PSV krijgt tweede kans om Feijenoord van „doublé" af te houden Bosveld moet Vitesse redden A.Z. '67 VERDEDIGDE MET SUCCES EREDIVISIEPLAATS GEEN SABOTAGE IN ZAAK-MERCKX Sterksten bleven over in wieleravondzesdaagse Esmeraud liep koersje naar zin op Duindigt DONDERDAG 12 JUNI 1969 DE LEIDSE COURANT PAGINA 11 Een dorstige scheidsrechter Dprpmans „sabbelt" alvorens de verlenging te doen aanvangen aan een flesje alcoholvrij vocht. AC Milan scoorde erop los LYON A. C. Milan heeft gister avond met niet minder dan 71 (50) van Lyon Olympique gewonnen. De Italiaan- doelpunten werden gemaakt door: Maldera (4e minuut), Gori (21e en 43e minuut), Rivera (32e), Santin (44e), Salmerini (49e) en Hamrin (76e). Voor Lyon redde Guy de eer in de 55e minuut. Als gevolg van de regen waren er slechts 1.064 toeschouwers. De opstelling van Milan was in de eerste helft: Beli, Poli, Maldera, Trapat- Satin, Cella, Rivera, Hamrin, Fontana, Gori, Rognoni. In de tweede ïelft speelden Fogni, Vechi, Scala, Sal- i en Marchi mee. ROTTERDAM De bekerfinale Feijenoord PSV krijgt een vervolg. Na een weliswaar niet hoogstaand, maar wel vooral in de ver lenging fel duel, waarin de Eindhovenaars de gramschap van het Rotterdamse publiek op de hals haalden door hun soms (te) harde tackles, was de stand nog steeds gelijk: 11. Een doelpunt van Wery in de eerste helft en een treffer van Radovic in de tweede maakten een verlenging noodzakelijk. Die vormde de in leiding tot een tweede wedstrijd, die zaterdag- P. G. werkte aan gelijkspel mee Radovic moest PSV redden en dan nog met de assistentie van doelman Pieters Graafland, die het lage, in de hoek ge richte schot wel stopte maar de bal liet glippen. Ondanks een vertwijfelde poging rolde het leer achter de doellijn. Bij PSV daarentegen stond de grote uitblinker juist in doel. Pim Doesburg heeft met een aantal fantastische red dingen meer doelpunten van Feijenoord, dat in Moulijn en Wery aanvallend zijn beste spelers had, voorkomen. De strijd, waarin vooral door PSV om elke meter grond werd gestreden, kende mede door de vrijwel volledig bezette tribunes, wel veel sfeer. Het Dubliek leefde intens mee met het spel en het beste hierover kan scheidsrechter Sjef Dorpmans oordelen, wiens beslissingen fel werden aangevochten. Niet altijd ten onrechte, want het oordeel van de Arnhemmer was nogal dubieus. En kom bij het Rotterdamse publiek niet aan zijn idolen, van wie vooral Coen Moulijn het nogal eens moest ontgelden. Ingebouwd PSV had ook wel spoedig door dat in de linkervleugel van de Rotterdammers, met Wery en Moulijn, het grootste ge vaar school. Kindvall kwam niet tot ont plooiing en bleef de volle twee uur avond, eveneens in het Rotterdamse stadion, zal worden gespeeld. De „dubbel", die Feijenoord reeds in gedachten had, is voor de landskam pioenen nog een schone illusie. Gezien hun spel van gisteravond, dat ongetwijfeld niet impo nerend was en de 64.000 toeschouwers slechts bij vlagen voldoening schonk, is die illusie nog geen werkelijkheid. PSV, dat in één week vijf- eneenhalf uur voor de beker voetbalde, heeft zich als een ware cupfighter doen kennen. De Eindhovenaars, die in de Denen Schmidt-Hansen De gelijkmaker van P.S.V. Radovic heeft van vrij grote afstand een schot gewaagd en de duik van Pieters Graafland komt iets vertraagd. Hij grist de bal achter de doellijn vandaan en dat betekende dat de enerverende bekerfinale zaterdagavond zal worden overgespeeld. en Bjerre sterke steunpilaren hebben en konden bouwen op een hard, maar doeltreffend