Geslaagde demonstratie van Noordwijks Reddingsbrigade Twee auto hoorden 2 „industrieëlen en 3 jaar eisen DRIE LINTJES IN LEIDEN VOOR LANGDURIGE DIENST Medische Faculteit tegen wachtlijsten Paardenmarkt wordt omlijst met expositie MARKTEN V 22 juli Schatgraven op Noordwijkse stram Diamanten huwelijk echtpaar Heij mans PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT MAANDAG 14 JULI Retoucbeur kwartier" en thans voorzitter van deze vereniging. Voorts is hij voorzitter van de onderhoudscommissie van de Ned. Unie van Speeltuinorganisaties, afd. Leiden, en van het bejaardencomitC Haagwegkwartier. Ook op het terrein van de voetbalsport heeft de heer Slig- gers zijn sporen verdiend. Twintig jaar fungeerde hij als scheidsrechter en klom daarbij op tot de hoogste klasse ama teurs en is hij, na intrede van het prof voetbal, ook in deze groep als onbezol digd scheidsrechter en grensrecht' Huishoudster LEIDEN Volgens een uitspraak van burgemeester G. C. van Willigen komt het niet vaak voor, dat hij een konink lijke onderscheiding mag uitreiken aan een vrouw. Zaterdagmiddag echter, was het dan één van die zeldzame gelegen heden. Het bronzen ere-metaal, behoren de bij de orde van Oranje-Naussau, viel ten deel aan mej. >1. A. Beek. Lenie, zoals de hele familie haar kent, kwant 40 jaar geleden met prof. Sienmens en dienst vrouw mee uit Duitsland als huis houdster van dit gezin. De bedoeling was dat zij maar een jaar of wat dit werk zou doen. Tot voldoening van beide partijen, is deze opzet wel wat uit de hand gelopen. De burgemeester vond idt jubileum een bewijs van de goede intermenselijke ver houding in de familie Siemens. „U hebt het gezin zien groeien", zei hij tot mej. Beck, die na de oorlog tot de Neder landse nationaliteit overging, „en hebt "heel het gezinsleven op uw" manier be geleid." Prof. Siemens verduidelijkte vervolgens, wat de grondslag is geweest van de goede verstanding tussen de familie enerzijds, en Lenie aan de andere kant. Een strenge werkverdeling was de sleu tel voor het succes. Mej. Beck had de keuken als werkterreinen legde zich ver der toe op de huishouding. In de keuken beschouwde zij zich als een vorstin in haar konnikrijkje, werd glimlachend op gemerkt. Van Prof. Siemens en zijD vrouw ontving mej. Beek een fraaie, met een robijn bezette, ring Namens de aangetrouwdefamilie spra ken daarna de heer A. W. Thöne en een kleinzoon Guido Hammler. Klerk NZH Een tweede koninklijke onderscheiding heeft de burgemeester vandaag uitge reikt aan de heer E. Sliggers, die veer- tig jaar geleden als vellendrukkcr in dienst trad van de Ned. Rotogravure i Maatschappij aan het Galgewater. De ,ju- i hilaris werd geëerd met de zilveren ere- medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. j De heer Sliggers is thans werkzaam actief geweest. In die tijd was hij vijftiL. op de afdeling retouche en betekent daar jaar bestuurslid van de Centrale Orga- een grote steun voor jongeren, die zich nisatie Voetbalscheidsrechters, afdeling voorbereiden op hun vakexamens. De j Leiden. Nu is hij reeds bijna tien jaar jubilaris, die ook een bekende plaats in- i officieel K.N.V.B.