VADER en veilig! Hooglerarenkommissie overlegde over nieuwe bestuursstruktuur Prof. dr. M. Jeuken SJ aanvaardt leerambt in wijsgerige biologie Mij voor Toonkunst nog niet likwideren zal South Carolina studentenkoor stralend perfect en on-Europees ADMINISTRATIEVE MEDEWERKSTERS r 4 Club de Limetz organiseert priesterfeest pastoor Smits PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 13 JUNI 1969 EN ZETTE WAARNEMERS BUITEN DE DEUR Aan het begin van de vergadering van de hooglerarehkommisie deelde prof. Maas een stuk rond, waarin hij zijn standpunt ten opzichte van de nieuwe struktuur uiteenzet, en de Senaatskom missie adviseert om de vertegenwoordi gers van de hoogleraren in het algemene overleg eenzelfde opdracht mee te geven. „GEESTELIJKE VRIJHEID" Prof. Maas gaat voor een zeer groot deel met de voorstellen van de studenten mee. Bovendien beklemtoont hij, dat een van de uitgangspunten voor een nieuwe struktuur ook „een klimaat van geestelijke vrijheid' Gisteravond heeft de vijftien leden tel- j vertegenwoordgiers van alle geledingen lende kommissie uit de hooglerarenver- j op een kasteel „Aardenburg" in Zeeuws- nadering voor het eerst vergaderd over I Vlaanderen. Voorwaarde hiervoor was, nieuwe bestuursstruktuur. Nadat de dat de voorbereidende besprekingen bijeenkomst door de sekretaris van de openbaar zouden zijn. Senaat, prof. dr. J. Goslings, was ge- Omdat de Senaatskommissie nu „in upend en hij de kommissie had geïnstal- j het geniep" beraadslaagt, denkt de leerd kozen de leden prof. mr. H. H. j Werkgroep Demokratisering nu nog uit- iVlaas tot voorzitter. j sluitend aan „openbaar overleg met een Onmiddellijk daarna stelde prol. ruime publieke tribune, in Leiden of In docenten en studenten gelijkelijk deel Wiersiua het punt van de openbaarheid de nabije omtrek". Omdat de openbaar- j behoren te hebben". „Door deze grond- van deze bijeenkomsten aan de orde. Be- beid van de bespreking van 26 tot 30 j slag voorop te stellen", zo schrijft prof. halve uw verslaggever waren nog twee juni een moeilijk punt is, ziet het erMaas. „zou wellicht de hier en daar be- waarnemens op de publieke tribune aan- niet naar uit, dat deze bespreking zal staande vrees voor de gevolgen van de wezig. Na een kwartier werd de toe- doorgaan, als het advies door de ple- toepassing van het beginsel van mede- hoorders verzocht zich te verwijderen, naire vergadering zal worden aange- beslissingsrecht kunnen worden vermin- zodat de hoogleraren in alle rust konden nomen. J derd." beraadslagen over het al of niet gewenst zijn van hun aanwezigheid. Na bijna drie kwartier deelde prof. Maas medi dat toehoorders werden toe. wel prof. Goslings, als de als adviseur aanwezige curator mr. Moons vertrok- Onmiddellijk daarna hebben de waar nemers een vergadering belegd met le den van de werkgroep Demokratisering, zodat ze nog tijdens de vergadering van de hooglerarenkommissie een gestencil de „Open brief" konden laten uitreiken. In de Open Brief staat, dat' de leden van de werkgroep Demokratisering. oorspronkelijk van plan waren de ple naire vergadering van alle bij de uni versiteit betrokkenen te adviseren het overleg over een nieuwe bestuursstruk tuur te aanvaarden. Dit overleg zou ge houden worden op 26 tot 30 juni door Prof. dr. M. Jeuken S.J. heeft heden- Ui l DAGING middag aan de Leidse universiteit het ambt van gewoon hoogleraar in de wijs- Voor deze methodiek, aldus prof. Jeu- gerige biologie aanvaard met het uit- leen, gelden meer speciale wijsgerige spreken van een oratie, getiteld an j achtergronden. Voor de biologie kan men j de wijsbegeerte naar de biologie". Wys- bellen, dat de basisideeën van de mo- I gerige biologie, aldus prof. Jeuken, is derne biologie, namelijk evolutie en or- i een onderdeel