De Vliet verwelkomde op topdag honderdduizendste bezoeker Hoofdschotel: Congres „Wetenschap en Welzijn" Leidse agenda □DscöS: i Voor flinke jongens Befaamd Tsjechisch koor komt zingen in Katwijk Huwelijk in Zoeterwoudse jeugdbeweging BIOSCOPEN MARKTEN PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT DONDERDAG 12 JUNI I960 In zwembad „De Vliet" is gistermid dag 0111 half vijf mevrouw M. B. de Wit- Tolketjma uit de Voorschotense Pagani- nldreef als 100.000ste bezoeker verwel komd. Geen record overigens. De slech te weersomstandigheden in april en mei brachten weinigen ertoe een duik in het water aan de Voorschoterweg te nemen. Gistermiddag zullen ook weinigen ertoe *ï|n gekomen. het zons en uit het water opsteeg, maakten wel duidelijk dat er heel wat moeite voor gedaan moest worden om nog wat water te vinden. Er waren gisteren dan ook maar liefst 8700 bezoekers en om dat ook de voorafgaande zomerse dagen velen naar het bad lokten, was het niet verwonderlijk dat gisteren de 100.000- grens werd bereikt. Samen met haar twee dochtertjes en een buurmeisje werd mevrouw De Wit verwelkomd door de directeur van de Sportstichting G. J. Philipsen. Weet het hogedrukgebied stand te houden dan is het te verwachten dat het aantal tot ongekende hoogte zal worden opge stuwd. Weliswaar passeerde de 100.000- ste bezoeker vorig jaar enkele dagen eerder het bad (en dat terwijl de ope ning eerst in mei plaats had), doch het bestendige weer en het feit dat de laat ste dagen, met als hoogtepunt gisteren, als topdagen kunnen worden geboekt, doen verwachten dat het zwembad aan het begin van een voorspoedig seizoen VOORSCHOTEN V erkeersonderricht afgesloten met diploma - uitreiking Na een jaar onderricht deden 348 kin deren van de 5e klas van elf lagere scho len in Voorschoten hun theoretisch en praktisch verkeersexamen. Als afslui ting volgde gisteren de officiële diplo ma-uitreiking in de parkzaal door wet houder W. J. Iestra. De wethouder kon met vreugde con stateren dat thans geen enkel kind meer de Voorschotense lagere school verlaat j zonder een verkeersdiploma. De iessen worden gegeven door de eigen leerkrach ten, maar de afronding geschiedt door de Voorschotense afdeling Veilig Ver keer in zeer nauwe samenwerking met de Voorschotense groep van de Rijks- Er waren 27 jongens en meisjes, die geen enkele fout gemaakt hadden, zo wel bij de praktijk als de theorie. Hun beloning was een boekenbon en een ste vige handdruk van de wethouder. Alle kinderen kregen een filmpro gramma verzorgd, door de rijkspolitie aangeboden. In drie films werd op ko mische wijze instructie gegeven tot vreugde van alle aanwezigen. Het ligt in de bedoeling dat de ver eniging „Veilig Verkeer" in het nieuwe seizoen ook de volwassenen weer gele genheid zal bieden de verkeersregels te ontdoen van het stof. Nieuwe opzet lustrum viering De lustrumcommissie van de Leidse Universiteit, waarin alle geledingen van de universiteit zijn vertegenwoordigd, heeft besloten de viering van het 79ste lustrum in 1970 een geheel ander karak ter te geven dan de viering van de voor gaande lustra. De hoofdschotel zal dit maal zijn een groots opgezet weten schappelijk congres met als voornaamste thema „Wetenschap en welzyn". Dit congres zal vraagstukken be handelen, die voortvloeien uit de mate riële welvaart in de westerse wereld, de materiële achterstand van de ontwik kelingslanden en de problematiek, die