kamsteeg Bloembollenbeurs komt in Hillegom Jaap van Beelen wil club voor midgetgolfspelers Spencer Tracy angstwekkend in dr. Jekyll en mr. Hyde voor de limerick van de week een polaroid land camera (f 129.-) cadeau! MEDISCHE DIENSTEN Dat zit wel snor Oh, lieve John Dunaway Een raar stel Nudes WJDAG 11 JULI 1969 DE LEID6E COURANT PAGINA 3 Na touwtrekken sinds 1910 plaats eindelijk bekend StefiekkeGouttuit Onjuiste procedure IOEWEL DE Kon. Algemene Vere- "lniging voor Bloembollencultuur [lsteren in Treslong te Hillegom een ersconferentie belegde om de nieuw- Kiuwplannen voor een beurscomplex ichter datzelfde Treslong bekend te naken, bleek men de primeur van dit eit toch voor het eigen orgaan, het Veekblad voor Bloembollencultuur, te rillen bewaren. Op zichzelf is daar iets tegen. Maar de methode die ge- ruikt werd om deze primeur veilig stellen is onjuist en zelfs laakbaar noemen. Ye stellen voorop dat de mededelln- op de persconferentie niet onder mbargo werden verstrekt. Dat werd ergens vermeld. Dat betekent, dat 11e informatie, op het moment dat die egeven werd, vrij was voor onmiddel- jke publikatie, zoals journalistiek ge- ruikelijk is. Toen we echter halver- rege de vergadering vroegen, een ge- rtencild communiqué van de bijeen- omst in te mogen zien, om wat ge- evens door te bellen ter publikatie in nze krant van gisteren, verklaarde estuurslid Stokman dat dit pas na floop vrij zou zijn. Tegen publikatie an de op dat moment bekende gege- ens kon hij echter geen bezwaren lanvoeren. maatregelen getroffen te hebben, ■ten had de directie van Treslong na- nelijk opdracht gegeven de pers te verhinderen ook die informatie door bellen. De interlokale lijnen waren luiten werking gesteld en de telefo- ïiste had opdracht gekregen ook an- iere lijnen niet beschikbaar te stellen. Sowel de directie van Treslong als de ïeer Stokman verscholen zich, toen ïiertegen werd geprotesteerd, achter uidere instanties. Toen kwam bij de ïeer Stokman het hoge woord er uit, iat op deze manier de primeur voor iet vandaag uitgekomen weekblad werd bewaard. Deze procedure getuigt van weinig koninklijke waardigheid bq deze alge vereniging, die hierdoor alleen maar een stuk goodwill kan verspelen. Bouwvakker viel van 3de etage 1AZERSWOUDE. Een opperman, verkzaam bij de bouw van de door N.V. ïrootstad uit Nootdorp op te richten in de Willem Kloosstraat in de wijk tliynenburch, is gisterenmiddag vanaf le derde etage gevallen en terecht ge- romen op de begane grond. De man, die enkele breuken opliep, evenals verschillende andere verwondingen, Is :n Leids ziekenhuis overgebracht. Complex achter Treslong krijgt sportaccommodatie en NOS-ruimte (Van een onzer HILLEGOM De Kon. Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur te Haarlem laat achter Treslong in Hillegom een nieuw beursgebouw verrijzen, waarvoor op dinsdag 19 augustus de eerste van 300 beton- palen in de grond wordt geslagen. Het hoofdkantoor van deze ver eniging zal hiermee van Haarlem, het hart van de Bollenstreek, naar Hillegom worden verplaatst. De beursactiviteiten, die sinds 1928 's maandags de hele dag in het Krelagehuis te Haarlem en later ook op donderdagmorgen in Tres long worden gehouden, worden in de toekomst in het nieuwe gebouw samengevoegd. Omroepstlchting bij de bouw betrokken. Het gebouw zal voor alle zaalsportma nifestaties en voor radio- en televisie uitzendingen, vooral op sportgebied, ge schikt worden gemaakt. Er komt een speelveld van 42 bij 26 cm. De mogelijk heden voor de omroepen, die al regel matig van Treslong gebruik maken, wor den hierdoor aanzienlijk verruimd. Anderhalf maal groter Het complex, dat komt ten noorden van het parkeerterrein van Treslong, met dit gebouw wordt verbonden en