r kamsteeg „LEIDSE COURANT GROEIDE DOOR UW GAVEN VAN GEEST EN HART" PIERROT Jerry als babysitter voor de limerick van de week een polaroid land camera (f 129.-) cadeau! SS" F*" nam afscheid van aandeelhouders VAKANTIE- PRIJZEN Eigen verantwoordelijkheid altijd met klem gehandhaafd UNIEK VOOR LEIDEN VRIJDAG 27 JUNI 1969 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 >rgen t VERANT WOORDELIJKHEID Eerder in zyn „verantwoording" tegen over de vergadering zei de heer Roozen, dat hy zich altijd naar eer en geweten verzet heeft tegen bepaalde zaken, zowel voor als na de fusie, met succes of niet. „De opeenvolgende directeuren de heren Van Hamersveld en Koens, zullen me soms een ongemakkelijke man gevonden hebben. Directie en redactie weten, dat ik binnenskamers myn eventuele bezwa ren niet verdoezelde en dat ik de eigen verantwoordelijkheid van de hoofdredac tie steeds met klem gehandhaafd heb". De heer Roozen zei te hopen, dat de aandeelhouders geen spijt gehad heb ben, dat zij hem eertijds benoemden. Wat hem betreft dankte hij voor de welwil lendheid en de prettige verstandhouding. ADVERTENTIE i GOUDEN MUNTRINGEN I reeds vanaf DUIKERSHORLOGES 100% waterdicht reeds vanaf ƒ49.75 DAMESHORLOGES in doublé en chroom reeds vanaf 37.- HORLOGER - JUWELIER MAARSMANSTEEG 21 LEIDEN - TELEFOON 20778 Jerry Lewis in dolkomisch stukje vakantie-amusement LEIDSE HOUT-TOERNOOI Verrassend sterke Blomm endaal wijst De Groot terug „Velen zullen U missen..." President-commissaris M. P. van der Weyden maakte er vanmorgen in de algemene vergadering van aandeelhouders van de N.V. De Leidsche Courant geen geheim van, dat ons bedrijf, bestuurders en medewerkers, moeite hebben met het afscheid van de hoofdredacteur, de heer L. C. J. Roozen. Moeite, omdat het „de hartgrondige wens" van de pensioengerechtigde is, dat er geen drukte van gemaakt wordt, niet veel woorden aan besteed worden („Het is geen schokkende gebeurtenis," zo schreef de heer Roozen woensdag zelf ten af scheid aan de lezerskring), moeite kost het ook, omdat in een zakelijke vergadering van aandeelhouders of in een interne bijeenkomst met medewerkers en oud-collega's (die was hedenmiddag in rest. Van der Heijden) nauwlijks gezegd kan worden wat de heer Roozen in 46 jaar allemaal geweest is voor het bedrijf, in het bijzonder het dagblad „De Leid9e Courant". De gaande en de komende man op de redactie van de Leidse Courant. Links de heer Leo Roo zen, rechts de heer Frans Plug (58 jaar), die reeds hoofdredac teur van „Het Binnenhof" in Den Haag is. In het midden president commissaris M. P. van der Weij- den. 28 Juli is de heer Roozen officieel pen sioengerechtigd; dan wordt hij 65 jaar. De jaarlijkse vergadering van aandeel houders wilde hy evenwel aangrijpen carrière. „Als bewijs van .erkentelijkheid voor mijn aanstelling, 19 jpar geleden als hoofdredacteur", zo motiveerde de heer Roozen, nadat de president-com missaris de persoon en de kwaliteiten van de hoofdredacteur voor het voetlicht had gehaald („Ik weet, dat u er niet van houdt, maar u moet er toch maar aan geloven"). „De heer Roozen", aldus de heer Van der Weyden, „kwam als jongmaatje het bureau van de krant binnen, maar hij deed het in volgende jaren zo goed, dat hjj met algemene stemmen tot hoofd redacteur werd benoemd, toen twintig jaar geleden de