PIET KETTENIS ZEGEVIERDE IN LAATSTE METERS Esther Ofarim solozangeres in VPRO s Transit'-theater Echt echtpaar Lutz als radioechtpaar Staken bij het onderwijs Van Stralen nieuwe leider wieier- zesdaagse PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT ZATERDAG 14 JUNI 1969 |AT WfE hebben niet de indmk, dat de groep Twentse leraren die om hun ongenoegen over de praktijk van de „mammoet" te demonstreren op de eer ste dag van het nieuwe schooljaar wil gaan staken, veel bijval zal krijgen. Om te beginnen heeft zo*n staking wei nig te betekenen. De eerste schooldag staken kan zeer wel betekenen dat nie mand iets van de staking merken zal. De handeling wordt daardoor louter sym bolisch. Bovendien kan van deze symbo lische daad het gevolg zijn, dat leerlin gen minder om de inzet van de daad dan vanwege de overweging dat zij ook eens in verzet kunnen gaan gaan me nen het gegeven voorbeeld te moeten na volgen. Op een ander onderwijsniveau is gebleken, dat men dan wel weet waar iets begint, maar nooit waar het eindigen zal. DOVENDIEN hebben we de indruk, dat, wanneer men vanuit een onder wijs met 'n drukmiddel gaat werken, men precies moet weten wat op dit moment de hoogste urgentie heeft. De Twent se leraren hebben gelijk met hun motief, dat de „mammoet" in de praktijk zwaar tegenvalt en dat de onderwijsautoritei- ten soms meer met circulaires regeren dan met een goed-overwogen beleid. Maar wat nu gedaan zou moeten wor den om aan alle gerechtvaardigde klach ten tegemoet te komen, is financieel on haalbaar; zeker wanneer men die klach ten op hun gewicht naweegt en vergelijkt men bepaalde zeer urgente wensen van andere onderwijsniveaus: de lagere scho len in de eerste plaats. Meer heil zien we in een krachti; maar duidelijk gesprek van hf voortgezet onderwijs met de minister en zijn staatssecretaris waarbij dan de tot nog toe zwaar gewogen inzichten van de ambtenarij buiten beschouwing worden gelaten. Duidelijk moet dit ge sprek dan in zoverre zijn, dat de lera- renvertegenwoordigers een onderscheid maken tussen wat hoogst urgent en ge woon urgent is. Daarna kan dan, bij een onbevredi- gende afloop van het overleg, geprobeerd worden de Kamerfracties ervoor te nen bepaalde beslissingen politiek af te dwingen. Tegen welke tegenstand var regeringszijde dan ook! Tot nog toe stel len Kamerleden te veel vragen en druk ken zij op punten die dat verdienen weinig door. Maar ook dan juist moet het onderwijs de belangrijke punten waarvoor strijden wil, tegen elkaar afwegen in redelijkheid.en zonder voorkeur eigen hobbies, vaststellen, wat voor goed onderwijs het belangrijkste is. Te veel risico's T)E vraag waarop we, na een bterouw- baar onderzoek, graag het antwoord gegeven zouden zien, is hoe het komt dat de laatste jaren in toenemende mate be richten voorkomen, dat er op medisch terrein fouten worden gemaakt door latigheid. Door huisartsen die weigeren naar een patient te komen kijken, door geneeskundige diensten die zich op kri tieke momenten meer door reglementen en vluchtige inzichten laten leiden dan door een juist verantwoordelijkheidsge- Het kan zijn, dat dit aantal inciden ten vroeger