CURASAO 40 JAAR GELEDEN WERELDNIEUWS NA OVERVAL VENEZOLANEN OP WAPENDEPOTS Herinneringen oud-gouverneur in Haags pension L. Fruytier (87) als ambtenaar met pensioen, ongeridderd... TELEVISIE IN DIT WEEKEINDE Professionele Ann Margaret contra „Rodeo "-amateurs PAGINA 2 DE LEEDSE COURANT ZATERDAG 7 JUNI 1969 Europa na De Gaulle AAR niet alleen Frankrijk komt in dit opzicht in de naaste toekomst voor een krachtproef te staan. Ook Frankrijks partners in de E.E.G. en de Westeurope- se Unie komen nu voor het blok te staan. Ze kunnen een anti-inte^at-ie-gezind A De Gaulles vrijwillige aftocht naai Frankrijk immers niet langer als alibi! Colombey-les-deux-églises heeft gebruiken om zelf ook niet precies dat- Nieuws Europa, periodiek van de Euro- gene te doen, waartoe ze volgens hun een- pese beweging in Ned., nuchter maar maal gegeven woord feitelijk verplicht raak geconstateerd, dat de voorstanders zijn. va.n n drachtige Europese integratiepo- Voor de Britten geldt iets dergelijks: litiek nu niet in de 1ste plaats verlichtLonden heeft de laatste jaren ongeremd adem moeten halen, maar met belang- naar het lidmaatschap van de E.E.G. kun- stelling en met 'n kritische instelling, af- nen solliciteren, omdat De Gaulle's wachten wat Frankrijks partners gaan ..neen" hen vrijwaarde van de nood- doen, nu voor hen Charles de Gaulle weg- zaak om te laten blijken inhoeverre zij gevallen is als de grote sta-in-de-weg dan wèl of niet van plan waren verplich- voor het Europa van de toekomst. tingen op zich te nemen. Deze kwestie gaat ook voor Frankrijk Volgende maand is minister Luns for- zelf op. Pompidou heeft rooskleurige be- meel met het voorzitterschap van de Eu- loften gedaan, maar ook slagen om de repese ministerraad belast. Hij heeft dan arm gehouden. Het blijft nog een vraag, een unieke kans om het gehele Europe- inhoeverre Frankrijks Europese instel- se gezelschap te dwingen dan wat meer ling veranderen zal, wanneer hij op het kleur te bekennen. In de eerste plaats Elysée presideei-t en of een onder zijn de nieuwe Franse regering, maar niet invloed tot stand gekomen regering meer haar alleen, positief ingesteld zal zijn dan destijds het kabinet-Pompidou onder president- IITANNEER minister Luns goed kijkt, schap van De Gaulle. i zal hij trouwens ontdekken dat zijn Zelfs wanneer op het laatste moment eigen regering in Den Haag ook wel eens de kans nog ten gunste van Poher zou gemakkelijker praat over de noodzaak keren, is er geen garantie dat gering onder de pro-Europese president Poher de steun krijgen zou die ze nodig heeft om de scheuren in de Europese sa menwerking te kunnen dichten. vex-dergaande Europese integra tie dan ze bereid is daarvan de conse quenties te dr_gen. Om van het Nederlandse parlement dan nog maar te zwijgen Het komt in het najaar IN de „Groep van Achttien" hebben te r K.V.P., anti-revolutionairen en chris- telijk-historischen besloten komend na jaar met een definitief antwoord te ko men op de vraag, of er tus sen de drie partijen een basis van over eenstemming voor bestendige samenwer king te vinden is en, zo ja, hoever men dan met deze samenwerking kan gaan. Politici die deze samenwerking graag zien, vinden het jammer dat de „groep van Achttien" nog al bedachtzaam te werk gaat; politici en commentators die deze samenwerking niet graag zien, pro- feterep dat er alleen maar aan de beval ling van een dood kindje wordt gewei-kt. Voor beide categorieën moet het niet temin een niet weg te cijferen feit zijn, dat de drie christen-democratische partij en op belangrijke punten van praktische politiek in de groep tot goede conclusies zijn