uit deze controverse voortvloeit. Het congres zal worden gehouden van 27 juni tot en met 2 juli 1970. Van januari af zal in colleges, disputen en andere werkgroepen reeds aandacht aan het congresthema worden gegeven. De festi- GROFVUIL- OPHAALDIENST VRIJDAG 18 JUNI Buurt 20: Van Vollenhovenkade, Van Vollenhovenplein, Snouck Hurgronje- straat, Huizingastraat, Colenbrander- straat, Duyvendakstraat, Kanaalweg (van Hoge Rijndijk tot Van Vollen hovenplein), Rfjndijkstraat, Kanaalstr., Dozystraat, De Goejestraat, Hartman- straat, Roomburgerlaan, Hoge Rijndijk van Utr. brug tot Wilhelminabrug), Utrechtse Jaagpad (van Utr. brug tot Wilhelminabrug), Catharinastr., Rijn stroomstraat, Ulenbeckkade, Meyers- kade. Cosijnstraat. Buurt 26: Hoge Rijndijk (van Wil helminabrug tot Rijnvreugd), Utrecht se Jaagpad (van Wilhelminabrug tot Rijnvreugd), Rijnvreugd, Bruggestr., Besjeslaan, Park „Die Leythe", Room- burgerweg, Aarstr., Meerburgerkade. Gouwestraat, Amstelstraat, Leedestr., Wierickestraat, IJsselkade, Kasteelhof. Vliststraat, Zaanstraat, Maasstraat. Merwedestraat, Drechtstraat, Lingestr Spaarnestraat, Lekstraat. DONDERDAG 12 JUNI Pieterskerk - Concert door „Univer sity of South Carolina. Concert Choir.". Aanvang 20.00 uur. Jeugddorp Voetbal, Jeu de Boules, j croquet en microkorfbal in het kader van het plan Zuid-West Aktief. VRIJDAG 13 JUNI Jeugddorp Bal voor de jeugd in het kader van het plan Zuid-West Ak tief. Aanvang 20.00 uur. Broodfabriek In Zuid-West Excur sie in het kader van de aktie Zuid-West Aktief. ONGEVALLEN-DIEN ST LEIDSE ZIERENHUIZEN Voor de behandeling van ongevallen is het Academisch Ziekenhuis doorlopend geopend, bohalve dinsdagmiddags van 13 tlur tot woensdagmiddag8 13 uur (dan Diaconessenhuis) en vrfldagmid- dags 13 uur tot zaterdagmiddags 13 uur (dan St.-Elisabeth-ziekenhuls). V aarwedstrij den van „Doeshaven" Voor het eerst in haar nog jonge be staan hield de watersportvereniging „Doeshaven" onderlinge wedstrijden. In de grote zandput, waar de ruim vier honderd leden van een vereniging hun schepen en scheepjes kunnen stallen, werden zaterdag behendigheidswedstrtj- den gehouden onder de eigenaren van motor-Jachten. Er is de laatste maanden overigens hard gewerkt om de accommodatie van de vereniging nog groter te maken. Mo menteel is echter met de laatste fase hierin een aanvang genomen, n.l. met het slaan van een 80-meter lange stei ger, waaraan een 40-tal grotere schepen ligplaats kunnen kiezen. De wedstrijden van zaterdag zijn mede door het fraaie weer een groot succes geworden. Vanaf het startschip, waar toe de tjalk van ir. R. Poels fungeerde, hoorden we dikwijls de verzuchting uit een voorbij varend jacht opklinken: „Kan ik nog niet starten? Ik heb er zo'n zin in..." De grootste moeilijkheden leverden wel het „verhalen" op: de schepen moesten een tussen 2 palen gespannen landvast aan een zijde losmaken, de palen paaseren, en de lijn weer vastma- i de wedstrijden lul- De uitslagen i den als volgt: Boten t/m 5 i met b.b. motor: 1. W. Dekker met Dolomahe; 2. C. Schouten met Seahorse; 3. W. v. d. Burg met jol. 6 m en langer met b.b. motor 1. T. L. Brouwer, Top; 2. L. J. Dekker, Windhouwertje; 3. N. A. v. d. Born, Jo hanna. 6-8 m. met ingebouwde motor: 1. W. Veldman, Dina 2; J. Stol Adwi. 3. K. C. Jonkers, Cnoeskel. 8-19 m. met ingeb. motor: 1. J. B. Vermeulen, Cala- mai: 2. P. van 't Woud, Tetraoden; 3. T. Will, Marin. 