BTW JAAGT HOTELBED UIT TOERISTEN HET SLAAPZAK IN LEIDEN BEZIEN ALS TOERISTENSTAD Meer bezoekers, maar verblijven zijn kort Horeca is ontevreden U i ,v' Wie zag dame (71) vallen? The Dream vrijdag in Grote Burcht Bloemen en sportvelden worden nat gehouden Man brak bovenbeen; meisje brak onderbeen Studenten helpen PTT door de vakantietijd BIOSCOPEN Leidse records op instuifwedstrijden van de Spartaan MARKTEN DONDERDAG 7 AUGUSTUS 1969 DE LEIDSE COURANT Zelfde trend als in andere Randstad-steden (Van een medewerker) LEIDEN Het bezoek aan Leiden door vreemdelingen is toegenomen In vergelijking met 1968, het be zoek aan Leidse wederwaardighe den is gelijk gebleven of gedaald, het aantal reserveringen vertoont een sterke daling en het kamperen neemt daarentegen in grote mate toe. Ziehier de belangrijkste conclu sies van gesprekjes die wij hebben gehad met verscheidene „autori teiten" op het gebied van toerisme. Hoewel de stad Leiden over een re delijk tot goed asortiment hotels be schikt, zo vertelt mej. N. Hardijzer van de plaatselijke VW, blijft het aantal overnachtingen dit jaar ver onder de verwachtingen. Vele ho tels hebben reeds steen en been geklaagd over een voortdurende onderbezetting. Zij constateert voor Leiden dezelfde trend die ook in de grote steden van de Randstad, als mede in de kustgemeenten is in- qetreden. De horecasector blijkt voor de gemid delde toerist een steeds grotere en voor enkelen zelfs een te grote investering van het vakantiebudget te vormen. On danks de aanprijzingen die het tegen deel willen beweren. Velen besluiten dan ook öf de vakantie tr bekorten, èf elders te verblijven, öf het combortabele hotelbed te vervangen door het ruige luchtbed annex slaapzak. Buiten al deze conjuncturele factoren is ook een groter wordende lust tot kamperen merkbaar uit een oogpunt van avonturierszin. Verzamelplaats Vertoont het aantal reserveren dit jaar een sterke daling, voor de toeristen die nog altyd het hotel verkiezen boven de andere mogelijkheden, heeft zich wel een radicale wyziging in de reden van hotelverblijf voorgedaan. Steeds meer wordt Leiden gezien als een centraal „verzamelpunt," van waaruit trips in de omgeving kunnen worden gemaakt, waarby vooral die naar de kust duide lijk voorrang genieten. Dit betekent dat juist die mensen die in Leiden de nacht doorbrengen, hun verblijfplaats zelf niet in het gezichtsveld betrekken. Ook bijzondere wederwaardigheden als circus Heros, oefenen hierop geen in- Helft buitenlanders Het aantal toeristen dat aan Leiden een bezoek brengt, is voor ongeveer 50 afkomstig uit het buitenland. Het groot ste contingent buitenlanders zijn Duit sers (50 die, al is het dan vaak noodgedwongen door het slechte weer, en masse naar de steden trekken. De overige toeristen zijn van Amerikaanse origine een sterke stijging in ver gelijking met de overeenkomstige pe riode van 1968 of zijn afkomstig uit Frankrijk, Scandinavië en Engeland. Het aantal Fransen is vrijwel geiyk gebleven, de Scandinavische toeloop, voor het merendeel bestaande uit fer vente kampeerders, is toegenomen, het aangal Engelsen ia aanzienlijk minder geworden. Dit is enerzijds een gevolg van een restrictieve bepaling dat de Engelse toerist niet meer dan 50 pond Sterling een bedrag dat gelijk staat ongeveer 425.