S)&£<2id6e(Sottóant Blues voor mister Charlie Verzamelde werken van Erasmus Ontwikkeling gunstig bij ECT Niet langer dan vijf minuten bij nationaal monument PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT DINSDAG 5 AUGUSTUS 1969 Vragen staat vrijmaar blijkt duur IN de gescltiedenis van schriftelijk door de Tweede Kamer gestelde vragen zal vraag 1099 van het parlementaire jaar 1968/ 69 misschien blijvende vermaardheid krijgen. Het is de vraag die een liberaal Kamer lid minister Beernlnk gesteld heeft over de kosten die aan het beantwoorden van dit soort wagen verbonden zijn. Naar aan leiding van die vorige maand gestelde waag heeft ook „Het Binnenhof de wees uitgesproken, dat vragenstellerij allengs aan het ontwaarden is in een voor Ka merleden gemakkelijke manier om in de publiciteit te blijven, zonder dat deze veel geld kostende methode zakelijk of politiek veel betekenis heeft. Uit het antwoord van minister Beernink moeten we begrijpen, dat de wagen niet 20 veel geld kosten als hier en daar wel gefluisterd werd (enkele duizenden gul dens per stukt maar toch altijd nog wel het fikse bedrag van een gemiddeld bedrag van duizend gulden per waag van een „ietwat ingewikkelde aard Maar gaan de wagen meer dan één departement aan. dan kan het antwoord best ..enige duizen den guldens gaan belopen Daarom wagen we de veronderstelling, dat een vraag gemiddeld inderdaad een bedrag aan kosten vergt dat in de buurt van duizend gulden per stuk zal liggen. Voor ongeveer 1150 vragen in het bijna afgelopen parlementaire jaar betekent dit dat de Tweede Kamer met haar vragen stellen! de schatkist op ruim een miljoen gulden te staan gekomen is. OP het totaal van de kosten voor s lands bestuur is dit natuurlijk maar een kleinigheidtenminste wanneer het resul - iaat van de wagen uitwijzen zou, dat het hier een zinvolle zaak betreft. Voorlopig zijn we daarvan nog steeds niet helemaal overtuigd. En de regering? Minister Beernink laat zich hierover wijselijk niet reohtetreeks uit- Wel een beetje Indirect; want in het antwoord op de vraag van de heer Joekes lezen we onder meer: Wanneer de vragen zijn gesteld aan meer dan één bewinds man. legt het onderling overleg eveneens een niet te onderschatten belasting op de bewindslieden en het apparaat, waardoor zij word en afgehouden van ander bestuur lijk werk. dat daardoor eerst op een later tijdstip kan worden verrichtDe laatste zinsnede wordt overigens ook be trokken op verschillende vragen welke slechts één bewindsman worden gesteld Wie door zijn politiek of voorlichtend werk genoopt is van alle vragen en ant woorden kennis te nemen, zal meestal tot de conclusie moeten komen, dat gelet op haar resultaat de parlementaire vragen stellerij een düre affaire is. En dat komt dan in de meeste gevallen niet door de inhoud van 'het antwoord, maar door de inhoud of strekking van de waag. Meer dun eens stellen Kamerleden on benullige vragen, waarop ze zo nodig ook via een paar telefoontjes het ant woord zouden kunnen krijgen. In andere gevallen zou een mondelinge waag het gerechtvaardigde politieke belang meer Misschien kunnen de Kamerleden die nogal haastig naar de pen grijpen om volgens artikel 107 van het reglement van orde van de Kamer een waag te stel len. eens kunnen nagaan wat er van him vragen ln de publiciteit terecht komt. Vaak lijkt het ons toe. dat de waag daarom begonnen is- Blijkt nu het resul taat ook in die zin.onbeduidend, dan zal wellicht voor betreffende Kamerleden de conclusie luiden, dat ze maar wat minder van deze voor hen niet veel tijd en moeite vergende methode om wijzer te worden gebruik moeten maken. IN elk geval lijkt ons waag 1099 en het daarop gegeven antwoord voor de Kamer aanleiding om in eigen kring eens na te gaan, hoe of men'zelf tot een be zuiniging kan bijdragen. Jammer genoeg is het niet mogelijk het geld dat door elke ingeslikte waag be spaard wordt, in een pot voor de ontwik kelingshulp te stoppen. Anders zou er voor een wél belangrijke zaak per jaar al gauw een zeven a acht ton meer be schikbaar zijn. NEDERLAND I STER-reclame-uitzen dingen om 18-56, 1903, 19.56. 