FRANS HALSPLANTSOEN PICKNICK-PLAATS Honderden Voorschotenaren zoeken en vinden verkoeling bij de Vliet i$K Geplaatste John Martens gewipt door Perch Nielsen Leuk tempo Het lijkt wel of ze de trein moeten halen Gouden bruidspaar in Zoeterwoude HR Voorschotens jongetje (8) op expeditie Driehonderd kinderen starten speelstad in kantine van MOC BIOSCOPEN MARKTEN Brief uit Mahlerstraat had gewenste resultaat DINSDAG 5 AUGUSTUS DE LEIDSE COURANT Voorschoten heeft m Vlietwyk U ver- r gewaardeerd, Van onze correspondent VOORSCHOTEN De gemeentelijke beplantingsdienst het «tukje groen tussen de Vliet en de laatste bebouwing var anderd In een prachtig buurtpark. Het wordt door de bewoners to «elfdat dit buurtpark een probleem begint te worden. De mooie zomer doet dagelijks, maar vooral in de weekeinden honderden Voor schotenaren naar dit park vluchten om verkoeling te zoeken bij het water van de Vliet. De grasvelden zijn iedere dag het bezit van hele families, die zich vermaken met rissen» varen, eten en zelfs hiervoor de gezinstent meebrengen en opzetten. maken van het mooi en juist aangeleg de parkje, betekent thans voor het ge meentebestuur denkwerk om het uit de hand lopen te voorkomen. De gemeente raad is op reces en het deel van het dagelijks bestuur van de gemeente, dat niet op vakantie is, vertrouwt op an der weer, waardoor de toestand bij de Vliet zichzelf zal regelen. Geen spijt Voorschoten is een van de weinige ge meenten, waar iedereen het openbaar groen mag betreden, zoals dat officieel genoteerd staat in een raadsbesluit van twee jaar geleden. Over dat besluit heeft niemand ooit spijt gehad. De Voórschotense burger weet over het al gemeen de gemeentelijke gazons te waarderen. Tenten opzetten en voetbal len is echter in Voorschoten verboden. De politie is soepel en heeft reeds de pogingen op „tentenbouwers" opgege ven. Onderbezetting en ziekte gevallen in de groep Rijkspolitie Voorschoten zijn oorzaak van een verminderde sur- veilliance. Het Frans Halsplantsoen, dat twee maanden geleden gereed kwam, is op gezet als een wandelparkje met een be perkte gelegenheid tot rusten op de houten banken. De papierbakken zijn nog niet aangebracht en sanitaire voor zieningen werden niet in het aanleg- schema opgenomen. Niemand had een dergelijke vlucht naar dit park verwacht. Het park is deze wekèn zo intensief gebruikt voor doeleinden waarvoor het eigenlijk niet neergezet is, dat er thans reeds een vervuiling aan het optreden is. Families die de gehele dag langs de Vliet ver toeven, drinken niet alleen, maar ont doen zich ook van de noodzakelijke be hoeften. Hiervoor zijn de bosjes de aan gewezen plaats. Pluim De pluim, welke de burgerij van Voor schoten de gemeentelijke beplantings- dienst geeft door zo druk gebruik te Ds. Van Drie wordt studenten predikant LEIDERDORP Ds. J. van Drie, ge reformeerd predikant te Leiderdorp, heeft het beroep om studentenpredikant in Delft te worden, aangenomen. Aai: het eind van dit jaar zal liy Leiderdorp verlaten. Dominee Van Drie onder wiens pasto raat in het nieuwe gedeelte van Lei derdorp de grote Scheppingskerk ge bouwd werd, is vanaf 1964 werkzaam geweest in Leiderdorp. Bij andere kerk genootschappen, die van de rooms-katho- lieken en hervormden,, is ds. Van Drie een zeer geziene figuur. In tal van oecu menische activiteiten, zoals diensten en gespreksgroepen had hij altijd een grote en zeer gewaardeerde inbreng. LEIDEN. Tot hoofd van de St.