Ceausescu wraakt Sovjetpolitiek Werklozencijfer gaat omhoog door schoolverlaters Aanval op Gheorghiu- Dej John Paay: „Noem me geen baanbreker, ik ben gewoon een vent met goede smaak' Zaza Gabor veroordeeld mexisexi wat een. mensen GRAHAM GREENE WIL BOEKENBOYCOT VOOR SOVJET UNIE Griekenland boos op BBC VRAAG OM PERSONEEL GROEIT RADIOPROGRAMMA PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT DONDERDAG 7 AUGUSTUS 1969 I Blaam voor trek naar het zuiden TVOG ls het vakantieseizoen niet ten einde, of uit voorlopige cijfers blijkt al. dat de belangstelling voor een zonnige 7/mierontspanning in Griekenland of Spanje dit jaar onverwacht groot is. In liet geval van het land van de kolonels regering vooral een procentueel grote belangstelling: wat Spanje betreft schij nen eohter ook absolute records geslagen te zullen worden Over die grote belangstelling wordt in eommige kringen nogal gemopperd critici vinden dat de trek nuar het zuiden blaam verdient, omdat op die manier liet protest tegen de ondemocratische praktijken van Athene en Madrid ondergraven wordt Toen de grote uittocht vanuit Nederland nog moest begimien. hebben sommigen ook al geadviseerd niet naar Spanje en vooral niet naar Griekenland te gaan. Het heeft kennelijk niet geholpen: achteraf gaan nu ook Nederlanders klagen die tot dusverre gezwegen hebben Met alle bezwaren tegen Franco's dic tatuur en de oligarchie der Griekse mili taire regeerders, kunnen we niet mee doen met de ..aoh"- en ..wee'-roepers- WAT zijn de argumenten, waal-mee de bozen en teleurgestelden de trek naai* het zuiden kritiseren? In de eerste plaats wordt op die manier de economie versterkt van landen die on democratisch bestuurd worden- Ten twee de betekent dit een morele verzwakking van de burgers die in Spanje en Grieken land oppositie voeren tegen de dictatoriale staatsvorm. In de derde plaats zou men de afwijzende houding van het democra tische Westen tegen dezelfde staatsvorm verzwakken. En zo zijn er nog een paar argumenten meer. die evenwel meestal op één van de drie reeds genoemde neer komen. Vrij vertaald zouden we dus moeten stellen, dat een zo ver mogelijk doorge voerd isolement, met als nevengevolg een verdere verslechtering van de economie in niet-democratische landen, een bijdrage zou kunnen vormen om de democratie voor vrijheidslievende Grieken. Span jaarden. Portugezen ed- naderbij te brengen. We vinden dit echt een argument in de potentialis: het ..zou wellicht zo eens kunnen niet zo heel veel zwakker lijkt, ons de redenering dat contacten op grote schaal met mensen uit het vrije Westen beter irken Nu beamen we direct, dal toeristen met of Griekenland gaan lijk naar de zonnige kusten en eilanden, omdat het er relatief goedkoop vakantie- vieren is en omdat men vei-zekerd is van goed weer en een ook om andere redenen interessant reisdoel MAAR van de andere kant vragen we ons af. of critici die blaam op de zomerse trek naai* het zuiden wei-pen. niet overdrijven. Ze moeten tegelijkertijd elk toeristisch of zakelijk bezoek aan landen met een communistisch regime verwerpen; ze moeten het betreuren dat we ons met zijn allen haasten om de kerken van Flo rence te bewonderen, waarvan de aarts bisschop een vooruitstrevend pastoor honds behandelt; ze moeten bezoeken aan Zuid- en Midden-Amerika ontraden; contacten met Indonesië en andere Azia tische landen betreuren en vooral ook niet vergeten, wat er in vele Afrikaanse landen aan ongerechtigheden gebeurt. Er blijft dan niet zo heel veel meer over. want ook in de landen van het democratische West-Europa valt wel het nodige