Voor dertig dubbeltjes krijgen ze een knalfeest VRYDAG2 Bedrijfsleven ernstig bezorgd over ontwikkeling van Leids koopcentrum Ned. Handbal Verbond wil 400 uren in Groenoordhal BIOSCOPEN GRANDIOOS SLOTFEEST MARKTEN Leidse agenda Shulton N.V. Leiden breidde 2450 m2 uit DE LEIDSE COURANT WOENSDAG 18 JUNI 1969 Alle krachten moeten gebundeld Verkeers- en parkeerprobleem verlangt directe oplossing belanghebbende party in Leidens binnenstad heeft zich ge mengd in de reacties die de Parkeer- nota 1969 van b. en w. hier en daar heeft opgeroepen. Het zyn leden van de middenstand en het grootwinkelbedrijf die hun vestigingen in het koopgebied van het stadscentrum hebben en een contactorgaan hebben gevonden in de Centrum Commissie. Deze Commissie is voor het eerst publiekrechtelijk naar voren getreden in een persconferentie, door haar belegd naar aanleiding van de parkeer- en verkeersproblemen, zo als die onlangs expliciet in de Par- keernota ter sprake zijn gekomen. De Centrum Commissie heeft waardering voor de gemeentelijke nota, die volgens de commissieleden „vele bruikbare op lossingen" geeft, daarom betreurt zij het zeer, dat in de laatsgehouden raadsver gadering de nota nog niet werd geac cepteerd. „Opnieuw laat Leiden een kans vorbygaan om tot een snelle aanpak te komen," aldus de commissie. De Centrum Commisie maakt zich ernstige zorgen over de toekomstige ontwikkeling van hêt'l&rf Vftn Lemen als koopcentrum, omdat een economisch gezonde binnenstad een eerste vereiste is voor de bloei en ontwikkeling van een moderne stad. De grootste zorg is hierbij de aanpak van het verkeers- en parkeerprobleem. Volgens de Commissie, die met het gemeentebestuur goede MEER STEUN AAN VVV Het bedrijfsleven zynerzijds zal ook bereid moeten zijn zo verklaren zijn vertegenwoordigers in de commissie een aandeel in de situatieverbetering te leveren en de hand in eigen boezem te steken. Bijvoorbeeld worden ge noemd: eigen auto's uit de straten; betere panden en puien: meer (finan ciële) steun aan en meer contact met de VW om tot een betere ontwikke ling te komen. De gevolgen voor den, zonder snelle voering van het geheel of gedeelten van de Parkeernota, wel eens van verre gaande aard kunnen zijn, meent de Centrum Commissie. Nu reeds overwe gen verschillende grootwinkelbedrijven om de investeringen (in die binnenste den welke dreigen te verouderen) te stoppen. Nu al trekken potentiële kopers naar de buiten Leiden gelegen winkel centra, omdat het centrum in Leiden" onbereikbaar is. „De politieke partijen, die in hun vaan vooruitstrevendheid propageren .moeten samen met het be drijfsleven de handen uit de steken," aldus de Commissie. EISEN tacten onderhoudt bij het ontwikkelen gebeurt, anders hoeft het niet meer") van ideeën en suggesties en ook met een opsomming van eisen voor de bin- andere groeperingen zoals Stadsherstel, j nenstad: Leefbaar Leiden. Monumentenzorg e.a.1 een haalbare monumentenpolitiek (met tot een samenspraak zou willen komen, het oog op b.v. verbouwingen moeten vele verbeteringen in de hope-1 breidingen Het bedrijfsleven in de Leidse binnen stad kan ook zelf een aandeel hebben in het leefbaar maken van liet centrum. De Centrum Comnussie acht hiertoe, het verbeteren van panden en puien belang rijk. In verband met moderniseringen en verbouwingen wenst men een haal bare moniimentenpolitiek, die positief op de ontwikkeling is gericht. In de Breestraat--wordt vaak, zoals