anderhalf maal zo groot is, zal worden gerealiseerd kosten, die op enkele miljoenen gul door de Nederlandse Aannemingsmij dens worden geraamd, wel wat hoger (Nedam) te Den Haag, de bouwer van geworden, maar de rendabiliteit het Haagse Congresgebouw. Architect geheel wordt er door vergroot. is de heer Sytsma uit Hillegom. Begin 1971 moet de bouw zijn voltooid. De beurszaal krijgt een oppervlakte van 1500 m2, terwijl een aangrenzende keu ringszaal een vloeroppervlak van 400 m2 zal omvatten. In het complex is ook een vijf verdiepingen tellend kantoorge bouw opgenomen. Een tribune die in de zaal wordt aangebracht zal bij sport manifestaties 600 bezoekers kunnen tel len. De zaal in Treslong, die nu voor de beurs wordt gebruikt, zal vrijkomen voor het theaterbedrijf. VOOR LEIDEN EN OMGEVING LEIDEN: Leidse huisartsen: tot zater dag 10 uur dient men de eigen huisarts te raadplegen. Na zaterdagmiddag 12 uur belle men voor spoedgevallen de dok terstelefoon 22222. ALKEMADE: arts J. v. d. Werff, Kop- poellaan 1, Rypwetertng, tel. 01712-202; J. Brinkhorst, Dr. Stapenseastraat, Lei- muiden, tel. 01721-269; wijkverpleging: zr. M Koot, Spoorstraat 1, Roelof- arendsveen, tel. 01713-2420 b.g.g. 2451. ALPHEN AAN DEN RIJN: za. J. K. Platteschor, Burg. Visserpark 4; M. E. v. d. Steen, Wilhelminalaan J tel. 2738; apotheek: Allart, Raadhuis- wijkverplegingzr. Boin, De Stichting Hillegomse Bloembollen- beurs, eigenaresse van Treslong, dat aan een bierbrouwerij is verpacht, blijft be staan. De naam zal echter worden ge wijzigd in Stichting Nederlandse Bloem bollenbeurs. Met de bouw van dit com plex is een definitief einde gekomen aan j Tl totertVsn mS"""' Van be°rS' 416 RoerdomprtrJt'TrteT 3540; taodarta: van 1910. 3 VrQege Toussaintstraat 53. Op verzoek van de gemeente Hillegom BODEGRAVEN: dkt. C. van Beek, Vij- zal het gebouw worden uitgebreid met verlaan, tel. 2268; apotheek: Bodegra- een belangrijke sportaccommodatie. Het1 ven; wijkverpleging: zr. Beyers, Withen- beursbestuur heeft daarom de Ver. van j luststraat 9, Zwammerdam, tel. 2948. Nederlandse Gemeenten, de Nationale j BOSKOOP: arts J. de Goeje, Dorpsstr. Sport-Federatie en zelfs de Nederlandse1 20, Benthuizen, tel. 01790-3636; wijkver- •JOORDWIJK Een warme zo- nerdag of een kille namiddag in de herfst. Het weer is niet belang rijk. Zolang het nog niet plenst van de regen wordt er druk ge- >ruik gemaakt van de midgetgolf- )anen. Stoere bruine mannen in )ermuda-short en smalle bleke kantoorheren. Mollige huisvrouwen op hoge, wiebelende hakjes en kleine Fransje. Allen slaan ze vol vuur of uiterst behoedzaam de bal over de banen. Het is een sport die door iedereen kan worden ge speeld. Men hoeft geen krachtpres taties te leveren. Wat handigheid irg*n sportiviteit is alles wat nodig is voor een kostelijke middag op de midgetgolf-banen. >e eerste baan van Nederland werd in 1949 aangelegd achter hotel Seinpost an de Koningin Wilhelminaboulevard Noordwijk. Tot vorig jaar werd druk gebruik gemaakt van de gezellige rode gravelbanen achter het ouderwetse ho tel. Toen de gemeente echter het besluit de jarenoude plannen voor de aan eg van een parallel-boulevard uit te roeren moesten de banen het ontgelden. Een deel van het midgetgolfpark was Ijpodig om de boulevard overheen te «en lopen. wniddels had hotel Seinpost een nieuwe "35, teheerder gekregen: Jaap van Beelen. JeS )eze jongen heeft na zijn diensttijd 26 o laanden door de Verenigde Saten ge- u7.1 om horeca-ervaring op te doen. Te- 1(^ ng in Nederland kreeg hij het beheer 'an het oude hotel Seinpost in handen. >e zaken werden drastisch aangepakt. >e naam veranderde in Parasol en de iele zaak werd op Amerikaanse wijze pgezet. feu 'kef nog over die lap grond met stuk- midget-golf banen. Om het weer in ie stijl te herstellen was te duur en •ovendien was er geen ruimte voor. 