20.16) NOS: 18.50 uur: Pluimpje 19.00 uur: Nieuws in het kort' 19.07 uur: Kenmerk (CVK/IKORi TROS: 19.32 uur: Cohen Kelly, 20.00 uur: Journaal (NOS) 20.20 uur: Een zomer in Horlshima, film 21.10 uur: Heintje in Hamburg, tv-show 21.30 uur: Mr. Rose, tv-serie 22.15 uur: Journaal (NOS) NEDERLAND II 5TER-reclame-ultzen- lingen om 18.56, 19.56. 20.16) NOS: 18.50 uur: Pluimpje 19.00 uur: Nieuws in het kort 19.03 uur: Woobinda, tv-serie 19 28 uur: Scala, magazine 20.00 uur: Journaal 20 20 uur: Dubbelspion tv-serle 21.10 uur: Ik vind dat. meningsuiting 21.45 uur: Wielrennen, reportage 22.25 uur: Journaal Televisie morgen NEDERLAND I NCRV: 17.00 uur: De tiran-koning, jeugdprogramma De met aangegeven programma's zijn kleurentelevisieprogramma's. Maak het rovers minder gemakkelijk F GINGEN om banklopers te beroven zijn in deze zomer in Nederland schering en inslag. Som6 hebben de rovers succes; andere keren moeten ze zonder buit de benen nemen, hoewel de man die ze probeerden te beroven rake klappen heeft opgelopen. We kunnen ons voorstellen dat Neder landse burgers zich gaan afvragen. or men het de rovers vaak niet te gemak kelijk maakt. Meestal worden employe's van kantoren of bedrijven alléén naar een bank gestuurd om geld voor salarissen of andere financiële transacties tc halen: dan gaat het niet om een paar honderd gulden, maar vaak om tienduizenden- Wanneer misdadigers de informaties weten te krijgen omtrent de mander waar op bedrijven hun geld bij de bank laten halen, is het tenzij de omstandigheden tegen hen zijn niet zo'n kunst om een poging tot roof te ondernemen. Zou er niet veel pogingen tot roof ln de klem gesmoord worden, wanneer bank lopers niet alleen belast werden met de taak om geld te halen en over te brengen, maar ze steeds een begeleider mee krijgen om een oogje in het zeil te houden en snel ln te grijpen, wanneer er iets mis dreigt te gaan? Noordierse regering blijft ernstig in gebreke |TVE regering van Noord-Ierland heeft L' verklaard „alle vereiète 'maatregelen te zullen treffen om de orde te herstellen en te handhaven.'' Als dergelijke formele uitspraken loskomen in Belfast, geven zij alleen maar aanleiding tot meer pessimis me. Men mag immers wel stellen, dat de Noordierse regering op het punt van de eigen samenleving nog nooit iets heeft gedaan waardoor de situatie niet slechter werd. Er is ook nu geen enkele aanwijzing, die zelfs maai- het vermoeden van een realistische interne politiek zou kunnen rechtvaardigen - De veldslagen van het afgelopen week end waren in geen enkel opzicht een onverwachte ontwikkeling- Integendeel. Zij waren onvermijdelijk. Alleen onwe tendheid of een volkomen gebrek aan gevoel voor de historie en de menselijke verhoudingen zou een optimistische kijk op de situatie in Noord -Ierland kunnen verklaren. *YE uitslagen van de jongste verkiezingen, die het begin van een oplossing had den moeten brengen, bevestigden slechts de diepe bittere tegenstellingen tussen de protestantse meerderheid en de katholieke minderheid, die een derde deel van de be volking uitmaakt. Captain Terrence O'Neill, in de verziek te Noordierse samenleving een bijna aan nemelijke apostel van tolerantie, moest plaats maken voor minister-president Chichester-Clark. een uitgesproken tegen stander van de minderheid die nog steeds voor elementaire burgerrechten vecht. Dat de nieuwe premier ln zijn