mening UW Brief van Leidse muziekschool verbaast Voorschotense raad Voetbalvereniging Meerburg (Hoge Rijndijk) kreeg nieuwe kantine Nederlandse plastiek in Hazerswoudse raadhuis MARKTEN Leidse agenda BETONNEN UITNEEMBARE KOLENHOKKEN DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 27 JUNI IATEI Burgemeester en wethouders van Voor schoten hebben met verbazing kennis genomen van de brief welke de Stichting Leidse Muziekschool aan de ouders van de Voorschotense leerlingen heeft ge- Gem. aankondiging van onderwijs, de heer Sannes, heeft als bouwkosten komen op 1.820.000.—. positief resultaat gehad, dat de Leidse! Wethouder Van der Laan (K.V.P.) kOD Muziekschool in opdraoht van deze wet- niet ontkennen dat er ernstige ramings houder weer in overleg moet treden met fouten zijn gemaakt door de Ned. Heide Voorschoten. De zaak zal snel afgehan- geraamd op zonden. De brief heeft het College ont- i deld worden en de ouders van de leer- vangen via het actie-comité van de ver- lingen kunnen minder ongerust zijn, er I Er is overeenstemming bereikt met de p ouders. De brief geeft 'n scheve komt geen leerlingenstop van de zijde eigenaren van de buitenplaats „Berbice" Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter kennis van belangheb benden, dat het voornemen he.saat om overeenkomsig het Wegenplan over enige tijd over te gaan tot demping van voorstelling van zaken, aldus wethouder W. J. lest ra tot een verontruste mevrouw drs. Stoker (P.v.d.A.), die de wethouder verweet niet voldoende overleg gepleegd te hebben met de raadsleden. Tijdens de begrotingsvergadering in december vorig jaar heeft de meerder heid van de gemeenteraad gevraagd de subsidie aan de Leidse Muziekschool nader te willen bezien. Als gevolg hier van zijn b. en w. In overleg getreden met de Stichting Leidse Muziekschool. Deze stichting heeft eenzijdig de bespre kingen afgebroken en zag geen kans wegens ziekte van de administrateur b. en w. inzage te geven in o.a. het leer lingenaantal en de gevolgde muziek- B. en w. dragen het muziekonderricht niet alleen een goed hart toe. maar zijn voorstander van dit onderricht. Wil men echter ingaan op de suggestie van de Leidse Muziekschool, dan komt Voor schoten voor de onmogelijkheid te staan de subsidie op te brengen. Thans sub sidieert Voorschoten 300.— per jaar per leerling, b. en w. willen proberen dit terug te brengen tot ongeveer 175.— per leerling. Het is het streven van b. en w. om het muziekonderricht op de scholen uit te breiden, maar liefst niet op de finan ciële wijze zoals door de Leidse Muziek school wordt voorgesteld, want dan moet Voorschoten per jaar ruim 1. miljoen subsidie verlenen voor de 3200 leerlingen. Voorschoten is voorstander van een Gewestelijke Muziekschool. Een spoedoverleg met de Leidse wethouder Nieuwe mis bij patroonsfeest Petruskerk de Leidse Muziekschool SPORTHAL „De aardigheid van het bouwen van een sporthal is grotendeels weg," aldus de heer De Klerk Wolters (Prot. Christ,). Zowel de heer Klerk Wolters als mr. Engel (V.V.D.) bekritiseerden ernstig de raming van de Ned. Heide Maatschap pij. Dat alles naar aanleiding van het voorstel tot het verlenen van een extra krediet van 209.000.waardoor de de afkoop „erfdienstbaarheid vrij uitzicht", waardoor de plannen „Ade- geest-sportpark" en „Adegeest" gereali seerd kunnen worden. De afkoopsom be draagt 65.000. De raad wil niet alleen verkeerslichten bij de Wijngaardenlaan maar ook direct bij de reconstructie verkeerslichten bij de