mening PIERROT Henco Brummelkamp werd 12.000ste Leiderdorp er UW Uitbreiding raad niet eerder dan 74 Kans op kampioenschap voor de Zijl minimaal Geen problemen op de ARK A-jaar vergadering MARKTEN VOETBALLEN IN DE STEEG VAN GOEDE SCHEPEN AREND Leidse Wol tevreden over resultaat 68 Voorstel: 20 pet. dividend Aanbesteding werken voor industrieschap PAGINA DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 4 JULI 1969 Spaarbankboekje van de gemeente LEIDERDORP Hendrik Cornelis, die met de roepnaam „Henco" ver der door het leven zal gaan, heeft gisteren, toen zijn vader hem kwam „aangeven" de 12.000 van Leider dorp volgemaakt. Feest in het gezin Brummelkamp (Kom van Aaiweg), omdat het ventje, dat woensdag werd ge boren kerngezond is en vreugde uiteraard bij de gemeente Leider dorp. Burgemeester M. A. van der Have kwam de ouders gistermiddag feliciteren. Hij bracht ook een spaarbankboekje mee, waarop door de gemeente f 120.was gestort. Leiderdorp groeit enorm sterk. Er wordt veel gebouwd en de 12.000ste werd al geruime tijd verwacht. Toch was het gistermorgen nog een hele uitzoekerij voor de heer S. Braat, ambtenaar van de burgerlijke stand. Er werden namelijk gistermiddag 30 nieuwe ingezetenen in geschreven. Dat Leiderdorp sterk groeit blijkt ook uit 't feit, dat het maar een goed jaar geleden is, dat de 11.000ste werd ingeschreven. Dat was Henk Bon- neur. Over anderhalf tot twee jaar hoopt de heer Braat de 15.000ste inwoner in te schrijven. De 12.000ste inwoner heeft ook prettige konsekwenties voor 'n aantal gemeente ambtenaren. De hoofden van de diensten en bedrijven en de burgemeester komen mg v lalaris rden opgevoerd. Met dien verstande evenwel, dat de 15.000 gehaald moet zijn op de dag van de kandidaatstelling. Dit houdt in, dat de gemeenteraad pas in 1974 15 leden kan gaan tellen. Foto: Het gelukkige gezin met het bur gemeestersechtpaar v. d. Have. Links de burgemeester. Het echtpaar Brum melkamp heeft ook nog een dochtertje van anderhalf jaar PetroneUa, maar die is uit logeren. ADVERTENTIE VAKANTIE PRIJZEN gouden !muntringen 29— duikershorloges 100% waterdicht reeds vanaf ƒ49.75 dameshorloges in doublé en chroom 37.- HORLOGER - JUWELIER MAARSMANSTEEG 21 LEIDEN - TELEFOON 20778 Leiden, 3 juli 1969. KUNSTENAARS DAKLOOS! Op donderdag 3 juli zijn slopers begon nen met de afbraak van krotwoningen op de Waardgracht in Leiden. Aller- ringsgebieden de dupe; zij worden weg gerukt uit het centrum van Leiden en moeten maar genoegen nemen n flatwoning in één van de Leids kazernebuiten nog kille die beoogt KPJ ploegen naar Amsterdam Als zondag het eei op de Ookmeer sintelbaan te Amtser- dam Geuzeveld, zijn de plattelandsjonge ren ui Leiden daar weer present met een ploeg, geformeerd uit jongeren uit Hazerswoude, Zoeterwoude. Voorscho ten, Hoogmade en Bleiswijk. Op dit zwa re toernooi behaalde de Leidse ploeg vorig jaar een bescheiden vierde plaats; dit jaar zit er met deze ploeg beslist meer in. De ploegen welke ongeveer om 10-uur uit de verschillende afdelingen vertrekken, zijn als volgt samengesteld: i Th. Wel Rietveld, R. de Boer, M. L. Stokman, M. L. de Frankrijker, heren J. v. Zeil, G. Brugman, J. Rietveld, S. Hoogeveen, J. Hoogeveen, M. de Frankrijker. M. Waterpolo OOK SLEUTELSTAD HEEFT WEINIG KANS HA AG/HA ARLI i de twee Leidse tclstad en de Zijl. gaven HVGB de gelegenheid ook vier maal te scoren Co Oudshoorn heeft zijn steentje wel bij gedragen. Hij wist drie maal te doelpun ten. De vierde punt van Sleutelstad ont stond uit een snelle aanval. Jan Breede- veld bracht de bal over links op, terwijl Johnny Bekkering kans zag op recht vrij te zwemmen. Hij kreeg de bal goed