mening Leefbaar Leiden komt met „tegennota" over Leids parkeervraag stuk Schip bezweek onder delen gesloopte pui Meelfabriek Leidse agenda Amerikaanse ambassadeur kreeg eerste exemplaar van „Rijnlandse Gezichten" BIOSCOPEN Toegelaten tot Gymn. - HAVO de brugklassen van „St. Agnes' HOLLAND FESTIVAL LEIDEN SCHOLIEREN „Telefoontje" 100% KANS Van der Luit ?ire$tont Verhuizingen Jan van Duuren DE LEIDSE COURANT Een aantal leden van liet Comité sen in de binnenstad en een belasting Leefbaar Leiden, de heren J. Boer, W. op het parkeren (waar dat nog mogelijk M. van Rooyen en B. Goudriaan, zp is) In de binnenstad en aangrenzende parkeernota van het college van b. \v. in praktyk worden gebracht. In een uitvoerige „tegennota", die de titel „leefbaarheidsnota" draagt, wordt ge- maar ook economisch mogelijk wordt. De plaats van de parkeergarages zal evenwel pas vastgesteld kunnen wor den in samenhang met een bestemmings- cultu- Consternatie gistermorgen bij de Meelfabriek aan de Zijlsingel. Bij sloopwerk zaamheden kwamen enkele grote stukken van de pui terecht op een voor de wal liggend schip, dat spoedig begon te zinken. Het zinkende schip werd in allerijl naar de andere kant gesleept en 's middags opgetakeld. Persoonlijke ongevallen deden zich bij dat alles niet voor. Geslaagden gymn. Rijnlands Lyceum Leiden, 5 juni. ZATERDAG 7 JUNI Jeugddorp - plan Zuid-West Aktief Atletiek voor de jeugd: 14.00 uur. St. Leonardusparochiehuis - Afscheid i de heer P. J. P. van Adrichem. hoofd G. Blok; A. M. van de Pacellischool. Aanvang 15.00 u. Leidse Muziekschool - Demonstratie, Rapenburg 22. Aanvang 13.30 uur. Aan het Rynlands lyceum te Wasse naar zyn geslaagd voor het diploma gymnasium a: de dames M. M. Daniëls; J. E. Gorter; J. P. Koeijers: M. van dei- Sluis; E. van der Tak. De hern N. F. Grooss; D. Haks; J. P. Huner; teld, dat de Leidse binnenstad niet op plan, dat nu grotendeels ontbreekt. Plei- V eerste plaats een „Central Business nen, aldus schrijven d listriet" behoort te zijn, maar een ont- moeten opgeheven wordi ïoetingsplaats, welke vooral zijn kracht plaatsen, de binnenstad i worden afgesloten en liet beleid zal er op gericht dienen te zijn, dat het cen trum aantrekkelijk wordt als cultureel- recreatief centrum. Amerikaans koor in de Pieterskerk Hierbij wil het bestuur van de Aktie- groep gezamenlijke jongerenmlarienng teT Leiden reageren op een artikel dat dins-1 dag j.l. onder deze rubriek was ge plaatst. MAANDAG 9 JUNI C'antine fa. Stokkermans - Klaver- het plan Zuid- West Aktief. Aanvang: 19.30 uur. I Stadhuis - Gemeeenteraadsvergade- ring. Aanvang 19.30 uur. Geslaagd voor het diploma gymna- b: de dames I. S. A. Baud; S. M. E. ten Cate; I. C. Roosenburg: E. J. Wieringa. De heren: F. J. Berkhout; R. H. Cohen; J. E. Degener; H. Ch. Frijlink; P. S. Kamminga: R. H. Koning; A. G. Los; E. J. Schöffer; M. A. Schrijver; D. A. van Valkenburg; W. F. van Voorthuizen; P. L. R. Wefers Bettink. Vijf kandidaten werden afgewezen. Beste Briefschrijver (ster), In de zelfde editie van Onderweg, als j waar u het over heeft, stond tevens een j medeling, dat de jongerenmis wél in de i Hartebrugkerk gehouden zou worden, doch dit stond niet onder het parochie nieuws van de Hartebrug, maar wel