„Ik voel het, ik ben nu een tweederangs figuur geworden NIEMAND VOND KAMER 19 RENNERS KUNNEN 4 TON VERDELEN Ton Vissers: „Nu besef ik dat dit je kan maken en breken Tijdstraf voor wie op slikken wordt betrapt Bergen leveren minder op Jan Janssen zal wel paar maal afzien Het wonderlijke wielerleven van Gerben Karstens ZATERDAG 28 JUNI 1969 DE LEIDSE COURANT PAGINA 15 DOUBAIX Hel Tourleger in Rou- baix heeft verlicht adem ge haald. Adriano Rodoni, oppcrbaas van de Internationale Wieier Unie (U.C.I.), verklaarde zich akkoord met dc wijziging in het dopingreglement zoals dc Franse bond dat uitwerkte. Dat betekent dus dat op gebruik van stimulantia betrapte renners in deze Tour niet meteen uit de strijd wor den genomen maar een tjjdboete van vijftien minuten krijgen. Overigens heeft de heer Rodoni zich wel gehaast te verklaren dat men niet moet den ken dat zijn „ja-woord" een belofte van eeuwige trouw inhoudt. „Voor deze Ronde van Frankrijk", aldus Rodoni, „zal de U.C.I. zich achter het Franse plan opstellen. Op de tijdens de wereldkampioenschappen in augus tus in België te houden algemene jaarvergadering wordt pas officieel beslist of deze regel mag worden aangehouden." ROUBAIX Hij zat stilletjes in zijn hotelkamer. Jan Janssen, dat voelde je, achtte zich verlaten. Zijn vrouw Cora was bij hem en ook zijn privé-soigneur José Vidal. Verder niemand. Geen van de journalisten (Belgen, Spanjolen, Fransen, Nederlanders en Italianen) die hem de laatste jaren, toen hij als favoriet startte, achtervolgd hadden, had de weg naar kamer 19 in het Grand Hötel gevonden. En dat deed Jan pijn. Hij trok bedacht zaam aan een sigaartje. „Dit jaar geen ophef makende stukken over mij, niet?", vroeg hij. Het negatieve antwoord kende hij al. De publicity heeft zich op andere vedetten gestort. Op Eddy Merckx, die in hetzelfde Grand Hötel nog altijd zo'n beetje met zijn ziel onder de arm liep. En op Pingeon, de onberekenbare. En na tuurlijk ook op Felice Gimondi. Janssen, weggedoken in de stoel: Ik voel het, internationaal ben ik een tweederangs figuur geworden". En alsof hij de gevoe lens van de journalist wilde peilen1 ,,Niet dan?" Hij gaf zelf het antwoord op de vraag die hij had opgeroepen. Eigenlijk heb ik het zo veel liever. Ik heb tenminste niet de ballast op mijn rug die Eddy Merckx draagt en daar ben ik blij om. Daarom zwijg ik ook liever. Ik zeg niet: Janssen gaat Merckx verslaan. Dat brengt belangstelling. Daar koop ik toch niks voor. Ik zal je een geheimpje verklappen: je kent De Muer, en Geminiani. Het zijn beste kerels maar als een renner van hun ploeg ergens in de een of andere ronde, hoe onbelangrijk ze ook is, voorin het klassement staan, dan dwingen ze hem die plaats te verdedigen. Zo was het ook in de Ronde van Zwitserland. Ik dacht bij mezelf: Jan, laat je maar vlug op een paar minuten rijden, want straks zeggen ze tegen je: allez, Jean, en dan kom je als een uitgeknepen citroen aan de start van de Tour. (Janssen klopt met zijn wijsvinger een ooglid omlaag). „Ik ben wel slimmer". En daarom werd Jan Janssen, de winnaar van de Tour, tiende in Zwitserland. Een bescheiden plaats. Ik had in de cols best bij Adorni en Ocana kunnen blijven. Maar Jan wilde niet. Begrijp je?" ROUBAIX Het prijzengeld van de Tour de France bedraagt dit jaar 424.875 gulden. Het is opvallend dat voor het bergklassement en de doorkomsten op de cols minder geld beschikbaar is dan in andere jaren. Alleen de doorkomst op de Cul du Galibier is lonend. Daar ontvangt de eerste renner, omdat er tevens om Henry Desgrange" wordt gereden, ongeveer 2000 gulden. De prijzen per