deze foto laat zien, een aanvaardbare synthese tussen oud en nieuw tot stand gebracht. Een aantrekkelijk idee zou volgens de Commissie zijn, als vooral in de Bree straat in panden, die nu nog geheel als kantoorruimte worden gebruikt, de parterre voor het bedrijfsleven beschik baar zou komen, terwijl de bovenver diepingen voor het bureauwerk gereser veerd blijven. zeer belangrijke universiteitsstad; een veel sterkere toeristen-aanpak (het bedrijfsleven zal hieraan veel meer steun moeten verlenen); een meer uitgebreide blauwe zone; meer ruimte voor middenlange par keerders (Horeca, congressen, hotels); meer ruimte voor langparkeerders parkeergarages opvoering van de controle op de par keerders. FIETSEN Ook wordt meer stallingruimte voor fietsen en bromfietsen die nu nog vaak de trottoirs versperren als zeer wenselijk gezien. In dit verband is al weer enig soulaas door het gemeente bestuur in het vooruitzicht gesteld: nog vóór de vakantie komen er op de Boter markt 100 tegels met klemmen bij voor het neerzetten van fietsen. De Centrum Commissie is er zee geporteerd, dat de gemeentelijke uit-1 beid de belanghebbender sprek bijeenroept loze situatie in Leidens bir den aangebracht door het nemen van directe maatregelen. BEREIKBAARHEID EERSTE EIS De bereikbaarheid van het centrum wordt als eerste eis gesteld. De Cen trum Commissie stelt dat het Leidse winkelcentrum uitermate attent zal moeten zijn op de snelle opkomst van grote winkelcentra rondom Leiden en die welke zich in de naaste toekomst in de periferie zullen ontwikkelen. Met name worden genoemd In den Bogaard te Rijswijk, de grote aantrekkingskracht van Amstelveen en Leidschendam, dat binnenkort met Leidschenhage als win kelcentrum op enkele kilometers af stand een grote bedreiging voor de Leidse nering gaat vormen. Het succes van deze centra is gele gen in de goede bereikbaarheid en een ruime parkeergelegenheid. Deze ont wikkeling, aldus de Commissie, gaat tioor ten koste van de oude binnensteden. Indien de oude binnensteden aan ver grijzing willen ontkomen, dienen zij on middellijk dit probleem ter hand te ne men. Voor het verkeer zullen zeer snel goede oplossingen moeten worden ge vonden. De commissie is van mening, dat aan de wensen van het publiek, dat geen grotere loopafstand accepteert dan 150 tot 200 meter van parkeerplaats tot aan de rand van het koopgebied. tege moet moet worden gekomen. Het betreft hier de kort-parkeerder. De Centrum Commissie staat, zoals gezegd, in grote lijnen achter de Par is eernota. Zij heeft ook geen alternatieve plannen. Mogeljjk, dat hieraan gewerkt gaat worden als blijkt, dat de door b. en w. gedachte richtlijnen geen haalbare kaart zyn. Ook de commissie staat in eerste instantie uitbreiding voor van de blauwe zone en enkele parkeergarages binnen deze zone. Parkeergarages bui ten die zone hebben volgens de Centrum Commisise geen nut. mstad wor- een afgewogen politiek t.o.v. Leiden als 1 goede oplossing te komen. Burgerlijke stand Geboren: Flokje C.. d.v. D. A. F. van Lith en E. F. J. M. Kuyten; Pascal S., z.v. K. T. Ong en C. T. Portier; Anna M. G.. d.v. J. M. Hogeboom en G. T. M. van Zoen; Peter, z.v. P. T. M. Hagen en J. Hofman; Hetty E.. d.v. A. C. Houwer en E. Fontein; Maria W. A., d.v. R. M. Pannebakker en M. E. Ver- horik; René, z.v. L. A. M. J. van Eisen en H. Barthen; Renatus J., z.v. W. J. van Esveld en T. M. Goeman; Neeltje L., d.v. A. Heeringa en F. Passchier; Maurits W., z.v. W. van Tol en J. Ippel; Cindy W. J., d.v. J. Brouwer en M. C. Houps. Gehuwd: J. Kemperman en T. Krom. Overleden: R. L Viveen, 77 jaar, man; G. H. Augustinus, 46 jaar, man; A. M. Kramp. 