van de theoretische bio- j ganiaatie, teruggaan op de wijsgerige ideeën van dynamische materie en van SUN OIL SUN CREAM SUN MILK (OOK IN SPRAY) ier deelde prol. Maas meue, *11 11 '"'.Tl""1 ."Lf' Jvieine muzikale verrassing voor leden Geef fotospulletjes HAAL ZE BIJ Haarl.str. 102 LEIDIEN Chemische ontploffing op 5 Meilaan Vermoedelijk door zelfontbranding i. v.m. de hitte of door het langdurig bloot stellen aan de buitenlucht, ontploften gisterochtend om 11 uur een dozijn va ten met chemische stoffen. het terrein van de Rijnlandse De j.I. woensdagavond gehouden bui tengewone ledenvergadering van de Maatschappij voor Toonkunst stond on der leiding van de heer Henk Geirnaert bü afwezigheid van de voorzitter, de heer J. C. van Schaik. Na opening van de vergadering, die vrij goed gezocht was, verzocht de heer Geirnaert allereerst de heer mr. P. J. Teebaal aan te wijzen als waarnemend secretaris der Maatschappij voor de tijd, dat mevrouw Teebaal-Hulsekamp voor deze functie niet beschikbaar is. De vergadering verklaarde zich hiermede akkoord. Na voorlezing der notulen gaf de heer Teebaal een op aantekeningen van zijn echtgenote gebaseerde uiteenzet ting van de gang van zaken met be trekking tot de voorgenomen fusie met de Leidse Kunstkring „Voor Allen". Daar is lang over gepraat, reeds In dé notulen van de ledenvergadering van 1 maart 1965 werd gewag gemaakt van de inleidende besprekingen tussen de voorzitter van de Kunstkring en één der bestuursleden van Toonkunst. Daarop is een uitvoerig gesprek tussen delega ties uit, beide besturen gevolgd, waarna uitemdeljjk het bestuur van de Kunst kring verklaard heeft van de fusie te willen afzien. De heer Teebaal veronderstelde, dat de aanwezigen uit de krant zouden heb ben vernomen, dat de ledenvergadering van de Kunstkring de fusie had afge stemd. Blijkbaar heeft het bestuur van de Kunstkring verondersteld, dat het FUSIE NIET NODIG Gezien de onnodig onprettige atmos feer die uit de krantenverslagen naar voren komt, is het bestuur van Toon kunst niet rouwig over het niet door gaan van de fusie. Mede door het uit vallen van koor en orkest zag het er naar uit, dat de nieuwe Vereniging in feite niets anders zou zjjn dan de voort zetting van de Kunstkring en daarvoor is een fusie niet nodig, grote vlam laaide op bi] iJT""1* v" de Kuoetkriag hee« an de Rijnlandse Metaalbe- 2' M»«"<*»PPU schermingsmaatschappij op de 5 Mei- °°r^in^„ de geplande laan. Er deed zich echter geen persoon-nsene door zyn vereniging zou lijk letsel voor. "°rden overgenomen. Hierin heeft de De brandweer kon de brand al spoè- j ~..u" *oor Toonkunst toegestemd daar dig blussen, zodat de schade beperkt zy &e«n niogelykheld meer ziet bleef tot de vaten met vloeistof, die in' L totaal op een waarde van ongeveer 1200 worden geschat. alleen de concertenserie Uit de vergadering werd de vraag gesteld, of het nu alleen op het finan ciële is afgesprongen? Het bestuur antwoordde: Als men bij de Kunstkring werkelijk een fusie had gewild, had deze hierop nooit behoeven te stranden, want het tekort zal, hoe dan ook, worden aangezuiverd. Het is echter duidelijk dat in een zo onaange name sfeer als op de ledenvergaderingen van de Kunstkring tegenover de Mij. tot uiting kwam, een vruchtbare samen werking niet is te verkrijgen. Jeugdconoerten Op verzoek van de voorzitter gaf de heer Teebaal vervoglens een uiteenzet ting over de jeugdconcerten. De heer Teebaal deelde mede, dat hierover op 9 juni een prettig gesprek met de betrokken scholen heeft plaats gevonden, waarvan sommige aanwezig waren, andere zich telefonisch hadden uitgesproken. In 1965/'66 werden per jeugdconcert nog 1.282 kaarten verkocht, in 1966/'67 1.111 kaarten, in 1967/'68 -.191 kaarten. In 1968/'69 daalde dit cijfer abrupt