etappe zijn: le: 1500 gulden; 2e: 750 gulden; 3e: 375 gulden; 4e: 300 gulden; 5e: 225 gulden. Er zijn verder nog twintig prijzen, variëiend tussen 187.50 gulden en 37.50 gulden. Algemeen individueel klassement: le: 15.000 gulden; 2e: 11.250 gulden; 3e: 7.500 gulden; 4e: 5.625 gulden; 5e: 3.750 gulden. En verder nog vijfendertig prijzen variërend tussen 2.625 gulden en 150 gulden. Elke dag is er voor de eerste in het puntenklassement 375 gulden beschikbaar. Eindklassement: le: 7.500 gulden; 2e' 3.750 gulden. Combinatieklassement: le: 11.250 gulden; 2e: 6.000 gulden; 3e: 2.250 gulden; 4e: 1.500 gulden; 5e: 750 gulden. Ploegenklassement: per etappe: le: 750 gulden; 2e: 450 gulden; 3e: 300 gulden. Eindklassement: le: 15.000 gulden; 2e: 9.000 gulden; 3e: 6.000 gulden; 4e: 3.000 gulden; 5e: 2.250 gulden. Bergklassement: le: 450 gulden; 2e: 300 gulden. Tweede categorie: le: 375 gulden; 2e: 225 gulden. Derde categorie: le 300 gulden; 2e: 150 gulden. Vierde categorie: le: 225 gulden. Eindklassement: le: 3.750 gulden: 2e: 1.875 gulden; 3e: 750 gulden. Elke dag is er voor de strijdlustigste renner 1500 gulden beschikbaar, voor de strijdlustigste renner van de gehele Tour 3750 gulden. Voor de sympathiekste renner: elke dag 187.50 gulden en algemeen klassement 750 gulden. Voor de elegantste renner elke dag 187.50 gulden en algemeen klassement 750 gulden. 4NDRé DARRIGADE. als grote belangstellende in Roubaix waar htf tientallen handen van oude bekenden moet schudden, vreest dat de 56ste Tour een sprint festival wordt. „Ik denk dat de Italianen en de Belgen dat er van gaan maken. De enige die er mischien nog tussen zou, kunnen komen, is Jan Janssen, maar dan houdt het op", aldus de man wiens geweldige emdschot enige jaren geleden veel Touretappes beheerste. DELGIë is in deze Tour het sterkst vertegenwoordigd met 37 renners. Het organiserende land Frankrijk is die eer dus kwijt, maar de achterstand mag niet beschamend worden ge noemd, want het totaal van Frankrijk is 36 deelnemers. De verdere rang orde: Spanje 21, Italië 18, Nederland 10. Engeland 3, Luxemburg 2, Duits land 2 en Portugal 1. DEN extra-medisch team dat in dc Ronde van Frankrijk over de ge zondheid van de 130 renners zal waken, bestaat uit tien specialisten en staat onder leiding van dokter Lucien Maigre. „Tourdokter" Pierre Dumas neemt, zoals gewoonlijk, met zijn medische staf de dopingcontrole voor zjjn rekening. De twee teams opereren onafhankelijk van elkaar. IN het rennersveld van 130 bevinden zich 42 Tourdebutanten. De opval lendste onder hen is natuurlijk Eddy Merckx, maar de aanwezigheid van twee Italianen ging ook niet onopge merkt voorbij. Het zijn Michele Dan- eelli en Dino Zandegu, respectievelijk 27 en 29 jaar oud en beiden in het bezit van een beslist niet onaantrek kelijke erelijst. De Tour de France reden ze echter nog nooit. „gezichten" in de Rondekaravaan is ongetwijfeld dat van „le Baume du Saint-Bernard", verantwoordelijk voor de uitrusting van de medische dienst. Tijdens de wedstrijd zal één ambulance in de buurt van het peloton irijden en één in de publiciteitskaravaan. Verder zijn er kleinere wagens ter beschikking van de Rondeartsen en zal één met zuurstofapparatuur uitgeruste auto volgen. Voorts rijdt een vrachtwagen vol medicamenten mee. OE Italiaan Felice Gimondi wil om twee redenen graag deze Tour de France winnen. Teneerstc omdat hij bijzonder eerzuchtig is en liU nu toch wel graag een keer wil bewijzen dat hij Eddy Merckx kan verslaan, ten tweede om zjjn sterk geslonken geld middelen aan te vullen. Want Gimondi heeft een groot kapitaal besteed aan het