-Pan- crasschool, Boerhaavelaan 298, is be noemd de heer W. J. G. de Grood, die reeds als onderwijzer aan de school verbonden is. - A•»- Met „geleende" autoped LEIDEN Lichtelyk verbaasd brach ten twee politieagenten gisteravond om streeks 9 uur op de Hogewoerd een jongetje tot stilstand, die daar met ontbloot bovenlijfje in volle vaart met een autoped raasde. Bij nadere informatie bleek het een 8- iarig knaapje uit Voorschoten te zijn, die 's middags zijn woonplaats al had verlaten. Om zijn tocht wat te veraan genamen „leende" hij onderweg ergens ingezien een step, waarmee de reis naar Leiden werd voortgezet. Eenmaal daar aangekomen, ondernam hij een uitgebreide verkenningstocht. De agenten maakten daar echter op de Hogewoerd een eind aan en brachten de jongeman weer naar zijn ouders, maar niet na onderweg eerst de autoped te hebben terugbezorgd. LISSE „Zwembad de Lis", deze naa mwordt door b. en w. van Lisse voorgesteld voor het nieuwe overdekte zwembad dat eerstdaags in gebruik ge nomen wordt. Door de Commissie voor Sport en Recreatie wag voorgesteld de naam „Zwembad Meer en Duin", doch b. en w. achten „Zwembad de Lis" meer passend en beter in het gehoor te liggen. De Raad zal over de naam gaan beslissen. Gistermorgen zijn ingléstude'el'd""%h müëMk'-""§ëlïïaïikt.De VOORSCHOTEN ruim drie honderd hinderen in de leef tijd van 7 t.m. 12 jaar naar het voor malige Marine Opkomst Centrum iji Voorschoten getrokken en brengen de laatste week van de zomervakantie in de speelstacl door. Vijftien medewerkers van het Creatief Centrum Voorschoten stonden klaar en hebben de kinderen opgevangen en aan het werk gezet. In een week moet in en om de voormalige kantine van het M.O.C. een eigen stad onstaan. Een stad waar de nadruk gelegd wordt op het zelf bezig zijn en zelf ontwerpen. Onder leiding wordt getimmerd en ge zaagd, geboetseerd, geschilderd, ballet eigen radio-omroep was al spoedig actief. Niet alleen de eigen muziek ge maakt door gitaarspelende jongens en meisjes, maar ook het gesproken woord door kleine voordrachtkunstenaars en moppentappers voortgebracht, houdt naast de orde-berichten de vaart erin. Het ligt in de bedoeling eind van de week speelstad te hebben, een stad zon der huizen, maar overvol met eigen vondsten, welke ontsproten zijn uit de fantasie van de kinderen onder leiding van creatieve volwassenen. Speelstad is het besluit van de vakan tiebezigheden 1969, die reeds nu, mede door het prachtige weer, een succes blijken te zijn. Roomburgtoernooi LEIDEN Ook gisteren, maandag, verliepen de zaken weer voortreffelijk, as dit dan mede te danken aan de schitterende weersomstandigheden, die dit toernooi tot nu toe volop begunstigen. Reden te meer dus voor de wedstrijd leiding om de toekomst' hoopvol tege moet te zien. De B-partijen vormden deze dag de hoofdschotel en er is in deze sector dan ook verwoed gestreden. Bij de heren ivieL een grote verrassing te noteren. De gebrilde John Martens moest zeer ver rassend zijn meerdere erkennen in Perch Nielsen. In de eerste reeks ging de.strijd tot 5-5 gelijk op, waarna de grotere vastheid van Perch Nielsen de doorslag gaf (7-5). In de tweede reeks kwam Martens echter goed terug en zeer scherp spelend met prachtige backhand- passings wist hij deze voor zich in te palmen (2-6). In de beslissende reeks hervond Perch Nielsen echter juist op tijd zijn rithme en met 6-4 wist h(j deze reeks en daarmee de partij voor zich Ronald Blommendaal en Koen Dekker vochten 'n prestigeduel uit, welke eerst genoemde na somtijds eindeloze