onvergetelijke hoofdre dacteur de heer Th. Wilmer plotseling kwam te overly den". Aandeelhouders NV Leidsche Courant akkoord met dividend De algemene vergadering van aan deelhouders van de N.V. De Leidsche Courant heeft conform het voorstel van de gedelegeerd commissarissen besloten per aandeel 6,dividend uit te keren. De balans en winst- en verliesrekening werden goedgekeurd, waarbij de direc teur de heer J. F. J. M. Koens en de raad van commissarissen gedéchargeerd werden voor het in 1968 gevoerde be heer en beleid. De aan de beurt van af treden zijnde commissarissen, de heren W. H. M. van Ommen en M. P. van der Weyden, werden door de vergadering terstond herkozen. In zijn inleidend woord herdacht de president-commissaris, de heer M. P. van der Weijden, de heer C. M. van Hamersveld, de gepensioneerde oud directeur, die op 1 april vorig jaar over leed. Verder memoreerde hij de benoe ming van drs. J. H. M. Brader, die de op 1 mei gepensioneerde directeur van Westerpers N.V., de heer C. M. Drabbe, opvolgde. Het bestuur van de N.V. De Leidsche Courant ziet het resultaat over het jaar 1969 met gematigd optimisme tegemoet. De vooruitzichten zijn behoorlijk, hoe wel de kosten regelmatig oplopen, al dus de heer Van der Weijden. Unieke opdracht aan nieuwelingen Catena Studeren op Leiden Op haar laatste leden-vergadering heeft de Leidse gemengde studenten vereniging Catena gekozen voir eon kennlsmakingstijd in een vorm, die tot nu toe in de Nederlandse studentenwe reld nog niet ls gerealiseerd. Het byzon- dere ligt hierin, dat de aankomende stu denten zich In kleine zelfstandige groèp- Jes, die gevormd worden op basis van ge- meenschappeiyke interesse, gaan bezig houden met een aspect van het centrale thema: Leefklimaat in Leiden. De kennismakers zullen volgens hun eigen ideeën een onderzoek gaan instel len naar een bepaald probleem van dat leefklimaat bijv. lucht- en waterveront reiniging, openbaar vervoer, krotoprui ming, de plaats van de universiteit, etc. Het is de bedoeling, dat zij hun bevindin gen zullen samenbundelen in een docu mentatiemap. EIGEN STIJL „Door uw inspiratie, uw gaven van hoofd en hart, uw pionierswerk in eigen stijl is de Leidse Courantgegroeid en werd de krant een graag geziene fusie- genoot - het dagblad „Het Binnenhof" werd door u van een concurrent tot een bevriende relatie (in Westerpers N.V.). Sprekend over de eigen stijl van leven noemde de heer Van der Weijden de recht mannelijke vroomheid van de heer Roozen, zyn liefde voor de natuur en het platteland (met pet op en onherken baar door een grote donkere bril ging hij vele jaren in zijn vrije uren boeren arbeid bij vrienden verrichten), zijn on baatzuchtigheid als het hemzelf betrof, en zijn oorspronkelijke pen, waarvan on der meer de bundeling „Dit is Leiden" een voortreffelijk beeld geeft. „Joviaal, eenvoudig, een open karakter, maar toch zeer bescheiden, want in de aandeelhou dersvergadering sprak u alleen als het uitdrukkelyk werd gevraagd", zo zei de heer Van der Weijden. „Gezond, naar lichaam en geest, wordt u nu in vrijheid gesteld; wij wensen u nog een lang en gelukkig leven. U blijft in dankbare herinnering, evenals uw zus vanwege haar steun en opoffering". SUERS EN SOETS „Geen afscheid, want ik blyf aandeel houder". Voor het laatst staande voor de aandeelhouders, alvorens