S>e£eid6e6outta/nt UITSTEL VAN HUURVERHOGING DISCO-CAUSERI^DISCO-CAUSERIE^DISCO-CAUSERIË Duitse documentaire over kindermoord Bijna 300 musici op straat RADIO PROGRAMMA TELEVISIE VANAVOND PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 11 JULI 196 Niet tornen aan SER-advies LI ARDE noten hebben twee Anti- Revolutionaire ministers deze week te kraken gekregen door toedoen van het hen bevriende Cchristelijk Nationaal Vakverbond. De ter vergadering aanwezige heer Roolvink van Sociale Zaken kreeg de wind van voren omdat de regering bij het indienen van haar loonwet op enkele belangrijke punten geen rekening heeft gehouden met de wensen van de vakcentrales; nog feller viel de kritiek op minister Schut, omdat hij in tegenstelling tot het algemeen advies van de Sociaal-Economische Raad te kennen heeft gegeven op huurpolitieke gronden weinig te voelen voor het uitstellen van de voor 1 januari geplande huurverhoging. De scheidende voorzitter van het C.N-V., de heer Van Eibergen, die bij die gelegenheid meer stoom afgeblazen heeft dan hij op C.N.V.-oongressen en in de Kamer ooit gedaan heeft, stelde nadrukkelijk, dat het kabinet niet mag tornen aan het advies dat de S.E.R. heeft uitgebracht om in 1970 tot een wat meer stabiel loon- en prijsbeleid te kunnen IN zijn algemeenheid kan natuurlijk nooit gesteld worden, dat een regering niet mag tornen aan een S-E.R.-advies, zelfs wanneer dit een unaniem advies is. Kroonleden en de top van het bedrijfsleven kunnen het immers eens zijn over een bepaalde zaak, die de regering niet los kan maken van haar regaderende belangen, waarmee de Sociaal-Economische Raad geen rekening heeft te houden. Maar in het onderhavige geval liggen de kaarten inzoverre wat anders, dat advies betrekking heeft op een centrale overheidszorg: het loon- en prijsbeleid. Bovendien is in het reoente verleden gebleken, wat voor een gevaarlijke weg de overheid in slaat, wanneer ze zelf niet het uiterste doet om de stijging van de kosten van het levensonderhoud tot een minimum te beperken. Minister Schut had dan ook beter niet kunnen betogen, dat hij voor zijn huur- en woningbouwpolitiek niet buiten een huurverhoging kan. Daarover kan alleen maar beslist worden in relatie tot tal van andere belangrijke zaken; iets wat naar we hopen het komend najaar na het indienen van de nieuwe miljardennota en het bekendmaken van alle concrete regeringsplannen voor het volgende parlementaire jaar, beter uit de verf komen zal. Daarom vinden we het verstandig, dat minister Roolvink zich woensdag haastte de uitlatingen van collega Schut wat te relativeren. In elk geval hebben we, met de vakbeweging, genoteerd dat het kabinet-De Jong nog geen enkele beslissing over het S.E.R.-advies genomen heeft, dus ook geen besluit om op het gebied van de huurpolitiek dit advies niet te volgen. TYIT is belangrijk, omdat hiermee het U debat over de meest urgente taken in 1970 en de daarvoor aangewezen financieringspolitiek open blijft- Open moet dit debat blijven, totdat een zo volledig mogelijk inzicht in de te verwachten ontwikkelingen beschikbaar is en de kans om urgenties in de juiste volgorde na te komen door belang hebbenden de volksvertegenwoordi ging in de eerste plaats beoordeeld kan worden. Aldus geïnterpreteerd kunnen we het eens zijn met de opvatting van de oud-voorzitter van het C.N.V., dat aan het S.E.R.-advies niet getornd moet worden. Gevaarlijk voorbeeld IV/JAAKT de wettelijk gekozen P.S.P.