-rapporteur, met als neemt in het maatschappelijk leven van j taak te rapporteren over de wijze waar- de Sleutelstad, is sinds 1949 bestuurslid op scheidsrechters de hun toegewezen van de speeltuinvereniging ..Wester- 1 wedstrijd leiden. LEIDEN Wachtlijsten als maat regel om de capaciteit te bescher men wórden vanwege hun grote nadelen door de Studenten Studie commissie als absoluut onaan vaardbaar gezien. Gesteld voor de keuze, wachtlijsten of een vergelij kend examen, kiest de S.S.C. uit de twee kwaden voor het minder erge, vergelijkend examen I Deze gedachte wordt ten volle onderschreven door het dagelijks j bestuur van de faculteit der Ge- ineeskunde van de Leidse Universi teit bij monde van prof. dr. P. J. 1 Thung. In het schrijven van de Medische Fa culteit van Leidse Studenten wordt de minister van Onderwijs venveten dat hij niet de essentiële vragen probeert te beantwoorden (wat willen we uitgeven aan het medisch onderwijs en waar gaan we vanuit) maar uitgaat van de capa citeiten van de universiteiten. Een ander bezwaar van het M.F.L.S. is Eerste openbare kleuterschool in september open ZOETERWOUDE. - Naast de drie be staande katholieke kleuterscholen krijgt Zoeterwoude nu ook een openbare kleu terschool. Deze zal 'worden onderge bracht in een lokaliteit van het jeugd centrum ,.Ons Huis". Men verwacht, datdë opening ohistieékè 'l september zal plaats vinden. Onlangs plaatsten b. en w. een oproep voor een hoofdleidster van deze school. De benoeming hier van zal vermoedelijk in de eerst volgen de raadsvergadering op 24 juli aan de orde komen. Tot 15 augustus is de ge legenheid opengesteld tot inschrijving van kleuters bij het hoofd van de open bare basisschool aan de Dorpsstraat of op het gemeentehuis. Voor inschrijving komen kleuters in aanmerking die bij de aanvang van -het onderwijs de leef tijd van vier jaar hebben bereikt. BURGERLIJKE STAND LEIDEN Geboren: Johanna E. L., d.v. N. van der Kroft en M. F. E. Wolter- man; Erik W. F., z.v. A. Frankhuizen en C. Taffijn; Alexander S., z.v. A. A. Lamers en C. M. Kufga; Dirk J., z.v. H. J. van Essen en A. P. den Boer; Jacob M., z.v. M. Dommisse en A. S. Corstanje; Robert J. W., P. W. Scharroo en W. B. van Driel; Jeroen z.v. T. Kooien en W. Hermans; Paulina J., d.v. K. Horsman J. P. Boelee: Leonie M., d.v. W. 't Hart en J. Star; Michiel O., z.v. A. W. H. Meij en H. M. van Bruggen; Metta V. A., d.v. W. G. van Boxtel en M. A. van Langerak; Geoffrey Z.. z.v. C. Spaar garen en I. S. Ramakers: Patrick R.. z.v. P. van Dam en W. E. M. v. d. Lans; Marcus Fr., z.v. M. de Mey en S. T. Meulendijk; Peter, z.v. C. van Wijk en W. J. de Wolf; Anton T., z.v. PP. de Vreugd en T. Dubbelman. Gehuwd; H. C. G. Kreps en H. C. Stolk. Overleden: J. Brommers. 93 jr. m.; C. M. Keereweer 67 jr. wed. van P. Kramp; A. van der Mee, 52 jr. echtgen. van P. Hartevelt; J. C. van Schoonderwoerd den Bezemer 75 jr. wed van J. Regeer; F. Hofman, 61 jr, m.; A. van den Bosch, 63 jr. m.; G. J. Schipaanboord, 65 jr nL Benoemingen bij de Universiteit dat als er studenten op een wachtlijst komen te staan dat een nadeel is voor de komende lichting studenten. Er wordt in het schrijven zelfs gesteld dat er dan na drie jaar geen plaats meer is voor een hele jaargang aanmeldingen. Daar om pleit het faculteitsbestuur voor de mogelijkheid tot een strikt vergelijkend examen na het eerste jaar waarin niet slagen noch zakken als criterium wordt genomen, maar uitsluitend een ranglijst wordt samengesteld naar volgorde van prestatie. Dit