ralleys met 6-3 in de derde in zijn voordeel wist te beslissen. Rob Koggink bewees tot de kanshebbers gerekend te moeten wor- Een avondje uit in circus Heros LEIDEN. Op weg naar het Nationaal Italiaanse Circus Heros vraagt iemand aan een taxichauffeur waar het Zoe te rveld is. „O, je moet zeker ook naar het circus?". „Nou, ik zal het kort met je maken: er bestaat geen Zoe ter veld. Dat staat wel op die affiesjes maar dat is een stomme stunt van het circus. Er zitten natuurlyk veel Duitsers in die zaak en die kunnen de „sch" van Schut tersveld niet uitspreken. Die maken iets van SJoetcrveld en dan volgt Zoeterveld, hè Karei, dat dacht jij toch „Wat?", zegt Karei zweet af vegend, „O, ja; dat heb ik altyd al gezegd". Ik loop tussen de enorm grote benen van een clown door de showtent in, het walhalla van de avonturiers. Precies om acht uur begint het spectakel, Tarantella 1969 genaamd. Snelheid allemaal familie van elkaar moeten zijn, maar ze lopen nogal door elkaar. In een familie met zuiver Italianen lopen twee hoogblonde Fran ceses en in een familie met Marokkanen liepen diezelfde Francoises mee. Nou ja, een kniesoor die er op let. Het Is gewoon een circustruc. Pauze. Kinderen worden op de olifant gekiekt, pa's halen hun biertje en het echtpaar gaat weer verder met hun ruzie. Het publiek, dat een beetje oplet krijgt een extra nummer te zien. De neon O van 't woord Heros doet het niet. Een rood geklede sup poost klimt het zeildak op v.: n de grote tent. Hij glijdt uil:, blijft liggen op 'n dwars balk, klimt hoger, struikelt weer en grijpt zich nu op tijd vast. De opmerkingen barsten los: „Nou is alles uit". „Nu de H nog". „Hij doet het toch niet" nog dat soort flauwiteiten. Na precies show, dat zijn de sterke wordt alles afgewerkt, alsof door te grappen, ze valt door v:-ftien mlnuten de pauze punten. Pas later begrijp je het hele circus de trein van de mand. maar blijft staan. dan net voorb« 'heeft de man dat men meteen in het begin tien uur m0et halen. In de derde piste wordt een het fi.eflapt. finerend staat zijn beste kruit verschoten De familie The John's springt handstand gemaakt op een het wepr te ,e/en. Circus He_ heeft. Een werkelijke gave grollen makend'op de tram- losse laddiN Acher het doek ros tot in de puntjes afgewerkte poiine. de familie Portorieo wordt op een fluitje geblazen: paardendressuur. Maar liefst maakt ook al grappen, soms wegwezen, de volgenden Dan volgen er eigenlijk nog 24 merries en hengsten draai- oude, soms bijna nieuwe. Dan moeten op. maar drie aardige nummers: en op het knallen van de jS alles donker, tussen de tri- Er komen zeven Marokkaan- liet gooi- en smijtwerk boven zweep en op het ritme van de bunes dondert een clown naar se krachtpatsers The Boys in de nok, de dompteur met muziek. „Daar kan Boltini beneden, plotseling aan de an- Machawa. Ze zijn sterk: Eén zijn leeuwen en de veertien nog wat van leren", wordt er dere kant van de tent nog man tilt er zes op. olifanten. Een werkelijk irri- achter me gefluisterd. Het één. Ze moeten de aandacht Dan volgt een klassiek num- tant nummer was dat van zaagsel in de piste stoft hoog afleiden. Ze blazen bekende mer, maar met bijzonder veel de clowns die meenden Gra- op, de ruzie tussen een echt- deuntjes uit hun trompet, on- accuratesse uitgevoerd: de nada le moeten zingen. Lang- paar ook. Ze gaan verder uit danks hun buitelingen spelen hogeschool. De familie Tanji dradig, en herhaling op her- elkaar zitten. Hij kijkt giftig ze erg goed. „Ik zie