GROMIKO'S REIS NAAR CAIRO HAD WEINIG SUCCES Zonaanbidders, wees voorzichtig! Pompidou gaat maandag juichend naar Elysée Amerikanen onverbeterlijk Klompé: „Ik wijk niet voor chantage Proces tegen U.S. Steel Acrobaten- echtpaar stort elf meter omlaag ra CAMPAGNE IS GEËINDIGD ZATERDAG 14 JUNI 1969 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Geen mensen boven 65 in Kamer niet democratisch (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Het besluit van schillende grote politieke partijen partijleden boven de 65 jaar i meer kandidaat te stellen voor kiezing tot lid van Tweede Kamer, Provinciale Staten en Gemeenteraden is ondemocratisch. Deze conclusie dringt zich op uit een in het tijdschx'ift „Trefpunt-' van hel ministerie van C.R.M. verschenen ar tikel over de positie van de oudere mens in Nederland, dat geschreven werd door mr. P. J. Blommestijn. In onze democratische staats-gemeen- schap, aldus de schrijver, bekleedt de oudere mens geen politieke functie meer, omdat hij ouder en wijzer zou zijn, maar langzamerhand veel meer ondanks het feil, dat hij al op leef- Aan dit belangrijke functieverlies is enkele jaren geleden nog een nieuwe „functie-dreun" toegevoegd door het besluit boven 65-jarigen uit bovenge noemde politieke functies te we Mr. Blommestijn: „Het is eigenlijk toch merkwaardig in een tijd, waarin iedereen de mond vol heeft van parti cipatie, inspraak, zelfwerkzaamheid, samen verantwoordelijk zijn, dat 10 procent van onze landgenoten ofwel 18 procent van de kiezers zich het woord in politieke zaken hebben zien ontnomen. De bejaarden kunnen nog wel kiezen (het actieve kiesrecht), maar zij kunnen niet meer gekozen worden (het passieve kiesrecht)." BONN:GEEN A-WAPEN WEL CENTRIFUGE BONN (AP) West-Duitsland is be reid om zijn belofte van 1954 te herha len, namelijk dat het geen atoomwapens zal maken, als het sluiten van de over eenkomst met Nederland en Groot-Brit- tannië over het centrifuge-project hier door gemakkelijker tot stand kan komen. is door het ministerie van Buiten landse Zaken te Bonn verklaard. Bonn wil deze verzekering in het ont werp voor de overeenkomst, die thans wordt samengesteld, opnemen en is be reid bovendien nog te beloven, dat het geen inlichtingen, apparatuur of mate riaal op het gebied van de kernenergie zal geven aan landen, die niet over deze energie beschikken. De woordvoerder zei nog, dat door middel van het centrifugeproject ura nium met slechts drie procent kan wor-v den verrijkt, waardoor het alleen maar voor vredelievende doeleinden geschikt zal 'zijn. VOor het gebruik in kernwapens zou het 80 tot 90 procent moeten worden verrijkt. (Van c correspondent) BEIROET De Russische minister Gromiko heeft Cairo na een vierdaags bezoek verlaten en de tekenen wijzen er op, dat Egypte weinig vertrouwen heeft in de Russische pogingen om van de be sprekingen van de Grote Vier in Moskou een succes te maken. Tijdens het bezoek van Gromiko hebben de Egyptenaren hun uiterste best gedaan duidelijk te maken dat ze geen centi meter van him standpunt over het Mid den-Oosten wijken. De indruk is even wel gewekt, dat Gromiko geprobeerd heeft dit wel te laten doen. Volgens het com muniqué dat- gisteravond uitgegeven is. lijkt het erop dat de Sovjet-Unie het met Egypte eens is. „Een vreedzame rege ling". zegt het. „vereist volledige toepas van de resolutie van de Veiligheids raad en de Verenigde Naties en een Is raëlische terugtrekking uit alle bezette gebieden." De herhaalde en nadrukkelijke bewe ring dat Egypte en Rusland gelijke op vattingen