mening LEIDEN MAAKT EXCUUS AAN RAAD ZOETERWOUDE I I I I I Provincie geeft Treffers subsidie voor nieuwbouw Brief werd niet verzonden Zal minister inlevering plantgoed accepteren? Evenementen in Noordwijk ACTIEVE BEZORGER MARKTEN VRIJDAG 11 JULI 1969 DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 11 JULI 1969 „HET MOEILIJKE Ste&jidieSoutont Het Leidse college van burgemeester en wethouders heeft ruiterlijk toe gegeven, dat er wat te veel is gezegd in de Leidse gemeenteraad en daarvoor zijn verontschuldigingen aangeboden aan Zoeterwoude. Het siert Leiden, dat men na onder zoek, toen uit Zoeterwoude een felle reactie kwam, niet geschroomd heeft terug te komen op een uitspraak, dje niet in overeenstemming was met dé De brief van Leiden aan Zoeterwoude is tevens een „proeve" van hoe het be hoort te gaan in een Gewest, waar ge meenten het dagelijks op vele manieren van elkaar moeten hebben. In een goed gewestelijk samenspel mag geen plaats zijn voor irritante uitlatingen aan het adres van een buur gemeente als daarvoor onvoldoende grond aanwezig is; voor een goed ge meenschappelijk overleg is het even min bevorderlijk als kleinere gemeen ten de vrees koesteren, dat zy voortdu rend door „de grotere" platgedrukt dreigen te worden. Om deze redenen is het terug komen op een voorbarige uitspraak laten we het daarop hou den, temeer omdat wij graag aanne men, dat burgemeester Van der Willi gen te goeder trouw was een goede LEIDEN. Het college van B. en W. van Leiden heeft aan de Zoeterwoudse ge meenteraad zyn verontschuldigingen aangeboden en toegegeven, dat er van on juiste voorlichting sprake is geweest. In de Leidse gemeenteraadsvergadering van 80 juni zed het socialistische raadslid Van Aken, dat de burgemeester van Zoeterwoude hem verteld had, dat er op zyn secretarie geen brief van het Leidse gemeentebestuur was binnengekomen. zat. Temeer,, omdat er in de Leidse ge- I meenteraad naar zijn oordeel insinuerend gesproken was over de gang van zaken op de Zoeterwoudse gemeentesecretarie. Het zou een belangrijke brief geweest moeten zyn, want de nieuwste ontwik kelingen over de geplande energiecen trale in Zoeterwoude Barrepolder waren er in weergegeven. De mededeling van de heer Van Aken in de Leidse gemeenteraad had een felle reactie van het college tot gevolg. De heer Van Aken werd berispt en bur gemeester Van der Willigen merkte iro nisch op, dat het met het postverkeer tussen Leiden en Zoeterwoude altijd nog al moeilijk schijnt te gaan. De schermutseling in de Leidse raad bleef niet onopgemerkt in Zoeterwoude. Het raadslid Straver (Vrije Lijst) stelde schriftelijk vragen; hij wilde precies we ten hoe deze belangrijke zaak in elkaar 1 informatie verschaft zal worden. Te goeder trouw In de brief aan de Zoeterwoudse ge meenteraad waarin de excuses worden gemaakt, wordt overigens gesteld, dat burgemeester Van der Willigen „te goe der trouw" heeft gesproken. De brief, die nimmer werd verzonden, was, aldus het college, wel in concept opgesteld met de fractievoorzitters, maar verzending had nog niet plaats gehad in verband met een eventuele wijziging van de ves tigingsplaats van de nieuwe centrale. Van het nog niet verzenden was Leidens burgemeester niet op de hoogte. Door Leiden wordt tenslotte aan Zoeterwoude toegezegd, dat over alle verdere ontwik- kelingen met betrekking tot de centrale Jongetje viel in Waardgracht LEIDEN Gisteravond om negen uur is Chris Westerhoven (5) al spelende in