78 jaar, echtgenote van P. Dirkse; M. M. J. Grim, 1 jaar, zoon; C. Bon. 78 jaar, wed. van A. J. van Zeist; H. van Driel, 58 jaar, man) W. F. Stoutea, 67 jaar, man. Het district Den Haag van het Nederlands Handbal Verbond heeft zich als eerste potentiële „Sportklant" gemeld voor de veemarkt-sporthal, de Groenoordhal aan de Willem de Zwijgerlaan, die begin september wordt geopend. Het Handbalverbond, dat aanvankelijk nog al beducht was heeft zijn aanvankelijke medisch-hygiënische bezwaren laten varen op grond van een TNO-rapport, dat onlangs werd uitgebracht. De vloer van de hal - warm asfalt met een laagje zilverzand - blijkt zeer goed chemisch gezuiverd te kunnen worden. Als er 's morgens vee in de hal gestaan heeft is de vloer 's avonds vrij van taetanus-bacillen, aldus bleek uit het rapport. Nu het Nederlands Handbal Verbond hieromtrent de geruststellende zeker heid heeft gekregen is het mogelijk ge volg te geven aan de wensen, die er le ven tot decentralisatie van de wedstrij- 1 den. Als de Leidse Sportstichting tot overeenstemming kan komen met het NHV kan, deze tak van sport zal zich in Leiden ook beter ontplooiien. Het j NHV is voornemens de Groenoordhal 300 tot 400 uren per jaar te huren. Het J onderzoek, dat door TNO gedaan werd in opdracht van de Nederlandse Sport federatie, mede op verzoek van het Ned. Handbal Verbond, bevestigt de uitspraak van het Leidse college van b. en w., ruim een jaar geleden, dat in de vee- markt zonder gevaar sport bedreven j zal kunnen worden. Daarvoor werd on der meer zorgvuldig voor een bepaalde vloer gekozen. Nederlandse Comedie speelde: BIOGRAFIE van Frisch Het Holland-Festival in Leiden is gisteravond in de Leidsche Scliouw- burg van start gegaan met liet spel Biografie van Mar Rudolf Frisch. Het spel werd onder regie van Erik Vos opgevoerd door de Nederlandse Comedie met Ellen Vogel, Han Bentz van den Berg en Guus Oster in de hoofdrollen. Kernthema van Biogra fie: hoe het anders zou kunnen lo- Frisch, de nu 58-jarige in Zwitser land geboren Oostenrijker, heeft het zich met Biografie niet gemakkelijk gemaakt. Hij heeft de thema's en de vormen van zijn gehele werk tot een eenheid proberen te maken. Hij heeft gepoogd tot een revisie te komen van een Biografie. Hij heeft daarvoor een zo maar willekeurige man, prof. Kurmann (gespeeld door Han Benz van den Berg) genomen, die weigert te geloven dat zijn levensloop niet an ders had kunnen zijn. Frisch heeft met de gedachte ge speeld: zijn de ervaringen, die men opdoet werkelijk onontkoombaar, werkelijk onveranderlijk f ,JIoe zou het zijn, als ik zo of zo had gedaan?" vraagt Kurmann zich steeds af en hij overweegt alle mogelijkheden van zijn leven. Geholpen door zijn registrator fGuus OsterJ een soort tweede „ik", die precies evenveel weet als Kurmann zelf gaat hij terug in de geschiedenis en probeert zijn levens loop op beslissende momenten een an dere loop te laten nemen. Hij is er vast van overtuigd, dat het moet lukken, maar telkens stoot hij zijn hoofd: hij kan zich namelijk niet los maken van zijn werkelijke biografie. Het spel begint in de flat van Bur in ann na een feestje ter gelegenheid van zijn benoeming tot professor. Een vrouw blijft achter. In het spel heeft