- I'1 senator Noorderweer vandaag niet vrij baan voor de favoriet van zijn partijbestuur, dan loopt hij kans geroyeerd te worden- Een gevaarlijk voorbeeld van partijbestuursbetutteling. Want in een tijd waarin van benedenaf de gedachtengang wordt gecultiveerd, dat elke stern er één met eigen waarde is, moeten partijbesturen de grenzen van hun eigen bevoegdheden en zeker van him sancties minder ruim nemen dan tien jaar geleden nog de gewoonste zaak van de wereld leek. Want wanneer kiezers-partijleden nu nog moeten ontdekken, dat de kandidaatsstelling zoals een partijbestuur die nuttig vindt, alleen maar gewijzigd mag worden binnen bepaalde grenzen, zullen ze zich waarschijnlijk op dit punt minder volgzaam gaan tonen dan vroeger placht te gebeuren. Partijbesturen royeren dan in feite zichzelf, doordat ze hun aanhang weg-reglementeren. Wat partijbesturen wel mogen verwachten, is dat hun leden hen met hun inzichten confronteren en niet onverwacht of in het geheim aanbevelingen naast zich neer leggen. Politiek is per slot van rekening iets anders dan blindemannetje spelen (Vervólg van de voorpagina) Als gevolg van dit alles en mede door allerlei interne bezuinigingsmaat regelen kan het kabinet een wat politiek Den Haag noemt redelijke be- grotingspolitiek voeren, om de inflatie te bestrijden. De regering krijgt daarbij de steun van het bedrijfsleven, wanneer zij gehoor geeft aan de wensen van dit bedrijfsleven. Wensen als uitstel van de huurverhoging met een half jaar, uitstel van de BTW met een jaar, een zuinig oveiheidsbeheer- Met het principe over het uitstel van de BTW heeft de regering, naar men duidelijk aanneemt, geen moeite. De extra belastingopbrengsten maken het minister Witteveen namelijk gemak kelijk het advies van de SER te bestu deren. Met de beslissing of dit een uit stel van een half jaar of een jaar moet zijn, is echter nog niet genomen. Dit verschil maakt nl. 250 miljoen gulden uit. Moeilijk ligt het ook met de huur verhoging, omdat minister Schut met zijn bouwprogramma bijzondere pro blemen ontmoet. Uitstel van drie maan den is nog te verwerken, maar langer niet, aldus ingewijden. Als tenminste ook de individuele huursubsidie ver schoven wordt naar 1 aparil. Deze huur subsidie komt ten goede aan die huur ders, die de huur van een bepaalde wo ning niet helemaal kunnen betalen, maar de woning toch nodig hebben. Het gaat hierbij om woningwetwoningen. Minister Witteveen is bij dit 'alles ook bereid de verlaging van de Loon- en Inkomstenbelasting de zogenaamde belastingcorrectie op de inflatie die 900 miljoen vraagt te verdelen over twee jaar: een deel (waarschijnlijk het groot ste deel) in 1970; een deel in 1971. pij kan deze correctie voor het aller grootste deel financieren uit de extra 'belastingopbrengsten die hem tegemoet- stromen door de inkomensstijging inclu sief de progressiestijging. Hij heeft dit tenminste gisteren nadrukkelijk meege deeld aan de liberale Kamerleden Toxo- peus (d liberale fractievoorzitter nog wel) en Joekes, (de WD-expert voor Finan ciën en Economie) en de radikale Ka merleden Aarden en Janssen. Deze Kamerleden hadd enhem hier naar gevraagd, omdat de internationale organisatie voor economische samenwer king en ontwikkeling aan Nederland dringend, (bijna dwingend) had geadvi seerd de belastingcorrectie niet toe te passen, als de BTW daardoor omhoog zou moeten. Welnu, zegt minister Witteveen nu, ik héb die BTW-verhoging voor de finan ciering van de belastingcorrectie niet meer nodig. De extra belastingsopbreng sten vloeien zo rijkelijk in de schatkist, dat ik de oorrectie voor een zeer belang rijk deel daarmee kan betalen. Een klein deel moet dan nog gefinancierd worden door het permanent maken van de ac cijnsverhoging op bier, alcohol en ben zine. Men wist dit laatste in politiek Den Haag echter al. De Aniti-Revolutionaire manoeuvre van onlangs in de Tweede Kamer, om deze verhoging tijdelijk