bouwen van zijn nieuwe restau rant van drie etages in Villa d'Alme, een plaatsje bü Bergamo. Gimondi: „Ik moet nog een paar grote reke ningen betalen en de lucratieve Tour zege zal me daarbij zeer welkom zijn." Vol verwachting klopt ook het hart van Gimondi. De Italiaanse campionissimo wordt onderzocht door landgenoot Dino Zandegu (l.j. Of hij dan tooh een kans ziet deze Tour voor de tweede maal te winnen? Janssen: „Ik zal eerlijk zijn, het parcours bevalt me helemaal niet. De laatste jaren ben ik wat sterker geworden in de bergen, maar ditmaal hebben ze er toch wat al te veel in gelegd. Er zijn vrijwel geen vlakke etappes". Er straalde van Jan Janssen een vreemde rust uit. Zoals hij daar zat in zijn hoekje leek de triomf van Vincennes, het oorverdovend gejuich van de tienduizenden, die hem, nog pas elf maanden geleden, op de handen droegen, zo onwezenlijk ver. Jan is veranderd en geeft dat ook toe. Hij, peinzend: „Ik weet nog dat ik mijn eerste Tour de France reed. De laatste dagen voor de start kon ik niet slapen van nervositeit. En nu? Zeven jaar zijn er overheen gegaan. Dit is mijn zevende Tour, ik kijk er nu anders tegenaan. Je voelt niet meer die opwinding van weleer. Ik geloof dat ik nu veel vlugger de pijp aan Maarten zal geven. Niet dat ik niet meer ka^ afzien^ lét maar op: ook in deze Your zal .fan Janssen wel een paar keer half bewusteloos aan de finish komen Maar ik neem toch niet meer die risico's van vroeger, neen, ik ben wat gemakkelijker geworden. Aan de andere kant is het ook wel weer zo, dat de mensen opnieuw veel van me verwachten. Dat verontrust toch ergens". „Voordat ik naar Roubaix vertrok, heb ik weer stapels brieven en kaarten thuis gekregen. Jan, schreven ze, we komen weer naar Parijs, laat ons toch niet in de steek, laat ons niet in ons hemd staan. Maar ikzelf weet dat het nooit meer zo zal worden als het vorig jaar in Parijs. Dat kan niet nog eens gebeuren. Wie heeft er trouwens de laatste tientallen jaren twee keer achtereen de Tour gewonnen? Alleen Louison Bobet „De Pel" als journalist door Frankrijk (Van een onzer verslaggevers) ROUBAIX Gerben Karstens leek nooit ziek geweest. Zoals hjj in Roubaix rondwandelde, zoals hü praatte en lachte, zoals hö zelfverzekerd was. kon men in hem moeilijk de man ontdekken, die aan het begin van dit seizoen nog geen meter gereden had en wiens wicler- toekomst door een zware overspanning weinig meer dan een somber en triest beeld kon geven. Gerben Karstens, op het allerlaatste moment als de aller laatste man in de Peugeotploeg gehaald, start de Tour alsof er nooit wat ge- Ofschoon de wielerwereld middels kranteberichten was voorbereid op Karstens' komst naar Roubaix werd nog van zijn verschijning opgekeken. In de Franse pers zijn er wat vraag tekens geplaatst achter de keuze van Karstens, maar in Roubaix was ploeg leider Gaston Plaud zeker van zijn zaak: „Karstens steekt momenteel weer in een goede vorm. Natuurlijk heb ik het wel even moeilijk gehad met zijn op stelling, want tenslotte kon ik ook kie- Ray Wilson „degradeerde" OLDHAM. Ray Wilson, achterspeler in het wereldkampioenschapselftal van Engeland, heeft gisteren een contract getekend bij Oldham Athletic, dat in de vierde divisie van de Engelse league uitkomt. De 32-jarige Wilson heeft 63 maal voor het nationale elftal gespeeld. Hij kreeg een vrije transfer van Everton. In het komende seizoen is Wilson aan voerder van Oldham Athletic, dat dit jaar uit de derde divisie degradeerde. zen uit bijvoorbeeld Daunat en Van dei- Linde, die niet slecht rijden. Uiteindelijk gaf bij mij de doorslag dat Karstens meer