tot 768 kaarten. Dit betekende een mindere inkomste van bjjna f 2.000,De deel neming was over de gehele lijn kleiner, terwijl twee scholen wel in bijzonder sterke mate verminderden, resp. niet meer meededen. Het Is jammer dat er dan niet bij stil staat, dat dit tijdig tevoren zou moeten worden aangekon- j digd, omdat men anders diegenen, die het risico dragen, met een enorme strop laat zitten. Niemand wist te vertellen zullen worden gegeven. Uit de vergadering werd opgemerkt, dat de voorgenomen studie medebrengt, dat Toonkunst dan in ieder geval nog niet zal worden gelikwideerd. Het bestuur bevestigde dit, waarover de vergadering haar voldoening uitsprak. Geen gewone concerten meer De vergadering besloot hierna dat het volgend jaar geen gewone concerten meer zullen worden gegeven en dat in verband hiermee de contributie zal wor den verlaagd tot 2.50. Indien er een voldoende aantal leden zal worden ge- vinden dat bereid is tegen die bijdrage lid te blijven van de Maatschappij, stelt het bestuur zich voor in de loop van het seizoen aan de leden een kleine muzi kale verrassing aan te bieden. Tenslotte werd nog op voorstel van de heer Teebaal goedgevonden, dat het oud-archief van de Maatschappij, voor zover het niet meer nodig is voor de toekomstige werkzaamheden, zal wor den aangeboden aan het Leidse Ge meente-archief, waar trouwens reeds vroeger een groot aantal notulenboeken is ondergebracht. wijsgerige biologie ook «le bioniathema- tica. De wijsgerige biologie richt haar j aandacht op het logisch-wysgerig grond slagenonderzoek van de biologie, ter wijl «le biomathematica «le wiskundige modelvorming tot object heeft. I In het eerste deel van zijn rede gaf prof. Jeuken een historisch overzicht van de ontwikkeling van de theoreti sche biologie, een geschiedenis die te Leiden een weerspiegeling vindt in de oprichting van de Jan van der Hoeven- Stichting in 1945 en van het Instituut voor Theoretische Biologie, waarvan prof. Jeuken directeur is, in 1957. Aan- I vankelijk werd de theoretische biologie j slechts als wijsgerige biologie begrepen. maar vanaf ongeveer 1940 kwam de biomathematica steeds meer naar vo ren. De huidige situatie is zo, dat de wijsgerige biologie en de biomathema tica beide volledig tot hun recht moe ten komen. GRENSVLAK De wijsgerige bioloog zal zich voort durend op het grensvlak tussen wijs begeerte en biologie moeten begeven. Het biologisch denken steunt op wijs gerige achtergronden, die vaak impli ciet blijven. Enige van deze achtergron den maakte prof. Jeuken expliciet. De relatie tussen wijsbegeerte en biologie is zo, dat de wijsbegeerte geen conclu sies aan de biologie mag voorschrijven. De wijsbegeerte dient het eigen karak ter van de natuurwetenschap te respec- In algemeen verband is er een wijs gerige achtergrond, gelegen op het ter rein van de ethiek. Omdat de weten schapsbeoefening in het totale mense lijk handelen is geplaatst, is zij aan ethische principes onderworpen. Deze principes betreffen het materiaal en de toepassingen van de research, niet de methodiek van het onderzoek zelf. de eenheid en totaliteit van alles wat is. Deze totaliteitsidee vindt heden ten da ge ook haar verwoording in de general systems theory. Tenslotte geeft de wijs gerige idee, dat alle materie in wezen uitgebreid is, de rechtvaardiging van het biomathematisch onderzoek. De con clusie is. dat de juist begrepen wijsbe geerte de wetenschap uitdaagt beter wetenschap te zijn en dus de biologie beter biologie. In deze zin is wijsgerige biologie zinvol. ÏSITAIR uec iaat zitten, niemana wist te verlenen nstbestu"'" dit ook uib de krant wadrom nu eigenlijk de belangstelling had vernomen, want een officiële mede deling is daarvan nooit ontvangen. ineens zozeer omlaag was gegaan. Daar