niks", verzorgt dit nummer, ze laten haling; nee, dat was jammer, naar haar, ze steekt haar huilt een kind. Het licht gaat vijf paarden dansen op het Zo'n nummer moet men tong uit. Een knal van de aan; de clowns zijn weg; het ritme van de muziek: door sclirappen, want als kinderen zweep brengt een pauze aan kind heeft nog niets gezien, de knieën, een hupje. Meester- niet meer lachen, waar blijft in hun ruzietje. De familie Mares staat in de lUk- het circus dan. Het circus be- schijnwerpers. Nog steeds dat 1staat immers bij de gratie Razend tempo hoge tempo op drie plaatsen hamillCS van de ouders die Idndereii tegelijk is er showbusiness. Je hebben. Een pakkend slot en De paarden lopen met zes moet wel iets missen, maar de Er volgen nog meer families, de tribunes lopen leeg. Een tegelijk op de achterbenen de grote trucs kan je volgèn: Vreemd. Alles heet familie of tweeduizend mensen dringen piste uit. Men wil klappen, slappe draad. Het meisje ver- gezin, maar wat zou dat een naar buiten. Het echtpaar maar het volgend nummer is liest bijna haar evenwicht en enorm aantal artiesten ople- ook. Hy kjjkt haar giftig aan. al begonnen. In razend tempo probeert dat te verbergen veren. De artiesten zouden E. v. K. den, door gedecideerd Mat Hartelok in twee sets terug te wijzen. Har Meijer toonde aan dit toernooi in vorm te zijn met harde forehandvegen gaf hij De Vieg geen enkele kans (6-2, 6-2). Peter Burki en Rob van Min vochten ellenlang duel uit, waarbij de hitte beide spelers danig parten speelde. Bur- door op het beslissende moment net iets meer geluk te hebben dan zijn opponent (6-3, 2-6, 7-5). De Munnia-man Jaap van der Nat wist in de eerste ronde De Weger achter zich te laten, maar de volgende ronde móest hij zwichten or het veel hogere tempo van. Robbers die hiermee zijn plaatsing als no. twee waarmaakte (6-3, 6-1). Bij de dames werd "een aanvang gemaakt met de A-partijen. Agnes Blaas moest verrassend dik haar meerdere erkennen in mevr. Kieboom (6-0, 6-1), iets wat ook mej. Onnes presteerde door Ellen Sluyter kansloos te laten. In de B-afdeling won Co van Berghe - Henegouwen listig dropshottend de eer ste set tegen mej. Debus (6-4). In de tweede ging Debus echter beter spreiden en met 6-2 wist zij deze reeks voor zich te winnen. In de beslissende reeks ging de strijd tot 4-4 gelijk op, waarna de grotere routine van Co v. Berghe-Hene- gouwen de doorslag gaf. Joke Bos speel de tegen Jacqueline Sluyter een goede partij. De diepe forehand van Joke, die nu haar juiste ritme vond, deden de ba lans met 6-3 in de derde in haar voor deel uitslaan. Nelleke v. d. Akker ten slotte bereikte hier de volgende ronde door mevr. Zevenhoven te verslaan (6-3, 6-2). In het damesenkel C kostte het Mieke van Ulden weinig moeite om Ellen San ders te verslaan (6-4, 6-2). In de vol gende ronde moest Mieke echter haar meerdere erkennen in Anke v. d. Hoek, die een 4-1 achterstand in de tweede set nog wist om te buigen in 7-5 setwinst. Esther Mulder en Carla Fok vochten een clubduel uit, welke eerstgenoemde in „streight" sets won (6-3, 6-2). Bij de heren verloor Henny Koemans tegen Mark-And ré Braakman nog wel de eerste set, maar in de volgende twee was hij heer en meester (4-6, 6-2, 6-2). Bremer en Schreiner bereikten hier de volgende ronde door resp. Creyghton en Kallenberg te wippen. In het gemengdubbel B tenslotte moest het geroutineerde duo Joke Bos-Ronald Blommendaal het volledig af laten weten tegen mej. v. Loon-Rob van Min (6-4, 6-0). Ook