gekomen: om een recent voorbeeld n: de herziening van de onder nemingsstructuur, waarbij de factor ar beid meer gewicht in de schaal moet gaan leggefl. Wanneer de 3 partijen zich komend na jaar niet meer dan redelijk is laten beïn vloeden door de „Nieuw Links" of „Oud Rechts"-groepjes in hun midden, lijkt ons een positieve, concrete beslissing moge lijk. Om hun midden, lijkt ons een posi tieve. concrete beslissing mogelijk. Om positief en concreet te zijn, behoeft deze beslissing bepaald niet zo ver te gaan als een fusie in de nabije toekomst. Een zeer duidelijke opstelling bij en na de eerstkomende Kamerverkiezingen lijkt ons op dit moment al een verheugend re sultaat. Staatkundige en politieke vernieuwin gen hebben wanneer men ze niet via een revolutie bereiken wil nu eenmaal een flinke aanlooptijd nodig. Een van de vormen van rechtsgeding die bU de VARA-t.v.-rechtbank nog niet eerder aan de orde kwam was het korte geding. Aan dat tekort werd gis teren een einde gemaakt. Overigens in een uitzending die een der zwakste werd van alle t-v.-rechtbankzittingen. Er kwamen twee gevallen aan de orde van arbeidsconflicten. Een t.a.v. een be drijfssluiting en de gevolgen ervan voor het personeel en een zaak rond een voetbaltransfer. De eerste affaire was juridisch dermate zwak geconstrueerd dat de pleiter namens de eisers (gedu peerde personeelsleden) geen been kreeg om op te staan. Hetgeen overi gens door de man die zijn confrère van de tegenpartij speelde meesterlijk werd uitgebuit. De tweede zaak bood meer mogelijk heid van een „open slot". Er kwam dan ook een uitspraak uit de bus die wel licht in kringen van het profvoetbal spraakmakend kan worden. Jammer dat hier de zaak bepaald zwak werd gespeeld, waarbij zelfs de medesamen stelster mr. Anita Leeser-Gassan als giechelende griffier enkele steken liet vallen. We vonden het kwalijk dat de twee oogmerken der t.v.-rechtbank te kort kwamen. Dat zijn a. een boeiend t.v— programma bieden, b. informatie geven over de wijze waarop in ons land recht wordt gesproken. Aan de eerste voor waarde werd niet voldaan; het pro gramma als geheel was aan de verve lende kant. Aan de tweede voorwaarde ontbrak veeL Begeleider mr. Duk had erop moeten wijzen dat de rechter in kort geding wel tijd fleemt roYh dé zaak te bestuderen en dus niet meteen uit spraak doet. Die uitspraak valt dan ge meenlijk niet in een rechtszaal met publieke tribune maar in de kamer van de rechter. In de profvoetbalaffaire vonden we het voorts kwalijk dat al te duidelijk werd dat het in feite om een duel Ajax Feijenoord ging met de Amsterdamse ploeg In de rol van de vereniging met, zo kwam het er uit, een a-sociale voorzitter. De voorzitter van de tegen partij was nobeler, die werd dan ook gespeeld door ene Anne Vondeling. Kan de P.v.d.A. stemmen kosten in Amsterdam! Vg- Het is morgen precies veertig jaar geleden, dat een bende Venezolaanse opstandelingen Curasao binnenviel, de munitiedepots van Fort Amsterdam in Willemstad plunderde en met het gekaapte Amerikaanse passagiersschip Maracaibo met als gijzelaar aan boord de gouverneur van Curacao snel in de richting van de Venezolaanse kust ver dween. De goed voorbereide en spectaculair snel uitgevoerde overval op zaterdagavond 8 juni 1929 om half tien deed een storm van kritiek oplaaien in het met stomheid geslagen vaderland. De dis cussies omtrent de plundertocht van de Venezo- lanen werd een politieke strijd, die een hoogte punt kreeg in de interpellaties van H. Colijn (A.R.P.) in de Eerste Kamer. Het werd tenslotte de gouverneur ir. L. A. Fruytier kwalijk genomen dat hij om een bloedbad to