in grijpend defensieblok met Daan Schrijvers als centrale figuur, kwamen tot verrassend goede combinaties, die echter door de aanvallers niet werden afgemaakt. JENDROSSEK VAN FC KÖLN NAAR NEC DEVENTER Pas gebleken hoe hard de Arnhemse eerste divisieclub Vitesse de promotie naar de eredivisie nodig heeft gehad. Behalve tien duizend gulden aan liquide middelen bezit Vitesse momenteel niets. Vitesse moet uit de verkoop van topspeler Char ley Bosveld (transferbedrag boven 150.000 gulden) nieuwe krachten aan- Go Ahead heeft reeds contact gezocht over een eventuele aankoop van Bos veld. Mocht Vitesse volgend jaar slechts een middenmootpositie in de eerste di visie innemen, dan is het zeer waar- in Sassenheim (Van onze sportredactie) SASSENHEIM Voor de wieleravond- esdaagse, die dit jaar voor de zesde wordt gereden, stond gisteren een over tachtig ronden (80 km) door de straten van Sassenheim op het pro gramma. De Amsterdammer Herman Gorter ging na 1 uur, 55 minuten en 46 seconden als eerste door de finish. Van de bijna honderd deelnemers, die a het door de professional Piet van der Lans geloste startschot op weg gingen nieuwe roem en naar het be- van 630 gulden, dat aan prijzen be schikbaar was gesteld, waren enige min- Gorter won MOTORLEGER IN ZANDVOORT ZANDVOORT Op zondag 15 juni worden op het circuit van Zandvoort de sampiocnsraces van de KNMV gehouden. Behalve in de zijspanklasse, zal er in vijf soloklassen gestart worden. Onder de 223, op 33 verschillende merken rijdende deelnemers bevindt zich in de zjjspan- dasse mej. Dini Coeleman, die Take Pauwels uit Zetten als „bakkeniste" zal assisteren. races, die om 13.00 uur beginnen, aülen in totaal twaalf starts omvatten, jestaande uit series en finales. De 50 cc met 62 vertrekkers het sterkst ver- egenwoordigd. Alle nationale racing- >ams zullen acte de présence geven. Freek Steiginga (Medemblik) rijdt in i de zijspanklasse met een machine, voorzien van een ingebouwd NSU- autobloc. Henk Coelman (Den Haag) zal 500 cc een Seeley besturen, die een waarde heeft van 11.000. De training is zaterdag 14 juni van 11.00 tot 18.00 uur. RONDE VAN ZWITSERLAND Duitse zege in ploegentijdrit ZüRICH De ploegentijdrit, die gis teravond in Zürich werd gehouden als •oorspel van de Ronde van Zwitserland, beeft een Duitse overwinning opgeleverd. De tijdrit van het vliegveld Kloten naar de Oerlikonbaan werd het snelst afge- egd door de ploeg van Batavus-Alcina. Wet een tijd van 6 minuten 43,52 secon den werd BIC met 28/100 sec. verslagen. 5e eerste man van de Batavusploeg, Dieter Kemper, zal donderdag in het lei dershemd van de Ronde van Zwitserland starten. De uitslag van de tijdrit is: 1. Bata- is-Alcina (Kemper) 6 minuten 43,52 se conden, 2. Bic (Janssen) 6.43,80, 3. Cos- a Azzura (Fritz) 6.45,46, 4. Mann-Grun- dig (Van Springel) 6.45,85, 5. Kas (Gomez Del Moral) 6.47,77, 6. Faema (Spruyt) .49,35. Coureur Killy over de kop LE MANS Bij de training vooi 24-uursrit van Le Mans, is de Franse skiër Jean-Claude Killy in een bocht met 7-ijn wagen over de kop geslagen. Hij bleef ongedeerd. Het is echter niet zeker ">f zijn wagen tijdig voor de start za terdag 14.00 uur gerepareerd zal kun- worden. der begaafde coureurs de vermoelenis- 'an de maandag en dinsdag gehou den wedstrijden kennelijk nog niet te boven. Ook al door de aard van het par- i, waarin enige scherpe bochten niet zonder risico waren, leverden de eerste ronden opvallend veel uitvallers op. Ook in dit geval bleven de sterksten die echter slechts korte