eervol gede chargeerd te worden „een opluchting" zei de heer Roozen, dat in byna twin tig jaar hoofdredacteurschap veel is ge passeerd. „Aangenaamheden en onaange naamheden. „Meer euers dan soets", om met de dichteres Anna Byns te spreken". Tot het „soets" wenste hij te rekenen de voortreffelijke redactionele samen werking in Westerpers N.V., tussen Leiden en Den Haag vice versa, in het bijzonder ook met zijn collega de heer Frans Plug, die vanaf morgen de eind verantwoording voor De Leidse Courant te dragen krygt en vanmorgen aan de aandeelhouders werd voorgesteld. HANDICAP Sprekend over het beleidsaspect in zyn functie gedurende de laatste vier ja- nig dankbare, maar noodzakelijke taak had om zich overbodig te maken. De sa menstelling der redactie wijzigde zich de laatste tien jaar herhaaldelijk door de grote vraag naar journalisten. Vooral op een redactie, die hoofdzakelijk ge westelijk nieuws verzorgt wat een grote deskundigheid vergt waren deze wisselingen een grote handicap. „Niette min", aldus de heer Roozen, „heb ik alle vertrouwen, dat ook de redactie in Leiden in de toekomst haar taak aan Onder prachtige weersomstandigheden werkten wedstrijdleiders en spelers ook de vierde dag van het Leidse Hout toer nooi weer soepel af. Ook nu deden zich weinig verrassingen voor, en wisten alle favorieten in het zadel te blijven. In het heren-enkel-B leverden Blom- mendaal en De Groot een ware titanen strijd. In de eerste set had Blommendaal weinig moeite met het baseline spel van Jan de Groot wat hem dan ook een 6-3 zege opleverde. In de volgende set kwam laatstgenoemde er echter beter in en door secuur te plaatsen wist hij deze dan ook voor zich op te eisen (2-6). De be slissende set was echter geen waardig slot van deze partij. Blommendaal kreeg nu weer meer vat op het spel van zijn tegenstander en met fraaie scorende backhands wist hij de uitgeputte De Groot snel achter zich te laten (6-2) en aldus de kwartfinales te bereiken. Ook de als tweede geplaatste Louk San ders bereikte de kwartfinales. Gerard Pasma speelde een goede partij, maar schoot op de beslissende momenten in tempo te kort om de technisch veel ster kere Louk in gevaar te kunnen brengen (3-6, 4-6). Max Harteloh schijnt er met de dag beter in te komen. In zijn partij tegen de hardslaande Helge Ubbink toonde hy, wat hij allemaal in zijn mars heeft en met diepe drives gaf hij Helge geen schijn van kans. Helge Ubbink was tot deze ronde doorgedrongen door, on danks een eerste setverlies met 6-0, toch nog over Frank de Haas te zegevieren (0-6, 7-0, 6-3). Bij de dames is de eerste finaliste bekend. Co v. Berghe-Henegouwen was weer als vanouds en werkelijk alles kun nend gaf hij Minou Penseel, die even tevoren Mevr. Huurman had geklopt, ruimschoots het nakijken (6-2, 6-1). In de andere halve finale zullen morgen Gerrie Doorenbos en Inge v. Zuuren moeten uitmaken wie de finale tegen Co mag spelen. In het heren-enkel-C versloeg Arnold v.d. Capellen op een voudige wyze de technisch veel mindere Jan Rodermond (6-3, 6-1). Jan Theunis- sen maakte ook nu weer zijn plaatsing waar en met gedegen aanvalsspel ver sloeg hy v. Engelen, al bood deze in de laatste set nog verrassend goed tegen stand (6-2, 7-5)). Frans Kroes „wan delde" over v. Straaten heen en kwam in de volgende ronde, iets wat ook Pie- ter