gehard is in het zware werk van de Tour dan een van die twee anderen. Daunat en Van der Linde acht ik nog iets te week. En Karstens zelf: „Ik voel mij even sterk als twee jaar geleden. Het hangt natuurlijk mede van hel koersverloop af hoe mijn prestaties zullen zijn, maar ik geloof dat ik zonder al te veel tegen slag een goede Ronde zal rijden Pellenaers Kees Pellenaars, die als semiprof de Tour de France gaat volgen, is in Roubaix benaderd door een Spaanse ver tegenwoordiger van de organisatie die de eerste prof-etappekoers van Midden- Zuid-Amerika aan het voorbereiden is. Kees Pellenaars: ,.Hij vroeg of ik vol gend jaar met een ploeg naar die Ronde wilde komen. Ik heb hem gezegd dat ik daar best voor voel, als ik tenminste 1970 weer een ploeg heb. Weet je, af toe denk ik er wel eens aan om terug le komen, maar als ik hoor en zie er tegenwoordig in de wielrennerij al lemaal te doen is. dan word ik toch weer P.H. Transfernieuws UTRECHT. De Utrechtse eredivisie club DOS heeft de Limburger Sjef Geur- ten overgenomen van MVV. Piet van Oudenallen kreeg opnieuw een contract en Leo van Veen en Jan Witzand werden door DOS op de transfcrlljst gezet. De tweede-divisieclub Zwolle-PEC heeft Jan Rorije, een 23-jarige voorhoede speler van Wageningen, gecontracteerd. Voordien speelde Rorije bij Go Ahead. RBC-doelman Toine Mathijssen zal volgend seizoen deel uitmaken van de selectiegroep van het Maastrichtse MW. Gisteren bereikten RBC en MVV het akkoord over de transfer van Mathijssen. Verder trok RBC rechtsbuiten Gielissen van Roda JC aan. LILLE In het monumentale hotel Terminus, dat met de rechter kant tegen het verveloze station van Lille aanleunt, bleek Ton Vissers het zorgeloze trekje op zijn gezicht ver loren te hebben. De ploegleider van de Nederlandse afvaardiging in de Tour. die vanwege het gemak waarmee hy door de wielrennerij pleegt te wande len. een bijna even historische naam aan het opbouwen is als met ver- knetterende uitspraken behepte Kees Pellenaars. keek strak en ernstig. Ton Vissers, net terug van de permanence in Roubaix, bekende dan ook eerlijk: „Dit alles benauwt me". Het was hem aan te zien. Niet dat Ton Vissers als een onder de Tourdrukte verpletterd man zijn cola dronk, zeker niet. Maar in Lille viel een deel van het masker. Daar werd de altijd flui tende en lachende ploegbaas een man die de sporen van de ernst droeg. Drie jaar heeft hij met de directies van zijn sponsors naar dit avontuur toegeleefd. Drie jaar zijn' er tonnen aan reclame in de wielrennerij gepompt om ooit nog eens aan de start van de Tour de France te kunnen komen. Nu, in Roubaix, staat Ton Vissers voor Nederlandse equipe heeft geen crack, geen winnaar de opgave. Nu is hij de man, waarin Nederland een kleine maand lang met dubbele belangstelling zal kijken want hij is de grote chef. „En dat", verzuchtte Vissers nogmaals, „benauwt me. Echt, je mag het gerust van me weten dat ik er wat tegenop zie. Ik heb altijd gedacht dat zo'n Tour in weinig opzichten zou verschil-" len van andere rondes, daar hoorde ik wel eens van en dan zei ik tegen mezelf: „Je bent gek, zo'n ronde kan niet anders zijn. Maar nu ik enkele uren in dat circus heb rondgewandeld voel ik me benauwd. Nu besef ik in eens dat zo'n Tour je kan maken en breken. Als ik toevallig eens wat fikse tegenslag heb, word ik door het volk aan de kant geschoven als een waarde loze prul. die niets weet en niets kan. Is het daarentegen wat geluk, wat succes, dan ben je meteen de held. De gevierde. De grote bink. Iedereen kijkt naar je in zo'n Tour de France. Wat Ton Vissers ook enkele moeilijke en donkere