tijd „ge sloten gelederen" konden vormen. Klaarwakker Want toen het peleton na dertig snelle ronden het moment voor een korte adem pauze gekomen achtte, maakte de rappe Piet Kettenis hiervan gretig gebruik om, met Sjef van den Burg en Herman Gor- lan zijn wiel, naar voren te sprin gen, Binnen enkele ronden was een voorsprong van vijftien seconden vero verd en hoewel de verontruste rivalen meteen klaar wakker waren en de ach tervolging inzetten, konden de verme tele weglopers hun veilige voorsprong lange tijd handhaven. Dertig ronden voor het einde kreeg het kopgroepje versterking van L. van der Berg en H. Hullemans, waarna ook n Stralen en M. Bouma zich nog bij de leiders konden voegen. Voor de rest het grote veld renners, dat inmid dels in vele stukken uiteen viel, waren de kansen echter verkeken en twintig ronden voor het slot viel de gedeeltelijke beslissing toen de zeven uitlopers hun in spanningen beloond zagen met een voor sprong van een volle ronde op het pele ton. Climax Een lange en spannende eindspurt van zeven vrijwel gelijkwaardige coureurs werd de climax van deze aantrekkelijke Herman Gorter ging met gering verschil als eerste over de streep, 2. H. Hulleman (Opmeer), 3. S. v. d. Burg (Berkel), 4. P. van Stralen (Heerhuro- waard), 5. M. Bouma (Spaarnwoude), 6. L. Berg (Noordwijk), 7. P. Kettenis (Den Haag), 8. C. Leunis (A'dam) 9. A. Wouters (Zundert) en 10. W. Luppers (Purmerend). In het algemeen klassement nam P. van Stralen de leiding met een totaal van 42 punten, 2. J. Zoons (32 punten), 3. en 4. P. Kettenis en L. van der Berg (bei den 31 punten), 5. en 6. P. Hoekstra en W. Luppers (26 punten). De avondzesdaagse wordt vanavond voortgezet met een wedstrijd over 80 km op de Scheveningse boulevard. „ingebouwd". Er gaapte echter een gat tussen aanval en verdediging en daardoor kwamen de Rotterdammers niet tot een georganiseerd beleg. Er volgde maar één goed schot, van Wery in de achttiende minuut, maar Doesburg stompte de bal over de lat. De combinaties bij PSV, dat bovendien een iets hoger tempo speelde, sloten ech ter beter maar de Eindhovense aanval miste de man, die Feijenoords verdediging kon treffen. Het Rotterdamse doelpunt kwam in de 28e minuut nog tamelijk onverwacht en ontstond uit een geraffineerde combinatie tussen Mouljjn en Wery, die met een schot laag in de hoek scoorde (10). PSV kwam in de eerste helft niet ver der dan een schot van de falende Van der Kuylen voor doel langs. Het was eigen lijk in deze periode de enige reële scoringskans van PSV, waartegenover er meer van Feijenoord stonden. Vooral door voortreffelijk ingrijpen van Does burg bleef het echter bij die ene treffer van Wery. Harder Het duel bleef ook in de tweede helft geheel open. Weliswaar behield Feijen oord voorlopig de beste uitzichten op de beker, maar PSV vocht moedig en zeker niet kansloos voor een beter resultaat. Beide doelverdedigers werden enige keren op de proef gesteld. Pieters Graafland moest capituleren toen Rado vic van ver vuurde. De stand was daar mee op 11 gekomen en zo zou het blijven tot aan het eind van de ver lenging. Voor die verlenging zette Feijenoord Van der Heide in voor Geels en later kwam Treytel nog voor korte tijd in het doel toen Pieters Graafland bij een botsing met Van der Kuylen gewond was geraakt. Bij PSV werd Senders ver- AMSTERDAM. Alkmaar is weer voor een jaar verzekerd van eredivisievoetbal. Het resultaat (00) dat AZ '67 gisteravond in het Ajaxstadion tegen Volendam behaalde, was voldoende om de Alkmaarders, die