bij de wekelijkse mededelingen van de Ak- tiegroep onder het Dekenale Nieuws. Deze mededeling was geplaatst met medewten van de eerwaarde heer J. M. L. Wortelboer en enkele afgevaardig den van de parochieraad van de Harte brug. Aangezien de jongenren de kerk min der als de „Tempel Gods" zien, als de oudere mensen, die strenger in het ge loof zijn opgevoed, menen wij, dat het deze jongeren niet kwalijk te nemen is, dat zij pratende de kerk in komen en zich hier over het algemeen pok anders zullen gedragen alSue ouderen. Ditöbk in verband met uw opmerkingen wat betreft^hun houding tijdens de consecra tie en communie. Dat men tijdens de Consecratie blijft zitten is een heel nor maal verschijnsel als u even denkt aan de vele nieuwe RK kerken zonder kniel banken. Hier in Leiden o.a. de Antonius- kerk. Uw opmerking over de geloofsbe lijdenis had u achterwege kunnen laten, als u de uitgereikte stencil goed had ge lezen en goed naar de verklaring hier voor van de celebrant had geluisterd. In het stencil stond nl. het volgende: „Wij vonden het beter, omdat wij en waar schijnlijk ook u de twaalf artikelen van het geloof niet volledig verstaan, deze ditmaal achterwege te laten". Wij be weren dus niet, dat dit onwaarheden geworden zijn. Wij verstaan ze alleen niet volledig. Indien u ons verder behalve deze door u genoemde gevallen, ook de vele andere gevallen wilt vertellen, zullen wy van het bestuur uit dit proberen te veranderen, zodat u zich hierover niet meer hoeft te ergeren. Wij ergerden ons ook weieens 1 aan de ouderen, maar hierop geven wy géén kritiek. Verder heeft Christus weieens markt- ltii uit de Tempel verjaagd, maar nooit progressief denkende jongeren zoals wij. Wij zoeken immers naar een meer aansprekende vorm van misviering, die door jong en oud te verstaan is. Onze groep is volgende week al aan zijn 50ste jongerenmis toe en nog steeds trekken wij ongeveer 3 k 400 jongeren én ouderen uit Leiden en verre omstre ken speciaal naar de Hartebrugkerk om op zaterdagavond de jongerenmis bij te wonen. Het is dus absoluut niet zicht- baar. dat het kerkbezoek bij de jongeren- mis terugloopt nu het „nieuwtje" er af ls. Wij zijn tenslotte niet voor niets uit de Romanuszaal gegroeid. In deze zaal. die geschikt is voor ongeveer 100 per sonen, propten wjj zelf al 250 mensen. Tevens valt het het bestuur van de Ac tiegroep op, dat er elke week méér I oudere mensen blijven komen naar onze i Het is ook voor ons doel verder erg ongunstig, als men zijn kritiek zomaar j zonder pardon in een krant plaatst, ter- j wyl wij steeds met klem in al onze krantenartikelen, elke donderdag in del Toegelaten zijn tot het 1ste leerjaar^ niond; Ingrid Hermans, Katwijk; Dick Leidse Courant en elke week in Onder- (Brugklas) van de scholengemeenschap! Hoekstra, Oegstgeest; Marie-José Hoo- weg pag. 3, verzoeken deze kritieken Gymnasium-HAVO St. Agnes", Leiden: j a-erVorstTer Aar: Jacqueline Hooyi moet vinden in zyn functie reel en recreatief centrum. Gaat men de binnenstad nog meer bereikbaar en berijdbaar maken voor het privé-autoverkeer, worden als con sequentie nog meer parkeerplaatsen aangelegd, dan is het resultaat, dat men 's avonds met een uitgestorven asfalt- jungle en spookstad zit, zo