Kuuulgm Ü&yMJWSttD Niet iedereen gelukkig mêt reconstructie Weipoortseweg Leids politie-apparaat aangevuld met motorbrigade Werkpatroon afgestemd op verkeersanalyse Leidse agenda -a»ikt BIOSCOPEN Benoemingen bij de Leidse Universiteit Sportwedstrijden Oegstgeestse scholen MARKTEN PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT MAANDAG 16 JUNI 1969 AAN „Bedrijfsleven zit er om te springen" Bewoners door Zoeterwoudse gemeentebestuur geïnformeerd In zijn vergadering van 8 mei jl. nam de gemeenteraad van Zoeterwoude met 1 algemene stemmen een voorstel aan tot reconstructie van de Weipoortseweg. De kosten hiervan zullen ruim 1 miljoen gulden bedragen, t il het quartaire we- j I genfonds hebben G.S. hiervoor een be drage van 1)0% toegezegd. Hieraan is i echter wel de voorwaarde verhonden I dat in de toekomst «leze weg wel een rbinding zal krijgen met de Zuidbuurt. Vrijdagavond kw de bewo De personeelsaanwas van het Leidse politiekorps heeft het mogelijk gemaakt, dat vanaf heden het ambtelyk apparaat met een motorbrigade is aangevuld. Acht mannen zullen van nu af een doelgericht toezicht op het stadsverkeer hou den, waardoor en dat is ook de bedoeling tal van ongevallen voorkomen zullen moeten worden. Uit een analyse betreffende ongevallen in Leiden van het jaar 1967 is gebleken, dat de oorzaken van ongevallen veelal het niet verlenen van voorrang en het te dicht op elkaar rjjden waren. Tot de talrijke (vaak dode lijke) ongevallen droeg dan mede de te hoge snelheid bij. Opmerkelijk hlerby waren ook de „vaste" verkeerspunten, waarop dit geschie«lde. Men denke aan de Lammenschansweg, Churchilllaan, Breestraat enz. Preventive taak den opgelost. Ook de snelheid is niet te onderschatten. De 500 cc BMW-motoren halen de 150 a 160 km per uur. De acht surveillanten hebben dan ook primair een preventieve taak, waarvan het werkplan steunt op genoemde ana- Bij de investeringskosten (in totaal lyse van plaatselijke ongevallen (epn pim. 80.000,-) is alles inbegrepen, ook dergeiyk systeem past men In de V.S. ^e speciale klederdracht. De mannen al langere tijd toe). Aan de hand van zjjn voorzien van zomer- en wjnterkle- «ieze ongevallen zyn min of meer vaste cüng en speciaal voor dit doel vervaar routes bepaald, maar ook de tijden van rjjgde brillen en helmen, 's Winters zijn surveillance (spitsuren!) zijn bepalend voor hun werkwijze. Dat men de motor uitverkoos boven de auto, is duidelijk. De bestuurder kan zich snel wenden, hetgeen vodral bij files wenselijk is. Bovendien is ook dit j voertuig uitgerust met een voortreffe- lijke verbindingsapparatuur (mobilo foon), welke er mede zorg voor draagt, dat verkeersstagnaties snel kunnen wor de handvatten zelfs verwarmd, wat niet zo'n gek idee is voor wie beseft, dat praktisch gedurende de gehele dag ten- werkt volgens het surveillancepatroon. In bepaalde gevallen zal de taak ook meer omvatten. Spoedeisende gevallen ziekenvervoeren verkeersontruiming (met name de 3 oktober-activiteiten eisen uiteraard ook hun aandacht. De brigade staat onder leiding van ver- keersbrigadier G. Donkersteeg. die op dit gebied de nodige ervaring geniet. Experimenteel Het surveillancepatroon heeft voorlo- Steeds zal moet enblijken waar deze mensen nodig zijn. Vast staat echter, dat een verkeersovertreding te begaan, er vanaf heden rekening mee moet houden, dat de „witte duivels" op elk ogenblik achter