in de eerste wedstrijd 11 tegen D.O.S. had den gespeeld, in de hoogste klasse van 't betaalde voetbal te houden, terwijl Volendam en D.O.S. zondag onderling moeten uitmaken wie een trede op de voetballadder omlaag gaat. Daarbij heeft Volen dam genoeg aan een gelijkspel omdat in dat geval het slechtere doelgemiddelde van D.O.S. uit de competitie beslissend is. Een gelijkspel heeft er in de Noord hollandse derby van deze nacompetitie van begin tot eind ingezeten. Beide Robert Heinz nieuwe trainer ploegen legden volledig het accent op de verdediging en probeerden met uit vallen de tegenstander te verrassen. Aanvankelijk liepen deze pogingen op niets uit omdat de eenzame aanvals- spitsen Pelk bij Volendam en de ijverige maar van techniek gespeende De Jager bij AZ'67 te weinig steun kregen. Nadat de bal geruime tijd doelloos op het middenveld heen en weer was ge trapt, werd Volendam iets sterker en begon op te dringen. Er ontstonden enige gevaarlijke momenten voor het Alkmaarse doel maar Pelk en Sier schoten niet zuiver genoeg. Een twijfel geval was voorts een handsbal van Kabel in het strafschopgebied bij een Droomkans Na de rust bleef Volendam iets beter spelen maar kon voor doel niet meer gevaarlijk worden. Daartegenover stond een droomkans voor AZ '67 toen doel man Ruiter bij een hoge voorzet van Hersche de bal voor de voeten van De Jager liet vallen. De Alkmaarder schoot echter van dichtbij naast. Het peil, dat al matig was, zakte steeds meer. De Alkmaarders gingen nog sterker op de verdediging spelen omdat een gelijkspel voldoende was. AZ '67 dus voor de eredivisie behou den. Het contracteerde meteen de Duit ser Robert Heinz, die de laatste jaren de nationale Luxemburgse ploeg onder zijn hoede heeft gehad, voor twee jaar als trainer. 3. Volendam 1 vangen door Schalks. De wijzigingen hadden echter geen effect. De strijd werd harder, vooral van de zijde van PSV, dat tegen elke prijs het gelijke spel tegen de steeds meer oprukkende Feijenoorders wilde behouden. De Eindhovenaars slaagden in hun opzet en krijgen zater dag hun tweede kans. Afgebroken MOSKOU De eenentwintigste partij van de tweekamp om het wereldkam pioenschap schaken tussen Petrosjan en Spassky is gisteren in Moskou na veertig zetten afgebroken. Spassky leidt met 10 Va tegen 9 Va punt. 6. TfU—el b7—bS, 7. La4—b3 0—0, 8. c2—e3 d7d6, 9. h2h3 Pf6—d7, 10. d2—d4, Le7—16, Lctl—e3 Pcfr—a5, 12. Lb3—c2 Pa 5—C4, 13. Le3—el Lc8b7, 14. b2—b3 Pc4—b6, 13. Lele3 Tf8e8, 16. d4d5 Ta8—c8, 17. Pbl—<12 c7—c6, 18. c3c4 C6xd5, a9. c4xd5 Dd8—c7, 20. Tal—cl Do7b8, 31. a2—a4 Pd7—cS, 22. a4xb5 afixbö, 23. Tol—al b5—bi, 24-Ddle2 Pb6—d7, 25. Lc2—d3 Peöxd3, 26. De2xd3 Lb7—a8, 27. Pd2—c4 Pd7c5, 28. Le3xc5 Tc8xc5, 29. Tal—a4 h7—h6, 30. Dd3d2 Lf6e7, 31. Tel—al La8—b7. 32. Dd2xb4 f7—f5, 33. Ta4—a7 Tc5—C7. 34. e4xf5 Db8—c8, 35. Pc4e3 e5—e4, 36. Pf3—d4 Le7 37. Tal—£1 Lb7—a6, 38. Ta7xc7 Dc8xc7, Db4a4 Te8a8, Spassky gaf b b3, e4, «2, f5, g2, hS. Pd4, Pel, pionnen Na een flinke botsing met Willy van der Kuijlen moest Pieters Graafland zich in de verlenging alsnog laten vervangen door Eddy Treytel. Met vermoedelijk een gekneusde rib kwam voor hem voortijdig een einde aan het voetbalseizoen 19681969. Zijn laatste seizoen in het eerste elftal van Feijenoord? MILAAN „Eddy Merckx mag misschien onschuldig zijn, maar het onder zoek heeft geen enkel aanknopingspunt opgeleverd dat wijst op een samen zwering of een onvoorzichtigheid bij de dopingcontrole." Dit staat in een gisteren vrijgegeven communiqué over het onderzoek in