het water terecht gekomen van de Waardgracht. De 18-jarige tandtech- nicus Pieter Chrlspfln, wonende aan het Utrechtse Veer zag dat en sprong ge kleed te water. Hy slaagde erin het Jon getje op het droge te brengen. Chrisje was aanvankelijk buiten bewustzijn maar kon later in het Academisch ziekenhuis weer bij kennis gebracht worden. Zeeuwse koorschool in Boschgeestkerk VOORSCHOTEN Traditiegetrouw zal van 2 t/m 9 augustus het jongenskoor van de Zeeuwse koorschool zijn zomer- toernee maken. Het is ditmaal een jubi leumreis en deze gaat naar Voorschoten, alwaar zij zondagavond 3 augustus om 8 uur in de Boschgeestkerk (Moeder Gods) een concert zullen geven. De toe gang tot dit concert is gratis. Ook zal dit koor in de morgenuren de Hoogmis opluisteren. Het uit 75 jongens tellende koor onder leiding van dirigent E. Heyblok, is niet alleen in Zeeland bekend, maar ook bui ten die streek. Het koor heeft reeds ver scheidene langspeelplaten volgezongen met o.a. „De markies van Carabas" en Engelse liederen. Het koor komt ook op de televisie en wel op Nederland I zaterdag 26 juli om 17 uur. Zij voeren dan op de musical „De markies van Carabas". WATERPOLO De Zijl nam revanche op RZC LEIDEN In de Vliet heeft de Zyl gisteravond op eenvoudige wyze revan che genomen voor de in Rotterdam ge leden nederlaag tegen RZC '90. De gas ten speelden waterpolo van een zeer laag niveau en het verbaasde de aanhang van de Leidenaars dan ook nog al dat de ZU1 de uitwedstrijd tegen dit team had verloren. Een uitslag van 118 geeft toch wel duidelijk het krachtsverschil In de eerste speeltijd al bouwde de zyi zijn voorsprong op. Wim Bergman zag kans de bal over de uitgezwommen kee per heen te plaatsen, maar het was Frans de Boer die het beslissende zetje moest geven. De Boer bracht ook nog 20 en 30 op het scorebord. Loek van Kampen schoot met een slingerbal het Leidse kwartet vol. Albert SpQker kwam in de tweede periode aan zijn hattrick. In de eerste minuut verdween een hard ingeschoten bal via de paal in het net, vrijzwemmen van de achterhoede leverde ook een tref fer op, de derde goal kwam tot stand uit een perfect geplaatste hoogbal. RZC kwam via een eeuwen-oud trucje, waar op de achterhoede van de Zijl geen ant woord had, aan het eerste tegen-doel- Leo Onderwater, Kees Pont en Van Kampen brachten in de laatste periode de score omhoog tot 101. Ook Kees Pont scoorde nog één maal voor de zyi. De Rotterdammers kregen aan het eind wat meer ruimte en passeerden Theo Uittenhout nog twee maal, waarvan één keer uit een strafworp. BODEGRAVEN Voor hun succes vol optreden in Brussel brachten de tamboers, trompetters en de fleurige majorettes van het corps Triomf een fraaie plaquette mee naar huis. Het was een aandenken aan een showoptre den in de Belgische hoofdstad. Burgerlijke starid LEIDEN Geboren: Jolanda d.v. H. J. M. v. d. Steen en A. A. M. Voordouw; Astrid Engelina Jacoba d.v. P. A. v. d. Plas en E. M. M. v. Deursen; Karin d.v. T. Verhoeff en G. Schaap; Richard z.v. J. H. Gordfln en W. v. Oosten; Cindia Saskia d.v. R. A. Lesquillier en A. T. M. Karkus; Wouter Jaap .zv. M. Paats en J. Boer; Fabian z.v. P. de Wolff en G. H. Tampung. Gehuwd: L. H. Lourier en E. Tomeij R. Padin Prego en J. Hockx; W. v. Dig- gele en J. J. M. Freeke; J. G. Hennik en J. M. C. v. Hooidonk; L. Taverne en S. Johnsen; J. Britttfn en H. A. M. Re geer; J. v. Eek en C. M. Aarts; G. v. d. Ploeg en M. H. J. G. v. d. Linden; H. C. v. d. Voort en