onkruid te bespeuren in wat als een fraai bloementuintje aangeprezen Moeten we bij voorbeeld niet de ge meenten gaan boycotten, waar de dominee of gemeenteraad de brave bevolking ver biedt op zondag te gaan zwemmen of waar plaatselijke autoriteiten de toeristische genoegens door handige maatregelen alleen maar aan een exclusieve kapitaal krachtige groep voorbehouden wil? HOE eerder de dictatuur in Madrid. Lissabon en Athene verdwijnt hoe beter. Maar wc geloven dat daarvoor an- dei-e maatregelen nodig zijn dan een advies om in de zomervakantie zo te handelen, dat de bewuste landen ervaren ook in dit opzicht in isolement te ver- Trouwens. we hebben zo'n idee. dat als puntje bij paaltje komt. alleen de Neder landers aan de Spaanse kusten en op de Griekse eilanden verstek zouden laten gaan. BOEKAREST (DPA) De Roemeen - ze partijchef Niclac Ceausescu heeft zich nadrukkelijk gekeerd tegen de Sov jetdoctrine van begrensde soevereiniteit voor de socialistische landen en tegen in menging in de zaken van zulke landen. In een toespraak van vijf uur op het tien de partijcongres in Boekarest noemde hij de ontwikkeling van vriendschap en samenwerking tussen de veertien socia listische landen ook China hoort daar bij „de kern van onze buitenland se politiek", maar hij stond op het recht van elke partij zelf de binnen- en buiten landse politiek te bepalen. Bij een „imperialistische aanval" moe ten de landen elkaar helpen, maar de wijze waarop moet in onderling overleg worden bepaald. Het socialistische inter nationalisme (waal-mee de interventie in Tsjecho-Slowakije gerechtvaardigd werd) impliceert volgens Ceausescu niet het opofferen van de nationale belan gen. Integendeel: het bevestigt ze. Het ene land mag zijn hoop op vooruitgang niet i^-jv£ï;vulliqg elpengaan 'ten koste van het andere. Ceausescu gaf toe, dat er „een reeks meningsverschillen" tus sen de socialistische staten bestaat. De ze kunnen worden overwonnen als 't ver enigende beginsel centraal wordt ge steld en de nationale onafhankelijkheid wordt geeerbiedigd. Voorwaarde voor de veiligheid in Europa noemde de Roe meense leider erkenning van de beide Duitse staten en de bestaande grenzen. Hij pleitte voor regionale verdragen en kernwapenvrije zones. De NAVO en het Pact van Warschau moeten gelijktijdig worden opgeheven. Afspraken aangaande het afzien %'an geweld acht hij van groot belang. Hij verzocht het congres de be sluiten van het centrale partijcomité van april 1968 te bevestigen, waarbij de ten onrechte veroordeelden gerehabi liteerd worden. Bij sommige van deze veroordelingen was de vroegere partij leider Gheorghe Gheorghiu-Dej zelf be trokken geweest. „Daarom voelen wij ons verplicht de negatieve aspecten van diens werkzaamheden te kritiseren, maar wij willen zijn verdiensten voor partij en vaderland niet kleineren Tsjecho-Slowakije en de Sovjetbe zettingstroepen zijn voorts voornemens van 18 tot 25 augustus gezamenlijk ma- j noeuvres te houden in en om de grote steden van het land. De plannen, die betogingen op de eerste verjaardag van de Russische inval in Tsjecho-Slowakije j (21 augustus) zouden kunnen verhinde- I ren, zijn nog niet officieel bevestigd. „Noem me geen baanbreker, want er valt in de lichte muziek niet zo veel te breken. Ik ben veel meer een man met een goed ontwikkelde smaak voor muziek. Wat wil je? Ruim vijfentwintig jaar heb ik zelf op de Bühne gestaan. Die houthakkersopnamen van deze of gene beatgroepen hoeven voor mij niet. Er zit talent genoeg in Nederland, op iedere straathoek kun je ze vinden. Maar je moet er moeite voor willen