voorkomen zonder slag of stoot aan de eisen van de rebellen toegaf. De gouverneur werd, na nog geen jaar zijn ambt te hebben uitgeoefend, teruggehaald naar Neder land. Daarmee was de zaak-Curacao afgedaan. Een week na de overrompelende actie van enige honderden Venezolanen, die wapens nodig hadden voor hun revolutionaire strijd in eigen land, tele grafeerde gouverneur Fruytier het volgende relaas naar de minister van Koloniën, Koningsbergen: „De overval was zeer goed georganiseerd. Hoofd zaak was snelheid en uitvoering. Tegen half tien zaterdagavond 8 juni reden drie grote autobussen vol personen, ongeveer tachtig, wat op zaterdag avond een gewoon feit is, met verborgen wapens met grote snelheid op de hoofdwacht van Fort Amsterdam. Ze splitsten zich in drie partijen en in enkele seconden was de wacht neergeslagen, de soldaten die piket hadden omsingeld en werd het wapenarsenaal bezet. De aanwezige militairen hebben zich van revolvers bediend voor hun ver dediging. Van aanvallen was geen sprake meer. De opstandelingen waren gewapend met pistolen, automatische geweren, karabijnen en klewangs. Van het garnizoen, 136 man sterk, waren aan wezig zes politiemilitairen in de hoofdwacht en een piket in rust van 24 man. De dienstdoende militaire politie surveilleerde op straat en was over het gehele stadsdistrict verspreid. Twee ploe gen waren buiten dienst en buiten de kazerne. Binnen één kwartier waren de opstandelingen meester van het fort, waarin politiehoofdwacht, kazerne en arsenaal zijn ondergebracht. Er kwa men onmiddellijk daarop van alle kanten opstan delingen aan, die zich vali wapenen voorzagen én gedeeltelijk reeds gewapend waren. Kapitein Borren, de garnizoenscommandant, was gealar- meerd en reed per auto het fort binnen. Hij passeerde de linie bij de poort die vuurde en viel bij de wacht in handen van de bende." Aldus een gedeelte uit het telegram dat gouver neur Fruytier naar Nederland liet seinen. De thans 87-jarige oud-gouverneur vertelt in een rustig pension aan de Johan van Oldebarneveldtlaan in Den Haag zonder rancune over het Curagaose avontuur, dat een abrupt einde maakte aan zijn politieke carrière. Ir. Leonard Albert Fruytier had voor de Katho lieke Staatspartij zitting in de Kamer. Door een vergissing kwam hij na de verkiezingen niet meer terug in de Kamer. Als lid van de zogenaamde Bezuinigingscommissie had de r.-k. politicus ruime ervaring opgedaan bij het opstellen van krappe begrotingen gevraagd de functie te aanvaarden. Begin 1929 trok dc lieer Fruytier met zijn gezin naar Willemstad en installeerde zich in het gouver nementshuis aan de Sint-Annabaai. De sociale toestanden, vooral de duizenden krotten en hutten, waren slecht en daarnaast was het leven er duur. De heer Fruytier: „Toen al betaalden we voor een kubieke meter water 2,50 gulden en voor een liter melk 70 cent. In mün toespraak bij de opening van de Koloniale Raad op Curagao heb ik de verbetering van het levenspeil als belang rijkste punt genoemd." Nadat het eiland in 1634 door de West-Indische Compagnie was veroverd en het in de Napoleon tische tijd meest in Engelse handen was, was Curagao één roerige nacht volledig in handen van rebellen. De heer Fruytier herinnert zich die bewuste zater dagavond nog goed. „We zaten in de salon en dronken thee toen plotseling een vuurgevecht los barstte. Nu werd er zaterdagsavonds, als de ar beiders van de petroleumraffinaderijen zich aan do accijnsvrije dx-ank te goed deden, wel vaker geschoten, maar het schieten was nu toch wel bijzonder intensief. Toen ik uit het raam naar ,het watej-fOft ,keek. ^ag^.