v. Ulden presteerde door na veel in spanning nog op de valreep Batenburg te kloppen. Mieke v. Ulden kwam in het dames-enkel C tegen districtskampioene Anita Steenhouwer opvallend goed voor de dag. Rustig spelend en nauwkeurig plaatsend haalde zij de eerste set bin nen. Anita had het toen wel gezien en met goede backhands en „op maat ge sneden" lobs won zij de tweede set (6-2) In de beslissende reeks wogen beide speelsters lange tijd goed tegen elkaar i op, maar de grotere routine van Anita gaf tenslotte de doorslag (7-5). De ge- zusters Mulder bereikten hier de halve finale door „straight" sets overwinnin gen op Carla Fok en Nelleke Bron, even als v.d. Hoek, die mevr. Giberius de verkeerde kant van de score liet zien. Bij de jeugd-jongens-enkel t.m. 17 jr. speelde Wouter Fok een technisch knap pe partij. Tegen de door examen-zorgen gekwelde Ton Creyghton had hij, mede door het volledig falen van diens fore hand, weinig moeite aan de positieve kant van de score te biyven en aldus de finale, waarin Peter Pauvyels, die Paul Theunissen aftroefde, zijn' tegenstander zal zijn, te bereiken. D.E.B. - 2e ronde; M. Penseel-E. Huur man 8-6, 6-2, J. v. Zuuren-A. Koole 6-2 6-0. Halve finale: C. v. Berghe Hene- gouwen-M. Penseel 6-2 6-1. H.E.B. - M. Harteloh-H. Ubbink 6-1 6-2, H. Ubbink-F. de Haas 0-6 7-5 6-3; G. Pasma-L. Sanders 3-6 4-6, M. Blom- mendaal-J. de Groot 63 2-6 6-2. D.E.C.: Mev. Mulder-C. Fok 8-6, 6-4, A. v.d. Hoek-Giberius 6-2 6-2; Ma. Mul der-N. Bron 6-2 6-3, M. v. Ulden-A. Steenhouwer 6-3, 2-6, 5-7. H.E.C.: F. Kroes-F. v. Straaten 6-0 6-1 A. v.d. Capellen-J. Rodermond 6-3 6-1, J. Theunissen-v. Engelen 6-2 7-5, P. v. Ulden-J. Batenburg 7-5 4-6 6-4. JEUGD JONGENS enkel t.m. 17 jr.: W. Fok-T. Creyghton 6-0 6-4, P. Theu- nissen-P. Pauwels 3-6, 4-6. HDB: J. Kooremans-J. v. d. NatP. de Haas-F. de Haas 6-4 6-4; H. Koole- H. MeyerL. Verhees-Kron 6-3 6-2; E. Lim-B. LimR. van Wijngaarden-Wo- kesm 6-3 6-2. GDB: C. van Berghe Henegouwen-M. HartelokM. Penseel-Hoogendijk 6-3 5-7 2-6. HDC: Theunissen-P. KleverKeme- ling-Binnendijk 6-4 6-2. HD 30*Hartelok-NoordmanZwa- nestein-Stoffel 3-6 6-4 6-2; v. Aelst-de Ruitervan Berghe Henegouwen-v. Eg- mond 6-3 6-2. Een kennis van my kwam uit Londen, zocht een wagen voor zich en zes honden. Ieder zei: „Ach, die knaap wil vyf poten aan 't schaap". Maar in Volkswagen heeft hij 't gevonden. Ingezonden door; Mevr. A. Beerling-Lysen, Groenhovenstraat 22, Leiden. OEGSTGEEST GEVERSSTRAAT 30 LEIDERDORP V. D. VALK BOUMANWEG 2 VOORSCHOTEN HOFWEG 89 (a. d. Voorschoterweg). Er zyn veel mensen, die graag limericks maken. Kamsteeg biedt hen elke week een kans een prachtige Polaroid Land Camera te winnen. Dit „Klaar-terwijl-u-wacht-toestel" is ook geschikt voor kleurenopnamen. Uw inzendingen moeten één van de volgende onderwerpen behandelen: KAMSTEEG VOLKSWAGEN KAMSTEEG WATERSPORT KAMSTEEG SCHADE SERVICE KAMSTEEG VERHUUR KAMSTEEG RIJSCHOOL KAMSTEEG OCCASIONS VOORWAARDEN Uw inzendingen (U mag er zoveel maken als u wilt) dient u wekeiyks vóór donderdag 18.00 uur te deponeren in de wedstrydbussen geplaatst in de showrooms van onze bedrijven te Oegstgeest, Leiderdorp en Voorschoten. Uw inzending s.v.p. in een gesloten enveloppe met daarop uw naam, adres en e.v. telefoonnummer. Deze wedstrijd eindigt op 24 juli 1969. Een deskundige jury wyst