precaire functie wellicht een beter begrip van zijn verant woordelijkheden ontwikkelt, doet niets af aan de rampzaligheid van O'Neills fiasco Van beslissende betekenis was vooral, dat. de fanatieke protestanten van Ian Paisley bij die verkiezingen ook hun politieke betekenis formeel bevestigd zagen. In deze omstandigheden hadden zoge naamde concessies uiteraard geen zin meer. Voor een ontwikkeling in de richting van een enigszins normale samenleving bleek en blijkt nog steeds - - de minimale goodwill te ontbreken. Van het uiteindelijk verantwoordelijke Londen, dat zich al vijftig Jaar verschuilt achter de Kunstdiefstal in Londen LONDEN (AP) Dieven hebben in het weekeinde uit de woning van de Britse grootwinkelier Lord Sainsbury tc Londen voor naar schatting 850.000 gul den aan kunstschatten gestolen. Tot de buit behoren voor-lithos van Picasso, een schilderij van Bonnard. en werken van Sickert. Sutherland, Veuillard cn Ivon Hitchens. Uit een kerk in Condino bij Trento (Italië) hebben dieven 12 waardevolle beelden van engelen en heiligen, die uit de 16e eeuw stammen, gestolen. Vol gens de parochiepriester moeten de die ven in de periode tussen de laatste zon dagmis en de eerste kerkdienst op maan dagmorgen hun slag hebben geslagen. traditie van non-interventie, verwacht de minderheid in Noord-lërland ook niets meer. De populaire Bernadette Devlin, enthousiast ingehaald als het jongste Lagerhuislid, is nu al tot de conclusie gekomen dat zij binnen het bestel niets kan bereiken voor de sanering van Noord- Ierland. Ze heeft het parlement demon stratief de rug toegekeerd en zal zich bij dc volgende verkiezingen niet herkiesbaar Dit is een verpletterende, ontmoedi gende ervaring voor haar en voor de minderheid die zij vertegenwoordigt. In het huidige Noord-Ierland betekent een dergelijke ontmoediging een acuut gevaar. De enige mogelijke voorzichtige conclusie is dan ook, dat de relletjes van het afge lopen weekend de laatste niet zullen zijn en ook niet de bloedigste. Als Londen de eigen onmiskenbare rechten en ver plichtingen blijft verloochenen, zijn offi ciële of onofficiële acties van Zuid-Ierland op den duur onvermijdelijk. En dan zouden de gevolgen letterlijk niet meer te over zien zijn Ben Sies. 5>5> James Baldwins spel door Nederlands Jeugdtheater Het Nederlands Jeugditheaiter bestaat maar zes weken per jaar. Het is duidelijk geïnspireerd door een Engels idee, maar het National Youth Theatre is in Londen al bijna een professioneel gezelschap te noemen. Hier is dat nog lang niet het geval: in 't begin van de zomervakanties komen een stel toneelminnende jongelui bijeen om enkele weken gezamenlijk te werken aan voorbereiding en opvoering van enkele toneelstukken. Die opvoeringen vinden zelfs in 't buitenland Dat is natuurlijk een geweldige manier om je vakantie door te brengen. Je heilig geloof in het theater en in je eigen mogelijkheden in dienst stellen van een groepsprestatie, die door het grote enthousiasme over hel dode punt getild moet worden. Ontegenzeggelijk is dat enthousiasme aanwezig geweest bij de voorbereiding van twee toneelprogramma's, die dit jaar worden uitgebracht: een ervan bestaat uit twee eenakters, het andere is een brok geëngageerd toneel: „Blues voor Mister Charlie", ook wel bekend onder de titel „Blues voor de Blanke Man". Een vertoning van dit stuk vond gisteren plaats in het bij lange na niet gevulde Paviljoentheater in Soheveniingen. In het programma van de groep blijft, onvermeld wie er Verantwoordelijk wensen te zijn voor repertoirekeuze, vertaling en regie. En die personen mogen in dit geval wel op het matje' geroepen worden, omdat zij eigenlijk misbruik van vertrouwen maken. E c vele enthousiaste jonge toneelspelers hadden een betere