zij (Antoinette gespeeld door Ellen Vogel) geen andere functie dun Kur mann te helpen met zijn repetities, die telkens weer mislukken. Frisch heeft duidelijk eens gezegd, dat hij met Biografie niet wil bewij zen, dat een leven dl of niet een vaste loopt heeft.: dut men voorbeschikt is. Biografie is duidelijk volstrekt irre ëel. Het kan alleen op toneel gebeu ren. Daar gebeurt het dan ook. Frisch heeft er een spel van gemaakt, een blijspel, al komt dat er bij de Neder landse Comedie misschien niet hele maal uit. Natuurlijk, de woordspe lingen zijn fijntjes en daar moet om gelachen worden, maar verder is de aanpak van Comedie vrij ernstig. In het Amsterdamse toneelseizoen '6S-'69 was Biografie een successtuk en voor Oster, Vogel en Van den Berg was Biografie dus eigenlijk ook weer een repetitie. Zij speelden het dan ook losjes. Zeker. Guus Oster, die collega. Van den Berg, die de zwaar ste rol had, rug gesteun tjes moest neven. Ellen Vogel speelde ongeïnte resseerd haast: het. spel vereiste dat. Het spel van Frisch roept natuurlijk wel bij de kijkers gedachten op.1 Die beginnen na het zien van een derge lijk stuk ook licht te denken: als ik toen en toen nou eens dat en dat had gelaten en dat en dat. had gedaan. JAC. SMIT, DIE ZOVEEL WEET VAN HET GROTE SCHOOLSLOTFEEST: „Laten we dit allereerst even goed stellen: ik ben niet de plan nenmaker of de initiatiefnemer ervan of zo. Ik heb wel 'samen met Gerard Vermeulen de teke ning gemaakt. Ook zit ik in het aktie-comité. Noem me maar vice-voorzitter. Ik weet er ge woon een heleboel van.'' Dat zegt Jac Smit, oud 19 jaar, leerling van de Leidse Analisten- school, bezoeker van de Haagse Avond-HBS en daartussendoor zo nu en dan werkzaam in zwem bad Poelmeer. Hij zit op bed in z'n kamer van zijn ouderlijk huis aan de Tib. Siegenbeekstraat 17. De sprei is groen, het kussen is oranje, de muren zijn wit, het vaste vloerkleed is wijnrood en de hanebalken zijn knalrood. Op een van de lieflijk witgeverfde meubeltjes ligt een stapel pos ters, die hij nog niet heeft kun nen slijten. Aankondigingen van het grote schoolfeest, dat a.s. vrijdag in de Stadsgehoorzaal wordt gehouden. De stad hangt er sinds een week of. wat vol mee. In de „Jugendstil" noemt hij het. Jac Smit lurkt aan zijn pijp en zegt: „Het eigenlyke plan is uitge gaan van de leerlingenvereniging van de Instrumentmakersschool: VLIS. Die nodigde alle Leidse schoolvereni gingen op een gegeven moment uit op het Kamerlingh Onnes Lab te komen om de mogelijkheden van een gezamenlijk feest eens door te praten. Zes scholen kwamen er opdagen. On ze school, de Anallstenschool, is toen heel enthousiast naar boven gekomen. We voelden er meteen alles voor. Bernard Stöxen, ook een jongen van onze school, heeft nogal eens be- moeiienissen met bandjes en zo en die contracteerde 6 groepen: Soul train, Dream, Groep 1850, Page 14, Infruse en de Trush Blues Band. Dat wordt dus een enorm feest daar in die Stadsgehoorzaal. Veer tienhonderd man kunnen erin, we kunnen dus lol beleven. Sinds drie dagen loopt de kaartverkoop pas en er zyn er al ruim 500 verkocht. Als er in totaal 930 komen dan zijn we uit de kosten. Nee, toch niet. Het moeten er 931 zijn, want ik heb van morgen nog voor drie piek verbeid. Alleen scholieren Voor wie het feest is? Nou, voor iedereen die op school zit. Na de lagere school uiteraard. Dus voor leerlingen van gymnasia, lycea, mms'en, ulo's, vglo's, huishoud scholen