wekeiyks de beste limerick aan, die steeds op de daaropvolgende vrijdag op pagina 3 van deze krant wordt gepubliceerd. Wq behouden ons het recht voor de inzendin gen met vermelding van uw naam te pu bliceren. CAMERA Dolkomisch vakantie-amusement deze week in Camera. Hoewel ze niet allemaal van recente datum zijn, trekken de Jerry Lewis-films altyd nog een volle zaal. Jerry als babysitter" is beslist de moeite waard. Carla, een oude liefde van Clayton Poole (J. Lewis), ziet haar carrière als filmactrice plotseling bedreigt, als ze merkt, dat ze een kind verwacht. De zaak wordt er niet beter op, wanneer dit een drieling blijkt te zyn. Clayton vormt tenslotte r.cg het enige lichtpuntje in haar toekomst. Hij verklaart zich bereid de kinderen te verzorgen, zodat Carla zich weer in het woeste Holly- wood-leven kan storten. Deze hele kwestie wordt echter nog bemoeilijkt door het feit, dat Sandy, een zusje van Carla, smoorverliefd is op Clayton. De zaak dreigt ettelijke malen uit de hand te lopen, hetgeen Jerry Lewis ruim schoots de gelegenheid geeft zijn bewonderaars te laten brullen van het lachen. Zo ook aan het eind van de film, wanneer hy inmiddels met Sandy is gehuwd en hoort, dat hy vader van een vyf ling is geworden... Rest ons nog te zeggen, dat de film een rijkdom aan kleuren bevat en ls goedgekeurd voor alle leeftijden. Tydens de nachtvoorstellingen op vrydag en zaterdag di-aait „De Minnares", met Bibi Anderson en Max von Sydow. Keuring 18 jaar. Luxor: Bullitt LUXOR Toen Bullitts regisseur Peter Yates het scenario van Alan Trustman doorlas zal hy niet onder de indruk zyn gekomen van het vrij vage verhaal. Bullitt, de naam van een vastbyterige politie-inspecteur, beeldt de story uit van een treffen tussen een jonge G-man en een misdadi'gerssyndlcaat. Wat er precies aan de hand is biyft tot het einde toe vrij onduidelijk. Yates heeft zich daarom er op toegelegd de karaktervastheid van Bullitt filmisch zoveel mogelijk inhoud te geven. Het nare gevolg hiervan is geworden, dat de film een ietwat statisch beeld krygt. Een scène uitgezonderd, als Bullitt twee van zyn tegenstanders met een auto achter de vodden zit. Steve McQueen, die Bullitt speelt, is in deze film een vry moeilijke jongen. Hij ziet alleen de gerechtigheid voor ogen, is vry hard, vervreemd van zijn wederhelft en een beetje van zichzelf. Keuring 14 jaar. Lido: De nichten LIDO Wie weet, dat de uraniascope kleurenfilm „De nichten" ontleend is aan de berucht geworden roman van Guy de Maupassant, die door zyn met sex geladen inhoud op één lyn wordt gesteld met „Lady Chatterly's minnaar- en „Fanny Hill", komt, zo hij De Maupassants boek niet minder waardeert dam de andere twee, toch wel bedrogen uit. als hij het gekleurde tafereel op het witte doek heeft gadegeslagen. Met een vleug Duitse hypocriesie worden de twee nichten van een kolonels weduwe uitgebeeld, die wel, maar minder, lesbisch zijn dan de argeloze bioscoopganger zou doen vermoeden. De zelf bepaald niet van avontuurtjes huiverige weduwe probeert haar nichten aan de man te brengen, wat niet zonder list en verleiding gebeurt. Maar de vicieuze cirkel in het luxueuze kolonelshuis is niet te doorbreken. Aan het eind van de film is alles weer zoals by het begin. Niet zonder enige zelfspot toont deze Duitse film zelf de hypocriesie met een