10 m. lange met ingeb. m. 1. A. M. van der Berg, Wieringen. Bouw van nieuwe Rudolf Steiner- school begonnen Tussen hulzen in aanbouw en werk- keten stortte wethouder Sannes van morgen de eerste kruiwagen beton voor de nieuwe Rudolf Steinersehool. Terwijl de betonwagen stond te draai en zongen de leerlingen van alle klassen meerstemmig een gedicht van Valerius. Nadat de wethouder de grote krui wagen had leeggegoten, reden zes leer lingen kleine kruiwagentjes met beton De Rudolf Steinersehool is al tien jaar bezig met plannen voor een nieuwe school. Op hetogenblik huist men nog in een zeer oud gebouw aan de Langebrug met een dependance aan het Pieters kerkhof, viteiten, die gemeenlijk het hoofdpunt van de lustrumviering vormen, krijgen thans een secundair karakter en zullen alle afgestemd worden op het congres- thema. Het is de bedoeling, dat de resul taten van het congres mettertijd in boek vorm zullen verschijnen. Nauwkeurige programma's zijn pas in januari of februari te verwachten. De organisatie van het lustrum, dal behalve met een congres zal worden vierd met een aantal artistieke evene menten. berust bij de Universitaire Lus trum-Commissie (Uluco). Deze cor sie bestaat uit twintig vertegenwoordi gers van het College van Curatoren, de Senaat, de wtenschappelijke staf, de technische en administratieve staf. de gezelligheidsverenigingen. de confes sionele verenigingen, de faculteitsver enigingen, de Disputorenraad en de Lei den International Students' Club. Zij wordt bijgestaan door een aantal sub- WIE WIL ONZE KRANT BEZORGEN IN LEIDEN? tÊk v een aardig zakcentje uiti Aanmelden: DE LEIDSE COURANT PAPENGRACHT 32 LEIDEN Dinsdag 17 juni a.s. zal er in de nieu we kerk aan de Voorstraat te Katwijk- aan-Zee een zeer bijzonder concert wor den gegeven. Want het komt niet dik- Luitenant Laméris naar Lochem De luitenant F. J. Laméris, officier der Rijkspolitie 2e klasse, toegevoegd officier en plaatsvervangend districts commandant Leiden, is benoemd tot ad junct-directeur van de opleidingsschool der gemeentepolitie in Oost-Nederland te Lochem. De heer Laméris, die ongeveer vijf jaar in Leiden op het bureau aan de Herengracht werkzaam is geweest, heeft in verband met deze benoeming per 1 juni eervol ontslag gekregen bij het Korps Rijkspolitie. Mulo-examens in Oegstgeest In het Gemeentecentrum te Oegst geest en het Cultureel Centrum te Voor schoten worden momenteel de mulo- examens voor Leiden en omgeving af genomen. Hieronder volgen de namen van de kandidaten, die tot nu toe in Oegstgeest slaagden; morgen hopen wy de eerste Voorschotense lyst te plaatsen. Diploma A: de meisjes: W. Wasse naar, J. M. van Gaaien. A. de Bruin, W. H. Winsemius, J. Tibben en de jongens: J. W. Soonius, L. D. J. Winhamer, R. E. van Vlijmen. J. Dekker, J. Chrispijn, G. Hartman. H. Frauenfelder, R. van Slee. J. v. d. Leede, A. Schiphorst en G. A. Knevel. Diploma B: de meisjes: N. J. v. d. Plas, J. M. Boerma, C K. Kalloe, P Soetens, F. E. Galjaard, F. L. A. Westrik Broeksma. J. M. C. Smits. H. A. Rijns burger, J. H. Holswilder, A. W. Kisman, A. J. Uittenbogaard. B. Kromhout, P. Schaap, L. Plug, M. J. v. d. Werken, F. J. Burger en de heren: F. X. Kamp- liues, E. H. Koot, D. C. J. Dusoswa, R A. Steenwinkel, A. Hogewoning, F. A. Noort, G. P. Birney, J. H. Veltema, J. van Egdom, A. H. J. Hagen, J. M. van Steenwijk, D. Weeda, P. H. Benoist, W. J. N. Kop, A. H. Laman, H. J. Lick, A.