absoluut of relatief even groot was, maar dat nu de voorlichting erover ruimer is. Het kan ook zijn, dat de tijdgeest in de medische sector een soort van ambtelijke geest aan het kweken is, waardoor op kritieke momenten af schuwelijke vergissingen worden ge- Aan een neiging bij sommige artsen en medische hulpkrachten om niet na elk telefoontje gehoor te geven aan een oproep, is natuurlijk ook debet het be treurenswaardig verschijnsel, dat er mensen zijn die zonder een reële nood zaak een beroep doen op medische bij stand. Wat hun eigen vaste patiënten betreft kunnen met name huisartsen hiervan wel een boekje open doen. Daar worden dan ook meestal geen ongeluk ken.gemaakt. De grote moeilijkheid schuilt op hef terrein van de nacht- en weekenddien- sten. Onze indruk is dan ook, dat de be oordelingsfouten die hier door medici gemaakt worden, langzamerhand tot de overtuiging moeten leiden dat óf de orga nisatie ervan hiaten heeft óf dat enkele artsen te gemakkelijk ervan uitgaan, dat geheel overbodig een beroep gedaan wordt op hun aanwezigheid. Minstens even noodlottig zijn son gevolgen van vergissingen of competen- tie-hobbies van geneeskundige diensten. Zelfs wanneer maar de helft van de be richten en reportages welke hierover de openbaarheid komen waar is, vinden we dat er aanleiding is voor de heid tot een krachtiger beleid op dit terrein. Alleen al het feit dat deze dienstverlening in vele steden streken uitstekend functioneert, bewijst dat het hier gaat om fouten die met goe de wil en gezond verstand te verbete- Een arts die na een telefonische op roep zich te snel laat leiden door de ge dachte dat het wel weer eens om een on nodig consult zou kunnen gaan, medi sche diensten die zich meer interesseren voor de plaats waar iets gebeurd is dan om de mensenlevens die erbij op het spel kunnen staan, zijn niet minder in zuim dan fouten welke bij een operatie door onzorgvuldigheid of een verkeerde beoordeling worden gemaakt. Want de risico's welke deze artsen en diensten maken, zijn ontoelaatbaar groot. DEN HAAG In een wedstrijd over 80 kilometer op de Bouwlustlaan en omlig gende straten, die als vüfde etappe gold voor de wieleravondzesdaagse, heeft Piet Kettenis gisteren getoond nog steeds tot formidabele prestaties in staat te zijn. Na een spannende eindspurt vloog de populaire Hagenaar met een voorsprong van slechts enkele centimeters op Herman Gorter en Piet van Stralen over de eind streep. Ondanks het minimale verschil bestond geen enkele twijfel aan zijn zege. Meer moeite had het team van juryleden om eenstemmigheid te bereiken over de volgorde van de daarna komende renners. Dat was ook wel begrijpelijk. Geslaagde en mislukte uitlooppogingen hadden elkaar in snel tempo opgevolgd, wat de strijd wel bijzonder spectaculair maar ook minder overzichtelijk maakte. Daarbij kwamen helaas ook nog enige valpartijen, die de situatie sterk beïn vloedden en vooral de valpartij, die vijf tien ronden voor het einde plaatsvond betekende voor enige favorieten een aan zienlijke wijziging van de eerst zo gun stige vooruitzichten. Van der Burg, die in gezelschap van Ronden Luxemburg en Zwitserland BETTEMBOURG