Raadhuislaan-Leidseweg-Kon. Julia- nalaan. Tot hoofdleidster van de in augustus te starten eerste openbare kleuterschool in „Noord-Hofland" werd benoemd me vrouw A. E. Delvoye-Dortniundt. Ter gelegenheid van de opefting v haar nieuwe kantine hield de voetbalv eniging Meerburg een receptie. Voorzit ter H. M. Klein vertelde niet zonder trots, dat deze uitbreiding een mjjlpaal was ln de Meerburg-geschiedenis. „Het is immers nog niet voorgekomen ln de 40-jarige loopbaan van Meerburg dat beschikken over zo'n sportaccommodatie als we nn hebben' „We moesten in die 40 jaar verschil lende malen het veld ruimen tot zelfs moesten bevriezen, door een totaal gemis aan zelfs maar een veldje om balletje te trappen. Toen Meerburg ongeveer 7 jaar geleden de beschikking kreeg óver een veld was men de koning te rijk, maar al heel gauw bleek dat het door de grote toeloop van leden al weer veel te klein was geworden", zo meende de heer Klein. Ook dankte hij uitvoerig het gemeentebestuur van Zoeterwoude voor de steun die hst heeft gegeven, vooral bij de realisering van het tweede Meerburg-terrein, in het bijzonder be trok hij in zijn dankwoord de heer P. Hofwegen, de onlangs afgetreden wet houder van Openbare Werken. Ook de heer G. de Groot werd dank gebracht voor zijn nimmer aflatende ijver om de j; Vragen aan B en W Negen-en-twintig juni is: „Petrus en Paulus", Patroonfeest van de St.Pe- trusparochie. De omstandgiheid dat dit feest op een zondag valt heeft het Petruskoor aan gegrepen om in de Hoogmis van kwart over negen van de zang iets bijzonders te maken. Jan Valkensteijn, directeur van de Haarlemse koorschool, componeerde de j grootst mogelijke zelfwerk- Mis „Sint Bavo" op Hollandse tekst en bestemd voor vierstemmig gemengd kooi en „het volk". De partij van „het volk" wordt tolkt door het jongerenkoor onder lei ding van Hei-man van Duursen. Thijs Kramer dirigent-organist van het Pe- OVPf M V H-fOfl f 11 Ct truskoor heeft de leiding van de dames W V iTi-WL» ^UllLLLCL en heren sopranen, alten, tenoren en pas- sen. De componist spéélt de orgelpartij. Het raadslid W. J. M. de V'roomen, Na de Eucharistieviering zingt het onlangs geïnstalleerd als opvolger van koor „Laudate Dominum" van Mozart., de heer E. R. Frans, in de PSP-fractie De heren W. v. Barneveld en H. heeft n.a.v. het conflict b\| het Leidse Campjes brengen Joseph Frank's com- M.O.B. aan het college van b. en w. postie „Tota pulchra es" ten gehore. gemeente Leiden vragen gesteld. Heeft het college kennis genomen het feit, dat 24 van de 25 medewerkers van het Medisch Opvoedkundig Bureau, gevestigd Rijnsburgerweg 142 te Lei den, uit solidariteit met hun ontslagen directeur eveneens hun ontslag hebben aangeboden Is ook het college van mening, dat dit masale ontslag niet bevorderlijk voor de goede gang van de werkzaam heden van dit M.O.B. Is ook het colege van mening, dat een goede voortgang van deze werkzaam heden van essentieel belang is voor de gezondheidszorg in de gemeente Leiden Kan het college mededelen, of en in hoeverre zjj verantwoordelijk is voor het zo goed mogeiyk functioneren van het genoemde M.O.B. Indien het college verantwoordelijk is, welke maatregelen is zij dan voorne mens te treffen, om een goed functio neren van genoemd M.O.B. ook in de toekomst te garanderen? Indien het college niet verantwoor delijk is, is zij dan desondanks bereid, te bemiddelen in het conflict binnen ge noemd M.O.B., zowel in het belang van de volksgezondheid als in het belang van de betrokken medewerkers? Burgerlijke