zou in wezen ook onder wijskundig beter zijn. Deze selectie zal het bovendien mogelijk maken de rest van de opleiding vrijwel selectievrij te maken. Tsjechische kunst in de Burgerzaal LEIDEN. Onder auspiciën van de Stichting Rijnsburgs Bloemencorso en de WV te Leiden wordt deze maand in de Burgerzaal van het stadhuis een ten toonstelling „Tsjechische kunst en Hol landse bloemen" gehouden. Burgemees ter Van der Willigen opent woensdag middag 23 juli om' 4 uur deze expositie. IN LANGEVELDERSLAG: NOORDWIJK De Noordwykse Red dingsbrigade gaf zaterdagmiddag een korte, maar boeiende demonstratie, die door de nogal grove, woelige zee en de krachtige trekstromlng, de werkelijk heid dicht benaderde. Ondanks het minder gunstige weer, wa ren er flink wat kijkers naar de Lange- velderslag gekomen; hoofdzakelijk pu bliek uit de bollenstreek en van de campings in het Langeveld. De heer B. de Jong, voorzitter van de N.R.B., opende met een korte toespraak, waarin hij wees op het menslievende werk van de brigade. Hij attendeerde op de uitstekende samenwerking met de Kon. Noord-Zuid-Hollandse Reddings maatschappij, al houdt deze zich in de eerste plaats bezig met het redden van schipbreukelingen. Aan deze demonstratie werkten schipper C. van den Berg en zijn bemanning mee, zij het dan in een reserveboot van de KNZHRM, want de Noordwijkse motor- strandreddingsboot, de „Kurt Carlsen" was in reparatie. De heer M. Viool zorgde voor een tech nische explicatie, terwijl een der brigade leden daarvan een vertaling in het Duits gaf, ten behoeve van de Duitse gasten-. Inzending door Instructief De leiding van de demonstratie was in handen van de heer J. van Went. voor zitter van de technische commissie van de NRB. Het ging er niet alleen om te laten zien wat de NRB kan presteren gendoorn an van Heel, Frida Hilleman, Armand van der Helm, H. H. Kame- ringe-Onnes, Pieter Klaassen, Frank Letterie, Gerard Lutz, K. Maks. J. J. Muller-Limburg Chris-Paul Stapels, Ferry Slebe, Termote, Aat Verhoog, W. Vaarson-Morel jr., Willem Vis, Anne en Ge Westgeest Aart van den IJssel. De tentoonstelling duurt van 19-28 juli in het Ambachtshuis aan de rustie ke Voorstraat in Voorschoten, waar 28 juli de paardenmarkt gehouden wordt. De opening is op zaterdag 19 juli 20.30 uur. De Voorschotense Kunstkring heeft de heer Aat van Leeuwen, bekend nes tor van de sportverslaggevers en een groot liefhebber van het paard, bereid hebben werk ingestudeerd. Een aantal gevonden de expositie te openen. Verder namen die een interessante verscheiden- j zal de opening opgeluisterd worden heid garanderen: Kees Andrea. Berse- j door fanfarekorps Benvenuto en een rik. Dick van Beurden, Paul Citroen, aantal ruiters van manege Van Zeist, Erik Claus, Hanni Bal. Floyd de Witt, j Voorschoten. De expositie is dagelijks Groenestijn. W. Gerritsma. Ton Hoo- geopend van 12-5 en van 7-9 uur. vele kunstenaars VOORSCHOTEN. Ter gelegenheid van de zich ieder jaar uitbreidende Voorschotense paardenmarkt organi seert de Voorschotense Kunstkring dit jaar een unieke tentoonstelling van schilderijen, plastieken, aquarellen, li- foto's allen met het paard als onder- Kunstenaars uit geheel Nederland „Schotse" bar in Hazerswoude HAZERSWOUDE De heer S. Tulp gaat een primeur voor zich opstrijken. Is er tot nu toe geen café annex bar in de