koesteren zijn kenmerkend voor de moeilijke verstandhouding die zich nu Geen aanklacht tegen bezetters 55 tussen de Arabieren en de Sowjet-Unie over de Palestijnse kwestie ontwikkelt. Egypte is klaarblijkelijk vastbesloten Rusland zo lang mogelijk op het rechte en nauwe pad te houden. Rusland wil de vrees wegnemen dat het van plan zou zijn van dit pad af te wijken. Volgens Al-Ahram zijn beide partijen het erover eens, dat het internationaal contact over het Midden-Oosten onder houden moet blijven, maar het is duide lijk dat Egypte de Sovjet-Unie weinig bewegingsvrijheid gunt tijdens de be sprekingen. en het is niet wel mogelijk dat Rusland, zonder de Arabische bond genoten in d estee-k te laten, sarnen met Amerika naar een gemeenschappelijk doel Cairo is. naar het schijnt, tot de con clusie gekomen, dat de Amerikanen on verbeterlijk zijn. Al-Ahram schrijft dat voor Egypte Nixon. in vergelijking met Johnson geen verbteering is. Er is niet de kleinste kans op diplomatieke oplos sing tenzij Israël gedwongen wordt zich uit de bezette gebieden terug te trekken. Alleen Amerika heeft de macht dit te doen. maar Amerika is niet van plan deze rol te spelenen er is niets dat erop wijst, dat het In de nabije toekomst wel bereid zal zijn dit te doen. Amerika de „pleitbezorger van de duivel" in het Midden-Oosten heeft zich drie doelein den voor ogen gesteld: het wil het Pa lestijnse probleem eens en voor al op lossen. maar ten koste van de Arabieren, het wil de Arabieren verdelen en ver zwakken terwille van de eigen econo mische en politieke doeleinden en ten slotte de Arabieren tegen de Sovjet-Unie ophitsen." CopyrightThe Guardian De politie heeft gisteren de moord in Hccsch gereconstrueerd. De verdach te (links, geboeid aan een politieman) staat hier bü zijn woning. Rechts de bromfiets waarmee het stoffelijk overschot van de vrouw naar het bos werd vervoerd. WASHINGTON (AP) De Amerikaan se regering heeft een civiele procedure aangespannen tegen de US Steel Corpo ration. De regering beschuldigt de maat schappij ervan te proberen de verkoop van staal en staalprodukten te monopo De regering wil gedurende een periode van tien jaar verbieden op voet van we derkerigheid transacties af te sluiten. US Steel is het grootste Amerikaanse staalbedrijf. Volgens procedure-generaal John N. Mitchel sluit US Steel met ver scheidene leveranciers transacties af op basis van wederkerigheid en dit is een schending van de Sherman anti-trust ULTRAVIOLETTE STRALEN DOEN HUID KRIMPEN Terwijl dit artikel geschreven wordt regent het pijpestelen. Onvermijdelijk begint men dan rond deze periode van 'l jaar te mijmeren over de komende vakantie aan zonnige stranden. Som migen hebben hun koffers reeds ge pakt en de laatste voorbereidingen getroffen voor een juni-vakantie bui ten het drukke hoogseizoen. De trek^ naar de zon wordt ieder jaar nog in tenser. We worden meer en meer een volk van zonaanbidders. Hel is goed ook op dit gebied niet in overdrijvin gen te vallen en alles met een zekere maat te doen. Goede wijn wordt toch ook niet in één keer naar binnen gc- zwclgd. Het is jammer dat men soms een flink gedeelte van zijn vakan tie vergalt door onoordeelkundig zon nebaden. Daarom enkele losse raad gevingen die nuttig kunnnen zijn. Bruin worden in twee dagen is onmo- lijk. Men moet er de lijd voor nemen. De pigmentatie van de huid onder in vloed van de ultra-violetstralen van de zon kan men onmogelijk forceren Wil men dit toch doen dan bereikt men het tegenovergestelde doel. Vlug ger dan men verwacht is men getrak