stand Geboren: Astrid M. A., d.v. J. Meijer en J. M. Brouwer; Eric A., z.v. W. J. van der Holst en C. C. van der Zwet; Johanna M., d.v. J. Kapsenberg en W. M. Barendse; Diederik J., z.v. J. B. Antvelink en H. A. van der Wall Bake; Robert C. K. B., z.v. C. Brandt en T. V. C. Beeren; Elisabeth M., d.v. W. C. G. Gertenaar en G. H. Duinhoven; Mau rice W„ z.v. N. W. J. Houwer en C. T. L. Duijndam; Pauina J., d.v. J. Mark en C. P. van der Vlist; Cornelis A. A., z.v. A. A. de Monyé en C. Leeuwenburg; Willem M., z.v. J. W. F. van Ingen en A. L. Scalongne; Gonda C„ d.v. N. Witt en F. van Solkema. Priesterberaad en politiek Leiden, 25 juni '69. Enige tijd geleden stond in uw blad een artikel over priesterberaad dekenaat Leiden. Vermoedelijk toch niet alleen om er kennis van te nemen zal het mogen leiden tot enige reactie. Twee punten waren opvallend, waarop toch wel vanuit de leken-wereld gereageerd mag worden. Men heeft zich er bezig gehouden met een vredesweek en met de annesce vraag over oost-priesterhulp. Wat al meer in Nederland gebeurd is, gebeurde blijk baar ook in die vergadering, een zekere camouflage ten opzichte van het com munisme. In niet-katholieke bladen en tijdschriften kan men tegenwoordig be tere voorlichting vinden over de handi- methodieken van de communisten dan in menig katholiek blad. Opvallend en ge lukkig is dan ook, dat de bulletins van Oostpriesterhulp blijk geven van zeer goede informatie! Dat zint blijkbaar een aantal eerwaarde heren allerminst. Waarom? Is men blind voor het godde loze systeem? Telt het gesloten houden van kerken, het gevangen houden van priesters, het verbieden van een gods dienstige opvoeding niet meer? Men heeft ernstig bezwaren tegen „de gevestigde orde" in Zuid-Amerika. Ak koord. Maar waarom dan zo lief tegen „de gevestigde orde" in Oost-Europa? Hier klopt iets niet. Een ander punt is hetgeen er in dat verslag stond over de kerk, die geen nieuwe politieke party mag worden en men ontraadt Zuid-Amerikaanse landen een KVP op te richten. Weet men in de kring der eerw. lieren nog steeds niet, dat de kerk in Nederland nimmer een politieke partij heeft gehad De roep van Schaepman was eenvoudig een op roep om op basis van evangelische waar den in zo groot mogelijke eendracht het algemeen belang te dienen. Of zoals Go- seling h.%t in de jaren veertig zei, biyf vrij, blijf waar, blijf één. Het advies aan die landen in Zuid-Amerika is feitelijk een lachertje. Denkt men nu in alle ernst, dat men daar zit te wachten op een ad vies uit een dekenaat ergens in Neder land? En mogen s.v.p. die katholieken daar zich organiseren zoals zy menen het te kunnen doen? Als het Freij in Chlii niet lukt met zijn CDU, of nog niet lukt wegens de luiheid der massa, zit het hem dan in een naam Het wordt echt tyd, dat we eerst eens orde zetten op zaken in eigen land alvorens zo precies te weten hoe het elders moet. Opvallend in het verslag was de by- bel te laten spreken ten opzichtte van de vrede. Prima. Gemis in het verslag was, dat met geen woord gerept werd over het bidden om vrede. 