lorde beheerst. Ondanks ;spunten van de Leidenaars klein kansje mes: i. K. i valt lstad le wedstrijd teg< :e Zuiderpark wo V'Z verdiend van de op het kampioenschap. Het is daarvoor I het in eigen hand echter wel nodig om in Amsterdam van B tot de volle winst koploper AZ 1870 te winnen. Een moei- Leidenaars ech- lijke opgave, zeker gezien de 9-1 over- Tourpremies De Leidse Courant De outsiders blijven winnen in de Tour de France 1969. Gisteren greep de Portugees Agostinho, voor Altig, De Vlaeminck, Gimon- di, Merckx en Janssen de etappe- Niemand van onze lezers had dat voorzien met als gevolg dat er op het ogenblik 25,- bij ons in de premiepot staat. Als u een dag voor de te verrijden etappe laat v eten wie de betreffende rit gaat heeft u een kans op r best SPORTREDACTIE ■edstrijd op het Vakantiefilms in Volkenkunde LEIDEN Gedurende de maand juli tot medio augustus zullen wekelijks op dinsdag,- woensdag en donderdagmiddag vakantiefilms voor de jeugd worden ver toond in de aula van het Rijksmuseum voor Volkenkunde, Steenstraat 1 te Lei den. Aanvang der voorstellingen 3 uur. I Gisterenmiddag is een jongetje van i jaar bij de bushalte op de Java- t op de achterbumper van de stil- I vallen toen de bus wegreed. Het ventje, .ande bus geklommen en er af ge- t in de Medusastraat woont, kwam zijn hoofd op de hield c lichte herse ding Gediplomeerde doktersassistenten LEIDEN. Voor het exameo Dokters- assistente slaogden de onderstaande damese leerlingen van de scholenge meenschap Hogere Chemische Scholen „Dr. C. v. d. Pol" (Leidsche- en Haar lemse Analisten scholen), Rijnsburger- weg 148 te Leiden. De geslaagden wer- :nten in- stichting. Mej. Y. Bruseker, Hillegom; D. P. de Hek, Wassenaar: A. W. M. Hermans, Voorhout; R. Jansen, .Voor schoten; A. C. B. Klaassen, Voorscho ten; G. F. Knijnenburg, Leidschendam; A. M. Konings, Zoetermeer; Y. L. Re- court, Voorschoten; C. G. M. Paulides, Leiderdorp; P. M. E. Schouten, Ha- zerswoude-dorp; R. E. M. Triezenberg, Leidschendam; T. E. Zoet, Leidschen dam; H. Sikkel, Leiden en M. E. v. do. Sleet, Rijnsburg. Afgewezen: 10 kan- ÏSITAIR UNIVERSITAIR NIEUWS LEIDEN De heer J. A. M. Potters, geboren te Rotterdam en thans wonende te Münster, is gepromoveerd tot doctor in de faculteit der wiskunde en natuur wetenschappen op proefschrift getiteld „Classification of almost homogeneous complex surfaces". De promotie ge schiedde cum laude. De promotor was prof. dr. A. H. J. M. v. d. Ven. De heer J. Kruseman, geboren te Am sterdam en thans wonende te Leiden, is gepromoveerd tot doctor in de faculteit der wiskunde en natuurwetenschappen op proefschrift getiteld „Onderzoekingen over de bouw van de eiwitmantel van alfalfa mosaic virus". De promotor was prof. dr. H. Veldstra. Geslaagd voor het kand. ex. Engelse taai en letterkunde: mej. J. A. P. M. Lange- Geslaagd voor het doe taal- en letterkunde: de heren A. J. F. van Burink, Den Haag en P. L. Schoon- heim, Leiden. Kapelaan gaat voor in Lutherse Kerk LEIDEN Kapelaan Poelma uit Oegst- geest verklaarde zich bereid zondag a.s. voor te gaan in de Lutherse Kerk, Hoog landse Kerkgracht 26 te Leiden. Dit in verband met de moeilijkheden, die de Lutherse Gemeente te Leiden in ver band met de vakantietijd van voorgan gers telkens weer ondervindt. Er was voor zondag n.l. geen voorganger, maai de 'groeiende samenwerking der kerken gaf dit keer uitkomst. J. A. Detmers als voorzitter herkozen LEIDEN. De leden en bestuursleden van de Algemene Rooms Katholieke Ambtenarenbond afd. Leiden (kortweg ARKA) kunnen met een gerust, hart op vakantie gaan. Ze hebben een goed jaar achter de rug. Het verliep alle maal soepel in 1968. Misschien