'aap van Beelen heeft nu banen van het n.c nternationale wedstrijdtype laten aan- e eggen. Het zijn nog steeds 18 holes, ïaar de banen zijn iets kleiner dan de lude -Het rode gravel is vervangen door rijze eternit. Enkele weken geleden zijn e banen geopend. Er worden regelmatig voo' 'Strijden voor Noordwjjkers en wed- FrJ trijden voor badgasten op gehouden. laar Jaap van Beelen wil meer. Hij li(W°u graag zien dat verschillende sporten ecombineerd werden. Er zou een mid- Nici. et-golf club moeten komen die dan itwlsselingen houdt met bijvoorbeeld bowling-club. Hij heeft met enkele contact opgenomen om school- pleging: zr. C. Hooymans, Reyerskoop 53, zijdeur tel. 2805. HAZERSWOUDE: dkt. L. v. d. Berg, Busken Huetstraat 22, tel. 01714-2344. HILLEGOM: arts G. P. D. le Cocq d'Ar- mandville, Sixlaan 7, tel. 5613; apotheek: zie Saseenheim. KATWIJK A. D. RIJN: arts W. J. Lou- werse, Bosplein 27, tel. 5805; J. I. M. de Jong, Julianalaan 18, tel. 4370. KATWIJK AAN ZEE: arts J. C. J. Lod der, Meeuwenlaan 2, tel. 4600. KOUDEKERK A. D. RIJN: arts: zie Hazerswoude; wijkverpleging: zr. van Maarle, Bonifaciusstraat 15, Zoeterwou- de, tel. 01710-34673. LANGER AAR: dkt. J. Sandkuyl, telef. 01722-139; wijkverpleging: zr. Verhaar, tel. 01722-345 b.g.g. 02976-236. LEIDERDORP: arts: zie Hazerswoude. LEIDSCHENDAMarts: za. E. G. Sacharoo, Patrijslaan 32, tel. 4445; zo.: S. P. Perquin, Venestraat 24, telefoon 3510; apotheek: Lakke, Koningin Wil helminalaan 471c, Voorburg, telefoon 070-839888; wijkverpleging: za.: Van LEIMUIDEN: arts: zie Alkemade. LISSE: arts: H. A. Holl, Veldhorststr. 50, tel. 3155; apotheek: zie Sassenheim; wijkverpleging: zr. Ernest aSchool straat 4, tel. 3353 b.g.g. 3305. NIEUWKOOP EN NOORDEN: arts: M. Sanders, Nieuwkoop, tel. 01725-1555. NOORDWIJK: arts H. Kruyt, Voorstr. 85, tel. 2030; wijkverpleging: Groene Kruis en W. G. Kruis, Gem. Wijkgebouw, van Panhuysstraat, tel. 2907 resp. 2338; CAMERA Spencer Tracy is nu al weer sinds een jaar of wat dood, maar het is nog steeds een genot deze karakterrolspeler aan het werk te zien. De directie van het Camera theater heeft er dan ook goed aan gedaan de al vrij oude film Dr. Je kyll en mr. Hyde, met Spencer Tracy en Ingrid Bergman in de hoofdrollen, nog een keer naar Leiden te halen. Tracy speelt in deze film de rol van de graag experimenterende dr. Je kyll, die in zijn lab een kwalijk drankje ontdekt waarvan de gevolgen niet te overzien zijn. Hij neemt het in en verandert op slag in een chizo- freen. Zijn (kwade) tweede ik (mr. Hyde) gaat overheersen.Hij wordt (alleen als het drankje werkt) een wellustig monster, die het barmeisje Ivy (Lana Turner), die hem als dr. Jekyll vereert, het leven ondragelijk Dr. Jekyll lijdt onder de gevolgen van zijn uitvinding, maar kan geen tegendrankje vinden en dat wordt zijn einde. Nadat hij de vader van zijn verloofde Bea (Ingrid Bergman) heeft neergeslagen, wordt hij ge arresteerd. Hij probeert te ontsnap pen, maar wordt (totaal waanzinnig geworden) door zijn vriend neerge schoten. Toegang 18 jaar. TRIANON Strevend naar aanslui ting bij deze tijd host Norman Wis dom als een hippie rond in Southport, een plaatsje waarheen hij zich als de vervanger voor zijn zojuist over leden bankdirecteur begeven heeft voor een gewichtige conferentie. Zijn metamorfose van brave Britse huis vader tot losgeslagen junkie wordt tot stand gebracht door de twee lifsters die hij meegenomen heeft; vooral Nikki imponeert hem. Na vreugde volle dagen ontdekt hij echter, dat zij niet zo monogaam is als hij dacht. De teleurstelling is groot, maar de oplossing vindt hij in het laten over komen van