Dc Nederlandse wielrenner Evert Dolman heeft gisteren de eerste etappe van dc Ronde van Lu xemburg gewonnen. Hij legde de 159 km van Luxemburg naar Bcttcmbourg af in 3 uur 55 min. 30 sec. Harry van Leeuwen, S. van Dongen A. Wouters al zijn krachten had inge spannen om een beslissende voorsprong te forceren, had een betere beloning ver diend dan de onzachte aanraking met de straatstenen, die hem vele seconden kost te. Van de kopgroep van twaalf renners handhaafden slechts Piet Kettenis, Her man Gorter en Piet van Stralen hun voorsprong van een gehele ronde. De overigen konden na dit incident nog slechts hopen op een eervolle positie ach ter dit drietal. Volle minuut Piet Kettenis (80 km in 2 uur 2 min, 18 sec) werd pas tijdens de laatste meters bekend, H. Gorter werd tweede, P. van Stralen arriveerde als der de aan het eindpunt. De voorsprong op de overige renners bedroeg toen nog een volle minuut, wat een bonificatie van zes extra-punten voor het totaalklasse ment opleverde. Mede hierdoor kon Van Stralen zijn concurrent Guus Zantingh verdringen als leidei'. Na enige discussies werd als verder resul taat bekend gemaakt: 4. A. Wouters (Zun- dert), 5. M. Bertou (Den Haag). 6. S. van Dongen (Middelharnis). 7. G. Zantingh (Aals meer). 8. C. Schijff (Rijnsburg). 9. C. Bmlt (Rotterdam) en 10. W. Luppers (Purmerend). In het algemeen puntenklassement werd de volgorde: 1. P. van Stralen (77 punten). 2. C. Zantingh (70 pnt.). 3. H. Gorter (62 pnl.). -1. P. Kettenis (57 pnt.), 5. W. Luppers (54 pnl en 6. A. Wouters (48 pnt.). De uitslag van de eerste etappe 1. Dolman (Ned.) 3 u. 55 mi dezelfde tijd, 2. Zoontjes Van der Flaes (Belg.). 4. Schutz (Luxa), 5. Bellone (Fr.), 6. Schleek (Lux.), 7. Post (Ned.); op 2.12 8. Wright (GB), 9. Karstens (Ned.), 10. Leman (Belg.). Het tweede gedeelte van de eerste etappe, een ploegentijdrit over 34.2 km, werd gewonnen door Willem II-Gazelle voor Flandria, Molteni, Caballero en Frimatic. De Italiaan Ambrogio Portalupi won gisteren de tweede etappe van de Ronde van Zwitserland, over 193 km van Brugg naar Binningen. Portalupi, die in 1966 de Ronde van Zwitserland won, reed de afstand in 5 uur 5 min. 57 sec. Zevenen veertig seconden na de winnaar kwam het grote peloton over de eindstreep. Vanavond wordt ln Poeldijk de zesde i ju scv i,aatste e,appe gereden, aanvang 19 uur. I (Ned.)*^! i wedstr'JP wordt voorafgegaan nieuwelingen het s De uitslag van de tweedi 1. Portalupi (It.) 5 u. fi 2. Van Rljekegehem (Belg. sen (Ned.), 4. Rodriguez (fap.j, (Belg.). 6. Gombert (W.-Dld). Vervolgens het grote pelotoi i Rljckeghem. etappe luidt: Alger Portalupi 9.29.04. 2. ex aequo: Veertien ploegen voor Tour PARIJS De organisatoren van de Ronde van Frankrijk hebben gisteren in Parijs de namen bekend gemaakt van de veertien extra-sportieve mer kenploegen. die zullen deelnemen aan de Tour, die op 28 juni in Ronbaix begint. Nederland zal vertegenwoor digd zyn door Willem II-Gazelle. De namen van de ploegen zün: Frankrük: BIC, Frimatic, Viva de Grl- baldy, Mercier BP, Peugeot BP en Sonolor-Lejnne: Belgic: Faema, Flan- dria-Declerck, Mann-Grundig; Italië: Filotex, Molteni en Salvarani: Spanje: Fagor en KAS; Nederland: Willem II- Gazelle. In het VPRO-„Transit"-theater treedt vanavond de eens zo geliefde Esther Ofarim op. Eens geliefd, want sinds zij artistiek gezien brak met haar wederhelft, Abraham, heeft zij de gunst van het publiek voor een groot gedeelte verloren. Vijfendertig minuten lang probeert zij vanavond te bewijzen, dat de solostatus haar goed afgaat. Eerder op de avond heeft presentatrice Merel Laseur een interview met Esther, waarin de puntjes op de i gezet zullen worden. Esther Ofarim wordt begeleid door Ingo Cramer, gitaar; Henry Klu- vers, fluit en saxofoon: Jan Hollestelle, gitaar; RichardPullyn, trombone en Kees Kranenburg, drums. De regie is in handen van Rob Tauber. (Nederland I - 22.20 uur) NCRV- programma over een doofstom zigeunermeisje ,,Wie de haver verdient' De documentaire „Wie de haver ver dientis een produkt van de Ame rikaanse educatieve televisie. Onder werp van de documentaire: de uitbui ting van negers in Long Island tijdens het binnenhalen van de oogst. Het werk bestaat uit het rooien van aardappels. Van het magere loontje, dat ze daarvoor ontvangen gaat weer een groot deel af voor het slechte eten en de meer dan erbarmelijke huisves ting. In deze documentaire wordt een beeld gegeven hoe deze negers door de boeren, ronselaars en ploegleiders worden uitgebuit. Een van die ronse laars is Andrew Anderson, die na de uitzending van dezeadocumentaireain de Verenigde Staten geen mensen meer kon vinden, die met hem in zee wilden (Nederland I16.27 uur, zondag), „Einer ivird gewinnen De N.O.S.-televisie zendt morgenmid dag weer de internationale quiz „Einer wird gewinnen" onder leiding van Hans Joachim Kulenkampff uit, waar aan zoals steeds acht vertegenwoordi gers van acht verschillende landen deelnemen. De winnaar mag 4000 mark meenemen, die in het bekende koffer tje zitten. Daarnaast vallen nog enige prijzen te behalen. Verdere medewer king wordt verleend door Thomas Pal mer, het Trio Athénee en het dansor- kest van de Norddeutscher Rundfunk. (Nederland I16.27 uur). .I)e taal der dieren" Russische geleerden hebben in sa menwerking met vele andere weten schappelijke instituten een film sa mengesteld over de wijze, waarop die- GRAND PRIX ZANDVOORT Dertien coureurs gecontracteerd HAARLEM Vrijwel alle coureurs 'an naam zullen zaterdag 21 juni star ten in de Grote Prijs van Nederland, die op het circuit van Zandvoort wordt ge houden. Het is de vierde wedstrijd in de competitie om het wereldkampioenschap er coureurs formule I renwagens. De edstrijd gaat ook over 90 ronden (377,4 km). Dertien coureurs zijn reeds gecontrac teerd: Bruce McLaren en Denis Hulme (beiden Nieuw-Zeeland) met McLaren- Ford; Graham Hill (G-B) en Jochen Rindt (Oost.) met Lotus-Ford; Jackie Stewart (G-B) en Jean Pierre Beltoise (Fr.) met Matra-Ford; Chris Amon NieUw-Zeeland) met Ferrari; John Surtees en Jack Oliver (beiden G-B) met BRM; Jack Brabham (Austr.) en Jackie Ickx (Belg) met Brab- ham-Ford; Jo Siffert (Zwits.) met Lotus- Ford; Piers Courage (G-B) met Brabham. Er worden nog onderhandelingen ge voerd met de Brit Vic Elford. de Zweed 'oakim Bonnier, de Zwitser Silvio Moser :n de Mexicaan Pedro Rodriguez. Spassky nog een half punt -MOSKOU De wereldtitel schaken komt voor uitdager Boris Spassky steeds dichterbij. Gisteren eindigde de 22e par ty nit zijn tweekamp met wereldkam pioen Tigran Petrosjan na 32 zetten in remise. Spassky leidt nn, met nog slechts twee partyen te spelen, met 12—10. Iiy heeft dus nog slechts een remise nodig zich wereldkampioen te mogen :3—e2. DdHd6 19. Tdl—d2. Tf8—d8 20. 