M. Onderwater; F. J. A. Beumer en J. S. Smit. Overleden: P. J. Leijendekker (71) m.; J. v. Gulik (49) e.v. R. Britting; L. de Bruin (68) w.v. A. Kuiter; A. M. Bui ter (20) d.; W. Foppen (61) w.v. J. D. Jakobs. Ondertrouwd: J. v. Dam en M. C. Bo- drij; I. E. Wassink en G. L J. Velthuij- zen; P. H. M. Perquin en M. G. M. Holl- man; J. J. v. Teijlingen en C. S. Paats; P. J. J. F. Vink en J. M. v. d. Meer; R. P. Sjoerds en C. A. M. Winkel; G. E. Jacobs en L. C. Zwarts; J. de Kruis en G. Boersma; R. Poot en M. M. Dodson; J. C. v. Deth en L. H. J. J. de Kanter; A. den Herder en H. W. Duijverman; M. A. A. Weenink en M. J. M. v. Kins; M. J. I. Eradus en P. A. Bennett; J. Karstens en R. Tegelaar; J. Heymans en Y. G. P. v. Leeuwen; H. A. J. Groe- neveld en N. J. Teske; G. A. Hogen- doorn en C. A. Bernard; W. J. Kokkedee en W. Burggraaf; J. Beij en W. F. van Gelder; N. C. M. F. Boelen en W. H. M. J. v. d. Horst; K. H. Schmal en A. J. M. Deckers; W. A. Zaalberg en M. F. Frank; J. H. Fakkel en A. C. Siera; J. C. Cat- tin en M. A. P. Ham; G. W. A. Haas broek en C. Terpstra; W. P. Hiestand en F. P. v.d. Scheer; J. H. Griffioen en M. J. Bakker; F. K. Grootenboer en M. A. N. Korenhof; P. J. S. Zwart ei Hesselink. 1 K. A. H. VSI7AIR UNIVERSITAIR NIEUWS Supermarkt mag niet onder prijs Heineken gaan DEN HAAG/BODEGRAVEN. De vice-preaident van de Haagse recht bank, mr. Th. D. A. van Eek, heeft in diens uitspraak in een kort geding tussen de Heinekens Brouwerij en do supermarkt „Tast Toe" te Bodegraven laatstgenoemde bevolen het verkopen van bier tegen een lagere prys als door Heineken bepaald, te staken op dwang som van 250,- voor iedere overtreding. Het kort geding was aanhangig ge maakt door de brouwery, omdat „Tast Toe" het bier verkocht tegen een prjjs die een gulden per krat lager was, dan door de brouwerij gesteld. De president overwoog in diens von nis, dat gedaagde bekend kon zijn met de leveringsvoorwaarden, mede inge volge een exploit dat hy reeds eerder had ontvangen. De grossier die tegen een lagere prys leverde, maakte zich dientengevolge schuldig aan wanpres tatie, en gedaagde verwaarloosde de zorgvuldigheid met betrekking tot het controleren daarvan. OPEN BRIEF D'66 Burgemeester en kamerlid niet verenigbaar LEIDSCHENDAM. De afdeling Leid- schendam van D'66 heeft in een open brief aan burgemeester E. J. M. Kolf schoten de raad gegeven zo spoedig mo gelijk te bedanken voor het lidmaatschap van de tweede kamer. D'66 is van oordeel dat het burgemeesterschap en het lid maatschap van de tweede kamer beide een volledige dagtaak uitmaken en daarom is D'66 van mening, dat de be langen van de inwoners niet voldoende door de burgemeester behartigd kun nen worden. De aan de burgemeester gezonden brief dd. 3 dezer is getekend door de Leidschendamse afdeling van D'66 nl. mr. J. J. Kroeskamp en H. van Ommen, reap, de voorzitter en de se cretaris. Mieke van Doorn in Ned. meisjesploeg LISSE. Mieke van Doorn (14) van De Spartaan uit Lisse is gekozen in de Nederlandse meisjes-atletiekploeg die op zondag 20 juli a.s. in Buddersbach tegen West-Duitsland aantreedt. Mieke zal op het nummer hoogspringen uit komen, waarop ze in Nederland dit jaar de beste prestaties heeft geleverd. Zy is één van de jongste uitverkorenen. De Spartaan trekt zondag a.s. met een ploeg van acht meisjes en vyf jon gens naar Leeuwarden voor de Neder landse jeugdkampioenschappen. Mieke van Doorn (vacantie in Spanje) en Aad v. d. Poel (enkelblessure) zullen daar bij ontbreken. Wel present en sterk fa voriet voor een medaille, zijn de Spar taanse 600 m-meisjes Carla Grimber gen, Truus Randsdorp en Yvonne Deim- veld. Joke van der Stelt (De Spartaan) die afgelopen zondag tijdens de natio nale wedstrijden in Den Haag op de 800 meter een verrassende tyd maakte (2.9.9 min.) start a.s. zondag in Düssel- dorf tydens internationale wedstrijden op ditzelfde nummer. Joke v. d. Stelt koestert de hoop de komende weken zelfs de limiet voor de Europese atle- tiekkampioenschappen in Athene op de 800 meter (2.5.0 min.) te overschrijden. Voorhout, 10 juli. WEG VIJVER Hedenavond, 10 juli, zat ik op de pu blieke tribune waar de Gemeenteraad van Voorhout vergaderde. Myn belang stelling, als geboren Voorhouter, ging voornamelijk uit naar het wel of niet dempen van de dorpsvijver. Omdat met deze vyver het entree en aanzicht van de Voorhoutse Dorpskern staat of valt. Eenzaam maar helaas vruchteloos heb ik 2 raadsleden horen pleiten voor het behoud van de vyver. De indruk is bij mij gewekt dat, groepsbelangen preva leren boven gemeenschapsbelangen, zo als aanzicht en sfeer van een dorp. Een hoera voor de meerderheid van de raad. Maar voor de kinderen, ouders en bejaarden, met sneetjes brood in hun hand... dag vogels, dag vissen, dag J. P. HOEK. Bouw bejaarden centrum kan beginnen NOORDWTJK Met de bouw van het Prot. Chr. Bejaardencentrum aan de Oranje Nassaustraat kan worden be gonnen. Op 26 juni j.l. ontving het be stuur van de Stichting de premiebe schikking en de bouwvergunning en maandag j.l. is ten overstaan van notaris S. Pasma op het gemeentehuis de grond overgedragen. Architect is de heer J. Heese uit Amstelveen. De bouw is gegund aan de laagste inschrijfster, de N.V. Erica, voorheen W. P. de Vreede te Noordwyk, voor de som van 2.085.000,exclusief BTW. De ruim 3.500.000,die voor bouw en inrich ting nodig zijn wordt geheel op de ka pitaalmarkt geleend, overigens een een voudige zaak, want de gemeente staat garant voor de rente en aflossing. Men hoopt in de zomer van 1970 het bejaardencentrum in gebruik te kunnen Tulpen kwekers weten niet waar ze aan toe zijn sprong op zjjn concurrenten terw«l hetoge„bUk niet nnk pon vp.rkonnnnlitip.k is. dat. als srtt- If, z\jn, omdat nog met bekend is of de minister van landbouw de verplichte in- verkooppolitiek is, dat als ge-1 volg daarvan andere detaillisten min der zullen gaan afnemen. De mededeling, dat eiser zich zelf niet zou houden aan de door hem vastgestel de prijzen, achtte de president voldoen de weerlegd tydens het geding. Om die redenen besloot de president de vorde ring van Heineken toe te wijzen. „DUUR" GRATIS BAD BOSKOOP Enkele enthousiaste zwemliefhebbers meenden gratis te kun nen zwemmen door dit in de nachteiyke uren te doen. De kruik gaat echter zo lang te water totdat hy breekt. Dat was nu eveneens het geval. Men had al en kele malen aan dit nachtelijk gebeuren getwyfeld. De politie hield daarom gis teren een oogje in het zeil en betrapte een viertal van deze zwementhousiaste- lingen. Dit kwam hen op een nog al duur entreebewys te staan in de vorm van een proces-verbaal. LEIDEN Aan de Leidse Universiteit zyn geslaagd voor: kand. ex. Ned. taai en letterkunde de heren R. F. Spoor (Den Haag); P. A. J. Korenhof (Den Haag); A. W. F. M. G. Schreiner (Den Haag); mevr. J. van Wijk v. Brievingh- Hesselink (Maassluis); H. F. Terlaak- Schüster (Leidschendam)mej. M. R. J. Duppen (Rotterdam); doet. ex. Ned. taal- en