zijn wettige echtgenote, die hetzelfde stormachtige bekerings ritueel ondergaat, maar er minder van onder de indruk komt. Als ook de conferentiegenoten zich blijken te stoten aan de uitdossing van het echtpaar, keren man en vrouw, wei nig veranderd, naar de kinderen terug. Moraal: thuis is het eigenlijk ook fijn. STUDIO Lieve, lieve John is een liefdesfilm met de moderne opvat tingen en met af en toe zeer pikante teksten, maar met erg preutse beel den. Als de aanbevelende lokkers in de advertenties dat bedoelen, is het goed, maar een woord als „onver kort" is gewoon niet waar; het is duidelijk dat er in de film geknipt is. Overigens is de film wel realis tisch. Het is geen opgeblazen ver haal waarin blinkende poenerige auto's de hoofdrol spelen, nee het zijn twee gewone mensen met hun tot een one-man-show verleiden. Steeds omgeeft hij zich met humo risten, met wie hij samen de show opzet. Zo ook nu. Jack Lemmon speelt de gedesillusioneerde, lang zamerhand zelfs hysterische, geschei den man, die de waarde van het leven niet meer ziet en vaak als een kind zijn tranen de vrije loop geeft. Als gevolg van zijn nerveuze stemming treden allerlei zenuwtrekjes aan het licht, die vooral op een vriend, bfl wie hij zijn intrek neemt, een irrite rende werking hebben Bovendien heeft de ex-echtgenoot een zwak voor properheid in het huis, hetgeen op de zorgeloos levende vriend een ave rechtse uitwerking heeft. Kostelijk is het om naar dit duo te kijken. Jack Lemmon met zijn heerlijke mimiek en zijn fijne humor en daartegenover de heel wat grover te werk gaande Matthau, die zich aanvankelijk als politie-agent ophoudt in een groepje gokkers, maar dan naar voren komt om zijn talenten volop te tonen. „Een raar stel" is dan ook onge twijfeld een van de betere lachfilms, die dan wel niet constant de lach spieren werk bezorgt, maar wel voor de nodige ontspanning weet te zorgen. probleem. Nog een groot voordeel van deze Zweedse film: er spelen tame lijk onbekende acteurs in het ver haal mee, dat versterkt de realiteit. De regisseur Lars Magnus Lind- gren wil het volgende met zijn film vertellen: Anita is serveerster in een havencafé (zonder rode lichtjes); ze is moeder van een buitenechtelijk kind. In het café verdient ze geld om onafhankelijk te kunnen blijven. Ze houdt van een kapitein John, die eveneens een triest liefdesleven ach ter de rug heeft. Nadat Lieve John (Kare John) 's nachts met Anita zijn lichamelijke potentie heeft be wezen, weten ze 's morgens dat ze voor elkaar bestemd zijn. Maar Toegang 18 jaar. LUXOR Een raar stel: een prach tig duo. Jack Lemmon en Walter Matthau doen in deze film weinig voor elkaar onder en dat betekent vooral van Matthau schitterend werk. Van Lemmon zijn we inmiddels wel het een en ander gewend. Weliswaar laat hjj zich, in tegenstelling bijvoor beeld tot collega Jerry Lewis, nooit LIDO Een onuitputtelijk onder werp voor films en boeken is de volmaakte bankroof. Het is verbluf fend te ervaren dat men iedere keer weer wat nieuws op dit gebied weet te vinden. Wat beweegt de miljonair Thomas Grown ertoe een bankoverval te organiseren? De film tracht daar op een antwoord te geven. Thomas Crown, makelaar en grondspeculant, wil zichzelf bewijzen dat hjj in staat is met helpers die hem en elkaar niet kennen een overal te leiden die twee en een half miljoen dollar oplevert. De verzekeringsmaatschappij van de bank zet haar beste speurder, of lie ver gezegd speurster, in om de buit te achterhalen. Het is een goede en dikwijls span nende film waarin Steve McQueen als Thomas Crown een zeer aan vaardbare rol speelt. De film die or.ider regie staat van Norman Jewi- son biedt tal van cinematografische vondsten die voortreffelijk en heel functioneel