Hazerswoudse wijk Rhynenburch. Daar in gaat hij binnenkort verandering aan brengen. De NV Grootstad uit Noot dorp legt momenteel de laatste hand. aan de bouw van een pljpela-achtige snack bar aan de Willem Kloostraat. Woens dag volgt de opening. De ruimte die tot nu toe diende als snackbar (aan de zijde van de De Costasingelwordt verbouwd tot bar. Alles wordt Schots ingericht de naam Piper Back" (Doedelzak) doet derhalve niet vreemd aan! Volgens de heer Tulp is er uit Schotland al belang stelling getoond voor het experiment, dat hij in Zazerswoude aandurft. „Nee. be slist niet van de zijde van Scotland Yard." stelde hij gerust. De juiste da tum van de opening van de Schotse bar is nog niet bekend. met de haar beschikbare hulpmiddelen, maar ook om te demonstrerenwelke hulp de baders zelf aan anderen kunnen verlenen. Hoe pakt men een drenkeling beet en hoe behoort men hem te ver voeren? Het werd alles zeer instructief gepresenteerd. De NRB-werkers opereerden verder in de speedboot van de brigade en in de vlet, waarbij het opviel hoe snel een drenkeling uit zee kan worden opge haald. Hier geldt voor alles, dat snelle hulp. de beste hulp is. Ook de meer een voudige zaken als het gebruik van de redstok en de lijnredding werden gede monstreerd. De redboot met schipper Van den Berg aan het roer verleende een gewaardeerde assistentie bij het oppikken van ver ln zee gelegen dren kelingen. Zaterdagmiddag. 9 augustus om 3 uur, geeft de Noordwijkse Reddingsbrigade weer een demonstratie, nu op het strand voor de politiepost tussen het Palace Hotel en Huls ter Duin. Aan dit evene ment zullen dè Noordwijkse motorstrand- reddingsboot „Kurt Carlsen" en een helikopter van de Ken. Luchtmacht uit SoeBterberg medewerking verlenen. ROTTERDAM 14 juli, Vee A a totaal 1416, slachtrunderen 1060 kens 356, prijzen: slachtrunderen (t kg.) extra kw. 530-550, le kw. 46 2e kw. 400-420, 3e kw. 365-380. v le kw. 270-273, 2e kw. 267-270, 260-265, stieren p. kg. lev. gew.) 465-530, worstkoeien 375-390, slacl gen 220-230, zware varkens 225-250 del: slachtrunderen aanvoer aanz groter, rustig nauwelijks prijshot varkens iets groter aanvoer vorige week. AMSTERDAM, 14 juli. Vee Aa 132 runderen; prijs 400—550 cl. pt 43 varkens, prijs 330334 ct. pc Handel kalm. KATWIJK. 12 Juli GROEN waspeen p. kist: Al 7.30-8.90: All 8.10; BI 10.60-12.20; bospeen II andijvie 21-24; bloemkool 88-1.12; idem (6 p. b.) II 74; "ide p. b.) I 70-92; idem (8 p. b. idem (10 p. b.) II 30-48; idem (12 II 27; princessebonen 2.00; sla uien 16-29; peterselie 6; selderij nenkruid 3-6: aanvoer waspeen kg: aantal bloemkolen 3400. LEIDENN, 14 juli Gr, Champignons 265-295; Aardbeien Pruimen 115-140; Zwarte bessen Aardappelen 22-35: Andijvie f erwten 70-132; Snijbonen 240-300;: bonen 150-270; Tuinbonen 21-3) ten 34-35; Kroten, gekookt 80 kool 22-2S; Spitskool 19-36; Posi 28-42; Prei 70-75; Rabarber 12-23; nazie 64-80; Komkommers 15-37; maten A 390-410; Tomaten Tomaten C 370-380: Tomaten CC Uien picklers 54-57: Waspeen Meloenen 150-147Perziken Bloemkool A 32-96: Sla A 8-22; peen 44-64; Kroten 16-25; Peterse 7; Selderij 6-10. PUNT... Korreltje In de koffiekamer van het Stadhuis ont ving de heer J. G. Schone veld vanmor gen uit handen van de burgemeester de bronzen ere-meuai'ie, verbonden aan de orde van Ora n aasau De heer Sclionevekï