teerd op een flinke zonnebrand. Vooral in 't voorjaar als de ultra-violetstralen sterk zijn, wordt menige zonnebader er door verrast. De blootgestelde huid wordt rood en begint pijnlijk te jeu ken. Soms ontstaat afschilfering van de aangetaste huid. Tijdens het gene zingsproces ontstaan af en toe pig- mentvlekken die definitief kunnen blijven. Ook ecxeem en blaasvorming, die ook bij genezing pigmentvlekken kunnen geven, ziet men niet zelden op treden. Dit alles is meer dan voldoen de om menig nachtje wakker te liggen. Het enthousiasme van de eerste da gen ligt aan de wortel van de meeste misère. Met een melkwit velletje stap pen de meeste van ons uit de auto of het vliegtuig om onmiddellijk uren op', het strand te liggen. De bedoeling is -zo vlug mogelijk te bruinen. Het resjultaat is echter bakken en niet bruinen. heid geboden. De eerste dag is een kleine dosis zon voldoende, verdeeld over de ganse dag, driemaal oen tien tal minuten, telkens gevolgd door een zwempartijtje om de huid af te koe len. De volgende dagen mag men de dosis geleidelijk opvoeren rekening houdend met de individuele gevoelig heid van de huid. Sommige personen vormen nu eenmaal veel vlugger pig ment dan anderen. Zwartharigen brui nen over het algemeen zeer gemakke lijk terwijl blondines en roodharigen daar soms veel moeilijkheden mee hebben. Dit is echter geen reden om bij dc pakken neer te zitten en zijn vakantie als mislukt te beschouwen. Vergeten we niet dat de mode van het zich G'leidelijk V ral wanne. laten bruinen slechts de laatste de cennia tot bloei is gekomen en dan nog slechts in een beperkt aantal lan den. Zuidelijke volken ontvluchten de zon en wellicht met reden. Alhoewel ons organisme vooral voor en na een lange winter 'n flinke dosis zon kan gebruiken moeten we toch niet verge ten dat er ook nadelen aan kunnen verbonden zijn. Overmatige ultra-violetstralen doen de huid uitdrogen en vroegtijdig rimpe len. Dit is te wijten aan het opkrullen van de vezels die de elasticiteit en de veerkracht aan de huid verlenen. Den ken we in dit verband maar eens aan de verweerde gezichten van de mees te landbouwers. Ook is het bekend dat personen die veel aan het zonlicht blootstaan duidelijk meer kans heb ben om een huidkanker te krijgen. Longpatiënten en zelfs genezen long- tuberculozepatiënten, moeten de zon mijden daar een overvloedige bestra ling steeds het gevaar voor een moge lijke opleving van de ziekte inhoudt. Voor zover het ons bekend is bestaan er geen crèmes of zalven die het brui nen versnellen. Wel bestaan er pro- dukten die de zonnestralen zodanig filteren dat vooral de juiste ultra-vio letstralen doordringen tot de huid ter wijl de andere tegengehouden wor den. Aan merken ontbreekt het niet., Degenen die niet tegen 't gebruik van een vettig produkt opzien zouden we aanraden oens gewone olijfolie te ge bruiken. Het is een natuurlijk pro dukt dat de Italianen veelvuldig ge bruiken. Zonnesteek Het is steeds aan te raden gedurende het zonnebaden het hoofd bedekt te houden (voor longpatiënten tevens de borstkas). Doet men dit niet dan kan men zeer onaangenaam verrast wor den door een zonnesteek. Dit bestaat in een ontregelen van het tempera- tuurcentrum in dc hersenen onder in vloed van de warmtestralen van het zonlicht. Behalve een stijging van de temperatuur, gaat een zonnesteek ook gepaard met min of meer uitgespro ken prikkelingsverschijnselen van de hersenvliezen. Misselijkheid, duizelig heid, braakneigingen en zelfs braken zijn hiervan de voornaamste sympto- Sproeten Dit zijn