^spldaten dekjripg spe ken. Het personeel kwam de" kamer' binnen stormen en zei dat het fort door Venezolanen was bezët. Ik beidé'-' de garniifoenscommandant, kapitein Borren, op, maar hij nam niet op. Om dat ik wel kon raden, dat zo er rebellen in actie waren ze in ieder geval het gouverne mentshuis zouden komen bezetten, evacueerde ik in allerijl mijn gezin naar een verderop staand huis en liet hen daar in gezelschap van luitenant Berder, die inmiddels was komen opdagen, achter. Zelf ging ik terug naar het gouvernementshuis, waar tegen half elf ongeveer een uur na de overval kapitein Borren binnenstapte. Hij rap porteerde mij dat hij gevangen was en dat de Venezolanen onder leiding van „generaal" Urbina de macht in handen hadden. Urbina was kort te voren ontsnapt uit gevangenschap in Barranquilla in Columbia. Kapitein Borren deelde verder mee, dat de rebellen niets tegen Curagao in de zin hadden, maar ze eisten het Amerikaanse stoom schip Maracaibo op, dat die avond juist was aan gekomen. Als wij niet zouden toestemmen, zou de stad ge plunderd worden en zou de raffinaderij in brand worden gestoken. Kapitein Borren raadde mij aan de bende zo snel mogelijk te laten vertrekken, omdat wij machteloos waren. en ik zag inderdaad geen aixdere uitweg. Ik stelde echter voor, dat de Venezolanen met een Nederlands schip zouden vertrekken. Met die mededeling vertrok Box-ren. Intussen bood de raffinadex-ij mij tien gewex-en en revolvers aan, maar die hulp wees ik als on voldoende af en raadde aan de wapens voor eigen veiligheid te gebruiken. Tegen elf uur kwam luitenant Berger weer, maar hij had geen gegevens, zodat we geen maat regelen konden nemen. Het was onmogelijk de verspreide en slecht bewapende militairen te ver zamelen voor een tegenaanval. Een telefoon mededeling dat een mitrailleur en enkele geweren in veiligheid waren, bracht geen uitkomst. Ten slotte kwam kapitein Borren, vergezeld van ge wapende rebellen met hun aanvoerder zogenaamd onderhandelen. We zwichtten voor de overmacht om een roof- en moordpartij te 'voorkomen en scheepten ons op bevel van de terroristen in op de Maracaibo. Ik zou buiten de haven met de loodsboot mee, terug mogen, maar,daar kwam rnb'n op terug. Voor het vertrek had men twee vracht wagens vol met munitie, wapens en levensmidde-r - len overgeladen. Kapitein Borren, twaalf ge vangen genomen Nederlandse soldaten en ik voex-en met de rebellen midden in de nacht mee naar Venezuela. De gezagvoerder van de Mara caibo, kapitein H. E. Morx-ys, wei-d onder bedrei- ging van geweren gelast naar Coro te stomen. Aan boord wax-en ongeveer twintig passagiers, die niets van de actie van de x-ebellen hadden ge merkt en rustig doorsliepen tot ze 's morgens op dek zwaar bewapende Venezolanen zagen lopen. Drie mijl voor de kust bij Coro wei-den de wapens in boten overgeladen en verdwenen de overval lers. Kapitein Morrys seinde onmiddellijk naar de Venezolaanse autoriteiten, dat revolutionaire op standelingen aan land waren gegaan. Het Vene zolaanse leger deelde later mee, dat de opstande lingen in de provincie Falcon, waar ze geland Terug in Willemstad Gezagvoerder Morrys seinde naar Willemstad dat we veilg waren. Zondagmorgen zeven uur legde de Maracaibo voor de tweede keer in Willem stad aan. Eén wapendepot hadden de opstande lingen niet gevonden, zodat weu gelukkig over wat wapens beschikten. Dat was wel nodig, want vele Venezolaanse arbeiders van de raffinadex-ij, die zich tijdens de overval bij Urbina hadden aange sloten, waren in Willemstad achtex-gebleven, zodat we met hen nog heel wat te stellen zouden kun nen krijgen. Onze eerste zox-g was in ieder