1. DdG— e7 21. Pe2—f4. Le6—f7 22. Lg2-h3. TC8-C? 23. Lh3-f5. g7-g5 24. Pf4-e2. b2b3. a7—a5. —f6 30. Df3xf6ï, Kg7xl VAN DEN OEVER EN ARDESCH TEKENDEN DEN HAAG. Jan v. d. Oever en Henny Ardesch, die by ADO hun con tract niet hadden verlengd Ardesch wilde een dag tevoren op de transfer- lüst hebben gisteren toch hun hand tekening gezet. De eredivisieclub GVAV heeft de 18- jarige Wubbie Smeins, linksbuiten van WW uit Winschoten, gecontracteerd. Lacroix is van Veendam (le divisie) overgegaan naar Heerenveen (2e divisie). Vitesse contracteerde Jopie Heineman (linkerverdediger) van het B-team van Ajax en de centrale verdediger Nico Kesselaar van Haarlem-B voor een koopje: twaalfduizend gulden voor de ren met elkaar „spreken". Immers ook dieren kunnen zich met elkaar staan, al is dat dan niet in een taal woorden en zinnen. Men kan eerder spreken van signalen, die alle een ei gen betekenis hebben en zeker niet al leen waarneembaar zijn via het gehoor. In de kleurenfilm „De taal der dieren" kan men onder meer zien en horen hoe mieren, apen, dolfijnen, bijen, vissen en kippen „spreken". (Nederland II 19.05 uur, zondag) Antonia Singla" In „Antonita Singla" wordt het ware levensverhaal verteld van een doofstom en in grote armoede opgegroeid zigeu nermeisje, dat thans als de wereldbe roemde danseres Antonita Singla door het leven gaat. In de achterbuurten van Het klassieke politieverhaal begint met „het ïyk" op de eerste pagina en geeft „de onthulling" pas in de laatste regels prüs. Tussendoor is een knappe detec tive een boek lang bezig geweest ge gevens te verzamelen over alle perso nages, allemaal verdacht-op-een-na. De dader is die ene. Marten Treffen deed het gisteren in de eerste «af levering van de serie die N.C.R.V. en K.R.O. samen gaan uitbrengen anders. Hy vertelde het verhaal van twee kanten uit. zowel van de daders als van de politie. Dat is eigenlijk veel minder aardig. Omdat we weten dat commissaris Bos een knappe commissaris is die het zaakje wel klaren zal is er eigenlijk geen moment werkelijke spanning. Omdat ditmaal nogal wat toevallig heden waren ingebouwd, benevens een tipgever, dat die Bos niet eens een knappe commissaris behoeven te zijn; had een kind dit varkentje kunnen De opvoering maakte de indruk in- haast te zün geschied. De hoofdrollen „zaten" nog niet goed. in het bywerk werd soms ongelooflik gestunteld. Waardoor wc regisseur Paul Pouwels voorlopig alleen maar kunnen pryzen om de wyze waarop hij op Amsterdam se locatie filmde. Dat is nog niet veel- Hopen maar dat de volgende „Tref fers" er beter zullen uitzien. Voor het overige kwam de N.C.R.V. met een avond die er zijn mocht. Fan fan leek een programma waarmee de tieners best de zomer kunnen