doen. Je moet ze als kasplantjes opfokken, tot ze het maximum van hun kunnen benutten. Pas dan moet je ze de studio inslepen om een plaat te maken. Pas dan kan het effect navenant zijn aan de kosten en de tijd, die eraan b.esteed werden". PALMA, Majorca (A.F.P-). De Amerikaanse actrice van Hongaarse afkomst, Zaza Gabor, is in Palma de Majorca tot twee maanden gevangenisstraf en vijfduizend peseia boete veroordeeld, omdat zij in november vorig jaar een Spaanse politieagent zodanig met een ijzeren staaf heeft bewerkt, dat hij twee weken het ziekenhuis in moest. Zaza hoeft niet naar de gevangenis. In Spanje wordt een gevangenisstraf in dergelijke gevallen omgezet in huisarrest. Nederland naar Biennale Parijs DEN HAAG Nederland zal deelnemen aan de zesde Manifestation Bienale et Internationale des Jeunes Artistes, die van 30 september tot 2 november te Parijs wordt gehouden. Voor de afdeling „arts plastiques" zal werk worden ingezonden van Boezem, Dirk Muller, Pieter Holstein en John j Stoel (fotograaf); voor de afdeling „travaux d'équipe": Maarten Binnendijk met de groep A.B.C.; voor de afdeling „composition musicale": Louis Andriessen, Reinbert de Leeuw en Peter Schat; voor de afdeling „film pour le cinéma et la télévision: „Kees Meyering. de maa,ul juli" 1969 ongunstiger .Tonne Severijn en Geert Voskamp: in dan een maand eerder. Dit is echter een het kader van de afdeling „Spectacles jaarlijks terugkerend verschijnsel: tel- zal de groep Studio_ Scarabee j keus in juli laat een groot aantal jeug- vooratellingen geve „Een schel vrouwenkoorfje, een goed arrangement, dat brengt sfeer op de plaat John Paay vader van de beken de Patricia heeft het al gezien in de korte tijd, dat hij bij gram- mofoonplatenmaatschappij C.N.R. werkt. Voor hem geen dertien-in- een-dozijnprodukties, voor hem slechts platen, die de naam muziek waard zijn. „Enige maanden terug werd ik door iemand van C.N.R. benaderd met het verzoek de open gevallen plaats van Addie Klein geld in te nemen. Zoals je weet, heeft Addie het te druk met Hein tje. De zanger van de Rotterdamse „Soul Sound" in actie. Puur talent, volgens John Paay. Ik was al een tijdje op zoek naar een vaste job. Dat los werken is toch maar niks. als je een gezin achter je hebt staan. En toen ze me een goed salaris boden heb ik toegehapt. Waarmee ik dan gelijk kwam te zitten met de erfe nis van Kleingeld. Niet te geloven ge woon. Als general-producer moest hij alle artiesten behartigen, maar de eni ge, die aan zijn trekken kwam, was Heintje Nu moet ik zorgen, dat CNR alle contractuele verplichtingen alsnog nakomt. Er zijn een heleboel arties ten bij, waar ik totaal niets in zie, maar breng dat de grote heren maai eens aan het verstand. Enfin, als al die rompslomp achter de rug is, kan ik pas goed van start gaan. Ideeën Het zal wel door de nieuwigheid ko men, maar ik zit boordevol ideeën. Dat heb ik trouwens altijd al gehad, maar vroeger had je de remmende werking van de mensen, die verant woordelijk waren voor een produktie. John Möring, Hans van Hemert, Ri chard Dubois. Noem ze maar op. Bij stuk voor stuk heb ik gewerkt als co- producer. maar als je met een leuk ideet1 komt, kijken ze je kwaad aan. Omdat zij er toevallig niet opgekomen zijn. En voeren ze het uit, gaan ze zelf met de eer strijken. Ze zitten nu alle maal te wachten op wat ik zal gaan doen. Nou. ze zullen het weten. Met mijn produkties zal ik toevallig wel eens gaan bewijzen, dat ik er kijk op heb. Een schel vrouwenkoortje hier, een goed arrangementje daar. Sfeer, dat moet je op je plaat hebben. An ders kun je net zo