hem kunnen zitten. Zulks zal tot gevolg hebben, dat juist op de meest kritieke punten een ieder het verkeers- spel zal spelen, zoals het gespeeld dient te worden. En daar moeten we naartoe. Mevr. Nijweide neemt afscheid van „Louise de Coligny" Op donderdag 26 juni zal mevrouw H. A. M. Nijweide-Vintges afscheid ne men als rectrix van de Louise de Co- lignyscholengemeenschap voor atheneum, Mevr. Nijweide werd met ingang van 1 september 1959 benoemd tot directrice van de gemeentelijke hogere burger school voor meisjes met 6-jarige cursus en afdeling middelbare meisjesschool, welke functie met ingang van 1 augus tus 1968 werd omgezet in rectrix van bovengenoemde scholengemeenschap. De afscheidsbijeenkomst zal worden gehouden om 14.30 uur in het schoolge bouw aan de Kagerstraat 7. alhier. MAANDAG 16 JUNI Leiden Zuid-west: Basketballdemonstra tie in de Vijf Meihal. 19.30 uur. DINSDAG 17 JUNI Petruskerk Eucharistieviering hij sluiting seizoen Katholiek Vrouwengilde. 19.45 uur. Daarna samenkomst in Pe truszaal. Lelden Zuid-west: Sportevenement in het Jeugddorp 19.00 uur. (Voetbal en Jeu de Boules). Schouwburg: Holland Festival Leiden De Nederlandse Comedie met „Biogra fie" van Max Frisch. 20.15 uur. Stadsgehoorzaal: Ned. Mij voor Nijver heid en Handel. 12.00 uur. WOENSDAG 18 JUNI Leiden Zuid-west: Conditietraining aan de Moussorgkystraat. 21.00 uur. Jeugddorp: Vrye expressie. 19.30 uur. Sla«lssehouwburg: Bezoek van Kon. Ned Natuurhist. Vereniging. 19.30 uur. DONDERDAG 19 JUNI loeiden Zuid-west: Tafeltennis bij Royal Mac. Bee. 20.00 uur. VRIJDAG 20 JUNI Leiden S^uid-west: Huismuziek in de Be vrijdingskerk. 20.00 uur. Bridge in de kantine van de fa. Stokker- mans. 19.30 uur. Antonius Clubhuis: Receptie t.g.v. 25- jarig voorzitterschap van dhr. J. F. Breedeveld bij Lugdunum. 20.00-21.30 u. De Burcht: Sluitingsavond Levensschool. 20.00 uur. Petruskerk: Sluitingsavond R.K. Vrou wengilde met gezamenlijke eucharistie viering en daarna gezellig samenzijn in het zaaltje. 20.00 uur. ONGEVALLEN-DIENST LEIDSE ZIEKENHUIZEN Voor de behandeling van ongevallen ls het Academisch Ziekenhuis doorlopend geopend, behalve dinsdagmiddags van 13 uur tot woensdagmiddags 13 uur (dan Diaconessenhuis) en vrijdagmid dags 13 uur tot zaterdagmiddags 13 uur (dan St.-Elisabeth-ziekenhuls) p 1&l Een bromfietser reed zaterdag te 11.45 uur wel erg hard het trottoir van de Maresingel op, toen hij een 66-jarige Leidse man niet meer kon ontwijken en hem dientengevolge aanreed. De man bekwam hierdoor een diepe vleeswond aan het scheenbeen en werd door fami lieleden ijlings naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd. De bromfietser is niet bekend. Die had al lang het haze- pad gekozen De bromfiets van een 20-jarige Lei den a ar was volkomen vernield, nadat h rjzondagnacht om kwart voor een van de zijkant tegen een stoeprand op de Kaasmarkt was gereden en hierbij ten val was gekomen. Met een hersenschud ding en schaafwonden werd hij naar zijn nabije woning gebracht. Een Leidenaar van middelbare leef tijd bleef zondagmiddag wat lang op het toilet van het station zitten Toen ging men eens polshoogte nemen. Men trof hem bewusteloos aan en vermoed de een hardaanval. doch het viel alle- Leidsche Ver. Industr. Ir. H. v.d. Velde volgt ir. A.Sitsen op Ir. H. v.d. Velde zal in 1970 ir. A. Sitsen opvolgen als voorzitter van de Leidsche Vereniging van