was dat ook wel de reden, waarom de jaar vergadering gisteravond in café-rest. Van der Heijden zo'n matige belang stelling genoot. Welgeteld waren tien man aanwezig. Behalve het bestuur waren er vier van de ruim SOftlb'den. Na de opening van voorzitter J. A. Det mers las de heer C. J. M. Montan^s (secretaris) de ingezoficfen stukken' voor, waarin onder meer werd vermeld, Breukel uit Den Haag de heer als hoofdbestuurslid zal op- Kort geding NSC versus Hercules LEIDEN De stichting Nederlandse Studenten Compagnie te Leiden die na mens de algemene studenten organisa ties de economische belangen van stu denten aan het wetenschappelijk en ho ger beroepsonderwijs behartigt heeft een kort geding aangespannen tegen de ver zekeringsmaatschappij Hercules die tot voor kort de 8.000 studenten-verzeker den van het NSC academie pakket in dekking nam en de administratie hier voor verzorgde. Dit verzekeringscon tract is opgezegd naar aanleiding van geschillen over toezicht en inspraak op het beheer alsmede de verzekeringsvoor- De NSC wil haar verzekerden van haar nieu ge. eigen mogelijkheden op de hoogte stellen zoals zij contractueel verplicht is en eist daarom afgifte van de adressen. De Hercules houdt dit tegen en probeert ondetrussen op eigen naam en gebruik meent de NSC. Namens de NSC optreden mr. L. de Roy van Zuydewijn. Het geding zal dienen bij de president van de Amsterdamse rechtbank din.' Het jaarverslag typeerde het aantal activiteiten van de bond (de leden krijgen dit bij de e geude aanschrijving op een stencil thuisgestuurd), dat per 1 janua droeg 388, per 1 was dit 372, w melding, dat 4 :vallei vermeld ■i 1968 het ledental be- december van dat jaar iarbij de droevige me ieden door sterfgeval Het jaarverslag van de penningmees- Als lid van de kascommissie werd de heer Romijn benoemd. Samen met de heer Buys zal hij voortaan deze functie vervullen. Zoals mocht worden verwacht, waren voor het bestuurslidmaatschap de heer Detmers was aftredend geen evt. kandidaten binnengekomen. De rd dus voor 3 jaar ,.e bespreking van de yoorlopi- ,m, gpesagenda voor het op' LT en-1^ L Utrecht te houden lande- "°i lijk congres, was men unaniem var mening, dat het zeer wenselijk zou zijn al dit te zijner tijd >mtrent de bespreking van de jaarlijkse itgaansdag werden twee suggesties ge- laan: een bezoek aan de Wiener IJsre- ue of een bezoek aan de Cinerama te (otterdam. Een eventuele uitbreiding an suggesties kan ten alle tijden op Ie eerstvolgende vergadering in okto- ier worden gedaan. tok dez hier weer het siachtof- «nblikken dat er een be- werd bereikt leverden ffers op, de inzinkingen riing die de i Lei- In september Mifazo in eigen huis ZOETERWOUDE Zoeterwoude krijgt in september weer haar Mifazo, de drie jaarlijkse manifestatie van de midden stand en Sint Jansfanfare. Deze beslis sing viel gisteravond op een bespreking met de a.s. standhouders. Er is echter wel e de wijziging ten van zaken in 1963 en 1966. Toen had dit evenement plaats in een grote tent op het weiland tegenover de Zwetkade. De problemen, die zich daarbij voorde den en het grote risico dat er was beide keren moest de Leidse brandweer tehulp worden geroepen omdat de tent de lucht in dreigde te gaan hebben er toe geleid dat naar een andere plaats werd uitgezien. Na de goede ervaringen met een be scheiden middenstandsshow in „Ons Huis", vorig najaar, hebben de Sint Jansfanfare, middenstand en de Her vormde Jeugdraad, die dit gebouw in beheer heeft elkaar gevonden en beslo ten de Mifazo onder te brengen in „Ons Huis". In tegenstelling tot vorig jaar zullen nu voor de middenstandsshow alle ruimten van „Ons Huis" worden benut. De