te maken, was namelijk voor goede ver staanders te doorzichtig- Het was het békende AR-söhot voor de boeg, dat het scheepje van staat echter mijlen te ver Minister Witteveen moet met dit alles staat zijn een strak begrotingsbeleid te voeren; hij kan naar men zegt, daar door de Milj oennota-1970 beperken tot een uitgaventotaal van ongeveer 28 mil jard gulden. Hij blijft daarmee zelfs aan vankelijk binnen de financieel toegestane t iedere begroting. De regering heeft daarom voor ieder departement afzonderlijk de uiterste zui nigheid geëist in niet direct noodzake lijke uitgaven. Men kan dit al opmaken uit allerlei maatregelen: bij Defensie bij voorbeeld, bij Binnenlandse Zaken, So ciale Zaken en CRM voor wat de ge meenteuitkeringen betreft en de waar schuwingen over de uitkeringen uit de algemene bijstandswet. Het kabinet kan met deze begrotings- politiek rekenen op de steun van het be drijfsleven om de loonstijging volgend jaar tot 5 procent te beperken, mits de prijsstijgingen niet verder gaat dan 3,5 procent. BEZUINIGINGEN BBC LONDEN (AP) De B.B.C. heeft gis teren haar bezuinigingsplannen voor de radio in de jaren 70 bekendgemaakt, die inhouden, dat wellicht zeven B. B.C. orkesten met 300 musici zullen ver dwijnen, hetgeen gecompenseerd zal wor den door voor concertmuziek meer ge bruik van opnamen te maken. De plan nen worden uiteengezet in een brochu re van 13 pagina's, die opnieuw het idee verwerpt reclamegelden te gebrui ken voor de financiering van de pro gramma's. 18 miljoen Britten betalen jaarlijks een luisterbijdrage van 25 shil ling. De B.B.C. verwacht, sis de luister bijdrage niet verhoogd worden, in 1974 een tekort van miljoen pond. De kosten van de programma's klas sieke muziek zijn hoog en de luister dichtheid gering. Zij worden echter be luisterd door een invloedrijk gehoor, on der wie parlementsleden en de B.B.C. heeft steeds geprobeerd rekening met deze belangen te houden. Het is de bedoeling, dat vijf orkesten met 279 musici, waaronder het bekende B.B.C. Symphonie Orkest, gehandhaafd zullen blijven. Verdwijnen moeten het Schotse Sym phonie Orkest, het Noordelijke Dansor- kest en The London Sutdio Players. Bij deze drie orksten zijn 104 musici ii dienst. Vier andere orkesten, waarbij 197 musici werkzaam zijn, kunnen schien gered worden als andere inkom sten hiervoor gevonden kunnen worden. De vakbond stelt dat de plannen van de B.B.C. het einde zouden zijn van de carrières van de betrokken artiesten. Er wordt op gewezen dat de Britse kamer- en symfonie orkesten slechts werk bie den aan 2.000 artiesten en dat er het ogenblik slechts 12 vacatures zijn. Russisch menu met gemengde smaak De titel „Guitar la oarte" is voor de vele liefhebbers van gitaarmuziek een aanleiding om er eens recht voor te gaan zitten. Hun verwachtingen zul len bij deze langspeelplaat, uitge bracht door Polydor onder nummer 249292, slechts ten dele worden om gezet in muzikale genoegens. Het or kest van Ladi Geisler speelt zich be kwaam door de twaalf Russische werkjes heen. Eveneens bekwaam zijn de orkestraties van de orkestleider. Naast deze pluspunten is het jammer dat de sfeer in deze voor het meren deel traditionele nummers weinig temperamentvol is, iets dat met deze Russische nummers toch zeker wel te verwachten was. Daarnaast valt op, dat het aandeel van de gitaar, in tegenstelling tot wat de titel belooft, niet groot is. Deze elpee is overigens de tweede in een gelijknamige serie. Astrud Gilberto op nieuwe lp expressief Astrud Gilberto, van wie onlangs ver scheen de elpee I haven 't got anything better to do (Verve V6- 8776), heeft vele bewonderaars. Ook persoonlek zyn we onder de indruk van de mogelijkheden