door komen. Hier en Nu .was bepaald voor- treffelqk met drie actuele onderwer pen van eigen hand. waarbij prof. I. A. Diepenhorsts commentaar op de Maag- denhuisvonnissen ons deugd deed om- ingedurfd w irdeel .aak te komen. De kar van Farce Majeure was van Weynand Grazen. We zagen hem gis teren in vlammen opgaan, maar er komt een andere piano dus hopen we maar op een tijdeiyk (vakantie-) af scheid. Tussendoor de Zwitserse Mon- treuxshow die ons wel een roos waar dig leek. al leek „goud" ons te hoog beloond nadat we al kennis konden nc- Barcelona leidde Antonita een volledig afgezonderd leven. Alles ging aan haar voorbij, omdat zij niets kon horen. Al leen de tonen van een gitaar doorbra ken af en toe de eeuwige stilte om haar heen. In haar dromen zag zij zichzelf echter- als danseres. Haar vriend, de gitarist Ramon, bracht haar in contact met een bevriende chirurg. De operatie die kort daarop volgde had succes. Een het duurde niet lang of zij danste voor de eerste keer voor de zigeuners en haar dans werd het hoogtepunt var (Nederland II 20.15 uur zondag) „Studio-Sport" In het programma „Studio-Sport zal, wijzigingen voorbehouden, aan dacht worden besteed aan de volgende sportevenementen: de 24-uurs race van Le Mans; de internationale roeiwed- strijden in Ratzeburg; de 3-landen- zwemwedstrijd Nederland-Gr.-Brittan- nië-West-Duitsland in Groningen; de Europese kampioenschappen voor 5-ja- rige paarden op Duindigt; de Europe se kampioenschappen trampoline-sprin gen in Parijs; de int. motorcross Grand Prix 250 cc in Makkinga. (Nederland I 19.30 uur, zondag) „Langs de lijn" In „Langs de lijn" wordt verslag ge daan van: de paardenkoersen op Duin digt: de voetbalwedstrijden AFC Drachten en Roermond-De Musschen om het amateurkampioenschap van Ned.: de wegraces in Zandvoort (motorsport); de 24-üurs race in Oss; de kano-drie- landen-wedstrijd Nederland - Polen - België in Eefde. (Hilversum I 14.30 uur, zondag) NEDERLAND I STER (Reclameuitzendingen om 18.56, 19.03, 19.56, 20.16 NOS •18.50 uur: Pluimpje 19.00 uur: Nieuws in het kort VPRO 19.07 uur: Later. jongerenprogramma 20.00 uur: Journaal (NOS) 20.20 uur: Merel Laseur inter viewt Esther Ofarim 20.30 uur: Wereld op wielen, automobilistenprogr. NEDERLAND I NOS 15.30 uur: Nieuws in het kort 15.32 uur: Weekjournaal voor gehoorgestoorden 15.55 uur: V erkeersinf ormat ie 16.00 uur: De droogste woestijn van de wereld •16.25 uur: Einer wird gewinnen, •18.55 uur: Pluimpje 19.00 uur: Woord voor woord (CVK'IKOR) 21.00 uur: Telegenerell, persiflages 21.35 uur: Onaantastbaar, t.v.-serie •22.20 uur: Esther Ofarim, chansonprogramma 22.55 uur: Journaal (NOS) NEDERLAND II STER (Reclameuitzendingcn o 18.56, 19.56. 20.16 uu NOS •18.50 uur: Pluimpje 19.00 uur: Nieuws in het kort 19.05 uur: Vertegenwoordiger CVK/IKOR) 19.30 uur: Studio-Sport 20.30 uur: Journaal AVRO •20.35 uur: El huésped del sevillano, opera 22.00 uur: Kunstgrepen 22.25 uur: Journaal (NOS) NEDERLAND II NOS •18.55 uur: Pluimpje 19.03 uur: Scala, magazine KRO 19.30 uur: Mijn broer en i 20.00 uur: Journaal (NOS) 20.20 uur: Wat nu grote mar t.v.