de dopingkwestie-Eddy Merckx, geleid door de president van de Internationale Wielerfederatie, de Italiaan Adriano Rodoni. De conclusies van het onderzoek zijn: a. de controle op het gebruik van stimulerende middelen is verricht volgens de internationaal geldende regels; b. de voorschriften zijn op gepn enkele manier overtreden; c. de apparatuur, die voor de controle beschikbaar was, is de modernste in Italië. Aan de integriteit van alle betrokkenen bestaat absoluut geen twijfel. Het communiqué vermeldt verder dat de geruchten over sabotage, voornamelijk van de kant van de ploeggenoten van Merckx en ooggetuigen, op generlei wijze bevestigd konden worden. Het onderzoek le hiertnee definitief afgesloten. Zoon Quicksilver kan het ook (Van. onze paardesportmedewerker) WASSENAAR Esmeraud liep gis teren in een koersje waarvan zij zo houdt. Niet te sterke tegenstanders en dan van kop af, beheerst door Harmsen gestuurd, wat over het zonnige Duindigt te draven. Bretteur P trachtte met zijn bekende sprint aan het slot nog roet in Esmerauds voerbak te strooien, maar dat ging niet door. Wel viel op dat Dirk de V weer komende is. Hij sprintte weer sterk, maar moest van te ver komen. Quicksilver S kan tevreden hinneken in zijn stal te Otterloo want zoon Ingo Quick werd bij zijn tweede optreden eerste in de draverij voor tweejarigen. Ver voor de rest uit draafde hij naar huis. ondanks een flink foutje in het be gin, toen hij nog niet uit het gedrang Stal Anjo leverde met Her Areta een winnaar. Zij hield Hofnar duidelijk achter zich en Germo Buitenzorg kon na een uitstekend begin slechts de derde plaats houden. Trainer Harmsen had in de hoogste klasse nog een beste winnaar aan Fer- nandel, door leerling Schwarz gereden, en bij de beginners aan Her Areta (J. Zuyderduin). Zelf reed Harmsen nog een tweede plaats met Fletcher D. Geloei De eerste ren was een farce; drie paarden met Jolly Maverick S als groot ENGELSE T.T. Agostini vele kilometers voor DOUGLAS Wereldkampioen Gia- como Agostini heeft gisteren de race in de 350 cc-klasse van de TT op het eiland Man met enorme overmacht gewonnen. Op het moment dat Agostini zijn MV Agusta over de eindstreep reed, had Findlay, die toen nog op de tweede plaats lag, een achterstand van bijna twintig kilometer. Agostini legde de zes ronden op het bergachtige circuit van in totaal 364 kilometer af in 2 uur 13 minuten en 25.4 seconden. Zijn gemiddelde snelheid was 163.84 km per uur. In vergelijking tot vorig jaar, toen Agostini het record verbeterde, was hij vier minuten lang- De uitslag was: 1. Agostini (II.) op MV kampioenschap 350 cc-klasse 45 punten; 2. Findlay 24: (Austr.) 17; 4. Vlsenzl (It.) 16. Indonesië in badmintonfinale TOKIO Het Indonesische dames- badmintonteam heeft zich geplaatst voor de finale van het toèrnooi om de wereld- Groot-Brittannië te winnen met 43. In beker, de Uber-Cup, door gisteren van de finale ontmoeten de Indonesische damee titelhouder Japan. favoriet, maar Hubert was door indek king ook flink gespeeld. Jolly Mave rick S won, maar het publiek kan zo'n ren van drie paarden niet waarderen, gezien het geloei bij de doorkomst. De uitslagen waren: (J. Zuyderdutn) km-tijd 1.28 3. Germo Buitenzorg. m-._. '3,80 (stal), pl. f2,- l. Her Areta (1500 mj: "i/ ingo° Quick Toto: koppel f Plet Hclnprjji (J. Wagenaar Ji Toto: w. f4,70 pel f7,—; cov. Witte de vyithpriis (2000 m): 1. Gert Jan (W. Leeuwenkamp) 1.24.6, 2. Furie, 3. Favera Toto: w. f4,00, pl. f2,20, f3,40, f6,-; kop pel f 15,80; eov. f 13,— trio: f 1424,60. Willem Barentzprus (2100 m): 1. Esmeraud Dirk 'd v rmsen) f-23-9. 