkoop. Terrein problemen bij de Voorschotense club zijn er de oorzaak van dat deze ontmoetingen terwege sullen blijven. Zondag a.s. ko men drie formatie» Hnm de lijnen, Het programma voor a.s. zondag hildt: 12 uur SJZ a-Randstad Sport a; 14.15 SJZ 1-Randstad Sport 1; 16.15 SJZ 2- Randstad Sport 2 De opstelling van het eerste team luidt: doel: T. Vuren»; achter: Th. Schuur. Jac. Olsthoorn, GL v. d. Geest en L. v. d. Ham; midden: Th. van Klink en L. v. Veen; voor; N. v. d. Krogt, J. Lelieveld, Jac. Wortman en Jac. van Slingerland. Voor de komende weken staat nog op het programma: 17 aug. SJZ-Esto; 24 aug. SJZ-RKDEO. Zaterdag 30 aug. 5 uur SJZ-Rijnsburgse Boys. Op 6 en 7 september neemt de competitie van de LVB een aanvang. Een week later volgt de KNVB. De jaarvergadering is vast gesteld op 20 augustus a.s. De drie bo venstaande ontmoetingen zjjn ne>

Leidse Courant | 1969 | | pagina 3