Industrieëlen. Op de laatste vergadering van de LVI werd dit besloten. De heren P. A. de Jong en ir. H. W. L. Heyning, die aan de beurt van aftreden waren, werden op gevolgd door de heren mr D. van Eek en ir. H. v. d. Velde, die beide reeds als plaatsvervangend lid zitting in het be stuur hadden. Als nieuwe plaatsvervan gende leden werden gekozen de heren A. A. Aschman en ir. P. Kolk. Ir. M. C. de Jong werd herkozen als buitengewoon bestuurslid. Meisje valt door ruit Hevige bloeding halsslagader Tijdens het spelen viel vrijdagmiddag een 8-jarig meisje door de glazen ruit van de voordeur harer woning in de Storm Buysinghstraat. Het meisje viel voorover, waardoor hevige bloeding in de halsslagader ont stond. Met de meeste spoed werd zij onder politiebegeleiding door de EHD naar het Academisch Ziekenhuis ge bracht, alwaar de behandeling nog voort- maal nogal mee. De man had last van halve liter jenever, welke hij kort tevoren naar binnen had gewerkt Voor het eindexamen detailhandels school 4-jarige cursus te Den Haag zijn geslaagd: Rik Hins; Hans Ladan; Hans der Reijden en Johnny Wijling. Tot rechter-plaatsvervanger van de Arrondisements Rechtbank in Den Haag benoemd mr. J. A. Nota. wetenschap pelijk hoofdmedewerker aan de juri dische faculteit van de Leidse Univer siteit. De heer Nota is in Leiden o.m. bestuurslid van de Cunera Stichting. De heer A. Koningsveld, president directeur van Foto-Litho Inrichting Ko ningsveld Zoon, voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland is gekozen tot lid van het dagelijks bestuur van het Verbond van Nederlandse Ondernemingen. VOORSCHOTEN Geslaagd Voor het eindexamen de tailhandelsschool 4 jr. zijn geslaagd mej. Frea van der Ende en de heer Jan van Oosten. de Weipoort op uitnodi ging van het gemeentebestuur in liet Don Boscoluiis bijeen om nader kennis te nemen van «Ie plannen. Dit ook omdat hun medewerking als eigenaren van de voor «1e verbreding noodzakelijke stroken grond onontbeerlijk is. Burgemeester J. A. Detmers, die met wethouder J. Bosman, gemeentesecre taris H. Sieverding en de pl.-verv. ge meentearchitect namens het gemeentebe stuur aanwezig was, gaf aan het begin van de bijeenkomst een uiteenzetting van de totstandkoming van de plannen. Deze kwamen na de afgelopen winter waaronder de weg bijzonder had gele den opnieuw tevoorschijn. De kosten van een flinke opknapbeurt kwameu over een met het aandeel van de kosten voor de gemeente in het reconstructieplan, dat een wegbreedte van 5 meter inhoudt. Men is dan tevens in de gelegenheid ka bels en leidingen, die nu zeer kwetsbaar zijn, in de nieuwe, brede bermen te leg gen. Hij ontveinsde niet dat dit bij som mige bepaalde gevoelens zal losmaken. In het plan wordt er naar gestreefd een „vlotte, charmante, vriendelijk" weg te maken. Wethouder Bosman benadrukte nog eens het grote belang van de bedrijven bij de voorgestelde plannen. Het vervoer op deze B-weg wordt steeds intensiever en zwaarder waardoor zij in een onmo gelijke positie komen. Daarna kwamen de vragen los. Aan vankelijk over afscheidingen en opslag plaatsen spitsten deze zich toe over de noodzaak van deze verbreding waarbij een diepgaande discussie ontstond. De te genstanders, veelal mensen die sinds kort in de Weipoort wonen, vreesden een aan tasting van het karakteristieke van deze buurtschap. Zij waren beducht voor hoge snelheden bij verbreding, overigens