8. M. zaaniheid te bezielen waardoor dit fraaie clubcentrum een lust voor het oog is geworden. Burgemeester J. A. Detmers prees de leden van Meerburg voor de liefde die zij konden opbrengen voor hun club, hij me moreerde voorts dat het gemeentebe stuur te allen tijde een open oog heeft voor de sport. Nadat de Meerburgclubvlag was gehe sen betrad burgemeester Detmers als eerste het nieuwe lokaal, dat een fraai aanzien had door de vele bloemstukken die waren opgesteld. Namens het kerkbestuur sprak pas toor J. Kragtwijk. Hij uitte zyn bewonde ring voor de homogeniteit van de Meer burggemeenschap. Namens de KNVB sprak mr. J. de Jongh en namens het NKS de heer P. Biegsraten een geluk wens uit. De heer Biegstraten hoopte dat het echt een onmoingscenrum voor Meerburgers zou zijn en blyven. maar dat het geen café zou worden. Nog een lange ry van sprekers voerde hierna het woord. Tenslotte was het de heer Klein die als voorzitter het laatste woord had. de Jan van Goijenkade. In eerste aanleg zal het werk omvatten de dem ping van de Haagbrug af tot kort voorby het zuidelyke deel van de Groenhoven- Eventuele bezwaren tegen de ophef fing van de doorvaartgelegenheid door de Trekvliet kunnen vóór 1 augustus 1969 schriftelijk worden ingediend bij Gedeputeerde Staten der provincie Zuid- Holland, Koningskade 1 te 's-Graven- Wijkraad Boschgeest in Voorschoten De nieuwe wijkraad Boschgeest In Voorschoten heeft in de eerste vergade ring gekozen tot voorzitter de lieer J. H. Marselis en tot secretaris de heer P, Maaskant. Er werd een commissie inge steld, die een reglement gaat opstelli waarin de werkwijze van de wijkraad wordt vastgelegd en waarin regels den gegeven voor de periodieke aftre ding van een deel der leden en voo verkiezing van nieuwe leden. In verband met de vakanties werd de eerstvolgende vergadering vastgesteld op dinsdag 9 september a.s. In de tus sentijd zal geprobeerd worden deskun dige wijkbewoners te vinden die bereid zijn zitting te nemen in een commissie, die het door het gemeentebestuur aan gekondigde herstructueringsplan voor Boschgeest gaat beoordelen. Er zal ook een commissie gevormd worden voor de sectie openbaar groen. BENOEMING De heer A. van Duyvenbode, gemeen te-ontvanger te Voorschoten j gister avond tijdens een raadsvergadering be noemd tot gemeente-secretaris van Oud- Beijerland. Geboren: Katharine C. M„ d.v. M. P. M. van Bohemen en M. E. van der Helm; Cindy W., d.v. H. M. Versteegh en W. T. H. Konijn; Gert, z.v. G. Hols- wilder en N. L. Segaar; John E., z.v. G. den Boer en G. M. den Boer; Corin- „IN BRONS BESTENDIGD" ne A„ d.v. Th. van der Salm en S. de Groot; Richard T„ z.v. Th. Zonneveld en A. J. Hartman; Wilhelmus H„ z.v. H. G. Walstra en A. C. Bos; Astrid M. C., d.v. C. van Vliet en I. C. J. Veyl- brief; Robertus B„ z.v. J. B. Wissink en A. J. van der Waard; Marieke F., d.v. H. Lucas en C. A. W. Ziegelaar; Ly Mui, d.v. T. S. Man en A. J. van Veen; Gordon, z.v. T. Pieterse en C. F. Luurs; Marieke A., d.v. J. T. A. Theu- nissen; Pascal J. F., z.v. J. F. ter Horst en J. Pit; Eduard G., E. Talmna en E. R. Colenbrander; Hilde M., d.v. F. C.- Derks en M. C. F. Nys; Robertus. z.v. A. M. Brekelmans en M. P. Bekooij; Jeroen C.. z.v. P. H. Ratering en C. Kwakkel; Marco, z.v. A. van Elswijk en J. E. van den Hoonaard; Iris C., d.v. G. W. Brinkerink en H. J. van Veld- huijsen; Ronny. z.v. R. Lenting en G. M. C. van der Laan; Kuno A. N„ z.v. K. C. Hofsté en Maria Baks; Godelieve E. C., d.v. N. J. Sehrama en L. A. M. Stra- tegier; Paula, d.v. S. J. Wolting en A. Westhoek; Marjolein, d.v. J. A. Houtza ger en L. W. Bruggeman; Hendrik A. M„ z.v. H. A. Sira. Ondertrouwd; Pieter H. H. Hiemstra te Grijpskerk en Johanna G. Jansen; Jo hannes W. A. van Zeeland te Zoeter woude en Henrica C. M .van der Peet; Paulus S. W. Verheyden te Roelof- arendsveen en Gerda M. E. Olsthoorn; Desiré Thijn te 's-Gravenhage en Al- bertje de Haan; Theodorus R. C. Sau- nier en Huberta