- naar het bui tenland mag meenemen, anderzijds van de enorme kostertvergroting voor de Engelsman, die naast een devaluatie in eigen land een niet geringe prijsstijging in Nederland heeft moeten ervaren. Van de buitenlandse bezoekers blijken de Fransen en de Duitsers veel belang stelling te hebben voor de musea en andere historische bezienswaardigheden. Vooral de Fransen zijn bijzonder ge charmeerd van musea, in tegenstelling tot de Amerikanen die al voldoende historisch bevredigd zijn na een bezoek aan de Pieterskerk en het „Pilgrim Fathers"-huisje aan de Boisotkade. Er wordt ook veel gewinkeld en de markt is bijzonder in trek. Musea Van de talloze musea die Leiden rijk is, bljjkt het molenmuseum „De Valk" „als één op de honderd Leidenaars we ten dat de molen een museum is, dan is dat veel", aldus beheerder M. Poll aken tot de weinig te behoren die zich over een stygende. belangstelling kunnen verheugen. Het aantal bezoe kers heeft nu reeds het totaal van 1968, t.w. 12.643, overschreden. Een opmer kelijke stijging na 7.542 bewonderaars in 1966 en 7.694 in 1967. Het merendeel van de bezoekers is af komstig uit Engeland en de Verenigde Staten. Het - aantal Zuid-Europeanen neemt evenwel vooral dit jaar enorm toe, terwijl ook het Nederlandse aandeel groter wordt. In die jaar is hun aantal van 20 tot 25 gestegen. Van be zoekers uit Israël en de Libanon kykt Pijnaken al niet vreemd meer op. Hij schat hen op 2 tot 3 van 't totaal. Een bezoek aan de molen vindt veelal zijn reden in het jarenlange image dat Nederland als molen- en klompenland heeft opgebouwd. Een gewijzigde „pro motion" heeft, naar het schijnt, nog geen effect gesorteerd. Daarnaast be staat ook veel interesse voor de vroegere werkomstandigheden van de In het Rijksmuseum voor Volkenkunde heeft portier I. Stijger het dit jaar zienlijk minder druk dan 't vorige jaar. Het toch al niet grote aantal buiten landers, voornamelijk Duitsers, dat het muséum bezoekt,,' is nog* 'herder afge nomen; bovendien tonen ook de Neder- laders, "geschat op 80 van Tiet totaal, minder belangstelling voor de niet- Europese cultuur. Zij die het museum bezoeken zijn gelijkelijk opgedeeld in jeugd en ouderen. Wel is er een verschil in de methode van bezoek: voor de jeugd lijkt een rondgang meer een plichtmatige bezigheid. Het argument: „je moet dit museum eens bezocht heb ben," hoor je vaak, aldus de heer Stijger. Voor de Lakenhal ligt de situatie iden tiek. Ook hier valt een teruggang waar te nemen. Ondanks festiviteiten als „Musement '68", blijven in beide musea de aantallen bezoekers onder de ver wachtingen. In tegenstelling tot 't Mu seum van Oudheden, waar de „cultuur- bewusten," zoals portier J. Ie Fèvre het uitdrukt, in steeds grotere drom men de drempel overschrijden. Voor een museum een opmerkelijk hoog aan tal buitenlanders, ongeveer 50 be hoort ertoe. Voor „oudheden" treedt het mooie zomerweer klaarblijkelijk niet als spelbreker op. Diezelfde cultuurbewusten merken de imposante Pieterskerk kennelijk niet meer op. Koster W. v. d Werf wijt het ook aan de ontstane verkeerssituatie. Mogelijkheden om te parkeren zijn spo radisch te vinden, ondanks het grote plein vóór de kerk, zodat al snel beslo ten wordt het kerkgebouw te fotogra feren en de volgende pleisterplaats op te zoeken. Vooral de Amerikanen zijn sterk in deze wijze van sight-seeing, aldus v. d. Werf. Opmerkelijk én ver heugend vindt hij het dat de jeugd meer interesse gaat tonen