aangeboren gepigmenteerde vlekjes die uitwendig worden onder invloed van de zonnestralen en ge woonlijk gelokaliseerd zijn in het aan gezicht en ledematen. Personen die gezegend zijn met sproeten (ephelie- den) hebben de keuze: ofwel zonne baden nemen en vol komen staan met sproeten ofwel zoveel mogelijk de zon vermijden waardoor de vlekjes soms wel eens verdwijnen. Tenslotte nog een laatste tip. Wanneer u naar het zuiden gaat moet u zich een degelijke zonnebril aanschaffen. Niet alleen aanschaffen maar hem ook goed gebruiken, d.w.z. hem op zetten in de zon en hem afzetten wanneer er geen zon is. De raadge ving is zo simpel dat we aarzelen om hem neer te schrijven. Nochtans, let eens op hoeveel personen op het strand zitten zonder zonnebril en hem 's avonds in de licht-gedempte bar van het hotel opzetten Dr. Ickx Rijk smuseum (Van eten onzer verslaggers) DEN HAAG „Ik wük niet voor chantage". Met deze kernachtige uit spraak gaf mr. Klompé (C.R.M.) gister avond aan, waarom z(j niet heeft willen voldoen aan de eis van de kunstenaars/ bezetters van het rijksmuseum in Am sterdam om daar te komen praten. De bezetting van de Nachtwachtzaal van het Rijksmuseum was een bijzonder onjuiste methode, waarmee deze kunste naars hun eigen zaak geschaad hebben, aldus de minister: „Ik kan die methode ST.-MICHIELSGESTEL (ANP) Tij dens een voorstelling van het circus Boltini in St.-Michielsgestel is gister avond een Tsjechisch echtpaar, dat on der de naam de Mazrekcs als lucht acrobaten optrad, omlaag gestort en ernstig gewond geraakt. Het echtpaar is naar een ziekenhuis gebracht. Er be staat geen levensgevaar. De voorstel ling ging gewoon door. De 40-jarige Bohumel Mrazek hing tijdens de uitvoering van het nummer op elf meter hoogte aan de trapeze ter wijl zijn vrouw, de 33-jarige Villema Mrazek-Mrazokava. enkele meters la ger aan een dubbel koord hing. dat zich moest ontvouwen, waarna zij tot vrijwel de begane grond omlaag zou schieten. Door de schok van haar val schoot echter de gehele trapeze los waardoor beiden met een smak tegen de grond sloegen. De man kreeg een bekkenfractuur, een gebroken pols en een hoofdwond, de vrouw een gebroken pols en vermoede lijk een hersenschudding. Zij klaagde over pijn in de rug. Onder het publiek realiseerden velen zich niet terstond dat er iets mis gegaan was. zodat het vrij rustig bleef. Omdat het circus Boltini gaat optreden in Tilburg zijn de beide gewonden naar een ziekenhuis in deze gemeente vervoerd. niet aanvaarden". Zij zei uit 'het hele land brieven, telegrammen en telefoontjes te hebben ontvangen van Nederlanders, die haar met bittere verwijten overlaad den. omdat zij de politie niet- terstond had laten ingrijpen. Minister Klompé is niet van plan om een aanklacht tegen de be zetters in te dienen. „Maar ik behoud me alle rechten voor voor het geval zoiets nog eens gebeuren zou", aldus de minis ter. „Er zijn grenzen aan de wijze, waar op men omgaat met onze cultuurgoederen. Ik'heb de dag van de bezetting een be roerde dag gehad. Er waren niet alleen kunstenaars bij betrokken. De zaak kon zich gemakkelijk uitbreiden. Men wist volstrekt niet wat er allemaal gebeuren kon. De ervaring is Immers, dat demon straties vaak rustig beginnen, maar tegen de wil van de organisatoren in door het binnendringen van andere elementen vol komen ontaarden en uit de hand lopen. Dat hebben we in Nederland intussen toch wel geleerd", aldus minister Klom pé. De minister zei. dat aan de betrokke nen reeds geruime tijd voor de bezetting voldoende bekend was. dat zij tot