Co v. Berg-Henegouwen en Frank Bonte verdwenen hier van het strijdtoneel door een twee-sets neder laag tegen mej. Onnes en Kees Koole. ie uitslagen zijn: D.E. A (le ronde): I. Onnes-E. Sluyter 6-2, 6-0; M. Kieboom-A. Blaas 6-0, 6-1. S.E. B (2e ronde): P. Burki-R. v. Min 6-3, 2-6, 7-5; H. Meijer-R. de Vieg 6-2, 6-2; Perch Nielsen-J. Martens 7-5, 2-6, 6-4; J. v. d. Nat-F. de Weger 6-4, 6-2; R. Koggink-M. Hartelok 6-4, 6-4; A. Robbers-J. v. d. Nat 6-3, 6-1; R. Blom- mendaal-C. Dekker 6-3, 2-6, 6-3; M Cernik-J. C. Mulder 8-6, 6-0; v. Tulle- ken-v. Mourik 4-6, 3-6. D.E. B (2e ronde): C. v. Berge-Hene- gouwen-J. Debus 6-4, 2-6, 6-4; J. Bos- J. Sluyter 6-2, 1-6, 6-3; N. v. d, Akker- Zevenhoven 6-3, 6-2. C: J. Schellaars-E. Havinga 6-1, Crépin-Lindenaar 6-3, 6-3; Koe- i-Braakman 4-6, 6-2, 6-2; J. Monster -A. Crépln 2-6, 6-4, 6-2; R. Bremer-T. Creyghton 6-3, 8-6; R. Schreiner-P. Kal lenberg 6rl, 7-5; J. Ouwerkerk-P. Klever 7-5, 6-4; C. Koppert-P. v. Ulden 6-1, 6-2. D.E. C: M. v. Ulden-E. Sanders 6-4, 6-2; mevr. Glberius-K. Braakman 6-1, 7-5; K. van Leeuwen-A. Rietveld 10-8, 6-0; E. Mulder-C. Fok 6-3, 6-2; M. Mulder- mej. Guilliamse 8-10, 6-4, 6-2; A. v. d. Hoek-M. v. Ulden 6-3, 7-5. G.D. B: D. Dunnebier-N. Kuypers M. Mefler-H. Koemans 3-g, 6-2, 6-1; mej. Onnes-Koole mevr. v. Berge Hene- gouwen-Bonte 6-4, 6-3; mej. v. Loon- v. Minmej. BosTBlommendaal 6-4, 6-0. Postagentschap in in Morskwartier LEIDEN Vanaf vandaag is aan het Diamantplein 54 in de winkel van de heer J. P. ten Hove een postagent schap gehuisvest. Voor alle post-, giro-, spaarbank- en telegraafzaken kan men daar terecht. Het postagent schap is telefonisch ^bereikbaar onder nr. 20615. alle zaken geopend op: 13.30-17 uur dinsdag t.m. 9-12.30 en van 13.30-17 Het Zaterdags is het postagentschap geslo- Voorts kan men voor alle zaken terecht op het postagentschap Morsweg (dat wel op maandagmorgen maar niet op dinsdagmiddag is geopend) en op het hoofdpostkantoor aan de Gerestraat (telefoon 24343) dat is geopend: maan dag t.m. donderdag 8.30-19 uur en vrij dag 8.30-20.30 uur. Zaterdag alléén spoedzaken en zegel verkoop 9-12 uur. Er zijn brievenbussen voor het posta gentschap aan het Diamantplein en op de Damlaan hoek Lage Morsweg. De lichting van 19 uur geeft aanslui ting op de nachtposttreinen. Do ui deze woonwijk geplant-de I li fooncellen zijn op het Diamantplein en op de Lage Morsweg hoek Vondellaan. Camera; Half a sixpence a.l. Dagelijks: 2.30 ook zondag. Iedere avond: De wet van het westen, 7.00 en 9.15 uur 14 jr. Nachtvoorstelling: 23.30 uur De l'Amour 18 jaar. Lido: Mammie, wat deed jij nou in de oorlog? 14 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Ga je weg of ik neem je weg a.l. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Samen uit, samen thuis. a.l. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: The Sound of music, a.l. Dagelijks: 2 en 8 uur. Zondag: 2, 5 en 8 uur. Rex; Topfotomodel. 18 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Nachtv.: Strijd tegen ontucht. 