letterkunde de heer W. A. M. de Vroomen (Leiden); doet. ex. Klas sieke taal- en letterkunde mej. P. Sluy- ter (Rotterdam); kand. ex. Klassieke taal- letterkunde mej. O. Weyer (Den Haag)mevr. L. Th. M. Lankhorst-Nolte (Leiden); doet. ex. Klassieke taal- en NOORDWIJK Op zgterdag 12 juli letterkunde de heer A. H. G. v. d. Coe- geeft de Noordwykse Reddingsbrigade vering (Den Haag); kand. ex. Sinologie een demonstratie aan de Langevelder- de heer J. L. Blussé van Oud-Alblas slag. De reddingsboot „Kurt Carlsen" (Rotterdam); doet. ex. rechten vrije stu- Van de Kon. Noord-Zuid-Hollandse Red- dier mevr. M. N. Kuipers-Moot (Voor schoten). Verder is dr. J. A. Szirmai benoemd tot buitengewoon hoogleraar in de histo- fijsiologie van het bindweefsel en van het bewegingsapparaat. Dr. Szirmai was al buitengewoon lector in de fisiologie en morfologie van het bindweefsel aan de Leidse Universiteit. Hij is ook buiten gewoon hoogleraar geweest in Rotter dam, maar daar is hij op eigen verzoek weer ontslagen. De heer H. de Jonge is benoemd tot gewoon lector in de faculteit der genees kunde om onderwys te geven in de medische statistiek. Dr. J. G. H. Wessels is benoemd tot gewoon lector in de faculteit der wis kunde en natuurwetenschappen om on derwijs te geven in de microbiologie. LEIDEN Geslaagd: doct.ex. Rech ten vrije studierichting, mej. M. A. v. d. Heuvell (Sneek); doct.ex. Ned. Recht, de dames F. v. Tuyll v. Serooskerken- Hanisch ten Cate (Hilversum) en L. B. A. de Zwaan (Amsterdam). levering van plantgoed zal accepteren. Na twee uur praten moest het Produkt- schap voor Siergewassen woensdagmid dag in Den Haag de tulpenkwekers even eens in het onzekere laten. stel trouwens niet met gejuich ontvan gen. Een ander voorstel, van de heer Elferink, over de verplichte inlevering van plantgoed, werd met 17 stemmen Verder wordt op zaterdag 12 juli a.s. op het strand voor de politiepost een zandbouwwedstrijd gehouden. Aanvang 2.30 uur nam. De wedstrijd wordt ge organiseerd door het Franse blad „La Figaro" in samenwerking met Het Va derland. De winnaars komen uit In de nationale kamp te Scheveningen. Voor de wedstrijd zijn bijzonder fraaie prij zen uitgeloofd. Van 14 tot 20 juli a.s. vindt te Noord wyk het badgastentennistoernooi plaats. Daaraan zullen oudere tenniscracks en ook de opkomende tennisjeugd uit bin nen- en buitenland deelnemen. Op dinsdag 15 juli a.s. geeft het muziek gezelschap De Bierkouwers van 8 tot 9.30 uur nam. een populair concert op het Kerkplein in de Hoofdstraat. Om 10 uur nam. volgt een groot vuurwerk Margaretha de Bruyn e.v. C. van der op het strand voor de Koningin Wilhel-j Heijde, oud 77 jaar; Cornelia M. Ron- mina Boulevard. day wed. van C. S. Jolmers, 81 jaar. BURGERLIJKE STAND VOORSCHOTEN VOORSCHOTEN. Geboren: Marcus F., z.v. D. H. Baker en P. M. Vermeulen; Yvonne E. B., d.v. L. P. J. van Bemme- len en M. G. C. Looyenstein; Steffen J., z.v. S. Pilkes en M. Noorslag; Sylvia, d.v. A. F. Loos en I. Beumer; Pieter D. J., z.v. P. A. J. Barmentloo en H. Mo raal; Theodora A., d.v. A. J. Otto en J. van Mourik; Patrick J. L., z.v. F. E. Slootweg en P. M. Ham; Tatiana, d.v. J. P. M. L. Juge en M. de Vos; Ronald A., z.v. W. A. van de Graaf en H. P. van der Meijden; Hendrik J. A., z.v. H. A. C. de Heer en A. P. Dekker; Gerardus M., z.v. G. J. Roodakkers en P. J. F. Rijnhout; Cindy, d.v. J. G. H. van der Starp en C. A. de Groot; Govert T., z.v. G. G. San- Schermers en F. van der