om Is afgesproken in het najaar aan deze vraag een grondig onderzoek te wijden. Dezerzijds is gesuggereerd dan ook een aantal leerlingen van de be trokken scholen daarbij te betrekken. Verder zal door Toonkunst by een aantal gemeenten, waarvan bekend is dat er jeugdconcerten worden gegeven, geïnformeerd worden hoe daar de si tuatie is en hoe men daar de concerten heeft opgezet, wat de ervaringen zijn met de programma's enz. enz. Aan de hand daarvan zullen dan zo mogelijk de nodige conclusies worden getrokken; ook zal het aanvragen van subsidie of garantie van gemeentewege noodzakelijk zijn. Spreker vermeldt nog eens dat de Leidse jeugdconcerten, 101 in getal, ge durende een periode van 25 jaren slechts eenmaal met f 250,in totaal gesubsi dieerd zijn geworden. Tussen de scholen en Toonkunst is inmiddels overeengekomen, dat gedu rende het seizoen 1969/1970 geen jeugd- In de Pieterskerk werden gisteravond twee culturen met elkaar in connec tie gebracht: „oude" 'Europeanen (he laas slechts in bedroevend geringe hoe veelheid aanwezig) luisterden kritisch èn bewonderend naar een hecht pa troon gegroeide muzikale tradities. De Europeanen waren „aangevoerd" door K&O; de andere partij was „The South Carolina University Concert Choir", 'n jong,1 enthousiast Amerikaans gezelschap van jongens en meisjes, professoraal ge ïnstrueerd door de Hongaars-Amerikaan- se hoogleraar Arpad Darasz, die met grote bekwaamheid in enkele jaren tijd deze groep gevormd heeft tot een schier feilloos functionerend vocaal In strument. Tussen deze professor Darasz en zijn koristen bestaat een bijna zichtbare band. Deze dirigent bedient met sim pele aanwijzingen alle registers van dit koor, dat in de grootste discipline het aangegeven stramien invult. Het giste ren te Leiden op deze Europese toernee van het koor uitgevoerde programma van „gewijde" muziek getuigde in zijn realisatie van een technische perfectie, die ten onzent bij amateuristische zang- beoefening nagenoeg onbekend is. Juist deze perfecte basis deed ons ten aanzien van de ten gehore gebrachte 19e Lustrum „Njord" Op zaterdag 14 juni a.s. viert de S.R.V. Njord haar negentiende lustrum. 1 Het programma ziet er als volgt uit: 16 uur: receptie in het gebouw der S.R.V., Morsweg 182 te Leiden; 17 uur: inauguratie van twee nieuwe ereleden: de heren Wamsteker en Roëll; 17.30 uur: doop van twee nieuwe boten; 18 uur: cortège met harmonie van het gebouw der S.R.V. naar Soc. Minerva. Geslaagd Aan de Middelbare Tech nische School voor Fotografie en Foto techniek in Den Haag zijn geslaagd de heren R. C. H. van Duuren en N. J. A. Geukens. werken vóór de pauze enigszins gereser veerd staan. Van Lassus (die zijn Jubi late Deo wel nooit zo rimpelloos zal hebben horen uitvoeren) tot Strawinsky met zijn prachtig eenvoudig gestilleer- de Ave Maria (1934) gleden de com posities van de oude meesters in vol maakte harmonie door de heerlijke akoestiek van de Pieterskerk., Soms in modische jasjes, zoals het Ave Verum van Mozart, dat te veel „candy" bevat te rond de zuivere kern. Opvallend ook waren de onorthodoxe kunstige memier- tjes, waarmee deze bekwame Hongaarse dirigent zich aan de Nieuwe Wereld heeft aangepast en die o.a. werden ge concretiseerd in de verschillende accent jes in de overigens rijke nuanceringen. De ontwikkelde effecten vonden we 't meest acceptabel in het Exultate Deo van Scarlatti, dat een uitbundig feest van zuivere klanken werd, en in de moei teloos uitgevoerde „The mystic Trum peter" (nota bene door een hoorn zeer goed begeleid). In dit laatste werk van een zekere Norman dello Joio hoorden wij het koor in een zeer plezie rig en blij zingen. Het steekt vol lastige opgaven, maar de knappe beheersing bij dit Concert Choir hielp het ensemble over