die zy in haar bereik heeft en die ze in sommige nummers ook weet te realiseren. Haar zeer persoonlek stemgeluid, niet mooi maar wel zeer expressief, én haar zeer goede tekstbehandeling staan borg voor zonder meer goede nummers. Deze kwaliteiten zen ook op deze plaat terug te vinden. Maar voor wie niet als een echte fan achter z'n aanbedene aanholt, maakt deze plaat ook duideiek dat Astrud Gilber to beperkt is. Beperkt vooral in haar repertoirekeuze. Die beperking heeft zy zich niet opgelegd by het vast leggen van deze elpee. Daarnaast moet gezegd worden dat Gilberto in dit album ook haar sterke punten niet altijd heeft uitgebuit. Het beken de nummer Trains and boats and planes bijvoorbeeld doet wat over dreven aan. Bij ons althans kwam de vonk niet over. „I haven 't got anything better to do" bevat naast de titelsong de volgende nummers: Didn 't we?, Wailing of the willow, Where's the love?, The sea is my soil, Trains and boats and planes. World stop turning, Without him. Wee small hours. If (the biggest little word). Dalida nu met goede elpee Onlangs was in het kader van de manifestatie Parijs in Emmeloord op het televisiescherm te zien de Franse zangeres Dalida. Voor wie de kennis making verder wil voortzetten is er een elpee op de markt van Barclay, nummer 80378, met de eenvoudige titel Dalida. Zij komt hierop naar voren zoals we haar al kenden: met een fraai stemgeluid, buigzaam maar ook vaak (te) hard, met een middel matige voordracht, die soms uitschieters bereikt, naar boven zowel als naar beneden. In dit verband waren we verrast door haar uitvoe ring van Tire l'aiguille dat door Patachou wereldberoemd werd ge zongen. De presentatie van dit chan son door Dalida is voor haar doen zeer ingetogen. Ook het bekende Tzigane in haar opvatting is zeer uit stekend. Het totaalbeeld (waar we zeer positief tegenover staan) ziet er MARIE LAF6RET meevaller LOF VOOR ANN BURTON EN MARIE LAFdRET Aan het slot van deze Disco-Causerie twee Marie Laforêt. Twee verschillende genres, voor wie we echter gelijke waardering kunnen opbrengen. Wat Marie Laforêt betreft is dat een meevaller, omdat wij haar vorige elpee niet daverend enthousiast ontvangen hebben. In haar vijfde album (Stereo Festival MFV S-3267) is ze de wat zeurdiger toon vrijwel volledig kwijt en heeft haar stem en voordracht een volwassen klank gekregen. Zij zingt: Que calor la vida, L'amour en fleurs, Toi nos enfants et moi, Mais mon coeur est vide, Le tengo rabia al silencio, L'air que tu jouais pour moi, El polo, La valse des petits chiens blancs, Je n'ai rien appris, Requiem pour trois mariages, Julie Creveccoeur, Aime-moi jusqu'a demainArm Burton verraste ons niet, want na Blue Burton hadden we niet anders verwacht dan dat ook de volgende elpee prima zou zijn. De Stereo Artone XDJ S-5020 is dat ook geworden. Haar dictie brengt de songs dicht bij de luisteraar, terwijl zij ook muzikaal de toehoorder de omgeving laat vergeten* Zo is het ons altha/ns gegaan en we als volgt uit: Le temps des fleus, Quelques larmes de pluie, Manuella, Dans la ville endormie (minder goed), La septième jour, La bambola, Les anges noirs, Je m'endors dans ces bras, Tire l'aquille, Le petit perroquet, Je me repose en Tzigane. Don Patterson Op Prestige MPR S-3250 maken we kennis met organist Don Patterson en zijn kwartet. Dat bestaat, naast de uitstekende swingende leider, uit Houston Person, tenorsax, Pat Mar- tino, een uitstekend gitarist en Billy James op de drums. Zonder zich op te werpen als avant-gardisten weten de vier een goed brok muziek te maken, die om meer dan één reden zeer te genieteü is. The pon Patterson Quartet brengt Last train from Over- brook, Embraceable