H. M. van der Meij; Robert G. Kooij en Iris Slavenburg; Albert H. Lammerding en Elisabeth T. M. Plag te Rotterdam; Martin M. Broers en Margje Nieuwenburg. Gehuwd: Ernst P. R. Poorter te Baarn en Pauline de Goede; Marinus H. J. Koch en Ida M. L. van der Linden te Goes; Henri E. Lefrandt te Haarlem en Hindertje Mol; Arie J. Velthuizen en Maria J. J. Pijnnaken; Frans H. van Wijck te Leidschendam en Johanna C. van der Linden; Daan Nix te Leiden en Hendrika E. Verhaar. Overleden: Wilhelmina G. Oomen, wed. van J. C. van der Peet, 73 jaar; Johan Westerbrink, 77 jaar; Gerrit de Ruyter, 70 jaar; Sophia van der Boon, e.v. J. G. A.Smorenburg, 55 jaar; Ma ria F. Hofman, e.v. E. J. Geitenbeek, 72 jaar; Geertruida Zwaan. e.v. P. Bo- gerd, 76 jaar; M. J. van Huizen, 32 jr. Kees en Theo Uittenhout in Ned. team Theo Uittenhout, de 18-jarige keeper van de Leidse zwem- en waterpolover- eniging De Zijl is opgesteld in het Ned. jeugdwaterpoloteam, dat 5 juli a.s. in het Utrechtse zwemstadion Den Hommel j een wedstrijd speelt tegen de jeugd van Zuid-Afrika. Zyn broer Kees zal uitkomen in i Nederlandse zwemploeg, die 11 en juli a.s. in Londen tegen Engeland het water komt. WATERPOLO LZC verloor weer met 1 doelpunt verschil Korreltje onnodig dwars. zitten elkaar vaak PUNT. ÏSITAIR UNIVERSITAIR NIEUWS De heer G. Boersma, geboren te Arn hem en thans wonende Apeldoorn, is ge promoveerd tot doctor in de faculteit der geenskunde op proefschrift getiteld „Verkrommingen van de wervelkolom na laminectomieën bij kinderen (een klinisch onderzoek en een literatuurstu die over normale en mechanisch ver stoorde wervelgroei)". Promotor was prof dr. W. Luyendijk. De heer J. Haeck, geboren te Arnhem en thans wonende te Dronten, is gepro moveerd tot doctor in de faculteit der wiskunde en natuurwetenschappen op proefschrift getiteld „Colonization of the mole (Talpa Europaea L.) in the IJsselmeerpolders". Promotor was prof. dr. D. J. Kuenen. De heer J. Oosterhof f, geboren te Leeuwarden en thans wonende te Am sterdam. is gepromoveerd tot doctor in de facuteit der wiskunde en natuurwe tenschappen op proegfschrift getiteld „Combination of oneysided statistical test". Promotor was prof dr. van Zwet. De promotie geschiedde cum lande. Geslaagd: doet. ex. Notariële studie: F. H. Martyns (Den Haag); B. Th. Dé rogée (Leiden); H. Bakker (Tietjerk); L. W. Sillevis (Haastrecht); doet. ex. Ficaal Recht: W. 't Hart (Alphen a/d Rijn); C. van Raad (Zevenaar); J. W. B. Westerbergen (Leiden); kand. ex. franse taal- en letterkunde: M. Leyh (Den Haag); kand. ex. klassieke taai en letterkunde: L. M. C. van Starren- burg (Den Haag): W. J. H. Verwers (Leiden); kand. ex. zweedse taal- en letterkunde: L. H. Maas (Den Haag) U. Jansz (Wassenaar); doet. ex. geschiede nis E. H. de Jong (Leiden); mr. W. P. van Rappard (Leiden); E. G. T. v. d. Wall (Leiden); kand. ex. filosofie: C. P. F. Kersbergen (Den Haag); doet. ex. Afriaanse Linquistiek: K. F. de Elois (Zeist); kand. ex. W.-Sociologie: J. P. M. van Schaik (Wassenaar); IJ. H. C. Touw (Den Haag); A. P. R. van Veen (Lei den); J. J. Smit (Nieuwkoop); T. J. W. Hartog (Ketseren) M. H. C. de Greef (Wassenaa); kand. ex. W.