geval te vooi-komen dat de rebellen terug zouden komen omdat ze in Venezuela eventueel door het leger te veel op de huid gezeten zouden worden. De be schikbare militairen werden op heel het eiland op strategische punten geplaatst." Aldus het relaas van ir. Fruytier. In Nederland stak na de eerste berichten een storm van verontwaardiging op. Algemeen was men van oordeel dat het gebeurde een blamage voor het Nederlands gezag was. Vooral was men boos over het feit, dat een Amerikaans schip in Nederlandse haven niet afdoende voor een stelle tje terroristen beveiligd was. Kamerlid Colijn stel de drie dagen later de regering de vraag, of er op kon worden gerekend dat de regering maat regelen van blijvende aard zou nemen om een herhaling van „zulke voor koloniaal gezag en internationale reputatie zo smadelijke gebeurte nissen" te voorkomen. Colijn vergat, dat hijzelf als minister uit zuinig heidsoverwegingen het bewakingsregiment op Curagao had geminiseerd en een handjevol politie agenten-militairen had opgedragen de vaderlandse driekleur op het broeierige eiland in naam van Hare Majesteit te verdedigen. Intussen zat men niet stil. Van alle kanten wer den verstex-kingen naar Curagao gestuurd. Op 11 juni vertrok de torpedojager Hr. Ms. Kox-tenaer onder commando van luitenant ter zee le klasse J. Lagaay. Onder de honderd zestig manschappen aan boord bevond zich een goed uitgerust deta chement mariniers van veertig man onder leiding van de le luitenant P. J. van Gijn. Twee dagen later vertrok de Hertog Hendrik onder commando van kapitein J. Bosma. Uit Suriname wex-d een detachement van veertig man naar Curagao ge stuurd, dat als eerste na de ongeregeldheden in Willemstad ax-riveerde. Tenslotte vertrok nog op 18 juni de snelvarende vrachtboot Amsterdam van de K.N.S.M. naar Curagao met vijftig man van de Koloniale Reserve onder leiding van le luite nant L. F. Weyerman aan boord. Na de interpellatie van Colijn. die onder enorme publieke belangstelling in de Eei-ste Kamer werd gehouden, verdween de kwestie-Curagao uit de actualiteit en wierp politiek Nederland zich weer op de vele binnenlandse problemen. Gouverneur Fruytier werd als zondebok naar Ne derland teruggehaald. Tenslotte moest iemand de schuld krijgen van het prestigeverlies van Neder land in de internationale politiek. Maar ir. Fruy- tfer lijdt er niét onder: „Ik sta n,og steeds vo^r de voUe.lionderd procent achter mijn beslissing. Moord, brand, plundering en vernieling wax-en het gevolg geweest als we de rebellen hadden geweigerd met de Maracaibo te vei-trekken. Ondanks alles moet gezegd worden, dat Urbani woord heeft gehouden. Tragisch is het dat bij de eerste schermutselingen vier Neder landse militaii'en om het leven kwamen, maar ..generaal" Urbani kwam zijn belofte na: er werd geen ruit gebroken op heel Curagao". Geen ridderorde Terug in Nederland kwam de heer Fruytier voor de arbeidsinspectie te werken en was hij tot aan zijn pensionering districtshoofd. De ridderorde, die minister Drees voor zijn scheidende ambtenaar Fruytier had aangevraagd, werd door de minister president geweigerd Vanavond presenteert de AVRO-tv de kijkers een show rond de Amerikaans- Zweedse zangeres/actrice Aim-Mar gr et, die enkele beroemde gasten ontvangt, zoals Bob Hope en de komedianten Jack Benny en Danny Thomas. Deze muzi kale show valt in drie delen uiteen, te weten een deel geïnspireerd op het muziekspektakel van Hollywood uit dc jaren dertig, een gedeelte, dat zich af speelt in Ann-Margrets geboorteland Zweden en een gedeelte, gebaseerd op haar succesvolle nachtclub-act. Ann- Margret Olsson, geboren in