en vooral een technisch bekwamer leiding verdiend, waardoor zij tot meer en voor zichzelf en toeschouwers waardevoller resultaten hadden kunnen komen. Waar gaat het stuk om? De Amerikaan Baldwin schreef het vijf jaar geleden rond de negerproblematiek in zijn land. Een moord op een neger in een klein zuidelijk stadje wordt ontrafeld, waardoor de tegenstellingen tussen zwart en blank scherp zichtbaar worden. „Blues voor Mister Charlie" is in zijn stijl een naturalistisch stuk, sierker nog, het is een stuk dat niet- alleen een verregaand realisme in karakterisering enz. bezit, maar dat juist in de typering van de personen verder bouwt op de diverse types die men uit andere toneelstukken, maar ook uit films en romans al lang kent: de zwarte, fijngevoelige dominee, tegenover de harde blanke; de jonge neger, die door de omstandigheden aan lager wal is geraakt, maar nu weer probeert er Doven op le komen; het eerlijke, warme, liefdevolle negermeisje en de kille burgerjuf aan de blanke kant. DLt stuk werd om een of andere reden uitgekozen voor opvoering door jonge mensen. Vrijwel geen van de rodlen zeker niet de vier hoofdrollen lagen in de leeftijdsklasse van de acteurs. De relaties tussen de figuren konden ln geen enkel opzicht worden waargemaakt, terwijl het daar bij Baldwin goeddeels om draait Er werd op een vreemde, plechtstatige wijze gestileerd, wat een mooi woord is voor het feit. dat er vaak alleen maar teksten wei-den opgezegd. Desondanks braken op vele momenten de spelers door dit rookgordijn van misverstand in de regie heen en speëlden weliswaar tamelijk machteloos, maar toch heel interessant, naturalistische scenes, die soms nog dramatisch wei-den Maar dat de regie zijn vak niet verstond, was duidelijk. Zelfs het op- en afgaan was niet goed geregeld. De meest elementaire fouten waren te signaleren. En juist deze gedreven jonge acteurs haden beter verdiend, veel beter. zij toch ook niet hefipen. Het is jammer, dat deze acteurs. vaak figuren met gróte mogelij küedëfi domweg tn verkeerde, wat ondeskundige handen zijn gevallen. JAN VERSTAPPEN De „Gebroeders Maandag" zijn niet voor één gat te vangen. Toen het niet lukte een officiële Amerikaanse bevestiging voor hun ruimtesuccessen te verkrijgenf stapten zij naar een grammofoonplatenfirma, die bereidwillig hun maanperikelen op de plaat vast legdeTeneinde zich te kunnen verzekeren van een doorslaand succes, boden zij gistermiddag in hun dagelijks tenue de „Veronica"-rnensen een eerste proeve van bekwaamheid aan- Discjockey's Tineke en Gerard De Vries onderbraken hun „Sliep U if'-programma. Voor het eerst in circa dertig jaar zal een Amerikaanse agent een Russische actrice vertegenwoordigen in de U.S.A. Het betreft Ludmila Chursina. die zich onder de hoede van Burton Moss heeft gesteld, overigens met goedvinden van de directeur-generaal van het Sovjel- filmbureau voor Europa. Nieuwe uitgave op 500ste geboortedag Van één onzer verslaggevers) DEN HAAG Bjj de opening van het Erasmnscongres op 17 oktober a.s. te Rotterdam zal aan koningin Juliana offi cieel het eerste deel van een nieuwe tekst kritische uitgave van Erasmus' verzamel de werken (Opera Omnia) worden uitge reikt. Aan de totstandkoming daarvan is enige jaren koortsachtig gewerkt door een internationale groep geleerden. Het is voor de derde maal dat de complete wer ken van Erasmus worden uitgegeven. De eerste voorstellen daartoe werden in 1960 ia Rotterdam gedaan door het historisch genootschap „Roteradamum". Op 27 oktober wordt 's morgens in de Grote- of St.