-sociologie: J. Verschoor (Den Haag); W. J. v. d. Ende (Voorburg); N. Roos (Leiden); doet ex. Ned. Recht: R. D. van Harrewijn (Den Haag); C. v. d. Sande-Kranenburg (Rot- Nu hij als masseur in dienst treedt bij de voetbalclub RCH zal Roland Koe- dooder niet meer deelnemen aan de waterpolocompetitie, zodat, hij gisteren z'n laatste wedstrijd voor LZC speelde. Zijn medespelers slaagden er echter niet in tegen het weinig overtuigende ESCA tot een overwinning te komen en daar mede een afscheidsgeschenk aan te bie den. Toch was het ook gisteren niet helemaal duidelijk waarom LZC uit alle voorgaande wedstrijden nog geen enkel punt heeft veroverd. Het spel zeker niet briljant, maar in vergelyk met de tegenstanders toch ook weer niet zo slecht. Zo kwam ESCA gisteren niet verder dan 45, de zoveelste neder laag van de Leidenaars met één doel punt verschil Sportdag van R. Steinerschool Gisteren hield de Rudolf Steinerschool voor g.l.o. haar jaarlijkse sportdag. De klassen 1, 2 en 3 deden verschillende wedstrijden en kinderspelen; voor de klassen 4 t/m 7 stonden op het program ma: hoog- en vérspringen, hardlopen, balwerpen, slagbal en kastie. De dag werd besloten met een kastiewedstrijd tussen het schoolteam en de leraren, welke wedstrijd vele onverwachte, doch evenzo fraaie „slindings" van de leraren te zien gaf vanwege het spekgladde veld. De uitslagen waren: Hoogspringen: 4e klas: Rini den Dub belden en Angelique van der Luit 1.00 meter, Alfred en Henk Cramer 1.10 m; 5e klas: Pauline Engels en Evelien Pot hof 1.10 m; Roel Blom 1.30 m. 6e klas: Erica van Iterson 1.15 m; Paul Graden- witz 1.20 m. 7e klas: Edith Breyer, Mie- ke Koemans, Ludewey de Vrijer 1.20 m; Raymond van Meerwijk 1.40 m. Vérspringen: 4e klas: Hannie Ver- straaten 3.10 m; Jos van Stal 3.60 m. 5e klas: Claudia Singerling 3.00 m, Her man van Dyk 3.80 m. 6e klas: Josje Poptie 3.20 m; Paul Gradenwitz 3.75 m. 7e klas: Edith de Vries 3.90 m; Ray mond van Meerwijk 4.55 m. Balwerpen: 4e klas: Karin v. d. Gar den 15 m; Tonnie v. d. Lucht 25 m. 5e klas: Pauline Engels 17 m; Frank de Koning 27 m. 6e klas: Erica van Iterson 21 m; Robert Brandt 29 m. 7e klas: Edith Breyer 30 m; Raymond van Meer- wyk 52 m. Hardlopen: 4e klas: Jos van Stal en Sonja Veefkind. 5e klas Pauline Engels en Herman van Dijk. 6e klas: Josje Poptie en Dibk van der Weydeen. 7e klas: Edith de Vries en Raymond van Meerwijk. Kastie: LerraenSchoolteam: 28—28. VOORSCHOTEN Geslaagd Aan de Nederlandse Eco nomische Hogeschool te Rotterdam zijn geslaagd voor het kandidaatexamen in de economische wetenschappen: C. Roorda, C. Steenlage en L. Zwaai. „Chef zijn is geen lolletje. Altijd i men vroeg opstaan oni te kijken w laat komt KATWIJK, 24 juni, Groenten W< peen per kisl Al 13.10—17.90; All 7.40 12.70; BI 16.50; sla 516; bospeen 4f 72; bonenkruid 610; selderij 7 peterselie 67; postelein 18; rabarb 1924; krulpeterselie 13; tuinbonen 31; spinazie 30; snijbonen I 190; ide II 130; prei All 91—96; idem Bil 55 56; krombekken 160; blauwschokke 175; peulen I 2.80; idem II 1.40; andijv 2729; uien 2127; boskroten 1' aardappelen doré 3642; prinsesseb nen 180190; spitskool 3040; ko; e! kommer 21; bloemkool (6 p. b.) I 5S 78; II 15—41; (8 p.b.) I 45—59; II 18 35; (12 p.b.) I 21. Aanvoer waspee 20.000 kg. TER AAR 27 juni Groente Peul 1.85-2,40, id 45-1,35, doppeulen 60-70, i barber 6-18, kassnybonen 1,25-1,60, stek 55-1,15, stokprinsessebonen 2,1 stamprinsesebonen 2,05-2,30, blaukcho kers 1,55, doperwten 85-1,00, tuinbon* 25-40, capdoppers 1,15, spitskool 33, w? peen A 46-50, id. B 38, andijvie 15-1 nieuwe aardappelen 40, kriel 38 all per kg. Aarbeien 29-33 per doosje, ko#en d; komers 22, sla 7-15, bloemkool Al 5 65, id. A2 30-45, id B 24-39, p. st. derij 4, bospeen 35-50, boskroten 36 pJ Tpv ""A Diplomazwemme: zwemver. „De Zijl ,21 Woensdag 25 juni jl. hebben de vo