op deze vergadering een algemene en veel gehoorde klacht reeds n n bij de be staande situatie, en meer gevaar voor de voetgangers. Zy zagen veel heil in het maken van uithaalplaatsen en vroegen of er ook een opinie-onderzoek onder de bewoners was geweest. Burgemeester Detmers vond de uithaal plaatsen een lapmiddel en zei dat er geen opinie-onderzoek was geweest. De raad echter die zeer wel op de hoogte is met de wensen en ver langens van de bewoners nam het des betreffende voorstel met algemene stem men aan daarbij het algehele belang van de gemeente in het oog houdend. De ver binding met de Zuidbuurt is voorlopig gedacht ten zuiden van het Korte Kerk- pad op de grens van de eigendommen van de heer R. den Blanken. Met ande ren zag de burgemeester bij de verbre ding minder risico's voor de voetgangers dan thans. DOORTREKKING GROOTSTE GRIEF Uiteindelijk bleef als grootste grief van de opposanten de doortrekking naar de Zuidbuurt, noodzakelijk omdat de ge meente anders niet voor subsidie in aan merking komt. Een van hen ging zelfs zover om b. en w. in overweging te ge ven te onderzoeken of de bewoners even tueel bereid zijn zelf door middel van een baatbelasting of i.d. de kosten op j zich te nemen. Naar aanleiding van een desbetreffende vraag werd geantwoord dat geen prijs vaststaat die de gemeente bereid is te betalen voor de aan te ko pen grond. Er is in de begroting wel een totaalpost opgenomen. De prijs kan van plaats tot plaats verschillen. De voor standers, veelal eigenaren van bedrijven, kwamen later aan bod al waren vele i van hen vanwege de hooibouw niet aan wezig. Een van hen zei het kort maar krachtig: „Het bedrijfsleven zit er om te springen". Deze weg is niet meer be rekend voor de eisen van deze tijd, er moet hoog nodig iets gebeuren ook al omdat het verkeer in de toekomst steeds zal toenemen. Aan het slot werden de tekeningen uitvoerig bestudeerd en kon den zij die het hiermede wel eens waren dit kenbaar maken aan het gemeente bestuur. Overigens krijgen allen wiens grond hier in het geding is een formulier thuisgestuurd waarop zij hun wensen kenbaar kunnen maken. Zoeterwouds kinderkoor jubileerde met Bruckner-mis De hoogmis in de druk bezette Aloy- siuskapel kreeg gisteimorgen byzondere luister bij het 10-jarig bestaan van het kinderkoor. Samen met het mannenkoor werd een eerste uitvoering gegeven van de Messe in C. van Anton Bruckner. Het is voor de aanwezigen een belevenis ge worden van groot muzikaal genot. Diri gent H. J. C. Paardekooper kwam met «Ie koren in deze moeilijke mis tot een fraaie prestatie. Tijdens de offerande zongen de kin deren het „Jubilate Deo", een vier stemmig motet van Orlando di Lasso. De viering werd afgesloten met het ma- jestueueze „Corde et Animo", 6-stem- mig, waarbij ook het dameskoor aan bod kwam. De aanwezigen applaudiseer- den spontaan na afloop. Deken A. La- mot sprak woorden van waardering en dank namens de parochiegemeenschap in het bijzonder aan dirigent H. J. C. Paardekooper en de heren P. Loos. ad- spirantenopleiding en Jan Dobbe, orga nist. Ook tijdens de andere missen in het weekend liet het koor zich op wel luidende wijze horen. De collecte bracht 642,21 op. Met 2 giften van elk 100 gulden is dus in totaal een bedrag van 842,21 beschikbaar als bijdrage voor het tweede onderdeel van de lustrum viering. het zomerkamp in „Jonker bosch" te Nijmegen. Op 6 