-serie 21.17 uur: Wie de haver verdient, documentaire Brandpunt buitenspel, sportprogramma 22.50 uur: Evangelie 22.55 uur: Journaal (NOS) 19.00 uur: Nieuws in het kort NCRV •19.05 uur: De taal der dieren, reportage •20.05 uur: Kyk eens om je heen, bij belliederen •21.05 uur: Een Victoriaanse vrouw, t.v.-serie (slot) 21.50 uur: Hier en nu. actualiteitenrubriek 22.00 uur: Evangelie 22.10 uur: Journaal (NOS) De met aangegeven programma's zijn kleurentelevisieprogramma's RADIO PROGRAMMA HILVERSUM I (402 m) KRO: 18.19 Ui1 zending van de Politieke Partij Radikalei 18.30 Nieuws. 18.41 Actualiteiten. 19.00 Sterec De Springplank: jonge artiesten met orkes tbegeleiding. 19.30 Sjook: jongerenprogrammi (Stereo). 20.00 In antwoord op uw schrijver verzpekplatenprogramma. 21.55 Reportag motorrace te Oss. 22.00 Troubadour: luistei liedjes. 22.25 Overweging. 22.30 Nieuws. 22.' Mededelingen. 22.45 Op slag van zondaj •en. 23.55—24.00 Nieuws. HILVERSUM II (298 m) V. Iieuws. 18.11 Commentaar op h frlolichte muziek. 18.45 Stereo ers: platennieuws. 19.30 Nieuws, eo: Licht ensemble. 20.00 Akk< 19.35 Sle- licht ge- Stereo: Ne- Amerikat .45 Stereo: Vioolreeltal (gr.): k 22 00 Stereo: Pianorecital muziek. 22.30 Nieuws. 22.4C eren: licht platenprogramma Taaiwen ken. 18.55 Zang. 19.00 Niei ËfeÜo NieS 22] 15 Muziekfocus (23.00—23.11 8.10 Reportage 2 Badinerie: oude 9.15 Impromptu: „Scala" De sportrubriek van het programma „Scala" bevat korte reportages van de 24-uurs race van Le Mans. de honkbal wedstrijd Storks-Sparta en 9e atletiek wedstrijden om de gouden spike. (Nederland I 19.03 uur) Tv Feijenoord- PSV onzeker ROTTERDAM (ANP) In aansluiting op de door de K.R.O. gedane medede lingen als zou een gedeelte van de bekerfinale tussen P.S.V. en Feijenoord op de televisie worden uitgezonden deelt het stadionbestuur mede dat bij het opmaken van de stand van de kaartverkoop vrijdagavond gebleken is dat het stadion by lange na niet is uit verkocht- Een tv-uitzending is dan ook zeer twijfelachtig geworden. loordhollands Philharmonisch Orkest en 1st: klassieke en moderne muz. (In de e plm. 15.10-15.30 jltureel klankbeeld; 7.00 Gereformeerde kerkdienst. (Vrijgem.) NCRV: 19.00 Nieui 19.07 Stereo: MusiCE uziek (gr). 19.30 Maat 19.45 Stereo: Engels iziek (gr). 20.11 mentale begeleiding: klas isseld met lichte n stereofans. 22.00 Nie :1e godsdienstige kroniek. 22.30 Nieuws. 22.40 Mededelin- Audio: muzikale informatie voor en liefhebbers. 23.30 De Presidents gen in Frankrijk, eventueel afgewis- SUM II (298 m) VARA8.00 :n socialistisch strijdlied. 8.13 Voor progr. (9.00 Sportmededelingen). 3.19 Radiojournaal. 13.35 Info: 1 Langs de lijn II: sportreport image. Dl. 3: De fagot. 20.00 Indruk n.a.v.: het symposion Omgaan met de dood. AVRO: 20.30 Stereo: Superclean Dreammachlne. 21.30 Internationale muzikale toeristenroute. 22.30 Nieuws. 22.40 Radiojournaal. 22.55 Stereo: 't Mag "geen naam hebben: lichte grammofoon- muziek. r gramma. 10.02 Juist op zondag. 11.00 Nieuws. 11.02 Muziek Mozaeïk. VARA: 12.00 Nieuws. 12.02 Met vriendelijke groeten....: verzoekpla- iprogramma. 13.00 Nieuws. 13.02 NAR: Ne- rlandse Artiesten Revue. N.O.S.: 14.00 luws. 14.02 Rome—Ankara—Madrid: pro gramma voor de gastarveiders. 