Stockholm, wilde aanvankelijk helemaal niet zo graag filmster worden. „Ik verlangde er vurig naar op het toneel te staan, mensen aan het lachen te maken, hun een gevoel van emotie te geven. Ik ben zelf erg emotioneel". Zingen leerde Ann-Margret van haar moeder. Toen ze vier jaax- was emi greerde het muzikale meisje met haar ouders naar de Verenigde Staten waar ze muziek- en balletlessen kreeg. Haar succesvol optreden in toneelstukken en musicals op school leidde naar haar eerste professionele werk als solozange res bij een bandje. Spoedig werd ze ontdekt, in eerste instantie als film- actrice. Daarna kwamen haar kwalitei ten als entei-tainer pas aan het licht. (Nederland I 20.50 uur) Attentie voor sport „Attentie voor sport" brengt vanavond een programma over drie prominenten uit het internationale voetbal: Lev Jashin, de befaamde Russische doel- verdediger en twee top-trainers. Tom my Docherty van Aston Villa en Rinus Michels van Ajax. In dit programma kan men hun reacties zien tijdens re cente wedstrijden. (Nederland II 19.30 uur) Rodeo Ter afsluiting van een seizoen „Rodeo" brengt de NCRV vanavond een Rodeo show op het scherm. Uit het grote aan tal artiesten dat zich op de draaischijf waagde, werden acht vertegenwoordi gers gekozen voor een show in kleur. Deze acht zijn: Theo Versteeg, de zin gende ober, de popgroep The Saint Louis Set, The Medleys (in niet minder „Hindoeïsme" in KRO-documentaire dan vijf uitzendingen aanwezig), Bob West en zijn band-act, de blaaskapel „De Riestelander Musikanten", de zan ger Frédéric de Thouars, het trio Fred van Zegveld, elektronisch orgel met rit mische begeleiding en de zangeres Lin da van Eerdenburg, driemaal winnares. Voor de begeleiding zal een orkest van tweeëntwintig man zorgen onder lei ding van Harry de Groot. (Nederland II 20.20 uur) Uit de serie vijf grote wereldgodsdiens ten van de Beierse en Oostenrijkse t.v. zendt de KRO-t.v. morgenavond een aflevering uit, die gewijd is aan het Hindoeïsme. De betekenis van deze godsdienst voor de bevolking van India en vooral de diepe inwerking die zij heeft op het leven van ieder individu wordt zichtbaar in een filmcollage die in de verschijningsvorm der dingen voortdurend speurt naar de hang van ieder mens naar onstoffelijke waarden. (Nederland I 21.35 uur, zondag) Omgaan met de dood „Omgaan met de dood" bevat state ments van enkele vooraanstaande spre kers op het, op 6 en 7 juni te houden symposium, georganiseerd door de Me dische Faculteit van Amsterdamse Stu denten. Voorts wordt een deel van de film „Veel mensen overleven het niet" vertoond, die werd gemaakt door leer lingen van de Nederlandse Filmacade mie. Hierin werd op basis van kinder tekeningen, -opstellen en -interviews de kinderlijke visie op de dood vastge legd. (NedexTand II 21.30 uur, zondag) De bezetting van het Maagdenhuis Aan het eind van het programma van morgen, besteedt de VPRO in een niet in de programmabladen aangekon digde uitzending ruime aandacht aan het door het seminarium voor massa psychologie ingestelde onderzoek naar de berichtgeving over de gebeurtenissen vanaf de bezetting van het Maagden huis. (Nederland II 21.55 uur, zondag) In het programma „Studio Sport", zal wijzigingen voorbehouden aan dacht worden besteed aan de volgende evenementen: de voetbalwedstrijden AZ '67DOS en De VolewijckersEindho ven; de zweminterland Nederland Groot-Brittannië in Oldenzaal; de wa- terpolowedstrijd NederlandW.