Sande. Ondertrouwd: H. L. Hensius te Leiden en E. Braggaar; H. Dekker te Amstelveen en Nelly Nieuwenhuizen; J. van der Zwan te 's-Gravenhage en M. J. H. Kon- nigs; A. Vreeburg en M. W. J. Klauwe; R. A. Nieuwenhuis en A. C. Damen; M. J. van Leeuwen en P. P. T. Oosterlaan; G. van der Knaap en M. C. Giesen. Gehuwd: A. H. Lammerding en E. T. M. Plag; T. Kamp te 's Gravenhage en M. Zwaan; P. J. Bekker te Leiden en M. C. Roessen; J. W. A. van Zeeland te Zoe terwoude en H. C. M. van der Peet; L. W. Egberts te Rotterdam en H. C. van der Byi; R. G. Kooij en I. Slavenburg te 's-Gravenhage; M. M. Boers en M. Nieuwenburg; G. van Kampen te Am sterdam en M. Wassenaar; P. H. H. Hiemstra te Grypskerk en J. G. Jan- voor en één tegen (die van de heer W. C. Witteman) aangenomen. De hoeveel heid die per roe ingeleverd moet worden wordt nog nader vastgesteld. De vertegenwoordiger van het ministe rie van landbouw, de heer Kanstein, liet echter weten, dat het nog helemaal niet vaststaat dat de minister met deze ver plichte inlevering akkoord zal gaan. Extra vergadering Deze onzekere toestand zal duren tot begin augustus. Dan belegt het PVS een extra vergadering om de zaait op nieuw te bespreken. Mocht de minister de inlevering verwerpen, dan is het enige alteratief het aannemen van het oorspronkelijke voorstel van het PVS- bestuur. Zowel PVS-voorzitter H. J. Hylkema als deze gang van zaken. De heer Hylkema: „Onze bedoeling is de tulpen kwekers een riem onder het hart te ste ken. Als we met dit voorstel drie maan den geleden waren gekomen, hadden de kwekers ons omarmd. Eén warme week deed de oogst-barometer meteen dalen. Het is best mogelijk dat men over acht weken zegt: We hebben niet eens plant goed om in te leveren. Als je de vryheid geeft: èf geld öf plantgoed, legt men de verantwoordelijkheid by de kwekers". muuiuHiycM IDE LEIDSE COURANT PAPENGRACHT 32 LEIDEN TELEF. 01710 - 20935 Voor de bezorging van onze krant in LEIDERDORP vragen I wij een Aardige bijverdienste voor scholier. ROELOF ARENDSVEEN. De Stich ting tafeltenniscentrum „De Treffers" krygt vam de provincie Zuid-Holland een subsidie van 10.000,- voor de nieuw bouw van een tafeltemuLscentrum aan de Middenweg. Het gebouw, dat gezet wordt door het aannemimgabedryf Van der Geeat uit Oud-Ade gaat ongeveer 100.000.- kosten. De gemeente Alke made subsidieert tot een bedrag 22.500,-. De bank verschaft een hypo thecaire lening van 30.000,-. De leden besparen met eigen werk verder 10.000,- op de bouwsom en het restant van de benodigde gelden wordt uit ei gen middelen en aotiea gefourneerd. BODEGRAVEN - Tien knapen van karpers haalden 43 Bode- graafse huisvrouwen gister avond uit de Goudse Vaart. Dit in het kader van de dames-karperwedstrijd, welkë door de Bodegraafse Hengel sport Vereniging werd geor ganiseerd. Mevrouw Kasius uit Driebruggen werd de kam pioene van de avond. Niet minder dan vier karpers sloeg zij uit het water. De grootste mat 55 cm. Na afloop reikte HSV-voorzitter C. H. van Vel- sen de prijzen uit in het Bonte Varken. Uitslag: 1. mevr. Kasius, 2. mevr. v. Velsen, 3. mevr. v. d. Neut, 4. mevr. Banner, 5. mevr. v. Velzen, 6. mevr. De Heiden, 7. mevr. v. Wageningen en 8. mevr. J. v. Velsen. Corrie Schelvis groef grootste schat NOORDWIJK Ondanks het minder goede strandweer namen gisteren zo'n 200 kinderen deel aan de grote schatgra- verij naby de politiepost. In het strand zaten 150 flesjes met inhoud. Deze in houd kon bestaan uit een