schrijft men in de nota. die als „ingekomen stuk" aan de Leidse gemeenteraadsleden zal worden voorgelegd. De comitéleden wij zen daarbij op ontwikkelingen in Ame rikaanse steden, waar thans de straten ln de centra ten koste van miljoenen dollars door de planologen worden terug veroverd voor de voetganger. „Leefbaar Leiden" is het er wel over eens, dat de auto een communicatiemiddel (voor ve len echter een statussymbool) kan zijn, doch communicatie kan ook bevorderd worden met andere middelen, waarvoor minder offers gebracht behoeven te Fworden, waarvoor minder leefruimte op- Ph. geëist behoeft te worden en die minder hinderlijk zijn. In hun nota, waarin de auto als algemeen vervoermiddel wordt verworpen en waarin een pleidooi wordt gehouden voor het beschermen van de leefruimte en het terugdringen van de auto als particulier vervoermiddel, doen de Comitéleden tenslotte een aantal suggesties. De „verkeersfinanciën" wil men op de eerste plaats besteed zien voor de verbetering en de bevordering van het openbaar vervoer naar bet centrum. In versneld tempo wil „Leefbaar Leiden" verder de onvoltooide ringwegen rond Lelden verbeterd zien. Verder: een ver mindering van liet aantal parkeerplaat- LZC gaf mooie voorsprong weg LZC heeft gisteravond opnieuw bewe zen dat het eigenlijk niet hoeft te ver liezen. In de wedstrijd tegen UZSC ivo ren de Leidenaars zeker niet in de min derheid en hebben zelfs een 3-1 voor sprong gehad. In de laatste twee perio des liep het echter niet meer en wisten de gasten uit Utrecht nog een 4-J over winning in de wacht te slepen. De eerste minuut was het al raak. LZC haalde de bal van de middenlijn, zette een aanval in, Klaas Parrel kwam vrij en bracht 1-0 op het scorebord. UZSC werd hierdoor wakker geschud en was beter op de hoede. Doelpunten kwamen er niet meer, noch van de Lei denaars, noch van de Utrechtenaars. In de aanvang van de tweede periode kwam de gelijkmaker. Een foutje in de Leidse achterhoede bracht UZSC in een goede positie en dat betekende 1-1. De Leidsche Zwemclub bleef aandringen. Dit bracht hen drie voordeelpunten en dus een strafworp die door Hans Ver sluis correct werd ingeschoten. Nog was de koek niet op voor de spelers van coach Smol. Een leuke, snel le aanval bracht Roland Koedooder en Garard de Leeuw in de spits. Een 1-2 combinatie leverde een doelpunt op van Koedooder. Uit een strafworp bracht UZSC de achterstand weer terug tot 3-2 voor het voor de tweede maal rust was. In deze rust vertelde coach Plan- jer zijn spelers wat hij van hen dacht en wat hij verwachtte. Dit hielp: de 3-2 achterstand veranderde in een 3-5 voorsprong, mede dank zij twee straf- worpen. In de laatste minuut van de derde periode kreeg Dick Houthoff nog kans de achterstand terug te brengen, maar zijn strafworp werd gekeerd door de j Utrechtse keeper. Ook Jaap Maassen Het eerste exemplaar van het boek „Kabinet van Rynlandse Gezichten", samen- leverde dit echter: hij wist in de laatste gesteld door de Voorschotense kunsthandelaar Laurentius, is gistermiddag in de 1 speeltijd een penalty van UZSC te Lakenhal overhandigd aan de Amerikaanse ambassadeur in ons land, de heer j Stoppen. LZC bleef sterk aandringen W. R. Tyler. De Amerikaanse diplomaat heeft