fan cy-fair van de Sint Jansfanfare zal wor den ondergebracht in een tent die aan sluitend aan „Ons Huis" zal worden ge plaatst op het parkeerterrein. De data zijn donderdag 18, vrijdag 19, beide dagen alleen 's avonds en zaterdag 20 september 's middags en 's avonds. BURGERLIJKE STAND Gorkoi bien J. dr. van H. D. Schneider en A. Drost; Hilko R. zn. van R. Bouwman en M. Boerma. Ondertrouwd: E. C. Dawson en M. van Schaaik; L. J. A. Meyer en M. Cloes- meijer. Getrouwd: C. M. A. de Wit en E. C. A. M. Volgering; K. Gutt en J. H. Baai man; J. K. Kouwenhoven en A. Weima; F. H. Tattersall en D. A. Fransz; B. J. Demenint en T. A. Poortenaar; J. J. C. N. Michon en M. Bruijns; S. J. M. Sala en C. Goedhart; J. Zwaan en B. W. inzet en een behoorlijke dat niet altijd lukt bewees de wedstrijd j tegen RZ in Rotterdam, en in den Hang was ook het gebrekkige tactische inzicht van de Leidenaars weer fataal. DVZ, ook een snelle jonge ploeg, opereerde als1 een hecht aaneengesloten geheel en heeft dan ook zeker driekwart van het spel een bijna ijzeren greep op de wedstrijd gehad. Hierbij moest wel nog eens hard handig worden ingegrepen. Dit lever de Zijl acht voordeelpunten en dus twee strafworpen op. Hieruit, beide benut door Leo Onderwater, ontstonden de enige Leidse doelpunten. DVZ wist tot twee normale doelpunten te komen, en uit een straf worp ontstond de beslissende goal. Al heeft de Zijl nu al zes verliespunten opgelopen, ook voor hen staat de zaak nog niet helemaal op verloren. Tussen de bovenste vier van de afdeling bestaat maar weinig verschil, en de kans is in het geheel niet denkbeelding dat twee (of misschien wel drie) ploegen gelijk PUNT... Benoemingen bij de Universiteit LEIDEN Drs. G. Lodder voor het tijd vak van 1 maart 1969 tot 1 maart 1970 tot wetenschappelijk medewerker in tij delijke dienst bjj de Organische Chemie; dr. B. Matricali voor het tijdvak van 1 januari 1969 tot 1 januari 1970 tot weten schappelijk hoofdmedewerker in tijde- „Ach, alstublieft Mientje, i huwelijk vraag!" Korreltje LEIDEN, 4 juli. Kaas partijen Goudse en 5 partijen Leidse kaas; prijzen (in per kg) Goudse le 4,32; Leidse le kwal. 4,10. Handel kalm. lijke dienst bij de Neuro-Chirurgie, drs. H. A. A. Molleman voor het tijdvak van 1 juli 1969 tot 1 juli 1970 tot weten schappelijk medewerker (volledige dag- 1 LB'DEN'4 ju" - v" - stieren 6; melkkoeien 64; vette koeien 214: graskalveren 3; vette kalveren 6S; vette schapen 110, weideschapen 30; 136 zuiglammeren, 717 taak) i der Sociale Wetenschappen; drs. T. i van Oirschot voor het tijdvak van 1 augustus 1969 tot 1 augustus 1970 tot wetenschappelijk medewerker (volledige I zeugen 31 men 12; biggen 408; geiten 33; Totaal: 2627; slaehtstieren 480 - 490 - 505; melk koeien 975 - 1300 - 1650; vette koeten terogene Katalyse; drs. Poel met ingang van 15 mei 1969 tot wetenschappelijk ambtenaar in vaste dienst bij de Fundamentele Farmacolo gie; dr. J. F. Savage met ingang van 11 wetenschappelijk g5Q december 1968 hoofdmedewerker in vaste dienst Toegepaste Geologie D. Schendstok, arts voor het tijdvak 1 juli 1969 tot 1 november 1969 tot zette schapen 100 - 110 - 130; vette lammeren 125 - 140 - 160; zeuglammeren 120 - 140 - 155; vette lammeren 105 - 120 - 130; drachtige tenschappeltjk' «Tl dige dagtaak in tijdelijk» dienst bij d. J» Algemene Inwendige Geneeskunde; drs. C. Schepel voor het tijdvak van 1 mei 1969 tot 1 mei 1970 tot wetenschappe lijk medewerker in tijdelijk dienst bij de Letteren (Instituut Nleui China); drs. G. A. Schuiling voor het tijdvak van 1 mei 1969 tot 1 mei 1970 tot wetenschappelijk medewerker in tij- LEIDEN, delijke dienst bij de Farmacologie. 