glurende pfarrer die bij zijn niet zo herderiyke bezigheid natuurlijk wordt betrapt. Dat er druppels nodig zyn om een der inmiddels gestrikte huweiyks- kandidaten zijn potentie terug te geven, doet lachwekkend aan en kan evenals met de rest van de film met een schouderophalen worden afgedaan. Evenwel biykt het onderwerp in een behoefte van (vooral oudere) mannen te voorzien. Och het is een beetje grappige, goedkope sex zonder enige pretentie. (18 jaar). Rex: Fatale lust REX Als de film spreekt over „fatale lust" denkt men (niet zo ver wonderlijk) dat hier wordt gedoeld op sex. Toch is er meer aan de hamd in J 18 "amellJk sprake van een ^me, die niet zonder hand schoentjes is aan te pakken. Haar lusten beperken zich niet tot de seksualiteit maar moorden en verdovende middelen staan ook in haar warme beland stelling. Een sympatieke politie-agent volgt haar acties op de voet en weet 5n»r *ensl°tte Jn te «luiten. Veel opnamen onder het wateroppervlak gezien daar nog al wat achtervolgingen plaats vinden. Voor geïnteresseerden 18 jaar. Prolongaties topsterren Men Men waar de geallieerde victorie in 1944 begon. Toegang li* Sbedr5venaiHrtThl.erem Trt<V6ede week hun "rboden liefde SXgifTaaÏ. dramStUche vertilml"e - 'eabiaehe Jeugdliefde. Waterpolo Winnend De Zijl niet sterk Zyl naar de eerste klasse, maar wan neer de Leidenaars blijven spelen als gisteravond zal het wel by lonken biy- ven. In de wedstrijd tegen De Maas, de zwakste ploeg uit de afdeling, kwamen de rood-witten niet best voor de dag en waren er vele nogal moeizaam opgelet te combinaties nodig om een 6-2 over winning te bereiken. De punten waren hiermede binnen, maar of coach Van Eg- mond vertrouwen heeft gekregen voor de rest van de competitie staat nog te De Maas is technisch zeer zwak en moest het gisteravond hebben van spe len vanuit de achterhoede op de mld- voor. Het gehele middenveld bleef hier door in het bezit van De Zijl, maar deze wist daar maar weinig gebruik van te maken. Na een aanval, die strandde in de defensie van de Rotterdammers, kreeg Loek van Kampen een vrye bal toegewezen. Hij plaatste snel en correct op Frans de Boer, die de keeper het na kijken gaf. Enkele minuten later ver keerde Theo Uittenhout in dezelfde po- i sitie. Een misverstand in de verdediging van de zyi bracht een speler van de. DE KASTEN-SPECIALIST Hooglandse Kerkgracht 47-49 hoek Nieuwstraat, LEIDEN tel. 01710-33078 600 modeUen uniek in de kastenwereld Haarlem Den Haag Leiden Maas in vrye positie en hy schoot goed en hard in: 1-1. Ondanks aanmoedigingen en aanwij zingen (van de stuurlui op de wal) kwam de Zyi niet op toeren. Wel maak te Leo Onderwater er 2-1 van, maar hier na miste hij een strafworp. Als excuus mag misschien gelden dat deze penalty eigenlijk ook niet verdiend was... Een volgende strafworp werd door Jacob Spijker in de derde speeltyd wel benut, Onderwater rondde een aardige aanval goed af en bracht hiermede de stand op 4-1. Het had nog een vier meter-worp niet in een treffer kon omzetten. In de laatste periode gingen de han den op elkaar voor Theo Uittenhout, die een strafworp uit zyn doel Ukte. Dit bracht even inspiratie en een doelpunt van Frits Welling. In de slotfase wist De Maas zowel als De Zijl via Van Kampen nog één keer te scoren.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 3