alle klippen heen. Van het krach tigste fortissimo werd vaak onmiddellijk het zachtste pianissimo bereikt. Dat leer je niet in een paar uur repeteren^ daar is een hele opvoeding gebeurt in Amerika dan ook ook solis- technisch doorwrocht ensemblewerk en intense muzikaliteit deden dit program ma-onderdeel tot een bijzondere erva ring uitgroeien. Het publiek, dat koor en dirigent applaudisserend uitgeleide deed, betoonde zich voor zoveel levend UNIVERSITAIR NIEUWS "A%Si df" Leidse universiteit zijn ge slaagd voor het kand. ex. Engelse taai en letterkunde mevr. M. J. van Dyk- Sprong (Leiden) en de heer J. A. Dop (Heilo). Sted. Gymnasium Aan het Stedelijk Gymnasium te Lei den zijn alsnog geslaagd voor het ex amen de volgende kandidaten: voor di ploma B: Magda v. d. Ster (Leiderdrop), Monique Tan (Leiden), Hans Verwey F. Breedeveld 25 jaar voorzitter Lugdunum heeft gedurende 25 jaar kunnen profiteren van de voorzittefs- kwaliteiten van de heer J. F. Breedeveld. Om zijn erkentelijkheid te betuigen biedt het bestuur van Lugdunum op 20 juni a.s. van 20.00-21.30 uur in het An- tonius Clubhuls aan de Mare een recep tie aan. Wedvlucht LPC De Leidsche Postduivenclub hield 8 juni een wedvlucht vanaf Tergnier. Aan tal duiven 199. De uitslag was: W. Bey 1 en 5: W. v. d. Nieuwendijk 2, 6 en 14; J. van Alphen Sr. 3, 4. 8. 10. 13, 16; P. Landesbergen 7 en 20; P. Teske 9; K. v. d. Nieuwendijk 11 en 17; H. van Riet 15; P. H. van Zonneveld 18; J. Nog geen spoor van daders roofoverval te Hazerswoude Dirk van der Salm, de man die op 29 mei evenals zijn zuster op de boerderij aan de Noorddijk achter de in aanbouw zijnde gereformeerde kerk werd over vallen door twee rovers, is weer op zyn hoeve teruggekeerd. Nadat hij de nacht na genoemde datum, na behandeling in een Leids ziekenhuis een onderkomen had gevon den bij zijn zus in de Koudekerkse Lage- waard, heeft hij al weer spoedig de beslommeringen op zijn boerderij ter hand genomen. De zus van de heer Van der Sali keert dezer dagen weer naar huis terug uit het ziekenhuis, nadat zij op lafhartige wijze op 29 mei door de bandieten was neergeslagen. De Rijkspolitie te Hazerswoude en die uit andere plaatsen is nog steeds doende de twee overvallers op te sporen. (Advertentie) EVA TELE VIZIER FABELTJESKRANT TV 2000 SPORTSPIEGEL Er is veel voor nodig om zulke grote tijdschriften te laten verschijnen. Niet alleen produktiewerk, maar ook administratief werk. Er is ook werk voor jou bij. Voor de Administratie Abonnementen zoeken wij (leeftijd 17-25 jaar) Een opleiding op U.L.O.-niveau is gewenst, doch het eindexamen behoeft niet te zijn afgelegd. Enige boekhoudervaring is wel vereist. Ook krachten met slechts enige kantoorervaring kunnen solliciteren. Denk er eens over na. Je hebt een goed salaris, dat tot je 23ste ieder half jaar wordt verhoogd en een gratis abonnement op de EVA en de TELEVIZIER. Je krijgt bovendien vele boeken tegen sterk geredu ceerde prijs. Laat eens wat van je horen! NEDERLANDSE ROTOGRAVURE MAATSCHAPPIJ N.V. afd. Personeelszaken, Noordeinde 22, Leiden, telefoon 01710-41441, toestel 144 of 146. BIOSCOPEN De films in de week van 12 t.e.m. 18 juni zijn door de Katholieke Film Cen trale als volgt gekeurd: Camera: Rachel, Rachel. 18 jr. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Nachtvoorstelling do. vr. zat. 23.30 uur Nevada Smith. 18 jr. Jeugdmatinees: zo. wo. 2.30 uur, Winnetou in de Dodenvallei. a l. Lltlo: Nobody runs forever 18 jr. Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Sumuzu de sadiste 18 jr. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Secret ceremony 18 Jr. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: De langste dag 14 jr. Dagelijks: 2.00 en 8.00 uur. Zondag: 2.00 en 8.00 uur. Rex: Voor een handvol diamanten 14 jr. Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag; 2.30. 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Nachtv. vr. zat. 23.30 uur De vierde aex. 18 Jn. Korreltje PUNT schoons uitermate dankbaar. T. P. Laterveer 19. 51-jarige dame aangereden den met het eredoctoraat van de uni versiteiten te Grenoble (1955), Halifax in Canada (1960), Parijs (1963), Nancy (1966) en Cordoba (1968). Dr. H. Faber, lector in de pastorale psychologie aan de Leidse Universiteit Een 51-jarige Leidse voetgangster j werd benoemd tot eredoctor in de theo- wilde gisteren juist de Lammenschans- loSÏe van de Meadville Theological ten tezamen een hoogtepunt na de pau ze. Dat was niet in het Lacrimosa dies lila uit Verdi's Requiem, dat meer ro mantisch dan dramatisch was met een tegen elkaar uitspelen van solistische bijdragen. De meeste furore werd ge maakt met een aantal prachtig uitge voerde negro-spirituals. Hier hoorde men ..America's own voice". Hier be vond het koor zich geheel- op eigen ter rein en de prestaties waren onnavolg baar fraai: de authenticiteit brak in deze stijlvol en vaak suggestief gear rangeerde negerliederen stralend en over tuigend door. Sopraan (grandioos ln Let us break Bread together) en alt (met een mooi donker timbre in Sometimes I feel like a moaning dove) hadden een ontroerend aandeel. Tintelende ritmiek. Men schrijft ons: „In juli zal hét zestig jaar geleden zijn. dat de Nederlandse pastoor A. Smits uit Limetz (Frankrijk), priester werd gewijd. De lezers van de Leidse Courant kennen zijn naam. Zij hebben die zeventien achtereenvolgende jaren kunnen lezen in de verslagen van de Club de Limetz. Dit is een groep jon geren die in de vakantietijd naar zijn parochie trekken en de pastoor daar helpen op allerlei terrein. De Club de Limetz gaat dit jaar natuurlijk weer en deze keer ook voor een groot deel om dit priesterfeest te organiseren. Zy wil len de pastoor op zijn feest een spaar bankboekje overhandigen, waaraan alle tegenwoordige leden, oud-leden envrien- nodig. En dat den en kennissen van de pastoor heb ben meegebouwd. Dit is bedoeld als 'n steuntje in de rug. wanneer hy gaat ten. Iedereen weet wei dat eer pastoor onmogelijk spa reu kan voor de oude dag. AOW zal deze pastoor ook niet ontvangen. De wet is in deze zaken onverbiddelijk. Allen, die eens of meerdere keren met de Club de Limetz in Frankryk zijn geweest, zullen zeker hun steentje wil len bijdragen. In de loop der jaren zijn velen lid van deze club geweest. Van verreweg de meesten van hen kennen wij het adres. Zij hebben reeds het zo bekende „bulletin" ontvangen. Maar an deren zijn wij door allerlei omstandig heden uit het oog verloren, helaas. Daarom hebben we ons gaarne tot de Leidse Courant gericht. Wy hebben het vertrouwen dat oud leden, die dit lezen en geen bulletin heb ben ontvangen, een vonk in hun hart voelen gloeien en dat *y onmiddellijk hun giro-boekje nemen en een bedrag je) overmaken naar de Coöperatieve Boerenleenbank te Leimuiden, giro nr. 79051, met vermelding: voor pastoor Smits. Ook eigen naam en adres stel len we zeer op prijs, we kunnen dan het gezamenlijk resultaat aan iedereen be richten. Harteiyk dank." Club de Limetz, J. P. KOEVOETS, weg (naast de St.