goed op de Moker hei gaan zitten. Daarnaast moet je natuurlijk het commerciële effect niet vergeten. Ik heb een opname gemaakt met Marco Maar. „Bier en limonade" heet-ie. Muzikaal gezien niet om te pruimen. Maar reken maar. dat ie in elke juke-box zit. Moet je kijken, wat een omzet dat wordt. Rotterdamse soul Mijn eerste echte produktie komt eind volgende maand uit. Een opname met de Rotterdamse „Soul Sound". Puur talent man, dat spettert er gewoon af I Als je die groep hoort, ga je de „Free I zien als een stelletje amateurs. „Soul I bound to the soul sound" moet het hier II helemaal kunnen maken. Ik geloof er H heilig in. Daarnaast ben ik momenteel fl aan het experimenteren met de „Har- I bourlights". je weet wel die drie meis- I jes, die al op meer dan dertig produk- I ties een koortje hebben gezongen. Hei I werd tijd voor een eigen plaat. In on- Q derling overleg hebben we „Sing me a I love song" gekozen. Een dijk van een plaat, zou Joost zeggen. Persoonlijk I durf ik echter nog niets te voorspel- I len. Alle insiders hebben gezegd, dal I die opname het einde was en meestal komt er dan niks uit. omdat het pu- 1 bliek er niet met zijn pet bij kan. En die moet het tenslotte kopen. Weet je wat het mooiste was? Dat de I manager van de Free laatst naar me I toe kwam om te vragen of ie de Har- I bourlights niet voor vast kon arrange- ren. De Freelations bevielen niet zo. I zei ie. Toen heb ik hem verteld, dat een p optreden met de Harbourlights te duur zou worden. Per slot van rekening moet Patricia, die er ook in optreedt, als solo-artieste betaald worden. Toen I heeft ie zich toch maar bij de Freela- i tions gehouden". Han Avöt I I dat men in de Sowjet-Uu.^ Lijn werk I oteun aan onvrue censureerde en dat hij niets mocht pu- I J bliceren waarin niet iets veranderd was. T) 1 De boeken van Greene zijn tot nu toe KllSSlSCllC I steeds onveranderd in de Sowjet-Unie schrijvers uitgegeven. Het uitwijken van Koesnetsow is de druppel geweest die de emmer heeft doen overlopen. Het moet nu uit zijn met het LONDEN (AP) Dc Engelse schrijver I uitgeven van schrijvers, zoals Greene, in j Graham Green, die al lang grote bekend- de Sowjet-Unie. heid heeft in de Sowjet-Unie. heeft zijn I „Dit is geen zaak van koude oorlog of mede-auteurs opgeroepen om geen toe- I politiek partijkiezen", schrijft Greene; Het is eigenlijk pas sinds kort dat onze t.v.-inkopers zich zijn gaan interesseren voor Spaanse produkten. Dat die late interesse toch nog gekomen is vinden we overigens plezierig. We hebben er een paar welgeslaagde uitzendingen aan te danken gehad. Gisteren bood de NCRV ons het gezelschap van Antonio in De Falla's El amor brujo, van die rituele vuurdans, weet u wel. Geënsce neerd tegen een indrukwekkend „na tuurlijk decor" werd het een impone rend t.v.-gebeuren. stemming te geven dat hun werken Sowjet-Unie worden gepubliceerd, moet duren zolang in dat land bet werk van Alexander Solzhenitsen niet mag worden uitgegeven en de schrijvers An drei Sinjawski en Joelie Daniel in ge vangenkampen zitten. Greene deed zijn oproep door middel van een brief aan de Times. De aanlei ding hiertoe was het „overlopen" naar het westen van de Sowjetschrijver Ana toli Koesnetsow. Deze had er te Londen over geklaagd ,Men heeft ons al te zeer bevoorrecht (onze vijanden konden zeggen dat wij omgekocht zijn) omdat, in tegenstelling tot de Sowjet-auteurs, onze werken zon der veranderingen zijn uitgegeven. Men had ons de indruk gegeven dat er in de Sowjet-Unie culturele vrijheid bestond. Het is niet juist, zei men. dat wij alleen maar Dickens uitgeven