gende leden van de zwemvereniging „Etis doo Zijl" in het Zweilandbad het diploma bsuken haald; Diploma A: J. Ent, M. Canisiujeilijk W. v. Oven. C. v.d. Berg, E. Verbaan, imertje. Haneveld, J. v. Loon, G. Spierenburg, .n andc Hogewoning, A. Voordouw. R. Hart3rk ge- velt. W. Pieters, R. Bitter, J. de Graa Zus ei R. de Goede, R. Klein. M. v. Schaik, haiÉe!) Feenstra, B. Franken en K. v.d. Struyt zij b Diploma B: P, Boeters, M. v.d. Luit, toer ir Kromhout, H. v. Westbroek, G. de Grocmselijk J. v. Duin, A. Boeters, C. Robert. B. cfopagn* Mooy, T. v. Beek, M. Kamphuis, J. Lan mers, M. Kruithof, M. Brandt Roossink. :hte 1 terdam); A. E. Staring (Bentveld); doet. ex. Zuid-afrikaans Recht; R. C. Ranchod (Leiden); doet. franse taal- en letter kunde: H. J. M. Mulder (Dordrecht). Assistenten voor dekenaat Noord wijk De bisschop van Rotterdam heeft o voordracht van de provinciaal der Jt zuieten pater W. G. Vulto SJ tot kapt laan en pater J. W. A. Koster SJ te assistent van de parochie van het Oi bevlekt Hart van Maria te Lisse bi noemd. Beide priesters worden tevens opgen< men in het team van priesters en lekei die de zielzorg in het dekenaat Noord wijk behartigen. DE ZILK Geslaagd Aan de Nederlandse Econc mische Hogeschool te Rotterdam is ge slaagd voor het kandidaatsexamen ii economische wetenschappen: A. W. Edelaar. Nagekomen FAMILIEBERICHTEN Aan de Nederlandse Economische Ho geschool te Rotterdam zyn geslaagd voor het kandidaatsexamen in de economische wetenschappen: W. Bleijie, W. F. de Ko ning en A. van 't Zelfde, allen te leiden. Aan de Academie voor Lichamelijke Oefening te 's-Gravenhage zijn geslaagd voor het examen akte middelbaar onder- wys lichamelijke oefening: de heer W. J M. van Cleef en mej. E. Knoptels beiden uit Leiden. AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN Geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek van Driesum, Mars 110, tel. 20406. LEIDERDORP Geslaagd Aan de Landbouwhoge school in Wageningen is geslaagd voor het propaedeutisch examen de heer J. C. M. Blom. OEGSTGEEST Geslaagd Aan de Landbouwhoge school in Wageningen syn geslaagd voor het propaedeutisch examen de heren C. M. Binnendijk, K. Rol «n W. F. C Ver- mey. Als reizende tentoonstelling wordt de- ir dagen door de Rijksdienst Roerende onumenten een aantal bronsplastieken in een goede dertig Nederlandse beeld houwers, alsmede een serie wandtapijten in het Hazerswoudse inadhuis aan de i Rijndijk geëxposeerd. Door de serie wandtapijten „De Ver- loren Zoon" werd in de jaren 1951-'52 i door zeven kunstenaars vervaardigd in opdracht van het ministerie voor O.K. I W. Ondanks het feit. dat de zeven ge weven kleedjes door afzondrelijke kunstenaars werd ontworpen, vormt de serie ondanks de aanwijsbare ver schillen van de individuele opvattingen toch een sterk homogeen geheel. De ontwerpers zijn J. Bouhuis, Chr. de I Moor, Theo Kurpershoek, H. Bayens, j Ch. Roelofsz, Kees Andrea en Cuno v. d. Steen. Ze werden geweven bij De Knip- scheer in Laren en weverij Edmond de Cneudt. BRONZEN Het voert te ver om alle 35 geëxpo- seerde bronsplastieken aan afzonder- lijke beschouwingen te onderwerpen. We 1 moeten ons derhalve bepalen tot een greep. Gezegd mag wel w orden dat deze collectie een vrij overzichtelijk beeld vormt van het werk der (over het al gemeen figuratieve) Nederlandse beeld houwers. Het allermodernste -is. niet sterk vertegenwoordigd, al zijn er wel enkele abstracte en schrootplastieken bij. Er is een sterke portretkop door Wes- sel