-Liduinaschool) steken, toen met flinke snelheid een bromfiets naderde. De dame liep niet op het zebrapad, zodat de bromfietser, een 18-jarige Stompwijker, in eerste instantie wilde doorrijden. De bekende situatie ontstond daarna. Na enige aarzeling wilden beiden tenslotte doorlopen resp. doorrijden. Door de aanrijding kwam de voet gangster te vallen en liep daarby een hersenschudding en een hoofdwond op. De yiings gearriveerde E.H.D. bracht haar naar het Academisch Ziekenhuis. Jongen door scooter geschept Een 10-jarige Leidse jongen, die gis termiddag om half twee het (nieuwe) hek van de Mariasrhool aan de Haar lemmerstraat kwam uitrijden, hield «luarby geen rekening niet een van links j komende scooter. Laatstgenoemde, eeu 19-jarige Lei- denaar, kon het knaapje niet meer ont- J. W. M. DE JONG, pr. j wijken en reed met een flinke vaart tegen hem op, waardoor de fietser kwam te vallen en met zijn hoofd onder een aldaar geparkeerd staande auto be landde. Hij liep hierbij een hersenschud ding, een elleboogfractuur en diverse schaafwonden op. Ernstig genoeg om direct naar het AcadeiViisrh Ziekenhuis le worden vervoerd. Woensdagavond vond in café-restau- De scooterrijder mankeerde niets. Wél f. A. e. Franse rant 'De Roode Leeuw" te Oegstgeest zijn medepassagier, een 18-jarige Lei- mor de de stichtingsvergadering plaats van het derdorper, die er een gekneusde arm en winkelcentrum Lange Voort. Als notaris eveneens veel schaafwonden aan over- aanwezig de heer Van Loenhout hield. De fiets werd totaal vernield; Stichtingsvergadering winkelcentrum Lange Voort School te Chicago. Burgerlijke stand Geboren: Jan-Marc zn. v. J. Nieuwen- kamp en Z. W. Bulten; Frank E. zn. v. H. W. Koek en E. Rauh; Anja M. N. dr. v. E. Bohner en E. Greulich; Christine dr. v. N. v. Groeningen en J. J. Marks; Aline M. dr. v. N. J. Verhoef en R. W. Bouwknegt; Myriam A. A. dr. v. J. B. R. Pol en C. v. Staveren; Rudolf N. zn. v. D R. v. d. Eijkel en N. v. Duijvenvoorde Begom N. dr. v. M. Mousavi en R. C. Vermond; Robert W. A. zn. v. R. W. Jansen en C. P. J. v. Zoest; Frederik zn. v. C. Zaalberg en A. L. Visser; Johannes W. zn. v. J. H. A. M. Peek en E. G W. M. Crul; Brenda dr. v. J Hillebregt en H. E. v. Heijgen. Overleden: C. A. Juffermans. 77 jaar, echtgen. v. P. Reizevoort; C. Verhoog, 77 jaar, vrouw; M. Ginjaar, 80 jaar, wed. v. v. d. Reijden; C. P. J. Peters, 63 jaar. man; L. W. E. Valk, 81 jaar, wed. v. J. J. G. Vurtheim; A. H. A. M. Pee- ters, 12 jaar. zoon; B. T. Arp, 81 jaar, man; Y. Zeyl&n, 3 dagen, zoon. Gehuwd: D. Regterschot en M. J. Pollemans; A. G. J. Kralt en M. J. E. Noordervliet; M. J. A. Keijzers en C. M. C. Koevoet; J. A. M. v. d. Velde en E. M. H. A. v. d. Meel; L. C. F. P. A. Hak kaart en M. H. C. v. Kempen; N. J. Ro- mijn en M. H. C. Kooloos; A. Barends en S. v. d.' Linden; N. Deegenaars en J. J. de Vrind; A. Ganev en R. A. Benus; Doorn en M. S. Regouw. MARKTEN LEIDEN, 13 juni. Vee - - Aanvoer: stieren 7, melkkoeien 65. vette koeien 160, vare koeien 70, pinken 8, vette kal veren 28. nuchtere kalveren 1. vette schapen 70, weideschapen 12. vette lam meren 262, zuiglammeren 473 (Texelse) 680, id. (N.-Holl.) 620, varkens (zeugen) 29, schrammen 134, biggen 559, paar den 1, veulens 1, geiten 20, totaal 3200. Prijzen: slachtstieren s. 4.70-4.90-5.10. melkkoeien 975-1300-1650, vette koeien s. 4.00-4.65-5.30, extra 5.60, vare koeien 700-1000-1400. pinken 475-650-860. vette kalveren 1. 3.70-3.90-4.15, vette schapen 105,-115-135, vette lammeren 130-145- 165, zulglarfiflit^rëiT V2fT:i35-loiy, welde- lammeren (Texelse) 120-132-145, id. N.- Holl. 115-130-140, drachige zeugen 550- 600-650, schrammen 120-130-140, biggen 98-105-110, geiten 40-65-105. Handel: slachtstiereD zeer rustig, melkkoeien zeer rustig, vette koeien lui gedrukt, vare koeien zeer kalm, pinken kalm, vet te kalveren goed, vette schapen traag, vette lammeren stug, lager, zuiglamme ren stug, Texelse en N.-Holl. weidelam- meren rustig, zeugen, schrammen en biggen vlot, geiten goed. Kaas Aangevoerde partyen: Goud se 2, Leidse 3. Pryzen: Goudse tot 4.25, Leidse tot 4.25 p. kg. Handel goed. BARNEVELD, 12 juni - BierveiUng Aanvoer 686.435 stuks, stemming rede- ïyk. Pryzen (in guldens per 100 stuks). Eieren van 52-53 gram 8.70-9,11, 56-57 gram 10,36-10,88, 61-62 10,84-11,61. 