veel belangstelling voor de geschie- j in die laatste minuten. Meer dan drie denis van het Rijnland hij was in het nabije verleden ten nauwste betrokken overtredingen van UZSC en daaruit- bij opgravingen in Valkenburg en Zwammerdam en voor de Nederlandse kunst volgend een strafworp leverde dit niet en geschiedenis in het algemeen. Het tweede exemplaar van liet boek dat uit- op. Wel wist Versluis deze penalty te gegeven wordt bij de maatschappij Canaletto te Alphen aan den Rijn, werd de i benutten, maar verder kwamen de Lei- lieer G. C. van der Willigen, burgemeester van Leiden, ter hand gesteld, denaars niet en UZSC behaalde op toch Foto: Ambassadeur Tyler (rechts) neemt het eerste exemplaar in ontvangst. wel gelukkige wijze zyn overwinning. Tijdens een tournee door Europa doet het South Carolina University Concert Choir op donderdag 12 juni a.s. Leiden aan, alwaar het 's avonds te 8 uur in de Pieterskerk een uitvering zal geven. Het koor staat o.l.v. prof. Arpad Da- hoogleraar Musicologie Medische diensten LEIDEN Leidse huisartsen: tot zaterdagmorgen 10 uur dient men de eigen huisarts te raadplegen. Na zater dagmiddag 12 uur belle men voor spoed gevallen de dokterstelefoon 22222. Apotheek Reijst, Steenstraat 35, tele foon 20136. LEIDERDORP dkt. Van 't Woud, Hoofdstraat 40, tel. 30070; zr. Van Maarle, Bonifaciusstraat 15. Zoeterwou- de, tel. 01710-34673. Bij ongevallen aan de Rijndijk tel. 01714-2278. VOORSCHOTEN dkt. James. Leid- seweg 51. tel. 2520; Voötschotense apo theek, Leidseweg 66, tel. 2525; zr. v. d. Neut, Wijngaardenlaan, tel. 2177. OEGSTGEEST dkt. Hugenholtz. Wilhelminapark 2, tel. 51390. De films in de week van 5 t.e.m. juni zyn door de katholieke Film Cen trale als volgt gekeurd: Camera A. Bout de souffle 18 jr. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45. 7 00 en 9 15 uur Nachtvoorstelling: The Naked run ner do, vr. zat. 23.30 uur. 18 jr. Jeugdmatinees; zo. wo. 2.30 uur: Sjors van de Rebellenclub. ZATERDAG 7 JUNI Korreltje jpreken van velen is wat de wijze zegt is ...PUNT,. Lido De val van Rome. Dagelijks: 2.30, 7.15 en Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 er 14 jr. 9.15 i Luxor Erotiek zonder masker 18 jr. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Studio Secret ceremany 18 jr. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en'9.15 uur versiteit van South Caroline (U.S.A.). Trianon De langste dag 14 jr. Op het programma staan werken o.a. Lotti, Scarlatti, Mozart. Strawins- ky. Verdi en Handel. Het geheel staat onder auspiciën van K. O. Kaarten (voor leden en niet- leden) verkrijgbaar aan het bureau K. O. en 's avonds aan de kerk. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 Zondag: 2.30, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex Onstuimige begeerten. 18 jr. Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45. 7.15 en 9.15 uur Nachtvoorstelling vr. zat. 23.30 uur. De prijs voor een nacht. 