een ge sprek met de beeldende kunstenaars en hun federatie bereid was. Zij had ze reeds naar Den Haag uitgenodigd, maar toonde zich later ook bereid om „ergens in Am sterdam-' te komen praten. Daar is men niet op ingegaan. Vandaag is in ieder geval een bespreking tussen de minister en de afdeling algemene zaken van de Raad voor de Kunst, waar het gehele scala van de problemen en wensen van de kunstenaars aan de orde zal kunnen komen. Minister Klompé wilde gisteravond niet te ver vooruitlopen op hetgeen zij in het gesprek naar voren zal brengen. „Ik heb wel degelijk begrip voor de kunste naars. Diep in mijn hart heb ik ver wantschap met hun onbehagen", aldus de minister. Zij wees daarbij op het ka rakter van onze huidige samenleving, waarin kunstenaars hot. gevoel krijgen, dat er voor hen nauwelijks plaats is. Het is juist de taak van mijn departement om de samenleving ook op liet gebied van cultuur, sport en recreatie tot ontplooi- ling te brengen. CRM is daarom juist het departement van de toekomst, aldus mi nister Klompé. De minister zei. dat er goed met elkaar gepraat moet worden om tot concrete re sultaten te komen. Men moet o.a. weten wat er precies wordt bedoeld met de nieu we eis om medebeslissingsrecht te bezit ten. De kunstenaars hebben onder meer grote bezwaren tegen de Raad voor de Kunst, waarin zij overigens zelf hun eigen mensen benoemen, die zelfs de meerderheid vormen en daardoor bijzon dere invloed hebben op allerlei zaken. De minister erkende wel niet altijd alle adviezen van de raad te kunnen opvolgen, veelal ook vanwege de financiële conse quenties die eraan verbonden zijn. Zij herhaalde dat de problematiek van de kunstenaars niet alleen een kwestie van geld is. maar vooral een van. onvrede met de huidige samenleving. „We dienen vol doende leeftimimte te geven aan de kunst in onze samenleving, anders zitten we in een dorre woestenijaldus de minister Rita Reys en Pim Jacobs terug uit Ver. Staten SCHIPHOL (ANP). Vergezeld van haar echtgenoot en begeleider Pim Ja cobs is Rita Reys gisteren op Schiphol teruggekeerd uit de V.S., waar zü op trad op de beide slotavonden van het jubileum Jazz Festival in New Orleans. „De 2500 iman publiek en 'de pers waren bijzonder verrast", aldus Rita Reys, die als enige Europese jazz zangeres naar dit festival uit uitge nodigd. Vergenoegd toonde zij een lo- Scholieren- organisatie stopt met landelijke activiteiten (Van o e correspondent) Times waarin haar stijl „verrassend individualistisch" werd genoemd en waarin betreurd werd dat haar optreden van zo'n korte duur was geweest. Rita Reys, behalve door Pim Jacobs aan de piano, werd begeleid door een Amerikaans combo onder leiding van Clark Terry is voor volgend jaar weer naar New Orleans uitgenodigd en ook de New Orleans naar 't jazzfestival optreden is een t afgelopen zondag Newport. Van haar ■film gemaakt ,die Amerika te zien tevens zal er in Amerika en Nederland in september een plaat van worden uitgebracht. In oktober gaat het „jazz-echtpaar" weer naar Ame rika op een grote tournee, maar waar dan precies opgetreden zal worden is nog niet bekend. (ADVERTENTIE) VOOR BABY'S HUIDJE SITTARD Op een gisteravond ln Sittard gehouden seholierendiscussie-bij- eenkomst heeft Marja Oosterman. voor- zitater van de Scholierenbelangenorgani satie verklaard, dat de SBO niet lan ger zal optreden als landelijke vereni ging voor het ontketenen van scholieren acties. De SBO nieuwe stijl, zal zich bezig gaan houden met het verzamelen en geven van informaties, die op de democratisering van het