-Laurenskerk het aan Eras mus gewijde internationaal-historisch congres geopend ter gelegenheid van de 500ste geboortedag van de grote Rotter dammer. Daar zal ook de Erasmusprijs 1969 uitgereikt worden aan de Fransman Gabriël Marcel en aan de Duitse profes sor dr. Carl. Friedrich von Weizsacker. Minister Veringa (O. en W.) zal mei een rede de officiële opening van dit Eras- museongres 14691969 verrichten. Er wordt aan deelgenomen door geleerden uit Nederland, België, Frankrijk, Ame rika, Duitsland en Polen. ROTTERDAM ANP) De Europe Container Terminus N.V., E.C.T. te Rotterdam, heeft een topmaand achter de rug. In de maand juli werden 12.650 containers en 1.470 andere eenheden (flats, auto's, trailers, etc.) behandeld. Het thans lopende boekjaar belooft, gerekend naar de aantallen, een zeer succes vol jaar te worden, zo heeft de directie meegedeeld. Inclusief de maand juli werden in 1969 bij E.C.T. aan de Prinses Mnv«r'cihaven aan de Reeweg te Rotterdam tot dusver 55.020 con tainers en 9.080 andere eenheden behandeld (totaal 1968: 65.000 con tainers en 15.000 andere eenheden). Een voorzichtige prognose voor "1969 'wëWigt een tdtaaT'vatv 120.000 containers en andere eenheden. Na het zeer teleurstellende begin van 1969. toen j door de haven-, staking in de Verenigde Staten de aan- en afvoer van containers via de Noordamerikaanse route vrijwil stil lagen, is het in Rotterdam be handelde aandeel van het contai nervervoer weer snel gestegen en werd de opgelopen achterstand in gehaald. Half Nederland is zo'n beetje met va kantie en het is onvermijdelijk dat de programma's daar een weerslag van ondervinden. Dus geen kritiek op het feit dat er zoveel „gekocht spul" ver toond wordt en dat men af en toe (dit jaar niet eens zo vaak) met herhalin gen komt. Wel vragen we ons af waarom de t.v. zo vroeg dicht moet (gisteren op beide netten al om twintig over tien) in een tijd dat thuisblijvende vakantiegangers het best eens tot een latertje willen la ten komen. Ook zouden we wel willen weten waarom de programma's als ge heel niet een wat luchtiger sfeer zou den kunnen ademen. Die hoofdfilm gisteren bijvoorbeeld, The Dambusters. voortreffelijk, maar geen vakantiekost eigenlijk. Evenmin als de Hirosjimafilm die de TROS vanavond wil uitzenden. Alternatief voor de oor logsfilm van gisteren was Bureau Bris tol. gewijd aan het gevaar van een her levend nazisme. Ook al niet om lekker ontspannen bij onderuit te zakken. De NCRV had ook nog een presentje voor de vakantiehoudende bouwvak kers: Belgische film over de Schelde- tunnel met meer beton en staal als zij al werkend in een heel jaar te zien krij gen. Altijd aardig om in de stemming te blijven. Lichte stof boden alleen Hotel Forellen- hof (kunnen wij niet aanzien), Julia (kunnen wij nauwelijks aanzien) een NCRV-reportage over De Trommelae- ren van Roesendaele. een werkelijk heel verdienstelijk korps dat welluidend musiceerde, maar dat iets te veel aan showwerk deed, hier te hoog greep en daardoor soms de indruk maakte van bizar, soms licht lachwekkend, man- nenballet. Pierre Cardin heeft zich voor zijn herfst- en wintercollectie duidelijk laten inspireren door de maanreis, wa.t onder andere blijkt uit deze exclusieve ceintuur van zilver en de zilverkleurige laarsjes. De japon ts van gebreide wollen stof in de kleuren wijnrood, groen en wit. Cutiireel paspoort voor 65-jarigen TILBURG (ANP) De directies van de stadsschouwburgen van Nijmegen. Tilburg en Eindhoven en van het Philips Ontspannings Centrum te Eindhoven heb ben het initiatief genomen om met in gang van het nieuwe schouwburgseizoen een cultureel paspoort voor 65-jarigen en ouder in te stellen, dat voor alle vier de schouwburgen gelijktijdig geldig is. Jongeren en studerenden lot een bepaalde leeftijd komen al sinds jaren in aanmerking voor'een Cultureel Jonge ren Paspoort, op vertoon waarvan zij bijna alle schouwburgvoorstellingen kun nen bijwonen voor de helft van de nor