18 jr. Zelfbediening PUZZEL De ..oplossing van de plaatjespuzzel luidt: In mei leggen alle vogels een ei. Hoeveel bloemen kunt u plukken. De prijswinnaars van deze week zijn: 12,50 Joke Bremmer, Postbus 11, Oegstgeest; 7,50 Mevr. v. Steen, Korte Miening 9, Zoeterwoude 5,Corrie v.d. Kamp, Oranjelaan 64, LEIDEN 6 juni Groente Champig nons 3,45-3,75, aardbeien 42-79, aard appelen 12, andijvie 20-38. peulen 3,20- 4,50, snijbonen 2,60-3,70, stambonen 3,50-4,00, kroten 28-49, spitskool 34-50, postelein 22-32, prei 26-33, rabarber 10 22, spinazie 16-56, komkommers 19-42 tomaten A 6.50-6,90, id. B 8,60-9,00. id C 6.10-6.30, id. CC 5,70-5.90. uien middel grof 28-29, waspeen 1,06-1,21 per 100 kg Bloemkool A 1,28-1,52, id. B 75-1,18, id C. 41-76, sla 5-14 per 100 stuks. Bospeen 44-89, peterselie 11-26, radijs 20-24, sel derij 14-25, uien 7-14 per 100 bos. velder; Lydia v. Werkhoven, Voorhout; Marijke v. d. Westen; Cees Witsenburg, Warmond; Henk Wolvers; Yvonne Zand bergen; José Zuidhoek, Oegstgeest; Ka rin Zwetsloot, Zwammerdam; Anne- het bestuur mee te delen of een! Angeline Aanhaanen, Katwijk a.d. Rijn;] Houdé, Oegstgeest; Ria v. d. Hulst, briefje te sturen aan ons correspondent José Aanhaanen, Katwijk a.d. Rijn; Pe- warmond; Ludger Hurts; Lia Jansen; tieadres: Henry van Swieten, Korevaar- ter Aggenbach; Marja Ammerlaan. Zoe-1 Margreet v. Kampen, Voorhout; Willy Margreet v. d. Meer, Zoeterwoude; Hugo straat 37, Leiden tel. 23565. Ook dit terwoude; Louise Baars. Noordwijk; Karthaus, Oegstgeest; Elly Kerkvliet. Meyer; Oris v. Meurs. Zoeterwoude; correspondentieadres staat elke week Marcel de Bakker. Hazerswoude; Hans Hazerswoude; Mathlide Klerks; Tineke; Yolanda v. Mil, ZoeterwoudeAnne- onderaan het stencil. Wij hopen, dat u nu de Beer. Hazerswoude: Paul Beerenfen- v d Kl.ogt_ Zoeterwoude: Ellie ter Laak. Marie de Nennie, Sassenlieim; Nicoline de beweegredenen van de jongeren beter ger, Zoeterwoude; Frans Bellaart; Gon- Noordwijk; Tresi Lavaleije: Xandra Le- Paardekooper, Zoeterwoude: Nicole v. kunt begrijpen en willen u nog wel me- j nle Belt: Ada Beugelsdijk. Warmond; bens; Anita v. d. Leden. Katwijk a.d. de Poel; Elly v. d. Post: Tom v. Rijn, dedelen, dat de jongerenmis van jl. za-Marguerita Bijleveld. Nieuw Vennep; Rijn; Anneke v. Leyden. Oegstgeest; Hazerswoude; Lieneke Roelandse; An- terdag een zeer goede mis was. Ook Anneke Blommensteijn; Margreet Bo- joke v. d. Linden. Noordwijk a. Zee; Con- nel<e v Rossum. Leiderdorp; Wilma a.s. zaterdag zal de jongerenmis in de gaart. Leiderdorp; Hetty Boon; Marie- stanse v. Loon: Willie Luijten; Monique Ruif- Voorhout: Nini Saridin; Ada v. Hartebrugkerk gehouden worden (zie de José Bos. Leiderdorp; Marjolein Bres- Manssen. Oegstgeest; Monique Matze. Leidse Courant van gisteren en Onder- ser, Oegstgeest; Vera Bruggeling. Al- oegstgeest: Marie-Louise Meijer: Len- weg onder het Dekenale Nieuws.)." phen a.d. Rijn; Paula Buters. Warmond, ne£e Meijer; Wilma v. Mil, Zoeterwoude; Namens het bestuur van de Aktie- j Barbara Creijghton; Els v. Dijk; José v. Marian Mol; Ria Otto. Langeraar; Carla groep gezamelijke jongerenmisviering: Djjk, Warmond; Hans Disseldorp. Stomp- v d Poel zoeterwoude: Lidy v. d. Poel. Leiden. ANTON TOUSSAINT (public relations) HENRY VAN SWIETEN sekretariaat ZOETERWOUDE AUTOBOTSING Een jeugdige inwoner van Noordwijk wijk die gisteravond omstreeks 9 uur met hoge snelheid in zijn Volkswagen over het Watertje raasde, is daarbij halverwege deze straat op een voorlig ger gebotst die juist de parkeerfile had