-Duits- land in Oldenzaal; de finish van de Ronde van Italië; het toernooi om de internationale tenniskampioenschappen van Fx-ankrijk te Pax-ijs; de nationale zeilkampioenschappcn op het IJssel- meer bij Medemblik; de motorci-oss in Markelo; de honkbalwedstrijd Haarlem NicholsSparta. In „Langs de lijn", wordt verslag ge daan van: de nationale roeiwedstrijden op de Amsterdamse Bosbaan; de jeugd- zwemwedstrijden NederlandGroot - Brittannië in Oldenzaal; het Vier-lan- den-waterpolotoernooi in Oldenzaal (.Joego-Slavië, Gr.-Brittannië, Neder land. West-Duitsland): de vijf- en tien kamp (atletiek) in Vlaardingen tussen Nederland, België en Groot-Brittannië de voetbalwedstrijd De Volewijckers Eindhoven; de amateurvoetbalwedstrijd RoermondMiddelburg; de honkbal wedstrijd Haarlem NicholsSparta; de nationale motorwegraces in Uden. Scala De sportrubriek van het progran „Scala", van vanavond bevat korte portages van de voetbalwedstrijd AZ'67 —DOS en de honkbalwedstrijd HCAW OWO in Bussum. Verder wordt overzicht gegeven van de zaterdagmid- dagvoetbalcompetitiew RADIO PROGRAMMA HILVERSUM I (402 m) KRO: 8.00 Nws. 8.10 Stereo: Badinerle: oude en klas sieke muziek (gr). 9.00 Nieuws en water standen. 9.15 Impromptu: verzoekprogram ma van moderne en klassieke muziek. 10.00 Eucharistieviering. 11.00 Nieuws. 11.02 Ste- Licht gevarieerd platenprogramma. 15 Buitenlands commentaar. 11.55 Mede- ingen. NCRV: 12.00 Kerkorgelconcert: klassieke muziek. 12.40 NCRV-Vocaal en semble met orgel: gewijde muziek. 13.00 Nieuws. 13.10 Voor de jeugd. 13.25 Stereo: Semi-klassieke kamermuziek (gr). 14.10 visie, literair progrt kerk. IKOR: 18.30 Zingt het voorbedachte lied. 18.50 Kerk vanaf en dichtbij. NCRV: 19.00 Nieuws. 19.07 Stereo: Klassieke gewij de muziek. 19.:i0 Maatschappijkritiek, lezing. 19.45 Stereo: Concertgebouworkest: moderne amusementsmuziek (gr). 20.05 Stereo: So praan, bariton en klavecimbel: gewijde ziek. KRO: 20.30 Stereo: Stereoelub: mu; le en technische tips voor stereofans. 22.00 schappelijke kroniek. 22.25 Overweging. 22. 9.00 Sportmededelingen.) Humanistisch Ver bontl: 9.45 Is men zo oud als men zich voell door dr. J. M. Dirken, IKOR: 10.00 Kinder dienst. 10.30 Hervormde kerkdienst. 11.3 Balans: gebeurtenissen en opinies, gewoge: en getoetst. AVRO: 1Ü.00 Muzkaal onthaal toestan*d "in'" d'e wereld, 'lezing^LUS Radio journaal. 13.35 Radar: radioperiodiek. 14.0 Biels en Co. radiofeuilleton. N.O.S.: 14.3 Langs de liin: sportreportages en -uitslagen en lichte grammofoonmuziek. VARA: 17.00 Stereo: licht orkest met solisten. 17.50 N' N.O.S.: 18.05 Mededelingen. 18.10 l.angi lijn II: sportreportages en beschouwii VARA: 18.30 Het r roer kraait: rebelse werkelijkheid tkplatenprogr 22.00 Troubadour: luisterliedjes. 22.25 Over gramma s van de afgelopen 14 dagen. 23.15 Stereo: Lui luisteren: licht gevarieerd pla tenprogramma. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL NED (324 m) 18.00 Nieuws 8.03 Popmuziek. 18 e muziek. 18.45 renken. 18.55 Lichte ue £Si3u. (in de pauze: 20 foonmuzlek). 22.00 Nieuws, MAANDAG HILVERSUM I (402 meter) KRO: 7.00 Vieuws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Ste- eo: Badinerie: klassieke, semi-klassieke en muziek (gr). (7.30 Nieuws; w. (9.00-9.10 Gymnastiek voor huisvrouw: 9.35 Waterstanden). NOS: l De komende week in het Nederlandse luzikale lezing. KRO: 11.00 NCRV: 12.00 Los-Vast: gevarieerd progi ma. (12.21 Voor boer en tuinder; 12.26 Me dedelingen t.b.v. land- en tuinbouw: 12.30 de middagdiens derland: Informatie over utreent, atgewisseta met muziek. (16.00-16.02 Nieuws). Overheids voorlichting: 17.20 Het Surinaamse culturele 'patroon. Spreker: T. Petzoldt. NCRV: 17.30 Voor de kleuters. 17.45 Voor de jeugd. HILVERSUM II (298 m) VARA: 7.00 Nieuws en ochtengymnasliek. 