tr&d veertig jaar ge leden in dienst van de N7M. Aanvanke lijk werd hij aangesteld als cokesdrager. Vervolgens doorliep hij de functies poet ser, reserve wagenvoerder, wagenvoer der. dienst'doend conducteur en conduc teur II. Vorig jaar volgde zijn benoe ming in de huidige functie van klerk II De burgemeester liet ook niet na. de vrouw van de jubilaris in zijn lof te be trekken. De heer Schoneveld, die te Lei den is gedetacheerd, ontving van mr. J. P. A. van Ballegoijen de Jong die sprak namens de directie van de NZH. het bij de bronzen medaille behorende draaginsigne. LEIDEN. - In de nacht van zaterdag op zondag hebben onbekenden een klin ker door de ruit van een slijterij gewor pen en negen flessen gedistilleerd ge stolen. De schade is ongeveer 160 gld. LEIDEN. Aan het Steenschuur is gisterenavond een auto in het water ge reden. Er zat niemand in de wagen; hij stond niet op de handrem. De auto was eigendom van een 27-jarige Leidenaar van de Rjjnsburgerweg. De officier van Justitie i plan van de autodiefstal. Hij in Utrecht. Naar de officier i daarom beter kunnen weten bij de Haagse rechtbank I vroeg daarbij de hulp van I meedeelde, stonden zij daar hoe zich te gedragen. „Ook sprak van een „indus- zijn broer. Volgens diens ver- bekend als „harde" zaken- deze verdachten verkeerden trie'' op het gebied van klaring had hij eerst wel be- lieden die aan hun gestelde I in de veronderstelling, dat autodiefstal, waarin twee zwaren gemaakt, doch uit- en niet te lage prijs vasthiel- 1 zij een water-dicht systeem broers terecht stonden, j eindelijk begaf ook hij zich den. hadden ontworpen doch ook Middels een geraffineerd op het terrein van de auto- De auto's varieerden meestal nu bleek weer, dat aan ieder systeem hadden zij in een diefstallen. Zijn taak was om in prijs van drieduizend tot crimineel gebeuren schoon- lialf jaar tijd in België, in Nederland een autowrak vierduizend gulden. Hoewel heidsfoutjes kleven, welke voornamelijk in Antwer- te kopen, waarvan dan be- j de officier slechts vijf dief- dankzij het speurwerk van totaal .'/ft' stuks, naar Ne- j paalde onderdelen, zoals het i De auto's varieerden meestal de politie zijn ontdekt", al- iIerland overgebracht en nummerbord werd afgesloopt in prijs van drieduizend tot dus de officier. hier meestal op de auto- waarna het wrak weer van vierduizend gulden. Hoewel markten verkocht. Naar de hand werd gedaan. Het de Officier slechts vijf dief- schattinu hadden zij op ging dan bij voorkeur om au- stallen in de dagvaardiging die manier rond de twee i to's, van 'n recent bouwjaar. I noemde, waren er in totaal ton aan gestolen auto's die ..total loss" waren ge- j volgens bekentenis van ver- rerhandeld. raakt bij een botsing. In Ant- I Leidse en Belgische politie De Officier eiste tegen de j Broers stonden als LEIDEN/NOORDWIJK Dinsdag 22 juli is een afgepaald stuk strand voor het Palace Hotel in Noord wyk weer het onbetwiste domein van de schatgra ver. Dan wordt namelijk voor de 19e keer de Internationale Noordwykse schatgraver!] gehouden, een festyn waar aan jaarlijks duizend kinderen en oude ren deelnemen. Hoofdprys is ook dit jaar weer de traditionele houten kist met honderd zilveren guldens die ergens in het terrein enkele centimeters onder het zand verborgen ligt. Verder liggen onder het zandstrand verspreid