male toegangsprijs. Dit paspoort is niet ingang van het afgelopen seizoen lande lijk geldig verklaard. Mei het „65 plus-paspoort" zoals het paspoort voor de 65-jarigen wordt ge noemd hopen de schouwburgdirecties tc bereiken, dat gepensioneerden die in vele gevallen na het bereiken van de leeftijd van 65 jaar over meer vrije tijd beschik ken, zich voor het theater zullen gaan interesseren. De uitvoeringen waarvoor het paspoort geldig is zijn dezelfde als die waarvoor i het Cultureel Jongeren Paspoort geldt. Men verwacht, dat het initiatief door I andere schouwburgdirecties zal worden gevolgd en mogelijk t.z.t. zal uitgroeien I tot «en landelijk „65 plus-paspoort". (Van onze correspondent AMSTERDAM Burgemeester Sam- kalden heeft met de politie maatregelen besproken ter beveiliging van het Natio naal Monument. Het resultaat van het overleg Is niet bekend gemaakt. Geruch ten willen, dat er een artikel in de al gemene politieverordening in de maak zou zijn. dat verbiedt langer dan vijf minuten bij het monument te vertoeven. Momenteel staat in de Verordening slechts, dat de openbare weg niet mag worden gebruikt voor een ander doel dan waarvoor hij is bestemd. In ieder geval willen de autoriteiten de uiterste voor zichtigheid in acht nemen. Zij vrezen, dat te streng optreden in de explosieve sfeer van deze lange hete zomer tot hernieuw de rellen aanleiding zou kunnen wor den, De afgelopen week heeft de politie lot twee keer toe bij het monument het pistool moeten trekken om raddraaiers in bedwang te houden. Wel zullen maatregelen worden geno men om de stadsreiniging, die 's morgens de Dam schoon spuit, ongestoord zijn werk te kunnen laten verrichten. Zater dag hebben jongelui de slang van de schoonmaakwagen doorgesneden. Belastingtoeslag in VS verlengd met half jaar WASHINGTON (Reuter) Het Ame rikaanse Huis van Afgevaardigden heeft een compromisvoorstel goedgekeurd om de tien procent toeslag op de inkomsten belasting tot het einde van dit jaar te verlengen. Men verwacht dpt president Nixon, die had aangedrongen op ver lenging met een jaar, de wet zal onder tekenen op grónd van de overweging dat verlenging met een half jaar beter is dan niets. De Amerikaanse senaat heeft vorige week met tegenzin goedkeuring gegeven aan het voorstel. Mr. Diepenhorst overleden ZEIST (ANP) Op 80-jarige leeftijd is overleden mr. G. A. Diepenhorst, va der van prof. dr. I. A Diepenhorst. Voor de oorlog was hij een vooraanstaande fi guur in de Anti-Revolutionaire Partij. De heer Diepenhorst i« ook nog lid van de Tweede Kamer geweest Limburgse mol inFabeltjeskrant' AMSTERDAM De Limburgse mol Momfer wordt het nieuwe dier in de kinder-t.v.-serie „De Fabeltjeskrant". Een mol, met een Limburgs accent, helemaal geïntegreerd in het grote die renbos vol dieren met een harde g. De mol is ontwikkeld tijdens de t.V.-stille periode van produktiebureaU Thijs Cha- nowski. Vanaf 1 september komt hij in actie, wanneer de „Fabeltjeskrant" weer da gelijks op het t.v.-scherm zal verschij nen. Het tweede seizoen van de fabel tjeskrant zal ook het laatste worden. Officieel is er met de NOS een contract tot slechts 1 januari 1970. Maar afge sproken is, dat de dagelijkse dieren- avonturen tot I juni 1970 zullen door gaan. Dan heef Chanowski er precies 625 afleveringen opzitten. En dat vindt hij ook voldoende, vooral nu de NOS de contractuele clausule scherper heeft ge steld, en daarin weinig ruimte laat vooi reclame bijverdiensten. Dirigent Lüddecke overleden BERLIJN (DPA) De bekende Duitse koordirigent Hermann Lüddecke is op 29 juli op 77-jardge leeftijd in West- Berlijn overleden, zo is eerst maandag be kendgemaakt. Lüddecke is gedurende bijna vijftig jaar verbonden geweest aan de Stadsopera van Berlijn. RADIO PROGRAMMA Actualitei ten. 19.00 Stereo: Luc Lutz. 20.00 Verslag reldkampioenschai lingen. 