gedachten bezorgt is dc samenstelling van zyn ploeg. Iljj levert er geen kritiek op want tenslotte is het zjjn eigen keus. Geen crack „We hebben altijd net de boot gemist, frist Vissers zijn geheugen op. „Wagt- mans derde in de Ronde van Spanje, tweede in de Vierdaagse van Duin kerken. tweede in de Ronde van Luxemburg, vijfde in ParijsNice. Daarnaast verschillende goede klas seringen van Pijnen. Als ik dat alles overzie zeg ik: we hadden toch wel veel pech. Van de andere kant is het zo en op dat harde feit drukt een evenement als de Tour je met de neus er boven op, dat wij geen echte crack hebben. Natuurlijk is Haast als Ronde renner een geweldig bruikbare jongen, dat wel, maar we hebben niemand die de Tour kan winnen of van wie je bij voorbaat mag zeggen dat hij bij de eerste vijf komt. Dat geluk kennen veel andere ploegleiders wel. Geen garantie Toch koestert Ton Vissers goede hoop op een redelijk resultaat. Hij zegt het met dezelfde eerlijkheid: „De jongens van mijn ploeg mogen dan misschien geen grote favorieten zijn, dat ze tot enkele opvallende prestaties kunnen komen, geloof ik zeker. Er valt voor ons zeker wel wat te halen. Wat ik echter mis en dat bedoelde ik, is de garantie dat er zonder meer wat uit Ton Vissers keek strak voor zich uit en strijkt met de rechterhand over die sporen van ernst op zijn gebruind gezicht. Vanavond begint voor heifl de Tour. Hij heeft er op zijn manier drie jaar naar toe geleefd. PETER HEERKENS. en Jacques Anquetil. Verder niemand. En dan verlangen ze van Jan Janssen, dat hij het maar eventjes doet. Ze vergeten dat er nu een Merckx, een Gimondi en een Pingeon meerijden in supervorm". „Eigenlijk heb ik tegen elke Tour erg opgezien. Waarom? Man er is geen renner in de Tour die zoveel geleden heeft. De andere lijden ook, maar ik..? Dat is gewoon niet na te vertellen. Achteraf heb ik er toch geen spijt van. Er zijn renners die veel meer geld dan Jan Janssen verdiend hebben. Nou laat ze, ik ben niet jaloers. Want ik ben gezond, ik heb een mooi huis, een goede vrouw en leuke kinderen, ik ben tevreden man". Maar ondanks alles zal Janssen en zullen zijn ploegmaats van BIC onder een zekere di-uk van start gaan. Want 't rommelt bij BIC. Het balpennenconcern heeft een van de allerduurste ploegen ter wereld, Het legt kapitalen op tafel voor Anquetil, Janssen, Aimar, Bellone, Wolfshohl. Wright. Gross koet en nog tien vedettes, allemaal sterren. En wat heeft BIC dit seizoen gewonnen? Juist, Anquetil, de verwende kampioen, fietst op dit moment als een artiest op zijn retour een dag voor de karavaan uit. Wolfshohl presteert na een ziekte niets meer, Janssen en Aimar werden midden in het seizoen een maand geschorst. In loor onze speciale verslaggevers EAN NELISSEN en PETER HEERKENS Herrieschoppers opnieuw in de weer voor TT ASSEN (ANP) Evenals in voorgaan de jaren is het gisteravond opnieuw tot ernstige ongeregeldheden gekomen in de binnenstad van Assen. Herrieschoppers staken vuren aan, bevochten de politie, vernielden etalages en trokken de illumi natie omlaag. Vannacht deelde de politie mee, dat er 45 mensen waren gearresteerd. De nacht vóór de Asser TT bevestigde hiermee zijn beruchte reputatie. Kanshebbers voor de eindzege irt de Tour de France zijn geliefde objecten voor persfotografenEddg Merckx en Jan Janssen behoren tot die categorie. Een lachje kan er altijd wel af, ook al hebben beide renners eigenlijk helemaal geen reden tot lachen. Duitse baanploeg kreeg nog geen revanche LUDWIGSHAFEN De Westduitse baanploeg heeft in Ludwigshafen in de wedstrijd tegen Nederland een voor sprong van 5,5 tegen 3,5 punten geno men. De regen maakte verder rijden echter onmogelijk, waardoor (nog) geen revanche kon worden verkregen voor de nederlaag die de Westduitse amateurs acht dagen terug in Amsterdam leden. De uttslageq zijn: Sprint: Jansen (Ned.) wint van Stenzei (D.); Loevestjn (Ned.) wint van Kobusch <D.); Kobusch wint van Jansen; Stenzei wint van Loevesijn. 