nog honderden blikjes waarin briefjes zitten die recht geven op fraaie prijzen. Het startsein zal om half drie gegeven worden door de chef van de Noordwykse strandpolitie. Voor de prijs van één gul den mag men het schatgraversterreii treden. Bij het graven mogen scheppen of ander materiaal gebi worden. Er mag alleen met blote ha gegraven worden. De prijzen die gevonden zijn. worden na afloop c toezicht van de politie verloot. Ied< kan als hij in het bezit is var gangsbiljet aan deze verloting de men. De heer Devilé de bekende derfeest-arrrangeur zal de schatgn tjes aanvuren om de prijzen uit het te wroeten. Voor ouderen en kinc een midag vol afwisseling. De baten het graaffestijn komen zoals elk jaa' goede aan de Vinoentiusvereniging daardoor de mogelijkheid krijgt hul verlenen aan gezinnen, die in finan moeilijkheden verkeren. LEIDEN Bij onderscheiden besluiten 31-jarige vertegenwoordiger van het College van Curatoren der Leid- Dirk G. V. uit Katwijk drie se Universiteit zijn benoemd jaar gevangenistraf terzake dr. H. R. G. Asin voor het tijdvak van. de diefstallen en tegen diens 26 mei 1969 tot 1 juni 1970 tot weten- 25-jarige broer Alfred R.V., schappelijk hoofdmedewerker in tijde- een koopman, twee jaar en lijk dienst bij de Longziekten; zes maanden gevangenisstraf drs. P. Baas voor het tijdvak van 1 et aftmrek van hel voorar- augustus 1969 tot 1 augustus 1970 tot I rest. wetenschappelijk medewerker in tijde- Beide verdachten, volgens lijke dienst bij het Rijksherbarium. rapporten van de psychiaters, drs. D. van Praag voor het tijdvak van begiftigd met een behoorlijk 1 juni 1969 tot 1 juni 1970 tot weten- verstand, doch met gebrek werpen of één van de voor- schappelijk medewerker in tijdelijke aan normbesef, hadden reeds sleden, werd dan een auto dienst bij de Opvoedkunde; eerder gevangenisstraf onder- i van hetzelfde type en bouw- drs. J. R. B. Hagonouw voor het tijd- gaan, terzake inbraken waar- jaar gezocht. Dan maakte vak van 1 december 1968 tot 1 december voor beiden een jaar en zes Dick een raampje open en 1969 tot wetenschappelijk medewerker maanden gevangenisstraf wa voorafgegaan door zijn broer laste was gelegd, in tijdelijke dienst bij de Fysiologie: opgelegd. Zij waren na een in een eigen auto. zulks voor Zowel de president K. M. Kovacs-Kargitai, arts voor deel van de straf te hebben het geval er controle op de harde zakenlieden hekend op automarkt ingesteld. 46 auto's door ver dachten in België gestolen dachten en onderzoek door en in ons land verkocht. Ver dachten hekenden hetgeen ten Er is mede door het mi nisterie van buitenlandse za ken in deze zaak veel werk verricht en ook de Belgische justitie beschikt over een uit gebreid dossier. De officier kon mededelen, dat volgens gevoerde correspondentie met benadeelden, deze het er niet bij laten zitten en verdachten om schadevergoeding zullen aanspreken, zodat zij onder nog groter schulden zitten, j dan toen zij met deze affaire begonnen. Verdachten reden j zelf in dure auto's, doch voor de diefstal en verkoop gaven zij voorkein- aan meer gang bare modellen. het tijdvak van 1 mei 1969 tot 1 1970 tot wetenschappelijk medewerker eerste klasse ln tijdelijke dienst bij de Verloskunde drs. A. E. Mulder voor het tijdvak van 1 juni 1969 tot 1 juni 1970 tot wetenschap pelijk medewerker in