voor het interieur van de kerk. „Verplichte bezoekers", zij die de Pieterskerk bezichtigen als zijnde een onderdeel van oud-Leiden, heeft hij zelden aangetroffen. Botanicus groter. Waren het voorheen vrijwel alleen oud-studenten, ter ver sterking van jeugdsentimenten, tegen woordig tellen we ook talloze vreemden onder het bezoek aan, zo vertelt custos Erades. Vooral Amerikanen, maar ook Duitsers en Engelsen doen op hun tocht langs het Rapenburg even de Universiteit aan. Voor hen is het zweet kamertje een begrip, nog voordat zij ex- geweest zijn. Veel boottochten Een geheel andere vorhx van ontspan ning, de boottochten naar het Alphense vogelpark Avifauna en die door de Leid se wateren, vinden bijzonder veel aftrek. Dit blijkt uit het enthousiasme, waarmee zaakwaarnemer Harland ons tegemoet treedt. Voor hem zijn deze dagen top pers. Vooral veel badgasten, die er een dagje tussenuit willen, maken gebruik van een andere manier van watervertier. De buitenlanders zijn in het bijzonder op de kleine rondvaartboten te vinden, veel Nederlanedx-s maken een trip „naar buiten." In tegenstelling tot koster v. d. Werf heeft Harland geen reden tot klagen over de verkeerstechnische lig ging van zijn kampement. Hoewel niet iedereen in de toeris tische sector klaagt, is het wel een voldongen feit dat meer en meer om een gedegen „promotion" wordt gevraagd. Wanneer de financiën daarvoor geen beletsel meer vor men zal de trek naar Leiden wellicht blijven. Doordat zij tijdens het oversteken van de Haarlemmerstraat strui kelde, kiwam een 71-jarige Leidse dame gistermorgen om 11.50 tegen een ter plaatse rijdende auto te vallen. Hoewel de automobilist door de politie werd ondervraagd, is men desondanks nog niet tot een heldere reconstructie var ongeval kunnen komen. De Leidse gemeentepolitie doet derhalve dringend een beroejJ op mogelijke passanten, die het voorval van na bij hebben gezien. Men belle 44444. Hotels Jn tegenstelling tot de meeste musea en de Pieterskerk wordt het aantal be- LEIDEN/PROVADYA Aanstaande vrijdag (8 augustus) zal de Tielse Beat- groep „The Dream" in de Grote Burcht een concert geven. De band bestaat uit Flohr (zang, slaggitaar en elektrische citar), Johnny (speelt incredrible en Hammondorgel), Rini (gibsonleadgitaar) Eddie (fuzzbas) en Karei i dubbel drums). Karei en Johnny zitten op het conser- vatorium in Arnhem en hebben in 1968 de groep opgericht. Ze hebben tot nu toe één single gemaakt onder de titel „Ditting King." Over ongeveer twee weken komt hun tweede plaat „Can I ask you one more question" uit met op achterkant „Monarchy". The Dx*eam heeft de grootste installatie van Nederland, een Marshall uitrusting van 1400 watt, waaruit de door Flohr Postkantoor op Bevrijdingsplein september open LEIDEN - Begin volgende maand wordt op het Bevrijdingsplein in Zuid west het definitieve wijkpostkantoor ge opend, dat is ondergebracht in de hier toe verbouwde voormalige winkel van Albert Heijn. Momenteel is het wijkpost kantoor nog ondergebracht in een op het plein geplaatste caravan. Hoewel het wel in de bedoeling ligt een of twee loketten aan derden te verhuren is het nog niet bekend, wie van deze mogelijkheid gebruik gaat maken. Sinds kort gebeurt dit onderverhuren via de centrale directie in Den Haag, die onder meer „mikt" op reisbureaus. Circus Heros vluchtweg naar Duitsland LEIDEN Het