Couzijn. P. L. Damsté is vertegen woordigd met een innig meisjeskopje. V. P. S. Esser maakte een honkbalspeler vol geconcentreerde beweging- „Staande vrouw" van John Grosman, geeft de verwachtingsvolle innigheid van het mo del prachtig weer. Van Auke Hellema is een verkleinde copie van het Leidse beeld Piet Paaltjens (staande op de hoek van de Haagweg en de Churchilllaan) aanwezig. Mooi is „Johannes de Doper" van Renze Hette- ma. Een z.g. schrotplastiek onder de titel „Pelgrimage" is zeker niet on- vredienstelijk, waarbij men echter niet behoeft af te gaan op de meegegeven titel. Wim Hooft is er de maker van. „Het Gezin" van Cor Hund, van welk beeld wij reeds een foto publiceerden, mag als vrij bekend worden veronder steld. Steeds weer treft het door de ster ke ritmiek en de verbondenheid van ouders en kind in de vormgeving. Naar onze smaak het fraaiste beeldje van deze expositie is echter wel „Vech tende Zwanen" van Piet Killaers, een plastiek vol felle beweging en tomeloze aanvasdrift. Een goed voorbeeld van wat „huiselijker" kunst is Eva Mendliks I beeldje „Twee vrouwtjes". Van André Schalier staat er een portretkop van j Vincent van Gogh, goed gelijkend en prachtig gemodelleerd. Oo kvan Jan Wolkers is er een fel bewogen beeldje „Leda en de Zwaan." Theo Mulder maakte het mooie „Jacob en de Engel". Van de geëxposeerde Piëta's van Frans Verhaak en Frans Timmermans kon ons de laatste het meese bekoren. Tenslotte willen we dan nog wyzen op het merkwaardige groepje „De doop van Christus in de Jordaan" van Niels Steenbergen. Tot 2 juli a.s. kan men de tentoon stelling nog bezichtigen. Ze is ingericht in de voor dat doel uitstekend geschikt gebleken raadszaal. WILLEM PRINS Na een langdurige ziekte is van ons heengegaan en gesterkt door de Heilige Sacramenten, onze lieve man en vader WILHELMUS MARCELLUS VAN EMMERIK echtgenoot van J. C. VAN EMMERIK-DE JONG in de leeftijd van 49 jaar. Roelofarendsveen, 27 juni 1969 Essenweg 2 Wim e Leny e Theo De kinderen: Wij vieren de Eucharistie van zijn zielerust op maandag 30 juni a.s. te 10.30 uur in de Parochie kerk van Maria Presentatie te Roelofarendsveen, waarna de begrafenis op het R.K. Kerkhof aldaar. Rozenkrans bidden zaterdagavond 8 uur in de Pa rochiekerk en zondagavond om 7 uur wordt een H. Mis tot zijn intentie opgedragen. Gelegenheid tot conduleren op maandag 30 juni a.s. van 11.30 tot 12 uur v.m. in de Alkenburcht. TE KOOP GEVRAAGD v. Leeuwen - Spoorlaan 25 - Voorhout. Tel. 02532-8370 Met diepe droefheid geven wy kennis van het vrij plotseing overlijden van onze bezorgde echtgenoot en vader SIMON NICOLAAS ZWETSLOOT echtgenoot van MARIE MENKEN in de leeftijd van 70 jaar. Warmond, 27 juni 1969 Haarlemmertrekvaart 2 M. Zwetsloot-Menken en kinderen. Zondagavond te 19.00 uur gelezen mis van Requiem in de St. Matthiaskerk te Warmond. Maandag te 10.00 uur gezongen uitvaartmis in de zelfde kerk, daarna de begrafenis op het Parochie kerkhof. Met leedwezen geven wij kennis van het overlijden voorzien van het H. Sacrament der zieken, van onze dierbare broer, zwager en oom GERARDUS MATTHEUS ZOETEMELK in de leeftijd van 83 jaar. De uitvaartdienst zal plaatsvinden in de Parochie kerk O.L.Vr. Geboorte te Rijpwetering op maandag 30 juni as. te 10 uur, waarna de begrafenis op het kerkhof aldaar. Zondagavond tijdens het lof van 7 uur rozenkrans gebed. De overledene ligt opgebaard in het Academisch Ziekenhuis te Leiden. Bezoekuren van 15.30 tot 16.30 uur. guldei Dal tijd MJ

Leidse Courant | 1969 | | pagina 4