you, Sandu, Red top en Freddie Tooks jr. Dat laatste is een geslaagde compositie van de Nieuwe volksliedjes van Freddy Golden Na het succes van Freddy Golden en vooral van James Last met hun orkestraties van Nederlandse volks liedjes zat het in de lacht dat snel een vervolg zou komen op dit wel luidende initiatief. En weer was Freddy Golden met zijn orkest en koor de eerste. (De Nederlandse orkestleider heeft zich er indertijd nogal boos over gemaakt dat, hoewel hij de eerste was die een plaat had opgenomen, James Last door zijn presentatie op het Grand Gala met de meeste eer ging strijken). De Duitser heeft er met zijn voortreffelijk grote ensemble een goed werkstuk van ge maakt, maar gezegd dient te worden dat ook Freddy Golden van wanten weet. De tweede elpee, een produkt van Artone met nummer MDJ-S 3271, geeft daar weer blijk van. Het zijn 25 liedjes, die in potpourrivorm be werkt zijn, voornamelijk door het duo Jack Helfri en Jacques Hartman. Het koor is een onverbrekelijk ele ment van de sound. Wy zijn daar niet stuk van. Gelukkig zingt het de woor den niet, anders ging het Nederlandse lied, ondanks de speelse bewerkingen, zwaar de mist in (uitzonderingen daar gelaten, natuurlijk). De titel van de elpee luidt: Holland, myn Holland. De hoes bevat alle elementen, Nederland zich (volgens sommigen al te lang, maar het is hier de plaats niet om daarover te discussiëren) manifesteert: molen, rood-wit-blauw en model in klederdracht. Ingetogen plaat door Los Mayas Klassiek georiënteerd speelt Los Mayas de Palette MPB S-3248 vol. De titel van de plaat „Dedicated to the one I love" eertijds een groot succes voor de Mama's en Papa's duidt daar overigens niet op. Maar hij, die Los Mayas kent (we bespra ken al meerdere platen) zal niet ver wonderd opkijken van deze mede deling. Zij spelen vol élan en in stereo komt de fraaie klankkleur van hun instrumenten goed tot haar recht. Alleen in een zeer langzaam nummer als Maria (uit West Side Story) geven zij zich te veel over aan hun over peinzingen, waardoor het met de song maar niet vlotten wil. De titelsong daarentegen, eveneens ingetogen ge speeld, is haarfijn getimed en over treft het origineel vele malen. Het „tableau de la troupe" van de plaat ziet er als volgt uit: Stranger in ANN BURTON hopen dat velen hetzelfde zullen ervaren in A loveley way to spend an evening, Try a little tenderness, Bang bang (we menen dat zij dat ook voor de t.v. onvergetelijk heeft gezongen), Someone to watch over me, The shadow of your smile, It never entered my mind, That ole devil called love en Here's that rainy day. Niet onvermeld mag blijven het virtuoze en toch dienstbare spel van pianist Louis van Dijk zijn trioleden Jacques Schols en John Engels. F. H. paradise, Scarborough fail-, Tears for love, La noche triste, Erotiko, Dedi cated to mama, Plaisir d'am Maria, Rosa Linda, When the world was mine, Pavane for the one I loved en de titelsong. Cocktail-muziek „Cocktail-music in stereo' 'is de titel van de C.N.R. ZZ1605. In een pot pourri komen uitsluitend zeer popu laire nummers aan de orde, zoals Dquce Franse, La vie en rose, Leise, ganz leise, Les feuilles mortes. Ich küsse Ihre Hand madame, If you the only girl in the world, Chante encore dans la nuit en Sag' beim Abschied leise Servus. Uitvoeren den zijn de leden van het Barsextet van Tonny Eyk, waarbij Frans Poptie op viool een belangrijke partij ver vuld. Als achtergrondmuziek kan deze plaat goede diensten bewijzen. Dat i noch een opvallende noch een zee positieve uitspraak. We kunnen moei lijk anders, want persoonlijk vonden we het geheel, intensief luisterend, irritant. Zo weinig variatie en zo r dat het werkelijk een