Schuttersveld is leeg. Circus Héros is plotseling vertrokken, omdat er te weinig belangstelling voor de artiesten was. De mensen bleven vanwege het warme weer weg, aldus de veronderstelling van de directie. Vanmorgen in alle vroegte zijn de wa gens vertrokken met bestemming Duits land. De leiding heeft het hele tournee door Nederland afgelast. Den Haag en Rotterdam krijgen het circus over twee maanden pas weer te zien, dan heeft het publiek misschien meer interesse. Een achtergebleven artiest vertelde ln brokkelig Duits: „Gisteravond zei de directie dat we moesten inpakken. Van- nacnt om één uur hebben we de tent afgebroken en op de wagens geladen. Ja, we komen wel terug maar dat duurt nog even". Hij wist niet precies Op het Schuttersveld was vanmorgen alleen nog de grote zaagselvlek van dc piste te zien en enkele gemeentewerk lieden die de boel aan het opruimen wa ren. De man die daar de leiding had vertelde dat de circusleiding „gevlucht was, wegens een chronisch tekort belangstelling. Droogte eist maatregelen LEIDEN De bloemetjes van Leiden en de sportvelden hebben het ook moei lijk door de warmte en de droogte van de laatste weken. De Plantsoenendienst Kruimeldieven op heterdaad betrapt LEIDEN In De Baselstraat (Z.-W.) werden vannacht omstreeks kwart over drie een drietal jongelieden door de politie op heterdaad betrapt, toen zij bezig waren een bakkerswagen te be- De knapen hadden zich er reeds ge ruime tijd verdacht opgehouden, toen de politie eens een kijkje ging nemen. Ze hadden de bestelauto van de bakkerij reeds opengebroken en waren bezig zich een aantal zakjes chips en koeken toe te eigenen. De kruimeldieven waren achtereenvolgens 'n Haagse visser (19), een 21-jarige Leidenaar (zonder beroep) en een 18-jarige Haagse loswerkman. Zij werden zonder pardon ingerekend. de Sportstichting hebben daarom bij zondere maatregelen getroffen. Driemaal per week maakt een wagen van de Plantsoenendienst, waarop een water tank staat een toer door de stad langs perken en bloembakken. De Sportstich ting, die het beheer over de sport velden heeft, is al geruime tijd 's avonds druk in de weer op het complex Bos- huizerkade (7 velden) en in Leiden- Noord waar drie velden schade kunnen oplopen als er niets gedaan wordt. Iedere avond wordt er enkele uren met regeninstallaties slootwater gesproeid. „We hebben wat klachten gehad van bewoners, dat de pompen lawaai maken," vertelde ons vanmorgen Sportstichting directeur G. Philipsen, „maar het on gerief weegt zeker op tegen de resul taten. Als we de velden in conditie wil len houden voor het voetbalseizoen be gint, moeten we nu sproeien.. Alleen de Boshuizerkade en de velden van Leiden-Noord worden beregend, want de overige velden, die regelmatig gecon troleerd worden, houden zich goed," al dus de heer Philipsen. en Johnny gecomponeerde muziek te voorschijn komt. Ze hebben al viermaal eerder in Leiden gespeeld en ze komen nu weer terug, omdat ze het publiek in deze stad zo goed vinden. En als de publieke belangstelling even goed is als voorgaande malen zal de groep za- terdagmiddag (9 augustus) een open luchtvoorstelling geven in het Van der Werfpark. Vrijdag begint het festijn om acht uur. Provadya-leden moeten twee gulden toegang betalen om te kun nen luisteren in de Grote Burcht. en inhaalmanoeuvre op de Haagweg kwamen gisteren een 51-jarige Voor schotenaar en een 28-jarige Leidenaar '.rnstig te vallen. De Leidenaar brak daarbij zijn linker bovenbeen, terwijl de eerste vele /schaafwonden aan beide be- opliep. Beiden werden naar het Aca demisch Ziekenhuis vervoerd. 