zijn toegepast. Degenen, die deze film gaan zien, kunnen er verzekerd van zijn dat zij er geen spijt van zullen hebben. De vrouwe lijke hoofdrol werd vertolkt door de zeer aantrekkelijke Faye Dunaway als detective Vicky. Toegang 14 jaar. REX Dit Leidse theater laat deze week de liefde in het stenen tijdperk zien. Nudes on the rocks is een „op windende" film, die alleen geschikt is voor niet-blozende volwassenen. Char lie Robinson, Hedi Leonore en The Cavegirls spelen de hoofdrollen onder regie van Warner Rose. apotheek: Apotheek aan Zee, Hoofd straat 59, tel. 3068. NOORDWIJKERHOUTarts: H. H. A. M. Verdeijen, Kerkstraat 28, tel. 02533- 2285; wijkverpleging: zr. Cypriana, Hil legom. tel. 02520-5426; tandarts: C. C. M. Beek, Hoofdstraat 8, Hillegom. OEGSTGEESTarts: E. W. F. van Wal- chren. Oranjelaan 29, tel. 52130. RIJNSATERWOUDE: arts: zie Alke- RIJNSBURG: zie Katwijk a.d. Rijn. SASSENHEIM: arts H. Kwint, Hoofd straat 324, tel. 7253; apotheek: Muyzert, Hoofdstraat 198. VALKENBURG: zie Katwijk a.d. Rijn. VOORHOUT: arts L. J. H. Lempers, Ohurchilllaan 13, tel. 02532-6140; wijk verpleging: zr. Meyssen, Vermeerstr, 2, tel. 02532-7796. VOORSCHOTEN: arts: Tromp, Baron v. Ghentlaan, tel. 3344; apotheek: Voor- schotense apotheek, Leidse weg 66, tel. 2525; wijkverpleging: Gezondheidscen trum, Wijngaardenlaan 2, tel. 2177. WARMOND: arts: zie Voorhout. WOUBRUGGE: arts: zie Langeraar. DE ZILK: arts: zie N. W. Hout. ZWAMMERDAM: arts: P. K. v. d. Ent Braat, Aarlanderveen, tel. 01725-1308. Inbrekers op pad NOORDWIJK Aan het Vuurtoren plein is ingebroken in een modemagazijn. Men verschafte zich toegang door ver breking van een klapraam. Een bedrag aan wisselgeld en enkele kledingstukken werden ontvreemd. Verder brachten de dieven gisternacht een bezoek aan het Oranjebad. Daar kwam men binnen door het stukslaan van een ruitje van een kantoortje. Ook hier werd geld gestolen. Er zqn veel mensen, die graag limericks maken. Kamsteeg biedt hen elke week een te winnen. Dit „Klaar-terwijl-u-wacht-toestel" is ook geschikt voor kleurenopnamen. Uw inzendingen moeten één van de volgende onderwerpen behandelen: KAMSTEEG VOLKSWAGEN KAMSTEEG WATERSPORT In Voorschoten heb ik een kennis Van tachtig, ze speelt daaglijks tennis Enorm! Maar sinds kort, KAMSTEEG VERHUUR KAMSTEEG RIJSCHOOL KAMSTEEG OCCASIONS doet ze aan watersport. Ze zegt .dat ze door Kamsteeg weer twen is. Ingezonden door: A. Glasbeek, Bernhardstraat 10, Leiderdorp. VOORWAARDEN Uw inzendingen (U mag er zoveel maken als u wilt) dient u wekelijks vóór donderdag 18.00 uur te deponeren in de wedstrijdbussen geplaatst in de showrooms van onze bedrijven te Oegstgeest, Leiderdorp en Voorschoten. Uw inzending s.v.p. in een gesloten enveloppe met daarop uw naam, adres en e.v. telefoonnummer. teams in het leven te roepen zodat er competities kunnen worden gehouden. Kortom, naast het oude „een middagje midget-golf spelen wil hij een georgani seerde midget-golfclub zien. Er zijn al veel reacties binnengekomen. Als alles goed gaat zullen de banen binnen afzienbare tjjd bevolkt worden door sterren in het midget-golven. Maar dat neemt niet weg dat ook oud-oom Gijs en nicht Hélène, die de bal soms precies In de hole van drie banen verder slaat, hun vakan tiedagen hier kunnen doorbrengen. Want het blijft tenslotte een sport voor iedereen. OEGSTGEEST GEVERSSTRAAT 80 LEIDERDORP V. D. VALK BOUMANWEG 2 VOORSCHOTEN HOFWEG 89 (a.d. Voorschoterweg) Deze wedstrijd eindigt op 24 juli 1969. Een deskundige jury wijst wekelijks de beste limerick aan, die steeds op de daaropvolgende vrijdag op pagina 3 van deze krant wordt gepubliceerd. Wij behouden ons het recht gen met vermelding van u bliceren. r de inzendin-

Leidse Courant | 1969 | | pagina 3