en alle soorten van technische scholen. Kortom voor het gehele voortgezet onderwijs. Louter en alleen daarvoor. De kaarten zijn dan ook alleen bij de leerlingenverenigingen te krijgen. Vrijdagavond wordt aan de saai niet meer verkocht. Het feest is dus in principe voor alle scholieren. Ook voor de eerste en tweede klassertjes, maar die zul len wel niet komen. Die zullen wel niet mogen van pa en ma." Dertig dubbeltjes Beneden gaat de bel en Jac. Smit springt de trap af. Komt even later met een glas melk in zijn hand terug. ,,Er waren daar een paar verrekt aardige meisjes aan de deur", zegt hij en proost. „Ze wilden een paar kaar-1 ten. Nou die konden ze krijgen na- tuurlijk. Voor dertig dubbeltjes dan nog altijd naturlijk, want dat is de J toegansprijs. Duur Of dat niet wat duur is? Nee hoor. Ga maar eens ergens naar toe, waar maar één band speelt, dan ben je op z'n minst zo vijf gulden kwijt. En dan, het blijft op dat feest niet bij die zes bands. Er komt ook een foto-expositie van George Julien, dat Is de zanger van Page 14. Bij die tentoonstelling komen ook de rus tige hoekjes. En dan komt natuur lijk nog een lichtshow. Lichteffecten en zo, weet-je-wel. Dat is tegenwoor dig altijd zo op eén goed feest. Trou wens, je zou toch niet alléén maar kunnen dansen. Dream en Group 1850 zijn meer van die undergrond-groe- pen. Daar kun je moeilijk op dansen. Waardeloos Om op de organisatie terug te ko men. Toen die vergadering in het Lab eenmaal geweest was en wij die pos ters hadden gemaakt, vroegen we de medewerking van alle scholen. Vrij wel allemaal doen ze nu ook mee. Alleen op het Agnes hangen die af fiches niet. Ook het MSG deed niet mee. Die zeiden zelf wel goede fees ten te kunnen organiseren Giller Weet je overigens, dat er op het feest een officiële dansleraar bij moet zijn? Dat is een gemeente-verorde ning. Daar betaal je 100 pop voor. We hebben er nog geen een. Iemand zou er van de week achteraan trek ken, maar ik weet nog niet of dat rond gekomen is. Ik zelf heb nog gedacht aan Mar jolein Briër. Dat is toch ook een danslerares, al is het ballet. Bij zo'n echte dansleraar kun je bij wijze van spreken de quarille nog venvachten. Teun de Reede, de disk-jockey van Boule, gaat alles aan elkaar praten. Dat kan wel aardig worden dus. K. en O. en burgemeester Van der Het glas melk van Jac Smit isH op. Uit z'n pijp komt geen rookF meer en over het feest is hij uit-B gepraat. Toch heeft hij nog eenH slotopmerking: „Als het feestl" goed wordt en het feest wórdtl goed, dat zit er zonder meer dikl in, dan gaan we volgend jaaX de Groenoordhal in. Dan hebbenfl we helemaal de ruimte. Camera: Rachel, Rachel. 18 jr.l Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Nachtvoorstelling do. vr. zat. 23.30 uur Nevada Smith. 18 jr. Jeugdmatinees: zo. wo. 2.30 uur, Winnetou in de Dodenvallei. a.l. Lido: Nobody runs forever 18 jr. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Sumuzu de sadiste 18 jr. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 Studio: Secret ceremony 18 jr. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 Trianon: De langste dag 14 jr. Dagelijks: 2.00 en 8.00 uur. Zondag:'2.00 en 8.00 uur. Rex: Voor een handvol diamanten 14 jr. Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag; 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 Nachtv. vr. zat. 23.30 uur De vierde sex. 18 jr. Korreltje PUNT... Gr UAKfiE UIDSE SCHOLEN LEIDEN. 