juli a.s. zal de Messe van Bruckner in de Sint-Jan worden gezongen. Eerste paal voor Chr. Dienaarkerk Zaterdag 21 juni a.s. zal op feestelijke wijze de eerste paal worden geslagen voor de Christus Dienaarkerk welke ge bouwd zal worden aan de Kerklaan. Het erekarwei, dat te drie uur zal plaats vinden, zal worden verricht door deken A. Lamot. Het aannemersbedrijf Geers uit Voorburg is ter plaatse met de voor bereidingen begonnen. De films in de week van 12 t.e.m. juni zijn door de Katho&eke Film Cen trale als volgt gekeurd: Camera: Rachel, Rachel. 18 ja Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur, Nachtvoorstelling do. vr. zat. 23.30 uuj Nevada Smith. 18 ja Jeugdmatinees: zo. wo. 2.30 uur, Winnetou in de Dodenvallei. Lido: Nobody runs forever 18 ja Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 t Luxor: Sumuzu de sadiste 18 jz. Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Secret ceremony 18 jr. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: De langste dag 14 jr. Dagelijks: 2.00 en 8.00 uur. Zondag: 2.00 en 8.00 uur. lex: Voor een handvol diamanten 14 jr. Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag; 2.30. 4.45. 7.15 en 9.15 i Nachtv. vr. zat. 23.30 uur De vierde sex. 18 jr. Korreltje Twist vermijden, strekt iemand tot er; wie zich overgeeft aan drift, en dwaas. PUNT. ONTSLAG EN BENOEMING' De minister van Buitenlandse Zaken heeft prof. jhr. mr. H. F. van Panhuys, hoogleraar in het Volkeiyecht te Lei den, op zijn verzoek op «Ie meest eer volle wijze ontheven van het voorzitter schap van de adviescommissie inzake vraagstukken van ontwapening en in ternationale veiligheid en vrede, en tot voorzitter van deze commissie benoemd prof. mr. Ph. Kooymans, hoogleraar in het Volkenrecht en recht der Europese Gemeenschappen aan de vrije teit te Amsterdam. Deelname in Lisse aan avond vierdaagse viel erg tegen Op verzoek en onder auspiciën van de Ned. Wandelsport Bond organiseerde de Lisser wandelsportvereniging DJO een avondvierdaagse met een parcours in de omstreken van Lisse. Er waren dit jaar minder deelnemers, hetgeen wel zijn oorzaak zal vinden in de examentijd en de avondvierdaagse in Hillegom die on gelukkigerwijze dezelfde tijd werd ge houden. Er waren 77 deelnemers, waarvan 25 voor de 15 km en 52 voor de 10 km- afstand. Allen kregen voor deelname 'n medaille. Jan Stroet deed voor de 13e keer aan de avondvierdaagse mee. waar voor hij een hogere onderscheiding kreeg. Ruim vijfhonderd leerlingen van de Oegstgeester lagere scholen hebben za terdagochtend deelgenomen aan zwem wedstrijden in het zwembad „Poelmeer". Aangevuurd door hun klasgenootjes zetten de kinderen alles op alles om in de series schoolslag, rug- en vrije slag een zo hoog mogelijke plaats op de ranglijst te bereiken. De wedstrijden, georganiseerd door de zwemvereniging „Poelmeer" verliepen bijzonder vlot dank zij o.m. het vele werk dat de initiatiefnemer de heer A. L. van In- gen Schenau verzette. Ook de samenwerking tussen de hoof den van scholen, welke tevens tijilwaar- nemers waren, was bijzonder prettig en het offer van de vrije zaterdagmorgen hadden zij er graag voor over. Wellicht is het beter een volgende maal een wat rustiger tijdstip te kiezen bijv. op een vrijdag. De meisjes van de Leidse Houtskool lagen geruime tijd in een nek-aan-nek- race met de zwemsters van de Jena planschool. De gemaakte tijden tijdens