tijdelijke dienst bij de Conflictpsychologie C. J. Timmermans, arts voor het tijd vak van 1 juli 1969 tot 1 juli 1970 tot wetenschappelijk hoofdmedewerker in tijdelijke dienst bij de Thorax-Chirurgie A. Zonneveldt. arts met ingang van 1 augustus 1969 tot wetenschappelijk hoofdmedewerker in vaste dienst bij de Klinische Neurologie. deel ondergaan, voorwaardelijk in vrijheid gesteld. De oudste broer kwam in re latie met iemand, die zei een vleesimportbedrrjf te begin nen, doch aan dat bedrijf bleek „een luchtje" te zitten. Omdat hij - zo hij zei - bang was daarbij te worden be trokken en dus opnieuw ge arresteerd om het restant van de straf te ondergaan, ging de oudste broer naar België. Hij kon daar geen werk vin den, doch kwam toen op het weg zou zijn, werd naar een in Antwerpen gehuurde ga rage gereden. Daar werd de gestolen auto bijgewerkt en passend ge maakt bij het kentekenbewijs enz. De „zaak" liep zodanig, dat twee autoboxen werden gehuurd om de gestolen au to's tijdelijk onder te brengen Vervolgens reed Alfred, soms vergezeld van zijn broer naar Nederland. Enkele auto's werden par ti ller verkocht, doch verreweg de meesten op de automarkt rechtbank. Hoewel aan de één diefstal en aan de ander medeplich tigheid tenlaste was gelegd, zag de officier niet vele re den om ln de strafmaat ver van de schil te maken, zodat hij tot Olden- Benoemde eis kwam. borgh, als de officier, mr. J. van Steenderen, spraken hun waardering uit voor het wel j zeer uitgebreide opsporings werk door de Leidse politie in deze affaire verricht. De psychiaters achten voor de verdachten een psychia trische begeleiding noodzake lijk gezien hun instelling. In de requisitor merkte de officier op, dat slechts zelden voor de rechtbank zulke ver dachten verschijnen als deze broers, die een behoorlijke ontwikkeling bezitten «n ook De raadslieden, mevr. mr, H. E. Bels-Poortenaar en mr. W. F. M. Bosschart, vonden het een forse eis. Vooral de oud ste verdachte is thuis gron dig verwend en speelde in het ouderijlk huis toneel, totdat hij voor de eerste inbraken in de gevangenis terecht kwam. Pleiters vroegen met de moei lijke levensomstandigheden waarin verdachten na hun vrijlating waren komen te verkeren rekening te houden en bepleitten clementie. Vonnissen op 22 jul.l LEIDEN Het zyn er de mensen niet naar om stil te zitten. De heer en me vrouw J. Heijraans en J. I. Heijmans- van den Bos, die volgende week maandag hun zestigjarig huwelijksfeest vieren, zijn nog volop actief. Achter het huis aan de Decimastraat kijkt men op een prachtige tuin. De heer Heijmans brengt er vele uren in door; de diamanten bruid die venals haar man 81 jaar is, doet haar huishouden nog helemaal zelf. De heer Heijmans heeft practisch zijn hele leven „in de zuivel" doorgebracht. Dertig jaar wao hij werkzaam in de meU kerij van de stalhouderij Roelofs bi Zijlpoort, aawrna hij even voor het breken van de Tweede Wereldoorlo dienst trad als botermaker bij fabriek Hollandia. Daar bleef hij zijn pensionering in 1958. Het echtpaar Heijmans heeft kinderen gekregen. Twee daarvan leden op jeugdige leeftijd. De kinderen zorgden voor een rijk slacht van 30 kleinkinderen en 15 terkleinkinderen. Op de achtergrond, tussen de echtelieden, is een klein gedeelte zien van de Indrukwekkende staratx w

Leidse Courant | 1969 | | pagina 4