0 Op de Eymerspoellaan ter hoogte van het Diaconessenhuis werd gisteravond kwart voor zeven een Leidse jonge dame (18) met haar bromfiets door personenauto aangereden. Haar bromfiets werd daarbij totaal vernield, terwijl ze zelf haar linker onderbeen brak. Ze werd terstond in het nabij zijn de Diaconessenhuis opgenomen. Benoemingen bij de Universiteit Bij onderscheiden besluiten van het Col lege van Curatoren der Leidse Universi teit zijn benoemd: dr. D, M. Bakker voor het tijdvak van 1 augustus 1969 tot 1 augustus 1970 tot tijdelijke dienst bij de Faculteit der Let teren (algemene taalwetenschap). Mevr. mr. A. M. Biegman-Hartogh met ingang van 15 januari 1969 tot weten schappelijk medewerker le klasse ir vaste dienst bij de Faculteit der Rechts geleerdheid (burgerlijk recht), Mevr. mr. I. M. L. Bosnek-Kromer vooi het tijdvak van 15 juli 1969 tot 15 juli 1970 tot wetenschappelijk medewerker in tijdelijke dienst bij de Faculteit der Rechtsgeleerdheid (Romeins recht), Mej. drs. A. Bosselaar voor het tijdvak van 15 mei 1969 tot 15 mei 1970 tot we tenschappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst b|j de celbiologie en histologie, LEIDEN Evenals in andere steden van ons land, laat de be steldienst van de PTT in Leiden, waaronder ook Leiderdorp en Oegstgeest ressorteren, de post in deze vakantiemaanden voor een deel bezorgen door studenten en leerlingen van middelbare scholen. Voor de besteldienst Leiden bete kent ditdat dagelijks veertig van deze vakantie-postboden op pad zijn. Het aanbod van de zijde der studenten en scholieren is groot, zodat bij de „personeélswerving" goed kan worden geselecteerd. Bovendien kan men ook voor een deel terugvallen op de invallers van vorige jaren. Er zijn wel stu dentendie tot aan hun doctoraal examen ieder jaar in de zomer maanden als postbode fungeren, De vakantie-postboden werken ongeveer acht uur per dag en verdienen gelang hun leeftijd per vijfdaagse werkweek ruim 100,- tot ruim 200,-. In dit loon zijn verschillende toeslagen verwerkt. Zo krijgen de studenten-postboden die over hét algemeen vier weken achte réikaar werken, geen va kantie, wat in het loon is verre- De resultaten met dit invallerssy steem zijn blijkens de ervaringen van de PTT uitstekend. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Tonny Adriaan, z.v. A. van Honk en M. N. M. van D|jkj Miranda, d.v. C. Kroon en W. F. de la Rie; Petrus Adrianus, z.v. H. P. Noor- dermeer en C. M. A. Koeman; Maria Oelia, dr. v. C. de Groot en A. Bruinsmaj Remco, z.v. M. Tetteroo en W. J. Brug man; Lilian, d.v. P. Landesbergen en G„ J. Nieuwkerk; Arie, z.v. A. van Tonge ren en G. Kromhout; Wouter Sipke, z.v. J. van der Land en J. M. Noort; Brenda Niklasina, d.v. R. H. Takken en J. Lub- berink; Michel Hendrikus Petrus, z.v. R. Montfroojj en J. A. M. van Zoen; Mi randa, d.v. D. Barnhoorn en M. H. van Vliet. Overleden: P. Eijs, 63 jaar, man; E. T. F. Thiem, 71 jaar, echtgen. van W. M. Jansen; M. M. G. van Schalk, 70 jaar, echtgen. van J. D. A. Boks; P. M. Kuij- pers, 77 jaar| echtgen. van J. Fleur, C. van Weerlee, 79 jaar, man; J. C. van der Geest, 92 jaar, wed. van C. Heems kerk; J. Pardon, 54 