15.00 Nieuws, ne-Ankara-Madrid: programma voor de (arbeiders. 15.00 Nieuws. 14.02 Rome-An- 2 Rabat-Athene-Warschau: progr. voor de en. 17.05-18.00 Popparty. IRUSSEL NED (324 m) 12.00 Licht muziek- rogramma. 13.00 Nieuws, weerbericht, me dedelingen, dagklapper en SOS-berichten voor de schippers. 13.20 Opera- en Belcantoprogr. iuws). 18.30 Katholiek- dienstige uitzending. 19.00 Nieuws t woord. 7.15 Badinerie: klas iws; 7.32 Actualiteiten; 7.50 Overweging; Nieuws). 8.30 Nieuws. 8.32 Vacantiettps. Voor de huisvrou' voor de huisvrouw: 9.35 Waterstandei S.: 10.00 De komende week in het n derlandse muziekleven, muzikale lozing. KR „zilvei pi'US wygei In dc Kloosterkerk aan het Haagse Lange Voorhout wordt zondag 22 juni (10.00 u) een cantatedienst gehouden. O.l.v. cantor-organist Gerard Akkerhuis Bachs cantate BWV 135 „Ach Herr. mich armen Sünder" uitgevoerd m.m.v. het Re- sidentie-Bachkoor. het Residentie-Bach- orkest en de solisten Paul Schotmans tenor, Henk Smit bas en Corrie van der Wel cembalo. Nora van der Flier exposeert van 21 juni t/m 10 juli pastels en schilderijen in Galerie Pulchi Studio, Lange Voorhout 15, Den Haag. De Academie Francaise heeft de Prijs voor Literatuur verleend aan Pierre Cas- car en de Prijs voor Poëzie aan Robert Saba tier. nieuwe presider 12.30 Nieuws; 12.41 Actualiteiten). 14.05 School radio. 14.30 Stereo: Pianorecital: moderne muziek. 14.50 Klavecimbel-recital: klassieke muziek. 15.00 Christelijk gereformeerde mid- dagdienst. N. O. S.: 15.39 Zoeklicht op Neder land: Informatie over Gelderland, afgewisseld met muziek. (16.00—16.02 Nieuws). Overheids voorlichting: 17.20 Het 100-jarig bestaan van het Surinaams burgerlijk wetboek. Spreker: mr. S. E. Werners. NCRV: 17.30 Voor de kleu ters. 17.45 Voor de jeugd. HILVERSUM II (298 m) - VARA: T OO Nieuws en ochtendgymnastiek. 7.20 Socialis tisch strijdlied. 7.23 Lichte grammofoonmu- ziek mei reportages. (7.30—7.35 Van de voor pagina.) VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nieuws en actualiteiten. 8.20 Lichte grammo- Tenor en piano. Licht, ensemble ie: Thon Raes. Plus- s 17.55 Mededelingen. tion: popmuziek. Met ingang van vanavond brengt de VARA-radio een nieuw programma voo microfoon waarin het echtpaar Simone Rooskens en Luc Lutz een radio-echtpaar vormen, dat voor het slapen gaan de dingen van alledag nog eens de revue passeren. De titel van dit late zaterdagavondprogramma luidt„Van twee kanten bekeken". De teksten voor dit veertiendaagse bedsermoen worden geschreven door Alexander Pola. In deze uitzending, die ook stereofonisch te besluisteren is, zullen de teksten worden afgewisseld met lichte grammofoor.muziek. „Van twee kanten bekeken" wordt geregisseerd door Gé Gouwswaard. (Hilversum 2 - 23.15 uur). op-in. 15.00 Nieuws. 15.03 Holster: pop- t luntrymuzlek. 16.00 Nieuws. 16.03 lORRr pop-magazine. 17.00 Nieuws. 17.02 a laliteiten. 17.07—18.00 Draaljijofdraaiik: ver delingen en SOS-ber. 12.55 Buitenlands persove weerbericht, dagklapper 16.03 Beursberichten. 16.09 Programm; de zieken. 17.00 Nieuws, weerbericht t dedellngen. Aansluitend: Jazzmuziek

Leidse Courant | 1969 | | pagina 2