105; Handel slachtzeugen: melkkoeien rustig; vette koeien kalm; vare koeien matig; vette kalve ren goed; vette schappen stug; vette lammeren stug; zuiglammeren rustig; zeugen redelijk; schrammen redel(jk; biggen redelijk; geiten vlug. Delfts bier juli. GROENTE Cham pignons 3,60-3,80; aardbeien 29-44; aardappelen 19-35; andijvie 10-19; dop erwten 94-98; peulen 1,13-1,80; snij bonen 80-2,10; stambouen 1,80-2,20; kroten 22-28; postc- 4,20; waspeen 24-44; meloenen 47-2,32; bloemkool 15-26; sla 5-17; bleekselderij 25-28; bospeen 31-50; peterselie 8-14; seldery 6-9; bos uien 6-24. gesloopt worden, huisden ook 2 Leidse kunstenaars, waarvan op de dag van de afbraak hun het dak bo- het hoofd werd afgebroken en zij 'eek VERTROUWEN IN DE TOEKOMST Voor de ielste i gemeente Leiden dus besloten zonder pardon (en desnoods met geweld) Leidse kunstenaars uit hun atelier te werken. Het kommentaar van de au toriteiten is, dat zij de kunstenaars als niet gevestigd, niet gearriveerd, dus als hobbyisten zien. Ook hierbij speelt het vooroordeel een grote rol. Deze 2 kunstenaars zijn de dupe van een ver keerd konservatisme, bij de autoritei ten is nog steeds niet gebleken, dat door deze houding de kunstenaars meer en meer ontevreden worden. Het is nu hoog tijd voor b. en w. om een goede ateliervoorziening voor beeldende kuns tenaars in Leiden door te voeren. Al was het tenminste maar deze 2 jongens een nieuwe werkruimte toe te wijzen. Hoogachtend, M. HOLLEBEEK, „Colourform" - Leiden Leidei 1967-1968, I held geeft, exploitaties! t.o.v. 1967-1 'gen 9tge< iet ja. Is,,inn,rij N V. inig afwijking het boekjaar •vredon- De resultaten konden w< 1 weersomstandigheden e i krachtige concurrentie, j tot tevredenheid geeft, aantonen, zo gaat het Op de binnenlandse marl produkten als steeds di en evenzeer heeft de export in de t sehrijvingi gelijk .588.281 .606.665. Na aftrek van af- II, belastingen en reserverin gen komt het winstsaldo uit op een be drag van 1.172.424 1.253.868). Voorgesteld wordt, zoals bekend, het dividend te bepalen op 20 pet. in con tanten, waarop in mindering wordt ge bracht het interim-dividend van 6 pet (vorig jaar werd 20 pet. in contanten uitgekeerd plus 2 pet. in aandelen). „Ten aanzien van de toekomst hebben w(j het vertrouwen, dat het bedrijf 'n voortgezette groei en ontplooiing zal doormaken", aldus het jaarverslag. Afdeling I.T.O. aan chr. 1.1. s. LEIDEN De Vereniging voor Chr. Be roepsonderwijs kan het leerplan van de lagere technische school aan de Joh. YVa- genaarlaan uitbreiden niet individueel technisch onderwijs. Aldus is door de mi nister van onderwys en wetenschappen aan het bestuur van de school bericht. De uitbreiding zal de afdelnigen i.t.o.- metaalbewerken, i.t.o.-timmeren en l.t.o.- f behouden. verkoopmethode is erop gericht met medewerking van in kennis te brengen collectie krijgbaar te stellen, bij een speciaal daartoe opgerichte verkoopmaatschap pij kan elke textieldetaillist geringe, voor een koopster bestemde hoeveel heden bestellen, waarvoor de detaillist volledige artikelencollectie in iiibestedlng van istrieschap „De Grote itructie laan, werd door vijftiei bedrijven een prijsopgave De hoogste inschrijver was de fa. Mens te Lisse voor een bedrag van 2.450. 000,-; de laagste inschrf|ving was van N. V. v.h. D. A. van der Linden te 's Gravendeel, nJ. voor een totaalbe- drag van 1.884.00(U sluiten en ophogen van alsmede het verrichten van grondwerken, in een ge deelte van het toekomstig industrie terrein, gelegen in de Grote Polder te Zoeterwoude H.R. De gunning is aan- is het de bedoeling, dat Drexhage C.S.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 5