hier, wij publi ceren ook het werk van Snow, Gals worthy, Murdoch en zelfs van de katho lieke Graham Greene". Greene besluit zijn brief met een op roep aan „mijn medeschrijvers om hun toestemming te weigeren tot het publice ren van hun werk in de Sowjet-Unie zo lang als het werk van schrijvers daar wordt onderdrukt en er auteurs in de gevangenis zitten". (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Het grote aantal school verlaters is er de oorzaak van, dat de werkloosheidscijfers aan het einde ATHENE (Reuter) De Griekse regering beraadt zich over het indienen van een formeel protest bij Engeland. I Athene is namelijk ontstemd over de 1 De stijging van het aantal werkloze I Griekstalige uilzendingen van de BBC trad in alle provincies op. In va" maandag en dinsdag, waarin ge-j alle provincies, behalve Zeeland, ook het aantal werkloze vrom Eind juli stonden 5000 jongens van 14 Urn 18 jaar als werkloos genoteerd. Des kundigen verwachten, dal zij zeer bin nenkort niet meer in de statistieken zul len voorkomen. De zogenaamde school verlaters laten zich namelijk vaak wel inschrijven, maar wensen plaatsing Een woordvoerder van de BBC in Lon den zei vanavond dat de berichten geen andere betekenis hebben dan het voor Grieken in de herinnering terugroepen van radio-uitzendingen in oorlogstijd ,,De berichten worden omgevormd tot te steUen tot na hun vakanties. De werk- gecodeerde oorlogsberichten. De enige loosheid onder mannen is het grootst in bedoeling is luisteraars geïnteresseerd te j Groningen en Drente (2,1 procent elk), maken zodat ze ons brieven toesturen het laagst in Utrecht (0.7 procent) en de met hun ervaring", beide Hollanden (elk 0.9 procent). Overigens was dit niet het meest op zienbarend programma gisteren, even min als een als altijd wel bezienswaar dige aflevering van Bureau Bristol. Op zienbarend, sinister haast, was het beeld dat Hier en Nu ophing van abortus praktijken in Londen zoals die gegroeid zijn sinds Engeland de toepassing abortus legaliseerde. Hier en Nu stelde de moralistische kant van de zaak niet aan de orde. Gaf uit sluitend feiten over particuliere klinie ken die tegen krankzinnig-hoge hono raria profiteren van de wanhoop var vrouwen die bjj honderden uit West- Europa komen om „geholpen" te den. Die daarbü vette premies bieden aan taxichauffeurs die hen aan klan ten helpen. Daarbü een medisch schan daal veroorzakend dat Engeland op eei kwetsbaar punt in een heel kwaad dag licht stelt. Op „I" zagen we de NOS-samenvatting van de Wereldkampioenschappen Wiel rennen te Antwerpen. Met Barend Ba- rendse als commentator. Die heeft eigen stijl die niet iedereen goed ligt. Hij verspreekt zich wel iedere t.v.-commentator wel overkomt. Maar over het geheel doet hij zijn werk niet kwaad en heeft het grote voordeel dat hij de mentaliteit van de wielren ner kent en dat hij van die kennis uit zijn oordeel geeft. Sommigen van onze collega's hebben voor Barendse geen goed woord over Dat gaat ons te ver. We vinden het on gepast om onlustgevoelens die elke t.v.- criticus deze weken heeft (je zit vrijwel elke avond te kqken naar volslagen helangrqke zaken die geen laar behoeven) af te wentelen op man die, als ieder ander, bepaalde stop woorden heeft en. als ieder ander, zich wel eens verspreekt. Barendse de ideale sportcommentator. Die ideale sportcommcntator bestaat niet. Het heeft das geen zii rekend Barend Barendse te verwqten dat hjj dat schaap met vijf poten is. Vg. NEDERLAND I STER (Reclameuitzendingen om 18.56, 19.03, 19.56, 20.16) NOS •18.50 uur: Pluimpje 19.00 uur: Nieuws in het kort KRO 19.07 uur: Miksuccessen 20.00 uur: Journaal (NOS) 20.20 uur: Brandpunt, actualiteitenrubriek Ik ben eeil olifant, madame, t.v.