kwestie uitzitten werd. „De zaak Lindbergh Op 2 maart 1932 werd de gehele we reld en vooral Amerika opgeschrikt door een kinderroof. Het twintig maanden oude zoontje van de bekende oceaanvlieger Charles Lindbergh was uit zyn bed ontvoerd en zou pas wor den teruggegeven als de dader(s) een bedrag van 50.000 dollar ter hand was gesteld. Charles Lindbergh wilde de politie buiten deze zaak houden, zo snel mo gelijk het geld overhandigen, zijn kind levend terugkrijgen en de daders des noods ongestraft laten. Hoewel alle aanwijzingen van de dader(s) nauwge zet werden opgevolgd, werd vele weken later bet kind min of meer bij toeval docd aangetroffen. Van de daders, die hun losgeld hadden ontvangen, ontbrak elk spoor. Eerst daarna ging de politie Rolf Becker en Christa Rvith Oenicke spelen in „De zaak Lindbergh" de beproefde ouders. zich met deze zaak bezighouden. Dank zij de oplettendheid van een casi van een bioscoop, een pompbediende en een geniaal idee van een vai stafleden van de politie kon men ten slotte overgaan tot de arrestatie de vermoedelijke dader. De NCRV brengt vanavond het eerste deel van „De zaak Lindbergh", televisiespel door Helmut Ashley Alexander Ebermeyer-von Richthofen naar het boek „Der Fall Lindbergh" van George Waller- Dit deel is titqld „De ontvoering". Het tweede deel, „Het proces", wordt enkele da gen later uitgezonden. (Nederland I 21.15 uur. Ook al zou er geen enkele muzieknoot bij te pas komen, dan nog is Shake speare's „Driekoningenavond" een en al muziek: een komedie, die men van begin tot eind als muziek ondergaat, nu eens als een lichtvoetige dansmelodie dan weer als een even bekoorlijk als weemoedig liefdeslied. Een keur van Engelse acteurs kon men gisteravond in het blijspel aller blijspelen bewon deren, voorop Alec Guiness, als de meelijwekkend belachelijke Malvolio en Ralph Richardson als jonker Tobias, de kostelijkste aller kostelijke drinke- boers. Nóg meer namen? Eén moet er nog naar voren gehaald worden: die van de jonge Tommy Steele, die een prachtige nar speelde enzong. Een verademing, deze Engelse opvoe ring, nq het „Singing Europe"-gedoe van de laatste televisie-avonden! Hier overigens nu maar geen kwasi deskun dige beschouwingen over de vraag of Shakespeare misschien ook anders gespeeld had kunnen worden anders van stijl en misschien toch nog meer romantisch of minder romantisch, en of de iets te-negentiende eeuwse decors niet door gedurfdere hadden kunnen zijn vervangen, want hand op het hart, wat doet het er allemaal toe wanneer de vertrouwde regels weer eens klin ken en wanneer ze uit Engelse kunste- naarsmonden zó klinken als ze dat gisteravond deden. Met een gevoelige herdenking van Rob de Vries, de zo pas gestorven Nederlandse acteur, heeft de KRO, waaraan men deze heerlijke en rond uit bevrijdende Shakespeare-avond dankte, haar programma geopend. Daarna was „Brandpunt" met onder meer heet van de naald Neumans commentaar op Pompidou's persconfe rentie en kardinaal Alfrinks wijze woorden over het bisschoppensympo- sium te Chur, voorbeeldig van actuali teit. Wr. (402 m) Stereo: ling: lichte muziek, mble (Gr). 18.30 Ni« 19.00 Wereldpanor rubriek. 