( P. Berger, P. C. v. d. Leek, D. Broek-' huizen, M. Olivier, R. H. N. Dam, G. W. van Egmond. H. v. d. Does, W. C. Nyeboef, A. J. Oexman, E. H. A. Tim mermans, F. de Guilettes. P. van Duin, M. J. Bakker, B. Brouwer, H. G. de Jong, R. F. Kooper. C. Geerlof, G. Jan sen, J. C. van Sandijk, J. L. Vos, J. C. Beider, A. F. Crama, J. v. d. Kooy, A. J. A. Barendse, J. H. Bijsterbosch en J. G. van Evert. wijls voor, dat een dergelijk mannen koor van niet minder dan zeventig le den naar ons land gehaald kan worden om een enkel concert te geven. Moei lijke onderhandelingen, die op hoog ni veau moesten worden gevoerd zelfs ambassades moesten eraan te pas ko men hebben tenslotte tot dit gunstige resultaat geleid. Een en ander is in eerste instantie te danken aan de heer Ton v. d. Berg uit Noordwijk-aan-Zee. die verleden jaar oktober met vakantie in Tsjecho-Slo- wakye verbleef en kennis maakte met een der leden van het FOLSTER-Man- nenkoor, die hem in contact bracht met het bestuur en de dirigent, prof. Karei Hradil, die hem verzocht te willen be vorderen, dat het koor in ons land zou mogen optreden. Gelukkig is hij daarin geslaagd, mede dankzij de medewerking van de heer J. v. d. Plas van het Orgelcomité Katwijk. Het Foerster-mannenkoor komt uit Brno en is opgericht door de dirigent muziekleraar Karei Vach. Sedert 1952 staat het koor onder directie van prof. Karei Hradil. Volgend jaar hoopt het koor zijn vijf tigjarig bestaansfeest te vieren en de toernee, die het koor thans door Duits land maakt, waarbij het ook ons land zal aandoen, is bij gelegenheid van dit gouden feest georganiseerd. Inmiddels heeft het koor in de loop der jaren bij na 1400 concerten gegeven, niet alleen in eigen land, maar ook daarbuiten en nu voor het eerst in ons land. Verder zijn er tot op heden 39 grammofoonpla ten van het koor uitgebracht met wer ken die a cappella zijn gezongen. Het concert, dat dinsdagavond om acht uur begint, omvat behalve geeste lijk muziek ook werken van Tsjechische klassieke meesters en tenslotte een aan tal volksliederen, die voor een groot deel voor het koor bewerkt zijn door Leos Jan&cek een Tsjechisch componist, die de orgelschool in Brno heeft ge sticht en die de laatste acht jaren van zijn leven hij stierf in 1928 zeer veel voor het koor heeft gedaan. ZOETERWOUDE AUTO SCHOOT HET WATER IN Een Haagse automobilist is gister middag om 4 uur met zijn voertuig in het water van het z.g. haventje aan de Dorpsstraat terecht gekomen. Komend vanaf het Watertje moet hij met zijn bestelbusje bij het links af slaan naar de Dorpsstraat een wat vreemde manoeuvre hebben gemaakt, raakte de trottoirband, schoot over de daar royaal bovenuitstekende be schoeiing en belandde in het water. De chauffeur bleef ongedeerd. De auto werd later door een kraanwagen op het droge gezet. Loterij „Crescendo" In de loterij van de r.k. korfbalver eniging „Crescendo" zijn de hoofdprijzen gevallen op de volgende nummers: vouw fiets 947; koffiemolen 198; strijkijzer 13; autostofzuiger 781. Overige prijzen op de nummers: 375, 931, 324, 983, 450, 777, 673, 83, 415. 5, 128, 999, 14, S41, 370, 192, 32, 264. 