18 jr. 23.30 uur. ROTTERDAM, 5 augustus. VEE Aanvoer totaa\ 2109; weekaanvoer 3268, slachtrunderen 120; gebruiksvee 463; vette kalveren 150; graskalveren 142; nuchtere kalveren 958; varkens 1; big gen 16; paarden 4; veulens 6; schapen, lammeren 212; bokken, geiten 38; slacht runderen 525-545; 455-500; 390-405; 370- 380; vette kalveren 350-390; 320-340; 315-320; stieren 460-535; worstkoelen 375-390; kalf - melkkoeien 1100-1575; vare koeien 900-1200; vaarzen 950-1125: pinken 550-900; graskalveren 450-950; nuchtere kalveren 120-165; mestkalve- ren 250-340; schapen 85-125; lammeren 135-155; slachtrunderen als vorige week, willig, als gisteren; kalf- en melkkoeien groter, flauw, onveranderd; vare koeien gewoon, rustig, stabiel; vaarzen, pin ken tamelijk, vlot, ruim prijshoudend; graskalveren iets ruimer, redelijk, kon den gehandhaafd blijven; vette kalveren korter, vlug, iets stiver; nuchtere kalve ren kleiner, traag, goed prijshoudend; schapen, lammeren als vorige week, matig, konden met moeite gehandhaafd blijven. BODEGRAVEN, 5 augustus, KAAS Aanvoer 54 partijen. Prijzen: le soort 4.02-4.12; 2e soort 3.80-4.01; extra tot 4.65. Handel flauw. LEIDEN, A augustus. Groente Appe len 25-55; pruimen 160-215; aardappelen stambonen 44-100; tuinbonen 6; kroten 7-24; kroten gekookt 60; rode kool 6- 11; spitskool 25-27; postelein 12-16; prei 22-43; rabarber 20-30; spinazie 6-27; komkommers 15-44; tomaten A 310-330; tomaten B 300-310; tomaten C 300; uien 19-24; waspeen 13; meloenen 220-271; pruimen 160-215; bloemkool A 15-42; sla A 10-26; peterselie 6-8; selderij 6-7. Burgerlijke stand LEIDEN Geboren: Wilhelmina Jaco- ba dr v. G. W. J. Schouten en M. G. Waasdorp; Jacqueline Angeline dr v. J. J. Rijsbergen en J. T. van Holst; Ja- coba Hendrika Johanna dr v. A. Heems kerk en H. J. Betgen; Lucas Petrus Wil helmus zn v. P. H. J. Rijsbergen en A. ZOETERWOUDE-H.R. Hel was op dinsdag' 5 augustus 1919, dat de uit Kudelstaart afkomstige Co Schijf In Sloten, bij Amsterdam, zijn bruid Bertha van Geylswijk naar liet altaar geleidde om elkaar trouw voor het. leven te beloven. Nu, 50 jaar later, kwamen de vyf zoons en vier dochters, alsmede hun echtgenoten en hun vijftien van de drieëntwintig kleinkinderen (8 klein kinderen wonen in Canada) bijeen in de Rijnegommerstraat 11 om dit feit te herdenken. HETBEGON INSLOTEN Beekman; Martien zn v. C. A. Abspoel en IT. J. Boehlee; Sandra Jeanette dr v. W.- G. VinR en A. W. M. Éskes; Sylvia dr v. N. van Egmond en A. Patist; Madeion Juliette dr v. S. van den Broek en D. Taverne; Eugènie Wilhelmina Henrica Liduina dr v. H. T. Leenderts en G. de Groot; Ray mond zn v. J. Slingerland en S. Strik; Remco Johannes zn v. H. Vermeulen en F. L. M. Bed; Petra Matthea Maria Johanna dr v. J. Visser en M. J. van den Berg; Pieter Johan Herman zn v. P. Roscam Abbing en H. Kolk; Linda Eli sabeth dr v. C. T. M. Cornelissen en E. M. A. Lindeman; Robertus Johannes zn v. J. A. Meerpoel en A. J. M. Kamerling; Gerrit Arnoldus zn v. R. F. de Wekker en N. L. van Maren; Richardus Johannes Maria zn v. A. L. M. Bennis en A. A. G. van Marwijk; Roelof Hendrik zn v. B. H. Tooms en A. E. H. van Klaveren; Renata Madeleine dr v. J. Bodeving en A. M. van der Horst; Elizabeth Everdina Maria dr v. H. J. H. Heins en C. J. M. Goddijn; René zn v. C. Jeltema en M. van Klaveren; Marinus Jan zn v. M. C. La- ban en C. P. van 't Wout; Annelies dr v. J. de Jong en M. Spierenburg; Johan na dr v. J. Kwestro en W. van Hove; Michel Roger Vincent zn v. F. A. D. Chaudron en M. J. C. de Wilde; André zn v. G. van Nieuwpoort en P. C. van der Voet; Antoinette Catharina dr v. A. M. L. Heijnen .en E. W. van der Ende; Ber tha dr v. H. Hoek en A. van Beelen; Nicolle Angela dr v. C. J. A. Wildlenboer en C. C. Kneyber; Esther Christina He lena dr v. J. F. Pijnnaken en A. H. de Wolf; Marco zn v. J. van den Berg en G. Tiggelman; Maurice Christian Ge rard zn v. B. G. M. Aalders en L. M. Wendels; Robert Harraid zn v. J. van Ofvvegen