onderwijs be trekking hebben. Dit is onder meer het gevolg van de opheffing, die volgens de gangmakers van deze groepen is voortgekomen uit een groot aantal tegenwerkingen en teleur stellingen bij pogingen het middelbaar onderwijs te democratiseren. Marja Oos terman schat het aantal overgebleven ac tiegroepen op zo'n 2V2 procent van het vroegere aantal. Ze was over dit grote aantal opheffingen diep teleurgesteld. Marja Oosterman: „Het primaire doel van de SBO is steeds geweest, het op gang brengen van de discussie en ik dacht, dat we daar wel in geslaagd waren. Overigens zullen de overgebleven actie groepen samen met de nieuw te forme ren groepen doorgaan met regionale SBO-activiteiten. C. Kleijn) PARIJS De campagne voor hel presidentschap van de vijf de republiek is gisteravond ge ëindigd. Het werd zo langza merhand welletjes en we begon nen er genoeg van te krijgen. Eerst twee volle weken voor de eerste ronde en daar nog eens week overheen voor de her stemming. Jacques Duclos voor vruchtbare aarde toen hij voor zondag liet parool uitgaf: men sen blijft thuis en gaat vissen POHER WEER NAAR VOORZITTERS STOEL slechte t zijn strakke gezicht Dte dagei er voor de kijkers naar de tele visie nog afwisseling in. Want toen waren er zeven kandidaten. Om Duchatel. de miljard air wegenbouwer, konden we lachen Want zonder het misschien zelf te willen speelde hij voor pias. Naar de soldaat Krivine. voor twee weken uit de Ikazerne van Verdun gehaald, keken we met grote nieuwsgierigheid, want hij was in mei vorig jaar. de man van de barricaden en als het aan hem lag stond Ie er morgen weer op. Bij het span DcferreMendes- France keken w© tneer naar Mend es dan naar Deferra, die „Is hij nu werkelijk lelijk.'zeiden de mensen tegen elkaar als ze het over Mend es France hadden. Inderdaad i> bij geen adonis, maar lelijke mensen hebben soms verdrualde mooie en goede ogen. En die heeft Mendes. Hij jongleerde een beetje teveel met cijfers en sta tistieken. die men wel op papier, maar niet zo gauw op de t.v. ver werkt. En hij moest wat meer lachen, Mendes France. Maar dat kon hij niet opbrengenAls fesson je vrouw pas dood is. verleert een eenzaam geworden man het lachen wel. een keek naar hem. Tachtig pet. was het volslagen met hem on eens, maar die 80 van de 100 zaten tooli geboeid te kijken en te luisteren, als hij sprak over Pompidou en Poher. één pot nat. allebeei met hetzelfde reactio naire sop overgoten, beider na men beginnen met een p. Petrus en Paul us. twee apostelen maat niet de ware apostelen, schoten we allemaal in een gulle lach. Op zijn mondje gevallen was Jacques om de dooie dood niet. Van al die zeven waren er de laatste week nog maar twee over en die begonnen we zo lang zamerhand van binnen en van buiten te kennen. Pompidou al tijd dood ernstig. Een strenge leraar voor de klas. met de grote wijsvinger af en toe drei gend omhoog. Dat begrepen we best: geen man om gekheid mee te maken, die had orde iu de klas. De studenten en de jon gens en meisjes van middelbare scholen moesten niet proberen 'oortaan hun leraren en pro- dwars te zitten want hij. Pompidou, er ook Apostelen Vertrouwen deden we hein niet helemaal want van autocraat tot democraat is een lange weg en dia legt men in een paar weken niet zomaar Maar goed: hij zei het met de hand op het hart, dat hij een democraat was geworden van het zuiverste water en waarom zou den. wij ons niet als goede christenen verblijden over een zondaar die zich bekeert? Als we naar Pompidou uitge keken waren schakelden we over op Poher. Niet