7.00 Socia- I isli:eh sli iicllu-cl. 1.,. hu- oio. zielc. (7.30-7.35 Van de voorpagina.) VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nieuws en ae- 93)0 'stereo: Moderne uziek"(grJ^^O^Ko- iag. 23.55-24.00 Nieuw HILVERSUM r sport op zater- :er) VARA: 18.00 Nieuws. 18.11 Commentaar op het nieuws. 18.16 Actualiteiten. 18.25 Stereo: licht orkest, vocale ensembles en zangsolist. 18.50 Stereo: Best Sellers: platennieuws. 19.30 Nieuws. 19.35 Stereo: Dansorkest. 20.00 Akkoord gevarieerd platenprogi Nieuw*. 12.40 Bis: hoogtepunten v Nieuws. NOS: 11.02 :o: Repertorium Neder derlandse Antillen. 16.30 Voor de jeugd. Brabant Journaal. HILVERSUM III (240 m en FM-kana NCRV: 9.00 Nieuws. 9.02 Fit!: licht p^muz^OLOO Nieuv,s'"trOS 12.00 Nie 12.03 Lynx (of los). KRO: 13.00 Nieuws. 2.03 Gevarieerde muziek. (12.00-12.15 Lam louwkroniek. 12.40—12.48 Weerbericht, med dingen en SOS-berlchten voor schipper nuziek. 17.30 Blues en negrospirituals. •2.30 Nieuws. 22.40 Radiojournaal. 22.55 St o: TE ELFDER URE: licht platenprogra en FM-kanale t.02 Drrruit: licht op zondag: licht platenprogramma. NEDERLAND II (STER- reclameuilzendingen om 18.56, 19.03, 19.56, 20.16) NOS: 18.50 uur: Pluimpje 19.00 uur: Nieuws in het kort AVRO: 19.07 uur: Julia, tv-serie 19.32 uur: Suite flamenca. Spaanse muziek 20.00 uur: Journaal (NOS) 20.20 uur: KeerKwis, quiz NEDERLAND I NOS: 15.30 uur: Nieuws in het kort 15.32 uur: Weekjournaal voor gehoorgestoorden 15.55 uur: Verkeersinformatie 16.00 uur: Het begon met Simba, jeugdprogramma 16.30 uur: Waterpolo, reportage 17.00 uur: Oorlog en vrede in Heerlen (CVK-IKOR) 18.55 uur: Pluimpje 19.00 uur: Woord voor woord, bijbelvertelling (CVK-IKOR) 20.50 uur: De Ann Margaret Show 21.40 uur: De verraders, tv-serie (3) 22.55 uur: Journaal (NOS) (STER- reclameuitzendingen 01 18.56,19.56, 20.16) NOS: 18.50 uur: Pluimpje 19.00 uur: Nieuws in het kort 19.03 uur: 19.05 uur: Zingend geloven (CVK-IKOR) 19.30 uur: Studio Sport 20.30 uur: Journaal KRO: 20.35 uur: Wat nu grote man, 21.35 uur: Hindoeïsme, documentaireserie 22.25 uur: Journaal (NOS) NEDERLAND II NOS: 18.55 uur: Pluimpje 19.00 uur: Nieuws in het kort Scala, magazine NCRV: 19.30 uur: Attentie voor sport 20.00 uur: Journaal (NOS) 20.20 uur: Rodeo-show, muziekprogramma 21.05 uur: Een Victoriaanse vrouw, tv-serie 21.50 uur: Hier en nu, actualiteitenrubriek 22.15 uur: Met dank voor uw aandacht, operaprogr. 22.40 uur: Journaal (NOS) VPRO: 19.05 uur: Tekenfilmpje 19.11 uur: Concert voor jonge 20.00 uur: 20.20 uur: De oude draaidoos, filmprogramma 21.00 uur: Moeder wat is er mis met deze planeet, 21.30 uur: Omgaan met de dood 21.55 uur: De bezetting van het Maagdenhuis, reportage 22.20 uur: Journaal (NOS) De met aangegeven programma's zijn kleurentelevisieprogramma's. Nieuws. 11.02 Muziek Mozaiek. VARA: 12.00 Nieuws. 12.02 Met vriendelijke groeten...: verzoek platenprogramma. 13.00 Nieuws. 13.07 AVRO: 16.00 Nieuws. 16.02 Muziekkantjes: licht gevarieerd muziekprogramma. 17.00 Nieuws. 17.02 Radiojournaal met totouitsla gen. 17.05-18.00 Popparty. BRUSSEL NED (324 mi 12.00 Licht muziekprogramma. 13.00 Nieuws, weerbe richt, dagklapper, mededelingen en SOS-be rlchten voor schippers. 13.20 Opera- en Bel cantoprogramma. (14.00 Nieuws.) Van 15.00 (Tussen 15.00 en 16.00 Reportages Ronde van Italië.) 15.30 Sport en wegwijzers voor auto mobilisten. (17.00 en 18.00 Nieuws). 18.30 R.K. godsdiensUge uitzending. 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.30 Gevarieerd muziekpro gramma. (22.00 Nieuws, berichten en De Zeven Kunsten. 22.15 Dansmuziek. 23.00 Nieuws) 23.40-23.45 Nieuws.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 2