19.30 Wijd NEDERLAND I (STER- reclameuitzendingen om 18.56, 19.03,19.56, 20.6) ■NOS: 18.15 uur: Tour de France 18.50 uur: Pluimpje 19.00 uur: Nieuws in het kort NCRV: 19.07 uur: Fan fan, tienerprogramma 20.00 uur: Journaal (NOS) 20.20 uur: Hier en nu, actualiteitenrubriek 20.45 uur: Singing Sandie, snow rond Sandie Shaw 21.15 uur De zaak Lindbergh, tv-spel 22.25 uur: Als de kerk in tenten woont, reportage 22.35 uur: Journaal (NOS) NEDERLAND II (STER- reclameuitzendingen om 18.56, 19.56, 20.16) NOS: 18.50 uur: Pluimpje 19.00 uur: Nieuws in het kort 19.03 uur: Scala, magazine AVRO: 19.30 uur: Julia, tv-serie 20.00 uur: Journaal (NOS) 20.20 uur: Peyton Place, tv-serie 21.05 uur: Televizier, actualiteitenrubriek 21.45 uur: Swingin' Erroll, j azzprogramma 22.25 uur: Journaal (NOS) Televisie morge NEDERLAND I VARA: 16.00 uur: Nieuws in het kort 16.02 uur: Lassie in het grote avontuur, tv-serie De met aangegeven programma's zijn kleurentelevisieprogramma's. nemarken. TROS: 22.00 Sentimental journey: muzikale herinneringen aan vroeger jaren. 22.30 Nieuws. 22.40 Mededelingen. 22.45 Alles bij het oude, hoorspel (dl. 3) 23.15 Stereo: Licht gevarieerd platenprogramma. 23.45 Ac tualiteiten. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II (298 m) VPRO: 18.00 Nieuws. 18.11 Opspraak, lezing. 18.20 Hee, een programma voor onvolwassenen. 19.10 Jazz- 19.35 Criterium: kunst hoorspel. gramma. 23.55-24.00 Niei ie: licht platenpro- (324 m) 18.00 Nieuws. 18.03 Popmuziek voor de soldaten. 18.28 Paar- desportuitslagen18.30 Grammofoonmuziek. 18.35 Verkeerstips. 18.40 Vlaanderen mijn land. 18.45 Sport. 18.52 Taalwenken. Koor zang. 19.00 Nieuws, weerbericht en weerpraat- je. 19.25 Oude muziek. 20.00 Guldensporen- concert (In de pauze: Nieuws, bericl lieuws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Op he erste gehoor: lichte muziek met nieuws en ctualitelten. 8.00 Nieuws. 8.11 Gewijde mu- beeld. 11.30 Stereo: Moderne orkestmuziek (gr.) plm. 11.55 Mededelingen. KRO: 12.00 Stereo: Lichte orkestmuziek (gr.). 12.14 Markt berichten. Overheidsvoorlichting: 12.16 De Po litie nu. 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en Nieuws. KRO: 12.41 teiten. 12.50 Zonder grenzen: rubriek ovei missie en zending. N.O.S: 13.00 Vliegende Schijven: verzoekplatenprogramma voor de militairen. KRO: 14.00 Stereo: P.M.: een eekblad met veel plaatjes. (16.00-16.02 Nieuws; KRO: 6-8-6-9: muziek v NOS: 16.30 Inzet: 'n programma over a teuristische muziekbeoefening. HIRO: HIRO-Magazine. 17.15 Gasten van de w t(w)ieners. 1) VARA: jNieuws en ochtendgymnastiek. 7.20 Socii tisch strijdlied. 7.23 Voor de jeugd. VPI 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nieuws. Aans! tend: Van de voorpagina. 8.15 Z.O. 135, varieerd programma. 10.30 Stereo: rumbaorkest met zangsolisten. 11.00 X 11.02 Stereo: Brass Band (opn.). 11.2! europese kroniek. 11.45 Klatergoud: muzlk feuilleton. 12.15 Stereo: Lichte gramm muziek. 12.30 Tussen start en finisch: s sportnieuws. 13.00 Nieuws. 13.11 VARA-vi 13.13 Actualiteiten.13.20 Stereo: LP-TOP hitparade. 14.00 Uitlaat: progr. voor t tigers. 14.35 Radio Jazz Magazine. N.' 15.00 Taalbeheersing: basis of barrière: reeks programma's over spreken en luisti schrijven en lezen. 15.20 Workshop: amai studeren moderne partituren in.16.00 Nieu 16.02 Blinden en slechtzienden. VARA: l Blues Power. 16.35 Artistieke Staalkaart. 1 Opera-aria's (gr.), plm. 17.55 Mededelingen HILVERSUM in (240 m en FM-kanalen KRO: 9.00 Nieuws. 9.02 Djinn: gevar programma. (10.01 .1.00 Nieu- 3.) N.O inkrljk. 13.08 Nee 15.03 De Ronde van Frankrijk. 15.08 Nef noemen geen namen (vervolg). 18.00 Ni« (Tussen 16.00 en 17.00 Onderbreking voc Ronde van Frankrijk). 16.03 Ronde van Fi rijk. 16.08 Four o'clock tea: licht gevarie wekelijkse sportshow met li' grammofoonplaten. BRUSSEL NED (324 m) 12.00 Niei 12.03 Gevarieerdd muziek. (12.40-12.48 Weei richt, mededelingen en SOS-berichten voo schippers.) 12.55 Buitenlands persoverzl' 13.00 Nieuws, weerbericht, radio-portre' dedelingen, dagklapper en SOS-berlchte de schippers. 13.20 Ronde van Frankrijk 'eerde muziek. (14.00 Nieuws.) 17.00 N :rvericht en mededelingen.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 2