18 juni - Groente - Cham pignons 3.15-3.25 Aardbeien 21-34 Aard appelen 41-63 Andijvie 11-28 Doperwten 119 Peulen 30-200 Snijbonen 210-280 Stambonen 380-400 Tuinbonen 62-71 Kroten 14-36 Spitskool 19-36 Postelein 16-33 Rabarber 12-29, Spinazie 15-39 Komkommers 15-34 Tomaten A 8.20-8.40 B 8.70-8.90 C 7.50-7.80 CC 6.50-7.10, Uien picklers 10-28 Waspeen 50-94, Bloemkool A 28-99 Bospeen 41-90 Peter selie 9-17 Rad(js 10 Selderij 6-18 Uien Fancy fair in Huize Emmaus te Zoeterwoude De bejaarden van Huize Emmaus heb ben het afgelopen jaar veel tyd besteed aan handenarbeid, haken, breien, bordu ren enz. Zij doen dit graag en zouden ook het komende jaar hun vrije tyd op deze wijze prettig willen vullen. Om dit mogelijk te maken wordt er een Fancy fair gehouden in de hal van het Bejaar dencentrum op zaterdag en zondag 21 en 22 juni 's middags van 2-5 en 's avonds van 7-9 uur. Ook voor de kinderen zyn er veel attracties. Tevens is er een ten toonstelling van de door de bejaarden gemaakte handwerken. De tentoonge- WOENSDAG 18 JUNI Lelden Zuid-west: Conditietraining aan de Moussorgkystraat. 21.00 uur. Jeugddorp; Vrije expressie. 19.30 uur. Stadsschouwburg: Bezoek van Kon. Ned. Natuurhlst. Vereniging. 19.30 uur. DONDERDAG 19 JUNI Leiden Zuid-west: Tafeltennis by Royal Mac. Bee. 20.00 uur. VRIJDAG 20 JUNI Leiden Zuid-west: Huismuziek in de Be vrijdingskerk. 20.00 uur. Bridge in de kantine van de fa. Stokker- mans. 19.30 uur. Antonius Clubhuis: Receptie t.g.v. 25- jarig voorzitterschap van dhr. J. F. Breedeveld bij Lugdunum. 20.00-21.30 u. De Burcht: Sluitingsavond Levensschool. 20.00 uun. Een 9-jarig jongetje was gisteravond om even over zevenen op de Bernard- kade zo verdiept in het vliegeren, dat hij nog niet eens merkte, dat hij het water inliep. Opeens lag hij in het wa ter te spartelen en hij kwam er welis waar op eigen kracht uit,, maar een maal op de kant bleek, dat hij zijn be nen zo verwond had, dat hij per EHD naar het AZL overgebracht moest wor- Op het kruispunt Bakkersteeg-Kal- serstraat kwamen gistermorgen om kwart over negen een fietser en een bromfietser met elkaar in botsing. De bromfietser, een 17-jarige Leidenaar, viel om en raakte een voetgangster, een 22-jarig meisje. Deze laatste kreeg een ernstige hoofdwond en moest per EHD naar het AZ overgebracht worden. De Leidse judoër Jan Barends is in Dordrecht voor de gradencommissie van de NJJB geslaagd voor zyn tweede dan- graad. VOORSCHOTEN Ruim vijfhonderd wandelaars hebben in Voorschoten deelgenomen aan de Avondvierdaagse. Deze avondvierdaag se, georganiseerd door de wandelsport vereniging S.V.L.V. onder auspiciën van de N.W.B., had vier avonden een tocht door mooi Voorschoten en omgeving. Twee scholen, de Adegeestschool en de School met den Bijbel, namen met hun oudste leerlingen deel. terwijl ook wan- I delaars uit de omgeving Voorschoten wisten te vinden. De laatste avond wer- j den de wandelaars opgewacht door de harmonievereniging Laurentius en ter- I wijl ouders de deelnemende kinderen in de bloemetjes zetten gingen de wande- laars omstuwd door vele toeschouwers richting het Bondsgebouw aan de Leid- j sesweg, waar vier avonden de start en het einde van de tocht was. Uitvallers waren er niet, de stemming was prima en de vijf honderd kruisjes als zichtbare prestatie werden graag in ontvangst genomen. Naast de vreugde van de deelnemers, was er waarschynlijk nog meer vreugde bij de organisatorende vereniging