jaar, man; E. J. Hamaker, 75 jaar, wed. van M. de Gunst; C. Bavelaar, 40 jaar, man; P. v. Gent, 75 jaar, man; R. G. van Reesch, 2 maanden, zoon; A. H. van Rooijen, 57 jaar, wed. van M. U. van Zon. LEIDEN Geboren: Marjolein A. dr. van W. R. van Diest en B. A. de Woerd; Sophia W. dr. van J. G. Geelkerken en O. P. W. Roos; Diederik H. zn. van R. S. G. M. Bots en J. M. T. van Woen- sel; Erwin zn. van J. van Oevern en S. van den Broek; Cornells M. zn van N. J. van Schie en A. A. P. van Santen; Edwin Johannes C. zn. van J. W. A. Hagen en J. P. C. Bergman. Overleden: C. J. Segers (69) man. LEIDERDORP. Geboren: Edwin Wil lem Marie, z.v. K. G. J. van Dooren en G. Y. E. Marres. Ondertrouwd: A. J. Vreeburg en E. Smit; J. C. van der Wolf en Y. Smidts; P. J. Plesman en B. H. Oobst; C. J. A. Selden- rijk en J. M. Kolderman. Getrouwd: H. M. Hemerik en I. Prins; J. Selier en C. A. van Velzen. De films in de week van 7 tot 13 aug. zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: Barbarella (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Nachtvooi-stelling: 23.30 uur Ongeremde driften Lido: Cathérine (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Boemelstudenten (al.l.) Dagelijks: 2.30 uur Zondag: 2.30 en 4.45 uur. In de ban van Boris Karloff (18 jr.) Dagelijks 7.00 en 9.15 uur Zondag: 7.00 en 9.15 uur. Studio: Samen uit, samen thuis (a.l.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Sound of music (a.l.) Dagelijks: 2.00 en 8.00 uur Zondag: 2.00 en 8.00 uur. Rex: Gungala, de maagd van de jungle (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Nachtvoorst. (23.30 uur): Vampier van Parijs. Korreltje Eeq ruatia gemoed is het behoud van het leven', clöor" nijd teert het iichaam LISSE Gisteravond organiseerde „De Spartaan" voor de derde maal dit sei- instuifwedstrijden. De deelname was evenals vooi'gaande keren ovei*wel- digend. Niet minder dan 150 atleten en atletes bevolkten de Lissese sintelbaan, waarop enkele uitstekende prestaties werden geleverd. Voor een goede tijd op de 3000 meter heren zorgde Piet Beelen. „Pietje" bleef met 8.16.2 min. slechts 2 sec. van zijn jbe'ste t|jd af. Voo reen nieuw Leids record zorgde Aad v. d. Poel, die bij de jongens B de discus 45.14 m wierp. H|j bleef daarmee 3.20 m boveu het oude record. Nog een Leids record werd gevestigd. Carla Grimber gen liep de 60 m. horden in 9.9 sec. Dit B-meisje bleef daarmee 0.1 sec. onder de tijd, welke Truus Hennipman acht jaar geleden vestigde. Een nieuw groot talent heeft zich bij De Spartaan aangediend. De 12-jarige Willie Turnhout uit Voorhout is pas een paar weken li dvan De Spartaan. Toch liep zij de 600 m. reeds in 1.50.1 roiib »WjJ verwachten veel van 4& meis je," zei ir. Paardekooper, de voorzitter van De Spartaan, na de instuif. De 200 meter heren had een goede be zeting. Winnaar werd T de Boer in de goede tijd van tweeëntwintig rond, De 1500 meter jongens A werd gewonnen door J. Grimbergen in een tijd van 4.18.2 min. Wim van der Berg sprong 1.45 m. hoog bij de jongens B, terwijl Mike van Doorn, het 14-jarige talentvolle hoog- springstertje, met haar sprong van 1.50 m. enigszins teleurstelde. Haar beste sprong is 1.60 m. Voor een opmerkelijke prestatie zorgde oolc R. de Jong van Metro. Hij wierp de discus bij jongens A zelfs 49 m. ver en dat zou een nieuw Ned. rekord heb- ben betekend, ware het niet dat de worp