22.45 Grammofoonmuziek. 22.50 Ver slag wereldkampioenschap wielrennen voor profs op de baan in Antwerpen. 23.00 Hori- ^nten: toeristisch magazine. 23.30 Stereo: ichte grammofoonmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II (298 m) AVRO: 18.00 Nieuws. 18.11 Radiojournaal. 18.25 Stereo: Promenade orkest: amusementsmuziek. 18.55 Paris vous parle. 19.00 Trefpunt: discussle- muziek. 21.30 Hiering: jeugdprogramma. 22.05 Muze zonder ma- i: cabaretprogramma van jonge arties ten. 22.30 Nieuws. 22.40 Radiojournaal. N.O.S.: 22.55 Muziek van deze eeuw(opn.). 23.55-24.00 Paardesportuitslagen. 18.30 Franse les. 18.32 Grammofoonmuziek. 18.35 Verkeerstips. 18.40 Lichte muziek. 18.40 Lichte muziek. 18.52 Taalwenken. 18.55 Gram mofoonmuziek. 19.00 Nieuws en weerbericht .30 Lichte muziek. 19.45 Syndicale kroniek. 22.15 Gevarieerde iziek. (23.00-23.10 3.45 -23.55 Ligging van de zeeschepen. Nieuws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Op het eerste gehoor: lichte grammofoonmuziek met nieuws en actualiteiten. TROS: 8.00 Nieuws. 8.11 Als dat zou kunnen: verzoekplatenpro- gramma. (8.30-8.32 Nieuws). 9.00 Gymnastiek 'oor de huisvrouw. 9.10 Heel toevallig: De i Nlguv lek (opn). 14.40 Stereo: Omroep :t: klassieke liederen. 15.00 In 't amma voor oudere luisteraars. 16.02 Gevarieerd vakantiepro- de jeugd. 17.00 Lichte gram- HTLVERSUM II (298 m) VARA: 7 00 VPRO: 7.54 Deze dag. lezing. JARA: 8.00 I foonmuziek. (Dim. 8.30 Van alle markten thuis.) 9.00 Stereo: Ulf elfebh'Kuis: opnamen i van diverse VARA-orkesten en ensembles. 9.40 Voor de jeugd. 10.00 Lichte grammofoon muziek. 10.30 Voor de huisvrouw. 11.00 Nieuws 11.02 R.V.U.: Balletevenementen, lezing door N. Sickens de Wal. 11.32 Stereo: klassieke pianomuziek (gr.). 12.00 Stereo: Lakmé, ope ra van Delibes (le acte - gr.) 12.54 Voor het platteland. 13.00 Nieuws. 13.11 Actualiteiten. 13.25 Lichte orgelspel. 13.45 Gesproken por- HILVERSUM ni (240 m en FM-kanalen) NCRV: 9.00 Nieuws. 9.02 Zing, zing, ring!: Muzlek-lezen. (12.00 Nieuws.) AVRO: 13.00 Nieuws.- 13.03 Radiojournaal. 13.00 Zet 'm op vrolijk platenprograr platenprogramma. 17.00 Nieuw 0 Nieuws, weerbericht, t de ig. (15.00 Nieuws. 15.1! Concert. 17.00 Nieuws, weerbï ielingen. Hagenaar zond clandestien uit DEN HAAC Ambtenaren Bijzondere Radiodienst PTT hebben in samenwerking met de gemeentepoli tie van Den Haag proces-verbaal opge maakt tegen de 20-jarige Haagse radio monteur H. B. L., die zich met klan- destien zenden bezighield. Hij veroor zaakte daarbij zoveel storing in de ra dio- en televisie-ontvangst bij omwo nenden. dat er tal van klachten binnen kwamen. De zendapparatuur werd in be dag genomen. (ADVERTENTIE) 592ste Staatsloterij 5 augustus 1969 Tweede klasse Prijzen van f 15,zijn gevallen op nummers eindigende op: 2 f 50,zijn gevallen op nummers eindigende op: 68 f 50,zijn gevallen op r\ummers eindigende op: 69 f 100,zijn gevallen op nummers eindigende op: 130 f 100,zijn gevallen op nummers eindigende op: 021 f 200,zijn gevallen op nummers eindigende op: 231 f 400,zijn gevallen op nummers eindigende op: 270 1.000,zijn gevallen op nummers eindigende op: 8140 Een prijs van 2.000,is gevallen op het nummer: 034241 2.000,is gevallen op het nummer: 073680 f 2.000,is gevallen op het nummer: 006616 2.000,is gevallen op het nummer: 068616 f 2.000,is gevallen op het nummer: 079144 De prijs van f 5.000,is gevallen op het nummer: 055454 f 50.000,is gevallen op het nummer: 066430 De extra prije van f 100.000,is gevallen in de serie H op het nummer: 037963 en de troostprijs van f 2.000 op nummer: 037963 van elk ven de andere series.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 2