S.V.L.V.. die enige jaren geleden plan- i nen had om de avondvierdaagse in Voor- j schoten maar in de ijskast te zetten, j Het aantal deelnemers bedroeg toen on geveer vijftig. De vyfhonderd deelnemers hebben er samen voor gezorgd dat ook volgend jaar SVLV weer de organisatie graag zal doen voor het wandelevene- ZILVERFABRIEKEN VAN KEMPEN- EN BEGEER Bij de N.V. Koninklijke Fabrieken voor Gouden en Zilveren Werken Van Kempen en Begeer te Zeist, werd in de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering over het algemeen een optimistisch ge luid gehoord. Na de aanvankelijke ach teruitgang dit jaar door de invoering van de BTW is de omzet weer zodanig gestegen dat de resultaten over de eer ste periode van 1969 ongeveer gelijk bleven aan die óver dezelfde periode van 196S. De voorzitter van de raad van be stuur, mr. S. A. C. Begeer, sprak zijn vreugde uit over de resultaten, geboekt in 1968, In welk Jaar de zilveromzet daalde, de pleetomzet echter omhoog ging. De gereedschapsmakerij N.V. Spie renburg te Loosdrecht bleek volledig vol daan te hebben aan de verwachtingen. De heer W. Vrolijk werd herbenoemd tot commissaris, terwijl de heer H. J. L. de Vries na tien jaar afscheid nam als lid van de raad van bestuur wegens werkzaamheden elders. LEIDERDORP Ondertrouwd: Pieter Duijvenbode 29 jr. te Katwijk en Maria Th. M. Staats 21 jr.; Willem Boom 22 jr. te Leiden en Maaje A. K. v.d. Meij, 21 jr.; Dirk du Mortier 22 jr. en Johanna Boelee 21 jr.; Peter J. A. Vos 22 jr. te Leiden en Lena v.d. Wal 18 Ja Shulton N.V. te Leiden, de Neder landse dochteronderneming van de se dert dertig jaar in de USA gevestigde fabrikant)* van toiletartikelen en cos metica (o.a. onder de merknamen Old Spice en Desert Flower) kreeg 'n nieu we fabriekshal, welke hedenmorgen in liet bijzijn van wethouder S. Menken door de beer George Schultz, de zoon van de oprichter van Shulton, officieel Door de enorme groei van het afzet gebied en de toename van het aantal produkten bleek reeds na 3 jaar, in '68, dat de toenmalige capaciteit in 1969 al onvoldoende zou zijn. In juni werd be gonnen met de uitbreiding van de fa- briekhal, waarin voorlopig alleen voor raden zullen worden opgeslagen. Het nieuwe gedeelte, opgetrokken uit gepre» fabriceerde beton, beslaat een opper vlakte van 2450 m2 en meet 66x37m. In deze ruimte zyn alle mogehjke vei ligheidsmaatregelen getroffen, als dub bele branddeuren met zelfsluiters, Sprinkler installatie, panieksluitingen op alle naar buiten leidende deuren en een inbraakbeveiliging. Bij de fundering werd aan de voor zijde van de hal een damwand geslagen, om mettertijd de bouw van een onder grondse parkeergarage te vereenvoudi gen. Op deze garage zal dan de uitbrei ding van het kantoorgedeelte geplaatst kunnen worden. Enquete onder Zoeterwoudse bejaarden Dezer dagen is een aanvang gemaakt met een enquête onder de bejaarden van Zoeterwoude-Dorp en zij die wonen aan de Vrouwenweg en Vlietweg. Nadat op de voorlaatste jaarvergadering van het Wit-Gele Kruis het idee van een dien stencentrum was gelanceerd kwamen en kele maanden geleden afgevaardigden van een groot aantal verenigingen en organisaties bijeen om zich hierover te beraden. Daar werd een voorlopig comité bejaardenzorg gevormd wiens eerste taak het is door het houden van deze en quête een inzicht te krijgen in de be hoeften en wensen bij de bejaarden.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 4