de estafette gaven echter de doorslag zodat een dolgelukkige Maja Zwetsloot (aanvoerster) van de R.K. Jenaplan school uit handen van de heer Van In- gen Schenau de wisselbeker in ont vangst mocht nemen. Grote vreugde, ook bij het schoolhoofd de heer Van Oudheusden die bijzonder in zijn nopjes was met het resultaat, aangezien dit behaald was met een beperkt aantal leerlingen. De wisselbeker, beschikbaar gesteld door „Poelmeer" ging in de af deling jongens naar de Leidse Hout- school. Ten besluite van het festijn, dat o.m. werd bijgewoond door de wethouder van onderwijs, de heer J. Thorn, gaf de oud badmeester van het voormalige Poel meer. de heer A. Leget, een komisch nummer ten beste op het puntje van de hoge springplank. Zijn act viel letterlijk „in het water". UT1SLAGEN: Meisjes: 1. R.K. Jenaplanschool „De Kring" Wisselbeker van Or. Ver.; 2. Leidse Houtsrhool; 3. Montessorischool Louise de Coligny: 4. 3e Openb. lagere school „Oudenhof": 5. Terweeschool. Jongens: 1. Leidse Houtschool Wissel beker van „Poelmeer": 2. Montessori school L. de Coligny; 3. R. K. Willi- brordschool; 4. 3e Openb. lagere school „Oudenhof"; 5. Terweeschool. Naast de wisselbekers waren er ook nog enige prijzen welke door particulie ren beschikbaar werden gesteld. Ook de leden van de jury werden met een pre sentje bedacht. Het onderwijzend perso neel heeft zich bijzonder positief uitge laten over de wedstrijden welke jaar lijks zullen plaatsvinden. Bij onderscheiden besluiten vah het College van Curatoren der Leidse Uni versiteit zijn bpnoemd: drs. W. J. J. Anker; voor het tijdvak van 22 januari 1969 tot 22 januari 1970 tot wetenschappelijk ambtenaar in tijde lijke dienst bij de Werkgroep voor Virus ziekten; drs. M. Boishulzen: voor het tijdvak van 1 april 1969 tot 1 april 1970 tot we tenschappelijk medewerker eerste klas se in tijdelijke dienst bij de Paedagogiek; drs. C. J. de Blaey: voor het tijdvak van 1 maart 1969 tot 1 maart 1970 tot wetenschappelijk medewerker in tijdelij ke dienst bij de Farmaceutische Tech nologie; dr. P. Bordewijk: voor het tijdvak van 1 maart 1969 tot 1 december 1969 tot wetenschappelijk medewerker in tijdelij ke dienst bij de Fysische Chemie II; drs. A. W. de Bruyne: voor het tijd vak van 1 januari 1969 tot 1 januari 1970 tot wetenschappelijk medewerker in tij- dele dienst bij de Medische Chemie; dr. H. W. Capel: met Ingang van 1 mei 1969 tot wetenschappelijk hoofd medewerker in vaste dienst bij de Theo retische Natuurkunde; ir. A. J. M. Deerenberg: voor het tijd vak van 1 januari 1969 tot 1 januari 1970 tot wetenschappelijk medewerker in tijdelijke dienst bij de Werkgroep Kos mische Straling: drs. B. B. van Dongen: voor het tijd vak van 1 januari 1969 tot 1 januari 3970 tot wetenschappelijk medewerker in tijdelijke dienst bij de faculteit dei- Letteren (sociale geschiedenis); drs. J. P. Fokkelman; met Ingang van 1 januari 1969 tot wetenschappelijk me dewerker eerste klasse In vaste dienst bij de faculteit der Letteren; drs. J. M. H. Hermans: voor het tijd vak van 1 april 1969 tot 1 april 1970 tot wetenschappelijk medewerker eerste klasse in tijdelijke dienst bij de Medische Statistiek; drs. Ph. J. Hoedemaeker: voor het tijdvak van 1 april 1969 tot 1 april 1970 tot wetenschappelijk ambtenaar in tijde lijke dienst bij het Rijksmuseum van Geologie en Mineralogie; dr. A. J. Hoff voor het tijdvak van 1 maart 1969 