frisdrank, maar ook uit een knikker of een pa piertje. Zo'n knikker was goed voor een plastic bal. Als men een grote prijs wilde winnen moest men echter een flesje met daarin een papiertje uit het strand graven. Hoewel de hoofdprijs niet ge vonden werd, wérd deze toch uitgereikt en wel aan diegene die het papiertje ge vonden had met de meeste waarde. De gelukkige winnares Corrie Schelvis ont ving een prachtige vouwfiets uit handen van de directeur van het Noordwykse VW, de heer Dekker. Tegen lichtmast en snel weg DEN HAAG/NIEUWVEEN Een 22- jarige autobestuurder uit Ter 'Aar slipte met de door hem bestuurde auto in de Kerkstraat te Nieuwveen en kwam hier bij in botsing met een lichtmast. „Iets dergelyks kan iedereen overko men", zo constateerde de officier van justitie by de Haagse politierechter, maar dat verdachte na de aanrijding was doorgereden, dat was kwader. „Kenneiyk was het de bedoeling om er tussenuit te knijpen en op die manier de gemeente met de schade te laten zitten", opperde de officier. Het was geen „zwaar" geval en daarom wilde de officier volstaan met 40,- boete voor wat betreft de aanrijding, maar 70,- boète voor het doorrijden. De rechter veroordeelde overeenkomstig Avondvierdaagse in Sassenheim SASSENHEIM De Avondvierdaagse die dinsdagavond van- start gaat, is het meest in het oog springende onderdeel van de activiteiten, die de Stichting Jeugdrecreatie Sassenheim voor de komende week op het programma heeft staan. De start van dit evenment is iedere avond om half zeven (10 km) en zeven uur (5 km) by het gebouw van de Nederlandse Hervormde School, hoek Westerstraat. Ook de finish is daar iedere avond. zaterdag: groot waterfeest in het ge meentelijk zwembad, aanvang 2 uur; dinsdag 15 juli: Barbie-middag in het Huys Beatrix; dinsdag 15 tot en met vrijdag 18 juli: Avondvierdaagse; woensdag 16 juli: eerste poppenkast voorstelling op de Hortuslaan (10-12 Karper van 70 cm BODEGRAVEN De heer Van Vel zen is winnaar geworden van de kar- perwedstrijd die in de Goudse Vaart werd gehouden,, georganiseerd door de Bodegraafse hengelsportvereniging. De winnaar haalde in totaal 210 cm karper boven water. Nummer twee was de heer D. Zaal, die het bracht tot 97 cm; 3 W. van Zoest, 94 cm; 4 J. van de Berg 89 cm; 5 T. Kooistra, 70 cm. Deze laat ste mocht de wisselbeker mee naar huis nemen, omdat hij met een lengte van 70 cm de langste vis van de avond haal de. In totaal werden door de 56 deelne mers 27 bovenmaatse vissen gevangen. Eminent trekt Joegoslavische meisjes aan BODEGRAVEN De Eminent orgel- fabriek, waar momenteel al 250 personeel werkzaam is, (waaronder 50 meisjes en 25 Marokkanen) heeft stygende productie. Het schynt moeilijk te zyn in ons land meisjes te vinden, die bereid zyn licht montagewerk te verrichten, terwyl in het land van Tito vele werklozen zijn. Er zullen in sep tember circa 20 meisjes naar Bodegra ven komen. Zij zullen gehuisvest wor den in de witte villa In de Wilhelmina- straat» waar eertijds het kantoor var Eminent gevestigd was. Met de ver bouwing is reeds begonnen. De meisjes zullen voorlopig voor één jaar worden gecontracteerd. NIEUWKOOP/HAZERSWOUDE. - Hazerswoudse beatgroep The Figleaves treedt zondagavond in het Nieuwkoopse Hotel Spiro op tezamen met de Engel se groep The Iveys, bekend van „May be tomorrow". Oorspronkeiyk zouden de Volendamse Cats optreden met de Britse groep, maar omdat zy verhin derd bleken, zijn The Figleaves thans gecontracteerd. Op Pleyn 