-spel. 22.30 uur: Journaal (NOS) NEDERLAND II STER (Reclameuitzendingcn o 18.56, 19.56, 20.16) NOS 18.50 uur: Pluimpje 19.00 uur: Nieu\\s in het kort 19.03 uur: Scala, magazine VARA 19.30 uur: Coronation Street. 20.00 uur: Journaal (NOS) •20.20 uur: De Shadoks en Gibi's ,t.v.-strip •20.22 uur: De Virginian, Journaal (NOS) De met aangegeven programma's zijn kleurentelevisieprogramma's. DONDERDAG NCRV: 18.00sonar Koorzang en mandoline-orkes 18.41 «Actualiteiten. 19.00 Stei ammofoonmuztek. 19.15 Stereo: n i het leger des heils (gr.). 19.30 i stival: Haarlemse orgelmaand 1: 18.11 Radiojournaal. 18.25 Stere s. 19.30 Nie fif dichtbij. 22.40 Mededelingen. 22.4 stereolicht gevarieeri Marty golft op lange afstand IKOR: 19.35 Kerk Jakob-Israël, Saulus- Paulus, Schönberg-Schoenberg'n bij-wijzc- van-spreken muziekprogramma. AVRO: 20.05 Zingen geblazen: liedjesprogramma. 20.30 Stereo: Gitaarspel: klassieke muziek (gr.). 22.00 Zo goed als nieuws, berichten van toen en de feiten van nu. 22.30 Nieuws. 22.40 Ra- ifoonmuziek. 19.00 :rberichten. 19.30 Lichte mu- incert. 20.10 Boekbespreking 20.25 Intermezzo. 20.30 Hoorspel. 21.37 Pro- 22.15 Gevarieerde muziek. VRIJDAG I (402 m) KRO: 7. ,vs. 7.10 Het levende woord. 7.15 Stere ïerie: klassieke muziek (gr.). HILVERSUM (dal Poppetgom digen, die van school zün gekomen, zich degenen, die op aanvullende werken of Ton Hartsuiker heeft de commissie inschreven. De situatie is dit jaar inzake de ingezonden Kunsthandel Ina Broerse, Nieuwe Spie gelstraat 57 Amsterdam, exposeert van 9 augustus tot 9 september aquarellen van Ciano Siewert, edelsmeedwerk van Lous Martin, etsen uit Hongarije van Arnold Gross en nieuwe ceramiek. Pionier-vlieger overleden Gordon Stuart Harrower, de pionier-vlieger die samen met de gebroeders Wright heeft geoefend en die in de eerste wereldoor log piloot was. is in Montreal op 78-jarige leeftijd overleden. gunstiger, dat de styging het aantal werkloze mannen kleiner v dan in juli 1968. Eind juli 1969 waren er 34.80U zonder werk, 1,2 procent van de afhan kelijke mannelijke beroepsbevolking. Een maand geleden waren 29.400 mannen werkloos, wat een stijging met 5400 man nen betekent. EirJ juli 1968 waren 52.300 mannen zo. .der werk. In die maand trad een stijging met 6100 man nen op. Eind juli 1969 waren 6700 vrou wen zonder werk tegen 5900 een maand j ning. Van geleden en 7100 een jaar terug. De toe- I geen sprake. sociale werkvoorzieningsobjecten zün in gezet) bedroeg eind juli 47.100 mannen en 7500 vronwen. Daartegenover waren op hetzelfde moment 86.300 vacatures geregistreerd voor mannen en 39-800 Hierbij kan worden aangetekend, dat de aard van de vacatures niet altijd overeenstemt met de mensen en de kwa liteit van bet aanbod. Bovendien vallen vacatures en aanbod van personeel niet altijd plaatselijk samen. In de westelijke provincies groeit nochtans enige span- spanning is echter nog Filmcopie van „Groene baretten verbrand SANTA CRUZ (AP) In de Bolivi- j aanse stad Santa Cruz hebben studenten j van de plaatselijke universiteit een bio- j scoop bestormd waar de Amerikaanse I film „De Groene Baretten" werd ver toond. Zij wisten de filmcopie te bemach- tigen en verbrandden deze. Volgens een woordvoerder van- de studenten was de j actie bedoeld als protest tegen de Ameri- j kaanse militaire interventie in Vietnam. I Montaigneprijs voor burgemeester Florence HAMBURG (DPA) De stichting FVS Hamburg heeft de Montaigneprijs voor '69 toegekend aan