385, 816, 987, 734, 715 en 915. De prijzen kunnen wor den afgehaald bij de heer Spijkers, Stiel tjesstraat 14, Leiden. Van Laarhoven blijft LFC'er Peter van Laarhaven, die kortgeleden te kennen had gegeven over te willen stappen naar UVS is, mede door een gesprekje met het LFC-bestuur, op zijn besluit teruggekomen. De 18-jarige geel zwarter blijft voor de Boshuizerkade- club spelen, zodat de LFC-ploeg twee wijzigingen ondergaat; Henk Sïra trekt naar VTL, terwijl Jan Teeuwen (voor heen voor Lugdunum en Rouwkoop spe lend) de gelederen van de Kanarieploeg komt versterken. RSITAIR UNIVERSITAIR NIEUWS De heer W. J. v.d. Bosch geboren te Den Haag en thans wonende te Rotter dam promoveerde tot doctor in de facul teit der wiskunde en Natuurwetenschap pen op proefschrift getiteld „Geology of the luna-sil region, cantabrian tains (Nw. Spain)". Dit proefschrift werd bewerkt onder leiding van dr. D. Bosch am. De promotor was prof. dr. L. U. de Sitter. Mevrouw L. M. Brader-Breukel gebo ren te Den Haag en thans wonende te Bennekom, tot doctor in de faculteit der wiskunde en natuurwetenschappen op proefschrift getiteld „Modalités de l'al- traction sexuelle chez Diparopsis Water- si (Roths) (Observations écologiques et expérimentales dans le cadre des phén- nomènes de reproduction)". De promo tor was prof. dr. D. J. Kuenen. De heer D. A. Smink geboren te Heemstede en thans wonende te Leiden tot doctor in de faculteit der wiskunde en natuurwetenschappen op proefschrift getiteld: „Moleculaire interacties hij de micelvorming van mengsels van (fosfo lipiden). De promotor was prof. dr. C. J. F. Böttcher. De heer E. J. van Donzel, geboren te Nieuwstadt en thans wonende te Voor schoten tot doctor in de faculteit der letteren op proefschrift getiteld Enba- qom Anqasa Amin (la porte de la foi) (Apologie éthiopienne du Christianisme contre l'Islam partir du Coran) intro duction, texte critique, traduction. De promotor was prof. dr. G. W. J. Dre- wes. Co-Promotor: Maxime Rodinson Directeur Diétudes a l'école Pratique des Hautes études Sorbonne. Paris. Voor het doet. ex. Duitse taal- en let terkunde slaagde de heer D. C. N. Vos (Den Haag). Burgerlijke stand Geboren: Arlette S. d.v. G. J. v. Ame- rongen en C. Waijenberg; Johanna A. C. d.v. J. v.d. Berg en J. A. Kranenburg; Edwin M. H. z.v. B. W. Hageman en M. Ginjaar; Charlotte J. Ch. d.v. J. J. Staats en J. A. M. E. Zwetsloot; Sandra d.v. A. Disseveld en M. Verwoerd; Maria B. C. P. d.v. L. T. v. Santen en C. H. J. v.d. Luijt; Rozalinda d.v. G. Schaik en C. Verboom; Cornelia M. z.v. C. M.Looij- enstein en T. v. Bekkum; Odilia E. C. d.v. F. J. Uylenbroek en E. H. L. v. Leeuwen; Leonardus F. z.v. H. Hoekse- ma en C. I. Felkeneier; Pieler J. z.v. P. Krassenburg en J. v. Helden; Patrick M. H. A. z.v. A. M. Hogenboom en A. M. Hoogenboom; Edwkinus H. z.v. H. A. M. Erckens en M. H. A. B. Hogervorst; Krijn z.v. T. Fris en E. M. Brussel; Wen- delieu E. d.v. R. J. J. v. Beek en E. M. Coumou. Overleden: J. C. v.d. Pluym 83 jr. man; C. v. E(jsden 81 jr. man; J. Velthuysen 95 jr. man; M. Mieloo 63 jr. e.v. A. C. Zirkzee; B. T. Kars 59 jr. man; W. v. Os 4 dagen Ond«-r grote belangstelling liad gistermorgen in de Zoeterwoudse Sint-Janskerk de liuwelyksinzege- ning plaats tussen Guus van der Geest en Kia van I-atum. Beiden hebben belangryke verdiensten voor de Zoeterwoudse jeugd. l)e bruid als Gnido van de Gidsen, de bruidegom als voorzitter van «Ie Jeugdafdeling van SJZ. Helde groeperingen waren voor 't kerk- gelMjuw vertegenwoordigd en vormden een erehaag. De cele brant van de huweiyksmis, pater P. Peetere W'eein, aalmoezenier van de jeugdbeweging, dankte in zyn toespraak het bruidspaar voor zijn toegewijd werken voor de Jeugd. 