68 sluiten The Living Blues het Hazerswouds seizoen zaterdag avond af. The Statues uit Montfoort treden diezelfde avond op in het Ver enigingsgebouw, op uitnodiging van dt KPJ-af deling. (Advertentie) INVOERING VERPLICHTE HALVED AGSLUITING FOTODETAILHANDL Burgemeester en Wethouders var brengen ter openbare kennis, dat vc-: de duur van 3 maanden op de secretai kamer 125, ter lezing voor een ieder nedergelegd de door de Raad dier meente in zyn vergadering van 30 ju 1969 vastgestelde verordening, houde de wyziging van de Verordening op Winkelsluiting 1953 I (gem. blad no.l laatsteiyk gewijzigd by verordening v 10 april 1967 (gem. blad no. 12). Deze wijziging houdt in, dat winke waarin uitsluitend of in hoofdzaak 1 fotografische bedrijf en de kleinham in fotografische artikelen in de 2 het „Vestigingsbeslult Fotografische dryven 1960" plegen te worden uitg oefend voortaan op maandag n uur voor het publiek gesloten dienen zijn. De gewyzigde regeling treedt met gang van 14 juli 1969 in werking. Tourpremics De Leidse Courant De heer B. A. Boskamp, Boerha- vestraat 32 te Voorhout heeft - door te voorspellen, dat de Ita liaanse coureur Felice Gimondi de 12de etappe zou winnen giste ren 5,- verdiend uit de premie- pot van de Leidse Courant. Gefe liciteerd. Mocht u het nog niet weten: een dag voor de te verry- den etappe in de Tour de France 1969 kunt u ons de naam laten weten van de renner, van w denkt dat hij de betreffende etap pe gaat winnen. U dingt dan mee naar de pryzenpremies van Leidse Courant. Succes. Sportre dactie. PUNT... ""<L „Wanneer moet Ik de handrem Korreltje LEIDEN, 11 juli. Vee Aanvoer stieren, 56 melkkoeien, 212 vette koen 60 vare koeien, 2 graskalveren, 76 i kalveren, 1 nuchter kalf, 70 vette sch pen, 155 zuiglammeren, 902 Tessel lammeren, 260 Noordholl. lammen 220 vette lammeren, 27 drachtige i zen, 141 schrammen, 593 biggen, 24 g ten, 3 paarden; totaal 2806. Prijze slachtstieren 4.80-4.90-5.15, melkkoei 975-1400-1650, vette koeien 3.9014.1 5.20, extra 5.50; vare koeien 725-101 1375, vette kalveren 3.30-3.50-3.85, schapen 100-110-130, vette lammer 127y2145-162'/«, zuiglammeren 120-1 155, Texelse en Noordholl. lammer 105-120-130, drachtige zeugen 550-6( 650, schrammen 120-130-140, biggen 105-110, geiten 50-75-115. Handel: slac stieren goed, melkkoeien rustig, y koeien redelyk, vare koeien matig, i kalveren vlug, vette schapen goed, i lammeren goed, zuig-, Texelse enNooi holl. lammeren rustig, zeugen redeli schrammen redelijk, biggen redelijk, ten vlug. LEIDEN 11 juli, Groente Champi nons 230-305, aardbeien 57-59, pruim 100-175, aardappelen 15-38, doperwt 96-142, snybonen 230-290, stamboc 180-230, tuinbonen 25-36, rode kool i 34, spitskool 24-38, postelein 29-45, p 72-79, rabarber 9-17, spinazie komkommers 16-24, tomaten A 420-4 id. B 420-440, id. C 410-420, id CC 5 uien picklers 28-52 per 100 kg. Meloen 62-215, perziken 13-24, bloemkool A 97, sla A 5-23 per 100 stuks. Bospeen kroten 19-24, peterselie 8-11, selderij 17 per 100 bos. R. A. VEEN, 10 JULI. BLOEMEN Am. Anjers Sim Rose 6-9; Sim Rcj 8-17; Sim Wit 7-9; Sim Arthur ft Sim Keefer 8-13; Esperence 9-11; La 10-11; Orchid Beauty 18-19; Princij Ann 14; Yellow Dusty 20-23; Rob Garnette en Carol 3-7; Zorina 5-7; a venteen 10; Baccara 23-31; Sonora 12; Coral Princess 8-12; Carla 21-M Peer Gynt 14-23; Tiara 7-13; Nordia 11; Junior Miss 11-12; Lelies 53- Violieren 7-13 p. st.; snijgroen 55-j

Leidse Courant | 1969 | | pagina 4