66- 67 gram 11.89-12.37. RIJNSBURG, 12 juni Bloemen - Anjers: witte sim 8-12; rode sim 8-13; sim 8-14; crowly sim 7-12; duBty sim 10-15; arthur sim 8-12; Gy sim 7-13; Selecta sim 10-14; William alm 10-14; Keever 8-13; Esperance 10-16, alles per stuk; Freesia: Golden yellow 75-125; white swan 100-150; snow queen 100-150; stochholm 120-135, alles per bos; Rozen: Baccara 25-45; Carol 5-10; Garnette 5-10; Zorlna 10-15, alles per stuk; Div. Snijbloemen: Anthurium 50- 125; Gerbera 16-40; Violieren 10-20; Colvillei 15-35; Gladiolen 30-40; Pioe nen 25-35, per stuk; Witte Margrieten 25-0600; P-relhrum 250-500, per 100; Lathyrus 25-50; Duizendschoon 17-70. per bos; Chrysanten: Golden Christal 275-325; Indiane Polis 250-300; White Spider 300-350, alles per bos. KATWIJK A.D. RIJN, 12 juni, Groente waspeen oude oogst Al 10.90—14.90; AH 2.80-8.20; B 1 12.00-15.70; C H 4.40; nieuwe oogst A II 14.50; bospeen p. bos 80-93; bloemkool p. st. (6 p. kist) I 36; II 15; (8 p. kist) I 33; n 15; rabarber p. bos 16-17; aardappelen doreé 91-94; radys p. bos 25; peterselie p. bos 14-18; selderij p. bos 25-35; kervel p. bos 10-13; pootsla p. st. 7-15; zaalsla p. st. 13-18: spinazie 23-33; uien p. bos 9-34. Aanvoer waspeen (oude oogst) 28.000 kg. Medische diensten uit Leiden, terwijl vrijwel alle onderne mers blijk gaven van hun belangstelling. De vergadering werd geleid door de heer H. v. d. Eerden, juwelier, die ook voor zitter was van de voorbereidingscom- Gistermiddag werd de akte gepas seerd, waardoor de stichting een feit werd. Als bestuursleden werden tydens deze geanimeerde vergadering gekozen: H. T. v. Eerden (voorzitter), H. Roze laar, L. Vryenhoek, P. W. G. Brussee (penningmeester) als secretaris. r beschadigd. LEIDEN Leidse huisartsen: tot zater dag 10 uur dient men de eigen huisarts te raadplegen. Na zaterdagmiddag 12 uur belle men voor spoedgevallen de dokterstelefoon '22222. Aportheek: tot Hulp der Mensheid. J. H. de Boer, Hooi gracht 48, tel. 21060. VOORSCHOTEN dkt. S. v.d. Kooy, Schimmelpennincklaan, tel. 2527, Voor- schotense Apotheek, Leidseweg 66, tel. 2525; wijkverpleging: zr. Wegman. Wijn- In het Engelse Canterbury is aan prof j gaardenlaan, tel. 2177. W. A. A. v. d. Burg dr. C. J. Gorter, hoogleraar in de na- LEIDERDORP dr. De Bruyne, Hoofd- uurkunde aan de Leidse Universiteit, het straat 8, tel. 22208. Eredoctoraten voor prof. Gorter en dr. Faber De opzet van deze stichting is be- j eredoctoraat in de natuurwetenschappen OEGSTGEEST dkt. E. W. F. vaa kendheid te geven van het winkelcen-1 van de Universiteit van Kent verleend Walchren, Oranjelaan 29, tel. 51230, zr, trum ln de wtyde omgeving. Prof. Gorter is eerder reeds onderschei- j Warmenhoven, tel. 54600, bug.g. 22221. Boskoops brandweerman blust in z'n eentje duinbrand in Noordwijk De heer Windhorst, een Boskoopse boomkweker, die in zijn woonplaats lid is van de vrljwilige brandweer, heeft gisteren in zijn eentje te Noordwijk een duinbrand geblust. Zich bevindend op de Rembrandtweg, zag hy dat de duin begroeiing terzyde van de weg in brand was geraakt. Aangewakkerd door de harde noordooster woekerde het vuur voort, zodat er lu het kurkdroge duin gebied een gevaariyke situatie dreigde te ontstaan. De heer Windhorst bedacht zich geen moment en wist met behulp van een deken het vuur te doven. Daarbij ver wondde hij zich aan het prikkeldraad, terwijl hy ook schade aan zijn kleren opliep. Dankzij zijn resoluut optreden bleef de vernielde oppervlakte tot onge veer 6 m2 beperkt. Achteloos weggewor pen rookgerei ie waarschynlijk de oor zaak van de brand. Daarom wordt er nogmaals met nadruk op gewezen, dat men by dit droge weer in bos en duinen uiterst voorsrtcbtlg met vuur dient Is

Leidse Courant | 1969 | | pagina 5