afgekeurd werd. Even later gooide hij wel goed en haalde de 46.18 m. Bij de heren wierp A. van der Mey de discus 40.12 m. ver. De 400 m. horden heren leverde de overwinning op voor R. Strik van Haarlem in een t|jd van 57.9 sec. Joke van der Stelt tenslotte won de 400 m. dames in de vijj rede lijke tjjd van 6&2 «e* DEN BOSCH, 7 aug. Vee Aanvoer totaal 4931; 1525 runderen; 223 gras kalveren; 578 vette kalveren; 1622 nuch tere kalveren; 404 schapen en lamme ren; 28 fokzeugen; 385 slachtvarkens; 166 biggen; 586 slachtrunderen. Prijzen: Melk- en kalfkoeien 12001850; guiste koeien 9751425; graskalveren 525 750; kalfvaarzen, roodbont 13501850, zwartbont 12501600; klamvaarzen 12401460; guiste vaarzen 10751340; pinken 8001025; nuchtere kalveren voor fok of mesterij 275410; weide- schapen 85120; wiedelammeren 60 95; drachtige zeugen 525635; biggen 8496; slachtrunderen extra kwal. 5.20 5.55, idem le kwal. 4.555.15, Idem 2e kwal. 4.004.50, idem 3e kwal. 3.60 3.90; vette stieren 4.755.25; worst koeien 3.503.70; vette kalveren le kwal. 3.754.00, idem 2e kwal. 3.50 3.70, idem 3e kwal. 3.303.45; nuchtere slachtkalveren 1.401.75, per stuk 60 90; slachtzeugen le kwal. 2.132.18; idem 2e kwal. 2.06—2.12; slachtvarkens 2.322.44; vette varkens 100140; vet te lammeren 105130. Overzicht han del en prijzen: Melk- en kalfkoeient even ruimer - zeer rustig - weinig ver andering; guiste koeien: normaal - stroef - prijsh.; jongvee: gewoon - lui - duur; vette kalveren: Iets ruimer - iets williger - stijf prijsh.; nuchtere slacht kalveren: minder - tamelijk vlot - on veranderd: schapen en lammeren: be perkt - traag - iets aflopend; fokzeugen: behoorlijk - kalm - nauw. gehandhaafd; lopers en biggen: weinig - redelijk - stijf prijsh.; slachtvee: minder - iets stugger - goed gehandhaafd; slachtzeu gen: minder - stug - nauw. prijsh. UTRECHT, 7 augustus Vee To tale aanvoer: 3636; runderen 956; vette kalveren 122; graskalveren 31; nuch tere kalveren 423; schapen 912; varKens 242, boven 100 kg; idem 6 beneden 100 kg; biggen 848; bokken, geiten 96; melk-, kalfkoeien 1150-1425; kalfvaar zen 1000-1175; vare koeien 900-1000; pinken 700-835; stieren 1000-1400; gras- kalveren 450-725; nuchtere kalveren 40- 80; schapen 95-130; lammeren 305-160; drachtige varkens 525-675; lopers 110- 135; biggen 90-125; bokken, geiten 18- 68: vette koeien 5.15-5.35 le kwal; idem 4.85-5.05 2e kwal; idem 4.35-4.75 3e kwal; vette kalveren 3.45-3.65 le kwal; idem 3.35-3.45 2e kwal; idem 3.10-3.25 3e kwal; nuhetere kalveren 1.45-1.85; zware vette varkens 2.30-2.45; zouters 2.40-2.60; slachtzeugen 1.90-2.00; jonge slachtzeugen 1.95-2.15; melk- kalfkoeien rustig, prijsh; vette koelen redelijk, iets hoger; vare koeien rustig, prijsh; vette kalveren redelijk, prijsh; graskalveren rustig, ruim prijsh; nuchtere kalveren rustig .prijsh; fokkalveren rustig, ho ger; schapen rustig, ruim prijsh; lam meren willig, ruim prijsh; varkens rus tig, niet geheel prijsh; biggen idem. GOUDA, 7 augustus Kaas Aan voer 92 partijen. Prijzen: le kwal. 4.01- 4.13 per kg; 2e kwal. 3.75-4.00 per kg; extra kwal. 4.14-4.66 per kg; handel flauw. BARNEVELD, 7 aug. Eiereveiling Aanvoer 662.369 stuks; stemming rus tig. Prijzen (in guldens per 100 stuks)! eieren van 51/52 gram 8.21—8.45; 56/ 57 gram 10.21—10.84; 60/61 gram 11,08 Wl:U24 66/6? gram 11.48—13J58,

Leidse Courant | 1969 | | pagina 3