2. Bretteur P, 3. Toto: w.' f2,40, pl. f 1,30, fl,80: koppel ra en- mv run ""'PP'" nandel (E. landla. 3. Enigste. Toto: w. f 1,60, pl. f1,10, f 1,50, f1,30; kop- 1. Fenno Silk (J. v. Dooyeweerd) 1.23.6, 2. Fllette Six, 3. Emma Qulchotte. Toto: w. f 2,—, pl. f 1,10, f 1,20, f 1,20; kop pel f 7,40; cov. £3,10. Jan van Speykpr(js (2000 m): 1. Fablon (J. Verhoeve) 1.26.2, 2. Fantast CH. 3. Erlola. Toto: w. f 1,80, pl. 11,10, f 1,30; koppel f 1,20; koppel f 2,41 Alkmaar zaterdag Alkmaar heeft zaterdagavond alle prijzen naar kaassoorten genoemd. De Gouden Edammer heeft de hoogste klas se aan de start. Dirk de V gaat vooruit en kan met zijn eerste startnummer ver komen. Toch waarschijnlijk niet ver genoeg om bui ten bereik van Erica en Arie te blijven. De laatste is in topvorm, maar* twintig meter voorgeven aan Erica is, als het veld wat compact blijft, iets te veel. Hoge klasse start ook in de Leidse Kaasprijs over 1700 meter. Bonnie Mars is wat van slag af en het is niet onmo gelijk dat de zeer vooruitgaande Brown Bomber het van Kooymans paard over neemt aan de kop. Om half zes is de eerste start. Het programma luidt: Bocrenkaasprijs (2040 m, met trio): Hoop van Rhea - Hannibal - Hanny. Broodkaasprijs (2040 m, autostart): Hilda Dunst Hit Parade - Goya. Kcrnhcmmerkaasprljs (2040 m, met trio); Flipsen - Good Luck S - Fullblood Maire. Outsider: Frances G. Cheddarprljs (2380 m): Heatrix G - First Girl - Grietje Peterhof. Gouden Edammer (2380 m): Erica - Arie - Dirk de V. Goudse Kaasprijs (2040 m, autostart, met trio): Dynamica - Frickson R - Diamantvink S. Outsider: Esta Kinley. Toekomstbeker III (2040 m, voor ama teurs): Dacron Dear - Eros Hollandla - Eddi Scotch. Leidse Kaasprijs (1700 m, autostart, met trio): Bonnie Mars - Brown Bomber - Dynamiet Hanover. Broodkaasprijs (2040 m, autostart); Henriette Signal - Helia D - Hea Alkes- tis van E. schijnlijk dat de club terugkeert naar het amateurvoetbal. De Arnhemse zakenwereld laat ver stek gaan en de gelden die zijn toege zegd bij een eventuele promotie naai de eredivisie zijn weer ingetrokken. Vitesse onderhandelt over de aankoop in Bronkers (FC Twente). De Arn hemmers schijnen ook belangstelling te hebben voor Jan Veenstra (Go Ahead) Klaas Nuninga (Ajax) die met Ben nie Muller (eigen verzoek) op de trans- ferlijst staat. De Nijmeegse eredivisieclub NEC heeft Jürgen Jendrossek van FC Köln gekocht. NEC wil de transfersom niet bekend maken. Jendrossek speelde een belangrijke rol in de eerste wedstrijd tussen ADO en FC Köln voor het toer nooi om de Europese beker voor beker- aars in het afgelopen seizoen. Kort het einde van de wedstrijd in het Zuiderpark maakte Jendrossek toen het doelpunt voor de Keulse ploeg. Sparta heeft Langhorst en Spinhoven op de transferlijst gezet. Voorts werden Bosma, Van Toledo en Wim Klein jan op eigen verzoek op de lijst geplaatst. Ook Oeki Hoekema van Go Ahead heeft zich gisteren op de transferlijst laten plaatsen. Behalve FC Twente, dat al onderhandelingen heeft gevoerd over de aankoop van de 20-jarige aanvaller, zouden nog twee niet nader genoemde andere verenigingen belangstelling voor Hoekema hebben. De DWS-spelers Kick van der Vall en Overweg zijn eveneens op eigen ver zoek op de transferlijst geplaatst. Ajax en Twente voor Jaarbeursbeker BOEDAPEST Nederland zal in het komende Europese toernooi om de jaar beursbeker vertegenwoordigd worden door Ajax en FC Twente. De clubs werden ingedeeld in