verlaten. De schade aan beide auto's was aanzienlijk terwijl ook een derde geparkeerde auto er niet zonder kleer scheuren van af kwam. Schie. Warmond; Hanneke Schouten. Voorhout; Lillian Schuurmans. Zoeter woude, Marga Smit, Leiderdorp; Ma rianne Staats: Yvonne Steenbergen: Liselotte Timmerman, Zoeterwoude; Henny v. Ulden; Rens v. Veen, Zoeter woude; Loek Verburg. Stompwijk; Carla wijk; Trudy Ebskamp. Leiderdorp; Len- Noordwijk; Ellinen Rijkelijkhuizen. Hoog- neke Egberts; José Elgershulzen. Kat- made: Willie v. Rijn, Oegstgeest; Jacque- wijk a. Zee; Carla Feijen, Leiderdorp; ,ine de Rooy, oegstgeest; Mieke Ruyg- Verhoeven; Joyce Vermeeren, Katwijk Brigitte Filbry; Annelies Fles, Oegst- I ,.ok; Marja v. Santen,-Stompwijk; Hel-1 a- Zee: Marianne VerplanckeMarga geest; Frank Fortanier. Voorschoten; mie' Schlaman, Bodegraven; Heieen v. Annelies v. d. Geest, Leiderdorp; Ans v. gchie, Katwijk a.d. Rijn; Mieke Schra- der, Zoeterwoude; Carlie v. Sonderen, Oegstgeest; Annemieke Smits, Hazers woude: Monique Stavleu; Lia v. Teylin- gen; Jos Trippenzee; Charles Vaneker; Fred Verberg; Bernadette Verhoef, Lei derdorp; Hans Verlaan, Noordwijker- Geest; Rimke Geels, Oegstgeest; Anja v. Geijlswijk, Leidschendam; Anneke Gerlich, Leiderdorp; Mirjam Goddijn, Leiderdorp; Jacintha Gordijn, Oegstgeest; Ineke Gottenbos; Jetty v. Grieken, Lei derdorp; Astrid de Groot, Oegstgeest; Carolien La Grouw, Oegstgeest; John v. d. Haas, Hazerswoude; Pauline Hage- man, Leiderdorp; Mieke Heemskerk. Noordwjjkerhout; Joke Heijkoop, War- Vis8eeren, Koudekerk: Toon v. Vooren, Warmond; Huub de Vroom, Warmond; Lizette Wassenaar. Warmond; Anke Werneke, Alphen; Lydia de Winter; Margót Witteman; Gabrielle v. Zaaien, Voorhout; Peter Zevenhoven, Warmond; Carline v. d. Zwet, Oude Wetering; José v. Berkel, Leimuiden; Trees Cozyn, hout; Jeannette Verplancke; Liesbeth Leimuiden; Nia v. Veen, Leimuiden; Versteeg. Hazerswoude: Adrie VogelaarCo™ v- VIiet- Hazerswoude. Ank Voskuil, Oegstgeestj Lia Vrouwen- "or <rDOn 00 *n*TT,<> vermeld 1909 Met dankbaarheid e i vreugde hopen wij op zondag I 'I 1 I I LAMBERTUS VAN ES I I Tot hun intentie zal elf uur een H. Eucharistie- I viering worden gehouden, wegens ziekte, in Huize S Wei8teindeweg 14. Hun dankbare kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen. STOMPWIJK. 28 i i 1969. Tot onze diepe droefheid overleed heden na een arbeidzaam leven, voorzien van het H. Sacrament der zieken, mijn lieve man en zorgzame vader en opa BARTHOLEMEUS KRAAN echtgenoot van Catharina Maria Rulterman was drager van de Orde van Oranje Nassau in de leeftijd van 84"jaar;" i Warmond, 6 juni 1969 Scheepmakersdam 6H C. M. KRAAN-RUITERMAN kinderen, klein- en achterkleinkinderen De overledene ligt opgebaard in de rouwkapel van Huize St. Bavo te Noordwijkerhout. Rozenkrans gebed voor de overledene zondagavond om 8.00 uur in de parochiekerk. De plechtige viering van de H. Eucharistie zal gehouden worden op maandag 9 juni om 2.00 in de kerk van de H. Matthias, waarna de begrafenis in het familiegraf op het r.k. kerkhof aldaar. het MEVROUW M. W. VAN LENT-AKERBOOM Als echtgenote van onze oudste directeur en op richter van het bedrijf, genoot zij bij ons door haar menselijke persoonlijkheid grote