tot 1 maart 1970 tot we tenschappelijk medewerker eerste klasse in tijdelijke dienst bij de Fysiologische Scheikunde; J. R. de Jonge, arts. voor het tijdvak van 1 maart 1969 tot 1 maart 1970 tot wetenschappelijk hoofdmedewerker in tijdelijke dienst bij de Oogheelkunde: drs. P. S. v. Koningsveld voor 't tijd vak van 1 mei 1969 tot 1 mei 1970 tot wetenschappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de Bibliotheek; mevr. drs. E. Kraak-Cramer voor tijdvak van 1 april 1969 tot 1 april 1970 tot wetenschappelijk ambtenaar in tij delijke dienst bij de Natuurkunde; drs. N. L. Krijger voor het tijdvak van 1 mei 1969 tot 1 mei 1970 tot tenschappelijk medewerker in tijdelijke dienst bij de Sociale Psychologie: mevr. drs. P. E. M. Lijphart-Hermans voor het tijdvak van 22 februari 1969 tot 1 maart 1970 tot wetenschappelijk medewerker in tijdelijke dienst bij de Culturele Anthropologic mej. drs. B. Mehens met ingang van 1 juni 1969 tot wetencshappelijk hoofd medewerker in vaste dienst bij de So ciologie; drs. R. van der Meijden voor het tijd vak van 1 april 1969 tot 1 april 1970 tot wetenschappelijk medewerker in tij delijke dienst bij het Rijksherbarium: mej. dr. K. Meyer voor het tijdvak van 1 juni 1969 tot 1 januari 1970 tot wetenschappelijk medewerker eerste klasse in tijdelijke dienst bij de Haema- dr. H. H. W. Nüthel voor het tijdvak in 19 februari 1969 tot 19 februari '70 tot wetenschappelijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst bij het Instituut voor Radiopathologie en Stralenbescherming, gedetacheerd bjj de Stralengenetica; I. Oudkerk, arts, voor het tijdvak van 1 mei 1969 tot 1 mei 1970 tot weten schappelijk medewerker eerste klasse in tijdelijke dienst bij de Urologie; drs. S. H. Plersma voor het tijdvak in 1 maart 1969 tot 1 maart 1970 tot wetenschappelijk medewerker in tijdelij ke dienst bij de faculteit der Sociale We tenschappen (politicologie). F. Roelfsema, arts, voor het tijdvak van 1 januari 1969 tot 1 januari 1970 tot wetenschappelijk hoofdmedewerker in tijdelijke dienst bij de Stofwisselings ziekten en Endocrinologie; mej. drs. A. Roos voor het tijdvak van 1 januari 1969 tot 1 januari 1970 tot we tenschappelijk medewerker eerste klasse in tijdelijke dienst bij de Medische Che- drs. A. M. Smit met ingang van 1 januari 1969 tot wetenschappelijk me dewerker eerste klasse in vaste dienst bij de Fysische Chemie I;. dr. B. Speek voor het tijdvak van 1 april 1969 tot 1 april 1970 tot weten schappelijk hoofdmedewerker in tijde lijke dienst bij het Instituut voor Radio pathologie en Stralenbescherming. drs. H- van der Starre met ingang van 1 februari 1969 tot wetenschappelijk me dewerker eerste klasse in vaste dienst bij de Experimentele Zoölogie (dierfy- soiologie drs. W, F. Stevens voor het tijdvak van 1 april 1969 tot 1 april 1970 tot wetenschappelijk medewerker in tijde lijke dienst bij het Instituut voor Radio pathologie en Stralenbescherming (ge detacheerd bij de Fysiologische Schei kunde i drs. F. van der Touw met ingang var PUZZEL De prijswinnaars van vorige week zijn: 12,50 mevr. v. d. Geest, Rijndijk 5b, Hazerswoude; 7,50 mevr. E. Hug, Haagweg 56. Leiden; ƒ5,mevr. C. v. d. Hoorn-Meijer, Weteringlaan 4, Oude Wetering. ROTTERDAM, 16 juni. Vee Aan voer totaal 1139; slachtrunderen 797, varkens 342. Prijzen: slachtrunderen r 5.35-5.65, 4.70-5.20, 4.05-4.45, 3.80-3.95; varkens 