50ste jongerenmis in Hartebrugkerk Zaterdagavond JJj juni, om half acht precies zal de AKT1EGROEP GEZA MENLIJKE JONGERENMISVIERING LEIDEN haar 50ste jongerenmisviering in de Hartebrugkerk vieren. Het thema van deze jongerenmis is „HEILIGEN OP DE HELLINGen de celebrant van deze jongerenmis is deze keer onze mo derator pater P. Hermans ofm, leraar godsdienst aan het Bonaventuracollege te Leiden. en bestuur te discussiëren over deze mis. Dit natuurlyk bij een lekker kopje kof fie of een frisdrank in de Romanuszaal achter de kerk. Tijdens de mis kan men ook de fiets of bromfiets weer plaatsen op de binnenplaats van de Romanus- Kritiek op de missen kan men naar voren brengen bij alle bestuursleden, op zaterdagavond na de mis in de Roma nuszaal of aan het correspondentiea dres: Henry win Swieten, Korevaarstr. 37, Leiden, tel. 23656. Wanneer voldoen de kritieken binnen komt kunnen de jongerenmissen nog meer aan de ver wachtingen aangepast worden. Verder zoekt de Aktiegroep nog steeds naar meer mensen, die willen helpen met de organisatie en in het zangkoon, De politie arresteerde vannacht te 02.20 uur twee Leidse studenten (bei den 20 jaar), die, ter opvrolijking van hun appartement, een aantal verkeers borden aan het stelen waren. Een „grappenmaker" schepte er gis ternacht genoegen in om van 'n groot aantal auto's de banden leeg te laten lopen. De wagens stonden geparkeerd op de daarvoor bestemde plaats by de Schubertlaan. LEIDERDORP Geboren: Suzanna M„ d.v. M. Roest en D. van der Zwan; Monique J. A.( d.v. A. N. F. Beereboom en J. M. Angevaare; Caroline, d.v. J. G. Goedhart en M. den Dekker: Maria J., d.v. R. Verhoeks en M. van Egmond. Overleden: Maria C. Vermaas, 79 jr. Ondertrouwd: Jacob P. Horsmeier, 31 jaar te Amsterdam en Maria Barendse, 26 jaar; Francisco A. Spadon, 22 jaar te Leiden en Johanna van Venetien, 26 jaar; Lambertus F. J. van Gastel, 25 jaar en Adriana A. J. van Pul, 25 jaar; Jacobus M. de Feijter, 24 jaar te War mond en Josina A. J. M. Booms, 24 jaar. Gehuwd; Adrianus G. van Rhijn, 24 jaar en Adriana J. eC Preenen, 23 jaar te Hazerswoude. WEDVLUCHT Vanaf Tergnier (290 km) gingen zon dagmorgen om tien voor zes 258 „Ryn- klievers" het luchtruim in, om koers te zetten naar Leiderdorp. De duiven had den een noordoosten wind. Om 10.36 uur konden gebr. Kok hun duif als eer ste klokken. De overige prijswinnaars waren de eerste tien2-3-5-8 A. v. d. Dop Zn., 4-7 A. G. Holland, 6 Chr. v.d. Pluym, 9 A. Dubbelaar en 10 P. v, Griensveo. De films in de week van 12 t.e.m. 18 juni zijn door de Katholieke Film Cen trale als volgt gekeurd: Camera: Rachel, Rachel. 18 Jr. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Nachtvoorstelling do. vr. zat. 23.30 uur Nevada Smith. 18 jr. Jeugdmatinees: zo. wo. 2.30 uur, Winnetou in de Dodenvallei. a.l. Lido: Nobody runs forever 18 jr. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Sumuzu de sadiste 18 jr. Dagelqks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio; Secret ceremony 18 Jr. Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: De langste dag 14 jr. Dagelijks: 2.00 en 8.00 uur. Zondag: 2.00 en 8.00 uur. Rex: Voor een handvol diamanten 14 jr. Dagelijks: 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Zondag; 2.30, 4.45. 7.15 en 9.15 uur. Nachtv. vr. zat. 23.30 uur De vierde sex. 18 Jr. Korreltje PUNT. feil. f47 ■iTZ 7 'S IvT WOERDEN, 11 juni. Kaas Aan voer 35 partijen. Notering: le kw. 3.95- 4.04. 