waardering en hoogachting. Gezamenlijk personeel C. van Lent en Zonen N.V. Kaag, 5 juni 1969. TE KOOP GEVRAAGD AFWEZIG C. G. J. van Alphen Arts S. J. HO Arts voor hart- en bloed- vaatziekten wegens vakantie AFWEZIG van 12 juni tot 80 juni. vanaf woensdag De collegae J. A. Tolenaar 11 juni tot 7 juli. M W L. Kuypers De overl hulsartsen zijn p,h h» spoedgevallen bereid waar te nemen te nemen. I bereid Gemeente Alkemade Burgemeester en Wethouders van Alkemade maken bekend, dat in de periode van 16 juni tot 1 augustus 1969 voor het studiejaar 1969/1970 gemeentelijke studiebydragen kunnen worden aangevraagd op formulieren, welke verkrijgbaar zijn bij de afdeling Sociale Zaken, welke is gehuisvest in het dorpshuis „De Alkeburcht" te Roelofarendsveen. Na 1 augustus 1969 kunnen behoudens het geval, waarin daarvoor een bijzondere reden aanwezig is geen aanvragen voor het betreffende studiejaar meer worden ingediend. BOERDERIJ LANGS DE RIJN tussen Leiden en Alphen aan den Rijn. VEEN - RIJNDIJK 136 - HAZERSWOUDE Leidse Schouwburg aanvang 20.15 uur 17 juni: BIOGRAFIE (Nederlandse Comedie); toegangsprijzen 8,25 en 5,25, pl.bespr. inbegr. 27 juni: LISBETH LIST - TRIO LOUIS v. DIJK; toegangsprijzen 6,75 en 4,25, pl.bespr. inbegr. Kassaverkoop: ma. 16. di. 17. do. 26 en vrijd.27juni van 13,00-16.00 uur Leidse Schouwburg, Oude Vest 43, tel. (01710) 20195. Pieterskerk aanvang 20.00 uur 25 juni: MONTEVERDI'S MARIA-VESPER (Nederlands Kamerkoor. Nederlands Kamer orkest o.l.v. Felix de Nobel; solisten: Edith Mathis, Maria Suchèl, sopraan; Alexander Young, David Johnston, tenor; orgel: Albert de Klerk en Adriaan Blankenstein toegangsprijzen 12,7,50 en 4, Vanaf 10 juni kaarten verkrijgbaar bij fa. Bender, Hogewoerd 90, Leiden, dagelijks van 10.00-13.00 uur en van 14.00-18.00 uur. tel. (01710)20097. Voor alle manifestaties zijn een beperkt aantal studenten- en jeugdkaarten verkrijgbaar tegen ge reduceerde prijzen. TE KOOP IN LEIDEN: a. een tweetal flinke be drijfspanden, circa 200 m2 met twee bovenwoningen. Royale parkeerruimte etc. Vraagprijs: 75.000, b. een lege. royale boven woning met verhuurde be nedenwoning aan de Drie Oktoberstraat. Ind.: grote huiskamer, 3 sl.kamers etc. Vraagprijs: 26.000, c. een moderne flat aan de Mozartstraat, vo 3 sl.kamers. berging etc. Vraagprijs: 37.500.—. Beton- schuttingen geplaatst 32,— per meter, 2 meter hoog. Beneden de 10 meter lengte 15 pet extra. Garages 6.30 x 3.20 met extra zijdeur 1.150,- 4.80x3.20 975,- NET CANADEES MEISJE 20 jaar, spreekt vloeiend Nederlands, zoekt gezellige WERKKRING Schuurtjes ;-v- j vanaf 575,- Alles geplaatst Vraagt vrijbiyvend Inlich tingen. Vlotte levering door geheel Nederland. GEVRAAGD voor tuinwerk in Wasse naar, voor direkt of later. 18 jaar. Inlichtingen: Doeswijk Plaats een Begrafenis onderneming LEIDEN. Haagweg 31 Tel. 01710-23574 KATWIJK Boulevard 48 Tel. 01718-3477 WASSENAAR Deylerweg 127 Tel. 01751-2436 R.K. Uitvaartlelder: W. J. E. ALBERS Tel. 01717-4982 Transporten Opbaringen betrouwbaar als geen ander met Sup. R. tuf rubber. Veel kilometers eD antisllp. BERK VOOR BANDEN Levering en service ook via uw garage of servicestation. MIDDELSTEGRACHT 36 LEIDEN Telefoon 25468 - 24060

Leidse Courant | 1969 | | pagina 4