en J. J. N. Heineman; Leonard Bernhard zn v. J. van Ofwegen en J. J. N. Heineman; Desiree Antonette dr v. J. van Ofwegen en J. J. N. Heineman; Maartje Naomi dr v. P. Sevenster en A. C. A. Bol; Benno zn v. B. D. Elsenaar en H. J. J. van Strater; Hendrik Johan nes zn v. J. Breuker en M. van Veen. Overleden: J. B. Mader, 47 jaar, man; E. Wardenaar, 5 dagen, zoon; P. E. Dijkstal, 14 dagen, zoon. Gehuwd: P. C. M. Mosmans en A. A. H. Smits; F. J. M. van Breukelen en A. J. A. Avezaat; H. P. Neyen en S. A. M. van den Berg; J. H. J. J. Sjardin en D. J. E. I. Oostveen; B. W. Oerlemans en M. A. van Dam; J. Heymans en Y. G. P. van Leeuwen. NOORDWIJK Op de midgetgolfba- nen van „De Parasol-.Seinpost" vonden de traditionele wedstrijden voor badgas ten plaats. Voor deze kamp bestond een zeer grote belangstelling. Winnaar werd de heer S. Beers uit Rotterdam, die de 18 holes in 42 slagen deed. Zijn broer T. Beer», eveneens wonende te Rotter dam werd tweede met 42 slagen, terwijl de heer Van de Watering met 44 slagen als derde eindigde. Na afloop werd de trofee in De Parasol- Seinpost uitgereikt. Op vrijdag 8 zaterdag 9 augustus a.s. vinden op bovengenoemde banen wederom midget- golfwedstrijden voor badgasten plaats. De heer Schijf, stammend uit een ge zin van landarbeiders, moest al heel jong meehelpen de kost te verdienen voor zijn overige 4 broers en 5 zuster. Na een poosje werkzaam te zijn ge weest op het land, ging hij al gauw werken in een oliehandel, waarbij hij voornamelijk winkeliers bediende in Leiden en omgeving. Door de crisis- malaise lcwam de heer Schijf, na bijna 25 jaar voor die firma te hebben ge werkt. op straat te staan. Hij vex-vulde verschillende baantjes om aan de kost te blijven, wat hem ook steeds gelukte. De bruid, afkomstig uit Sloten, stamt uit een kruidenlersgeslacht. Vlak voor hun huwelijk in 1918 werd de heer Schijf, doordat hij lid was van de Vrij willige Brandweer, gemobiliseerd. Het echtpaar geniet nog van een goe de gezondheid. Dat zij beiden nog on dernemend zyn blijkt wel uit het feit dat zij drie jaar geleden bij hun kin deren in Canada op bezoek gingen. De 78-jarige bruidegom en zijn 76-jarige echtgenote drijven hun hele huishouden nog zelf» College laat speelplaats aanleggen LEIDEN Nog dit jaar lu-ygeii 35 be woners van de Mahlerstraat in Zuidwest van burgemeester en wethouders hun zin: een kinderspeelplaats vlakby liun flat. Aan de noordzijde van de Mahler straat, ten oosten van de Handelstraat komt een zandbak benevens een klim- rek, dat in het gras wordt geplaatst. Zeer binnenkort wordt de aanleg ter hand genomen. In maart van dit jaar schreven 35 Mahlerstraatbewoners aan b. en w. of het college in overweging wilde nemen een zandbak en eventueel een klimrek voor de kleuters aan te leggen bij hun flat. Op korte afstand bij de Brahmslaan was wel een kinderspeelplaats, maar, zo schreef men gezamenlijk, in verband met het drukke verkeer op die laan was deze niet zonder gevaar te berei ken. „Zodoende dit verzoek aan u in de hoop, dat u onze kinderen een zandbak en wat klimwerk kunt bezorgen," aldus tekenden de Mahlerstraatbewoners in hoopvolle afwachting. B. en w. hebben de redelijkheid van het verzoek en de mogeHjkheid van de aan leg laten uitzoeken. Er bleek stedebouw kundig en financieel (geraamde kosten 10.000.-) een mouw aan te passen. Dezer dagen hebben b. en w. de Mahler straatbewoners allemaal een briefje ge stuurd over de goede afloop.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 3