respec tievelijk de derde en de vijfde groep. Ajax speelt tegen Hannover'96 (West- Duitsland) en FC Twente tegen de Fran- club Rouaan, maakte de gisteren in Boedapest gehouden loting uit voor de eerste ronde, die tussen 1 september en 1 oktober moet worden gespeeld. In groep 3 wordt voorts gespeeld FC Barcelona (Spanje)Odense (Denemar ken), Jeunesse d'Esch (Luxemburg) Coleraine (Noord-Ierland), Southamp ton (Engeland)Rosenberg Trondheim (Noorwegen). In groep 5: Italiaanse club (nog onbe kend)Sparta Praag (Tsjecho-Slowakije), Karl Zeiss Jena (Oost-Duitsland)—Goez- tepe Izmir (Turkije), Vasas Gyoer (Hon garije)Lausanne (Zwitserland). Cliff Drysdale versloeg Laver BRISTOL Rod Laver, vorige week zaterdag nog winnaar van de open Fran se titel, heeft gisteren een verrassende nederlaag geleden in de derde ronde herenenkelspel van het internationale „Wills"-tennistoernooi te Bristol. De Zuidafrikaanse profspeler Cliff Drysdale bedwong 's werelds eerste tennisspeler met 4—6, 6 2, 7^-5. berg (VS) 7—5, 6—2; Pasarell (VS)—Hewitt (Z.-Afr.) 6—3, 9—7; Taylor (G.B.)—Ralston (V.S.) 20—18, 2—6, 2—6. Derde ronde: Rosewall (Austr.)—Ralston (VS) 61, 3—6. 11—9; Ashe (VS)Buchholz (VS) 7—5, 6—3; Graebner (VS)—Glmeno (Sp.) 6—], 7—5; Emerson (Austr.)—Pasarell (VS) 7—5, 8—10, 61; Newcombe (Austr.)—Rlchey (VS) 6—1, 5—7, 6—2. Damesenkelspel (derde ronde): Blllle Jean King (VS)—Frangolse Durr (Fr.) 10—8, 6-4; Virginia Wade (GB)Rosemarle Casals (VS) 6—0. 7—5; Judy Tegart (Austr.)—Ann Jones 6—2, 2—6. 6—4; Margaret Court (Austr.)— Lesley Bowrey (Austr.) 6—0, 6—1; Pat Hogan (VS)—Betty Stöve (Ned.) 6—3, 3-6, 6—3. Jannigje van Amerongen een ivare melkkoe AMERONGEN. Jannigje wan Amerongen" is gehuldigd. Jannigjeeen koe, heeft in haar zeventienjarige leven honderdduizend kilo melk geproduceerd. Zij is de vijftigste bij 't rundveestamboek ingeschreven koe, die deze prestatie geleverd heeft. Op het bedrijf in Amerongen werden Jannigje en negen van haar nog op het bedrijf aanwezige nakomelingen van alle kanten bekeken door afgevaardigden van het rundvee stamboek, de plaatselijke fokvereniging en het gemeentebestuur. De eigenaar kreeg van de hoofdinspecteur-directeur van het rundveestamboek, ir. E. J. Alderkamp, een zilveren vaasje aan geboden. De fokker van Jannigje, de 77-jarige vader van de eigenaar, deelde in de hulde. Hij heeft Jannigje eens aan zijn zoon verkocht, „omdat ze zo aan de bomen vrat", maar verheugde zich nu van harte over haar succes. Jannigje, die nu kennelijk toch wel aan het eind van haar carrière is. geeft op het ogenblik toch nog tien kilo melk per dag. Op het hoogtepunt van haar carrière was dat ongeveer vierendertig kilo. Gemiddeld heeft ze in de vijftien jaar waarin ze melk geeft 20,61 kilo per dag gegeven. Commentaar van twee leden van het rond Jannigje verzamelde gezel schap: „Dat je dat op je ouwe dag nog moet meemaken". „Ja, als je rijp bent voor de slacht", John Lewis (89) overleden WASHINGTON (Reuter) John L. Lewis, van 1920 tot 1960 voorzitter van de mijnwerkersvakbond is gisteravond op 89-jarige leeftijd in een ziekenhuis in Washington overleden. Lewis, eens een zeer belangrijke figuur in de arbeidsbe- weging in de Verenigde Staten, was zon dag in het ziekenhuis opgenomen. In de veertig jaar dat Lewis aan het hoofd stond van de mijnwerkersbond zag hij de lonen voor zijn leden stijgen van twee dollar voor zeer lange werkdagen tot 24 dollar in vele gevallen voor een werk dag van zeseneenhalf uur.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 11