de burgemeester van Florence, Piero Bargellini. Deze prijs van 22.500 gulden geldt het aandeel van de Romaanse volkeren in de verzorging van het Europese cultuurbezit en de bevordering van de supranationale gezindheid en het humanitaire streven- Bargellini heeft de prijs gekregen voor zijn initiatieven en organisatietalent bij het redden van de stad en haar onvervangbare kunstschatten bij de overstromingsramp van enige jaren geleden. In de reeks shows van de Britse tele visiekomiek Marty, die de VARA deze zomer op het scherm brengt, kunnen de kijkers vanavond Marty o.a. zien opereren als lange-afstand-golfspeler, een optreden dat men ook al heeft kun nen zien in de Montreuxshow van Marty. Verder ziet men Marty Feldman als commentator bij de voetbalwedstrijd EngelandParaguay, waarbij hij zijn chauvinistische gevoelens meer dan de vrije loop laat, hij beleeft een bijzonder vreemde bustrip en tenslotte geeft Marty zijn aparte visie op de slag om Engeland. Medewerking verlenen ook ditmaal weer John Junkin en Tim Brooke- Taylor. Regie: Marty Feldman en Bar ry Took. (Nederland 2 21.40 uur) Medezeggenschap in bekroond t.v.-spel Het spel „Ich bin ein Elefant, Madame", dat de KRO-telcvisie vanavond in de serie Zomertheater uitzendt heeft een zeer actueel gegeven tot onderwerp: de hoogste klas van een gymnasium is in opstand gekomen tegen de leraren. De klas eist medezeggenschap. Regisseur Peter Zadek heeft alle fil mische middelen aangegrepen om het probleem van de studerende jeugd zicht baar te maken. Hij heeft hierbij noch de school noch de jeugd gespaard. Aan het slot van dit spel worden voorbijgan gers geïnterviewd op straat en hun reac tie op het jeugdprobleem is uiterst dra matisch en onthullend. „Ich bin ein Ele fant, Madame" werd onlangs op de Berlinale met een prijs bekroond. (Nederland I - 20:45 uur). godsdienstige kroniek. 10.00 Stereo: 7.50 Overweging). 8.11 Vakantie-jeugdprograrmn 8.32 Vakantietips. 8.45 Voor 4.00 Dit is uw leven, hoorspel lichte grammofoonmuz. TROS [evarieerd platenprogramma. I6.no Sportkompas. 17.45 m) AVRO: 7.00 .10 Ochtendgymnastiek. 7.20 Stereo I diojournaal. 8.20 Stereo: lichte grammofoon-H .uziek. (8.30—8.33 De groenteman). 8.50 Moi-| genwijding. NOS: 9.00 Stereo: Berlioz mi Vno, ri. - ters. 10.10 Arbeidsvitaminen: populair vcr-l zoekplatenprogramma(11.00—11.02 Nieuws) I 11.30 Stereo: pianorecital: klassieke muziek I 11.55 Beursberichten. NOS: 12.00 Blik op drg ilair programma over ontwik-I Overheidsvoorlichting: lever ruimte is. Samenstelling er Thon Raes. 12.40 Stereo: lichti VARA: 13.11 Actual! ecital (gr.): kelingshulp. popula ilp. 12.31 lofoonmuziek. i-klassiel orkestmuziek (gr.). NOS: 14.30 mermuziek (gedeeltelijk stereo). 15.10 Sterc< lichte grammofoonmuziek. 15.30 Brood op c plank, programma over beroepskeuze. 15. Spelen met taal. VPRO: 16.00 Nieuws. 16. Eerste Panafrlkaanse Kulturele Festival. A 17.55 Mededelingen. """""'M III (240 l Nieuws. Show. (10.00 Nieuws). 11.00 Nieuw_ 11.02 Felix Meurders. VPRO: 12.00 Nieuw.' 12.03 Top-30. (13.00 Nieuws. TROS: 14 FI Nieuws. 14.03 Lynx (of Los). AVRO: 15.0*1 Nieuws. 15.03 Muziek Boetiek. (16.00 Nieuws) 17.00 Nieuws. 17.02 Radiojournaal. 17.05—18 Nederlandse toppers. BRUSSEL NED. (324 m) 12.00 Nleuv.' I 12.40—12.48 Weerbericht, mededelingen er- SOS-bericht, dagklapper en beursberichter 13.20 Tafelmuziek. 14.00 Nieuws. 14.03 Symfo nisch concert. 15.00 Nieuws. 15.03 Kamermu ziek. 16.00 Nieuws. 16.03 Beursberiohten Folklore en volksmuziek. 17.00 Nieuws, weer bericht en mededelingen. Aansluitend: jazz-

Leidse Courant | 1969 | | pagina 2