2.65-2.68, 2.62-2.65, 2.55-2.60: stieren 4.65-5.25: worstkoeien 3.75-3.90; slachtzeugen 2.15-2.25; zware varkens 2.25-2.40. Resp. aanvoer, handel en prij- 1 zen: slachtrunderen, klein, zeer lui, la ger; varkens, klein, stug, prysh.; enkele prima's boven notering. AMSTERDAM, 16 juni Vee Aanvoer 145 runderen: 420-570, handel traag; 68 varkens: 326-330, handel KATWIJK AAN DEN RIJN, 14 juni. Groente Waspeen p. kist, oude oostg: Al 16.30, bloemkool (6 p. kist) I: II: 9, (8 p. kist) I: 23. II 19, radijs p. bos 20. zaaisla 20, peterselie 10-14, sla 6-18. Aanvoer waspeen 2000 kg. 1 januari 1969 tot wetenschappelijk i dewerker eerste klasse in vaste dienst bij de Fysische Chetmle I; J. A. Tuynman, arts, voor het tijdvak van 1 februari 1969 tot 1 februari 1970 tot wetenschappelijk hoofdmedewerker in tijdelijke dienst bij de Klinische Neu rologie drs. M. A. J. G. van der Vlugt het tijdvak van 1 mei 1969 tot 1 sep tember 1969 tot wetenschappelijk mede werker in tijdelijke dienst bij de Wis- dr. H. T. Welland voor het tijdvak t 1 januari 1969 tot 1 januari 1970 tot wetenschappelijk medewerker eerste klasse in tijdelijke dienst bij de Medi sche Microbiologie; mej. «Irs. Cli. M. Wennlnk met Ingang van 16 januari 1969 tot wetenschappe lijk ambtenaar in vaste dienst bij de Bibliotheek; mej. I. Th. Weterman, arts, vooi tijdvak van 1 januari 1969 tot 1 januari 1970 tot wetenschappelijk medewerker eerste klasse in tijdelijke dienst bij de Gastro-Entorologie. DINSDAG 17 JUNI Buurt 24: Zoeterwoudsesingel (van Lammenschansweg tot Hoge Rijndijk), v. d. Brandelerkade, Durieuxstraat, Ti- boel Sigenbeekstraat, Roodenburger- straat, de Mey van Streefkerkstraat Cobotstraat, de Ridderstraat, Thorbec- kestraat, Wasstraat, de Laat de Kan terstraat, Cronesteinkade, P. J. Blok- straat, Fruinlaan, de Gijselaarstraat, Kernstraat, Verdamstraat, Catharina- straat. Buurt 28: Korevaarstraat, Plantsoen, 4e Binnenvestgracht, Rijnstr., Kraaier- straat, 2e en 3e Havenstraten. Ie, 2e en 3e Gortestraat, Geregracht, Leven daal. Oranjeboomstraat. Cathrijnestr., Barbarasteeg, St. Jorissteeg, Koene- steeg, Nieuwe Brugsteeg, Wielmaker- steeg, Hogewoerd. Watersteeg, Plan tage, Utrechtse Veer, Veerstraat. DONDERDAG 19 -JUNI Buurt 29. Zylsingel, Rijnkade, Oos terdwarsstraat, Munnikenstraat, Van Galenstraat, Waardstraat, Hermanstr., Trompstraat, De Ruyterstraat, Evertsen- straat, Heemskerkstraat, Oosterstraat, VRIJDAG 20 JUNI Buurt 30: Galgewater, Noordeinde en Plein, Rembrandstraat, O. Varkens- markt, Sliksteeg, Groenhazengracht, Rijn- en Schiekade. Witte Singel, Groenhovensraat, Witte Rozenstraat, Justus Carelhuis, Jan v. Goyenkade, Gerrit Doustraat, Vreewijkstraat, Hu- go de Grootstraat, Bilderdijkstraat Buurt 31: Kort Rapenburg, Kabel- jouwsteeg. Rapenburg, Doelensteeg, Nonnensteeg, Kolfmakersteeg, Zeger- steeg, 5e Binnenvestgracht, Sterren wacht, Kaiserstraat, Bakkersteeg, Mo- lensteeg, Boisetkade, Kampersteeg, Consciensestraat, Vliet, Doezastraat, St. Jacobshof, St. Jacobsgracht, Jan v, Houtkade, Hoefstraat, Raamsteeg, Ga-ft renmarkt, Steenschuur, Nieuwsteefrg Herensieeg, Salomonsteeg. Kloksteeg.fi Scheepmakersteeg, Houtstr., Gerecht, K Lokhorststraat, Zonneveldstraat, Pie- r terskerkkoorsteeg, Diefsteeg, Berken-1 doelstraat, Pieterskerkgracht, Pieter?-I kerkhof, Papengracht, Doelengracht, I Pieterskerkstraat.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 4