te vergelij ken met die barse en ongenaak bare Pompidou. Pompidou sprak ons toe tegen de sombere ach tergrond van de vierde repu bliek. Crisis en nog eens crisis. Frankrijk op sleeptouw van de Amerikanen. Met een volks front en een communistische dictatuur in het verschiet. Beroerder kon het niet. als Po her wel en hij niet gekozen werd. Daarentegen was het bij Poher als die ons mei zijn brilletje op en brilletje af als een lieve oubollige grootvader toesprak alles rozengeur en maneschijn. "Changement!" Verandering!. Dat was zijn passe-partout. En dat hoorden we graag, want we hadden niet vadertje De Gaulle naar Ierland gestuurd om de zoon ln de zaak t* krijgen. Dust verandering op alle niveaus, hoog en laag. Weg met het ministerie van voorlichting oftewel propagan da. Weg met de inktkoelies bij radio en televisie. Weg met de ..Force de frappe". Weg met de dieven van staatsarchieven uit het Elysée. Hij. Poher. zou de geheime fondsen waarover hij als tijdelijk president van de vijfde republiek de vrije be schikking had. beter besteden dan aan geheime politie en knokploegen van het gaullisme. Hij trok zijn lade open en gaf uit dezelfde geheime fondsen zomaar 40 miljoen voor het Rode Kruis, de kankerbestrij ding en het wetenschappelijk medisch onderzoek. De duizend koppige menigte in het Parijse sportpaleis gaf het donderdag avond deswegen een grote ova tie: „Poher!", „poher!" Helaas was er behalve Pompi dou en Poher nog een andere propagandist in de vorm van een geheelonthouder zonder blauwe knoop. Om niet dood te gaan aan pest en cholera, waar mee Jacques Duclos ons de stui pen op het lijf joeg. liet 3u. mis schien wel 45 procent van het kiezerscorps zich bijtijds in enten en kondigden aan dat zij zondag zover mogelijk van die besmettelijke stembus vandaan zouden blijven. Pompidou, als hij dan 'toch president werd. moest een mini-president worden. Ze ven jaar lang. Maandag gaat Pompidou jui chend naar het Elysée. Zijn vrouw Claude wordt eerste dame van Frankrijk. Lachend keert Poher terug naar zijn voorat t- terstoel van de Senaat. „De werkelijke overwinnaar ben ik", zal hij zeggen. „Want Pompidou gaat in de komende zeven Jaar mijn program uitvoeren." Dat moeten we dan maai* hopen. Zien doen we het nog niet. Maagdenhuis Officier eist zes weken eel tegen wetenschappelijk medewerker AMSTERDAM (AP) Zes weken on voorwaardelijke gevangenisstraf heeft de officier van justitie bij de Amsterdamse politierechter gistermiddag geëist tegen de 28-jarige adjunct wetenschappelijk ambtenaar Huil) R„ die ten onrechte als student bleek te zijn gedagvaard in het proces tegen de bezetters van het Maag denhuis. De verdachte had burgemeester Sam- kalden als getuige willen doen horen, maai deze had, naar de heer R. zei, op zo'n korte termijn niet kunnen komen. De zaak tegen de heer R„ die verbonden is aan het internationaal instituut voor sociale geschiedenis, werd aangehouden tot woensdagochtend 25 juni. Het be roep dat verdachte op nietigheid der dagvaarding deed omdat niet ge- specifeerd w j hoe hij wederrech telijk was binnengedrongen in het Maagdenhuis, verwierp de politierech te. dat hij als wetenschappelijk ambte naar hot recht had om het Maagdenhuis binnen te gaan. Hij weigerde echter mee te delen hoe en wanneer hij naar binnen wilde weten om te kunnen beoordelen of weten om te kunnen beoordelen of hij hij hel recht daartoe had. De verdachte zei dat hij achter de bezetting stond. (ADVERTENTIE) i Bmïnt méten zonder zon beschermt |i tegen zonnebrand

Leidse Courant | 1969 | | pagina 5