1.^ Schitter (D.) ID.) 5.15.2; 1. Werner (D.j sotA* Sijbrunds bleef leider HOOGEZAND De uitslagen van de gisteren gespeelde partijen voor het in ternationale damtoernooi in Hoogezand ierde Adjledj (Sur. Kuyken (Zwlts.) 0—2, Wiersma (Ned.)—SU- brands (Ned.) 1—1, Koeperman (Rusl.)—An- drelko (Rusl.) 1—1, Van Dijk (Ned.)—Bron- strlng (Ned.) l—i, Agafonov (Rusl.)—smith (VS) 1—1, Baba Sy (Sen.)—Hisard (Fr.) 1—1. Stand na vier ronden: 1. SIJbrands 7 pun- luyker Hoofdgroep (ed.)—Pippel (Ned.) 1—1. Koning Ferande Inga (Ned.) 0—2. Mes Jans k 3 (.1); Dallinga 1 (1); 8. Winst bridgeteams OSLO In het toernooi om de Euro pese bridgetitels in Oslo hebben de Nederlandse heren met 53 van Dene marken gewonnen en met 80 van Zweden. De dames versloegen Zwitser land met 80 maar verloren van Enge land met 62. Bij de heren leidt Italië, bij de dames Engeland. Boksen en catch in één programma ROTTERDAM Bokspromotor Theo Huizenaar Is ingeschakeld bij de feest viering van het Rotterdams Studenten korps ter gelegenheid van het elfde lus trum. Hij heeft voor maandagavond 30 juni in de Rivierahal in Rotterdam een gecombineerd boks- en catchprogramma in elkaar gezet. Aad Jansen en Joop Verbon zijn de profboksers en acht catchers zullen trachten het publiek te interesseren of te laten lachen voor dez etak van sport die in België en Frankrijk zeer populair is. Er zal o.m. een vierkamp ten beste worden ge geven, d.w.z. twee tegen twee catchers. Zwitserland kwam de Spanjaard Ecchevarna zwaar ten val en hij liep een schedelbreuk op. De Belg Ward Seis is een fietsende invalide. Als hij hard op de pedalen moot duwen, schiet er van een in de rug beknelde zenuw een scheut pijn dooi- zijn linkerbeen. De Fransman Grosskost is lang ziek geweest. En ga zo maar door. En voor dit alles telt BIC een astronomisch bedrag neer. Janssen: „Ik weet het, dit kan niet langer, als wij in deze Tour niets presteren, stopt BIC er volgend jaar onherroepelijk mee. Dus moeten we wel iets laten zien. Wat? Ik zelf rijd op de eerste plaats voor het eindklassement. Ik ben (ploegleider De Muer bevestigde dit) met Aimar kopman en we houden Bellone achter de hand. Als het mij niet lukt vooraan in het klassement te eindigen dan kan ik nog altijd proberen de groene trui te pakken. Dat levert de firma toch ook weer publiciteit op. Zo heb ik het trouwens ook in Zwitsex-land gedaan". Maandag probeer ik het Aldus wikkend en wegend verstrijken voor de eenzame Jan Janssen de laatste luren voor de start van het grote avontuur. Tenslotte vertelde hij nog een geheimpje. Janssen: „Cora is maandag, op de dag dat we in Maastricht aankomen, jarig. En dan wil ik vanzelfsprekend de etappe winnen. Maar dat willen er meer. Ik weet dat bijvoorbeeld Dolman het ook wil. En eerlijk gezegd, als hij zijn dag heeft, is hij heel lastig te verslaan. Maar we zullen zien. Maandag probeer ik het in eik geval". Zich koesterend in de hoop op een etappezege in Maastricht ging Jan Janssen, de man die voor Nederland zoveel Tourgeschiedenis schreef, gisteravond vroeg naar bed. Terwijl de avond viel over Rou baix, sloot Cora de gordijnen. „Jan", zei ze, ,als dat in Maastricht eens lukte wat zou dat een onver getelijk cadeau voor mij zijn".

Leidse Courant | 1969 | | pagina 15