2e kw. 3.85-3.94, extra kw. tot 4.38 per kg. Handel goed. DEN BOSCH, 11 juni. Vee Aan voer totaal 5395; runderen 1439, gras kalveren 129, vette kalveren 388, nuch tere kalveren 1963, schapen 265, lam meren 607, fokzeugen 11, slachtvarkens 483, biggen 110, slachtrunderen 680. Prijzen (in gld.): melk- en kalfkoeien 1225-1850, guste koeien 1015-1540, gras kalveren 575-750. kalfvaarzen rood 1375- 1825, id. zwart 1250-1550, klamvaarzen 1250-1450, guste vaarzen 1100-1400, pin ken 875-1075, nuchtere kalveren voor fok of mesterij 200-320, weideschapen 100-140, weidelammeren 240-325, drach tige zeugen 550-660, biggen 86-98 alles p. stuk, slachtrunderen extra kw. 5.60- 5.95, id. le kw. 4.95-5.50, id. 2e kw. 4.40- 4.90, id. 3e kw. 4.00-4.30, vette stieren 4.70-5.25, worstkoeien 3.75-4.00 alles p. kg gesl. gew.; vette kalveren le kw. 4.00-4.25, id. 2e kw. 3.75-3.95, id. 3e kw. 3.55-3.70, nuchtere kalveren 1.40-1.80 (p. st. 50-90), slachtzeugen le kw. 2.25- 2.32, id. 2e kw. 2.17-2.23 alles p. kg lev. gew.; vette schapen 110-150, vette lam- n 100-130 p. st. Resp. aanvoer, han- n prijzen: melk- en kalfkoeien, nor maal, lui, gehandhaafd; guste koeien, minder, lui, als vorige week; jongvee, kort, kalm, normaal; vette kalveren, iets groter, kalm. stabiel; nuchtere kal- i, minder, lui, gehandhaafd; scha- en lammeren, minder, kalm, lager; fokzeugen, normaal, kalm, gehandhaafd; lopers en biggen, normaal, lui, als vo rige week; slachtvee, minder, kalm, iets lager; slachtzeugen, minder, stabiel, duurder. UTRECHT. 12 juni, Vee Totale voer 4014. 867 runderen; 25 vette kal veren; 31 graskalveren; 886 nuchtere kalveren; 261 schapen; 607 lammreen; 209 varkens boven 100 kg;' 29 varkens beneden 100 kg; 1074 biggen; 25 bok ken en geiten. Prijzen: melk- en kalf koeien 12501550; kalfvaarzen 1000 1200; vare koeien 9251075; pinken 750925; stieren 10751300; graskal veren 450675; nuchtere kalveren 40 85; fokkalveren 120350; schapen 105 195; lammeren 110155; drachtige varkens 550750; lopers 115140; big gen 98110; bokken en geiten 676; vette koeien le kwal. 5.105.30, idem 2e kwal. 4.805.00, idem 3e kwal. 4.40 4.70; vette kalveren le kwal. 3.80 4.00, idem 2e kwal. 3..703.80, idem 3e kwal. 3.403.60; nuchtere kalveren 1.40 1.85; zware vette varkens 2.552.60; zouters 2.602.65; slachtzeugen 2.19 2.25; jonge slachtzeugen 2.252.30. Overzicht handel; melk- en kalfkoeien: rustig - iets lager; vette koeien: matig - prijsh.; vare koeien: rustig - niet geheel prijsh.; vette kalveren: redeiyk - prysh.; graskalveren: rustig - iets lager; nuch tere kalveren: rustig - prysh.; fokkal veren; rustig - niet geheel prijsh.; scha pen: kalm - iets hoger; lammeren: kalm -iets hoger; varkens: vlot - iets hoger; biggen: rustig - iets hoger. GOUDA, 12 juni, Kaas Aanvoer 82 partijen; eerste kwal. 4.054.16; tweede kwal. 3.904.04; extra kwal. 4.174.50. Handel goed. Wim Ruska komt naar Ter Aar voor judopropaganda Vrijdagavond 13 Juni wordt in het Dorpshuis een demonstratieavond gege ven voor judo, jiu-jitsu en judo teakwon- do. Aanvang acht uur. Wereldkampioen judo Wim Ruska zal op de planken ver- schynen en de Leidse judoka Aad v.d. Luit met de Nederlandse kampioen tea- kwon-do J. W. Stoker. Dat alles gaat plaats vinden om in Ter Aar te komen tot oprichting van een judoclub. De toe gang is gratis.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 4